L v. d. WEELE en Zoon. NOTARISHUIS ceel aan de Hooge Weidelaan bewoond door de familie M. en bij dokter B. in het Westeinde. Bij de familie M. v/erd een bedrag van 25 vermist en bij dok ter B. een grooter bedrag aan geld. In het perceel van de familie M. werd de dief, toen hij het huis verliet opge merkt door een melkbezorger. Deze heeft hem nog achtervolgd, doch de dief loste een vijftal schoten, waarop de ach tervolging werd gestaakt meld de Msb. Het politie onderzoek op die plaats was nog in vollen gang, toen zij van de tweede inbraak in het Westeinde werd in kennis gesteld. LANDBOUW De V. P. Z. De Vereeniging tot bevordering van de Pluimveehouderij in Zeeland, de V.P.Z., hield Vrijdagnamiddag haar jaarvergade ring in het Landbouwhuis te Goes onder voorzitterschap van den heer I. A. Ris- seeuw Johsz. te Oostburg, vice-voorzit- ter der Vereeniging. Aanwezig was bijna het geheele bestuur en vertegenwoordigd waren alle afdeelingen uitbrengende in totaal 22 stemmen. Bij de opening zegt de heer Risseeuw, dat de voorzitter de heer H. A. Han- ken zeer tot zijn leedwezen verhinderd is de vergadering bij te wonen en her denkt daarna, waarbij alle aanwezigen zich van hunne zetels verheffen, met enkele gevoelvolle woorden het overle den bestuurslid den heer I. C. de Zwart te Zuidzande. Na het woord van welkom van den voorzitter, leest de secretaris daarna de notulen, die worden goedgekeurd en ge schiedt thans mededeeling van de afdee- ling Oostburg, dat in de vacature-de Zwart als bestuurslid is voorzien door de benoeming van den heer L. van Dijke te Groede. De secretaris leest daarna het jaarver slag der vereeniging over 1929, het rap port omtrent het fokwezen en de jaar verslagen der afdeelingen voor zoover in gekomen. De heer Van der Graaff, als afgevaar digde naar de vergadering van den Raad van Toezicht op de legwedstrijden, leest de notulen van het verhandelde aldaar ▼oor. Beiden wordt door den voorzitter voor hunne mededeelingen dank gebracht. De rekening en verantwoording van den penningmeester over 1929 is nage zien door het Bestuur der afdeeling Zuid- Beveland, dat tot goedkeuring adviseert. Zij luidt in ontvang f 1003.66% en uitgaaf f 1362.63%, dus met een nadeelig saldo van f 358.97, Na voorlezing der reke ning, waarbij de penningmeester eenige toelichting geeft omtrent 't nadeelig slot veroorzaakt door den bouw van 'n mo- delhok voor den legwedstrijd te St. Maartensdijk, wordt na een korte discus sie daarover de rekening en verantwoor ding goedgekeurd en de penningmeester gedechargeerd. De begrooting voor 1930 wordt in ont vang en uitgaaf vastgesteld op f 930. Dis cussie van beteekenis wordt daarbij niet gevoerd. Als plaats der volgende algemeene ver gadering wordt Middelburg aangewezen. Wegens periodieke aftreding als secre taris, wordt bij stemming deze, de heer J. M. Slegt, herbenoemd met 20 stem men tegen 2 in blanco. Deze neemt na felicitatie door den voorzitter onder dankzegging aan. Bij de bespreking van het punt Ten toonstellingen wordt op voorstel van het Bestuur aan de afdeeling Hulst en om streken een extra subsidie van 50 toe gekend voor eene in de maand Juni a.s. tegelijk met de tentoonstelling van den kring Hulst Z.L.M. te houden