De DlOUDE THOMAS Aspirin. 'M& WsÉl door: ANNY VON PANHUYS. GEMENGD NIEUWS. J, clioren op voorstel van het I>ag'. beshur dit voor de toekomst onmogelijk hebben willen maken en den naam B or eel blijvend voor hei nageslacht in Walcheren hebben willen bewaren. Het is spr. dan; ook een. bijzonder gangename laak den heer Bo- reel te mogen mededeelen, dat er prijs op is gesteld dit gemaal zijn naam te ge ven en dat voortaan zijn werk, waarin hij zoo geheel is opgegaan, den naam zal dr'agen van „de Boreel". Be aanwezigen gaven blijk van groote instemming met de rede en vooral met dit slot. De Commissaris der Koningin, de heer jhr. mr. J. W, QUARLES VAN UFFORD het woord verkrijgende zeilde dat mei den bouw van dit electrisch gemaal een groot en nuttig werk is tot stand geko men. Het was hem een voorrecht de uitnood iging van het polderbestuur te mogen ontvangen om deze inrichting in werking te stellen en allereerst spreekt hij voor die uitnoodig'ing zijn oprechten dank uit, alsmede voor het vriendelijk woord van welkom. Door alle eeuwen heen is in Zeeland met mannenmoed de strijd tegen "he.t buitenwater gestreden. De woedende gol- \en trachten nog bij voortduring dien strijd opnieuw aan te binden, maar vin den een vijanjd tegenover zich, die op zijn hoede is en waakt en die, zij het dan ook somwijlen, zooals in dezen pol der, ten 'koste van groote offers, zijn dierbaren grond niet zal afstaan. Die zware strijd voor het behoud 'der zee weringen en dijken zal wel een der re denen zijin geweest, dat destijds in Zee land niet in die mate, als wen schel ijk wa rs geweest, aandacht is geschonken aan. de afwatering van het binnenwater. Al hoewel, wat dit vraagstuk betreft, in de latere jaren in meerdere deelen der provincie vooruitgang valt te ontwaren, hoort men in sommige streken nog voort durend gegronde klachten over water overlast Het behoeft geen betoog, dat door dien wateroverlast de ontwikkeling van landbouw en tuinbouw wordt legen- gehouden en dat van een intensieve cul- tiveering van den bodem eerst sprake kan zijn, als de afwatering op behoorlijke wijze plaats vindt. De producten, die hetzij in den akkerbouw, hetzij in den tuinbouw, hetzij in het weidebedrijf, de grootste waarde hebben, zullen toch eerst dan goede opbrengsten kunnen ge ven indien de grondwaterstand binnen zekere grenzen wordt gehouden. Nog voor enkele jaren, nj. in Januari 1928, hebben Ged. Stalen aanleiding ge vonden om eene circulaire te richten tot de polder- en waterschapsbesturen met uitnoodiging om hunne ernstige aandacht aan dé afwatering te wijden. Met vreug de mag spr. constateeren, dat in, meerde re polders en waterschappen die circu laire niet uitsluitend ter aanvulling van het archief heeft gediend. In enkele deelen der provincie zijin nieuwe plannen ontworpen en den dee- le reeds tot uitvoering gekomen. Het valt echter te betreuren, dal somwijlen naast formeele bezwaren, als b.v. de artikelen 'van een reglement, zooals onlangs in Zuid-Beveland is voorgekomen, ook ge brek aan nderlinge samenwerking de uitvoering van ontworpen plannen doel vertragen of in den weg staat. Met het oog- hierop dient naar spac s taeening onder het oog te worden gezien, of imen in Zeeland niet meer dan tot dusverre tot oprichting van groolere wa terschappen mioet 'komen, wier taak het is de afwatering van een uitgestrekt ge bied te regelen. Bij ongelijkheid van be langen zou daarbij zoo noodig een k'las- se-indeeling der gronden mogelijk kun nen worden gfemaakt. Intusscheu voor het Polderbestuur van Walcheren is de zooevenbedoelde circu laire van Ged. Staten niet noodig ge weest, aangezien het Bestuur van dien Polder reeds tal van jaren naai- eene oplossing van het afwaleringsvraagstuk .zocht. Reeds in de jaarverslagen tus- schen 1850 en 1860 komen klachten voor over slechte afwatering, waartoe toen maals de meer en meer doorbreiende (neiging bij- de