DE OUDE-THOMAS J (HEEREN-BAAI BFI TRSO VERZICHT BIOSCOPEN. ONDERWIJS KUNST EN WETENSCHAP Witef SPORT LAATSTE BERICHTEN BUITENLAND Algemeea Overzicht AMSTERDAM, 1 Maart. (Slotkoers). 6 pCL Nederland 1922 1 036/a—1032/5. 5 pCt. Nederland 1918 10254—102. 454 pCt. Nederland 1917 101—100*/5. 3 pCt. Cert. Ned. W. Schuld 777/8—787/s. 2 54 pCt. idem 647/„—6534. 5 pCt. Zeeuwsche Hyp. Bank 100J4. 454 pCt. Idem 98. Aand. Amsterd. Bank 1921915/s. Aand. Bank Associatie 61*/8617s. Aand. Koloniale Bank 213215. Cert. Ned. Handel Mij 17254—17354. Aand. Ned. Ind, Handelsb. 1545415454. Aand. Rotterd. Bank ver. 11254112%. Aand. v. Berkel Patent 152-154—148- 15154. Aand. Houth. Alberts 102102. Cert. Margarine Unie 326-328321-325, Aand. Ned. Ford 2605426054. Aand. Nederl. Kunstzijdefabr. 106-108 107-10954. Aand. Gem. Bezit Philips 457-458457- 461. Cert. Anaconda Copper 152. Cert. Bethlehem Steel 101^10154. Aand. Aniem 311. Aand. Handel Mij. 15615554. Aand. Boeton 17254-17454—17254. Aand. Kon. Petroleum 380-381378-380 Cert. Shell Union 227s227s. Aand. A'dam Rubber 17054-172—172- 17454. Aand. Ned. Scheepvaart Unie 17154-173 -173-17454. Aand. Cult. Mij d, Vorstenl. 153153. Aand. Handelsv. Amsterdam 566-572 569—572. Aand. Javasche Cultuur Mij 402-405 407. Aand. Deli Batavia Tabak 403-405 413-417. Aand. Deli Mij 361-366—367-375, Aand. Senembah Mij. 414-416412-422. Aand. Amsterdam Thee 797954. Aand, Ned. Ind. Spoor 1975419854. Cert. Chicago Milwaukee 247/s2354. Cert. Union Pacific 22954. Prolongatie 33. Markt sluit prijshoudend. FLORA. Studentenliefde, De groote Circussensatie. Mary Carr, destijds vermaard in Moe der", toen ze het sentimeniteele toch ver verwijderd wist te houden van het sma- kelooze, thans weer een moeder, be zorgd over haar zoon's toekomst. Be grijpelijk- John toch raakt verliefd op [niemand meer of minder dan Mildred Harris, die een pakhuis kan oprichten van verloren harlen (o.a. dat van Char ley Chaplin; die zooal niet met een nat ten vinger te lijmen, dan toch met dure cadeaux voor ieder te vangen is; dus geen al te welkome schoondochter. Goede raad is in het gewone leven mees tentijds duur; in liefdesaffaires echter ^onbetaalbaar. Tenminste John, in plaats ivan ernaar te luisteren en ernaar te handelen, maakt scènes tegen zijn zoo wèl meenende moeder, en vhcht met een even jeugdigen rivaal, die er door zijn eigen revolver slecht afkomt. Wat John echter onverdiende verwijten kost Van Mildred, een dito verblijf in Sting- Sing, en een dito veroordeeling tot «de leljectrische stoel. Tot het zoo verdiend wonder der redding-op-het-laatste-oogen- blik, waarover ieder zich verheugt, niet het minsUMary Carr, die van deze film een creatie maakt. De groote circussensatie (inderdaad inimmer vertoond!)) is het optreden der f rHjtte-deteative, ter opsporing en uit eindelijke ontdekking eener aanzienlijke ireeks misdaden. Tot zoover wordt er (veel van haar geest en haar sipieren en van ons gevoel voor sensatie 'ge- jvergd. Daar dat alles in orde is bevre digt een zeer happy end iedereen, be halve misschien de slachtoffers der ont dekking. De detective: Jacqueline Logan. 