OITTWEE PANTSERKRUISERS Tweede tiled Foei! van da PROVINCIALE ZEEUWSCHE Maandag 31 Maar! 1830 No. 76. wat tocht het weer! nrn*i. STUKKEN VOOR DEN GEMEENTERAAD VAN MIDDELBURG Beschikbaarstelling schoolgebouw. B. en W. hebben advies uitgebracht over het verzoek van het bestuur der Ver. tot het verstrekken van L. O. opi Ge- reform. grondslag om beschikbaarstelling van een schoolgebouw, omdat de lokalen, die de vereenlging van de gemeente ini de school aan het Veersche Bolwerk ge huurd heeft, te klein zijn geworden voor het aantal leerlingen, dat van de oprich ting in November 1926 af is geklommen van 68 tot 126. Ingevolge art. 77 der wet is door B. en W. met het bestuur overleg gepleegd, waarbij o.a. ter sprake is gekomen of het bestuur een gebouw beschikbaar wensch- te gesteld te zien overeenkomstig art. 80, tweede lid jo art. 77, tweede lid dei- wet, wat "in zich sluit helt in étgendom pverdragen van het gebouw, nadat de verschuldigde waarborgsom is gestort (als gevolg waarvan het gebouw door het be stuur o.a. moet worden verzekerd) öf het in bruikleen verkrijgen van een gebouw ■•oiv'ereenkomstig de bepalingen van den dertienden titel van het Derde Boek van het Burgerlijk Wutbeok, als bedoeld in in art. 80 tweede lid der wet. Aanvankelijk verklaarde het bestuur dér school geen bepaalde voorkeur te (hebben, cloch bij nadere över weging wenschte men liever het laatstbedoelde geval toegepast te zien. Dit laatste ge val, het in bruikleen geven, zonder eigen domsrecht dus, is een bevoegdheid van den raad, doch geenszins een verplich ting. In de tweede plaats werd besproken, welk gebouw eventueel beschikbaar zou kunnen worden gesteld, waarbij keuze was tussehen 't bij de Centrale 7e klasse school in gebruik zijnde gebouw aan de Nieuwe Haven en het gebouw van de (voormalige school I aan de Yerwerij- ïfcraat thans sn huur bij de Industrie- en Huishoudschool, welk laatste gebouw (echter per 1 Sept. 1930 of eventueel iets later vrij k,omt. Nadait het bestuur beide ge bp uwen had bezichtigd, werd de tvoorkeur gegeven aan het gebouw aan de Verwerijstraat. Aangezien B. en "W. geen redenfin aanwezig achten om van den gewonen wettelijken weg af te wijken, stelllen zij voor medewerking te verleenenl l aan de inwilliging van, het verzoek, doch met latere eigendomsoverdracht, van het gebouw aan de Verwerijstraat. 'De Comm. van Finan. vereenigt zich met dit voorstel. Bakkers-vakonderwijs. Naar aanleiding van het verzoek van het bestuur van den Zeeuwschen Bak ker sbond om over 1930 een gemeente lijk subsidie te verleenen van 30 piet. der netto-kosten Voor den te Middelburg ge- vestigden cursus voor bakkersvakonder- wijs hebben B. en W. zich in verbinding gesteld mét den Minister van O., K. en W. Daarbij is gebleken ,dat het rijk den cursus met 70 pet. der netto-kosten, 'al- zoo met naar raming f 549.50 zal subsi dieeren indien en Voor zoolang! 