BEURSOVERZICHT EN WISSELKOERSEN. M LAATSTE BERICHTEN Verkeerswezen. Post ec Telegrafie GEMENGD NIEUWS, RECHTZAKEN AFLOOP VËRKQÖFINGEN tmSm aëüig AMSTERDAM, 4 Maart. (Slotkoers). Het eerste getal is <ie slotkoers van gister, het tweede dien van heden. 6 pet. Ned. '22 103»/4— 103i/2. 5 pet. Ned. 'IS 102—1022/5. 4f/2 pet. Ned. '17 100y5—IOO1/5. 3 pet. C. N. W. Schuld 78—773/1 ,ay2 pet. Idem 65i/4—65. 5 pet Zeeuwsche H. Bank 100. 4^/2 pet. Idem 98. A. A'dam Bank 192—1911/4. A. Bank Associatie 6I1/2—6I3/4J. A. Kol. Bank 213—210i/4. C. N. H. Mij. 172 A. N. I. Handelsbank 153153^'2. A. Rott. Bankver. 112y4—II21/4/ A. Houthandel Alberts 103—104. A. V. Berkel Patent 150—148-15€i/2. A. Küchenmeister Ultr. 108. G. Marg. Unie 316-321—303-312. A. N. Ford 257i/2—257. A. N. Kunstzijde 107-108—108-1093/4. A. G. B. Philips 455-458—4521-456. C. Anaconda Copper 1522/5149i/s. G. Bethlehem Steel 1015/8—99v/8. A. "A.N.LE.M. 315i/2—314i/2. A. Borneo Sumatra H. Mjj. 1531/8—158» Boeton 168-170—167U69. A. Kon. Petroleum 379-3803/4—'381- *82i/2. G. Shell Union 221/4—221/4. A. A'dam Ruber 167-170-1653/^168. A.N. Scheepv. Unie 172i/2-173i/2-172-173 A. H. A'dam 567-570—561-566. A. Java Cult. Mij. 406 A. Deli Batavia Tabak 409-413—398H400 A. Deli Mij. 365-368—355t359. A. Senembah Mij. 418-419—407(410. A. A'dam Thee 7979. A N.. I. Spoor 200—197. C. Chicago Milwaukee 233//,— 23%. G. Union Pacific 226% ^Prolongatie 3i/4— 3. Markt sluit flauw. Londen Berlijn Parijs Brussel Zwitserland Kopenhagen New-York 4 Maart. 3 Maart. 12.123/g 12.12% 59.52|I/2 59.53 9.76 9.76 34.75 34.75 48.171/2 48.15 66.77i/2 66.80 2.49a/2 2.493/5 4 Maart. WEERBERICHT VAN HET K. N. M. L Barometerstanden: Hoogste: 775.5 te Rennes. Laagste: 741,5 te Vardoe. Thermometerstanden; 9 uur 49 gr., 12 uur1 53 gr., 3 uur 50 gr. Weersverwachting. Zwakke tot matige winden uit W|. richtingen. Nevelig tot licht of half be wolkt. Droog weer. Aanvankelijk zachter in het Noorden. Woensdag 5 Maart. Zon op 6.40; onder 5.44. Licht aansteken alle rijwielen;, mo torrijtuigen en an/lere rij- en voertuigen 6.14. Maan op 8.17; onder 11.44 ni.m. HOOGWATER VLISSINGEN. i d d e 1 b are t ij d. Noensdag 5 Maart 4.06 16.26 donderdag 6 4.41 17.05 A-ijdag 7 5 25 17.50 laterdag 8 6.17 18.46 'mndag 9 7.25 20 04 Jaandag 10 8.55 21.40 Dinsdag 11 10.27 22.59 ZEEUWSCH-VLAANDEREN W, D. BRESKENS. Zaterdag hield de Ver- eeniging voor Vreemdelingenverkeer haar eerste algemeene ledenvergadering. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek dat in de weinige maanden, welke de vereeniging nog maar telt, reeds veel door haar gedaan is. Met vorige jaren vergeleken is het bezoek aan het strand enorm toegenomen. De op verzoek van de vereeniging gemaakte en aan haar verhuurde badhokjes bleken in een ware behoefte te heben voorzien, zoodat ern stig overwogen wordt er voor het ko mende seizoen nog een 10-tal bij te plaat sen. Verder heeft de vereeniging gedu rende de wintermaanden cursussen in de Engelsche en Fransche taal gegeven, waaraan mej. Ctuson en de heer Roosen daal verbonden waren. De rekening en verantwoording werd door de vergadering vastgesteld, de be grooting voor 1930 goedgekeurd. De periodiek aftredende