1 Maart. WEERBERICHT VAN HET K. N. M. L Barometerstanden: Hoogste 777.4 te Aberdeen. Laagste 748.6 te Yanmayen. Thermometerstanden: 9 uur 35 gr., 12 uur 49 gr. W eersverwachting. Meest matige N.O. wind. Nevelig tot helder oi licht bewolkt. Droog weer. Weinig verandering in temperatuur. Zondag 2 Maart. Zon op 6.47; onder 5.38. Licht aansteken alle rijwielen, motor- Tijtuigen en andere rij- en voertuigen 6.08. Maan op 7.44 v.ni.; onder 7.51 n.m. Laatste Kwartier 8 Maart. Maandag 3 Maart. Zon -op 6.45; onder 5.40 Licht aansteken alle rijwielen, motor rijtuigen en andere rij- en voertuigen 6.10. Maan op 7.54 v.m.; onder 9.05 n.m. Laatste Kwartier 8 Maart. APOTHEKEN. Zondag en de pachten der volgende week is alhier geopend de apotheek van Mevr. wed. J. Wi. v. d. Garde. Onder zeer vele blijken van be' langstelling heeft ds. H, H. Barger, de oudste predikant van de Ned. Herv. ge meente te Utrecht, Vrijdag zijn gouden ambtsjubileum herdacht. Geslaagd voor 3en stuurman de Jieer L. C. v. d. "Kreeke, leerling van de De Ruyterschool te Wlissingen. door: ANNY VON PANHUYS, 36 Daarbij plaagde haar nog altijd de ge dachte, dat in dien nacht, toen haar taan bewusteloos in huis was gedragen, er toch het een of ander was gebeurd, dat Walter zorgvuldig voor haar verborgen hield. Reeds dikwijls had zij het gesprek er op gebracht, wat toch wel de directe aanleiding tot het flauw vallen was geweest en telkens scheen het haar toe dat de ingenieur haar vragen ontweek'. Hij vertelde altijd hetzelfde: dat de pro fessor tweemaal een schreeuw had ge geven en naar zijn ha,rt grijpend, in elkaar was gezakt. Steeds werd haar wantrouwen groote.r, het fluisterde haar geheimzinnig toe en wilde maar niet ver stommen." „Iets, waarover Walter 'het stilzwijgen blijft bewaren, is er tusschen hem en te vader .tebeurd". had ze non ..onlangs aan Fise gezegd, „dal slaat vasf. Vader was in een uitstekende stemming, toen hij met Watter uitging,, en hij had bijna geen droppei wijn gedronken. Den ganschen nacht heeft hij toen over den ouden „Liefde onder de Olmen"; Oost-Nederlandsch Tooneel Schouwburg (Tooneel- comité.) Aparte en artistiek wèlgeslaagde dé cors omlijstten gisteravond het meeren- deels lofwaardige en soms voortreffelijke spelen van een stukwaarover ver schillende meeningen en opvattingen kun nen heerschen en als we ons oor goed te luisteren gelegd hebben ook inder daad héérschten. De meerderheidsmeening was, dunkt ons, afwijzend: enkelen verlieten zelfs in de pauze den Schouwburg en velen haal den hun schouders op met een: „er is niets aan". Dan was er, zoo leek het ons, een ver moedelijk heel kleine, doch hoogst enthu- siaste minderheid, die in de wolken van den zevenden tooneelhemel zweefde over ,,so etwas noch nie dagewesenes". En de eeuwige middenmoot die neu- traaljes zei: „d'r zijn toch wel enkele aar dige momenten in". De proefbalans levert dus als eindtel ling: een deficit. Want bij de slechts spaarzaam moge lijke en daarom des te meer te waar- deeren abonnementsvoorstellingen moet er als bet kan meer voldaanheid zijn, dan gisteravond. En men komt er niet mede af, door op te merken, dat de toehoorders klaarblij kelijk niet in staat waren deze hooge too neeikunst „bij te beenen" neen: waar achtige, gave kunst zal ondanks alles een normaal publiek moeten pakken, en dat wisten spel, regie en décor, welke alle drie gisteravond uitstekend waren en. in volkomen harmonie met elkaar, deson danks niet te bereiken. Het stuk zelf dus? Er is tegenwoordig een strooming in kunst en letteren, die zich richt op de ziel van den boer en zijn gezin, vermoedende daarón bet verborgene de oer-krachten en -instincten van den mensch in nog on- bedorvener en dus oprechter zuiverheid te vinden dan bij den stedeling. Daarvoor is veel te zeggen, want ach ter den stuggen en meestal zwijgzamen buitenkant, welke de boer den stedeling pleegt te toonen, kookt en woelt en bruist de stroom des levens even sterk, ja sterker denkelijk dan bij misschien verfijnder maar toch minder levenskrach tige menschen. Het zal nu ook O'Neills bedoeling geweest zijn, zulks in dit dra ma op de woeste