BE IRSO VERZICHT BIOSCOPEN. LAATSTE BERICHTEN BRESKENS. SPORT Nederland op de Wereld tentoonstelling te Antwerpen, Verkeerswezens Post en Telegrafie ONDERWIJS GEMENGD NIEUWS, KERKNIEUWS AMSTERDAM, 26 April (Slotkoers.) Het eerste getal geeft den slotkoers van gisteren, het tweede dien van he den. 6 pet. 1922 1023/b102%. 5 pet. Nederland 1918 102%102. AYi pet. Nederland 1917 100%10014- 3 pet. Cert. Ned. W. Schuld 7777. 214 pet. idem 621462 5 pet. Zeeuwsche Hyp. Bank 100% 100 14- 414 idem 9814—9814. A. Amsterd. Bank 189 14190. A. Bank Associatie 5858. A. Koloniale Bank 195194%. C. Ned. Handel Mij 174—173 14- A. Ned. Ind. Handelsb. 153154. A. Rotterd. Bankvereen, 10714. A. v. Berkel Patent 140 14. A. Keuchenmeister Ultr. 120118-120. C. Margarine Unie 354-262351-359 14 A. Ned. Ford 26626114. A. Nederl. Kunstzijdefabr. 110-111 11014-111. A. Gem. Bezit Philips 47514-480478- 483. C. Anaconda Copper 1313/s13214. C. Bethlehem Steel 102%1027/i A. I. G. Farben 17614—17514. A. A.N.I.E.M. 32614. A. Handel Mij. 157156%. A. Boeton 1581415614. A. Kon. Petroleum 413-415411-41314. C. Shell Union 251424%. A. Amsterdam Rubber 1451414214 14414 A. Ned. Scheepvaart Unie 179177. A. Handelsv, Amsterdam 525-529519- 523. A. Javasche Cultuur Mij 384381-386. A. Deli Batavia Tabak 366-368362- 364. A. Deli Mij. 340-344—342-348. A. Senembah Mij. 384-387—378-382 A. Amsterdam Thee 70147014. A. Ned. Ind. Spoor 193%—192%. C. Chicago Milwaukee 22142178/. C. Union Pacific 230226. Prolongatie 314314. Markt sluit op de laagste prijzen. ELECTRO. Schimmen uit het verleden. Ditmaal weer een Paramount als (hoofdnummer, een dramatische, maar die volop gelegenheid geeft tot het too rnen van groot speeltalenit. De gentleman-inbreker, Harry Ha llow, bijgenaamd „Heliotroop" de man die met zijn partner Froggy een heel gezelschap rond de roulettetafel berooft van geld en kostbaarheden ,die thuis ko mende zijn vrouw met een minnaar aan treft en deze neerschiet, om dan zijn kind te ontvoeren en bij de woning van rijke menschen te vondeling te leggen al vorens zich bij de politie aan te melden, 20 jaar in de gevangenis moet doorbren gen en eindelijk na 17 jaar gratie weet te krijgen alleen om zijn dochter, nu de verloofde Alice Deane voor schande van herkenning te vrijwaren, wordt door Clive Brook op meesterlijke wijze ver tolkt. Alice vindt als volwassene een Ingoede vertolkster in Mary Brian en de 'rol van de vrouw van Harlow is bij Baclanova in goede handen. Zoo gezegd, het is een stuk van veel actie, en ook de andere medespelenden volmaken ieder voor zijn deel het geheel. De regie en ensceneering was zooals wij dat van Paramount's films gewoon zijn ,dus goed. Het journal, de teekenfilm en de klucht j,Angstnacht" maken het geheel tot een programma, dat de bioscooplief hebbers zeker zal voldoen. 26 April. WEERBERICHT VAN HET K. N. M. L Barometerstanden Hoogste .778.6 te Ingoe. Laagste 760.— te Holykead. Thermometer standen '9 uur 57 gr., 12 uur 61 gr. Weersverwachting: Zwakke tot mjatige wind. Aanvanke lijk uit Z. richtingen. Meest half tot zWaar bewolkt. Waarschijnlijk plaatselijke on weersbuien. Weinig verandering in tem peratuur. Zondag 27 April. Zon op 4.40; onder 7.17. Licht aansteken alle rijwielen, motor rijtuigen en andere rij- en voertuigleu 7.47. Maan op 4.22 v.m.; onder 5.51 n.m. Nieuwe Maan 28 April. Maandag 28 April. Zon op 4.38; onder 7.19. Licht aansteken alle rijwielen, motor rijtuigen en andere rij- en voertuigen 7.49. i Ma&n 4.32 v.!m.; onder 7.11 n.m. Nieuwe Maan 28 April. rSAxt&> o». FLORA. Razend Snelverkeer. Tarzan de Machtige. De overtredingen, processen-verbaal enz. enz. door te snel rijden zijn legio, overal, niet 't minst in Amerika, waar