bestuursleden Carels, Woittiez, Hellendoorn, Notebaart en Eekhout werden herkozen. Op voorstel van het bestuur zal den gemeenteraad verzocht worden: le. Borden met waarschuwing voor automobilisten, enz. bij de bewaarschool en de o. 1. school I te plaatsen, daar we gens het steeds drukker wordende ver keer door de Dorpsstraat het voor de schoolkinderen meermalen levensgevaar lijk is den rijweg over te steken; 2e. Eenige banken bij het plantsoen op het Spuiplein te plaatsen, waardoor de ingang der gemeente, tevens die voor geheel Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen, zeer verfraaid zal worden; 3e. Een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid om alhier een marktdag te houden. Den Minister van Waterstaat zal ge vraagd worden vergunning te verleenen voor het plaatsen van een bord met re clame voor deze gemeente als badplaats op het Rijkshaventerrein nabij de aanleg plaats der provinciale boot. Vervolgens werd op voorstel van het bestuur de heer Pennekamp, opzichter bij de Ned. Heide Maatschappij te Arn hem, die zooveel voor deze vereeniging gedaan heeft, bij acclamatie tot eerelid benoemd. Tot slot werd den secretaris, die de algemeene vergadering van secretarissen der bij de A. N. V. V. aangesloten ver eeniging bezoeken zal, opgedragen po gingen in het werk te stellen om tot her ziening c.a. vermindering van de boot tarieven, wat het personentairef betreft, te geraken. ZUIDZANDE. Tijdens liet voetballen op Zondag had P. B. uit Oostburg het oiigcluk alhier te vallen met het nood lottig gevolg dat hij zijn pols brak. GROEDE. Op 1 Juni 1930 zal alhier, ter gelegenheid van net 90-jarig bestaan der muziekvereen. „Eendracht Maakt Macht", een muziekconcours worden ge houden, waaraan feestelijkheden, gullen zijn verbonden. Vrijdag 4 Maart a.s. zal er een alge meene vergadering voor de in'woners van Groede worden gehouden, op welke ver gadering het besluor der feestcommissie zal worden gekozen. GROEDE. Zondagavond werd alhier een looneeluitvoeriug gegeven door de Sluissche Tooneel vereeniging „Elk naar zijn Krachten". Opgevoerd werden twee kluchtspelleljes n.m. ..ianas de Wonder dokter" in twee bedrijven; „Een1 veld wachter en een groenteboer in de klem", in één bedrijf en het Blijspel „Een mis verstand" DE SOCIËTEIT DE VERGENOEGING. Nu door den brand van 19 Februari de Sociëteit de Vergenoeging de aandacht heeft van iederen stadgenoot, zal het ze ker voor velen welkom zijn een en an der van .de geschiedenes dezer sociëteit te vernemen en kunnen wij dit doen o. a. aan de hand van hetgeen door den loen- maligen voorzitter, den heer Herman Snijders, in 1895 bij het honderd jarig bestaan over de wordingsgeschiedenis werd medegedeeld. Toen na de Fransche revolutie eerst de Oranjegezinden in Nederland aanvan kelijk weder eenige meerdere macht had den veroverd, doch begin 1795 de Fran- schen zegevierend onjs .land binnentrok ken, en een omwenteling en de vlucht van den Stadhouder veroorzaakten, ca pituleerden 4 Febr. de Staten van Zee land en reeds op dep 7den Febr. ver zochten B. en Wi. den burgers de oran- jeteekenen af te leggen en gaven zij vrij heid de Fransche concarde le dragen. De leiders der beweging', die