hoeve uit te beelden: hoe de strijd der ontembare instincten, slechts schijnbaar getemperd of beïn vloed door godsdienstige motieven, tot hevige conflicten voert, van grooter dra matische kracht dan de verwikkelinge- tjes van slappen aard in het leven der society-menschen. De schrijver heeft daarbij echter, dunkt ons, wel eens te diep gehouwen en te scherp geteekend, waardoor de grens tusschen het sterk- dramatische en het karikaturale soms vervaagde en zelfs een enkele maal het drakengebied bedenkelijk dicht gena derd werd. Maar: dat kunnen Van Dalsum en de zijnen niet helpen. Zooals gezegd: zij hebben dikwijls heerlijk-sterk tooneelspel ons gegeven, vooral de oude Ephraïm (V. Dalsum) en zijn knappe jonge vrouw tje Abbie (Charlotte Defresne-Köhler) keihard, aan waanzin grenzende de eer ste, tweeslachtig en toch sterk en schoon de tweede, Eben, de overblijvende zoon (Henri Eerens) had ook heel goede momenten; Peter en Simeon enkele, schoon zij het er beiden wel eens te dik oplegden. Het roddelende danskransje of dan sende roddelkransje in het derde bedrijf was goed; ook als achtergrond voor de heerschende zieleverwikkelingen is het een schoone vondst. Resumeerende: stuk geen gelukkige greep, décors prachtig, spel heel goed, publiek grootendeels onverschillig tot onvoldaan. Dat er voor de medespelenden wel ap plaus was, en dat zij zulks, zelfs warmer, verdiend hadden, zij nog gezegd hier. kansen te profileercn. Door deze over* winning verhuisden zij tevens van de vijfde naar de vierde plaats. Vlissinglen zal nu moeten afwachten wat de andere degradaliecandidaien zullen doen. T.A.C was op haar hoede en sloeg, zooals men van een kampioenspretendent verwach ten kan, D.O.S.K.O. met verpletterende cijfers. D.O.S.K.O, komt thans meer en 'meer ip de knel en 't feit Idail z'ij inog uit en thuis tegen R.B.C. moet spelen, doet ons veronderstellen, dat de mogelijkheid nog niet is uitgesloten dat zij gedoemd zal worden tot het spelen van degradazie wedstrijden. We zijn intusschen erg be nieuwd. R.B.C. moest zich legen het be zoekende Breda met een kleine over winning tevreden stellen, hetgeen een normaal resullaat is te noemen. Tenslot te lieten de Cadetten weer eéns van hun Jk'unnen" blijken door hun plaatselijk tegenstanders (de Baronie) met ïï'nke ci, fers te kloppen. We hebben wel mi dat de militairen zich nog verder om hoog zullen werken. De laatste plaats is inmuddels weer aa.n Breda overge laten. De wedstrijden voor morgen: Het programma is beperkt tot drie wedstrijden. Onze .beide plaatselijke ri valen hebben elk* een uitwedstrijd te spelen. Zeelandia gaat naar Dongen en zal daar vermoedelijk op een warme ont vangst kunnen rekenen. In den Nadorst wonnen de groen-zwarten eertijds met ■2, doch llians, nu de Leerlooiers zoo in vorm zijn en daarbij nog op revanche loeren, geven wij hen de beste 'kans. Ge lukt het onze jongste stadgenooten ech ter gelijk te spelen, dan is T.A.C. dat uit speelt legen de Baronie en wel win nen zal, reeds officieel kampioen. Onze oudste stadgenoole Middelburg moei in Breda speten tegen Yelocitas en zal daar eveneens moeien oppassen, willen zij met succes uit den strijd komen. We vermoe den dat de laatste uitwedstrijd onzer groen-witten wel eens in een gelijk! spel letje zou kunnen emdigpn. Voer de 3e Klasse A speelt: Middelburg II—Terneuzen. het sedet eeuwen bekende on overtroffen middel tegen Hoest, Ve> Uoudtv 3d en alle aan doeningen der slijmvliezen Prijs per kruik of literfl f 0.65 Restitutie voor ledige flesch 5 cent (Ingez. Med.) Zeelandia 20 jaar. Heden bestaat de Middelburgsche Voet bal- en Athletiekvereeniging „Zeelandia" 20 jaar. Dit jubileum, dat op de jaarlijk- sche uitvoering zal worden herdacht, was heden aanleiding tot het uitsteken van de vlag aan „,Het Wapen van Zeeland" in de Gortstraat, waar de jiroilanesse haar clublokaal heeft. Voetbal Zuid, 2e klasse A. Overzicht. Dank zij het ideale weer konden Zon dag j.l. alle vastgeste'de wedstrijden door gang vinden. De meeste aandacht zal ongetwijfeld in deze afdeeling uitgegaan zijn naar de wedstrijden Mevo—Dongen en Vlissingen—Zeelan lia. In eerstgenoem de ontmoeting heett Dongen het klaar gespeeld Mevo op eigen grond te over- winnen, waardoor het 'kie ne kansje (the oretisch!) voor haar behouden bleef. Vlissingen's laatste thuiswedslrijd, te vens laatste wedstrijd, is een groote te leurstelling geworden voor den rood-wit* ten aanhang. De zwakke plek bleek ook nu weer in haar voorhoede te schuilen Het maken van doe'punten schijnt daar in nu eenmaal een groot gebrek te zijn Hoe gunstig stak de voorhoede onzer groen-zwarie stadgenooten daarbij af. Handig wisten zij telkens van de geboden Thomas gefantaseerd en op de vraag van dr. Murtag, of hij over de .oude .sage had gesproken, antwoordde Waller met een jjkort „.ja" en volgens den dokier zou va der dat hebben opgewonden. Maar dat is natuurlijk onzin, over zulke dwaze, belachelijke spookgeschiedenissen zou je vader zich niet hebben opgewonden. Voor mij staat vast, dat Walter indirect de schuld is van vaders dood." Else trachtte Waller te verdedigen, maar dat ging haar niet zoo gemakkelijk aï, want zij had zelf het gevoel, dat er in dien nacht iets gebeurd was, waar over Walter zweeg maar wat? Tever- geeis brak zij zich daarover het hoofd. Den morgen, nadat Walter vrpuw Relter- had opgezocht;, deed lyj Else het voor stel met hem naar het museum te igaan; tui wilde zoo graag het portret van den overledene zien. Feitelijk' gold zijn be zoek het portret van baron Thomas. Graag ging Fise mee en ymen stonden zij tegenover het goed gelijkende portret van haar vader die nog maar kort gele den met hoar hier in de directeurskamer was geweest, om toezicht te houden op het ophangen van zijn Deeftenis. Haar blauwe oogen vulden zich met tranen toen zij naar de geliefde trekken keek en een luid snikken met moeite on derdrukkend, ging ze op de met roode stof overtrokken rustbank zitten, waarop haar vader nog geen week geleden had plaats genomen. „Voortreffelijk is de gelijkenis getrof fen",. zei Waller en ging naast haar milten, „wie heeft het portret geschilderd." „De kunstschilder Welschmann" ant woordde zij, ,.de schoonzoon van mijn heer von Weiden. Welschmann zal waar scnijnlijk vaders opvolger zijn als direc teur van het museum." ,/Zei je niet zoo even, dat hij de schoonzoon 1, van .mijnheer von Wei den?" vroeg Walter. i „Ja." Zonderling toch, dacht hij, telkens kiotat die naam von Weidon bij mij aanklop pen. In Schneiditz wonen toch werkelijk menschen genoeg, maar voor hem dook altijd die eene naam weer op. Von Wei. den was het, die den professor had ver teld, dat ae oude Thomas weer aan het spoken was. Toen hij Zaterdag den pro fessor een eindv/eegs naar huis bracht herkende deze een hem voorbijsnellenden heer als von Weiden. Het huis in (de Slót- steeg. waarover de overledene in zijn koortsfantasie had gesproken, behoorde von Weiden toe. De ambl sop volger van den doode w..s een schoonzoon van von Weiden. Altijd en altijd weer von Weiden! Else onderbrak zijn gepeins. „,Ik zal later met moeder er over spreken, om vader's portret uit het mureum terug te vragen', en zij' vertelde Walter, dat haar moeder daartoe het recht bezat „Het moet bij ons