'de raa& d© oprichting en ins'tandhoudiinlg noodig acht .Aldus blijft te v'porzien In f 235.50. De Nederalndsche Bakikersbond en de Zeeuwsche Bakkersbond betalen daar van ieder, f 125. Voor de gemeente-blijft dan f 183.50 over. De cursus zal 10 leer lingen telllen, waarvan 7 buiten Middel burg wenen, waarvoor f 12.36 per leer ling ka,n warden teruggevorderd off 86.52 zoadat Middelburg nog f 98.48 moet be talen. Burg. en weth. zijn van nordeefl;, dat deze cursus zeker alleszins geschikt is om het peil van het bakk;ersbe|drijif op te voeren en stellen voor de ge vraagde subsidie te verleenen. De commissie van financiën vereenigt zich 'met het voorstel, doch een der (eden berekent, dat de voor de 7 leerlingen buiten Middelburgs f 109.90 kan worden terugontvangen en Middelburg dus maar f 75.60 moiet bij passen, welke bereke ning burg. en weth. bij nadere beschou wing overnemen. Zij hadden oorspron kelijk genomen twee derde maal één tien de maiajl f 185.50, terwijl bedoeld lid1 be rekent één vijfde maal (f 785.10 maal If 7 iis f 109.90. Geen kerk op den singel. Naar aanleiding van het verzoek van den Rerkeraad der Geref. gemeente om door wijziging der verordening van 13 Aug. 1924 de stichting van een kerkge bouw aan den Seissingel mogelijk te ma ken, berichten burg. en weth. dat het door adressant bedoeld terrein bestemd is ;voor villa-bouw. Uit art. 4 der Iverordet- ning blijkt, dat burg. en weth. eventueel toe.stem'niing zouden kunnen verleenen oun hel bewuste terrein anders te be bouwen dan met villa's. Nu zij intus- schen hebben kenbaar gemaakt daartoe niet genegen te zijn, zou alleen wijziging der verordening, zooals adressant ver zoekt, de gelegenheid tot kerkbouw lei- plaatse kunnen mogelijk maken. Die wij ziging zou dan daarin moeten bestaan, dat 'meergenoemd terrein nadrukkelijk va,n het bebouwingsplan werd uitgezon derd en de groote kaart dienovfere(en- kclmistig werd veranderd. Burg. en weth. kunnen echter geen vrijheid vinden voor te stellen daartoe over te gaan. De ver ordening immers is destijds vastgete'ld tot 'behoud van hel stadssclioon langs de Singels en dil zou zéker niet 'gébjagd; zijn door den bouw eener kerk op de verlangde plaats. Burg. en Weth. stellen dan ook voor afwijzend op het adres te beschikken. Tarieven zweminrichting. Burg. en Weth. deelen mede, dat na dé gehouden openbare inschrijving voor uit breiding der gemeentelijke zweminrich ting gebleken is, dat de laagste inschrij ver het toegekende crediet van f 6500 te boven ging en 'daarom overeenkomstig -hun toezegging tot uitvoering in eigen beheer is besloten. Burg. en Weth. hebben thans ook een onderzoek ingesteld naar de tarieven te Haarlem: en Deventer maar meenen dat de inrichtingen in die gemeenten nJiseft kunnen worden vergeleken met die. Ie Middelburg, omdat zij beschikken over 'n 'voiledige bad- en zweminrichting niet een staf van flink bezoldigd personeel, en jaarlijks groote sommen worden be sichi'kbaar gesteld tot dekking van het exploitatie tekort. Verder deelen zij mede dat de abonne menten te Deventer f 5 en te Haarlem f 6 per seizoen van 4i/2 maand bedragen met belangrijke reductie voor meer leden uit één gezin. Te Deventer zijn, bovendien ook nog seizoen-abonjnementen voor f 1 per persoon verkrijgbaar met reductie .voor meer gezinsleven. In beide 'ge meenten zijn de tarieven per bad verder evenredig aan de abonnementsprijzen en bedragen op de verschillende uren 25, 10 en 2 cent. B. en W. meenen uit een en ander te mogen concludecren, dat de door lien voorgestelde tarieven niet te laag zijn. Rekenend met een seizoen van Ü/2 maand, komen zij met hun cijfers voor 'volwassenen met inkomen van f 2000 en meer tot f 4.50. Voorts zou, wanneer, al naar het verschil in abon'nements- en dagprijs de