onder den bekenden prof. J. H. v. d. Palm de oude regeering ontsloeg en voorloo- pig een nieuwe koos, waren; de stichters en de eerste leden der Sociëteit. Vele van de namen der stichters, zijn nier ook nu nog zeer goed bekend en o.a. willen wij noemen, Serlé, Van. Dein- se, 'Berdenis van "Berlekom, Liebert, Fak Brouwer, Tak, Van Sonsbeek, De \Viaal, Boone, Fokker, Hackjenberg, Penpock, Ileeröldt, Loeff, Van der Heil, v. d. Weele, Snijders, Broeder enz. Op 5 (Maart van het omwentelingsjaar besloten deze „burgers" de reeds van 1786—1787 bestaan hebbende sociëteit le herstellen en op 13 Maart werd de Volkssociëteit opgericht. Men noemde haar al spoedig de „Vaderlandsche So ciëteit" en de op 9 Mey 1797 door de vergadering geapprobeerde en gear resteerde Wetten spraken ook van dien naam. Door de politieke gebeurtenissen de sociëteit was toch toen een politieke vereeniging van „patriotten" werd de naam op 6 September 1799 omgezet in „Burgergetzelsichap", terwijl na 1802 de politieke aard vrijwel verdween en de vereeniging meer heL karakter kreeg vun een gewone sociëteit, zooals wij die thans nog kennen. I11 1804 werd de tegenwoor dige naam „de Vergenoeging" aangeno men. Het politiek karakter in het begin van het beslaan der sociëteit blijkt nog na der uit den inhoud der èerste reglemen ten. Art. 1 van liet provisioneel reglement van 1795 luidde: Deze sociëteit zal be staan uit die welmeenen'de burgers, die voor en na het jaar 1787 zich getoond hebben voorstanders der vrijheid en ha ters der dwingelandy en plundering te zyn en art. 2:„leder lid bekent mits de zen de soevereiniteit van het vrye Ba- laafsché Volk op grond van Vryheid, Ge- lykheid en Broederschap". In de „Wetten voor de Vaderlandsche Sociëteit.. gevestigd binnen Middelburg in Zeeland," van 9 Mey 1797, luidt art. 1: De Sociëteit zal bestaan uit eerlijke, weldenkende, en als zoodanig beproefde en bekende Vaderlanders, toegedaan en belydende de grondbeginselen waarop de jongste 'Revolutie in de Bataafsche Re- publicq gevestigd is, vrienden en voor standers van Gelijkheid, Vryheid en Broederschap, kunnen/Ie zodanige als or dinaire of honoraire Leden in dezelve deelnemen. Art. 2 De ordinaire Leden dezer Sociëteit zul len alle moeten zijn Burgers of Inwoners dezer Stad, of derzelver Ambachten woonachtig, en daar en boven Actief Stemgerechtigde in de respectieve Wyk- viergaderingen dezer stad, zullende die gene onder deze Stads Jurisdictie woon- ögtig zijn, en Lid dezer Sociëteit "wil lende worden, moeten aantoonen, dat zy de Grondvergaderingen van hun Dis trict als een actief Stemgerechtigde da- delyk hebben bvgewoond." Art. 3: Jongelingen of andere Burgers bin nen deze Stad1 won,achtig, die den ouderdom van 20 Jaren nog niet bereikt .hebben, en daar door nog jgeen Stem recht kunnende uitoeffenen, zullen even wel tot ordinaire Leden der Sociëteit admissibel zyn, mits zynde Wagtdoeiide Burgers, en welke hunnen pligt overéén- komstig het Declaratoir by hun als Ge wapend Burger afgelegd, getrouwelyk! klaarkomen, ook zullen Jongelingen of andere Burger- den ouderdom van 18 Jaren bereikt hebbende, dog die door Lichaams gebreken buiten staat zyn de Wapens te