Centrale Verwarming Sanitaire Installaties. AANBESTEDINB. HEEREN-BAA1 W. VAN DAMME, Openbare ¥srko ping RECHTZAKEN GEMENGD NIEUWS. BURGERLIJKE STAND WAAR IS WERK? Verkoopmgen - Verpachtingen in Zeeland Advertentiën: -wen. De overige meters in die gemeente zijn evenals die in Philippine, van jonge ren datum. Zonder hoofdelijke stemming aangeno men Weg St. Janssteen.Clinge. Het voorstel tot verhooging van het renteloos voorschot voor verbinding van St. Janssteen met Clinge van 17.350 op 18.861, deed in een afdeeling op een vraag antwoorden, dat de breedte 3 M. inplaats van 3 M. moet zijn. Conder hoofdelijke stemming aangeno men. Dienstlokalen te Vlissingen. Het voorstel tot verhooging van het crediet voor den bouw van dienstlokalen te Vlissingen voor den stoombootdienst, van 25000 op 40.000, deed in een der afdeelingen een lid van Ged. Staten zeg gen, dat ook zij het betreuren met een suppl. begrooting te moeten komen, doch hier is het oorspronkelijk plan zeer uit gebreid, o.a .met zwaardere fundeering en een kluis. Ook hebben zij een archi tect geraadpleegd over het aesthetisch voorkomen van het gebouw, Naan aanleiding van een desbetreffen de vraag deelen Ged. St. in hun antwoord mede, dat de geprojecteerde olieberg plaats alleen voor dat doel bestemd is en kolen voor de centrale verwarming in het lokaal waar de kachel staat, zullen kun nen worden opgeborgen. Zonder hoofdelijke stemming aangeno men. Wijziging begrooting 1929. Bij de wijziging der begrooting 1929 werd in een afdeeling de vraag gesteld of waar nu voor den weg Middelburg Koudekerke de som wordt verhoogd van 15.125 op 23.725 of met 60 pCt. dit voor heel den weg tot Westkapelle moet worden verwacht. Van de zijde van Ged. St. werd geantwoord, en allereerst hul de gebracht aan de bewoners van Wal cheren, die in ruime mate medegewerkt hebben aan het tot stand komen van dezen weg. Verschillende gemeenten droegen flink bij en op een wijze zooals men nergens in Zeeland aantreft. Voor dit wegvak moeten hoogere onteigenings sommen betaald worden dan begroot was, mede om stagnatie in de uitvoering te voorkomen. Uit verdere antwoorden blijkt, dat het hier niet betreft het maken van den weg MiddelburgWeskapelle doch alleen het in stand houden van den tegenwoordigen weg MiddelburgKoudekerke, want voor den nieuwen weg worden de gel den tot 75 pCt. uit het wegenfonds ver schaft en komen daarvoor geen gelden op de prov, begrooting voor. Zonder hoofdelijke stemming aangeno men Donderdag stond voor het Hof te Arnhem in hroger beroep terecht N. van T., die destijds door de Arnhemsche rechtbank tot 3i/2 jaar gevangenisstraf was veroordeeld wegens moord op haar kind. Zij had haar 14 dagen oud ddoh- tertje van net leven beroofd door haar in een koffer te stoppen, waardoor het kind is gestikt. De advocaat-generaal eischte bevestiging van het vonnis van de rechtbank. De verdediger pleitte cle mentie. Aanvaring op de Schelde, De raad voor de scheepvaart heeft een onderzoek naar de oorzaak van de aan varing, welke op 22 Nov. van het vorige jaar heeft plaats gehad tusschen het rao- torvisschersvaartuig Bru 39 en het Engel- sche stoomschip Kilvey op de Schelde voor Walsoorden, tengevolge waar van de Bru 39 is gezonken. Gehoord werd de schipper van het stalen open motorschip Bru 6, dat