Pijnlijke' Spieren LINIMENT DOODT PIJN A. de V„ 22 j., werkman te O. en W. Souburg, gedetineerd, werd ten laste ge legd dat hij op 24 December 1929 te Ar- nemuiden heeft weggenomen een paar gouden stukken, een paar gouden toren spelden, een paar gouden ronde spelden, een gouden broche, een gouden gladde ring, een Eau de Colognefleschje met gou den bandje en stopje met goud gemon teerd, een kartonnen doosje met bloed koralen, alles toebehoorende aan Paulus de Klerk en Johanne Mesu. DE WINKELSLUITINGSWET WAAR IS WERK? Verkoopmgen - Verpachtingen, in Zeeland RECHTZAKE! De 34-jarige J. B., boekhouder-ad ministrateur van een coöp. han.deLs-.er- j eeniging te Wormerveer, die zich ten na deel e van' deze instelling ongeveer f 4000 had toegeëigend, is door de Haarlemsche rechtbank veroordeeld tot een jaar ge vangenisstraf. De eisch was 8 maanden. Arrend Rechtbank te Middelburg- fel de zitting van Vrijdag werden de volgende zaken behandeld: I de R 21 j., timmerman te Middel burg, gedetineerd werd verdacht dat hij op 19 Februari 1930 te Middelburg heeft weggenomen een gouden horloge, toebe- hoorende aan L- Lagaaij; subs^ werd hem ten laste gelegd dat op 19 Februari j.l. te Middelburg een gouden horloge, toe- behoorende aan L. Lagaaij, welk horloge hij bij gelegenheid van den brand in de sociëteit „De Vergenoeging" gevonden had, zich heeft toegeëigend. Eisch 6 maanden gevangenisstraf. Mr. F. B. Evers, verdachte's raadsman, bepleitte vrijspraak, omdat hij het ten laste gelegde niet bewezen achtte, met- name niet de wederrechtelijke toeëige- ning. Eisch 9 maanden gevangenisstraf. Mr. F. B. Evers, verdachte's raadsman, bepleitte clementie omdat verdachte di rect heeft bekend en nog een blanco strafregister heeft. J. W„ 46 j., koopman en verlofhouder te Hansweert, was door den kantonrech ter te Goes veroordeeld tot 25 of 25 dagen hechtenis, wegens overtreding van de Drankwet. De verdachte was in hooger beroep gekomen. Eisch bevestiging van het vonnis van den kantonrechter. E. E., 23 j., chauffeur te Kapelle, werd beklaagd dat hij op 16 December j.l. te 8.30 uur te Kapelle gruwelijk onvoorzich tig en nalatig met een door hem bestuur de vrachtauto heeft gereden over den Postweg daar, ofschoon hij geen verlich te rkhtingswijzer voerde, bij de Jamfa briek, zonder signalen te geven en zon der goed uit te kijken, met zijn vracht auto over het rijwielpad het fabrieks terrein is opgereden, waardoor hij Izak op 't Hof, die op het rijwielpad reed, heeft aangereden, waarbij deze nabij zijn lin kerslaap een bloedende wonde heeft be komen en zijn linkerpols heeft gebroken, waardoor de aangeredene eenigen tijd verhinderd is in de uitoefening van zijn beroepsbezigheden als klein-landbouwer. Eisch 50 of 50 d. h. E. M. v. H„ 29 j., molenaar te Honte- nisse, was door den kantonrechter te Hulst d.d. 20 Januari j.l. veroordeeld tot eene geldboete van 150 of 10 dagen hechtenis, met intrekking van het rijbe wijs voor 9 maanden, wegens overtreding van de Motor- en Rijwielwet te Honte- nisse op 24 December j.l. De veroordeelde was tegen het vonnis in hooger beroep gekomen. Nu de Winkelsluitingswet door de Tweede Kamer is aangenomen en der halve den definitieven vorm heeft ge kregen, waarin zij, na aanneming in de Eerste Kamer, in het Staatsblad zal ver schijnen, zal het goed zijn eens uiteen te zetten wat op grond van deze wet nu wel mag en wat niet Wat is een winkel? De wet verstaat onder winkels alle open of besloten ruimten, waar of van waaruit voorwerpen of stoffen aan het publiek in het klein plegen te worden verkocht of afgeleverd, of waar pleegt gewerkt te worden in een barbiers-of kappersonderneming. Onder winkelhuis