inrichting op verschillende uren werd opengesteld, de inrichting vrij wel onafgebroken gedurende den gehee- len dag moeten geopend zijn. In Haarlem en Deventer is dit het geval van 6 uur tot 211/2 uur. Eene dergelijke regeling zou zeker ook te Middelburg de exploitatie-kosten bui tengewoon belangrijk verlioogen en een door E. PHILLIPS OPPENHEIM. „Er zijn in het restaurant geen ta feltjes meer vriji, monsieur' zei hij da- (delijk. „Er is volstrekt geen plaats meer." Louis keek hem' een 01 ogenblik kalm aan. Hoewel ik er niets van kon betaier- ken, leek het mij toch dat er veén of ander teeken tussehen hen werd ge wisseld. In ieder geval sloeg de porlielr zonder verder een woord te zeggen, aan en ging een paar passen achteruit. „Maar uw vriend, monsieur?" vroeg hij zacht. >„Dat 'komt in orde", antwoordde Louis zacht. „We zullen dat vinet monsieur c^vin wel klaar spelen." wij stonden op een soort van por taal, maar op dal oogtenblik' werd een deur in de verte geopend en, kon men licht zien en geroezemoes van stemmen hooren. Een man verscheen uit hét ver trék en kwam met snelle schreden op ons af. Het was een heer van tmiddelbjare lengte, gékleed in een gewoon wandejl eostuum, met een zwarte das, waarop een diamanten doekspeld prijkte. Hij had dikke lippen, een tanige snor en een zijner oogen loensde. Hij stak' Louis bei de handen toe, uitroepende: „Mijn beste Louis, het doet me genoe gen je weer eens te zien." 1 Louis nam' hem ter zijde en zij voer den enkele oogenblikken een fluisterend gesprek. Fen paai- maal keek de eige naar flan het restaurant want daar voor hield ik hem in mijn 1 richting en ik was vrijwel overtuigd, dat ik (het onderwerp van hun gesprek uitmaakte. Toen zij klaar waren gaf Louis jtnïj een wenk en wij gingen alle drie naar iel deur, 'met Louis in het midden. „Dit is" zeide hij mij „monsieur Car- vin, den directeur van het café dels Deux Fpingles. Hij heeft mij uitgelegd hoe moeilijk het is qm zeifs nnaar een hoekje in zijn restaurant onbezet te vinden, maar hij zal probeer en, een tafeltje voor ons vrij' te makten." Monsieur Carvin boog en zeide: „Voor mijn vriend Louis heeft men wel wat over. Maar geloof mij', mijn heer, het publiek' vindt mijn klein res taurant erg aantrekkelijk en het biedt zoo bitter weinig ruimte, helaas." Haast tegelijk djat hij dit zeide be traden wij de zaal. Deze w'as grooteir dan ik' had gedacht, m'aar de stijl' 'van'Tde versiering en het geheele aanzien van de ruimte verschilde hemelsbreed met( hel café in de gelijkstraatfs'che verdie verdubbeling van personeel eischen. Bo vendien zou zij de bestaande zwemschool een scherpe concurren.tie aandoen. Ten slotte verklaren B. en W. zich bereid, bij wijze van proef, in het a.s. seizoen op Woensdagmiddagen van, 1 tcjt '4 uur ge legenheid te geven voor kosteloos zwem men. uitsluitend voor kinderen van on- vermogenden beneden 16 jaar. Het met toezicht belaste personeel kan dan zich daarmede alleen bemoeien, zonder nog weer van anderen, gelden te behoeven te innen. B. en W. handhaven dus hun voorstel der tarievenregeting als volgt: voor inkomens beneden f 2000 per bad voor kinderen 21/2 een/ en voor volwas senen 5 cent; maandkaart resp. 30 en 60. Inkomens van f 2000 en meer kin deren 5, volwassenen 10 'cent, maand kaart resp. 50 en. ff 1. Belooning plaatsverv, hooiden. Naar