Derde blad VlIJNHARDT's van de PROVINCIALE ZEEUWSCHE van Zaterdag 15 Maart 1930 No, 63 BINNENLAND Hoofdpijn-Tabletten 60 et. Laxeer-Tabletten 60 ct Zenuw-Tabletten 75 ct Staaltabletten 90 ct- Maag-Tabletten 75 ct. ZEELAND WALCHEREN. ONDERWIJS SPORT VERBETERING DER HAVEN VAN VLISSINGEN. Bij het afdeelingsondei-zock der Eerste Kamer van het ontwerp tot wijziging van de wet van 25 Juli 1919 tot verbetering van de haven van Vijssing'en maakten en kele leden de opmerking, dat de inder tijd voor de verbetering aangevoerde gronden blijkbaar niet juist zijn geweest. Zij meenden daarom voor het vervolg le moeten waarschuwen voor het onder nemen van belangrijke werken van wa terstaatkundigen aard, zoolang het alge meen belang daarvan niet zeer duidelijk is aangetoond. In de vergadering der Eerste Kamer heeft de heer Polak (s.-d.) ook nog en kele woorden aan deze zaak gewijd; hij zeide dat er „is besloten tot een aan zienlijke vergrooting van; de haven te Vlissingen, zonder dat naar een cijfer- bewijs van de economische noodzakeljijk- heid is gevraagd." NEDERLAND—PAYS-BAS. De correspondent van de N. R. Crt. te Brussel meldt: Niet zonder belangstelling wordt hier, in de pers, en ook daarbuiten, de zooveel stof opjagende kwestie van het opschrift op het Nederlandsche paviljoen ter ten toonstelling te Antwerpen gevolgd. Sommige Franschtalige couranten dezelfde die geen gelegenheid laten voor bijgaan om onaangename dingen te schrij ven aan het adres van Nederland en de Nederlanders zijn met de verklaring van ir, de Kruyff en blijkbaar ook met het antwoord van Minister Verschuur op de vragen van het Tweede Kamerlid mej. Westerman zeer in hun schik. Wat de anti-Vlaamschgezinden, die, in den regel, ook anti-Nederlandschgezind zijn, speciaal blijkt te bevallen, is de meening van Minister Verschuur, dat op een in ternationale tentoonstelling de naam Pays-Bas niet kan worden gemist. En niet langer dan gisteren hoorden wij een bekend franskiljon, naar aanleiding van deze kwestie, uitroepen: „A la bonne heure! Dat zal de Vlamingen nu eens lee- ren! Van hunne vriendjes moeten ze 't hebben!" In Vlaamsche kringen daarentegen daar juist waar de sympathie voor Ne derland het grootst is heeft het vast houden van den Nederlandschen minister en van het Nederlandsche tentoonstel lingscomité aan het tweetaligheids-be ginsel, heel wat bittere ontstemming te weeggebracht. De Standaard, het toon aangevende katholiek-Vlaamsehe dag blad, publiceerde Donderdag twee foto's van het Nederlandsche paviljoen, met de opschriften „Pays-Bas" en „Nederland", schreef er boven: „Pays-Bas, soms ook genaamd Nederland", en er onder: „Twee sprekende foto s van het in opbouw zijn de paviljoen van Nederland in de we reldtentoonstelling te Antwerpen, die nog eens afdoende bewijzen, dat het officieele Nederland enkele lessen van nationale waardigheid en trots over het Nederlanderschap wel hard noodig heeft. Het land aan onze Noordergrenzen heet, wanneer het zich in Vlaanderen aandient „Pays-BasVoor de stomme Vlamingen, die nog geen Fransch kennen, wordt er door: ANNY VON PANHUYS. 48 „Toen ik den advocaat tenslotte nog over de waarnemingen van uw buis- knecht sprakzei Pohl, zich rechtstreeks lot mevrouw "Berner wendenB, „wilde het mij toeschijnen, dat hij eerst lichtelijk verbaasd was en toen met moeite een glimlach onderdrukte. „Die glimlach zal wel heelemaal niet in verband staan met hetgeen u hem hebt medegedeeld', antwoordde mevrouw Berner hoofdschuddend. „Wist hij iets of ware hem later iets ingevaïien, dal voor ons van belang, was, dan zou hij geen oogenblik' getalmd hebben <ïit te zeggen." „Dan zal ik me vergist hebben" meen de Pohl, peinzend voor zich heen kij kend. ilfaar de 'bankdirecteur had zich niet vergist. Op