op ge noemden datum van Antwerpen vertrok ken was met op sleeptouw het open mos selvaartuig Bru 39, bestemd voor Brui- n i s s e. Get. verklaarde dat des avonds de sleep ter hoogte van Walsoorden was. De Bru 6, waarop zich drie personen 'be vonden, had voor twee witte lichten bo ven elkaar, verder een rood en groen en een heklicht. Het gesleepte vaartuig waarop zich twee personen bevonden, voer een wit toplicht. Het zich was goed. Bij zwarte ton no. 27 zag get. recht voor uit een tegenkomend stoomschip, van dit schip zag hij zonder dat hij eenig sein had gehoord kort achter elkaar het roode en groene licht, alleen het top licht en het groene licht en tenslotte de beide boordlichten. Aangezien een aanvaring niet meer te vermijden was, gaf get, hard bakboordroer, terwijl het gesleepte vaartuig den tros losgooide. Het tegenkomende schip dat later de Kilvey bleek te zijn geweest, liep achter de No. 6 langs, doch raakte No. 39, welke zonk. De bemanning kon worden gered. Volgens een ter zitting voorgelezen verklaring van den Belgischen loods van de Kilvey zou, toen van dit schip af dwars van de haven van Walsoorden aan bakboord de sleep werd gezien, de Kil vey één korte stoot op de fluit hebben gegeven, ten bewijze, dat zij stuurboord- wal wilde houden. Dit sein werd kort daarna herhaald, doch niet beantwoord. De loods wilde daarop bakboord uitwij ken, om aan den verkeerden kant te passeeren, en juist toen hij dit comman do gaf, zag hij het roode licht van het aleepende vaartuig. Kort daarna had de aanvaring plaats met den inmiddels los gegoolden sleep. De hoofdinspecteur voor de scheep vaart, gep. vice-admiraal Fock, betoogde dat z.-i. de aanleidende oorzaak van de aanvaring het feit is geweest, dat op het Engelsche schip, toen dit op zijn twee maal gegeven korten stoot geen ant woord kreeg, bakboordroer is gegeven, waardoor dit schip zijn stuurboordzijde bloot gaf. Overigens had de schipper van de Bru 6 beter gedaan, indien hij stuur boordroer had gegeven. De raad zal later uitspraak doen. De ramp van het droogdok Vulcan II De raad voor de scheepvaart te Am sterdam heeft uitspraak gedaan inzake het verloren gaan van het door de zee sleepbooten Humber en Witte Zee ge sleepte droogdok Vulcan II tijdens storm weer op de Noordzee, waarbij twee per sonen om het leven zijn gekomen. De raad is van oordeel dat deze ramp is veroorzaakt d oor het zware storm weer. De raad is er van overtuigd dat de kapiteins van de sleepbooten, die trou wens hun sporen op dit gebied hadden verdiend, met beleid en goede zeeman schap zijn opgetreden en dat zij al het mogelijke hebben gedaan om het leven van de personen die zich op het dok be vonden, te redden. De raad neemt niet aan dat de ouder dom van het dok bij het vergaan een rol van beteekenis heeft gespeeld. Bij dit stormweer was zulk een sleepreis niet met succes te volbrengen. Waarschijnlijk is op een gegeven oogenblik het dok op twee zeeën gekomen en toen gebroken. Dit zou vermoedelijk ook het lot van 'n nieuw dok geweest zijn, onder dergelijke ongunstige omstandigheden. Daarom is ten deze van groot gewicht de vraag, of het verantwoord was, om in de gegeven omstandigheden deze sleep reis te ondernemen. Hoewel de raad op den voorgrond wil stellen, dat de kapi teins van sleepbooten en dok