zenuwen Pijnloos scheren PRIJSVRAAG der firma C. J. VAN HOUTEN ZOON te WEESP '/UjnMrüüs zenwvMMfe/n mzmacs? C. J« M. SPORT BUITENLAND Algemeen Overzicht - - 1- MARKTBERICHTEN Uit de hand te koop: doet verkoop©». geopend Dinsdag 11 Maart van 4-5.30 en varv 7-10 uur. Vtaensdag van 3-5 en van 7-10 uur. üonderdag van 10-12 van 3 5 en van 7-10 aar. ¥oor iiders beurs wat. £3 hoeft in de keuken van de bewuste in richting op het 18-jarig meisje A. de B.. die als werkster bij de _,,Venetië-bar" in dienst js en met wie hij siinds eenige jaren in nauwe relaties verkeert, een re volverschot gelost, terwijl hij jaarna het wapen tegen zich zelf keerde. Het meisje kreeg het schot in haar rechterboven- kaak, terwjjt de vreemdeling zich zelf zwaar in het lichaam had gewond gn ineen zakte. Door het direct operatief ingrijpen heeft men den vreemdeling1 het leven weten te behouden. Zijn toestand was Vrijdagavond d.in ook niet ernstig meer. De dader van dezen moordaanslag heeft intusschen reeds een vol ledige be kentenis omtrent het gebeurde afgelegd en orkende den hem ge toon den revolver als zijn eigendom. Naar nog werd medegedeeld moet de vreemdeling 's morgens reeds meermalen het caié hebben bezocht, doch telkens was zijn komst tevergeefsch geweest, aangezien het meisje zich niet vertoonde. Voetbal. Zuidelijke 2de Klasse A. Overzicht. De uitslagen van Zondag j.l. brachten nog geen beslissing aangaande de boven ste plaats in deze afdeeling. De laatste loodjes wegen het zwaarst, zegt het spreekwoord en dat kan zeer zeker ook op T.A.C. van toepassing gebracht wor den, daar zij in Breda tegen de Baronie weer eens een veer liet. De Baronie stelde zich door de puntenverdeeling te gen T.A.C. in veilige haven. De Leer looiers bleven de Tilburgers op den voet volgen en versloegen het met vele invallers spelende Zeelandia met groote cijfers. Een pleister op de wonde voor onze stadgenooten was dat zij nog drie maal tegen wisten te scoren. Inmiddels heeft Dongen zich van de tweede plaats verzekerd. Middelburg deed zooals wij hadden verwacht en ontfutselde Veloci- ias nog een kostbaar puntje Onze beide Middelburgsche tweede klassers kunnen Ihans wedijveren om de derde plaats op de ranglijst. De wedstrijden voor morgen. Men kan gerust aannemen dat de be slissing in deze afdeeling voor de bo venste plaats na Zondag wel gevallen zal zijn. Volgens het programma, dat dezen keer vier wedstrijden bevat, spelen de leiders hun laatsten thuiswedstrijd tegen Velocitas. Het ligt voor de hand dat de Tilburgers, met het kampioenschap voor oogen, zich morgen extra zullen inspan nen om aan alle onzekerheid een eind te maken. Middelburg kan T.A.C. daarbij nog een handje helpen, want Dongen komt achter de Meelfabriek op bezoek. Hier liggen nog voetangels en klemmen, wat T.A.C. heeft ondervonden, Bij nor maal verloop kan eerstgenoemde ont moeting in een overwinnig voor de thuis club eindigen, terwijl onze groen-witte Middelburgers met de Leerlooiers de puntjes wel eens zouden kunnen deelen. Op den Raayberg ontmoeten D.O.S.K.O, en R.B.C, elkaar. Voor de thuisclub, die nog in ernstig gevaar verkeert, kan veel van dezen