aanleiding van' het adres van het Bestuur der afd. ,van het N. O G., deelen B. en W. mede, dat nu de Raad zich niet verzette legen hun plan om aan volontairs, wanjneer zij langer dan 3 schooldagen met de waarneming eener betrekking van onderwijzer of onderwij- zex-es zijn belast, een tijdelijke aanstel ling uit le reiken en, van het begin dei- waarneming af belooning. berekend naai de minimum-jaarwedde, toe le kennen, het zeer billijk is eene dusdanige rege ling ook te treffen voor waarneming van hel hoofdschap. Zij geven in overweging daartoe te besluiten ingaande 1 Mei a;.s. Voor de Lagere scholen A, C. J, en K en de Centrale 7e klasseschool willen zij dit bedrag fixeeren op f 1.40 en voor de ULO-school voor meisjes en die voor j.ongens op f 2. Zij 'stellen ten slotte voor de volgende plaatsvervangers aap le wijzen: school A: 'J. Lampert; C, C. Roeljands; J A. Dekker;; '7de k!a,sse- sehool' II. Th. de Meijer; school G: mej. M. M. Jungius; M.L.O. school voor jon gens: H. J. Wesiseljink.Voor school K moet gewacht worden op de benoeming van een onderwijzer met lioofdacte. De commissie van financiën vereenigt zich met het voorstel. Zegelkosten kwitanties Bedrijven. Sinds het opnemen der meters voor gas en electriciteit alsook het daarvoor uit schrijven van kwitanties eens per twee maanden geschieden, tegenover te voren eens per maand, worden alleen de kos ten van zegeling der verbruikskwitanties boven f 20 nog aan den verbruiker in re kening gebracht. Daarbij doen zich intus- schen herhaaldelijk moeilijkheden voor. Burg. en weth. meenen te mogen voor stellen de bezwaren te ondervangen door, te beginnen met het verbruik over Maart 1930, de zegelkosten der verbruikskwi tanties voor gas, water en electriciteit niet meer aan de verbruikers in rekening te brengen. Alsdan kunnen rechtsgeldige kwitanties worden uitgereikt zonder moeilijkheden als de bovenvermelde. Te vens worden daarmede de groote verbrui kers een weinig tegemoet gekomen. De kosten aan invoering van den voorgestel den maatregel verbonden, zullen per jaar zijn voor: de waterleiding ongeveer 270; de gasfebriek 65 en het electrisch be drijf ƒ210 of ongeveer ƒ545 in totaal. Eventueel zouden de moeilijkheden ook voorkomen kunnen worden door over de verbruiken geen kwitanties doch nota's op te maken. Zegeling zou dan geheel vervallen, tenzij een verbruiker bepaal delijk kwitantie zou verlangen. Dit laat ste zou echter zeker hooge uitzondering blijven. De laatste oplossing achten B. en W. echter niet aanbevelenswaardig, aangezien zij min of meer op ontduiking der Zegelwet zou neerkomen. De bedoelde moeilijkheden zijn o.a.: le geval. Een electriciteitsverbruiker betrekt èn lichtstroom èn krachtstroom, Vanwege de Bedrijven wordt daarvoor met twee afzonderlijke kwitanties be schikt, omdat de, beide soorten verbruik geheel afgescheiden van elkander in de administratie worden verantwoord. Meermalen verlangt nu de verbruiker één kwitantie en kan aan dat verlangen niet worden voldaan. ping. De tint, waarin alles was gehouden, was een beetje somber voor een Fransch restaurant en de verlichting was wat minder schel. De wanden waren bekleed met een soort van donker mahonie en het plafond was 'beschilderd met ©en groote allegorische voorsletlling, waar van ik' echter aanvankelijk de bijzonder heden niet kon