in gemoede overtuigd waren, dat op 3 Dec. de reis kon worden ondernomen, is de raad toch gekomen tot een ontkennende beant woording van de gestelde vraag. Een der gelijke sleepreis kan, vooral in den win ter, op de Noordzee niet worden ondernomen op weerberichten, die niet in het bijzonder met het oog op de ie ondernemen reis zijn verstrekt. De raad acht dus het vertrek op 3 Dec, niet verantwoord. Hoewel de kapiteins en in het bijzonder de kapitein van het geheel, te weten de kapitein van de Witte Zee, hier de verantwoordelijke per sonen zijn, wil de raad toch de opmerking niet terughouden, dat hier alle aanleiding bestond voor de reederij, om zich met deze aangelegenheid te bemoeien, niet in dien zin, dat zij het oogenblik van ver trek zou bepalen waarbij dus de mo gelijkheid zich «zou kunnen voordoen, dat de kapiteins zelf het vertrek niet ge raden zouden achten maar wel op zoo danige wijze, dat zij zorgde dat de ka piteins in het bezit kwamen van speciale met het oog op de te ondernemen reis, verschafte weerberichten. Zij had deze zelf kunnen inwinnen en dan, bij ongun stig bericht, het vertrek kunnen uitstel len, of wel zij had den gezagvoerder van het convooi de instructie kunnen geven, om niet te vertrekken dan op zulk een speciaal, hetzij bij de Deutsche Seewarte, hetzij bij het Koninklijk Nederlandsch Me teorologisch Instituut te De Bilt verkre gen gunstig weerbericht. Op deze wijze zou de gezagvoerder nooit gedwongen worden te vertrekken, wanneer hij zelf dit niet veilig zou achten. Wel zou dan de reederij het hare hebben gedaan om de waarborgen voor een veilige vaart zoo deugdelijk mogelijk te doen zijn. ECHTE FRIESCHE JqpUaftpangavtuffaijdtl It (Ingez. Med.) DE VERDUISTERINGEN TE PAPEN- DRECHT. Donderdagavond had te Pa- pendrecht een spoedeischende raadsver gadering plaats, bijeengeroepen naar aan leiding van de ontslag-aanvrage van den gemeente-ontvanger. Vorige week Vrijdag kwamen eenige provinciale ambtenaren om onderzoek naar de kas te doen, wat in geen vijftien jaar gebeurd was. Het onderzoek van de boeken en kas van het woningbedrijf was bevredigend. Toen men begon aan de kas en boeken der gemeente, verzocht de ontvanger niet door te gaan, aange zien die zaken niet in orde waren. De beide ambtenaren hebben daarna den burgemeester gewaarschuwd. Toen deze ten kantore van den ontvanger ver scheen, begroette de ontvanger hem met de woorden: ,,Ik ga de kast in". Nadat de burgemeester de beide wet houders had ontboden, heeft men den ontvanger tijdelijk geschorst en beeft de burgemeester een accountants-onderzoek gevraagd aan het verificatiebureau der Vereeniging van Nederlandsche Gemeen ten. Dit onderzoek is Maandagmorgen be gonnen en zal vermoedelijk 14 dagen in beslag nemen. Het definitieve cijfer van het tekort is momenteel nog niet op te geven. De cijfers die men weet heeft men alleen uit de bekentenissen van den ontva nger, doch omdat dit een justitie-zaak was, konden deze cijfers niet gepubliceerd worden. Het tekort is vermoedelijk ontstaan door het niet verantwoorden van de jaar- lijksche erfpacht en annuïteiten van de woningbouwvereeniging „Beter Wonen", welke post ruim 29.090 bedraagt. Ver der door het niet verantwoorden van schoolgelden en andere inkomsten der gemeente. Na breedvoerige discussie