I BEURSOVERZICHT EN WISSELKOERSEN. 18 Maart. WEERBERICHT VAN HET K. N. M. L Barometerstanden: Thermometerstanden: Weersverwachting: Woensdag 19 Maart. HOOGWATER VLISSINGEN. NOORD-BEVELAND. SCHOUWEN-DUIVELAND. THOLEN. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk. LAATSTE BERICHTEN t .j rv, GEMENGD NIEUWS. Londen Berlijn Parijs Brussel Zwitserland Kopenhagen New-York AMSTERDAM, 18 Maart. (Slotkoers). Het eerste getal is de slotkoers van (gisteren, het tweede dien van heden, no. 157, gelegen aan de Isabellaigang; 6 pet. Ned. '22 103%—103i/2. 5 pet. Ned. '18 102i/2— 102%." 4V2 pet. Ned. "17 10l5/8— lOH/s- 3 pet C. N. WW. Schuld 77%f-77 3/4.. 121/2 pet. Idem 65—647/8- 5 pet. Zeeuwsche H. Bank IOO1/2— 100%. 4% pet. Idem 98—98. A. Amsterd. Bank I8GS/4'184. A. Bank Associatie 59%'—59. A. Kol. Bank 198— 197s/4f C. N. H. Mij. 1697/„—169. A. TV. I. Handelsbank 150i/2—150. A. Rotterd. Bankver. llli/2. A. v. Berkel Patent Ï40y<t— 14iy4. A. Küchenmeister Ultr. 100—100. A. Houthandel Alberts 106—106. C. Marg. Unie 292-295-285j-999i/2- A. N. Ford 245-248— 245-246. A. N. Kunstzijde 86-91—87/-89i/2. A G. B. Philips 413-422—422-426. ,P. Anaconda Copper 142— 143%. G. Bethlehem Steel 100y2—102-103. A. A.N.I.E.M. 290I/2—2190I4. A. Borneo Sumatra H. Mjj. 155. A. Boeton 150-151—154-159. A. Kon. Petroleum 378-380—385-3891%. G. Shell Union 23i/2243/4i. A. A'dam Rubber 133-134—136-138. Cult. Mij. d. Yorstenl. 147—1451/4. A. N. Soheepv. Un.'e 167y4-168—166-167^ A. H. A'dam 585-590—555-559. Prolongatie 2i/2 Markt sluit oriishoudend. Abonnementen en Ad verten liên vooi de Middel burgsche Courant kunnen voor iV.llaiingea worden aangenomen door Boekhandel F. LANDSMAN, St. Jacobstraat. 18 Maart. 17 Maart. 12.12ya 12.12% 59.46 59.49% 9.751% 9.76 34.76 34.76y2 48.26 48.28 66.77y2 66.75 2.49% 2.49(y2 Hoogste: 768.7 te Isafjord. Laagste: 737.9 te Groningen» 9 uur 44 gr., 12 uur 51 gr., 3 uur 50 gr. Matige tot krachtige tijdelijk afnemen de N. W,. tot W. wind. Afwisselende be wolking. Regen of hagelbuien. Aanvanke lijk kouder. Zon op 6.08; onder "6.09. Licht aansteken alle rijwielen, motor rijtuigen en apdere rij- en voertuigen 6.39. Maan onder 7.43 v.m. kaatste kwartier 22 Maart. Middelbare tijd. Voensdag 19 Maart 4 08 16.35 Jonderdag 20 4.51 17 17 'rij dag 21 5 31 18 - iaterdag 22 6.24 19.01 'ondag 23 7.41 20 22 laandag 24 9.14 22.02 Jinsdag 25 10.41 23.12 woonden bij hoe vïsch tot 'krachtvoer (woidt verwerkt. v Sn kregen, na de pauze, vooral een in druk, wat aan het juist exploiteeren van een hoenderpark (we bezochten een der grootste hier te lande: te Viessel) al niet vast zit. We zagen het kunstmatig "individueel" uitbroeien, bloedonderzoek ter bestrijding der pulloruminfeetie, de Stmentingen, de ontwikkeling van het tei tot kuiken. Veel dus, waar iedereen wat aan heeft. Hartelijk applaus toonde aller waardeering. Tevoren heeft de heer Joziasse, na mens de Midöeiburgscne tentoonstel 1 in,gs- wereeniging dank gebracht aan de orga nisaties, die deze demonstratie mogelijk maakten, met een opwekking lid te wor den eener organisatie; en leidde de heer C. W,. Roggeveen de film in met een en kel woord van welkom en explicatie en ook van dank, in het bijzonder tot den heer P. Dronkers (firma Gort en Co.), die zooveel propaganda voor dezen avond had gemaakt, hier 'in Middelburg en elders. VLISSINGEN- De heer J. A. C. Lagaoe, ontvanger en betaalmeester van het Belgisch loods wezen alhier, heeft tegen 1 April a.s. eervol ontslag als zoodanig aangevraagd. Ongeveer 48 jaren is de heer Lagace bij