verstaat de wet elke met een winkel in eenige verbinding staande open of be sloten ruimte in hetzelfde gebouw of op bijbehoorende terrein. Magazijnen van grossiers zijn dus geen winkels in den zin der wet tenzij zulk een grossierderij ook in het klein aflevert V°-°ï Tusschen winkel en winkelhuis is verschil gemaakt om te voorkomen dat de ruimten in hetzelfde gebouw of op het bijbehoorende terrein eveneens gesloten zouden moeten zijn op de tijden waarop de winkel moet zijn gesloten, r. x Yat vfrbiedt de wet? De wet verbiedt in het algemeen een winkel voor het publiek geopend te heb ben: a. gedurende den geheelen Zondag en b. tusschen 8 uur des namiddags en 5 uur des voormiddags. Zij is, noch wat be treft de Zondagssluiting noch de sluiting tusschen 8 uur 's avonds en 5 uur 's mor gens, van toepassing: op rijkskantoren; apotheken voor zoover den verkoop en de aflevering van genees- en verband middelen betreft; koffiehuizen, restau rants en andere inrichtingen, waar uit sluitend of in hoofdzaak spijzen of dran ken voor verbruik ter plaatse worden iït het verhoor bleek dal verdach'.e mei zijn vraciitauto hoven op een bier gen was gereden waardoor de \a'en bier in een sloot waren terecht gekomen en hei paard, dat voor de wagen sto: ld, was verwond. Fenige caféhouders getuigden dal ver- dachle in enkele uren, ongeveer 13 fle.sch'es en glazen bier had gedronken. Fen getuigen a decharge d e beweerde den gansclien dag rn gezelschap \an ver dachte te zijn geweest, ze'.de geen dron kenschap bij hem te hebben bespeurd, hoewel hij toegaf dat verdachte ongeveer 13 glazen en fleschies bier had gedron ken. Ze hadden midden op den weg ge reden en de auto had niet geslingerd. Verdachte door den President onder vraagd, verklaarde de bierwagen niet te hebben gezien. Verdachte zegt ongeveér 6 maanden te chauffeeren en in hooger beroep te zijn gekomen om dat hij de boete te hoog vindt. De officier van Justitie aan het woord 'komende zegt, dat wanneer is vast ko men te staan dat het hier een ((iron- kenmansboel is geweest, dit wel is ge schied door de verklaring van de ge tuige décharge. We zijn nu al geko men tot 13 flesschen bier, die verdachte in een korte spanne tijds heeft gebruikt terwijl hij zijn auto moest besturen. Spr acht dergelijke chauffeurs een buiten gewoon gevaar op Üen weg. Spr. 'be treurt het dat het O.M. bij het Kanton gerecht niet mede in hooger beroep is gekomen, dan had spr. zeker hechte- nisstraf gevorderd, terwijl hij nu zich moet bepalen hij zijn vordering dat de Rechtbank' liet vonnis van den Kanton rechter zal beveslgen. De verdediger van verdachte mr. P. C. Adriaanse zegt dat hij met de Officier van meening verschilt in zijn bewering dat de getuige a décharge de zaak van verdachte slechter fcou hebben gemaakt. Het kan verdediger niet schelen- hoeveel biertjes verdachte gedronken heeft Dal verdachte niet dronken was, blijkt wel hier uit, zegt verdediger, dat hij zelf naar de politie is gegaan om de aanrijding aan te geven en hij nog heeft meegehol pen, de vaten hier uit den sloot te halen. Als men nagaat wat een kracht er tegen- woordig in het bier zit, dan behoeft men niet dronken te zijn van 13 potjes bier. Pleiter acht de straf veel ie z.waar èn als verdachte's rijbewijs wordt ingetrok ken, moet hij een knecht nemen en dat kan er, gezin de tijdsomstandigheden, niet af. Geen enkele getuige heeft ver klaard dat verdachte dronken was. Spr. verzoekt de Rechtbank verdachts lichter te straffen. A. v. B., 32 j., werkman te Zierikzee, werd ten laste gelegd dat hij in het laatst van December 1929 te Zierikzee een kaart aan hem afgegeven door den cor respondent der Arbeidsbemiddeling