eieren- tentoonstelling. Na eenige discussie wordt verder vast gesteld dat voortaan geene jaarlijksche provinciale tentoonstelling van de V.P.Z. meer zal worden gehouden omdat uit het feit, dat alle afdeelingen dit jaar de aan geboden jaarlijksche weigerden blijkt dat er voor deze zaak heel weinig animo bij de leden bestaat. Wel zal deze voortaan worden gehou den om de drie jaar, de eerste in 1933, en dan extra worden gesubsidieerd. Om trent de plaats waar deze gehouden zal worden zal later eep beslissing vallen. Thans komen aan de orde de voorstel len der afdeelingWalcheren luidende: 1. De afd. Walcheren V.P.Z. stelt voor voor alle Hoofdbestuursleden plaatsver vangers te benoemen. 2. De afgevaardigde naar de vergade ringen der N.P.T. wordt door de alg. verg, benoemd bij voorkeur een pluim veehouder, 3. Het contract met de veevoederfa briek op te zeggen en in anderen vorm te gieten, De heer Rottier, als afgevaardigde van Walcheren, licht een en ander toe, waar bij hij zich verontschuldigt over de eenigszins onduidelijke redactie, die voor tweeerlei uitlegging vatbaar is en deelt nog mede dat in voorstel 2 voor pluim veehouders te lezen is bedrijfspluimvee- houders. De voorzitter zegt, dat het be stuur er niet voor is, voor-wat punt 1 be treft zou Statutenwijziging noodig zijn en dat loont de moeite niet. Er zijn nog meer bezwaren. Punt 1 in stemming ge bracht wordt verworpen met 20 tegen 2 st. Voor: Walcheren, Bij punt 2 wijst de voorzitter er op, dat wij geen zuivere vakvereen. zijn, iedereen is bij ons welkom die het doel dat de vereen, nastreeft beoogt. Dit wat betreft de laatste clausule van het voor stel. Na eenige discussie trekt de heer Rot-j lier namens Walcheren het voorstel in, j nadat is aangenomen een voorstel Van Schelven om de zaak in het bestuur uit te maken. Bij punt 3 ontstaat een ampele discus sie waaraan verscheidene der aanwezi gen deelnemen en allerlei punten betref fende het voederen van hoenders te ber de komen. Tenslotte wordt het voorstel in stemming gebracht en verworpen met 20 tegen 2 st. Voor: Walcheren. De voorzitter zegt nu toe, naar aanlei ding van de gehouden discussies, dat na der door het bestuur met de veevoeder fabriek zal worden geconfereerd om eenige verandering in het contract te brengen, aan het bestaan van het con tract wordt evenwel niet getornd. Bij de rondvraag wil dhr. Van Schelven ook de afdeelingen iets laten genieten van hetgeen de Veevoederfabriek in de ka? der V.P.Z. stort. De secretaris zegt, dit is de zaak van de Voedercommissie, die aan het bestuur te dien opzichte moet adviseeren, even als over eventueele wijzigingen in het contract als gevolg van punt 3 van het voorstel Walcheren. De heer Minderhout vratftgt in het ver volg meerdere reclame voor den legwed strijd te maken; deze liet nu te wenschen over. De secretaris der legwedstrijd-com- missie, de heer Van der Graaff zal dezen v/enk ter harte nemen. Nog wordt aangedrongen op spoediger openbaarmaking der resultaten van den tegenwoordigen legwedstrijd. De heer Van Asperen Vervenne zegt deze toe. De heer Rottier dringt aan op uitgifte van een ledenlijst der V.P.Z,, waarin ook gelegenheid is tot adverteeren. De voorzitter zegt overweging door 't bestuur toe. De