het Belgisch loodswezen in dien'st ge weest Te Ginneken overleed 81 jaren oud, de heer J. D. J. M. Békaar, oud1» directeur van het postkantoor te Utrecht voordien o.a. alhier, ridder in de orde van Oranje-Nassau. De haven van Vlissingen. In een nota naar aanleiding van het eindverslag oyer het wetsontwerp tot wijziging van de wet van 25 Juli 1919 tot verbetering van de haven te V1 i s- s i n g e n, merkt de minister van water staat op, dat, nu uitvoering van de wer ken, noodig voor varbetering van de bui tenhaven te Vlissingen bij de wet is be volen, een waardeering van de juistheid van de gronden, welke indertijd voor die verbetering werden aangevoerd, niet meer doeltreffend schijnt. - Een groot enthousiasme voor deze ver- beterings-, gezegd omvangrijke uitbrei dingswerken, spreekt uit deze formeele afwijzing der aangevoerde bezwaren ech ter niet, dunkt ons zoo! WALCHEREN. SEROOSKERKE (W.) Het Ondersteu ningsfonds Onderlinge Hulp" alhier hield Maandagavond j.l. een algemeene leden vergadering. De heer M. Reijnhoudt Jr. van Domburg zette in een overzichtelijk betoog de positie van deze ^plaatselijke kas tegenover <le nieuwe Ziektewet uit een, benevens haar kans om mede als afdeeling van het N. V. Z. mede te wer kten aan liet uitvoeren dezer wet DOMBURG. Tot penningmeester van den te Utrecht opgerichlen Bond van ontvangers, commiezen en candidaten, bij den dienst der directe belastingen, in voerrechten en accijnzen is benoemd de heer P. Padmos, ontvanger alhier. ZUID-BEVELAND. HEINKENSZAND. Zaterdagavond hield het muziekgezelschap „Euterpe" alhier haai- Jaarvergadering. "De notulen der vo rige vergadering werden goedgekeurd evenals het jaarverslag. Door de heeren H. van Iwaarden en P. de Baar werd be dankt voor een bestuursfunctie. In him plaats werden gekozen de heeren J. Kreune en P. A. Bil. De uitgaven oiver 1929 bedroegen f 370 en de inkomsten f 520 met een goed slot van) f 149. jUit- geloot werden de laatste vijf rentelooze aandeelen vatn f 10. HOEDEKENSKERKE. De heer P. W. Woutersen dijkgraaf van het waterschap Hoedekenske'rke, die dit jaar periodiek als zoodanig moet aftreden, heeft in de, bestuursvergadering medegedeeld voor een herbenoeming niet meer in aanmer king te willen komen. 'S-GRAVFNPOLDER. Donderdagavond vergaderd© de gemeenteraad. De heer A.Lo'kerse was met kennisgeving afwe zig. Met algemeene stemmen wordt beslo ten de jaarwedde van den veldwachter niet te verhoogen en tevens om geen voorziening bij de Kroon te vragen te gen het besluit van G. S. om de begroo ting 1930 niet goed te keuren. Daarna komt in behandeling een ver zoek van den Gemeentesecretaris1, gericht tot H.M. de Koningin, om zijn woonplaats in Goes te mogen vestigen. B. en W. zijn er van overtuigd, dat de administratie er niet onder lijden zal als de secretaris in Goes woont en (stel len daarom voor 1c adviseeren den se cretaris voor een jaar toestemming te verleenen om in Goes te wonen. Na ampele discussie over dit onder werp staken de stemmen over het voor stel van Burgemeester en Wethouders, zoodat het nemen van een besluit tot de volgende vergadering wordt uitgesteld. Vervolgens wordt besloten om de ge deeltelijke vernieuwing van het dak van den torenspits aan te besteden. Tot afgevaardigde van gemeente naar de vergaderingen va'h de Vereeniging voor Wijkverpleging wordt benoemd de heer D. P. Prumers, burgemeester, terwijl de heer P. .T. Kousemaker tot plaatsvervan ger wordt aangewezen. De Voorzitter deelt mede, dat voor het gemeentehuis een brandbluschappa- raat is gekocht. De