C. M. Timmerman, van de vereeniging van fa brieksarbeiders heeft vervalscht door daar andere data in aan te brengen, waardoor een bedrag van 13.50 van zijn contributieschuld is afgeschreven, terwijl hij in werkelijkheid het tijdvak 2328 December 1929, waarover de afschrijving liep, een wachttijd moest doormaken. Eisch 1 maand gevangenisstraf. J. M. V., 52 j.. lichtwachter te Ril- land-Bath was door den kantonrechter te Goes veroordeeld tot 3 of 3 dagen hech tenis, wegens het loopen langs den spoor weg te Krabbendijke op 24 Januari j.l. De verdachte was in hooger beroep gekomen. Eisch bevestiging van het vonnis van den kantonrechter. ■5«3®S35ERfS«S bereid of verkocht, voor zoover betreft den verkoop van spijzen en dranken voor verbruik ter plaatse; den verkoop en de aflevering van brandstof en smeermidde len voor, en van onderdeelen voor, spoed- eischende herstellingen aan voer- en vaartuigen en rijwielen; den verkoop van dagbladen en weekbladen, den verkoop en de aflevering van ijs, den verkoop en de aflevering van winkelwaren ten be hoeve van binnenkomende, uitgaande en doorgaande schepen, den verkoop door middel van automaten, de aflevering van maaltijden en kokswaren, den verkoop en de aflevering van rouwkleeding, en het verrichten van herstellingen en de aflevering van in herstelling gegeven voorwerpen. Volgens het oorspronkelijke ontwerp zou ook de verkoop van druk werken in stations gedurende gesloten winkeltijd zijn toegestaan, doch door aan neming van een amendement-Hellenberg Hubar is deze verkoop verboden. Voorts is de wet niet van toepassing op hotels, voor zoover betreft leveringen aan lo geergasten noch op openbare middelen van vervoer en restaurants in stations, voor zoover betreft leveringen aan reizi gers. De Zondagssluiting, Vat voorts alleen de verplichte Zon dagssluiting betreft, bepaalt de wet, dat winkels waar uitsluitend of in hoofdzaak brood, banket, suikerwerk en chocolade wordt verkocht, mogen geopend zijn voor Kerstmis {dus als 25 December op Maan dag valt), Tweede Kerstdag en 31 De cember (wanneer deze een Zondag is), bloemenwinkels op 1 Januari, 14 en 15 Augustus, 1 en 2 November, 24, 26 en 31 December. Melk-, visch- en fruitwin kels 'mogen Zondags uitsluitend voor den verkoop van melk, room, visch en fruit tot 12 uur 's middags zijn geopend. Voorts mogen winkels, waar uitsluitend of in hoofdzaak brood, banket, suikerwerk en chocolade wordt verkocht, iederen Zon dag gedurende ten hoogste vier achter F. G.. 37 j-, ijzerhandelaar'te Seroos kerke, was door den kantonrechter te Middelburg veroordeeld wegens overtre ding van de Motor- en Rijwielwet, op 9 Tanuari j.l. te Serooskerke, tot 15 of 15 dagen hechtenis. De verdachte was in hooger beroep ge komen. Eisch bevestiging van het vonnis van den kantonrechter. M. de W., 61 j-, bankwerker, zonder vaste woonplaats, was door den kanton rechter te Hulst, wegens openbare dron kenschap veroordeeld tot 1 week hech tenis en 3 maanden Rijkswerkinrichting- De Ambtenaar van het O. M, was in hooger beroep gekomen. Eisch bevestiging van het vonnis van den kantonrechter behalve de opgelegde straf 1 jaar R. W. I. F. v. d. W-, 22 j., werkman Borssele, was door den kantonrechter te Goes we gens overtreding der Jachtwet veroor deeld tot ƒ40 of 40 d h., met verbeurd verklaring van het in beslag genomen ge weer. Eisch bevestiging van het vonnis van den kantonrechter. C. V., 22 j., werkman te Colijnsplaat, was door den kantonrechter te Goes ver oordeeld wegens Jachtovertreding, tot 10 dagen hechtenis, waartegen hij in beroep was gekomen, Eisch bevestiging van het vonnis be halve de opgelegde straf. Uitspraak be vestiging van het vonnis behalve