RECHTZAKEN LEGER EN VLOOT Financiëele Berichten Handel, Nijverheid en Visscherij GEMENGD NIEUWS, AFLOOP VERKOOPINGEN BEKENDMAKINGEN iopi een aantal kiestafeltjes een. uitge breide correspondentie bevat, o.a. van de KanaanLtische stadsvorsten met de Phorao's. Zij dateeren uit de 15e eeuw voor Christus, ten tijde van de Israëli tische uittocht uit Egypte. De klachten van Put I Chepa koning van Jerusalem over de invallen der Chaberu (He breen) zijn onder meer merkwaardig. De Fransche opgravingen in Suza in 1902 brachten een zwart graarleitblok met spijkersschrift aan het licht, afkomstig uit Babyion en dateerend uit de 12e eeuw voor Christus. Hieropi staat de zoo genaamde wet van Chamurapi uitgebei teld, welke merkwaardige paralellen op lever! met het Bonösboek, Exodus 21— 23, wat de recht she pali ngen betreft. Daartegenover staan de imperatief ge stolde, ze de 1 ij k-godsd ie n s t i ge voorschrif ten als oorspronkelijke uitingen van Is raels geest, waarvan de 10 geboden een hbog-zedelijk voorbeeld geven. Een andere, hoogst belangrijke ontdek king' dateert uit de 7e eeuw voor Chris tus; zij werd in 1854 in Koejoentsfjik blootjgelegdde oudste bibliotheek ter we reld, bestaande uit 22000 sleenen bodken. verzameld door Azzurbanipal, kaning van Niniveh en zorgvuldig gecatalogiseerd. We vinden hier geschiedenis, astrologie, romans, gedichten, grammatica enz. Hier onder bevindt zich ook een gedicht over de schepping der wereld, dat in sommige opzichten zeer dicht slaat bij het Bij- belsche scheppingsverhaal. Doch ook hier staat tegenover de overeenstemming een diepgaand verschil: tegenover het poly theïsme in het Babylonische gedicht, het monotheïsme an de geestelijke godsvoor stelling in hel Oud-tes'tamentische schep pingsverhaal. tegenover den strijd daar, de verheven rust hier. Het materiaal van het Babylonische verhaal is gebruikt, miaar in Israël op een hooiger peil ge voerd; in dezelfde woorden ligt een hoo- gere waarde. Door verschillende in teres1? an te licht beelden werd sprekers voordracht ver duidelijkt. Nadat nog cenige vragen waren gesteld en beantwoord, bracht de voorzitter, de heer L. J. van Voorthuysen den spreker hartelijk dank voor zijn diepgaande en lx langvekken.de voordracht. Willem Mengelberg, Zooals men weet, ligt het vooralsnog niet in dr. .Mengelberg's bedoeling! om een eventnee'e uilnoodiging naar Ameri ka voor het seizoen 1930—'31 le aan vaarden. De dirigent za' in de maanden November, December, Januari en Fe bruari twee-en-twiniiig concerten leiden in Londen en eenige andere steden van liet Brilschc rijk. Hij za! zicli daarvoor aan het hoofd steden van een enstemble. dat le Londen is gevestigd. Ook zal dr. Mengelberg in het aanstaande seizoen drie concerten in Itome leiden, aldus het Hbt. Arrend, Rechtbank te Middelburg. In de zitting van Vrijdag werden de volgende zaken behandeld: J. L. R., 22 jaar, stoker te Vlissingen, werd ten laste gelegd dat hij op 16 Fe bruari 1930 te Vlissingen lo. zich heeft verzet tegen den agent van politie L, de Bad, toen deze hem wegens dronkenschap beetpakte om hem op te brengen en mis handeling van den agent van politie Min derhout. Eisch 2 maanden gevangenisstraf, E. M. B., 