hetzelfde loogenblik', dat Sern van Pohl het verhaal, dat Manrer had gedaan vernam schoot hem als ©en lolilc- gem'straal de herinnering te binnen aan beleefdheidshalve de vertaling „Neder land" bijgevoegd." Hetzelfde blad en ook andere constateerde trouwens reeds dat „om architectonische redenen" de Nederland sche v/aardigheid toch maar in het ge drang wordt gebracht en voegde er, in een vorig commentaar, woordelijk aan toe: „Laten we hopen, dat de Nederland sche heeren tijdens hun verblijf te Ant werpen wat lessen van stamtrots en zelf bewustzijn, en verhooging van de Ne derlandsche waardigheid zullen krijgen". Elders nog, waar over deze kwestie werd gesproken, hoorden wij, door noch tans bezadigde Vlamingen, behoorende tot de officieele wereld, het tweetalige opschrift op het Nederlandsche gebouw te Antwerpen „een flater van belang" noemen. „Waar het eene internationale ten toonstelling betreft, zouden de exposan ten ongelijk hebben, voor het prijzen hunner producten naast de Nederland sche taal, die den onbetwisten voorrang dient te behouden, ook niet de verschil lende groote Europeesche talen te ge bruiken. Maar op het gebouw dat, als het ware, het symbool is van de Neder landsche sympathie voor België en voor het Vlaamsche Antwerpen, moet waar ook de Franschen naar buiten van geen tweetaligheid willen weten een twee talig opschrift NederlandPays-Bas, de ongemeen scherpe uitlatingen van De Stadaard bewijzen het, door de Vlamin gen als een slag in den rug worden ge voeld. Het kan toch de bedoeling van het Nederlandsche comité niet zijn, voor uit reeds bij de helft ongeveer (of mis schien nog meer) van de tentoonstel lingsbezoekers, de vrucht van zooveel arbeid en moeite en zulke zware finan- cieele opofferingen als Nederland zich getroost om te Antwerpen buitengewoon flink voor den dag te komen, zonder eenig profijt te verspelen. Het is nog niet te laat om deze vergissing in te zien en beter nog dan wij Vlamingen verstaan onze Nederlandsche taalgenooten het spreekwoord: Het is beter ten halve ge keerd, dan ten heele gedwaald." HULDIGING NAGEDACTENIS VAN Dr, ALETTA H. JACOBS. Er heeft zich een comité gevormd, het welk zich ten doel stelt gelden bijeen te brengen: le voor een monumentale bank, v/elke, indien de autoriteiten bereid ge vonden worden haar medewerking daar toe te verleenen, geplaatst zal worden in een naar dr. Aletta H. Jacobs te noe men plantsoen of op een plein in Am sterdam; 2e. teneinde den naam van dr, Jacobs te verbinden aan een beurs, wel ke een vrouw, die haar academische stu die voltooid heeft, gelegenheid zal ge ven wetenschappelijke onderzoekingen in het buitenland te gaan verrichten, om aldus den wetenschappelijken arbeid der vrouw te bevorderen. DE S. D. A. P, EN DE NIEUWE ONDERWIJS-COMMISSIE. In de jongste vergadêriujg van het partijbestuur der S. D'. A. P. is, bljtjikteii® bericht in Het Volk, besloten lot het in stellen van ee<n nieuwe onderwijs-com- misie. Aan deze conifmissie zal opdracht worden gegeven cem advies uit le bren gen over dc volgende vragen le Welke veranderingen moeten wor den gebracht in de toepassing van het grondwettelijk beginsel der gelijkstelling op het gebied van hel lager onderwijs'? 