dan ook deze film verhaalt het ten minste een verkeerspolitierechter in gesteld moest. Wiens zittingen goed be zet zijn door belanghebbenden als be langstellenden; hoe kan 't ook anders, met een officier van justitie als Regi nald Denny!, en een rechter, die de ge moedelijkheid en de menschenkenner zelve is. En die 't dan ook al heel gauw „door" heeft, dat Reginald's woede en opwinding over de snelheidscapriolen van een „huiselijk, ouderwetsch jong meisje" wel bedaren zal, als hij 19 dagen lang met het toezicht over haar wordt belast. Dan voelen we al waar 't heen wil, en daar gaat het ook heen, via eenige fijn gespeelde, vermakelijke scènes, die aan een Engelsche comedy doen den ken: zonder veel inhoud, maar op een gezellige manier boeiend. Waartoe aller spel bijdraagt. Vooral dat van Reginald Denny, die zich een uitstekend acteur toont. De tweede episode van Tarzan de Machtige; de gentleman-wilde, die zich in tijgervel onder Z. Afrikaansche stam men met precies hetzelfde sportieve ge mak beweegt, als wellicht later in smo king onder de Engelsche society in Lon den. Doch zoover is hij nog lang niet. Er is en moet nog veel strijds gestreden! Verder zij nog genoemd een stroo- perserij, een veevoedermeelfabriek en een machinale houtbewerking. Handel en verkeer. Als in- en uitvoerhaven van Westelijk Zeeuwsch- Vlaanderen spreekt het bijna vanzelf, dat de. meeste handel zich te Breskens concentreert. Geregelde scheepvaart diensten op Middelburg, Dordrecht, Rot terdam, Amsterdam en daar tusschen lig gende plaatsen, voeren de goederen af en aan en houden met den Prov. Stoom- bootdienst op de Westerschelde de ver binding met „overig Nederland" gaande. De uit Holland aangevoerde goederen worden van hier uit per stoomtram, auto bus, vrachtwagen, enz. enz. landinwaarts gevoerd. In verband hiermede is er dan ook van Breskens uit steeds een druk verkeer met de andere plaatsen. Noemde ik zooeven de verbindingen met „overig Nederland", met de achter liggende plaatsen geschiedt zulks door de Stoomtram-Maatschappij Breskens Maldeghem, met de lijnen naar Malde ghem en Cadzand—Sluis, die te Malde ghem, Aardenburg, Sluis en Retranche- ment aansluiting geven op het Belgische tram- en spoorwegnet. Verder heeft men den autobusdienst BreskensBrugge en in het seizoen, waar ik straks even op terugkomen zal, den rechtsreekschen auto- en den tramdienst Breskens Knocke. Doch ook de verbindingen met het Oostelijk deel van Zeeuwsch-Vlaan deren zijn aanzienlijk verbeterd, doordat in het afgeloopen jaar de tramlijn Neu zenHooftplaat tot Breskens doorge trokken is. Dit zal in een behoefte blij ken te voorzien. Vrijdag is de Eerw. Heer Th. J. C. Engering, pastoor te Castricum overle den. Hij was o.m. kapelaan te Ziefrilk* zee van 9 April 1899 tot 1902. Gerei. Gem. Beroepen te Aagtekerke ds. A. deBJbis te Dirksland. De waarde der gebouwen bedroeg ruim één ton, terwijl de verloren gagane Voorraden op circa één millioen. wordt igeschat. Verzekering dekt in beide gevallen de schade. .iCKC-y.v -TCST-S. -...Vr HOOGWATER VLïSSINGIN, Middelbare tijd. Zondag 27 April 0 35 13. Maandag 28 1 02 13 26 Dinsdag 29 1.32 13 57 Woensdag 30 2 04 14 30 ponderdag 1 Mei 2 46 S 15 05 rij dag - 3 24 15 43 3 4 «'5 16 26 P-t> r :a r v- ^7^- '«tags®* vc;- Raadsvergadering is n.l. medegedeeld, dat enkele van de zes corporaties, ('t schij nen voornamelijk de R.K. te wezen) niet aan een wijziging mede te werken, in welken geest ook aan mr. Blaupot ten Cate is geschreven. Om deze reden is een vergadering met mr. BI. niet dood gegaan', als zijnde door die weigering overbodig. Zelfs is ons bekend, dat niet eens alle corporaties hun houding in dezen bepaald heDben, nog minder