29 jaar, arbeider te Sas van Gent, werd verdacht dat hij op 26 De cember 1929 te Sas van Gent Arnold Rammelo heeft mishandeld. Eisch 14 dagen gevangenisstraf. De verdediger, mr. P. C. Adriaanse, vraagt bij veroordeeling oplegging van 'n geldboete. P. E., 63 jaar, werkman Kapelle, werd ten laste gelegd dat hij op 7 Januari j.l. te Kapelle een kip, toebehoorende aan Jan Bruinooge, heeft weggenomen, sub sidiair werd hem ten laste gelegd dat hij die kip die hij bij zijn kippen had aan getroffen heeft behouden. Eisch 25 of 25 d. h. S. L. S.., 20 jaar, schipperknecht te Zie- rikzee, werd beklaagd dat hij op 16 Maart j.l. S. J. v, d. Velde heeft geslagen en den agent van politie Van Bemden, die een onderzoek kwam instellen, heeft mis handeld door hem te slaan en verder dat hij verzet heeft gepleegd tegen de politie ambtenaren toen deze hem arresteerden. Eisch 14 dagen gevangenisstraf. M. W., 28 jaar, sleepersknecht te Goes, werd beklaagd dat hij op 10 Maart j.l. te Goes, toen hij een ledige flesch onder het tapkraantje van een benzinetank ge zet had en die flesch vulde, grovelijk on voorzichtig en nalatig een lucifer heeft aangestoken om te zien of die flesch met benzine was gevuld, waarbij de bran dende lucifer op den grond is gevallen en de benzine op den grond in brand is geraakt en gevaar is ontstaan voor de goederen die zich in de schuur bevonden als wagen hooi, stroo en vee. Eisch 40 of 40 d. h. M. B„ 27 jaar, E. M. B., 28 jaar en E. C. B., 31 jaar, arbeiders te Sas van Gent, werd ten laste gelegd dat zij op 26 December j.l. te Sas van Gent R. L. Rammeloo hebben mishandeld, te zamen en in vereeniging. Eisch een maand gevangenisstraf voor de beide eersten en voor den laatsten vrijspraak. De verdediger, mr. P, C. Adriaanse, vroeg vrijspraak of ontslag van rechtsver volging. C, d. B., 48 jaar, venter, zonder vaste woonplaats, werd verdacht dat hij op 11 Februari 1930 te Terneuzen heeft wegge nomen een kruik jenever, toebehoorende aan L. F. Bos en E. Gijsel. Eisch 3 maanden gevangenisstraf. E. L. P. L. 45 jaar, venter, zonder vaste woonplaats, werd verdacht dat hij op 11 Febr. j.l. te Terneuzen heeft wegge nomen 11 stukken chocolade, een doos Turmac-cigaretten, 2 pakjes Pirateciga- retten, 1 doosje Cubaantjes sigaren, toe behoorende aan L. F. Bos en E. Gijsel, subsidiair werd hem ten laste gelegd dat hij deze voorwerpen, die van misdrijf af komstig waren, heeft aangenomen van C. d. B. Eisch 3 maanden gevangenisstraf. H. M. d. H., 52 jaar, venter, zonder vaste woonplaats, werd verdacht dat hij op 11 Febr. j.l. te Terneuzen een flesch met bitter .toebehoorende aan L. F Bos ■en E. Gijsel, heeft weggenomen, subsidi air werd hem ten laste gelegd dat hij die flesch met bitter als geschenk heeft aangenomen van C. d. B. Eig(cIjL.3 maanden gevangenisstraf. De veenkoloniale millioenen-affaire. De rechtbank \le Assen veroordeelde den hee'r G. A. Meijer, oud-rijksontvanger te Emmen. thans te Achel in België J. B. Kan, secretariisi-generaal van het woonachtig', wegens beleediging van mr, departement van Binnenlandsche Zaken en Landbouw tot twee maanden voor waardelijke gevangenif|s)traf met een proeftijd van drie jaren. De