2e In hoeverre moet het beginsel van de gelijkstelling van openjbaiar e,n bij zonder onderwijs, dat voor het L. O. in, de Grondwet is aanvaard, ook toegepast worden op andere onderwijsgebieden: voorbereidend onderwijs, vervolgonder wijs, middelbaar en gymnastiekonderwijs' nijverheidsonderwijs, handelsonderwijs1, hooger onderwijs? Met het bestuur van het Nederl. Ver bond van Vakvereenigingen zal overleg gepleegd worden over de samenstelling van deze commissie. het door den overledene bij hem gede poneerde verzegelde couvert, met het opschrift „Mijn laatste wensch". Daarin moest de oplossing van het raadsel te vinden zijn en het was hem', alsof hij de woorden van den professor nog hoor de: „Het bestaan van mijn laatsten wensch mag niet vermeld worden, ook niet indien er vee' is, dat u tof ',mjjn ge zin na de opening, van mijn testament bij de daarop volgende regeling der nala tenschap vreemd en onbegrijpelijk moet toeschijnen." Hij hoopte, dat de dames nu maar spoedig haar rechten op- het plortret van den overledene in het schilderijmuseum zouden doen gelden, want anders zou de 'opimsing van het raadsel nog zes lange maanden op zich laten wachten. Een beetlje nieuwsgierig was de advocaat nu loch wel geworden, maar riet meer dan, strookte met zijn ambt en waardigheid. Mevrouw Berner had Pohl verzocht bij haar te blijven middageten, welke uitnoodiging hij volgaarne aannam!, aan gezien hij het een genot vond zoo Tang mogelijk foijfl' Me vrouw, die hij in stilte liefhad, te verwijlen. Ja, hij voelde bij na een soort 'dankbaarheid jegens den overleden jeugdvriend, die hem door zijn laatste, voor iedereen onbegrijpelijke han delwijze als het ware He gelegenheid had gegevenK nader in contact te komen met de mooie, vereerde Mfegida. Meer en meer begon hij te beseffen, Bij Apoth. en Drogisten (lagex, Med.) Gemeenteraad van Westkapelle, In de Donderdagavond gehouden vol tallige vergadering van den Raad werd met alg. st. goedgekeurd de rekening en verantwoording van de gezondheidscom missie over 1929 met een totaal aan ont vangsten van 2473 en aan uitgaven van ƒ801. Goedgekeurd werd ook de rekening van den vleeschkeuringsdienst, kring Oostkapelle, op een bedrag aan ontvang sten en uitgaven van 8420, met een aan deel in öoed slot voor Westkapelle van 1427. Voorgelezen werd daarop het jaarver slag over 1929 van den vleeschkeurings dienst kring Oostkapelle, waaruit o.a. bleek dat in totaal aan keurloon is op gebracht door den keuringskring 8212, waarvan door Westkapelle alleen is op gebracht 4641. Het aantal huisslachtingen voor var kens bedroeg voor den geheelen kring 1177; voor Westkapelle bedroeg dit aan tal 317. Voorgelezen werd daarop een verzoek van K. Huibregtse, om den zijgevel van het te herbouwen „Kasteel van Batavia" te mogen plaatsen op de rooilijn van de bestaande woning en schuur. Ook vraagt adressant om den daarvoor benoodigden grond van de gemeente te willen afstaan in ruil van een schuinen hoek, ten dien ste van het verkeer. De v o o r z. vond het wenschelijk, zulks in verband met het verkeer, dit verzoek toe te staan. De heer K. C ij s o u w vond, in ver band met dit verzoek, het wenschelijk te wijzen op den bokpaal op „het Groen tje". In het belang van het verkeer zou het wenschelijk zijn, indien deze wat achteruit geplaatst kon worden. Nadat ook de heer B. Louwerse nog gewezen had, dat het zeker in het belang van het verkeer is wanneer H, een hoek wordt afgesneden yan zijn te herbouwen woning, werd het gedane verzoek met algemeene stemmen ingewilligd. Bij de rondvraag wees de heer Lou werse er op, dat Jb- Roelse extra werkzaamheden heeft gehad in 't slacht huis wegens het schoonmaken van slacht huis en materiaal, tengevolge van het voorwaardelijke afkeuren van een ge slacht rund. De v o o r z. vond dat Roelse voor ex tra diensten dient betaald te worden. .De heer Louwerse zou er voor zijn, om de bepaling te maken dat in derge lijke gevallen de kosten voor extra dien sten op den eigenaar van het geslachte rund verhaald werden. De v o o r z. zegde een onderzoek toe, op welke wijze aan het verzoek van den heer Louwerse tegemoet gekomen kan worden. Nadat de v oo r z. nog enkele inlichtin gen had verstrekt over het onderhoud van het Noordkerkpad, sloot hij de ver gadering. 