heer Van Asperen Vervenne deelt nog mede dat er in April a.s. te Goes een cursus in Pluimveeteelt door hem zal worden gegeven op verzoek van de ver een. van onderwijzers met Land- en Tuinbouwacte, open voor alle onderwij zers in het bezit van een dier akten. Er zijn 16 deelnemers; er kunnen evenwel nog meerdere gegadigden toetreden. De voorzitter sluit daarna de verga dering, onder dankzegging voor de aan gename discusie. RECHTZAKEN De Hooge Raad wees Maandag ar rest inzake het beroep van den officier van Justitie te Middelburg, tegen een beslissing van de Rechtbank aldaar waar in hooger beroep was vrijgesproken P, de B., die terecht had gestaan wegens over treding van de jachtwet. Hij zou nl. on der V e e r e op een stuk weiland geloo- pen hebben met een kanongeweer. De Hooge Raad heeft dit beroep van den Officier van Justitie niet ontvankelijk verklaard op grond, dat hier een zuivere vrijspraak was gegeven, aangezien uit het bestreden vonnis niet blijkt dat de Rechtbank aan het woord „Kanonge weer" een andere beteekenish zou heb ben toegekend dan de wet daaraan hecht Handel, Nijverheid en Visscherij F aillissementen. C F. Jager, officieren van den marine stoomvaartdienst 2de klas J. Lugtenberg en B. W. Vinke, en de officier-vliegers 2e klas H. L. A, v. d. Kroef en J. W, F. Backer BUITENLAND Bij de arbeidsbeurs alhier stonden Zaterdag als werkloos in geschreven: 2 typografen, 8 grondwerkers, 1 metse laar, 14 opperlieden, 13 schilders, 3 tim merlieden, 2 meubelmakers, 4 kleerma kers, 2 schoenmakers, 1 smid, 2 stokers, 8 vormers, 2 kernmakers, 1 metaal-slijper 8 bakkers, 1 kok, 2 molenaars, 1 slager, 18 boerenarbeiders, 2 tuinlieden, 1 leer ling-bankwerker, 9 winkelbedienden, 2 chauffeurs, 2 kellners, 6 kantoorbedien den, 11 van andere groepen, 47 met vak kennis zonder bepaald beroep, 147 zon der vakkennis (ongeschoolden.) Verder 5 vrouwen, w.o, 1 costuum- naaister, 1 huis- of verstelnaaister, 1 ste no-typiste, 1 werkvrouw, 1 waschvrouw, voor wasch aan huis. Totaal vorige week 309, bijgekomen 62, afgegaan 46, over 325. LEGER EN VLOOT Hr. Ms, vliegkamp De Mok, dat 's winters eenige weken stil ligt, wordt den 5den Maart weer in dienst gesteld. Daar worden geplaatst: luit. ter zee le klas C. Algemeen Overzicht Revolutie in San' Domingo (Haïti). In het Noorden van de republiek San Domingo is een revolutie uitgebroken. De president der republiek Vasquez heeft het opperbevel over de der re geering trouw gebleven troepen op zich genomen. Het zou den revolutionnairen reeds gelukt zijn de vesting Santiago, waarin president Vasquez zich bevond, te veroveren. Vandaar uit zouden de re volutionairen naar het Zuiden zijn ge trokken, en thans zouden zij opmar- cheeren in de richting van de hoofdstad Santo Domingo. De berichten van den Amerikaanschen gezant te Santo Domingo aan het staat- departement te Washington bevestigen den' ernst van den toestand. De familie van den president en van den vice-pre sident der republiek hebben in het Ame- rikaansche gezantschap een toevlucht gezocht. Naar verluidt zal de Ameri- kaansche regeering, als de toestand zich ernstig ontwikkelt, oorlogsschepen naar San Domingo zenden. De Fransche regeeringsverklaring. De Fransche regeeringsverklaring, waa' de