eisch van het O. M. was 4 maan den gevangenisstraf. Kantongerecht te Middelburg. De kantonrechter te Middelburg heeft de navolgende vonnissen, gewezen: met een motorrijtuig niet behoorlijk uitwijken naar links: P. de J., Domburg, vrijspraak, L. L. te Westkapelle 10 of 10 d, h.; met een rijwiel de linkerzijde van den weg houden: C. S-, huisvrouw J. S. te Vlissingen, 5 of 5 d. h.; met een rijwiel in een bocht niet de rechterzijde van den weg houden: C. S., huisvrouw van J. S. te Vlissingen, 5 of 5 d. h., J. M. S. te Vlissingen, 5 of 1 week tuchtschool; met een rijwiel een verboden weg be rijden: C. L. en J. P. H., beiden te Vlis singen, 5 of 5 d. h.; met een motorrijtuig rijden niet voor zien van een behoorlijk geluiddempende inrichting ter afvoering van de afge werkte gassen: A. M. te N. en St. Joos- land, vrijspraak; met een voertuig rijden zonder spie gel: S. W. D. te Middelburg, 5 of 5 d. h.( een rijwielpad gebruiken anders dan met een rijwiel: L. B. te Middelburg, 10 of 10 d. h.; met een rijwiel rijden op zoodanige wijze en met zoodanige snelheid, dat de vrijheid van het verkeer wordt belem merd: C. M. te Arnemuiden, 20 of 20 d. h.; straatschenderijM. B. te St. Laurens, 15 of 1 maand tuchtschool; openbare dronkenschap: C. J. v. d. B. te Middelburg, 15 of 15 d. h.; niet uitvliegend pluimgedierte laten loopen op eenigen grond die bepoot is: P. J. te Serooskerke, vrijspraak; loopen over eens anders grond: P. M. en M, L., huisvrouw van P. M., beiden te Vlissingen, ieder 0.50 of 1 d. h., J. v. d, H. en J. C. B„ beiden te Vlissingen, resp. 5 of 1 w. t. en 3 of 1 w. t., J. J. B. te Vlissingen, geen straf, in verband met de omstandigheden waaronder het feit is gepleegd; overtreding IJkwet: M. A. v. V., te Middelburg, ƒ0.50 of 1 d. h., met ver beurdverklaring en bevel tot vernieti ging van den in beslag genomen melk- meetemmer; overtreding arbeidswet: P. B. te O. en W. Souburg, 10 en 5 of 10 en 5 d. h., A, v. O. te Middelburg, 25 of 25 d. h., P. H. te Meliskerke, 4 maal 10 of 4 maal 10 d. h.;- overtreding drankwet: C. H. te West kapelle, 0.50 of 1 d. h„ J. M. te Vlis singen, 50 of 50 d. h.; met een voertuig niet behoorlijk uit wijken naar rechts: J. D. L. te Middel burg, 10 of 10 d. h.; te Middelburg aan de straat met kaar ten spelen: J. C. K. en A. J. L., beiden ie Middelburg, ieder ƒ3 of 3 d. h.; te Middelburg een rijwiel berijden zon der met ten minste één hand den stuur stang vlast te houden: C. H. J. v. O. te Middelburg, teruggave van verdachte aan zijn ouders; te Middelburg ter uitoefening van zijn bedrijf op een der markten een andere ruimte innemen dan hem door den marktmeester is aangewezen: L. H. te Amsterdam, 10 of 10 d. h.; te Middelburg op de straat vuilnis werpen: J. H. te Nieuwdorp en S. D. te St. Laurens, ieder 5 of 5 d. h.; te Vlissingen zich niet onmiddellijk uit een volksverzameling verwijderen, het geen hem door de politie was gelast: B. F. V. te Vlissingen, 25 of 25 d. h,; te Vlissingen met een rijwiel een voet pad berijden: J. M. O. te O. en W. Sou burg, 5 of 5 d. h.; te Serooskerke niet uitvliegend pluim gedierte onbeheerd laten loopen op een weg: P. J. te Serooskerke, vrijspraak; te Westkapelle spelen