.Overal Voet-afdrukken. JOHNSON'S GEPREPAREERDE. VLOEIBARE WAS ^)W OF WEER 1 JA,.DAT OMTSffRT VREESEIUK /"AAAREIGEN SCHULD! JAliERIKA'S BEROEMDE SATUN-WASf S.C. J H N Sün 2, SON tó^OARBEIDERS KUNST EN WETENSCHAP GEMENGD NIEUWS, INGEZONDEN STUKKEN ONDERWIJS &s382 GEEFT "(VOOR ALLE SOORTEN VLOEREN EN MEUBELS) VRAAGT GRATIS EEN JOhnSOM'S BOEKJE OVTcR OE. Vl'JZt VAN ONDERHOUD VAN ELKE- SOORT VLOER HOLLAND KANTOOR DEN HAAS JACOB H0PSTRAAT31 (Ingez. Med.) ,vraagd. In een nadere afdeeling meent een lid, dat destijds geen verdere K.M, meer op het plan konden worden ge bracht. Nu MiddelburgWestkapelle o.a. 3 K.M. korter zal worden, wijst hij op het wegsgedeelte 's-GravenpolderBiezelin- ge en vraagt of de nu voortgezette ver lenging bij Middelburg, hetwelk door de kom der gemeente loopt, voor rekening der Provincie verbeterd wordt, waarop van de zijde van Ged. St. wordt geant woord, dat dit voor de gemeente zal zijn. Op een vraag naar punt C van het voorstel, wordt geantwoord, dat dit Ged. St. de bevoegdheid geeft om binnen het kader der verordening, ondergeschikte wijzigingen aan te brengen, enop een an dere vraag, dat de weg YersekeStation Kruiningen aan den Rijksweg aansluit. In de derde afdeeling vereenigden alle leden zich met het voorstel. De heer JOZIASSE bepleit opname van een weg Biezelinge's-Gravenpol der. De heer VAN DIXHOORN meent dat de polders moeten worden uitgeschakeld bij de verpachting om bij te dragen in de kosten van aanleggen. De 25 pCt, plus de onderhoudskosten per K.M. is dikwijls voor de polders veel te zwaar. Zoo is dit de kapstok waaraan de ver betering wordt opgehangen. De heer DE JONGE bespreekt den weg Iersekestation Vlake. Verbinding met den Rijksweg zal van groote betee- kenis voor het verkeer zijn, Spr. bepleit het doen mede betalen van enkele pol ders. De heer VAN DE WEIJDE verdedigt het voorstel en zegt, dat men niet tot herziening van het wegenplan kon komen omdat er geen K.M. meer over waren. De meening van den heer v. Dixhoorn staat eigenlijk naast de correctie van het plan en zou afzonderlijk overwogen moe ten worden. Zeker kan men de door den heer De Jonge polders vragen om een bijdrage in het onderhoud. Het voorstel wordt in deelen en in zijn geheel z. h. st. aangenomen. Subsidie R. K, Landbouwschool te Hulst. Bij het voorste] tol verhooging van hel subsidie in de kosten vani oplich ting eencr R. K. Lanjdbouw-winterschoo'l te Hulst, werden in alle af deelingen be denkingen gemaakt. Een lid tneent, dat als er een school bijkomt men hetzelfde zou moeten geven, hij is voorstander van één groote school en betreurt al die kleine scholen. Een ander lid sluit zich hierbij aan en zegt dat er „bijna geen Statenvergadering is of men heeft een verzoekschrift van een of andere onder wijsinrichting te Hulst. Daarbij be vreemdt het hem, dat de aanvrage is van 30 Juli en reeds op 20 Juni is door den inspecteur van het Landbouwonderwijs rappor! uitgebracht. De school is te gfroot opgezet, een huis werd gekocht voor f 14.000 en er werd voor f70.000 in verbouwd. Ook in andere afdeeling heeft de kwestie \an den aanbevelingsbrief v.an den inspecteur de aandacht getrokken, andere leden vinden de séiiool le secta- risch en een lid vraagt overlegging van het leerplan de gebruikte boeken enz., teneinde zich te kunlnen orienteeren, welk onderwijs wordt gegeven en welke stellingen worden verkondigd. Nog een lid wil weten welke lessen in godsdienst-onderwijs worden; gegeven en meent, dat in het algemeen geen. subsidie moet worden verleend voor sectariseh vak-onderwijs.. Andere leden spreken in gelijken geest. Weer een ander lid meent dat een ge vaarlijk precedent zal worden gescna- pen. Een lid is verwonderd dat er nog steeds oprichtingskosten betaald moét Worden en weer een andere zegt er gele genheid