heer Joziasse bespreekt de elec- trificatie. Hij zegt, dat 's-Gravenpolder vlug geëlectrificeerd kan worden als de P.Z.E.M. maar weet hoeveel gezinnen ter aan zullen sluiten. Hiernaar zou een onderzoek ingesteld kunnen worden. Min der gegoeden kunnen ccn installatie in. huurkoop krijgen. KWADENDAMME. Zondagavond ter vijl de bewoners ter kerke waren is ingebroken bij Joh. M. alhier. De achter deur werd geforceerd waarna toegang tot de woning werd verkregen. Een bedrag van pl.m. 125 aan contanten werd ge stolen, De politie gelukte het in den af- geloopen nacht den vermoedelijken da der een zekeren G. te Oudelande al daar te arresteeren. Bij het verhoor heeft hij een volledige bekentenis afge legd. RILLAND-BATH. Gisteren vergaderde de Raad. Afwezig de heeren A. Blok' Jz en A. David. Na eenige discussie be sluit dc Raad een gedeelte gasleiding te doen aanleggen aan den Rijksweg en het vereischte percentage der aanteg- kosten te garanaeeren. Met algemeene stemmen besluit de Raad zich te ver weren legen den "Reilgersbergschen pol der, die van een vonnis der rechtbank te Middelburg in hooger beroep ging KORTGENE. Zaterdagavond trad voor het Comité van Winter lezingen de be kende declamator Van Elsacker op. Als steeds was de zaal goed bezet. De heer Van Flsacker is hier een graag geziené Ook deze keer boeide de kunstenaar en vrijwel jaarlijks terugkeerende gast. "het publiek' door zijn beschaafde voor dracht. BROUWERSHAVEN. Bij Kon. besluit is aan den heer N. A. Berkhout op zijn verzoek, met ingang vain 1 April 1930, eervol ontslag verleend als "burgemees ter dezer gemeente. De heer Berkhout was sedert 1919 burgemeester. BROUWERSHAVEN. Hedenmorgen is brand uitgebroken in de hooiperserij van de firma De Boer. Uitbreiding van den brand kon worden voorkomen. Met drie stalen werd het vuur gebluscht. De perserij brandde geheel uit, SINT MAARTENSDIJK. In de gehou den openbare vergadering van den ge meenteraad waren alle leden tegenwoor dig. Aan de heeren Offringa en Groentjes te Tholeu wordt toestemming verleend tot hel exploiteeren van een Radio-Cen trale. De gemeenteraad zal een afwachtendé houding aannemen alvorens tot den Pro vincialen Brandweerbond toe te treden. De contributie acht men geen bezwaar. Een adres van den Nederlandschem Bond van arbeiders in het landbouw- tuinbouw- en zuivelbedrijf, om verlee ning van steun aan uitgetrokken arbei ders, wordt voor kennisgeving aangeno men, daar het werk' begint uit te komen en men voorziening niet meer noodig acht. Met betrekking: tot de uitvoering der ziektewet wordt besloten zich aan te sluiten bij' de Algemeene Bedrijfsver- eeniging voor ziekengeldverzekering. (Centraal Beheer.) De werknemer zal de helft der premie aan de gemeente moe ten terugbetalen. Met betrekking tot de havenbeschoei ing Achter de Wal wordt besloten den gemeenteopzichter, den heer van Oost een begrooting van 'kosten te lalen ma ken. Besloten wordt op voorstel van den voorzitter f 10 beschikbaar te stelllen voor de schooljeugd voor 't grootste aan tal rupsennesten dat zal worden inge leverd. Voor het doen van de opgaaf benoodigd voor het landbouwverslag en de daaraan verbonden werkzaamheden zal eveneens f 10 beschikbaar gesteld worden. De heer Nelisse betreurt tiet dat dè nieuwe brandkast in de beneden zaal van het gemeentehuis geplaatst is, in een ongebruikt vertrek. Hij vreest dat de kast daar zal gaan roesten daar er nooit gestookt wordt. In de discussie bieek, dat over de plaats geen eenstemmigheid is bjj' B. en W.; de wethouders wilden hem boven, de voorzitter beneden. Er zal onderzocht worden of de brand kast ter secretarie kan staan en zoo ja, dan zal spr. in een volgende vergadering een voorstel doen deze alsnog daar te plaatsen. B. en W. deelen mede, dat ook' (dit (jaar weder verschillende gem. woningen zul len worden geverfd. ZEEUWSCH-VLAANDEREN O. D. TERNEUZEN. Bij Kon. besluit is 'be noemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau L. J. van der Lubben, alhier, di recteur-administrateur van de electrische centrale te Terneuzetn. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W. D. SCHOONDIJKE. In de op Maandag gehouden vergadering van de afdeeling van Ooft- en Tuinbouw alhier werd. be sloten te trachten in October a.s. een plaatselijke chrysanten-tentoonstelling te organiseeren, zoo mogelijk met toevoe ging van een afdeeling van ooft- en tuin bouw-producten, Aan elk lid der af deeling zullen 5 chrysanten ter kweeking worden uitgereikt, terwijl bovendien een gedrukte handleiding daaraan zal worden toegevoegd. De rekening over 1929 sloot met een batig slot van 231,81. Een bijdrage van 10 werd beschik baar gesteld voor de door de Schoondijk- sche schoolkinderen gevangen rupsen De heer Bosdijk werd bij acclamatie als bestuurslid herkozen. De heer I. H. Zon- nevijlle werd tot bestuurslid gekozen in de plaats van het overleden bestuurs lid den heer F. Verhage, dien de voor zitter, de heer M. A. Bleiker, herdacht SCHOONDIJKE. Vrijdagavond werd de jaarvergadering gehouden van de Be waarschool te Schoondijke. De rekening over het jaar 1929 sloot met een batig saldo va|n) f 214. De begrooting voor 1930 werd opge maakt toet een eindcijfer van f 1277 (en met een post voor onvoorzien van f 21 De heer J. A. Bosdijk werd als' be stuurslid herbenoemd terwijl in plaats van wijlen den heer F. Verhage werd benoemd de heer C. B. Wijffels Zondagavond heeft ds. Derksen, hulpprediker te Vreewijk, die het be roep naar Oudelande heeft aange nomen, in de Vredeskerk van de Ned. Herv. gemeente alhier afscheid genomen. Onder veel belangstelling had Zon dagavond in de Westerieerk de bevesti ging en intrede plaats van den tweeden predikant der Geref. Kerk, te .Eindho ven, ds. A. J. Fanoy, overgekomen uit Ferwerd. Als bevestiger trad op ds. K. Sietsma, die tot bevestigingspredik'ati© koos Mattheus 13 vers 52. Na de bevesti ging werd den nieuwen predikant toe gezongen Ps. 134 vers 3. De bevestigdje predikant deed zijn intrede met den tekst uit 2 Gor. 5 vers 20. Beroepen te St. Anna! and ds. Wl Rijns burger te Polsbroek. MARKTBERICHT. GOES, 18 Maart. Op de graanmarkt was de aanvoer iets minder, de ha;n|del' slap. Nieuwe Tarwe f 8.75—f 9.40, Goudgerst f 6.50—7.00, Kookerwten f 8 —8.75, Kroonerwten f 10.25—12.25, br. ooonen r II.0015.25, Schokkers i 13 14.25. EERSTE KAMER. De onderscheiden afdeelingen kozen tot hun voorzitter Van Wassenaer van Catwijck, Van Voorst tot Voorst, Van den Bergh, Polak en Fock. Een aantal kleine ontwerpen werden goedgekeurd. Daartoe behoort ook het wetsontwerp betreffende de haven van Vlissingen. Aan de orde is daarna de begrooting van Defensie. POGING TOT ONTVOERING. De politie te Hilversum heeft heden aangehouden en naar Epe overgebracht een 20-jarigen handelsreiziger uit Rot terdam, die een 14-jarig meisje bij Was sen in zijn auto had gelokt onder voor wendsel naar den weg te vragen. Door dal de auto op een weggedeelte langzaam lijden moest, is 'het me'isje uit de auto gesprongen en heeft de hulp ingeroe pen eener voorbijgangster. De handel sreiziger heeft zich daarop ijlings uit de voeten gemaakt. Hij zal aan de justitie te Zutfen worden uitgeleverd. DE MOORD TE AMSTELVEEN. Het gerechtshof te Amsterdam veroor deelde heden conform den eisch Di. en van P. beschuldigd van moord hp den, 66-jarigen J. W. te Amstelveen tot 1 e - venslange gevangenisstraf. Hunne echtgenooten werden wegens h eling ver oordeeld tot 8 maanden geY. straf. BEURSOVERZICHT. AMSTERD AM, 17 Maart. 