met en om geld: M. H. en W. de Pv beiden te Westka pelle, ieder berisping. Kantongerecht te Goes. Door den Kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens overtreding: Het zoeken naar éiereiu van waterwild: J. F., Wïslsenkerke f 3 of 3 dgn; op een openbaren weg geplaatst voor werp niet verlichten: C. M.,'Nieuwdorp vrijgesproken; als schipper een rij kskpnaal bevaren de zijn naam niet op zijn vaartuig heb ben: A. R., Antwerpen f 5 of 5 dgn; met auto rijden zonder geldig rijbewijs G. G., Hansweert; C. d. W:., Nieste, G. M. Baarland; A. W:., Krabbendijke; J. W., Kapelle f 10 of 10 dgn.; met een rijwiel de veiligheid van het verkeer in gevaar brengen: N. v. d. V, Yerseke f 10 of 1 wQ^ch.; zonder noodzaak vee over een rijwiel pad leiden: H. D. A., Kioe tinge f 5 of 5 dgn.; fietsen zonaer rèm: M. P. V., Osisen- drecht f 5 of 5 dgn.;. met auto rijden zonder spiegel: J. V., Kapelle; J. M., Oudelande f 3 of 3 dgn.; met fiets rijden zonder reflector: C, C. K., Heinkenszand. f 2 of 2 dgn.; met motorrijtuig rijden zonder min stens twee goede remmen: P. L., Ove- zande f 10 of 10 dgn.; met rijwiel zonder noodzaak links hou den: J. T., Goes f 3 of 3 dgn.; 's avonds fietsen zonder licht: L. C. M., 's Heei'enhoek, P. B. Baarland f 5 of 5 dgn.; dronkenschap: H. J. P. d. K., Halsteren f 15 of 15 dgn.; sterken drank verstrekken zonder ver gunning: A. D. B., Goes vrijgesproken. buiten noodzaak de geneeskunst uit oefenen: J. F. V. d. P., 's-Gravenhage, vrijgesproken; op een openbare straat (stoep uitstal len) A. M., J. S., W. K,., A. F., GoeiS ontslagen van rechtsvervolging, J. S., A. S., W. K., P. Wi, Goes, f0.50 of 1 di.f kreeften visschen op verboden terrein L. A, F., J. B., Goes, Vrijgesproken. Hooger beroep is aanigeteekend door: C. G. V. te Goes veroordeeld tot f25 of 25 d., verdacht van overtreding Mo tor-- en rijwielreglement; door C. G. te Goes 'veroordeeld tot f 2 of 2 d., ver dacht van geen reflector hebben aan zijn voertuig .op het meest uitstekende (gedeelte van zijn lading; door M. S. te Kapelle veroordeeld tot f 25 of 25 d. ver dacht van het met een motorrijtuig de [veiligheid van het verkeer in gevaar brengen. De volledig 'gefrankeerde en van de noodige daarvoor vastgestelde aanwijzing voorziene correspondentie voor opvaren den, aan boord van Ilr. Ms. pantserschip Hertog Hendrik, zdl op 18 April a.s. worden verzonden in een brievenmaal naar Horta (Azoren). Na verzending van deze dépêche1 zal eventueel nog ontvangen correspondentie naar Den Helder worden verzonden. Meelfabrieken der Ned. Bakkerij. De raad van commissaris:.©!! en di rectie der N.V. Meelfabrieken der Ne der! andsche Bakkerij he'eft naar de N.R. Crt. 'meldt, besloten aan de op 30 April a.s. te Utrecht te houden aïgpm-. verga dering van aandeelhouders, voor le stel len, na ruime afschrijvingen en reservee- ringfen, over het afgeloopen boekjaar, uit te keeren een dividend van 7 pCl. (als v.j.) en een omzelpremie van 10 etst (als v.j.) per 100 K.G. afgenomen pi-o- ducten. Werkloosheid. In de afgeloopen week stonden als werkloos ingeschreven bij de Arbeids beurs alhier: 1 typograaf, 6 grondwerkers, 6 opper lieden, 2 'schildeils|, 1 timmerman,, 2 meu