dragen, (mits zy zulks be- hoorlyk doen blyken) tot Leden dezer Sociëteit admis'sibel zijn. Art. 4 schreef voor dat honorair lid konden worden alle burgers en opge zetenen van buiten de stad ,mits zij kon den aantoonen actief Stemgerechtigde te zijn in de grond- of wijkvergaderingen in de plaats hunner inwoning. In art. 6 van het tweede hoofdstuk, wordt het volgende bepaald: Het aangenome Lid zal na bekome Citatie gehouden zyn, binnen den tyd van agt dagen na zyn aankoming, in een der Vergaderingen der Sociëteit zig moe ten! laten vinden, ten einde in 't byzyn den verdere leden ,in handen van den President af te leggen de navolgende ver klaring. „Ik verklare door myne toetreding tot deeze Vaderlandsche Sociëteit, de Gelyk- heid, Vryheid en de rechten van den iMensch en Burger, te houden voor den ieenigen wettigen grondslag van alle Maatschappelyke verpligtimg, ik belove dezelve naar al myn vermogen te zullen handhaven, voorstaan en verdedigen, en de pligten er Broedderschap getrouwelvk te zullen uitoeffenen." Ook art. 10 van dit hoofdstuk mag niet bil ver meld blijven ,het luidit: Het Lidmaatschap werd verlooren door al zulke Burgers van welke het de Di rectie dezer Sociëteit op eene of andere wyze inogte komen te blyken, te zyn .ge heime vrienden van "Oranje en Arristo- cratische party, die derzelver gevoelens (of schoon bedekt) aanhangen en iragten te bevorderen ,en welke alleen onder het masker van Vryheidsliefde, getragt heb ben het Lidmaatschap te verkrygen, om daar door kennis van de handelingen der Sociëteit te verkrygen en die opeen verradelyke wyze zynen geheimen aan hang te kunnen mededeelen, ook werd het Lidmaatschap verlooren in al zulke gevallen in deeze Wetten by onder- scheide Articuls is bepaald en vastge steld".- Tot zooverre om aan te toonen wat het doel der oprichting is geweest, al is zooals reeds aangehaald, in 1882 het karakter reeds geheel veranderd. Thans iets over de plaats, waar de so ciëteit gevestigd is geweest. Bij de oprichting werd zij onderge bracht op de plaats, waar o.o'k! in 1786 1787 reeds sociëteit werd gehouden en wel in het Middelburgseh Koffiehuis op de Balans:, waar nu de firma Heij boer haar schildersza;ak' heeft; doch op 20 Juli van dat jaar, dus .1795, gin? zij reeds over naar de Noordslraat, in een deel van het „Groote Fluy.s", dat is liet nog steeds greiotst© huis in die s'raaf waar thans de registratie kantoren zijn gevestigd. Hier bleef men lot 1 April 1803. Toen had de sociëteit gehuurd het huis „de Galey", dat naast de> Roode foren stond. Na een kwart eeuw, dus in 1828 werd zij voW f 3600 eigenares van dat pand en kocht ook het aangrenzende „Walcheren" voor f 26100,;, voor een som van f 3100 werd hiervan één sociëteit ge maakt. In 1847 werd weder het voliglende perceel, n.l. „Klein Zaaltje" aangekocht voiofr f 2800 en dit werd gebruikt loirn den ingang te maken, terwijl de tweede ande re perceelen verbouwd werden tot zaal zooals men die tot 19 Februari kende Ook' was intusschen aangekocht „Het groeiende Vlas" aan de Vliasimarkt voor f 1300 en had de sociëteit daar ree|d|s) „Het Haantjje" dat tot de „Galey" had behoord. In 1854 werd hier de achter geve) van de sociëteit gebouwd