mer degedeeld hébben. Dat door den dokter uitgebrachte ex ploit heeft een onaangename kink in den kabel veroorzaakt, voor bepaalde corpo raties. Nu sedert een paar maanden het Gasthuis met zijn geheelen inventaris verkocht is, is er nog steeds niet gezorgd voor een behoorlijk transportmiddel dat eenigszins aan de geringst te stellen eischen voor ziekenvervoer voldoet, over 'een afstand van 9 K.M. langs slechte wegen. Frvenmin heeft men iets vernomen, op welke wijze voorzien zal worden in de 'vergoeding der onkosten aan naaste fami lieleden van on- en minvermogende pa tiënten, die elders, 't zij Oostburg, Brug ge of Vlissingen verpleegd worden, en waartoe die toch evengoed in de ge legenheid moeten worden gesteld, als 'dat in het opgegeven ziekenhuis plaats 'vond, zoowel wat oetrelt het gewone {Ziekenbezoek, als wel in geval van nood. Menigeen vraagt zich af, welk voordeel nu eigenlijk met de opheffing van het eenige plaatselijke ziekenhuis behaald is, en door wilei! AXEL. Als opvolger van wijlen den heer Pn. J. van Dixhoorn zal in den gemeenteraad alhier worden aangewezen de heer A. Esselbrugge Sr. t De secretaris van V. V. V. te Breskens schrijft ons: Een van de plaatsen in de provincie Zeeland, waaraan tegenwoordig, meer dan vroeger, aandacht geschonken wordt, is de gemeente Breskens. Ik moge daar om in het kort wat meer van deze ge meente mededeelen, V i s s c h e r ij. Door Breskens' ligging aan den mond der Wester-Schelde en zijn gemakkelijk te bereiken haven verschaft de uitoefening der visscherij er aan velen een bestaan. Geschiedde tot voor eenige jaren deze uitoefening door middel van z e il booten, de techniek, welke in de meeste bedrijven haar intrede deed, heeft ook de visschersschepen thans van krach tige motoren voorzien. Dat biedt o.a. dit voordeel, dat men nu niet zoozeer van de weersgesteldheid afhankelijk is, ver der de zee op kan gaan en toch bijtijds de vangsten ter verzending en verkoop aan den wal brengen kan. De Bresken- sche visschersvloot bestaat momenteel uit een 25-tal motorbooten; zij zal aan deze gemeente nog langen tijd bet cachet van visschersplaats blijven geven. Industrie. Spreekt men van de Breskensche industrie, dan denkt men in de allereerste plaats aan de N. V. Van Melle's C. W. fabriek van drops, biscuits, suikerwerken enz. Deze fabriek, die in den loop van een 30-tal jaren tot een machtige wereldzaak uitdijde, is momen teel „de kurk, waar Breskens op drijft". Ruim 300 personen vinden er geregeld werk en het is te verwachten, dat haar groei nog lang niet^ten einde is. Het vo rige jaar is men reeds begonnen met een aanzienlijke verandering en modernisee ring van het fabrieksgebouwencomplex, die, als de teekenen niet bedriegen, wel dra door meer gevolgd zal worden. Op meer bescheiden schaal, doch door haar omvang voor Breskens toch ook belangrijk, is de dropsfabriek van de N. V. W. Luteijn en Zonen, terwijl nog maar kort geleden, ook de gebroeders Verduijn zich op het vervaardigen van drops zijn gaan toeleggen. Een andere, nog in de kinderjaren ver- keerende industrie, vindt men in de gar- nalendrogerijen en in een vischmeelfa- briek. Deze laatste fabriek, met de mo dernste op dat gebied, volgens het va- cuum-systeem, toegeruste machines, ver werkt de door de visschers aangevoerde puf (ondermaatsche visch) en garnalen tot veevoeder. Ik hoop door het bovenstaande te heb ben aangetoond, dat Breskens en door zijn ligging en door zijn ondernemings geest een mooie toekomst voor zich heeft, indien althans de ontwikkeling, zooals deze het laatste decennium ge gaan is, zich in stijgende lijn zal blijven bewegen. Reeds thans blijkt deze ont wikkeling eenigszins uit de toeneming van