ingelanden om vrijlanden te scheuren, welke in die tijden wegens hunne lage ligging daarvoor ongeschikt waren, heeft bijgedragen. De groote te genstrijdigheid van belangen der in ver schillende deelen van Walcheren wo nende landbouwers is echter ooreaak ge weest, dat het meer dan een halve eeuw heeft geduurd, alvorens een afdoend re sultaat is bereikt. Het bestuur heeft ech- ter niet stil gezeten; meerdere plannen zijn aan het oordeel der vergadering on derworpen en eindelijk is het voorstel van den heer Boreel iin de algemeeme vergadering goedgekeurd. Dat het zoo ver is gekomen, is allereerst le danken aan de deugdelijkheid van het plan. Bij alle deskundigen heeeft het plan instem ming .gevonden en ook de Wjalchersehe landbouwers waren het over het alge meen gunstig gezind. Spr. sluit zich daarom van harte aan bij de hulde door den voorzitter gebracht aan den ingenieur en spreék'l de hoop uit, dal dit werk zijn naam blij rend eer zal aan doen. Zijn vreugde spreekt de commissa ris tevens uit, dat de electriciteit bij' dit gemaal als drijfkracht zal dienst doen, al dus wordt het dan ook dienstbaar ge maakt aan de ontwikkeling van een an der belang, dat hem' nauw ter hartte gaat. Het welslagen van het plan is in niet mindere male te danken aan de zorg zame toewijding van den voorzitter en zijn kundige leiding, alsmede aan het gcede inzicht der raden en commissaris sen. Iiet is spr. bekeend, dat de voor- fitter persoonlijk steeds geijverd heeft vcor aen bouw van dit gemaal", omdat net naar zijn vasfe overtuiging zoo be- vordelij'k zou zijn aan de welvaart van het geliefd Walcheren. Als de Voorzitter niet zulkeen warm voorstander was ge weest en zijn 'krachtigen invloed niet had tjpen gelden, dan zou, naar spr. zich sjerk' maakt, de eerste steen van dit ge bouw nog; niet zijn .gelegd. Evenzeer als aan den ingenieur, mag derhalve aan den voorzitter lof en hulde worden toe gebracht voor het greote aandeel, dat hij in ue totstandkoming dezer bemalingsin- richting heeft gehad. Als oorzaak voor het slagen van het pilan noemt spr. tenslotte nog- de meer en meer bij de ingelanden van dezen polder zich vestigende overtuiging, dat in eten strijd om het bestaan en in den eervol len concurrentiestrijd, welke ook' in land en tuinbouw zich openbaart, het nood zakelijk is om met zijn tijd mee te gaan en om zo-o noodig 'n offer over te heb ben om de productiviteit van den bodem zoo hoog mogelijk op le voeren. Den Wal- cherschen landbouwers biedt spr. door- om zijne hartelijke gelukwenschen aan. „Aanminnig Walch'ren, daar de blonde Ceres woont, „Die met haar goudgeel graan de groeizame akkers kroont „en door Pomona praalt met uitgele zen vruchten „Daar keurige flora's z-agte hand „De liefelijke bloemen plant „Bekoorlijk verblijf der vlei jende Ge- njgten". Wat zijn natuurschoon betreft is "Zea land's tuin reeds door alle eeuwen heen h.oiog geprezen. Moge Walcheren ook straks, wat zijn producten betreft, aan den spits staan onzer Vaderlandsche bodemculture. De opening van dit -gemaal is vo-orden Walcherschen landbouwer niet alleen van materieele maar ook van sociale be- teekeni-s. Spr. zal daar niet verder op ingaan, maar noemt als voorbeeld slechts de klachten welke hem in natte jaargetijden bereikten van landbouwers, die somwijlen meerdere Weken achter een door den hoogen waterstand belet werden hunne kinderen naar school te zenden en die als 't ware geheel van de wereld waren afgesloten. Spr. biedt zijn hartelijke gelukwen- fschen aan aan den voorzitter, de ra den en commissarissen, den ingenieur, 49 „Wel waarom niet Else, hoewel het, naar mijn incening, voor het portret het beste ware als het bleef waar het is." „Neen, neen", riep het meisje ver schrikt. Er werd aan de huisdeur gebeld. „Dat zal Zernikow zijn", dacht me vrouw Berner, en de verwachte trad bin nen. Een lieve blik uit Else's oogen vloog hem als een welkomstgroet