de straf ƒ20 of 20 d. h, ft In de zitting van Vrijdag werden de volgende vonnissen uitgesproken: diefstal: C. S., 29 j., werkman, zonder vaste woonplaats, gedetineerd, 7 maan den gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest; wederspannigheid en mishandeling ambtenaar: J. F, de K., 31 j., arbeider Ossenisse, 5 weken gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest; diefstal: D. d. H., 20 werkman 's- Heer Arendskerke, 3 maanden gevange nisstraf voorw. proeftijd 2 jaar; beleediging: S. D., 52 j„ koopman Ril- land-Bath, vrijspraak; mishandeling: W. B., 18 j., schippers knecht Ierseke, 10 of 10 d. h.; oplichting: J. M„ 20 j„ landbouwers knecht te Middelburg, 1 maand gev.; diefstal: H. H., 34 j., schaapherder te N. en St. Joosland, 15 of 15 d. h. Wanneer de gewrichten stram zijn en de spieren pijn doen kunt gij U door Sloan's Lini ment verlichting en welbe hagen verzekeren. Brengt het eenvoudig lichtelijk aan op de pijnlijke plek. Het liniment dringt van zelf door, brengt de pijn tot bedaren, maakt een eind aan bloedaandrang en doet alle sporen van stramheid en pijn snel verdwijnen. Verkrijgbaar bij allt Apothekers en Drogisten. AFLOOP VERKOOPÏNGEN Donderdag werd te Waarde ten overstaan van notaris Oele voor den heer P. Overbeeke, 16 pereeelen bouwlannd vehkocht. Perceel 1 en 2 aan G. Overbeekie (te Krabbendijke voor1 f 1505 per gemet; perceel 3, 4, 5 en 6 aan Jan Over beeke te Krabbendijke voor f 1405 per gemet; perceel 7, 8 en 9 aan Jan Overbee'kte voor f 1420 per gemet perceel 11, 12 en 13 aan G. Overbee ke voor f 1205 per gemet; perceel 14, 15 en 16 aan G. Overbeeike voor f 1450 per gemet. BURGERLIJKE STAND Middelburg. Van 19—21 Maart. Ondertrouwd: C. Westdorp, 29 j. en M. Goedhart, 29 j. 'Getrouwd: A. W. van de Vijver, 26 j. en D. L. Best, 24 j.; J. M. de Plaa, 30 j. en M. de Voogd 30 j. eenvolgende uren tusschen 9 uur des mor gens en 8 uur 's avonds geopend zijn voor den verkoop van die waren, mits de uren, waarop de winkel des Zondags geopend is, steeds door een bordje aan de. toegangsdeur kenbaar zijn. Sluitingsuur op werkdagen. Wat de werkdagen betreft is het slui tingsuur bepaald op 10 uur des avonds op Zaterdag, op den dag, voorafgaande aan Goeden Vrijdag en Hemelvaartsdag, op 14 Augustus en 31 October, mits op Goede Vrijdag, Hemelvaartsdag, 15 Augustus en 1 November de Zondagsslui ting wordt toegepast, op de dagen in de tijdvakken van 25 November tot en met 5 December en van 18 tot en met 24 De cember, voorts voor bloemenwinkels op 30 December en voor brood- en banket winkels op 31 December, Kappers- en barbierswinkels mogen op de Zaterdagen, op de dagen, voorafgaan de aan Goeden Vrijdag en Hemelvaarts dag, alsmede op 14 Augustus en 31 Oc tober en op 24 December, als deze da gen werkdagen zijn, tot 11 uur des avonds zijn geopend, met dien verstande, dat na 10 uur uitsluitend kappers- en bar bierswerkzaamheden mogen worden ver richt. De Sabbath, Winkeliers, die behooren tot een kerk genootschap, dat den wekelijkschen rust dag viert op Sabbath of den Zevendedag, kunnen van B. en W. vergunning beko men hun winkels des Zondags geopend te hebben van 5 tot 2 uur, brood- en banketbakkerswinkels tot 8 uur mits na 2 uur uitsluitend brood, banket, suiker werk en chocolade wordt verkocht. Deze winkeliers moeten echter op den Sab bath of den Zevendedag sluiten. Israëlitische winkeliers, die op Zondag hun winkels geopend mogen hebben, be hoeven behalve op de werkdagen waarop dit voor iederen winkelier geldt, eerst te sluiten om 10 uur des avonds op de twee dagen onmiddellijk voorafgaande i Uxi M<-<; Bevallen: P. M. Heijse ,geb. B.oo-gaert, dochter. Overleden. E. du Bols, ongeh. d. 81 j.; I. de Klerk, geh. met M. Goethart, 70 j.; P. de Graaf, geh. met J. C. Kuijt, 82 j. Vlissingen. Van 13—20 Maart. Ondertrouwd: P. SLoekemeijer, 31 j. en I. Krugeir, 24 j. 