het aantal inwoners, dat in het hier boven genoemde tijdvak met circa 500 vermeerderd is en de 3000 met rasse schreden nadert. Met de stijging van het aantal inwoners houdt de behoefte aan meer woningen, verbetering van straten, rioleeringen, enz. gelijken tred. Dat op dit gebied reeds veel tot stand gekomen is, zal ieder weten, die maar eenigszins met den plaatselijken toestand op de hoogte is. Een woord van lof aan het ge meentebestuur voor de wijze, waarop het in deze met die toenemende behoeften rekening houdt, is hier op zijn plaats, temeer daar door een gezond en voor zichtig financiëel beheer de belastingen te Breskens gemiddeld niet hooger zijn dan in de andere plaatsen van Westelijk- Zeeuwsch-Vlaadderen. Vreemdelingenverkeer. Tot slot zij nog de aandacht gevestigd op de hier in 1929 opgerichte Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer. Deze ver eeniging, opgericht naar aanleiding van een toentertijd door den gemeenteraad genomen besluit, om een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid om van Breskens ook een badplaats te maken, heeft een ruim arbeidsveld voor zich. Haar eerste poging om aan de ontwik keling van Bad-Breskens mede te hel pen, is m. i. reeds geslaagd. Bepaalde het bezoek aan Breskens' strand en dui nen zich vóór 1929 hoofdzakelijk tot dat van de bewoners zelf, het laatste jaar bleek hier een gunstige wending in ge komen te zijn. Vele „vreemdelingen" be zochten toen, wellicht meer nog uit nieuwsgierigheid dan uit eenig ander oog punt, deze gemeente en ik ben er vast van overtuigd, dat zij van hun bezoek geen spijt gehad hebben en dit jaar het zeker herhalen zullen. Een paar in de duinen gebouwde consumptiegelegenhe den, alsmede de aan het strand geplaats te badhokjes verhoogen met de aldaar opgeslagen tentjes de gezelligheid en ge ven aan het geheele strandleven reeds een aardig cachet. Vooral des Donderdags blijkt het voor velen een genoegen te zijn om naar Bres kens te komen. Lange rijen auto's en jan pleziers, alsmede extra-trammen vervoe ren dan de duizenden Belgen, Franschen, Engelschen, Duitschers, enz. naar het na bije Walcheren en geven een wijle aan de zoo bedrijvige haven een meer cosmo- politisch karakter. Ook het bezoek aan de Belgische bad plaatsen is van Breskens uit zeer ver gemakkelijkt. De hierboven genoemde, in het seizoen ingelegde, autobusdienst BreskensKnocke en de sneltrammen van de „BreskensMaldeghem" brengen de strandbezoekers in den tijd van am per één uur naar het hartje der Belgische kustplaatsen. Komt de reeds geprojec teerde en gedeeltelijk al in uitvoering zijnde electrificatie der tramlijn Bres kensKnocke tot stand (en, laten wij hopen, een goedkoopere bootverbinding Breskens—Vlissingen!) dan zijn het ge heele Westelijk deel van Zeeuwsch- Vlaanderen benevens een groot gedeelte van het Oostelijk deel uit hun isolement verlost en kan met vertrouwen, zoowel op economisch als cultureel gebied, de toekomst tegemoet gezien worden. POLDER WALCHEREN. De algemeene vergadering van het Pol derbestuur vereenigde zich heden mei al le voorstellen, alleen werd dat inzake het verzoek van de N.V. „Duinbeek" tot het aanbrengen van paalhoofden voor de duinen dier vennootschap, aangehouden tot de najaarsvergadering. DE WEGENCOMMISSIE VAN SCHOUWEN—DUIVEL AND. Dezer dagen is door den Voorzitter van den Zeeuwschen Wlatersdhapsbond mr. P. Dieleman, namens den Bonid, ge ïnstalleerd de commissie vx>r Schoui- wen-Duivelcind Voor Eet zoogenaamde ter- l tidire wegenplan van het Provinciaal we genplan, bestaande uit de heeren Joh. Doeleman Jz., voorzitter, Dreischor; F. T>. v. Vessetm, secretaris, Bruinise; S. J. Gast, Duivendijke; W. O. Boot, Haamster