tege moet. Walter maakte zijn excuus, dat hij een oogenblik op zich had laten wachten, maar de brieven, die hij had afgedaan, hadden hem langer opgehouden dan hij vermoedde. Hij gaf mevrouw Berner een handkus, drukte liefdevol Else's smalle blanke hand, die zij hem reikte en [wissel de een paar vriendelijke woorden met den bankdirecteur. Toen melde Maurer dat het eten was binnengebracht. Het was een tamelijk stil maal, waarbij voornamelijk Pohl het dis cours gaande hield. Mevrouw Berner zat naast hem en hoewel zij aandachtig toe' zijn personeel en aan allen, die in eeni- ger mate hebben bijgedragen aan de voorbereiding en uitvoering van het plan. Alvorens tot de officieele openings plechtigheid over te gaan, brengt spr. den volgenden tweevoudi-g-en wensch tot uiting: 1. dat de uitvoering van dit plan tol voorbeeld moge strekken aan andere deelen der provincie, opdat, waar noo dig, binnen afzienbaren tijd een behoor lijke afwatering tol s-tand worde ge bracht; 2 dat onder God's onmisbaren zegen dit gemaal moge strekken tot meerdere frrelvaarl en voorspoed in Walcheren en dat daardoor land- en tuinbouw 'in den meest ruimen zin tol hooger peil moge worden gebracht. Ook op deze toespraak klonk applaus. De derde spreker wa-s de heer P. *DE VISSER, Raad van den Polder, die de geheele geschiedenis van het gemaal op rijm had gesteld, waarvan de voonezing zeer op prijs werd gesteld, terwijl de humor ,die er vaak in vernomen wordt, niet naliet zijn uitwerking te doen. Dit vers vindt men op de voorpagina van het tweede blad opgenomen. De heer Jhr. BOREEL. bracht dank voor de hulde hem gebracht door aan 't jgemaal zijn naam te verbinden. Dank bracht spr. o-ok aan allen, die aan de tot Standkoming hebben medegewerkt en deelde mede ,dat het aanzetten der pom pen ongeveer een kwartier zou duren, waarna töt 'oe eigenrjKe piieénligheid zon Kunnen woraen overgegaan. De heer jhr. P. J. BOOGAEIIT sprak als voorzitter van den Kring Walcheren der Z. L. M. zijn groote voldoening uit over het tot s-tandkomen van het gemaal. Het is voor den Polder een feestdag, maar ook voor den land- en luinbouw ten westen van het kanaal. Spr. uit den wensch, dat hij het werken van het gemaal steeds meer en meer zal blijken dat het polderbestuur een in alle opzich ten goed besluit heeft genomen. Ten slotte voerde nog liet woord de heer A. BAKKER, bur-gcmeesler van Koudekerke, die er op wees dat de opening van het gemaal voor geheel Walcheren, dus ook voor Koudekerke Van groot belang is, hoewel passeerend- in den gewonen gang van allen dag, mag voor Walcheren wel gelden als een dag van ongemeen groote beteekenis. Ook deze spreker ging na hoe dringend noo dig een gemaal was, en zeide, dat men niet heeft volstaan met een gemaal te geven van groot rermogjen, maar dat kracht aan schoonheid is gepaard. De ingenieur, heeft gemeend de krachtige machinerie een passend omhulsel le moeten geven. Het gebouw, dat een so- liede bescherming geeft tegen weersin vloeden, is van strakke lijn. Staand aan een vlakken dijk toont ook het gebouw een sterk horizontaal accent. Tn onder- scnélding van zoo vefe moderne gebou wen. waaraan men bijna uitsluitend hori zontale lijnen onderkent, geven de hooge verticale lichtkozijnen van, dit gebouw een weldadige, opheffende stimulans. Het geheel, zonder gewilde opschik, in vorm passend bij bestemming, is van eenvoudige schoonheid. Spr. wenscht den ingenieur geluk' met di-t istuk werk en hoopt het "lange tijden zijn naam zal eeren. Maar -ook' de schctpliejhtigen wenscht spr. geluk', zij -moeten jaarlijks weer betalen en nog eens 'betalen. Maar zij m-ogen weten, dat het -geld aan diL gem,aal besteed, een groot reudement geeft, juist in deze tij den zro buiten-gewoon te waardeeren. En ■men bedenke dat een brerenbelang te vens een burgerbelang is. Spr. besluit met den wensch. dat onder Gods Zegen dit gemaal Walcheren, beroemd