Kamer dus haar fiat aan moet hechten, zal vrij kort zijn. De regeering zal zich daarin voor het grootste deel bij de voorstellen van de financieelè kamercommissie aansluiten, die volgens haar het evenwicht op de begrooting in het geheel niet hoeven te verstoren. Het crediet voor pensioenen aan oud strijders op hun 50ste levensjaar zal wor den toegestaan. Het kostelooze onder wijs zal uitgebreid worden en de nieuwe sociale verzekeringswet wordt van Ijet kabinet-Tardieu overgenomen met de verplichting, dat zij 1 Juli in werking zal treden. De onderhandelingen te Lon den en Genève zal de regeering met den vasten wil voortzetten om de vredespo litiek te volgen, waarvoor de republi- keinsche minderheid steeds is opgeko men. Voorts zal de ratificatie der Haag- sche overeenkomst voorgesteld worden. De premier Chautemps zal de leider der delegatie worden. Briand gaat thans ook mees De geloofsvervolgingen in Rusland. Henderson krijgt iederen dag vragen te beantwoorden over de godsdiensten vervolging in Rusland. Zoo werd hem gisteren gevraagd of de Engelsche re geering met andere regeeringen beraad slaagd heeft over de beste wijze waarop de religieuse vrijheid in Rusland be schouwd kan worden. De minister heeft dit ontkennend beantwoord. Dergelijke consultaties leiden tot niets. Henderson zeide voorts, dat de Sovjetgezant een uit gebreid onderzoek instelt. Op het telegrafisch verzoek van sena tor Borah aan het Volkscommissariaat van Buitenlandsche Zaken der Sovjet Unie omtrent het lot der door de Sovjet autoriteiten gearresteerde rabbijnen is medegedeeld dat van de 14 gearresteer de rabbijnen nog slechts drie in hechte nis worden gehouden. De anderen zijn reeds op vrije voeten gesteld. Senator Borah meent uit Litwinofs telegram te kunnen concludeeren, dat het leven van deze drie zich nog in hechtenis bevin dende rabbijnen niet in gevaar is. INGEZONDEN STUKKEN recteur van den dienst is zelfs commis saris van de dierenbescherming! Dieren arts Hoogstra houdt toezicht op de paar den, die evenals den werkman den 8% urendag hebben, terwijl ze van Zaterdag middag tot Maandagmorgen in een mo dernen stal uitrusten. Ze krijgen per dag 6 Kg. haver en zooveel klaver- en weide- hooi met mangels gemengd als ze maar lusten; 's avonds half negen gaat de ruit nog vol met klaverhooi. De voederre kening die voor 1928 4600 bedroeg, is thans tot 6200 opgeloopen. En nu nóg klagen? Red.) MARKTBERICHTEN Doisitrattfi* Abonnementen en Advertentiën vooj dit blad worden aangenomen door den Agent W. TRIELLER Advertentie ns Heden overleed te Vlissingen mijn geachte Zwager BASTIAAN CORNELIS HAMAKERS in den leeftijd van 74 jaar. L. H. DORMAAR. Middelburg, 23 Februari 1930. DE PAARDEN VAN DE REINIGING. Mijnheer de redacteur. Mag ik naar aanleiding van boven staande een bescheiden plaatsje in uw veel gelezen blad, bij voorbaat mijn dank. Mijn doel is, bevoegde autoriteiten, de aandacht te vestigen, op de paarden der gemeentereiniging, welke er steeds nog slecht uitzien, kan hierin nog geen veran dering komen? 