3 uur V.D. Hoewel de koersen bijna over de ge- heele linie op hooger niveau kwamen, viel het verloop niet mee. De ochtend- peur s was vast geweest en de giter ge leden verliezen werden geheel ingehaald maar in het officieele verkeer konden de hoogere prijzen geen stand houden, en het herstel was in vele gevallen on- be teekenend. Industrieelen Margarine Unie's stijlgehd tof bij 300 later weer benedenwaartsche richting. Akoustiefc aand. enkele pro centen aantrekkend. Zeer drukke affaire in diverse petro leum waarden. Koninklijken flinke belangstelling en aanzienlijke verbetering. Prolongatie 2V4 pet. Wybert-tabletten on- der het oefenen ter bescherming van de keel, vóór het op treden ter zuivering van de stem. (Ingez. Medj Branden, Maandagmorgen brak' door onbe kende oorzaak brand uit in de hoeve Tienhoven van den heer A. Pruissen aan den Aalsmeerderweg te Hoofddorp De landbouw-inventaris en een auto werden mee een prooi der vlammen Drie koeien kwamen in het vüur om Hel woonhuis bleef gespaard. Verze kering dekt de schade. Ongelukken, In de gemeente Nieuwenhagen (Limb.) is vermoedelijk tengevolge van dronkenschap, de 27-jarige mijnwerker J P. in volle vaart tegen een paal gereden P. en zijn 20-jarige broer, op de duo. werden van de motorfiets geslingerd en bleven bewusteloos liggen. De duo-rijder is na enkele uren overleden. DE MOORD IN DEN BLIJDORPPOL DER. In verband met het onderzoek in de zaak betreffende den moord in den Blijdorppolder is een buitengewoon Po litieblad van den volgenden inhoud ver schenen: Op 9 October 1929, des namidags on geveer 1 uur is in een personenauto op zijn verzoek opgenomen een persoon, bij een tijdelijken spoorwegoverweg op den weg tusschen Roermond en Sittard, niet ver van Roermond, op welken weg men aan het rangeeren van een zandtrein was De auto werd bestuurd door een klein donker persoon. De officier van justitie te Rotterdam verzoekt den persoon, die met dien auto mobilist Kgeft meegereden naar Sittarc. dringend, zijn naam, beroep en adres zoo spoedig mogelijk op te geven aan den naastbijzijnden post van rijkspolitie marechaussée of gemeentepolitie. De politie te Winterswijk heeft bij een paardenhandelaar een paard in be slag genomen, hetwelk te Geesteren (O.) was ontvreemd. De dader, die na den diefstal in de boerderij, waar hij het feit pleegde, brand stichtte, zoodat het ge- heele perceel in vlammen opging en de bewoners zich met moeite konden red den, had het- paard van te voren op de markt verhandeld. Hij is inmiddels aan gehouden. OBLIGATIE-ZWENDEL. Naai- ver nomen wordt zijn den'laatsten tijd bij de Haagsche politie herhaaldelijk klachten ingekomen over de gestie "van de Maat schappij tol Exploitatie van Onroerende Goederen „Beider Belang" aam tie Wal deck Pyrmontkade te 's-Gravenhage. Deze maatschappij geeft pre mi e-obtiga- ties uit, de meeste ten bedrage van 100 gulden, die men bij gedeelten kaïn vol storten. De houder van He obligatie heeft ïrecht op een twintigste van dein prijs, die valt op het oorrespondeerende nummer uitgegeven door de Staatsloterij1. Een te Drachten wonende boer was Sn het bezit van zulk een premie-obligatie en