2UID-BEVELAND. KRUININGEN. De Woensdag georga niseerde avond door de C. J. Y. „Ora et Labora" is een succes geworden. De Voorzitter de heer D. Wjaverijn Hz. stelde het doel der Vereeniging en van dezen avond in het licht en werd'het dal zij de vrouw was, met wien hij zijn verderen levensweg zou vervolgen. Maig- da Berner hechtte aan uiterlijkheden, had behoefte aan schittering om jich heen en hield van een leven van 'genie tingen. Hij kon haar een beslaan van meer weelde verschaffen, dan de ovrié- dene ooit had vermogen te doen. Voor zichzelf had hij nooit veel noodig ge had, voor haar echter zou hij, wanneer zij bereid was zijn naam le dra gem liet geld met handen vol willen weggooien. Hij bezat genoeg en verdiende veel. Bont gekleurde droomen vlogen als lichtende tropische vogels om hem heen en ter wijl' hij! in het salon van de villa 'in Ge Allestraal met moeder en dochter den tijd tot het middageten waarbij ook Zernikow werd verwacht doorbracht, entwierp hij toekomstplannen en als zijn ooigen zich naar mevrouw Berner richt ten, schitterden die met een jeugdig vuur. „Moeder", zei plotseling Else, vi| j moe ten vaders portret van het museum terug vragen." Mevrouw Berner legde Pohl uil wat Else hiermee bedoelde en zei toen tot haar dochter, dat dit geen haast had; Van meer 'belang was het in die geheimzinnige igekl'k'westie klaarheid te brengen. ,„Maar moeder, bet eene heeft toch niets met het andere te makten", ant woordde Else verbaasd en ook' wat ge krenkt. „Zeker hebben die twee zaken met el- drama „Eerloos" op zeer goede wijze uitgevoerd. De fluit- en mondaccordonclub van de Knapen vereeniging onder leiding van den heer W. de Back, en een kwartet der zangvereniging onder leiding van den heer J. J. Francoys, gaven ter af wisseling eenige mooie nummers, terwijl na de pauze ds. B. ter Have Romeny zijn gehoor wist te boeien niet eenige reisherinneringen. Bij de firma W. J. Thieme jen fGie. te Zutphen, die zicli steeds meer op dit terrein gaat specialiseeren, verscheen wederom een Esperanto uitgave: Imperie- stro 'kaj Galileano, mond- historio lea- trajo, de Hendrik Ibsen, vertaald dooi den heer H. J. Buithuis L. K. en aan bevolen door de Esperanto lileratura aso- cio. Vrij kunnen het neiaas nog niet jlezen Be Zeevaartschool te Vlissfngen, Volgens het verslag over 1929 werden als nieuwe leeraren aangesteld de liee- ren arts D. N. van Gelderen voor ver bandleer enz.; J. W. T. M. A. Cremer electro-ingenieur en B. E. van. Bruggen, scheep sbo uw kundig ingenieur Hel nijpend gebrek aan schoolruimte is komen de vervallen, doordat voor reke ning der K.P.M. en der Java-China Jai- pa n lijn e'en nieuwe werkplaats werd ge bouwd, die 1 Dec. in gebruik kon wor den. genomen, terwijl in de oude werk plaats direct een verbouwing plaats had, tiie maakte dat op liet einde van heit jaar twee lokalen reeds gereed waren. Door dat dc nieuwe werkplaats grooter is dan de oude en gezien het grooter aantal leerlingen, werd door genoemde maats chappijen de "Suaf van den ch>ej| der werk-i plaatsen met eenige parktijkleeraren uit gebreid. De K.P.M. voegde aan de be staande een nieuwe klasse toe van onge veer 20 leerlingen en waren voor die maatschappij 45 leerlingen op school bij den aanvang van net jaar. Er werden in den loop van het jaar nog 84 leerlin gen gezonden,45 deden met goed ge volg examen voor het voorloopig machi- inilslen-diploma, terwijl 6 leerlingen, om diverse redenen van de opleiding wer den. ontslagen, zoodat er op het einde van het jaar nog 78 aian de lessfen deelnamen. Van de leerlingen van den tw©e-jari|- .geii cursus van de Java-ChinafJapan- üjn namen er 17 aan het eind-ekamen deel, van wie er 14 slaaigden, de andere werden van den cursus ontslagen. Van. hel eerste naar het