werd met 7 3 stemmen besloten om den gemeen te-ontvanger oneervol te ontslaan. MOORDENAARS GEARRESTEERD. De moordenaars van de 60-jarige ar beidster Tramper, die Zaterdag tusschen Canna en Hirschberg vermoord is gevonden, zijn thans door de politie ont dekt en gearesteerd. De daders, die het op het weekloon van de vrouw hadden gemunt, doch het geld echter niet von den, hebben reeds een bekentenis afge legd. IN DE VLAMMEN OMGEKOMEN. - Te Snadwell (Engeland) is bij een brand in een woonhuis aan de Highstreel een droevig ongeluk gebeurd. Op de eer ste verdieping van het perceel, bewoond door "een echtpaar en tiun drie 'kinderen, ontstond brand. Hét vuur greep zoo snel cm zich heen, dat deze menschen zich nauwelijks met hun kinderen konden red den. Met alle 'kracht riepen zij het echt paar Altmann _.dat de derde etage van het huis bewoonde toe, doch men kreeg geen antwoord. De vuurzee had inmid dels eeu zoodanigen omvang aangeno men, dat zelfs de brandweerlieden haar zonder gevaar voor eigen leven niet mem konden benaderen. Hei echtpaar Alt mann kwam jammerlijk in de vlammen om. UIT EEN KANON GESCHOTEN. Tijdens de voorstelling in het circus Gleich in Genua zijn kort na elkaar twee ernstige ongelukken gebeurd. Bij 'n sprong van de trapeze viel de 23-jarige Viktor Ausbruck van een hoogte van 15 M. midden in de manege. Zwaar gewond werd hij naar het ziekenhuis vervoerd. Nauwelijks was het publiek van zijn schrik bekomen en was de voorstelling weer op gang, toen de 17-jarige Hoppel- kan, die als levend projectiel uit een ka non geschoten werd, van een hoogte van 20 M. inplaats van in het vangnet, op den grond viel en een hersenschudding en armbreuken bekwam. GEVECHT TUSSCHEN LEEUW EN BEER. Naar de „Tempo" uit C a s s e 1 meldt, heeft in een beestenwagen van een aldaar vertoevend circus een ver woed gevecht plaats gehad tusschen een beer en een jongen leeuw. De leeuw had een tusschenschot versplinterd en den beer aangevallen. De vrouw van den eigenaar van het circus kwam op het gebrul der dieren ijlings toeloopen en begaf zich in de kooi om de beesten met zweepslagen uiteen te drijven. De beer liet zich verdrijven, doch de leeuw wierp zich plotseling op de vrouw en bracht haar met zijn klauwen zeer ernstig letsel toe. Inmiddels toegesnelde boeren en veldpolitie gelukte het de vrouw, die het bewustzijn verloren had, in veiligheid te brengen. De leeuw werd neergeschoten en de beer bezweek spoedig daarop aan de tijdens het gevecht bekomen verwon dingen. DIEVENBENDE GEPAKT. Dezer dagen is de politie te K a m e n z (distr. Hamm) er in geslaagd een 40 leden tel lende bende inbrekers, dieven en helers te arresteeren, die sedert jaren stelsel matig het district Hamm afliep en haar zetel te Kamenz had. Op grond van bekentenissen en bewij zen staat thans reeds vast, dat de bende ongeveer 160 inbraken en diefstallen ge pleegd heeft in hotels, winkels enz. Zij werkte in alle plaatsen van het district, somtijds ook te Aken en omgeving. Aan het hoofd stond een 59-jarige vrouw, door wier optreden het mogelijk is geweest, dat zich een tot in kleinigheden georgani seerde inbrekersbende kon vormen. Zij richtte verkoopplaatsen op voor de ge stolen voorwerpen. Voor de nachtelijke rooftochten voorzag zij de daders van wapens, die zij na afloop weder