genoeg was landbouwonderwijs te ontvangen o.a. te Axel, Een lid meent dal td'e Provincie niet geroepen, is goed te maken, wat door overmoed bij de op richting der school is misdreven, wat andere leden onderschrijven. In alle afdeelingen -wordt ook het voor stel verdedigd. De 'school 'is te hoog ge kocht in een tijd van hoog-conjutcur, maar men mag de landbouw- en onder - wijshelangen niet uit het oog verliezen,. Een ander lid meent, dat juist in. een tijd, nu het den landbouw weer minder goed gaat, landbouw-onderwijs noodjg is. Zonder steun zal een onontbeerlijk on derwijscentrum verloren gaan. Ook het Rijk geeft een extra subsidie. Een 'id zou in plaats van f 17.500 in eens een jaar- lijksche bijdrage van f 700 willen ge ven, doch een lid van, Ged. St. ziet daarin een gevaarlijk precedent. Dat de school sectariseh is, ziet een lid niet in, daar er nu eenmaal christelijk en open baar onderwijs is. Daartegenover wordt opgemerkt, dat de neutrale scholen één blok vormen, doch de bijzondere ver deeld zijn, dit lid verzet zich echter op fi- nancieele gronden tegen 't voorstel. Een lid meent, dat de strijd is uitgestreden tusschen bijz. en neutraal onderv^js doch een ander zegt njet inzake vakonder wij si. Op een vraag wordt gezegd, dat het rijk niet in de oprichtingskosten bijdroeg Een lid van Ged. St. kam ook niet inzien dat de provincie hier de reddende hand moet toe steken. Andere leden van Ged. St. verdedigen het voorstel o. a. omdat voor meerdere aanvragen geen vrees be hoeft te bestaan en mén zooveel mogelijk dient te bevorderen, dat de leerlingen in Nederland hun onderricht kunnen gaan halen Ged. Staten antwoorden op het a!g. verslag, dat de brief van den Inspecteur bij het adres werd overgelegd, anders zouden Ged. St. toch advies hébben ge vraagd. Een exemplaar van het leerplan en de boeken wordt overgelegd en daaruit blijkt o.a. dat in de eerste klasse in godsdienstleer en maatschappijleer ieder 2 en in de tweede klasse 1 uur, Ijes wordt gegeven. Het rijk heeft in de bouwkosten 75 pet. toegezegd van hetgeen deze meer dan f 70.000 zouden bedragen en "de insta!latiekosten geheel voor zijn rekening genomen. Verder draagt het rijk 75 pet. der jaarevvdden van directeur en vaste leeraren en betaalt nu nog f 1000 extra bij in de exploitatiekosten, omdat Hulst als een noodlijdende school wordt be schouwd. Ged. Staten vinden geen aan leiding om wijziging in hun voorstel te brengen; nu de schooi er eenmaal is moet haar beiang als centrum van land bouwonderwijs gewogen worden, tos van elk oordeel over den financieelen opzet. De heer VAN WAESBERGHE zegt dat later gebleken is, dat aanvankelijk te weinig is gevraagd en men niet ver geten mag, dat het bouwen in 1922 drie maal zoo duur was als in 1912 te Goes. Goes kreeg 50 pCt. Hulst zou met 25 pCt. der stichtingskosten worden afge scheept. Het is noodzakelijk dat de landbouwer steeds intensiever cultuur kan beoefenen, om goede loonen toe te kunnen kennen. De heer v. d. WART betreurt het dat op het gebied van het vakonderwijs ook de splitsing moet worden voortgezet en de schoolstrijd Voortduurt. Spr. meent ,dat men te Hulst, de kos ten slecht vooruit berekend heeft. De extra-rijkssubsidie ziet spr. als eenliefl- dedaad aan Z.-Vl. in de aunexatie-tijkiein. Spr. kan zijn stem niet aan 'het voorsitel igeven. Als de school nu schreit om herstel van onrecht, dan zal zij altijd noodleidend blijven. Spr. vindt het ge vaarlijk dat men alle te kforten en< dat door vergissingen ontstaan, door de prjovincie te doen betalen. De heer DE PAUW heeft bezwaar er tegen, dat fnen na 9 jaar nfotg steun in de stichtingskosteiT durft vragen. Daar bij komt het spreker voor, dat de school sectariseh is al is zij ook toegankelijk voor ieder. Andersdenkenden zullen naar R.