tweede leerjaar werden 15 leerlingen bevorderd, 5 niet geslaagden werden ook verwijderd. Aan het eind van het jaar waren er 17 in het tweede. De twee-jariige cursus voor stuurlieden telde in den aanvang van het jaar 17 leerlingen in de laagste en 10 in de hoogste klasse. Er verwierven 9 leer lingen een diploma B en 1 een diploma A. Van de eerste naar de tweede klasse werden 11 direct en een voorwaardelijk bevorderd, 3 volgen opnieuw de lessen. De cursus begon in September mei 7 in ct© eerste en II lil de hoogste klasse. Door met de Nederl. Telegraaf Mij. „Radio-Holland" ©en overeenkomst aan te gaan iis aan de school de gelegenheid (geopend opgeleid te worden voor Ra dio-telegrafist en Seinersmaat. De cur sussen voor scheepsmakers en voor tee kenaars, beide op verzoek en op kosten c!er N.V. Ivon. Mij. ,.de Schelde" wer den voortgezet. De school werd beizoclit door 355 leerlingen, het grootste aantal, dat te gelijkertijd de school 'bezocht was "222. Door 127 leerlingen werd aan 158 exa mens deelgenomen, waarbij er 107 slaag den Aan hel einde des jaars bleven hun ne studiën vervolgen: 49 in de stuur lieden afdeelingen, 135 in 'de machinis ten afdeel ingen en 9 op de radio-cursusl- sén. Aan een uitnood iging tot 'toetreding ajs lid van het bestuur werd voldaan door de lieeren R. H. Arntzenius en G. .Waller, terwijl de lieeren T. H. de kaar te maken", was hel oordeel der moeder. „Feirst moeten wij zekerheid .hebben, dat je vader niets gedaan heeft, dat ons misschien later aanleiding zou ge ven doo'r den aanblik van hel portret onaangenaam te worden getroffen." „Moeder, wat zegt u nu!" Het 'klonk als een kreet van ontzetting. Mevrouw Berner haalde de schouders op. „Hoe ook, ik wil het portret (niet zien, voordat alles is opgehelderd." „Maar vader heeft me dikwijls ver klaard, hoeveel hem er aan gielegen lag, dal het weer in onze handen kwam1.'1 Als een dringende eisch klonken haar woorden. Wederom haalde haar moeder de schouders op. „Wij zullen zien; voor loopig moeten we afwachten of het ver dwenen geld wordt teruggevonden." „Daarvan zult u toch niet de terug vordering van het portret uit liet mu seum afhankelijk maken?" Bijna letter greep na lettergreep sprak zij den zin. Mevrouw Berner knikte. „Jawel! blijft het geld onvindbaar, dan zou ik liever niet het portret van den man zien, die zoo slecht voor ons heeft gezorgd." Hard en als het ware geen tegenspraak dul dend klonk het. Else rilde, alsof een ijzige kou langs haar streek', maar zij zweeg niet, ze kon en mocht niet zwijgen. „Sta mij dan toe. dat ik het portret voor mij zelf opeisch'" sprak ze met trillende stem „ik zal het Meester en H. Suijiver, dit jaar het; iCit herdachten, dat zij 25 jaar deel uit maakten vain het bestuur. Chemisch laboratorium te Utrecht. Naar hel U. D. verneemt, heeft de re geering besloten een nieuw organisch chemisch laboratorium ten behoeve van de rijksuniversiteit te Utrecht te bouwen. Het oude laboratorium aan de Ca- trijnesingel aldaar voljdoet reeds langen tijd niet meer aan de eischen, die daar aan gesteld mogen worden. Uitvoering Achilles. Gisterenavond werd in een stampvol le zaal van- het Schuttershof de jaarlijk- lijksche uil\ ocring gegeven van. de Da mes- en Meisjesgymnastiekvereeniginig „Acliilles". De aanwezigen werden nadat alle leden, voorafgegaan door de vaan del draagster de zaal waren door gemar cheerd naar liet loonecl en daar de luriigroel hadden gebracht, verwelkomd door de presidente mevr. Van de Woe- •slijne—Van Roo, vooral de bescherm vrouwe, mevr. E. Hoegen v. Hoogeiande Davis aan wie evenals aan, haar doch ter reeds bij Jict binnenkomen een bloe menhulde was gebracht 'door twee jeug dige adspiranten, een tweeling. Spr. bracht mevr. Hoegen dank voor haar