en ook de trap leidende tot de bovenzaal. Ten slotte werd in 1875 „De Kersen boom" gekocht voor f .7100 en aanvan kelijk verhuurd. In 1881 werd dit pand tot Kegelbaan verbouwd en nu kennen wij allen het als de Electro Bioscope. Uit dit alles blijkt dus, dat de sociëteit volgende week 135 jaar bestaat, maar dat 't gebouw', op welks overblijfselen men nu reeds 14 dagen staart bij het passeeren van de Markt maar ruim 80 jaar is)j worden. Moge er spoedig een ander in de omgeving passend gebouw voor in de plaats 'komen. éfppoeten bomen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot HjpPUtol» Bij alle Drogisten UIT MIDDELBURG. Gisteren, heden 'en morgen worden vanwege de Deka-Textil farben A.G. te München in de sociëteit St. Joris interes sante demonstraties of cursussen ge houden; tot een bezoek waaraan wij inzonderheid onze lezeressen gaarne op wekken. De Deka-fabriikaten zijn alhier verkrijgbaar in Het Huis met deroo- cfe pilaren. ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Hedenmorgen is met den lncaaltrein van de Zuid-Bevelandsche spoorweg maatschappij, die om 10 uur van Goes was vertrokken, aan den overweg bij het station Kwadendamme een ernstig on geluk gebeurd. De tram botslte tegen een personenauto; aan, die geheel ver nield werd. De bestuurder, P. Maarten- se uit Oudelande, 'J. Goense uit Baar land en P. van Wingen uit Oudelamde 'kwamen er vrijwel met den schrik af; doch A. Boonman uit Oudelande liep een hoofdwonde op; en het ergste was J. Harthoorn uit Oudelande getroffen1. Deze werd gewond en 'bewusteloos uit een sloot gehaald en in vrij ernsjfigen toestand naar het Gasthuis te Goes overgebracht. MARKTBERICHT. Goes, 4 Maart. Op de graanmarkt was de aanvoer ruim, de handel stil. Tarwe f 9.00—9.75, chevalier gerst f 7 Haver f 6.00—6.50, Kookervvten f 9.50 f 10.00, Kroonerwtén f 10.00—12.00, Schokkers f 12.00—14.00, Bruine Boo- nen f 11,00—14,00, Karwijzaad 1' 33,00, Maanzaad f 35.00. DE MOORD TE BENNEKOM. Nog steeds blijven medcdieelingen; bij de politie te Ede binnenkomen. Vele personen leggen verklaringen af, waar de politie echter weinig aan heeft. He denmorgen heeft zich bij de politie te Ede een getuige gemeld die verklaarde de beide meisjes met den verdachte op den middag van den moord omstreeks te 4 u. hebben gezien. Zij wandellïfen met z'n drieën naast elkaar in het bosch. Ge tuige had toen wel iets verdachts meenen op te merken maar aangezien hij zich op een honderd meter afstand van de plek bevond en hij zelf juist aan 't stroopen was, was hi) toen hij menschen zag niet naderbij gekomen doch had zich integen deel zoo snel mogelijk uit de voeten ge maakt. De politie acht deze aanwijzing van groot belang aangezien hierdoor 't juiste tijdstip van den moord komt vast te staan De getuige zal hedenmiddag geconfron teerd worden met mej. Boerwinkel. Heden heeft onder groote belang stelling de teraardebestelling plaats ge had van mej. Koperberg, vooral in de omgeving van de Emmastraait. Houder den stonden langs den Weg geschaard. Toen de lijkwagen voor "het huis! aan de Emmastraait aankwam en vele kransen en bloemstukken hieraan waren opge hangen, sloten de volgrijituigen zich bij den tijksitoet