thuis hangen, opdat wij het dagelijks voor onze oogen heb ben", zei ze 'met een teederen blik naar haar vader's beeltenis. Aandachtig had Zernikow naar de drie andere portretten gekeken en op het ECHTE FRIESCHE 20 SO ct, per ons (Ingez. Med.) DE ZIEKTEWET IN WERKING GE TREDEN. DEN HAAG, 1 Maart. Heden, op den dag van het inwerking treden der Ziek tewet, heelt minister mr, Verschuur te Bennekom een krans gelegd op het graf van wijlen oud-minister Talma den va der dier wet, Mr. Groeneveld, chef der afd. arbei dersverzekering aan het departement van arbeid h. en n„ zond een telegram van gelukwensch aan ex-minister prof. Slote- maker de Bruine. DE MOORD BIJ BENNEKOM. Aangaande den moord op mej. K. in de bosschen bij Bennekxm kan nader worden gemeld, dat bij het volgen van het nieuwe spoor zich aanwijzingen heb ben voorgedaan, waardoor het onder zoek zeer is gevorderd. Van morgen heeft dr. Hulst uit Lei den de lijkschouwing verricht. De be grafenis van het meisje zal plaats vin den Dinsdagmiddag op de begraafplaats Moscrwa" te Arnhem. In de bosschen van Barneveld is een onderzoek ingesteld. BEURSOVERZICHT. AMSTERDAM, 1 Maart 12 uur, V.D. Geen uitbreiding" der affaire, doch met het doodsche voorkomen der laatste tij den. Tabakken builengewoou flinke vraag. Sumatra soorten flinke sprong naar boven. Rubbers op den achtergrond, op peil. Suikerwaarden iets herstellend. wezen op de moeilijkheden, waarin het land was gekomen, sedert den dood va« Alfons XII. Herhaaldelijk heeft de ko ninklijke familie op het punt gestaan te vertrekken. De moeilijkheden zijn toen echter door den trouw aan de grondwet van de koningin-moeder Christina zonder dictatoriale maatregelen opgelost. Sandhez Suerra eischte zoo streng mogelijke afrekening met de dictatuur van Primo de Rivera van den eersten tot den laatsten man. Het is te 'betreuren, dat de dictatuur, ertoe heeft bijgedragen een gunstige stemming te scheppen voor de republiek. Hiervoor moet de Koning verantwoordelijk gesteld worden, van wien Primo de Rivera slechtst executief orgaan was. Tenslotte gaf Sanchez Guerra nogmaals uiting aan zijn persoonlijken afkeer van den huidigen Koning. Nadat de redevoering geëindigd was*, trokken eenige duizenden menschen met roode vlaggen door de straten en demon streerden legen de monarchie en den Koning. De politie greep in en dreef de menigte met den blanken sabel uiteen. Van monarchistische zijde werden vlug schriften voor den Koning verspreid, die echter vaak op demonstratieve wijze, wer den verscheurd. Een groote studenten optocht trok gis teren evenzoo door de stad, telkens uit roepend „Weg met den Koning" en „Leve de Republiek". Een uitnoodiging om zich met de werldoozen te verbroe deren werd echter van de hand gewe zen, waarop beiden handgemeen werden. De Koning heeft zoowat al zijn po pulariteit ingeboet,, vooral nu ook ieder weet ,dat het échec in Marokko, aan hem1 persoonlijk geweien moet worden. Het einde van den opstand in San Domingo. De Ass. Press meldt uit Santo Do mingo,, dat president Vasquez een de creet heeft ondertee-kend, waardoor Ra fael Estrella Urena,, een der leiders van do opstandelingen tot minister van bin- nenlandsche .zaken en plaatsvervangend! ministerpresident wordt benoemd. Vas quez heeft aan de nationale vergadering zocht zich om gezondheidsredenen naar het buitenland 1e mogen begeven. Urena is in 1926 minister van justitie en onder wijs geweest en werd later tot gezant In Frankrijk 'benoemd. Hiermee is deze opstand op het eiland in Midden-Amerika alweer geëindigd De toestand in Spanje. De voormalige conservatieve minis ter-president Sanchez