bereidwilligheid beschermvrouw te worden, en hoopte dat zij er geen spijt van zal hebben. Verder heette spr. wel kom het bestuur van den Zeemvseh Rra- bantschen Turnkring, en van den voor- maljgen W:alcherschen turnkring, verte genwoordigers van zustervercenigingen oil de donateurs en donatrices. .Men kan weer met voldoening terug zien op hel afgelioopen jaar. Er is weer veel voor de turnzaak gedaan. Deelgenomen werd aan verschillende wedstrijden en uit voeringen, e,n daarbij werden 6 eerste, 2 tweede en t derde prijs behaald. De vereeniging telt nu' 16ft leder.) W. o. 38 dames en 74 meisjes. Hulde brengt spr. aan den directeur, den heer J. A. Bal', voor dc leiding die hij aan de vereniging geeft, en verder dank aan allen, die zich. tegenover de vereen,, en vooral bij de voorbereiding van dezen avond verdienstelijk hebben, gemaakt. Spr. verzocht allen het Gymnastenlied le zingen en staande werd dit gedaan en klonk „Hel vrank en het Vrij en het Vroom en het Vroed" door de zaaljl. Hierna belrad mevr. HOEGEN VAN IIOOGELANDE het loonecl en verze kerde dr4 "ij hel bescherm vrouwschap der vereeniging met blijdschap heeft aan vaard, omdat liet doel en streven der vereeniging haar bijzonder symphatiek zijn. Spr. had niet gedacht, dat reeds zoo spoedig een gelukkig toeval haar' in de gelegenheid zous tellen op materieele wijze van haar belangstelling' te doen blijken. Het bleek spr. dat het bestuur prijs stelde, gelijk zoo veel andere ver- eenigingen op een symbool van saam horigheid, namelijk op een vereanigings- vlag. Spr. heeft met beide handen de gelegenheid aangegrepen om de vereeni ging deze aan te bieden. Mogie het de Vereeniging en de leden gegeven zijn nog vele jaren onder de gelukkigste omstan digheden deze vlaig hoog te houden, wat spr. hoopt 1 angen tijd te mogen gade slaan. Hierbij reikte spr. de nieuwe vl'ag aan de presidente over. Het oppervlak der vlag is een zacht lichtblauw, afgezet door een rand van geel. In. liet midden vak bevindt zich een geel' vlak, waarop het wapen van Middelburg mot Kroon, afgewerkt met goud, geel, rood en grijs. Boven het wapen is geborduurd „Gym- nastiekvereen." en er onder „Acliil'Jes, Middelburg". De franje van de vlag is ook uitgevoerd in zijde en met de Midc'efi- burgsche kleuren. Roven op den ebben houten stok is een koperen krans beves tigd met daarin een atlueet, maar het mo tief kogefstooten. De presidente zeide., dat men wel een stille'hoop had, dat de bescliermvroouw DQBHK in mijn eigen kamer ophangen en u be hoeft het nooit te zien. als u er niet naar verlangt." ,,1'k zal je dal niet beletten', me vrouw Berner bekeek met belangstelling haar handen. „Dank u." Met moeite beheerschte El- se haar opwinding over de natuur van haar moeder, ,,ik' zal onmiddellijk het noodige in het werk' stellen. Vermoedelijk zal ik het portret wel zonder veel om slag krijgen, want feitelijk is het nog geen eigendom van het museum. Van daag is het eerst de dag, waarop vader zijn ambt vijf en twintig jaar zou hebben vervuld, maar daar hij dien dag niet meer beleefdezij brak af, ontroe ring overmeesterde haar weer. Het was een ^ogenblik stil in de ka mer; men hoorde slechts het tikken van de klok en hel melancolieke zoemen van een vlieg, die nog niet scheen le begrijpen, dat de zomer voorbij was. Pohl was de eerste, die het pijnlijke stilzwijgen, dat zich als een liooge muur tusschen de drie menschen had verheven, verbrak. „Mevrouw, indien u eens geheel af stand deed van het portret ten gunste van uw dochter; zij neemt het dan mee in haar jonge huwelijk." Met een blik vol innige dankbaarheid 'kteek Else den bankdirecteur aan: „Och ja, moeder, als u dat eens deed!" riep ze levendig uit. (Wordt vervolgd).

Middelburgsche Courant | 1930 | | pagina 9