onder haar berusting nam. De bij de diefstallen betrokken personen ontvingen van haar hun aandeel terstond in contanten uit betaald. Haar zoons, die allen bij de ben de werkzaam waren (één zoon heeft reeds door ophanging in de gevangenis een eind aan zijn leven gemaakt) bedreigden alle handlangers met den dood, indien zij iets verrieden. ir**6»* Middelburg, Van 1214 Maart. Bevallen: A. A. de Lange, geb. Bos, z. A. M. Koster, geb. Kaat, z. Overleden: J, I, Frederiks, ongeh. d., 85 jaar. Vlissingen, Van 613 Maart. Ondertrouwd: D, Lawende, 29 j„ en M. A. Rijnaard, 27 j. J. M, Huijbens, 38 j. en A. A, Meijer. 30 j. A. Bom, 23 j„ en C. C. Fiissebaalje, 20 j. J. W. van Sorge, 20 j. en S. Heijstek, 22 j. A. Geljon, 27 j. en C. de Ruijscher, 25 j. Getrouwd: J. van Dijk, 24 j„ en T. C. de Landmeter, 21 j. C. Ruizendaal, 20 j., en A. L. de Kam, 23 j. Bevallen: A. Antheunisse, geb. Brou wer, z, H. M. P. Romijn, geb. Waltz, z. J. de Rijke, geb, Kaland, z. P. Tellier, geb. Va»*Hoorn, d. T. Vogel, geb. Smit, z, M. A. Melse, geb. De Rijke, -d. M. M. van den Berg, geb, Broere, z. A P. Moll, geb. Vos, z. A. van Sabben, geb. De Vroe, d. J. Harting, geb. Peters., d. (levenloos). Overleden: M. Vis, man van N. C, E. L. Snoek, 29 j. C. K. Visser, jm. 87 j. J. E. Ongenae, z. 15 j. A. Wester- beke, z. 14 j. O. en W, Souburg, Van 613 Maart. Bevallen: M. Pro voost, geb. Van de Walle, z. Overleden: N. Minderhoud, vrouw van Noach Minderhoud, 75 j. Goes. Bevallen: J. C. de Back, geb. Van As, d. Ondertrouwd: H. Kouwenberg, jm. 26 j„ en A. van de Rafelaar, jd. 19 j. Getrouwd: K. Botter, 37 j„ en J. van Gorp, 34 j. Overleden: Jacob Slager, 46 j„ W. van der Maas, weduwe van J. Rooze, 56 j. De Districts-Arbeidsbeurs voor de ge meenten tusschen Ooster- en Wester- Schelde te Middelburg zendt ons de vol gende Aanvragen Binnenland: VENLO, bekwaam meubelstoffeerder, dadelijk, 65 cent per uur, voor vast, reis kosten nader overeen te komen. UTRECHT, opzichter of baas bekend met de bereiding van ammonium-sulfaat, kennis van machine-bankwerken en be kendheid met electro-motoren strekt tot aanbeveling. ARNHEM, metaaldraaier machine bankwerker, bekend met reparatie- en nieuwwerk, dadelijk, loon volgens C. A. O., voor onbepaalden tijd, reiskosten na der overeen te komen. HAARLEM, inspecteur volkomen op de hoogte met het moderne ketelhuis- bedrijf, alleen zij, die over voldoende er varing beschikken, komen in aanmerking, 3000 tot 3700 per jaar, aanbiedingen vóór 19 Maart. DORDRECHT, ambtenaar-armbezoe ker voor maatschappelijk hulpbetoon, 2000 tot 2600 per jaar, geen pensi oenbijdrage, ZWOLLE, klinkers, plaatwerkers, spantenbuigers, dadelijk, loon n, o. t. k., voor bekwame vaklieden vast werk. ARNHEM, gehuwd paar, de man als huisknecht, de vrouw als keukenmeid huishoudster, moeten vroeger als zoo danig werkzaam zijn geweest en zelf standig kunnen werken en optreden, 100 per maand en kost en inwoning, voor vast, reiskosten n, o. t. k. LEEUWARDEN, behanger-stoffeerder, dadelijk, 60 cent per uur, voor vast. AMERSFOORT, bekwaam slager, leef tijd tusschen 30 en 40 jaar, moet goed op de hoogte zijn met winkelwerk, zoo spoe dig mogelijk. Buitenland: FRANKRIJK, Hier kunnen geplaatst worden: melkers-veeverzorgers, boeren knechten voor alle werk, kunnende mel ken en met