de; G. L. Klompe, Ouwerkerk'; F. v. d. Bout, Zcnnemaire en H. P. v. d. Zande, Oosterland, terwijl als technisch advi seur is toegevoegd de heer H. Carpreau, civiel ingenieur te IJzendijke. STRANDING. Hedennacht is op de Noordergronden bij Terschelling bij dichten mist een stoomschip van onbekende nationaliteit gestrand. De sleepboot „Oceaan" en „Texel" en de reddingsboot „Brandaris" zijn ter assistentie vertrokken. BEURSOVERZICHT. AMSTERDAM, 26 April 12 uur V.D. Ongeanimeerde stemming bij de opening Op alle afdeelingen eenige handel, doch niet krachtig genoeg om de verliezen goed te maken. Onregelmatig beeld. Grootste belangsteling op de Acous- tiekaand., die na prijshoudende inzet langzaam aan avanceerden tot op de hoogste vorige prijzen. Aku's gedrukt, maar zonder affaire. H. V. A.'s beneden 520. VLIEGTUIG TEGEN EEN BERGTOP GEVLOGEN. PARIJS, 26 April. In de nabijheid van Montpellier vloog gister een Fransch mi litair vliegtuig waarin zich twee serge ants bevonden tengevolge van den dich ten mist tegen den 700 hoogen top van een berg. Het vliegtuig stortte naar be neden. In zijn val woelde 't over een af stand van ruim 100 M. den grond geheel om, en werd totaal versplinterd. De bei de inzittenden werden gedood. APOTHEKEN. Zondaig en de nachten der volgende week zijn de navolgende apolhefken ge opend Middelburg: M. J. van Pienbroek. Vlissingen: Mevr. Wed., A. J. van Ockenb-urg, Badhuisstraat. Naar men ons mededeelt, zal de beker' wedstrijd ZeelandiaD. E, C. (zie Der de Blad) morgenmiddag NIET doorgaan, De magistraat van Berlijn heeft be sloten het Olympische Comité te verzoe ken, de elfde Olympiade in 1936 te Ber lijn te doen houden. (Eigen correspondentie). lit Antwerpen steekt zich feestgewaad. Maar: de ten toonstelling is nog lang niet klaar! Toch wordt zij of ficieel geopend. Hoe Ne derland voor den dag zal ko men. Benoemd met ingang van 1 Mei a.s. tot inspecteur der P. T. T. de referen- daris S. Wi. Weisfeit, directeur der P. T. T. te Enschedé, en is hem Middel burg als standplaats aangewezen. Benoemd tot onderwijzer aan de Chr. school te Zoutelande, de heer P. J. Lamain van Kamperland. GOEDERENTREIN ONTSPOORD. - Donderdagavond zijn drie goederenwa gens van leen convooi op weg naar hjet station D.P. te Rotterdam tot nu toe onverklaarbare wijze ontspoord en omgeslagen. De wagens kwamen dwars over de rails te liggen, waardoor beide sporen werden verseprd Het reizigersvervoer naar Rotterdam liep geheel spaak daar de treinen niet verder dan Schiedam' reden. I Verschillende extra-trams knoesten wor den ingelegd. Fr hadden geen persoon lijke ongelukken plaats. Ds, Hartjes deelt in het „Vlissingsch Predikbeurtenblad" mede, dat het geld voor den grond voor de Nieuwe Herv. Kerk te Vlissingen 6000, thans bij een is gebracht. Tot heden werd door hem ontvangen 6.013.98. GEWELDIGE BRAND TE DOESBURG. Een brand van geweldigen omvang Is Vrijdagavond te Does~burg uitgebro ken. Door onbekende oorzaak is branci ontstaan in de groote kaliloodsen van de firma Eggink aldaar. Beide loodsen on geveer naar s'chattimg 50 bij 30 meter en 35 meter werden een prooi der vlam men. De laatste loods was vorig jaar ge bouwd. Belangrijke kalivoorraden gingen ver loren. Persoonlijke ongelukken hadden met praats. Het vuur werd te ongeveer zeven uur ontdekt. De vlammen grepen zoo snel om zich heen, dat vier minuten daarna het [kantoorpersoneel zich nauwelijks kon redden en de laatste employe's zich al leen in veiligheid konden brengen door va.n een trap te springen. Binnen tien mintuen was het geheele complex ter oppervlakte xran 4000 vierk. M. een vuurzee. Een goederentrein (Ier Geldersche Tram ko;n nog tijdig uit de loodsen wor den geréden met uitzondering