belmakers, 1 kleermaker, 2 schoenma kers, 1 afbramer, 1 (bankwerker, 1 klin ker, 1 smid, 2 stokers, 5 vormers, 1 kernmaker, 1 -slijper, 1 banketbakker, 10 bakkers, 1 kok, 2, s'agers, 15 Doeren- arbeiders, 3 tuinlieden, 10 winkelbedien den, 1 chauffeux*, 2 kellners, 2 loop knechten, 1 leerling-bankwerker, 12 kan toorbedienden, 2 reizigers, 5 vian andere groepen, 54 met vakkennis zonder ne- paald beroep, 181 zonder vakkennis (on geschoolden). Verder 5 vrouwen, w.o. 1 costuum- naaister, 1 hu!|s of verslte!na|aister, 1 steno-typtfste, 1 werkvrouw', 1 dagdienst- bode. Totaal vorige week 370, bijgekomen 22, afgegaan 48, over 344. Handelsregister. Aan de in Handelsberichten opgeno men wekelijksche openbaarmakingen in zake het Handelsrejgister ontleenen wij betreffende Zeeland de volgende opgaven: Nieuwe inschrijvingen. Zeeuwsche Eilanden (Middelburg). Firma F. Duynhouwer Sr. (B.P.), Goes Piccardstraat 58, het aanleggen van be stratingen en a,anverwante wekken als mede het drijven van handel in de daar voor benoodigde materialen een en an der in den ruinisten zin. Venn. M. C. Duynhouwer, A. L. Duynhouwer, F. Duynhouwer, allen Goes en C. H. Steke- tee, Kloetinge (3090). Magneet, A. Vermeer, Zierik'zeeOude Haven 406, radio en electriciteit (3091). Wijzigingen: Zeeuw sche Eilanden (Middelburg) 'M. Geluk, Serooskerke (W.), Dorpstraat A 82, bakkerij' en kruidenierswinkel. Uit- Igetr. E.M. Geluk. Handelsnaam gewij zigd in: Joh. Zuydweg. Nieuwe E. J. Zuydweg. Fa. Eugène Goulmy en Baar (F.), Vlis singen, Kerkstraat 1, sigarenmagazijn. Fil. Vlistsiingen opgeheven. HET HUWELIJKSDRAMA TE HEL MOND, Omtrent het huwelijksdrama te Helmond meldt men aan de Maasb. dat naar alle waarschijnlijkheid de vader zelf het vergif tot zicü heeft genomen. Poli- tie-agenten, die op het gerucht van de hevige ruzie het huis binnendrongen, vonden den man in een der kamers, ter wijl hij hun toevoegde, dat zij te laat kwamen. Meteen gooide hij een flesch, waarin sublimaat geweest was, stuk. In- tusschen is het onderzoek nog niet ge sloten. BRAND OP DF „MARNIX VAN ST. ALDFGONDE." Vrijdagmiddag ontdek ten arbeiders die nog bezig waren op de „Mr.rnix van St. Aldegonde", het nieuwste mailschip van de Maatschappij „Neder land" dat nog in aanbouw is op do werf der Nederlandsche Scheepsbouw Mij., dat er rook1 kwam uit eenige hutten aan stuurboord, midscheeps. Fr was door nxg niet opgehelderde oorzask' brand uitgebroken. Hel vuur greep echter verbazend snel om zich heen en ontwikkelde door het gloeiend Worden van hel stalen bovendek' en den scheepswand een enorme hitte. Toen de brandweer aan'kwaml, brand de het tel in drie hutten. Het waren voornamelijk' de multiplex tusschensclxot- teu die in 'brand'stonden. De drie hutten zijn uitgebrand, terwijl het daarboven gelegen D-dek is ontzet. Dit is ook het geval met het stalen schot der machinekamer. De êangerichte schade is niet zoo groot, dat de bouw van het schip vcr- traging zal ondervinden. DE MOORDAANSLAG OP MEJ. BEKKE RING. De im verband met den moord aanslag op' mej. 