wedstrijd afhangen. Wij ge ven D.O.S.K.O., daar zij het voordeel heeft in eigen omgeving te spelen, een klein kansje om een kleine overwinning te behalen. Rest nog de plaatselijke der by De BaronieBreda, waarin beide ploegen elkaar niet veel zullen ontloo- pen. Een gelijk spel achten we in deze ontmoeting dan ook niet onwaarschijn lijk, al zal een kleine zege voor De Ba ronie ons ook geenszins verwonderen. Voor de 3e Klasse A speelt nog: Vlissingen IISinoto. Dr. Schacht afgetreden. Zooals wij gister reeds melden, is Dr. Schacht, de president van de rijksbank, afgetreden. Moldenhauer, de minister van financiën, heeft er in den rijksdag over gesoroken. Zijn aftreden was niet geschied, aldus de minister, onder een of andere pressie der rijksregeering. Dr. Schacht had een voudig de consequenties getrokken uit het feit, dat hem een politieke rol werd opgedragen, die hem in conflict met zijn officieele positie bracht. De stabiliteit der Duitsche valuta zal ook onder het plan-Young gewaarborgd zijn door de onafhankelijkheid der rijksbank, waaraan de rijksregeering ook onder den opvolger van Schacht niet zal tornen. Bij deze gelegenheid sprak de minister tevens het gerucht tegen, als zou dr. Schacht bij zijn aftreden een in de millioenen loopend bedrag als tegemoetkoming ontvangen. Hij zal slechts een pensioen ontvangen van 30.000 mark. De Bank voor Intern. Betalingen. Volgens een bericht van de Popoli di Roma uit Bazel zal de President van de Bank voor Internationale Betalingen een Amerikaan worden, de directeur-gene raal een Franschman, de onder-directeur- generaal een Engelschman, de contro leur-generaal een Duitscher en de se cretaris-generaal een Italiaan. BELGIE. De reproductie boven "den Brief uit België van onzen, gewonen corres pondent, in ons blad van gisteren, was een afbeelding van de moderne kathe drale kerk, welke bouwmeester Jos Smolders ontwierp en in een paar* jaren tijd deed bouwen voor 'de Antwerpsche Wereldtentoonstelling; zij zal, als gemeld de afdeeling kerkelijke en toegepaste kunst bevatten en! na "de tentoonstelling tot kerk ingericht en gewijd worden. Uit Antwerpen wordt aan de N. Rett. Crt. gemeier, dat daar gisteren onder leiding van eenige communisten een straatbetooging van werklooz© havenar beiders heeft plaats gevonden. Onder de leuze: „Op voor hoogere werkloozenuit- 'keering", werd getracht de ongeveer 4000 werkïotozen in het havenbedrijf te bewe- gien aan de betooging deel te nemen. Slechts ongeveer drie honderd gaven er aan dien oproep gehoor en trokken ou der pnlitie-g-eleide door het havenkwar tier. Bij een poging om de manifeslan'en «op de Groole Markt, voor het Stadhuis, toe te spreken werd een der Commu nistische kopstukken gearresteerd, waar na men kalmpjes uileèn ging. Zekerheids halve liet de Socialistische havenarbei dersbond onimiddelijk' een hianilest ver spreiden, waarin werd gewaarschuwd te gen het drijven der communisten, die,, volgens het manifest, niets anders beoo gen dan den harenarbeidersbond kapot te maken. zonder dat Uw huid stukgaat of naschrijnt, ook al is Uw baard nog zoo zwaar en hard, indien U maar vóór het inzeepen de