betaalde steeds jaarlijks zijn pere mie. Dezer dagen kreeg nij bezoek van den neer r., agent van „beider Belangf' te Drachten, die vergezeld was van den 'hoofdinspecteur dier maatschappij den heer v. "R., te Wassenaar woonachtig. Beide heeren wisten 9en boer te overre den, zijn premie-obligatie van „Reader 'Belang" in te wisselen voor een ülto Èn de dochtermaatschappij „Walda". Naar zij zeiden was de maatschappij bezig deze obligaties over te hevelen naar Wal da. Dit laatste bleek echter vooral het geval te zijn met 9e nummers waarop prijzen waren gevallen. De obligatie-Walc da gaf geen recht méér op prijzen, die gevallen waren op die van/ /Beider Be lang". Deze Drachtensche boer is erin geDoo- '!>en. Toen de omwisseling had plaats ge- bad, bleek hem, dat reeds in 1927 op zijn nummer de 100.000 was gevallen! Als gevolg van een en ander heeft de Justitie te Leeuwarden lasit gegeven tot arrestatie van den agent te Drachten. (Samenwerking met de Haagsche politie heeft ertoe gelteid dat Maandagmiddag te 's-Gravenhage nog gearresteerd zijni de hoofdinspecteur v. R. te Wassenaar, de directeur van „Beider Belang", de heer O., de directeur van „Walda" de heer en de commissaris van déze maat schappijen, den zaakwaarnemer K. Allen worden verdacht van- oplichting. TRAMVERTRAGING. -- Dinsdagmor gen heeft 'n belangrijke vertraging plaats gevonden op het traject Z and voort Haarlem van de Noord-Z. Hollandsche Tramweg Mij. Toen de sneltram nit Zandvoort naar Haarlem het viaduct na bij Haarlem passeerde, brak plotseling onder een hevigen vonkenregen een der draden van het bovennet af. De tramtrein was spoedig tot stilstand gebracht. De passagiers hebben zich te voet naar de hoofdremise begeven, vanwaar zij de reis naar Amsterdam per extra tram konden voortzetten. Persoonlijke ongelukken kwamen niet vvoor. DE BRAND AAN BOORD VAN DE „BLIJDFNDIJK". Lloyd's meldt nader dat de brand aan boord van de „Blijden- tlij'k" nog met onverminderde hevigheid: voort woedt. Het vuur heeft zich nu ook medegedeeld aan de bun'kerkolen, terwijl het achtergedeelte van "het brugdefk .eveneens in brand staat. Het bergings- (Stoomschip „Protector" is bezig water te spuiten in ruim no. 3, teneinde te ftraeh- ten hiermede de lading van de ruknen 1 en 2 nog te kunnen redden. Het s's. „Blijdendijk", groot 6854 bru to en 4219 netto tons, is in 1921 op d© werf van C. van der Giessen en Zopen te Krimpen gebouwd en behoort _aan de Holland Amerika Lijn te Rotterdam. Alle opvarenden van de „Blijdendijk zijn opgenomen door het Deensehe ber- ringsvaariuig „Protector" dat een ge deelte hunner te Suez heeft geland. De kapitein en de officieren van de „Blij dendijk" bevinden zich nog aan boord van de „Protector", welke inmiddels we der naai- liet brandende schip is te ruggekeerd. Volgens Dinsdagmorgen, bij de direc tie van de H. A. L. ingekomep bericht woedt het vuur nog steeds voort. Het blusschingswerk vordert slechts lang zaam. Het schip is buitengewoon diep komen te liggen. VLIEGONGELUK. Naar een N. T. A.-telegram uit Parijs meldt, is Maandag namiddag een militair vliegtuig van het te L y o n liggende regiment vliegers neer gestort. Het toestel viel van een hoogte van pl.m. 400 M. en kwam boven op een woonhuis terecht. De beide inzittenden, twee onderofficieren, werden op slag ge dood. De bewoner van het huis werd zwaar gewond onder de ruïnes van zijn woning te voorschijn gehaald. De motor was losgeraakt uit den romp van het vliegtuig en tien meter verder neergekomen.

Middelburgsche Courant | 1930 | | pagina 2