'Poppïe Bekkering te B;a- tavia geari-esteerde verdachte Karim Bin Abdullah, die afkomstig is Van Ma kassar. heeft naar Aneta meldt een volle dige bekentenis afgelegd TER DOOD VEROORDEELD.. - De werklooze 31-jarige fabrieksarbeider Franz Bierschneider uil Kelheim's \V/ln- zen is door de j ury-rechtbank te R e- igensbürg wegens mooi-d op zijn stief zuster Weldergja Fiss ter dood veroor deeld. Hij had' het meisje tweemaal in den Donau geworpen en toen zij ook na de tweede maal weer boven water Kwam, was hij haar nagesprongen, had ha,ar net zoo lang de 'keel dichtgekne pen tot zij' bewusteloos was en had haar daarna weer losgelaten, zoodat zij verdronk. MOORD OPGEHELDERD. Naar de „Voss. Ztg." meldt, is de dood van de 3X> jarige Annemarie Scholtes opgehel derd. Het lijk van het ongelukkige meisje werd 31 Maart in een zandgroeve bij Saarbrüc'ken gevonden en rees het vermoeden bij de politie, dat de 12- jarige Katherine Riefcr het kind ver moord had. Dit vermoeden is thans be vestigd. De verdachte heeft, na lang hard nekkig te hebben ontkend, thans een volledige bekentenis afgelegd. De 12-ja- rige is een persoon met zeer ziekelijke neigingen en heeft ook nog andex-e han delingen gepleegd, waarvan de bizondex-- heden alle met het onderzoek belaste personen met ontzetting vervulde\_. Het aantal der door Riefer mishandel- delde en gewonde kinderen is belang rijk grooter, dan eerst werd aangeno men. Aangezien wegens den jeugdigen leeftijd van de schuldige van een straf vervolging geen sprake kan zijn, zal zij in een inrichting worden opgenomen. DE OVERVAL OP DE PARIJSCHE BEURS. Onlangs werd gemeld dat een 'bediende van het bestuur dei; P ,a r ij- sche 'beurs buiten bewustzijiï ih zijn kantoor in het beursgebouw was aan- getrofidi. Lenige individuen zouden z ch op hem geworpen hebben, hem hebben bedwelmd en ten slotte een bedrag van 75.000 francs hebben ontroofd. Daar de bediende zeer goed stond aangeschreven, twijfelde men aanvanke lijk' niet aan de juistheid Van zijn ver haal, totdat een inspecteur van politie argwaan 'kreeg en vermoedde dat de ge- heele geschiedenis1 door hbt „slachtoffer" zelf was bedacht. Bij' het verhoor viel de man spoedig door de mand. Hij had bp de 'beurst (ge speculeerd was zijrx eigen geld en dat van zijtn schoonvader er bij ingeschoten en had zich daarom de 75.000 francs willen toeëiigenen. Het bedrag werd eigens achter de verwarming in zijn geheel teruggevonden. MAN STEEKT EEN MEISJE VERRA- NDERLIJK DOOD. Een op 'klaarlich ten dag gepleegde afschuwelijke moord heeft Vrijdag le Hartford(E|aaith, hij Lo n- den plaats gehad, zoo wordt uit Lon den aan het Handbl. gemeld. Twee jonge meisjes, zusters, wandelden er samen, toen plotseling uit de bbschjés een on bekende man te voorschijn sprong, di® het oudst© meisje een steek' in den rug gaf, welke haar oxitaiddellijk doodde, en weer verdween. Na een klopjacht, die den geheelen middag duurde, is een man aangehouden. BESCHONKEN CHAUFFEUR. Te Bremen heeft een beschonken chauf feur, die in razende vaart langs den weg reieid, twee wielrijdsters aangereden, van wie de een, de moeder, op slag dood (was-, terwijl de dochter 'stervend werd op genomen. De bestuurder is gearresteerd, "de beide andere inzittenden trachtten te vergeefs te ontvluchten. INBRAAK IN EEN LEGERMUSEUM Naar de politiedienst te Wreenlet. meldt, hebben