baard- oppervlakte inwrijft met een weinig Purot. Dooko 30-60 en 90 ct. Tube 80 ct. Bi) Apoth. en ProaUten. (Ingez. Med.) AFLOOP VERKOOPINGEN Vrijdagmiddag werd door notaris J C. Paap publiek geveild: Een woonhuis met schuurtje no. 86 staande na,n de Zuidwateringstraalt te Rilt hem jroot 3 A. 70 c.A. Het perceel is ingehouden op f 1510. Middelburg, 7 Maart. Op de vei ling werden de volgende prijzen besteed: Aardappelen 2—3, poters 1—2, kool rapen 2—3, wijnpeeën spruiten 7 - 29, veldsla 26- 43, witlof 13—17, uien 1 2. huiksla 64 75, snijs!a 4253. spi nazie 1841. karote.n 1—2, dunsel 52 64, bruine boonen 13—17, molsla 22— 32, postelein 1822, nero 20—23. alles per K.G.; rapeln 1—3, raapstelen '23, prei 3—12, selderie 1—2, peterselie 4—6, radijs 3—8, alles per bos; andijvie 43— 76, kropsla 1.03—1.56, bloemkool 1.29 1.97,zuring 20—24, boerenkool 29—59, alles per kist, sterrekes 7—10, per doosje. Vlissingen, 7 Maart. Op de vei ling werden de volgende prijzen besteed: Gie.ser Wildeman 7, Kleiperen 910. Brederode 1019, Bergamot 7, Ponds peren 14, Wiinterlouwtje 11, Fransche Bellefleur 13, Reine d'Or 914, rood Bakker 17, zoete Ermgaard 8—12, Goud- Reine tien 1332, Bismarck 8, Dantzi- 'ger kant 6—12, zure Bellefleur 11—18, Present van Engeland 23, Grauwzoét 10 17, zoete Venen 6, Marniix 14, zoete Bellefleur 11, bruine boonen 13—17, roode kool 67,5, gele kool 6,57 dunsel 33—37, uien 1, spinazie 22,5—313, rapen 1.5—2, koolraap 1,5—2, spruiten 8—24, karoten 1—1,5, wijnpeeën 2— 1 2.5, kleine peeën 4—5, witlof 10—20, Isnijsla 12—52, schor se neeren 6, alles per K.G.kipeieren 4754 per 10 stuks, \boerekool 2,54,5, roode kool 5,57 Isavoijekool 2,56, sla 1313,5 alles per stuk; radijs 7,5—8, selderie 2,5— 4,5 prei 5—11,5. peeën 8. rapen 2,5--3 lelies 40 alles per bos; veldsla 42—60. andijvie 1.24, peterselie 29 alles per kist of mandje. Goes, 7 Maart. veilingsvereenigdng Zuid Bevel and. Gïeser Wildeman f 14, Kleiperen 11, Goud Reinetten 14—47, zoete Armgaard 13, Pomme d'Oranje 4—10, spruiten 15 21 spinazie 12—20, koolrapen 1,10, Wijnpeeën 0.801.10, uien 0.500.80, karoten 0.30, alles per 100 K.G.; Bloem kool 11—15 Kropsla 4—7, roode kool 9, witte kool 34, prei 0,80, .knolselderij 0,80, per 100 stuks; prei 5—10, radijs 4, selderij 2—2.60, narcissen 5.70—7,10.. alles per 100 bos. Advertentiën: AUFGEBOT. Es wird zur allgemeinen Kennt- nis gebracht, dass Herr JOHAN NES, DOMINICUS, EDUARDUS RONCA, Kaufmann, wohnhaft in Middelburg, Holland, und Frl. MAGDALENA, KAROLINA BöHM, ohne Beruf, wohnhaft in Geiselhöring, Bayern, früher in Middelburg und Domburg, Hol land, die Ehe mit einander einge- hen wollen. Die Bekanntmachung des Aufgebots "hat in der Gemein- de Geiselhöring, Bayern und in den Middelburgsche Courant in Middelburg, Holland zu erfolgen. Geiselhöring, Niederbayern, 22 Februar 1930. Der Standesbeamte In Vertretung. WEILMBöCK. De Heer en Mevrouw KASTEIN—OP DEN WINKEL betuigen hun dank voor de vele blijken van belangstelling, bij de geboorte van hun Zoon ondervon den. Kraambezoek gaarne Dins dagmiddag a.s. na 4 uur. Middelburgss Maart 1930. Voor de vele blijken van deelne ming, ondervonden bij het