onderscheiden. Die be zoekers, die 'bijna geen plaats onbezet hadden gelaten, waren! allen goed gekleed en oogenschijnlij'k behoorden zij tot de groote wereld. Toeristen waren er niet onder. Enkele heerenj droegen een jac ket, maar zij waren overigens in de puntjes gekleed. Ik gevoelde reeds da delijk, dat de zaak een eigen atino|s|f]e|er had. I'k zou deze niet nader kunnen om schrijven, maar ongeacht de mededeellin- gen van Louis daaromtrent, wist i'k al, dat zij haar eigenaardige cliëntèle had en dat binnen z ijn vier muren een publiek zat, dat in -menig opzicht toch anders was dan het publiek' dat gewoonlijk de nachtcafé's van Parijs bezoekt. Monsieur CarvTii nrachl ons zelf naar een tafel tje, dat tegten den muur stond en niet ver van den uitgang verwijderd was. In de vestiaire waren wij bevrijd van hoed en jas. Een minzame maitre d'hote/ boog zich naar ons toe met de vraag of wij soupeeren wilden en een som- melier stond naast hem op onze orders te wachten. Carvin vv«nkte heil zich te verwijderen. 2e geval. Een verbruiker betrekt zoo wel gas als electriciteit en wenscht beide /verbruiken op' één kwitantie te zien be rekend. Ook aan zoodanig verzoek kan niet worden voldaan. 3e geval. Een verbruiker geeft te ken nen, dat hij geen kwitantie wenscht en wil daarom ook geen zegelkosten beta len. De Bedrijven kunnen den verbruiker niet dwingen een kwitantie in ontvangst te nemen. 4e geval. Een verbruiker gireert het verschuldigde, al dan niet via eigen post rekening, aan de firma J. A. Tak Co. op rekening van de Bedrijven en brengt de zegelkosten in minderig. Eene navordering dier kosten wordt of niet of met tegenzin betaald. De commissie van financiën vereenigt zich met het voorstel indien de opgesom de moeilijkheden buitengewoon dikwijls voorkomen, n.l. indien ze zoo dikwijls voorkomen, dat ze aan arbeidsloon een uitgave eischen van ongeveer 545, het bedrag dat de gemeentebedrijven zouden derven door de kosten der zegels voor eigen rekening te nemen, Is evenwel de moeite gering, dan is de aangegeven op lossing te duur. De commissie vraagt hoe deze zaak bij elders gevestigde gemeen tebedrijven geregeld is. B. en W. brengen naar aanleiding van dit rapport der commissie nogmaals naar voren, dat de voorgestelde maatregel be langrijke vereenvoudiging in de admini stratie zal medebrengen, en dat hij, of schoon werkend voor alle verbruikers, foch speciaal voor de grootste een tege moetkoming beteekent. Of nu de admi- nistrieve vereenvoudiging precies met 'n geldsom van 545 wordt gewaardeerd, is niet positief te zeggen. Hoe deze aan gelegenheid bij Gemeentebedrijven el ders is geregeld, is aan B. en W. niet bekend. Doch ook zij meenen, dat daar mede ook niet gerekend behoeft te wor den bij de beslissing over hun voorstel. Zij herinneren er nogmaals aan, dat ver bruikskwitanties van 20 en minder thans reeds voor rekening der bedrijven gezegeld worden. Voor de vergadering van Woensdag zijn verder de volgende stukken ter visie gelégd Uitvoering woningwet. Door B. én W. is het beredeneerd ver slag uitgebracht in gevolge art. 58 der Woningwet ,over hetigeen met betrekking lot verbetering der "Volkshuisvesting lin de gemeente in 1929 is verricht. Er zijn vergunningen verleend tot nieuwbouw 11, herbouw 12 en verbouw 16 gebouwen, waarin woningen z'Ijn en 8,3 en 13 