'Getrouwd: H. van der Hoek, 22 j. en A. Veutevogel, 23 j.C. v^d. Ketterij, 26 j. en N. de Ridder, 20 j. Bevallen: J. Jacobse, geb. Gebraad, d.; M. Baurdoux, geb. Schipper, z.; M. Ize- ■boud, geb. Houweling, z.; A. Meulmees- ter, geb. de Buck, z.; J. F. Eiff, geb. v. d. Velde, d.; C. Vinke, geb. Meeuwse,d., A. Batten geb. Paarlberg z.; C. J. J. M. Jansen, geb. Roulant, z. Overleden: S. L. Herreman wed. van C. E. Bordon 79 j.; P. Minderhoud j.in. 80 j.; P. Melis j.m. 20 j.; J. de Quelerij man van L. Dingem'anse 57 j. J. Kosten i.d. 28 j.; J. Eekman j.m'. 69 j.; A. de Kuijper j.m. 20 j.; H. Mouthaan wede. van J. Vreijke 93 j. O. en W. Souburg. Van 13 tot 20 Maart. Ondertrouwd. J. H. Naaktgeboren 24 j. en A. C. M. Cornelisse 20 j.; F. J. Warren 24 j. en P. W. Cyvat 21 j.; C. Maas 21 j. en P. C. Adriaanse 22 j. Getrouwd: K. Bruijnoogè j.m. 57 j. en S. Clarisse j:d. 38 j. Bevallen: P. Koole geb. Van Wallen burg z.; E. J. A. den Engelsman geb. De Meijer z. De Districts-Arbeidsbeurs voor de ge meenten tusschen Ooster- en Wester- Schelde te Middelburg zendt ons de vol gende Aanvragen Binnenland: AMERSFOORT., 2 of 3 meubelmakers (halfwas of bekwaam) voor beter soort werk, dadelijk, loon volgens C. A. O., voor geruimen tijd. APELDOORN, vjer bekwame rietvver- kers, dadelijk, Amsterdamsch contract loon, voor vast. ZUTPHEN 2 costuumstrijksters, dade lijk f 20 tot f 25 per veek, voor onbe- paalden tijd. HAARLEM, 2 steenzetters (betreft 300 vierk. meter glooiingwerk), dadelijk hel werk kan worden aangenomen. TILBURG, bekwaam koekbakker, da delijk, f 24 tot f 25 per week, voor vast. HILVERSUM, steno-typiste, tevens be kend met boekhouden en moderne ta len, moet ook in Duitsch kunnen corres- i 'i !:i' mi I ,"i'*J i pondeeren, dadelijk, loon naai- bekwh. VENLO., 2 bekwame leidekkers, dade lijk, 50 lot 55 cent per uur, reiskoslea nader overeen te komen. ZUTPHEN smid (P. G.) op de hoog te met boerenwerk en hoefbeslag, dade lijk, loon n. o. t. k. en kost en inwoning, voor onbepaalden tijd. TILBURG, bekwaam behanger-stof feerder, dadelijk, Tilburgsch Contract loon, indien bekwaam voor vast. ENSCHEDE bekwaam klleerinaker- grootwerker, (atelierwerker) dadelijk, loon volgens C. A. O., 63 cen,t per uur voor vast. DORDRECHT, 2 kopervormers bekend met ornamentwerk, moeten prima krach ten zijn voor klein,werk, dadelijk, 56 cent per uur C. A. O., voor onbep. tijd. AMSTERDAM, opzichter of technisch opzichter in het bezit van een,ige Ihe- orelische kennis van werktuigkunde f 1800 tot 3500 per jaar, voorlpopig in tijdelijken dienst. Aanvragen Buitenland. Frankrijk kan plaatsen;: melkers-vee^- verzorgers, boerenknechten, voor alle werk, kunnende melken en met paarden omgaan en voerlieden, ploegers, aaa~ vangsloon 400 frs. per maand met kost en inwoning. Landarbeidersgezinnen 700 frs. per maand voor den man met vrije huisvesting enz. de overige werkenden leden van het gezin, verdienen 1.25 tot 1.75 frs per uur. Aanbiedingen uitsluitend aan de Dis tricts-Arbeidsbeurs, Middelburg. Maart. 25 Vlissingen, Winkelhuis, v. d. Harst. 25 Abeele, Huis, Paap. 26 Biggekerke, La.ndb. gereedsch., Loeff, 26 Middelburg, Goud en Zilver, Notarishuis. 26 Kruiningen, Hotel, v. Dijke. 27 Middelburg, Bouwterrein en Huis, Blaupot ten Cate. 28 Serooskerke, Hofstede, Blaupot ten Cate. 29 Arnemuiden, Huizen en Erven, F u hri Snethïage April. 2 Serooskerke, landbouwgereedsch. Struve. 9 Middelburg, Hofstede, Hioolen. 