't Kan van gemeentewege toch de be doeling niet zijn, de bezuiniging ook hier op te doen gelden, terwijl de overgang om bleek te zien, nu toch reeds voorbij is, (zie andere werkpaarden van particu liere eigenaars) anders vrees ik bij een volgenden overgang heelemaal verdor ring. Aangezien deze dieren een geheelen dag in touw zijn, geloof ik, dat ze toch ook aanspraak mogen maken op meer krachtvoer, wat toch de gemeenteuitga ven niet veel meer kan bezwaren, vooral gezien de graanprijzen der laatste we ken. In vraag mij af, hoe zij er zouden uit zien, wanneer de voerlieden hun niet van tijd 4ot tijd onder 't werk door, wat van hun opgehaald brood toestaken. Tegenwoordig dekt men ze met een kleedje, dit is zeker voor de kou? Hopende dat dit stukje mag bijdragen tct verwezenlijking van mijn hoop, en een onderwerp van bespreking mag uit maken op de eerstvolgende gemeente raadsvergadering, teekent, Hoogachtend, EEN DIERENVRIEND. (Ziethier nu eens een voorbeeld van onbekookt naar de pen grijpeD- Want on ze reinigingspaarden genieten in waar* heid een koninklijke verzorging: de di Door het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst is het faillissement van JOHANNES SEEGER DE BOER te Koude- kerke, handel gedreven hebbende te Middelburg onder den naam MAAS DE GROOT, geëindigd. Middelburg, 25 Februari 1930. De Curator Mr. J F. VAN DEINSE. Bij vonnis der Arrondissements- Reehtbank te Middelburg d,d. 24 Februari 1930 werd J. C. MINDERHOUT, graanhandelaar, wonende te MID DELBURG, verklaard in staat van faillissement, met benoeming van denE.A. Heer Mr. J. W ZIJLSTRA, lid dier Rechtbank, tot Rechter commissaris. en van oBderge- teebeDde, advocaat e» procureur te Middelburg, tot curator De Curator A. J. VAN DER WEEL. Middelburg, 25 Februari 1930 Bij beschikking van den Kan tonrechter te Middelburg, d.d. 24 Februari 1930, is aan Aaron Frank, wonende te Domburg, geboren te Middelburg, 23 Febru ari 1910, handlichting verleend tot: het huren van het hotel en café restaurant „Wilhelmina", gelegen te Domburg, Noordstraat No 32, en tot het verrichten van de voor de exploitatie daarvan noodige rechtshandelingen, zoomede tot de geheele ontvangst en uitgave van en de beschikking over zijne in komsten. De Griffier bij het Kanton gerecht te Middelburg: Mr. J. MOOLENBURGH. FAMILIE-DRUKWERKEN NAAMKAARTJES HUWELIJKS-CIRCULAIRES EN -KAARTEN GEBOORTEKAARTJES UITNOODIGINGS- EN DANKBETUIGINGSKAARTEN ROUW CIRCULAIRES EN -KAARTEN Drukkerij G. W. den Poer Middelburg Aangesloten aan da telefoon m. ess Heerentnodegoederen Oameshandschoenen. Oroote ledige Pakkisten te koop I F. MALJERS ZOON, Vlissingsche str. 58. ïrijdag 10 uurAuto, Brand kasten, 50 Kachels, bad, klok ken enz. 1 uur: Manufacturen. A contant. De waarnpmend Notaris J FUHRI SNETHLAGE. te Middelburg, is voornemens om op Vrijdag 28 Februari 1930, des middags om ha'f twee, ten verzoeke van de Wed. ANDBIES WISSE, te VROUWEPOLDER, op het hofsteedje aan de Kruisweg B 146, in het openbaar te ver- koopen twee Melkgeiten, twaalf Kippen, Windmolen, Geeselstoel met Steen, Ladders, Trap, Trek rijf, Kruiwa gen, Ri]wiel, Bascule, Maten, Ge wichten, Graanzeeft. Zakken, Zei len, Boonenstroo, Mustaarös. Voorts: eenig Hnlsra d, als: Eikenhouten Boogkabinet, Tafels, Stoelen, Kachels, Regulateursklok, Trog, Vloerkleed, Veerenbed met toebehooren Spekstaander, Potten en Pannen, Juk. Lampen en het geen verder zal worden