als Zee- lands tuin, tot nog hooger bloei moge brengen. Ook op deze beide laatste rede- Voeringen klonken blijken van stemming Terwijl de pompen in gereedheid wer den igebracht, wei-den ververschingen aan geboden en was ieder in de gelegenhid eens rustig rond te kijken. Wij hebben daarvan ook gebruik gemaakt en ons over- luisterde, sprak zij zelf weinig. Else dacht aan het portret van haar vader en schaamde zich voor haar moeder, die zoo maar dadelijk' afstand ervan had -gedaan. Plotseling zagze een 'blik, dien P-ohl naar haai- moeder richtte, en op dit mo ment begreep het jenge meisje, waar om hij er 'belang bij had, dat (haar moeder haar het portret zou afstaan. Een groote verbazing ontwaakte in haar. Was het dan werkelijk mogelijk, dat er mannen waren, die het waagden over het nauwelijks gesloten graf van een vriend hun hand uit te strekken naar wat nog zoo korl geleden diens bijzit was? Haar reine jonge meisjesziel trilde als had zij in een huiveringwe'kkenden afgrond gekeken. De gedachten van den jongen inge nieur daarentegen verwijlden bij de Ruy ter en diens dochter en hij had een geve el alsof hij op den ouden tooneel- speler niet meer verontwaardigd kon zijn Des te meer groeide zijn toorn en zijn verachting voor von Weiden, die die laagheid tegen den professor had ver zonnen. Terwijl hij zonder veel te pra ten at, -overlegde hij 'de wijze, waarop hij voornemens was hem de afstraffing onder vier oogen toe te dienen. Na net middageten nam Pohl weldra afscheid, daar hij in de stad nog eenige zaken had te regelen, waarover hij reeds met Berner sprak, toen deze hem de laatste maal in Berlijn bezocht. Alvo rens te vertrekken beloofde hij echter mevrouw Berner weer terug te 'komen, tuigd. dal na ons bezoek' bij een proef neming, toen wij het werken va-n "het gemaal reeds beschreven in het gebouw door het iin brengen van een Flimken vloer én het ?fschilderen nog veel verfraaid is, maar ook dal wij vergaten le melden dat in een der wanden een steen is aange bracht ter herinnering aan het feit, dat de eerste steen is ge;egd door den jon geheer J. A. Lantsheer, zoontje van den voorzitter van den Polder. Buiten om het gebouw was ook ..veei veranderd en opgeknapt en o.a. een be hoorlijke toegangsweg van de zijde van den Nieuwen Vliss'ingscheo weg aange leigd. Na eenigen tijd was het mogelijk, dat een der pompen in beweging werd ge bracht en draaide de Commissaris der Koningin aan het rad, waarop spoedig het water met groote 'kracht in het ka naal stroomde. De lage waterstand, die na de vele weken van droogte is (ontstaan was oorzaak, dal het opgepompte water nu juist niet de aangenaamste geuren verspreidde. Een zeer belangrijk werk voor "Wal cheren van niet te -overschatte waarde is tot stand gebracht. INLICHTINGEN VERZOCHT. De commissaris van Rijkspolitie, van het Rijksbureau tot bestrijding van den vrou wenhandel te Amsterdam, Reguliers- gracht'109, verzoekt namens den politie commissaris te Berlijn te worden 'bekend gemaakt met de tegenwoordige verblijf plaats van Magdalena Brykczy-nski, ge boren 31 Oct. 1909 te Hinsfold (DldJ, die sedert 18 Mei 1928 uit de woning van hare ouders te Sterrade-Nord is ver dwenen. Naast het vermoeden, dat het meisje een -ongeluk is overkomen, achten de -ouders het niet uitgesloten, dat hun dochter indertijd door een vrouwenhan delaar naar Nederland is ontvoerd en nog hier te lande zou vertoeven. Een. signalement is niet op-gegeven. NA DEN FABRIEKSBRAND TE WOR- MERVEER. De firma H. de Jong, Kon. Cacao- en Chocoladefabrikanten te Wor- merveer, wier fabrieken vorige week Za terdag door brand bijna geheel werden verwoest, deelt mede, dat tot wederop- bouwen daarvan besloten is Getracht zal worden in de gespaard gebleven gebou wen door aankoop van enkele nieuwe machines bet bedrijf gedeeltelijk voort te zetten. Nog steeds woedt bet vuur onder de puinhoopen en Donderdagavond was