aan, waarna "deze lang zaam grafwaarts reed. Ook op bet kerk hof heerschte een enorme 'druktte, zoo dat ook hier politiemaatregelen no0dig bleken. DIRECTEUR PROV. BANK VER. TE DEN HAAG INGESLOTEN. De Telegraaf meldt uit 's Gravenhage d.d. 4 Maart: De Haagsche politie heeft gister te Haarlem gearresteerd den directeur der Prov. Bankvereeniging te 's-Gravenhage den heer P. F. Kloppenburg die sinds de bekende debacle dezer bank de Residen tie had verlaten en te Haarlem was gaan wonen. Na een faillietverklaring .der Prov. Bankvereeniging waar een tekort van 8 ton werd geconstateerd heeft de Justitie den accountant een onderzoek opgedragen. Het rapport in deze zaken is bij de justitie ingeleverd. Hieruit zou gebleken»zijn dat de heer K. zich aan verduistering heeft schuldig gemaakt èn als directeur èn als particu lier. Zeer bezwarende feiten zijn aan het licht gekomen o.a. de verduistering van effecten van verschillende cliënten der bank, Ook belangrijke geldsommen zijn verdwenen. De Haagsche politie meen de op grond hier.van tot arrestatie te moeten overgaan. De heer K., die in de residentie op zeer grooten voet leefde en een kostbaar pand op den Van Stolk- weg bewoonde, is thans op het hoofd bureau van politie alhier ingesloten. BEURSOVERZICHT. AMSTERDAM, 4 Maart. V.D. Flauw verloop en allerwege kwamen de koersen op lager niiveau. affaire hier etn daar iets grooter, maar er ging toch nog weinig om. Margarine Unies van aanbod te lijden en na lager opening opnieuw ruim' 10 ipicl. verloren, waarna een klein her stel. Van Berkels enkele punten lager, de Acoustiekaand. boven de vorige ofi'icieele koersen, hoewel t. o. V. de pa-ijzen van hedenmorgen een kleine teruggang moest worden aangetoond. Prolongatie 3 pet. Emmen wegens belcedigLnjg van den fo*- lasting-inspecleur J. Reyntjes te Hel mond. De politierechter te Roermond had bij vonnis van 23 October 1.1. een boete opgelegd van 300. Ind. Stoomvaartlijnen. Prinses Juliana (uitreis) p. 1 Perim, Grotius (uitr.) 1 (8.53 v.m.) 30 mijl O. v. Niton. Johan de Witt, Amst. n. Batavia, 28 v, Singapore. Slamat, (uitr.) 1 v. Colombo. Tjerimai (thuisr.) 3 v. Sabang. Insulinde (uitr.) 2 v. Port Said, 6 (12 midd.) te Marseille verw. Tabanan (uitreis) p. 2 Kaap del Armi. P. C. Hooft (uitr.) p. 2 Gibraltar. J. P. Coen. (thuisr.) 2 v. Algiers!. Stoomvaartlijnen op N. Amerika. Grootendijk, Rotterdam n. Vancr. 28 v, Cristobal. Edam, Rotterdam n. New-Orlèans, t n.m. v. Tampico. De veenkoloniale millioenenaffaire. Het gerechtshof te 's-Hertogenbosch heeft héden overeenkomstig het requi sitoir van den advocaat-generaal van Justitie te Roermond niet ontvankelijk verklaard in zijn strafvervolging tegen den oud-Rijksontvanger C. A. Meyer uit Ongelukken. Aan de P. N. E. M. te Geertruiden- b e 1- g is vanmorgen te 7 uur een 40-ja- rige gehuwde Duitsche monteur op groo te hoogte van een steiger gevallen. De man was op slag dood. Zekere van M. sprong te S t u i v e- zand uit de rijdende tram, met het ion- gelukkig gevolg ,dat hij onder de tram igleraakte en hem beide beencn wérdén vermorzeld. Na korlen tijd is de ongeluk kige overleden. Te Moerdijk is een 6-jarig doch tertje van den arbeider B, door