-K. maatschappijleer moeten luisteren; terwijl zij neutrale lessen zouden moe ten hebben. Aan de hand van een gebruikt boek werkje op die school loont spr. aan. dat men er een verkeerd beeld van het liberalisme en socialisme in geeft. Het laatste wordt onjuist als tegen godsdienst zijnde aangeduid. Ook het optreden er in legen neutrale organisaties neemt spr. onder de miscroseope. De L. O.-wet kent gelijkstelling tus schen openbaar en bijzonder onderwijs; maar wal daaruit geleerd is, zal vele huiverig maken, dit ook voor andere takken van onderwijs in te voeren. De heer MOELKER dacht dat men er vroeger met 25 pet. af was, en heeft bezwaar nu weer voor dezelfde school le betalen. De heer VOGELAAR meent, dat de school le Hulst volkomen bp zijn plaats is, in een bevolking met 80 pet. R.-K. Voor Hulst heeft een R.-K. school le vens vatbaarheid. Er is destijds ook reeds 50 pet. gevraagd, maar men kwam terug tol 25 pet. Zeker had men in 1921 zon der moeite 50 pet. gekregen en waar om zou men het dan nu niet geven. Het geldt hier een algemeen hoeren,- •belang. De heer VIENINGS meent, dat als anen zich vergist heeft, dat toch een gevolg is van den lijd. Men was bescheiden en vroeg te weinig. Nu dit blijkt, moet men helpen eenc inrichting steunen die werkt in een geest van 90 pet. der bevolking. Spr. protesteert tegen het vergelijken van een, wereldgodsdienst met een, secte. Over al verschillen heen, rij kt men ook daar e'kaar de hand aan allen in het be lang van den welvaart van ons land. Er is geen sprake van, dat ment de niet katholieke leerlingen zou kwetsen in hun overtuiging. Spr. dringt aap op aanne ming van hel voorstel. De heer WELLEMAN zegt, dat men steeds erkend heeft dat het noodzakelijk is, dat er in O. Z. V!. een landbouwschool is, en hij doet dit nog. Men kan uit leer boekjes van bijzondere scholen, altijd iets halen, maar dat weet men vooruit. Deze school heeft hulp noodig en dan, komt het op den vorm er minder op aan. De school is door onverwachte omstandighe den in moeilijkheden gekomen. De heer VAN DIXHOORN meent, dan er 1921 iemand was, die dicht dat er in O. Z. VI. anders geen' geljegjenheid was. Dit is niet juist, er was een comité voor een neutrale school:, maar door werken van mr. Diepenhorst, werd het een school van den "Chr. Boeren- en Tuindersbond, Spr. is tegen een sleeds verergeren van den splijtzwaam. De 'heer JOZIASSE acht het gelukkig- dat er Christelijk onderwijs is, maar diet dat men van 60 uur er 6 aan godsdienst en maatschappijleer besteed, zoo als bij deze school. De heer VIENINGS verzekert, dat hij ook voor Herv. scholen zal geven. De heer DE PAAUW ontkent bedoeld te hebben, dat de B. K. kerk een kleine secte zou zijn. Sectariseh beteekent iets heel anders. Hoe zou de heer Vienings staan tegenover een, socialistische school als het eens zoo ver kwam. De heer Web leman is aan spr. zeer tegengevallen na zijn rede voor Volksonderwijs door de radio, en nu deze verdediging van zijn stem. De heer BOSTELAAR meent, dat men de landbouwschool moest steunen, ook een R. K., gezien ook den slechten toe stand in den landbouw, en vooral de jongere menschen te leeren wat er uit den grond is te halen, De heer WELLEMAN meent men moet steunen en consequent moet blijven na het besluit van 1921. De heer OVERHOFF meent men ook te consequent kan zijn, hier aeht hij het bonsequent op een verkeerden weg te rug te keeren. De heer DIELEMAN meent, dat het gaat om de vraag of de school wel of niet zal blijven bestaan. Het is te be grijpen dat er te Hulst is een R. K, school. Het groote vrijheidsbeginsel moet op den voorgrond staan en dat is te be grijpen. Het aantal leerlingen komt er niet al leen op aan bij de bepaling of een school van belang is. De school in Hulst is van evenveel belang als die van Goes, en heeft zelfs meer leerlingen