paarden omgaan, voerlie den ploegers, aanvangsloon 400 frs. per maand met kost en inwoning. Landarbeidersgezinnen. Man 700 frs. per maand met vrije huisvesting enz., de overige werkende leden van het gezin verdienen 1.25 tot 1.75 frs, per uur, DUITSCHLAND. In het Rijnland is plaatsing voor paardenknechten, mel kers-veeverzorgers, zoowel voor onge- huwden als voor gezinnen, loon n. o. t. k. Aanbiedingen uitsluitend aan de Dis tricts-Arbeidsbeurs, Middelburg. „Wat is er met je gezicht gebeurd1?" „Ik had verschil van meening' met iemand omtrent een ver keer sikwestie." „Waarom heb je er dan geen agent bij geroepen?" „Het was een agent." (Passing Show.) Maart. 22 Domburg, Huis, Hioolen. 25 Abeele, Huis, Paap. 26 Biggekerke, Landb, gereedsch., Loeff. 26 Middelburg, Goud en Zilver, Notarishuis. 26 Kruiningen, Hotel, v. Dijke. 27 Midelburg, Bouwterrein en Huis, Blaupot ten Cate. April. Serooskerke, Hofstede, Blaupot ten Cate. 9 Middelburg, Hofstede, Hioolen. 23 Grijpskerke, Inspan, Blaupot t. Cate. 25 Gapinge, Inspan, Blaupot ten Cate. 29 N. en St. Joosland, Inspan, Blaupot ten Cate. 30 Souburg, Inspan, Loeff. Mei. 2 Gapinge, Inspan, Blaupot ten Cate. |Cg TA- BEVER VEREÈNIGDE.CH EMISCHE FABRIEKEN -BEVERWIJK. Ingenieur 59 Vlamingstraat BRUGGE, beveelt zich aan voor alle installa ties i Zeeland, en waarborgt dege lijk werk tot voordeelige prijzen. wegens gebrek aan opvolger op WOENSDAG 26 MAART 1930, des namiddags 2 J4 uur te Kruinin gen in het hotel „Korenbeurs" ten overstaan van den Notaris J. J. VAN DIJKE te Kruiningen en ten verzoeke van den Heer JOHS. KOLE, aldaar; van: Het hotel en café-restaurant „Ko renbeurs" met Schuur en Tuin te Kruiningen a/d. Markt, zijnde be neden restaurant en eetzaal en boven concert- en vergaderzaal, alsmede logeerkamers, groot 6 Are 55 Centiare. In gebruik te aanvaarden den 1 Mei 1930. Inmiddels uit de hand te koop. Nadere inlichtingen te bekomen bij den eigenaar en bij genoemden Notaris. Dè Notaris Mr, P. LOEFF zal WOENSDAG 26 MAART 1930 's middags half 2 ten huize van dhr. St, Kesteloo op het Dorp BIGGEKERKE publiek verkoopen: ROERENDE GOEDEREN best. uit Landbouwers- en Timmer mansgereedschap en Huisraad als: 2 Kruiwagens, Graanschop, Riek, Ladder, Schilderstrap, Zaag, Slijp steen, Schaafbank, Tafel met Schragen, Kisten, Melkbus, Mud, Builkist, Diverse Tafels, Stoelen en Lampen, Tafelkastje, ijz. Plaat, Kachels, Koolbakken, 2 Statenbij bels, Boeken, Boekenrek, 2 Klok ken, Spiegel, Vogelkooi, Ledikant, Horren, Kamerplanten, Koolpotten, Tuinbank, Glas- en Aardewerk en Het Bestuur der Vereeniging tot stichting en instandhouding van een Christelijk ziekenhuis „Bethes- da" te Vlissingen is voornemens onder uitsluitend Protestantsche aannemers op Woensdag 2 April a.s. AAN TE BESTEDEN: Het bouwen van een zie kenhuis met alle daarbij behoorende werken, op een terrein, gelegen aan de Kerkhoflaan te Vlissingen. Bestek en teekeningen zijn ver krijgbaar van af 12 Maart a.s, ad 15,per stel bij de Architec ten, Weimansweg 63, Rotterdam en Boekhandel F. LANDSMAN, te Vlissingen, Sint Jacobsstraat 16, Postrekening No. 63161. Voor het Bestuur: Ds. C. L. VOORHOEVE, Voorz. PH. H. SLUYTER, Secretaris. A. v. d. SANDE, Penningm. De Architecten: AUG. A. KULBERG. G. TIMMERS.

Middelburgsche Courant | 1930 | | pagina 7