16 Serooskerke, Inspan, Blaupot ten Cate. 23 Grijpskerke, Inspan, Blaupot t. Cate. 25 Gapinge, Inspan, Blaupot ten Cate. 29 N, en St. Joosland, Inspan, Blaupot ten Cate. 30 Souburg, Inspan, Loeff. Mei. 2 Gapinge, Inspan, Blaupot ten Cate. aan den dag waarop het Israëlitische' Paaschfeest aanvangt, op den Woensdag en Donderdag, voorafgaande aan dit Paaschfeest, wanneer het op Zaterdag begint, op den dag, onmiddelijk vooraf gaande aan dien, waarop de zevende dag van het Israëlitische Paaschfeest aan vangt, op den dag, waarop dit feest ein- digt, voorts op den dag onmiddellijk voor afgaand aan den dag, waarop het Isr. Wekenfeest, het Nieuwjaarsfeest, het Loofhuttenfeest en het Slotfeest aan vangt, alsmede op den Donderdag, voor afgaande aan het Israëlitische Weken feest, zoo dit feest op Zaterdag aanvangt, een en ander onder voorwaarde, dat de winkel tijdens den duur van genoemde feesten gesloten is. Aflevering van goederen. Wij hebben in het begin van dit arti kel reeds opgemerkt, dat de wet onder scheid maakt tusschen winkels en win kelhuizen. Dit onderscheid komt te pas waar de wet verbiedt, dat gedurende den tijd, waarop de winkel gesloten moet zijn, in, voor af van dien winkel of het daarbij behoorende winkelhuis uit, of in de onmiddellijke nabijheid daarvan iemand bediend wordt. Klanten, die op het sluitingsuur in den winkel aanwezig zijn, mogen nog een half uur na sluitings tijd geholpen worden. De aflevering of uitzending van artikelen is in gesloten winkeltijd eveneens verboden, behalve wat betreft brood gedurende den tijd, dat de winkel gesloten is krachtens de be voegdheid van den gemeenteraad om, on der goedkeuring van de kroon, te bepa len, dat alle of bepaalde groepen van winkels gesloten moeten zijn op een werkdag per week gedurende een ge deelte van dien dag voor of na 1 uur des middags. Het ventverbod. Het venten, het verkoopen en bet te koop aanbieden, langs openbare wegen is verboden op Zondag, voorts voor 5 uur 's morgens en na 8 uur 's avonds op de eerste vijf werkdagen der week be halve in de tijdvakken van 25 November tot en met 5 December en van 18 tot en met 24 Dec. in welke tijdvakken evenals op Zaterdag, het venten tot 10 uur ge oorloofd is, terwijl het venten met ge ringe eetwaren is toegestaan tot 5 uur des namiddags op Zondag, Nieuwjaars dag, Tweeden Paaschdag, Hemelvaarts dag, Tweeden Pinksterdag en de beide Kerstdagen. Afwijkingen door bet gemeentebestuur. Behalve de bevoegdheid om bij veror dening te bepalen dat winkels op een dag der week aes morgens of des middags gesloten moeten zijn, heeft de gemeen teraad de bevoegdheid gekregen om, on der goedkeuring van de kroon afwijkin- genvan de wet vast te stellen indien bij zondere omstandigheden dat gewenscht maken. De gemeenteraad mag ten hoog ste 21 dagen in het jaar aanwijzen, waar op de wettelijke bepalingen omtrent het sluitingsuur niet zullen gelden, of des- gewenscht voor de dagen een later slui tingsuur bepalen. Onder deze 21 dagen mogen ook aangewezen worden die da gen, waarop de wet reeds uitzonderingen stelde voor den algemeenen Tegel der Zondagssluiting of der sluiting op werk dagen om 8 uur. Aan B. en W. wordt de bevoegdheid verleend om, al of niet onder zekere voorwaarden, ontheffing te verleenen van de verbodsbepalingen der wet voor plot seling opkomende bijzondere omstandig heden, alsmede ten aanzien van alle win kels op een tentoonstelling, fancy fair of andere soortgelijke inrichting van tijde lijken aard en van veilingen. Tenslotte zij opgemerkt, dat de veror deningen, waartoe de wet aan de ge meenteraden de bevoegdheid geeft, vast gesteld en goedgekeurd kunnen worde* vóór de wet in werking Ireedt.

Middelburgsche Courant | 1930 | | pagina 7