dan die te Goes in 1912. In 1921 kreeg Hulst maar 25 pCt. en is toen niet direct begonnen met meer te vragen, maar heeft rustig afgewacht. Het boekje dat de heer De Paauw aanhaal de, staat niet op de verstrekte lijst van de gebruikte werken op de school. Friesland heeft tot 100 pCt. toe voor landbouwscholen, en dan is 50 pCt. niet te hoog. Het komt er niet op aan van welke richting de school is, Spr. meent ook, dat men in 1921 aan merking op te lage uitgaven had moeten maken en niet eerst nu. Men moet op het besluit van 1921 verder gaan. Spr. meent, dat men ook de Soc. Dem. recht zou moeten doen als zij een der gelijke subsidie vroegen en eindigde met een opwekking steeds pal te staan voor den landbouw in Zeeland. De heer DE, PAUW heeft voornamelijk bezwaar tegen liet steunen van scholen waar men andersdenkenden in hun ge voelen krenkt. De heer KODDE is het er niet 'mede eens, dat men inconsequent zou zijn, door de nu gevraagde 25 pCt. niet toe te staan, want het geldt een geheel nieu wen aanvraag. Spr. meent dat men niet te ver moet gaan met het vrijheidsidee van den heer Dieleman en njet mede moet gaan. met steun aan een school van andersdenken den. J)e heer V. D. WiART blijft er by dat hét vakonderwijs neutraal kan blijven. De heer DIELEMAN meent nog1 dat men vroeger zeker ook het meerdere zou betalen. Het voorstel wordt met 20 tegen 18 stemmen aangenomen, (De heer De Baare was ter vergade ring gekomen, doch de heeren Adriaanse, Catshoek en Dieleman hadden haar ver laten.) De vergadering werd daarna verdaagd lot Vrijdagmargen half tien. Bij de Uitgevers Mij. „Amsterdam", N.V. te Amsterdam, is het eerste nummer verschenen van het maandblad „De Wer kende Vrouw" onder redactie van Mevr. A. Harrenstein-Schrader, Dra. S. W. Dit maandblad beoogt een instructief orgaan te zijn voor, door en over werkende vrou wen, waarbij de vrouwen die midden in de samenleving staan zelf bun ervaringen zullen mededeelen. Medewerking verleenen o.a. mevrouw Stokvis-Cohen Stuart; mej. Louise van Eeghen; mej. Meijers, de eerste vrouwe lijke bankdirectrice e.a. Branden. Te K i e i n e ig e e s t heeft een hevi ge brand gewoed in de kapitale bóeren- behuizing van den veehouder U. K. De inboedel, de inventaris en al het hooi ging verloren, al het vee 76 stuks kwam int de vlammen om. Het gehuil van de beesten was verschrikkelijk om aan te hooren. Oorzaak onbekend. Assurantie dekt de schade. Donderdagmiddag is 'brand uitge broken in het leder- en rubbermagazijn van de firma C. Verbunt te'Dongen De afdeeling randfa'bricage brandde ge heel uit, andere afdeelingen kregen groo te waterschade. De oorzaak van den brand is onbekend. Donderdagmiddag is brand ontstaan in het kantoortje van een autowerkplaats in de Zaanstraat te Den Haag. Twee auto's, die in reparatie waren, zijn vol komen uitgebrand. Een derde wagen werd aan de achterzijde beschadigd. Het kantoortje brandde igeheel uit, terwijl ook het achterste gedeelte der wérkplaats ernstige brandschade bekwam. DRIE BERUCHTE INBREKERS GE ARRESTEERD. In den nacht van Dins dag 4 Maart j.l. is te Voorburg in gebroken in een perceel aan de van Alphenstraat, alwaar een gel lkis'je werd ontvreemd. Nog denzellden nacht werd door de Voorburgsche politie in een lo igement te Den Haag van het bed gelicht een zekere H. uit Den Haag. Deze Snoest evenwel wegens gebrek aan bewijs spoe dig worden vrijgelaten. Intusschen ging de politie met het onderzoek verder, met het resultaat, dat zij Zaterdag j.l. over ging tot arrestatie van zekere v. d. L eveneens te Den Haag woonachtig en Zondag d.a.v. van den aanvankelijke|n verdachte H. Hoewel verschillende be zwarende aanwijzingen aanwezig waren, bleven zij halsstarrig ontkennen, totdat op Woensdag j.l. een derde persoon B genaamd, wanende 'te Den Haag werd