overlij den onzer geliefde Dochter, Zus ter, Behuwdzuster en Tante LEUNT JE ANTHOINETTA DE WAARD-LUDIKHUIZE, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, Wed. P. C. LUDIKHUIZE. Middelburg, 8 Maart 1930. De door den Heer Rechter-Com- missaris goedgekeurde eenige uit- deelingslijst in het Faillissement van de Vennootschap o. d. Firma P. DOETS ZOON, firma A. VAN DER WEEL, gevestigd te Middel burg, en van hare individueele le den PIETER DOETS, koopman, wonende ten tijde der faillietver klaring te Middelburg doch thans te Oud-Beijerland, en PIETER JA COB DOETS, koopman, wonende te Middelburg, is heden door mij ter Griffie der Arr. Rechtbank al hier gedeponeerd, teneinde gedu rende tien dagen te liggen ter kos- telooze inzage der crediteuren. De Curator: Mr. F. W. ADRIAANSE, Middelburg, 8 Maart 1930. Openbare Varköèpfng wegens gebrek aan opvolger op WOENSDAG 26 MAART 1930, des namiddags 2% uur te Kruinin- gen in het hotel „Korenbeurs" ten overstaan van den Notaris J. J. i VAN DIJKE te Kruiningen en ten verzoeke van den Heer JOHS. KOLE, aldaar; van: Het hotel en café-restaurant „Ko renbeurs" met Schuur en Tuin te Kruiningen a/d. Markt, zijnde be neden restaurant en eetzaal en boven concert- en vergaderzaal, alsmede logeerkamers, groot 6 Are 55 Centiare. In gebruik te aanvaarden den 1 Mei 1930. Inmiddels uit de hand te koop. Nadere inlichtingen te bekomen bij den eigenaar en bij genoemden Notaris, Voor de vele blijken van deelne ming, ontvangen bij het overlijden van onzen geliefden Vader, Be huwd- en Grootvader, den Heer JAN DEN ENGELSMAN, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, 1L A. ILMER. Middelburg, 8 Maart 1930. De gewone audiëntie van den Commissaris der Koningin in Zee land zal niet plaats hebben op 13 Maart 1930, doch op Woensdag 12 Maart 1930, voorm. elf uur. Een sedert jaren bestaande, goed beklante Timmer-, Meiselaars- en Aannemers-affaire op een wel varend dorp in het Westelijk deel van Zuid-Beveland. .^vragen bij Notaris J. C, KRAM te Kapelle. De Notaris W. HIOOLEN te Middelburg is voornemens in het OPENBAAR TE VERKOOPEN Zaterdag 22 Maart 1930, 's mid dags 2 uur in Café Tramzicht te Domburg. EenHuis en Erf aan de Schuitvlot- straat te Domburg, gemerkt C 21, groot 207 Centiaren. Ontruimd te aanvaarden onmid dellijk na de betaling, doch niet vóór 1 April 1930, Bezichtiging daags vóór den ver koopdag van 10—12 en van 24 uur en op den verkoopdag van 1012 uur. en Onmiddellijk na afloop tegen con tante betaling op het Groentje een Partij Afbraak als Balken, Plan ken, Kozijnen, Deuren, Kachel hout en wat verder zal worden ge presenteerd. Ad verteereii De namen der prijswinnaars zijn als volgt? iste Prijs: J. Houtzager, Delft; 2de Prijs: G. Stegeman, Zwolle; 3de Prijs: Mevr. de Wolfvan Beek, Den Haag. C Tien 4de Prijzen: Amsterdam: W. Fabius, K. Visser; *s Gravendeel: S. Verzijl; HilversumJ. v. Ettingen, G. v. d. Pol; Rotterdam: A. Thomson; Rijswijk: P. Post; Utrecht: M. Damstra; Vlissingen: Ir. HL v. Tyen; Winschoten: W. SmithMulder. Vijftig yde Prijzen: 'Amstelveen: S. Moleman; Amsterdam: R. Lindenberg; Arnhem: M. Gerrits, G. Hulscher; Baarn: H. Damman, J. de