Guerra heeft ge- BELGIE. Die vakvereenigingen van arbeiders in het scheepsreparaliebedrijf le Antwer pen heeft bij de Antwerp Shiprepairers Federation den nieuw verzoek' om loons- verhooging met 60 centiem per uur voor volle arüeiders,, 50 centiem voor de hel pers ingediend. Als motjef wordt opgege ven de stijging der huurprijzen van hui zen en 'kamers, welke een gevolg is van de gedeeltelijke opheffing dar sedert dén oorlog bestaande huurwet. FRANKRIJK. In politieke kringen verluidt, dat zelfs Poincaré's bemiddelingswerk tot mislukking gedoemd is, als hij althans zou voortgaan met te trachten de radi calen uit Kamerof Senaat voor een ka binet Tardieu te winnen. De tegenstelling schijnt zelfs ver scherpt, want het gaat niet meer om een mogelijke hereeniging van breede republikeinsehe groepen, maar bijna uit sluitend voor of tegen den persoon van Tardieu. DUITSCHLAND. Naar men weet sluit de rij'ksbegjrooi- ting voor 1930—'31 met een tekort van ongeveer 475 imillioen mark, dat minister eerste van de rij' bleef zijn blik het langst gevestigd. „Dat is immers baron Thomas?" vroeg hij Else. Zij knikte. „Het staat er onder ver meld." Waiter ging er naar toe. „Wolfgang Franz» Maria Freinerr von Thomas, le museum-directeur te Schneiditz 1756 1781", stond er op het smalle plaatje er onder. Dit is dus de spokende mijnheer, dacht Walter en beschouwde liet portret met de uiterste opmerkzaamheid. Ja, zoo heeft de man aan den ingang er uit 5 zien, althans over het geheel genomen. De details kon men in het donker (na tuurlijk niet onderscheiden. Een klein, mager manneke, stelde het portret voor een klein mager manneke had hij zelf in den bewusten nacht gezien en een dito heertje schijnt de vader van de mis maakte vrouw te zijn. In elk' geval moest hij trachten dien mijnheer de Ruyter te zien. Morgenoch lend zou hij eens in de Slotsteeg heen en weer loepen en het huisje, waarin de derlander woont, speciaal in het oog houden, misschien ging de man uit of vertoonde zich aan het venster, die mijn heer de Ruyter, naar wiens kennismaking hij werkelijk verlangde. Den volgenden morgein volvoerde hij zijn plan. Het kon ongeveer tien uur zijn, toen hij in de Slolstecg kwam en het Verbaas de hem zeer, dal aan alle vensters van het huis, welks bewoners hem zoo in teresseerden, de gordijnen ontbraken. Gro'te schoonmaak, dacht hij, want juist trad vrouw Refter buiten de deur, met een pak onder haar arm, een pak, idat bij nadere beschouwing bleek te bestaan uit opgerolde, witte, kanten gordijnen. De vrouw herkende den heer, van wien ze eergisteren dat welkome extra- fcje gekregen had, dadelijk. Zij knikte hem vriendelijk en ongedwongen toe en keek alsof zij verwachtte te zullen wor den aangesproken. Zernikow raakte even zijn hoed aan en naast de vrouw voortloopend, die naar haar woning ging, vroeg hij losjes: „(Wascht u ook voor de familie de Ruy ter, vrouw Retter?" „Ja" was het antwoord „ik heb vöor mijnheer en de juffrouw ook gewas- schen, maar dit hier", met haar recih- terhand op het dikke pak kloppend, (heeft de juffruw mij cadeau gedaan, omdat ze toch vertrekken; het zijn gor dijnende vrouw wi'.de doorpraten, maar Walter viel haar in de rede. ,jWat zegt 11, gaan ze vertrekken?" „Ja, maar dat is toch niets bijzon ders." Zij waren nu bij huisnummer 4 gekomen en met een vriendelijken glim lach vervolgde de vrouw: „De familie de Ruyter schijnt u heel veei belang in te boezemen, maar laat ik u zoggen", zei ze met een knipoogje, „dat ik van uw verhaal van die mededeeling aanife juffrouw niets meer geloof." (Wordt vervolgd.) y

Middelburgsche Courant | 1930 | | pagina 2