aangehouden. Deze had het gestolen geldkisijje in het Westrboekpark te Den Haag in het water (geworpen, waaruit het denzelfden dag door de politie wqj*d opgevischt. Het 'kistjje was opengebroken, doch bleek nog eenige geldswaardige papieren te be- vatten. Het drietal staat als beruchte inbre kers bekend en is terzake reeds eérdér veroordeeld. BLOEDVERGIFTIGING. Te Af f er- den krabde een vrouw een puistje open. Hierdoor ontstond bloedvergiftiging, waaraan de vrouw na een hevig lijden van ongeveer een dag is overleden. Stem van onder 't laken: „Jullie kunt met- de kamer doen wat ,je wilt, als i k maar rustig kan blijven werken." (Humorist) Aan de R.K. Kweekschool voor onderwijzeressen te Etlen slaagden voor het diploma godsdienstleer de dames L. van Dorsselaer te Lamswaarde, L. van Graefschepe te Sluiskil en M. Suy le Kritiningen. DE ZEELAND. Op lal van vergaderingen en in een nog grooter aantal courantenartikelen zijn de belangen, en dikwijls zeer onware be langen, besproken van de Zeeland. Wat daarin zoo treft, is zeker hel volgende 1) de eene coöperatie neeft vergeten de andere te steunen, gaat zeifs samen met de speculatieve en geeft zoodoende de idee van coöperatie een groolen duw naar beneden; 2) niet alle coöperatoren van de „Zee land" zijn bewuste samen.werker®; zij vallen bij den eersten stoot al onderste boven. Zij moeten bedenken, dat zij de op en neer gaande prijzen van de wereld markt moeten medemaken als fabrikan ten, evenals die van alle overige produc- ten 3) zij moeten bedenken, dat zij in liet vervolg ook den marktprijs zullen mede maken, dan wel als zij zich aansluiten bij een der coöperatieve fabrie ken, dan wel als zij zich zouden toe vertrouwen aan de welwillendheid der speculatieve, die zal kunnen lachen, als zij bedenkt een n,aar de beste eischen deis tijds ingerichte fabriek als de ..Zeeland" mede in handen te krijgen voor de lut tele som van 750.000 gulden, welke, fa briek 6 imllioen gulden beeft gekost, terwijl zij een kleine en, bekrompen )a- briek verkocht aan de „Zeeland' Voor één millioen gulden; 4) de coöperatieve fabrieken rekenen erop uil de „Zeeland" nieuwe leveranr ciers te recruteeren, en de speculatieve speculeert op de bangheid en weinige energie der landbouwers; uit een en ander volgt dus, dat boer Jeuris moet hangen, wié het beter weet, moet het zeggen; 5) toen de coöperatie begon, maakte de Eerste Nederlandsche Coöperatieve Sas van Gent moeilijke- jaren. door. Vertegenwoordigers der speculatieve fabrieken boden met luider stemme aan deden Sas van Gen.l aan; de bedoeling lag er duimen dik op. Sas van Geul heeft volgehouden en is er bovenop gekomen. DaL kan de „Zeeland" ook, maar dui moet hel woord coöperatie niet belee- kenen samengaan zoolang alles voordce- lig loopt, maar vooral samengaan oin él- kander le steunen wanneer wind en go- lij tegen zijn. Nog altijd maakt Eendracht de Macht. Zie slechts naar het nu broederlijk sa mengaan van. de lichamen, die de „Zee land" vermoorden. EEN AANDEELHOUDER). Op Maandag 17 Maart a.s. zijn wij dis leden van de Zeeland weer opgeroepen ter vergadering om over de fabriek „Zee land" le beslissen. Mij dunkt was de /Srgadering van 25 Febr. goed benut, zoo was dit niet meer noodig geweest. Had men dan de liquidatie en niet de motie an de doordraaiers naar voren .ge'scïioven, wij waren er yan af ge weest. Ik vrees dat wij de noodlge stem men en aandeelen niet meer op een Vergadering krijgen. Nu heeft hlet wel zijn goede zijde ge had, dat wij nog een referendum hebben gehouden om te probeeren of het nog mogelijk was om de minimumlevering tot 25.000 K.G. te verhoogen. Deze is blijk baar mislukt, want anders "had het be stuur een andere gedragslijn gevolgd. Nu had ik wel liever zuiver geliquideerd zonder verbinding aan andere fabrieken, maar het