Donderdagnacht kans go- zien een bezoek le brengen aan het le germuseum. Vermist worden o.a. talrij ke decoraties uit den vrijheidsoorloig, gouden en zilveren d a p pe rhe i d smed ail - les, verder uil het Radetz'ki-tijdperk de sleutels van de vesting Venetië, datee- rende uit 1849 toen deze vesting ver- overd wei'd, de sleutel van de stad Mi laan, door veldmaarschalk Radetzki in 1848 aan 'keizer Frans Jozef gezonden, en een gouden halsband met diamanten kruis, geschenk van het Oostenrijksdhe 'legei- aan den vorst van Colloraido - Mansfeld. Juist 40 jaar geleden, eveneens in den nacht van 9 op 10 April, werd de imaaï- schalkstaf van Radetzki 'n geschenk van keizer Frans Jozef en het legei" aan Ra detzki, gestolen. SPRINKHANENPLAAG. De Egypti sche i-egeei-ing heeft bij het parlement een crediet van 10.000 pond steiding aan gevraagd ter bestrijding van de sprink hanenplaag. Op het oogCnblik woi'dt Egypte be dreigd door twee zwermen sprinkhanen n.l. één uit den Soedan en één die waar zij zich neerzet, wel drie voet hoog blijkt te zijn uit Palestina. Daar de ■zwerm uit Palestina zich op sommige plaatsen op de raits van een spoorweg' heeft neergezet, ondervonden zelfs de tx-einen er groote vertraging' door. INBRAAK IN EEN BANK. ZevCn met machinegeweren en gewone geweren gewapende mannen, die in een bank gebouw inbraken, doiodden te B i q u a (Ohio) bij een straatgevecht één m'an en wondden er twee. Zij namen tenslotte de vlucht met medeneming van 2000 dollars. AUTOBUS DOOR SNELTREIN GE GREPEN. In de omgeving der stad Albuquerque (Nieuw Mexico) Werd een ivolbezette autobus op een onbe- w.aakten overweg door een sneltrein ge- gegrepen. Vijftien personen werden ge dood, elf meer of minder zwaar gewofld. ..Waar is die aardige 'typiste, die ik hier altijd zag?" „Ze is er van door met het geld van den patroon." „Heeft hij haar laten vervolgen „Neen. Ze heeft hem er bij meegeno men." (Humorist.) Notaris Oele heeft te W aard voor den heer P. Overbeeke verkocht 15 perc. bouwland. Behalve 8 pCt. onkosten moet per gemet betaald f 12 voor op meten en f 10 voor ploegen. Perc. 1 gekocht door den heer Koek- inan. Krabbendijke voor f 1475 per ge- met Perceel 2 en 3 door den heer Chi'. O. Koeveringe, Waarde voor f 1515 per Gemet. Perc. 4, 5, 6 (door den heer M. C. Kopmels, Waarde voor f 1565; Perc. 7, 8, 9, 10, 11 door den lxeer Q. Yerb.urg, Waarde r 1680. Perc. 12, 13, 14 door G. v. Koeveringe, Waarde voor f 1370. Perc. 15 door den heer M. Krijnse Gz. Waarde voor f 1400; alles per Gemet. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders' van Mid- deïbiu'g maken bekend: dat bij hun be sluit van heden aan J. de Kuijper te (Mid delburg en zijne rechtverkrijgende voor waardelijk vergunning is verleend tot uit breiding der steenhouwerij in perceel, kadastraal hekend, gemeente Middelburg in Sectie D no. 1268, plaatselijk' gemerkt wijk Q no. 75b. gelegen aan den Schoor- steenvegerssingel alhier Middelburg, 11 April 1930. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. DUMON TAK, Voorzitter. M. VAN DER VEUR, Secretaris, 'Electr. Brukkery G. W. DEN BOER. Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1930 | | pagina 6