Kraay; Bilthoven: B. Bouwman; Blaricum: J. de Haan; Bloemen- daal: W. Hogenbirk; Bus sum: A. de Hoop; Delft: L. Chavannes; Dordrecht: C. Remersma; Edam: H. Schuurman; Franeker: M. Osinga; Groningen: W. Hogenkamp; Den Haag: A. Hoekstra, A. Landheer, S. Santcroos, I. Zwaaf; Haarlem: W. Byker, H. Holt, L. Ott, W. v. Willigen; Heerenveen: v. d. Geer; Hilligersberg: A. Verhoeven; Hilversum: A. v. Dijk, H. Kannegieter, C. Ros; Ierseke: J. Bakker; Leiden: J. Vredeveldt; Lochem: H. Wilmink; Oegstgeest: P. Stapel; Oosterend: A. v. d. Leer; Oosterhout: C. v. d. Veer; Oudenbosch: G. Overweg; Ritthem: P. Callenfels; Rotterdam: W. du Bosc, S. Brunger, J. Damme, M. Kasteel; Rijswijk: G. Struik; Utrecht: G. Drijver, H. v d. Ham, H. v. Leeuwenstern, J. Noach, P. Smit; Veere: F. Holleman; Vlissingen: G. Huybregtse; Voorburg: Hartzheim; Weesp: J. v. Herwaarden. Honderd 6de Prijzen: Aalten: H. der Weduwen; Alkmaar: N. v. d. Berg; Amersfoort: D. Meester; Amstelveen: H. Dros; Amsterdam: W. Betlem, S. Duinker, R. FokkeMatthey, A. v. Gooi, Greprinsv. Ginkel, P. Kuipersv. d. Leek, A. Mater, H. feesterKoster, J. Pieterse, H. Uyttenbogaard, A. Wemmers; .Anna Jacobapolder: J. Cornelisse; Appingedam: G. v. d. Wal; Arnhem: J. Moonen; Assen: W. v. d. Hagt, J. v. d. Syde; Assendelft: A. Hartong, A. Kleyn; Bakkum Schippersv. Herk; Bergen op Zoom: V. Thenns; Beverwijk: R. Zuidema; De Bilt: J. Groe- newegen; Brussel: J. Pennink v. Oudeland; Bussum: M. Faddegon, M. v. d. Voort; Culem- borg: F. Binda; Delft: S. Auer, G. v. Oei; Doetichem: A. de Vries; DokkumJ. Terpstra; Drie bergen: M. Nahuisen Grentzius; Enkhuizen: P. Struis; Enschede: A. Dijk, G. Geers; Gronin gen: F. Bartels Valentien; Goes: J. v. d. Linde; Grouw: H. de RoosNydam; Den Haag: H. de Brey, L. JansBarmen 't Loo, C. v. d. Kruk, J. Pauw, M. Stoke, J. Wierts, M. de Wilde; Haarlem: H. Daalderop, H. Ruelle, E. Verwer, R. Ijzer; Hengelo: E. Harke; Hilversum: P. Elverding v. d. HorstRambonnet, J. v. Wijk—Scheurleer; Hoorn: J. Fortuin, B. v. Kleef; Kortezwaag: J. Looyenga; Leeuwarden: B. Bijlsma, K. Westerterp; Leiden: C. Duseswade Bruyn, J. WeeselsBomert; Lies: H. Hibma; Maastricht: H. JongenLieben; Middelburg: K. Taassen; Nijmegen: M. v. Appenraay; Oudewater: H. de Leeuw; Reusel: F. Eventins; Roosen daal: B. WeveThys; RotterdamH. Backer, G. de Beukelaar, A. Ganter, H. de Goede, J. Leeuwenburg, J. Pot, J. Sappelli, J. v. Vliet, G v. Wagtendonk, A. Dominicus; Sneek: J. v. d. Woude; Tilburg: J. v. d. Tillaard; Utrecht: C. Huismans, C. Nijhoff, C. Smiesing; Veen- dam: v. Dokkum, J. Piers; Vlaardingen: A. Ham, C. Nanninga; Vollenhoven: J. v. Heerde; Voorburg: T. v. Vorst; Vught: S. Meyeringh; Wassenaar: U. Voorhoeve; Winschoten: H. HommesVeldkamp; Wolf hezen: V. Beck; Workum:: E. Jonkman, T. Zuidema; Zaandam: J. Scheffer; Zutphen: M. Cappon. De namen van winnaars der vijftienhonderd groote doozen Pinguïn Pastilles worden in het-April-nummer van „Ons Eigen Tijdschrift" bekend gemaakt. {.i- kalmeeren en worden gesterkt door Buisje 75ct Bij Apoth eri Drogiste in haar eigen huis Singelstraat 182 Vele attracties.

Middelburgsche Courant | 1930 | | pagina 3