voor gebouwen waarin geen 'woningen zijn. Verloren zijn gegaan 5 woningen voor stooping (bramJd), 3 door verbouw en 1 door verandering van bestemming zonder verbouwing. Bij de niet verplichte woningbeursi werden 29 woningen te huur gevraagd, 17 te liuur aangeboden' en 12 door bemiddeling verhuurd. Voor 35 wonin gen werden verbeteringen voorgeschre ven, van 2 was het werk nog niet afge- loopen. Naai- aanleiding van een Onderzoek door de gezondheidscommissie ingesteld volgden 14 aanschrijvingen en een aan tal woningen zullen voor on/bewoonbaar- 'verklaring in aanmerking worden' ge bracht Er zijii geen bijzondere mededee- lingen te doen omtrent hét gebruik van de voorschotten aan de vereeniging 'Volksbelang" en de ,Algemeene 'Wo- ni n gb o uw ve reeniiging' De loonen in O. Z. Vlaanderen. Van den hoofdcommies Ier secretarie te Terneuzen is op een, desbetreffend verzoek bericht ontvangen, dal de loonen aan de beide fabrieken ie Sluiskil van 40 tot 65 cent "per uur bedragen. Van den secretaris van Sas van Gent werd bericht ontvangen, dat ,de fabri kanten aldaar bezwaar maken tegen hel bekend maken van hun loonen, en dat hij dus slechts een kort resumé kan geven. In een fabriek wordt f 21 tot f 24.50 be taald, en een tweede fabriek voor sjou werlui zonder vakkennis f 22; met vak- „De heeren 'hebben vermoedelijk al gesoupeerd", merkte hij op. Een flesch Pommery, Gout Anglais, en een paar bis cuits. Is dat goed Louis?" Wij haasten ons daaraan onze goed keuring le hechten. Monsieur Carvin werd door een bezoeker aan het andere eind van de zaal weggeroepen en snelde heen. Louis wendde zich tot mij'. Er lag een zonderlinge uitdrukking in zijn oogen. „Wel is u teleurgesteld vroeg hij. „Ziet u hier niets ongewoons? Is hel voor u niet anders dan elders?" „Volstrekt niet", antwoordde ik. ,Fen ding is in'ij in het bijzonder opgeval len. Ik vind hel niog, at Zonderling, dat een dergelijk chic restaurant op de bo venverdieping is ingericht, terwijl bene den een café van het minste allooi wordt gehouden. Staan zij onder één directie?" „Hier boven" zeide hij „kómten de heeren, beneden de bediemdén. Maar kijk eens goed rond 'mijnheer, en zeg mij dan eens of dit geen ander publiek' L dan 'men in andere nachtcafé's vindt.'1 I'k' volgde zijn raad en inderdaad kreeg i'k na de bezoekers wat nauwkeuriger te hebben opgenomen den indruk', dat we hier niet in gezelschap waren, van hienschen, die hun leven met nietsdoen verlumtaeiden, maai- dat zij ondanks de schijnbare zorgeloosheid en vroolijkiheid waarmee zij van het oogenblik genoten allen een levenstaak' hadden of gehad hadden, dan nog wel moesten aanvaar Op die manier moet men wel kouvatten! 't Is maar goed, dat ik Aspirin-Tableffen bij de hand heb. Weiger namaak en let er op dat op elke tablet het woord „BAYER" staat. Prijs 75 ets XIngez. Med.) kennis f 23.05; voor timmerlieden, schil ders en metselaars f 25—f 26.50; bank werkers en smeden f 29—f 30; electri- ciens, machinisten en gaswerkers f 32— 1' 33, in de derde fabriek gewone arbei- (<=-- 45 fot 49 c.; atelier personeel, dus met vakkennis 53—60 ct. plus een pre mie van ongeveer f 1.25 per week; aan de vierde fabriek f 22 voor gewone werk lieden en voor vaklieden f 30 tot f 34. De paarden der reiniging. Van den dierenarts den heer S. J. Iloogstra, is liet volgende rapporl over