men zelfs nog genoodzaakt de brand weer te alarmeeren. MISHANDELING IN OPVOEDINGS GESTICHT. Naar het „B. T." uit Hannover verneemt, heeft zich in het aan de stad Berlijn te Celle behoorende opvoedingsgesticht een geval van onge looflijke mishandeling voorgedaan, Reeds onlangs is daar een verpleegde zoo mis handeld, dat hij aan de bekomen verwon dingen is overleden. Thans is de ver pleegde Adolf Hoffmann, die uit het ge sticht was ontvlucht, nadat hij weer in geleverd was, door andere verpleegden onbarmhartig afgeranseld. Men strooide daarop zout op de wonden en goot wa ter over den gepijnigde uit. VFRONGELUKTE VLIEGERS GEVON DEN. In den Belgischen Congo zijn 'n geheel vernield vliegtuig en de lijken Van 3 Fransche vliegers gevonden. De vliegers-, die indertijd van Mada gaskar naar Parijs -op weg waren, werden -sedert 2 maanden vermist. Het schijnt, dat het vliegtuig van een groote hoo-gte is neergestort. GENEESHEER-INBREKER. Naar uit Berlijn wordt -gemeld heeft de politie den assisleerenden geneesheer van hét pas igeopende Zeileis-Gallspach-instituu't aan den Kurfürstendam'm Buch genaamd gearresteerd. Volgens zijn eigen verklaring heeft hij kent Aspirin-Tabletten en hun uitstekende werking bij alle verkoudheidsziekten en rheu- rnatische pijnen. fslaar van even veel belang is het te weten, dat er maar één echte bestaat. Het onmisbare ken- teeken is hst Bayerkruis op iedere verpakking en op elke tablet, is dit niet het geval, dan hebt ge niet de echte Aspirin. Bovendien komt op ieders verpakking de U be kende oranje band voor. Let in Uw eigen belang op \deze onbedriegelijke ken* JBAYER) teekenen. Prijs 75 ets. i ngez \ted acht semesters in de geneeskunde gestu deerd en is hij vroeger te Ulm werk zaam -geweest. Hij is echter geen prac- tiseerend geneesheer. V-olgens het B.T. had de politie bij het bespieden van inbreker-s, die vooral brandkasten forceerden, opgemerkt, dat een z.g. arls met den inbreker K. reizen naar Leipzig bad gemaakt. Het verdere onderzoek leidde tot het verra-s-sende resultaat, dat K. tol dc bende behoorde, die in 1928 verschillende in braken in 'villa's in bet "Westen van Ber lijn heeft gedaan. Men stekte vast, dat geheimzinnige arts, die herhaaldelijk in het gezelschap van K. was gezien, de 30-jarige, te Waldenburg in Sa'ksen ge- Tarnen Werner Buch was, die door de justitie te Leipzig wegens bedrog wordt jgerocht. ALI.E MANNELIJKE TREINPASSA- GIERS AFGERANSELD. In een trein op het ondergrondsch traject van New York naar New-Yersey speelden zich Donderdagavond ongehoorde tooneelen af. Vier aangeschoten matrozen van een Amerikaanschen kruiser marcheerden -door de vier wagons van den trein en ranselden alle mannelijke passagiers ai. Eerst toen op het eerst volgende stati on een sterke politiemacht kon worden ontboden, slaagde men erin. hen te over meesteren en te boeien.- Hierbij werd één van de matrozen zoo zwaar gewond, dat hij naai* een ziekenhuis mpest worden vervoerd Eén van de wagons, waarin zich dit tooneel afspeelde, geleek op eén waar abattoir. De wanden van den wagon wa ren van onder tot boven met bloed be smeurd. om met haar te overleggen, wat er (in die onaangename geldkwestie moest worden gedaan: „Als ik Maandag terugreis, kom ik vroeg genoeg in den tredmolen van mijn werk", zei hij. Daarop had mevrouw Bempr hem uit- igeno-odigd om den volgenden dag, den dag van het publiek worden van het -en gagement harer dochter, te komen; be halve een der oudere familieleden, zou er niemand anders zijn. Pohl nam de invitatie aan. Mevrouw Berner placht na tafel een beetje te rusten en ook vandaag bleef zij aan deze gewoonte getrouw. Else wilde om vier uur naai' het spreekuur van den advocaat Stern gaan, lom hein te verzoeken het noodige te ver richten voor de terugvordering van het portret uit het schilderijmuseum. Haar moeder had haar nog /eens gezegd, dat zij met het portret mocht doen