van drie goederenwagens die verloren gingen. Niet alleen dat de brandweer tegen de vuurzee .niet was opgewassen, maar ook werd het blusschingswerk nog be moeilijkt doordat de voorraden Chili niet met water bespoten mochten worden we gens het daaraan verhonden ontploffings gevaar. Antwerpen, 25IV'30, Dadelijk bij het verlaten van 't Cen traalstation, hier de „middenstatie" ge noemd, ziet men het al: Antwerpen be reidt zich met haast voor op een half jaartje feestvieren! De Keizerlei, op zich zelf reeds een schoon en gezellig beeld opleverende, is nu versierd met vlaggen en gekleurde palen, met wapens er aan, met lichtzuilen en met welkomst-poor ten; de standbeelden, die men elders in de stad vindt, zijn schoongemaakt en frisch in de pots gestoken en de laatste aanwinst hiervan: dat voor de gevalle nen in den wereldoorlog, met fier daar boven der Belgen Konings ruiterstand beeld, is pas onthuld de kransen lig gen er nog in grooten getale voor. Met groen en kleurig vlaggedoek vol tooit de Scheldestad haar feestkleedij en morgen, op den dag der officieele opening, wanneer Koning Albert en zijn Gemalin, met den Kroonprins en de Kroonprinses komen, om de officieele openingsplechtigheid te verrichten, dan zal alles nóg fleuriger en kleuriger we zen, want burgemeester Van Cauwe- laert heeft aan alle reklamezuilen der stad „plakbrieven" doen bevestigen, waarin hij zijn medeburgers oproept, de stad zoo mooi en feestelijk te maken als 't maar kan, wanneer de Koninklijke gasten komen. Toen we dezen middag, gevolg geven-- de aan de vriendelijke uitnoodiging van het Nederlandsche Uitvoerend Comité, ons gebouw in oogenschouw hadden ge nomen, en daarna de tentoonstellings terreinen in al hun uitgestrektheid eens doorkruisten toen rees onwillekeurig de vraag: wat komt de Koning hier mor gen eigenlijk doen? De tentoonstelling officieel openen, ja, dat is bekend. Maar: het uitspreken van een openingsredevoering is toch eigen lijk alleen de formeele kant van het ge val. Het tentoongestelde in hoofdzaak en dat i s er nog zoo goed als in 't geheel niet! Het zal zoo ongeveer twee maanden geleden zijn, dat de algemeene secreta ris, de heer Emiel Diels, ons hoopvol zijn verwachting verried: „ge zult eens wat zien, deze tentoonstelling is, an ders dan alle andere, op t ij d klaar!" En toen we hem nu wéér spraken, zei hij alleen: „ik ben er kapot van". Maar: de tentoonstelling is niet, zelfs lang niet, klaar, al zal zij misschien in het klaar heids-percentage iets hooger staan dan b.v. Barcelona. Geldt dit van vrijwel alle hallen en zalen en paviljoens en palei zen op Nederland is het al even zeer van toepassing. Dit tentoonstellings noodlot schijnt nu eenmaal onafwend baar te zijn. Toch is een bezoek aan ons gebouw paviljoen is niet het geschikte woord voor 13.000 M2 oppervlakte! nu al zeer de moeite waard. Omdat men kan zien, hoe Nederland van binnen en van bui ten, in gunstigen zin, zal afsteken bij, minstens concurreeren met, verschillen de andere nationaliteiten. Door zijn grootte al: 13.000 M.2 voor het gebouw plus 8000 M.2 tuinoppervlak plus de on derscheidene expositieruimten in de inter nationale hallen, maar bovenal, door zijn forsche, strakke, zeer moderne en toch, door de masawerking en evenwichtige verdeeling, fraaie architectuur. Wanneer men het karakter van tentoonstellings gebouw in het oog houdt, dan zal men stellig niet anders dan waardeering voor Wijdevelds schepping hebben. En dan maar vergeten, dat men, van den hoofd ingang ons gebouw naderende, welhaast uitsluitend het enorme PAYS-BAS ziet staan, om bij latere en aandachtiger be schouwing op de pylonen en elders, ook

Middelburgsche Courant | 1930 | | pagina 2