de paarden der ge mee n l er e i ni giin g inge komen De voedingsloestand is over hel al gemeen goed le noemen'. Een paard (zwarte merrie oud 7 jaar) is in minder goede conditie, oorzaak» hiervan is dat het dier lijdende is aan kiesgébrek. Het dier kan hierdoor het voedsel minder goed tot zich nemen en minder goed kau wen en dus minder goed verteeren. Op advies van den rapporteur verricht het paard dan ook minder en lichter arbeid. Indien liet 'binnen korten lijd niet be tert, licht het in het voornemen, het dier voor te dragen voor overname dóór een Paardenvel-zekering. Gezien verschillen de paarden een vrij hoogten ouderdom hebben (14 lot 15 jaar) en geregeld dag in dag uit vrij zwaar en vooral ongere geld werk', het iedere keer stoppen én weer opnieuw aanzetten, wat vooral slij tage veroorzaakt, moeten verrichten, is het te begrijpen, dat deze dieren er niet uit 'kunnen zien als paarden van 16—8 jaar oud en als paarden van land bouwers. Deze dieren verrichten echt. seizoenwerk en hebben daarna een tijd lang weer minder of in het geheel nipts te doen. De jonge paarden van den dienst zien er dan ook beter uit. Het rantsoen der paarden is ruim voldoen de. Fen gemest en gepropt paard is voor den Reinigingsdienst niet Le preferee- ren. Aan het Loilet der dieren zou imiis'- scliien wat meer zorg (besteed kunnen worden, ai hoewel, met het oog op hét le verrichten vuile werk door- de dieren, men hiervan niet le veel moet verwach ten. Ms men teel oogten de paarden ook niet omdat zij volop winter haar hebben. Indien het gewenschl voorkomt de die ren zoo nu eli clan wat rust le geven/ zon dit gevonden kunnen worden dloor uitbreiding van het aantal paarden. Zwemonderricht Ingekomen is een verzoek van de Com missie voor Zwemonderricht uit den Ne- derlandschen Zwembond met verzoek schoolonderwijs in zwemmen, le doen ge ven. B. en V. vragen machtiging' 0111 on der verwijzing naar hetgeen de gemeente in de laatste jaren heeft gedaan 0111 het zwemmen aan te moedigen, te melden, dat er momenteel geen aanleiding' Wordt gevonden om gelegenheid te geven tot den. Vooral een dame, die aan een ta feltje tegenover mij was gézeten, met blond haar en een marmer bleek ge laat, trok daarbij mijn aandacht. Ik vond het een bijzónder opvallende persoon lijkheid. Haar blauwe oogen lagen diep in hun klassen en zij scheen geen po ging gedaan le hebben om de donkere 'kringen er onder weg le schminken, zoo- dat ze nog sprekender waren. Een prach tige collier van turkooizen sierde haar blooten hals, een wonderlijke ster van edelgesteenten was in haar haar gesto ken. Haar kleedij was van 'de nieuwste mode. Haar slem had iets kwijnends, (maar zij' was er niet minder békloiortijk; om. Naast haar zat een groote kerel met pikzwarte snor, bleek en met klein© wallen onder de oogen. Zijn kleedij was wat al ,tc modieus en de kleinoodiën, wel'ke 'iiij droeg, waren wat te opval lend. „Zeg eens" vroeg ik „wie is die heer?f Louis: boog zich naar mij toe en. zoo zacht mogelijk1 fluisterde hij mij toe „Het is een der gewichtigs te persona ges van het gansche gezelschap. Men noemt nem wei den ongekroonden ko ning. Van oorsprong was liij zaclelmiakter. Kijk hem' maar eens goed aan, nu 'hij net op ons let." „Hoe heeft hij zijn geld verdiend?" (Wordt vervolgd).

Middelburgsche Courant | 1930 | | pagina 5