wat zè verkoos; het werd haar op de meest loyale wijze afgestaan. Walter bracht Else tot het huis van den advocaat en beloofde, na een half uurtje te hebben >mgewandeld, haar te zullen afhalen. Hij dacht echter niet aan een wandeling, hoe gaarne hij die pok zou hebben gemaakt. Hij moest zijn tijd anders besteden: voor alles afrekenen met von Weiden. Met zeer grooten spoed -liep hij door de straten en menige voor bijganger keek verwonderd naar hem. Eerst dicht bij von Weiden's huis vermin derde hij zijn gang. Het was wel geen bezoektijd, maar daarmee kon hij geen rekening houden. Hij hoopte von Wjei- den thuis te vinden, om eens ronduit met hem te kunnen praten en den 'ge- wetenloozen kerel te zeggen wat eén schurk hij was. „Mijnheer v-cn Weiden is wel thuis" zei hem het dienstmeisje, dat de voor deur -opende, „maar ik geloof niet, dat hij te spreken is." Walter gaf het meisje zijn 'kaartje, dat hij te voren reeds in een enveloppe had gedaan, omdat het niet noodig was dat degene, die hem zou aandienen, d-e achterzijde van het kaartje las. Daarop stonden siechts de zonderling 'klinkende woorden: „Ik wensch u dringend over aangelegenheden betreffende den -ouden Thomas te spreken." Die woorden schenen wonderen te doen, want terwijl von Weiden die las, werd zijn dik, rood gezicht vaalbleek zoodat het dienstmeisje hem verschrikt en tevens verbaasd aankeek. „Laat mijnheer in hel salon, ik kom dadelijk", bracht hij er bijna met ver stikte stem uit, en toen het meisje de kamer uit was, moest hij even een gaasje cognac drinken om den schrik uit zijn ledematen te jagen. Nogmaals nam hij het kaartje en spel de den naam heel langzaam, alsof hij verwachtte, dat die zou veranderen. „Walter Zernikr.w" las hij half luid en hij wist dat dit de naam was van den man, die met den profes-sor was toen hij den geest van den ouden Thomas vcor de tweede maal deed verschijnen Boer: ,,'k zou daor niet blairen staon mieneer, 't Draodloos weerbericht heit zwaore vorst veurspeld." de man, die toen zijn bijstand had in geroepen en met wien hij den bewus- teloozen Berner, gedragen door twee nachtwakers, naar huis had gebracht. Dien nacht had hij zich aan den taan voorgesteld, die hem nu wenschte te spreken. Hij herinnerde zich van toen den naam Zernikow en wist sindsdien dat hij de toekomstige echtgenoot van Else Berner was. Von Weiden had het plotseling erg warm gekregen en vaagde zich met zijn za'kd-oek over tiet voorhoofd. Indien die vervloekte woorden niet achter op het kaartje hadden geslaan, had hij natuur lijk slechts aan een beleefdheidsbezoek -gedacht, maar nu Allerlei gedachten doorkruisten zijn brein en hij overlegde met zichzelf wat hij moest antwoorden wanneer de on- genoode bezoeker dit of dat zou vragen. Gelukkig vertolk de Ruy ter vanavond, hierd-oor was een gevaarlijke getuige van de baan, zoo sprak hij zich zelf moed in en zijn houding werd vaster. Wnt 'kon die mijnheer Zernikow eigenlijk we ten. Hij 'kwam zeker vragen of hij, von Weiden, die zoo dicht bij het museum woonde, iets van hel spook had bemerkt, want waarschijnlijk had Zernikow den als ouden Thomas verkleeden Nederlander ,wel gezien. Merkwaardig, dat hij er dien nacht -geen woord met hem over had gesproken. Misschien had hij het als ge volg van de consternatie van het oogen blik nagelaten. (Wordt vervolgd)- Neen, heusch speare n Maar quaestie, derland moet er viljoen ii werpen, i930? Men 1 het antw ter op d omtrent ressante vele mak Pays Bas gevels ap me toeze den inge Nu is de verga van het bond, Za tuut te A zich daar gesteld e kende ve gegeven, Maar algemeen de regee van opsc bouwen gen geen En vet reden da tenland niet, gaat bekendhc ambtelijk stichtend land, naa meening Nederi Met al; gadering met de verbond Er wei maakt: c blijkens stelling 1 Utrecht, Nederlam deraan! Uit w briek sc., in België' dezen uit te

Middelburgsche Courant | 1930 | | pagina 6