bestuur meende toch de ver koop-Liquidatie, als ik'het zoo eens noe men mag, te moeten volgen. Ik ben nu met het béstuur nog al eens in opposi tie geweest, doch nu meen ik "het be stuur Le moeten volgen en de fabriek met zijn hebben en houden maar te verkoo- pen en te liquideeren. Alleen 'krijg ik nu weer het gevoel dat het bestuur het wel voorstelt, maar eigenlijk meegaat met hen, die willen doordraaien. Toch vrees ik als het zoover komt, dat wijl dan niet alleen zullen doordraaien maar dat wij er alles zullen dóór draaien. Nu is in Zeeuwsch-Vlaanderen de groep Verplanke-Leenhouts-Risseeuw met veel enthousiasme aan het werk om de fabriek de noodige bieten te verschaffen. Nu wat moed is er wel voor noodig. Zag men voorheen pas wat geld van zijn bieten na enkele maanden, nu zeggen de Heeren wq" doen precies als andere fa brieken, wij geven idem zóóveel, betalen 'v/oorschot, direct na levering uw Igeld, ik ztou zeggen wat wil men nog meer. pEn yr'oeg men dan, waar moet dat 'vandaan komen, geen bezwaar, gêld ge noeg. Daar zit werkelijk optimisme in de heeren en dan in zloo'n slechten tijd, het werkt bepaald aanstekelijk. Toch kan ik ulieden niet aanraden om met hen mede te gaan. Deden wij het (haast allemaal, fiat, er aou wat voor te zeggen zijn. Maar nu het referendum heeft uitgewezen dat er wpg maar wei nigen waren, die hun minimum wilden verhoogen ,daar begrijp ik niet waar hun ideaal: 60 milli\oen K.G. uit Zeeuwsch Vlaanderen werkelijkheid ztou kunnen wprden. Temeer waar onze directeur npg op de vergadering van 25 Febr. heeft voorgerekend dat wij bij een ver werking van 125 mill'Hpen nog ruim f 3 minder ztouden krijgen dan van airidere doöperatieve fabrieken, dan ziet het er vloor hun ideeën niet goed uit. Temeer daar die 125 milliloen nog zuiver aan deelen bieten ziouden zijn. Denkt dan eens in als er maar een minimum gele gerd wordt, zeg 75 millioen en daar mioeten er een 80 millioen aangekocht wiorden ,wat zou er dan maar voor onze aandeelen bieten vverschieten. Ik kan het nu niet anders zien, tian dat het beste is om maar te verkoopea. Ik wek dan <ook hierbij mijn medeleden pp, die met mij van hetzelfde idee zijn, om trouw ter vergadering te komen. Ten eerste is dit noodig om er de noodige 2/3 stemmen en 2/3 der aandeelen 'te doen vertegenwoordigen en ten twee de is het noodig om er een meerder heid te verkrijgen. ...,f Schoondijke, 13-3-1930. J. C. QUIST. Mijnheer de Redacteur, De oproeping tot een tweede verga dering om opnieuw te stemmen over net bestuursvoorstel tot liquidatie der ver- eeniéiné en verkoop der bezittingen zal nu allen wel bereikt hebben. Wij hopen, dat het bestuur der vereeniging nu in ziet, dat, gezien den uitslag der gehouden enquête, het niet mogelijk is een toe zegging te krijgen, dat voldoende bieten aan de fabriek zullen worden ge leverd en dat het thans voor zijn eigen voorstel zal stemmen. Een herhaling van zijn onmogelijke houding van de vorige vergadering verwachten we niet meer. Op vergaderingen en in ingezonden stukken is door de leden en één (de heer Mr. Bielders) de bestaansmogelijk heid en de liquidatie der fabriek voldoen de behandeld. Ik kom nu bij de leden aandringen om a.s. Maandag toch ter vergadering te ko men, omdat een groot aantal aandeelen moet vertegenwoordigd zijn en breng vooral uw stem uit. Zij die niet kunnen, zenden hun niet ingevulde, maar g e- teekende volmacht aan ondergetee- kende op, of geven die mee aan perso nen, die de vergadering wel bezoeken. (Het opzenden van het bewijs, dat zij ter vergadering tegenwoordig zijn, is niet voldoende, het rechtsche gedeelte van het bij de agenda gevoegde papier is de volmacht, het is er trouwens ook goed op te lezen). 's-Heer Arendskerke, Maart 1930. D. W, LINDENBERGH.

Middelburgsche Courant | 1930 | | pagina 6