een auto overreden. Door het krachtig rem men van den chauffeur sloeg de auto over den 'kinp. De inzittenden bleven on gedeerd. Het overreden 'kind werd ern stig gewond. Op den Slolerweg! "te A m sterdam is de 24-jarige mej. N. B. onder een autobus geraakt. Zij werd zeer ernstig aan beenen, handen en ge la al gewond. DE (MOORD TF: BENNEKOM. Maan dag zijn er weer verschillende perso nen, die Donderdag den verdachte J. H. op bepaalde tijdstippen gezien heb ben, met hem geconfronteerd. Anderen hebben hun verklaringen afgelegd. Ver schillende van die verklaringen, kloppen niet met de verklaringen van H. en ook niet met die van zijn vrouw, welke otn- deriingl ook weer verschillen. Zoo vermaarde J. H. o.a. op den moorddag te half vier 's middags te zijn thuisgekomen. "Een buurman deelde ech ter mede, dat hij om vijf uur iiotgf fbjet thuis was. Voorts geweerde verdachte, dat zijn vrouw dien 'middag niemanid heeft ontvangen. Zijn vrouw verklaarde daar entegen bezoek van een buurvrouw te hebben gehad. Later zijn twee dames, n.l. mej. Pa ling uit Benne'kom en me(j. Houtrich uit Wolfheze, met den verdachte gecon fronteerd. Deze dames zijn Donderdag middag om ongeveer kwart voor vier uit "Wolfheze gefietst in de richting Ben- nefconï, een 50 Meter langs de plaats waar de moordaanslag heeft plaatsgehad Zij zagen daar een man het bosch nit- komen, die er zeer ongunstig uitzag. Nu hebben deze dames in den Verdachte dien persoon herkend. Bij deze confrontatie gaf de verdachte, die tot nu toe zeer cynisch was. (blijken van zenuwachtigheid. Nader wordt nog gemeld: Een belangrijke „stille getuige" schijnt de Edesche politie te hebben gevonden in een fietsband-ventiel, toebeboorende aan den gearresteerden J. II. Men heeft hem n.l. gevraagd, waar' hij op den 'rijd dat de moord .plaats vond, zich 'bevond. Hij heeft hiej-op geantwoord, dat hij er met zijn fiets op uit Was en met een lekken band te kampen had gehad. Dit zou veroorzaakt zijn door het slechte ventiel', waaraan hij een nieuw slan- jgetlje had. Ur. Hesselink' heeft het venfiel on derzocht en daarbij is komen vast "te ptaan, dat het slangen^© minstens drie maanden geleden over liet ventiel moet rijn geschoven. Maandagavond half elf deelde de po litie te Ede het volgende mede: Zooals reeds bekend is, heeft getui ge rnejj. Boerwinkel verdachte H. per tinent herkend als "den man, die zich aan het misdrijf zou hebben schuldig gemaakt. Thans hebben ook meer per sonen H. herkend als den persoon, dien zij omstreeks den tijd dat het misdrijf is gepleegd, in de onmiddellijke omgeving hebben gezien. Zoo dra mogelijk zal H. ter 'besctiik'king van de justitie worden ge- sleld. Door het gemeentebestuur van Middelburg werd gisteren aanbe steed het maken van een uitbreiding aan de Openbare Zweminrichting bij den Noordelijken Havendijk. Inschrijvers waren: J. Jansen J 9100; C. v, d. Klippe, Vlissingen, 9000; C. Joziasse ƒ8495; L. de Troye ƒ7488; L. Wouters J 7280; G. Hollema J 7189, K. J. van Loo 7063; W. de Pagter ƒ6983; C. de Rijk en A. Minderhout 6775; L. de Rijk 6594. Behalve de heer v. d. Klippe wonen alle inschrijvers te Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1930 | | pagina 2