gepresen teerd. Bergplaats voor rijwielen. De Notaris J. C. BLAUPOT TEN CATE zal op ZATERDAG 1 MAART 1930, des namiddags te half twee ure, in ,De Roode Leeuw" te Nieuw- en St. Joosland, in het openbaar verkoopen: EEN DUBBEL WOONHUIS met Erf en Tuin en Landbouwers- schuur, waarin Paarden-, Koe- en Kalverstallen, en verderen timmer te Nieuw- en St. Joosland, op het dorp, aan de Veerstraat A 161, hoek Ouden Dijk, ter grootte van 7 aren 80 centiaren, waarin sedert jaren een Melkhandel wordt uitgeoefend. In 4 perceelen en gecombineerd. Te aanvaarden 1 Mei 1930. Bezichtiging Woensdag 26 Febr, van 1012 en van 24 uur, en Zaterdag 1 Maart van 1012 uur. Biljetten verkrijgbaar ten kan tore van genoemden Notaris aan de Lange Delft te Middelburg. Behoudens goedkeuring der eige naren zullen 3.92.41 H.A. of 10 Gem. Bouw- en Weiland in pacht kunnen volgen. De Notaris J. C. BLAUPOT TEN CATE zal op Woensdag 5 Maart 1930, des namiddags te half twee uur, ,in het café van den Heer A. Westdorp te Serooskerke, in het openbaar verkoopen: De HOFSTEDE genaamd „Nooit Gedacht", bewoond door den Heer Jac. Delbeke, te Gapinge, op het dorp, wijk B, no, 64, bestaande in woonhuis, schuur, steenen varkens hok, kippenhok met loop, boom gaard en erf en bijbehoorende bouw- en weilanden en sprink on der Gapinge en St. Laurens, ter gezamenlijke grootte van 4 Hecta ren, 24 aren, 1 centiare of 10 Ge meten 241J Roeden, In 9 perceelen, met verschillende combinaties en in massa. Aanvaarding: landen dadelijk, ge bouwen 1 Mei 1930. Bezichtiging gebouwen: Vrijdag 28 Februari en Dinsdag 4 Maart, tel kens van 10-12 en van 2-4 uur, en Woensdag 5 Maart van 10-12 uur. Notities met kaart verkrijgbaar ten kantore van genoemden Notaris aan de Lange Delft te Middelburg. Hooger beroep, N. K., wonderdokter, chemicus, kruid kundige en handelsagent te 's-Graveni- hage, heeft appel aangeteekend tegen 't vonnis va* den kantonrechter te Terneu- zen, waarbij hij (wegens het onbevoegd uitoefenen der geneeskunde) op 7 Feb. 1930 werd veroordeeld tot 2 geld'boe'en van f 150 bij niet betaling of verhaal te vervangen door 2 maal 15 dagen hech tenis. Het faillissement van S. P. van der Linden, koopman te Vlis sin gen, cu rator mejmr. A. Bolle is opgeheven. Werkloosheid. Bij beschikking! van den Minister van Defensie is aan den dienstplichtige, lichting 1926, A. L. Leendertse uit W is- se'kerke, met ingang van 18 Maart a.s. vrijstelling van den dienstplicht voor goed verleend. De kleine gouden medaille is toege kend aan den bootsman J. Svbesma, den 'Opfpeibschrijver M. A. Schutter en den <ser ge a n t- h o f mee s te r J. "Wind. Middelburg, 24 Febr. Op de vei- werden de volgende prijzen Lesleed: Aardappelen 2—3 et., poters 1—2, koolrapen 1—2, wijnpeeën 1—3, sprui ten 620, veldsla 14—39, witlof 619, uien 1—2, snijsla 29—37, 'spinazie 27 39, karoten 2—3, bruine boonen 12 14, postelein 13—15, nero 17—19, alles per K.G.; rapen 2—3, raapstelen 1—2, prei 4—11, selderie 2—3, radijs 3—7, al les per bos; savoijekool 3—7, roode kool 4—14, alles per stuk; kropsla '1.17 1.19, boerenkool 16—39, beide per kist. "Goes, 25 Febr. Boter f 1, eieren 4.50. Aanvoer V.P.Z. 17743 stuks, f 4.80 per 100 stuks. Rotterdam, 25 Febr. Veemarkt. Op ae veemarkt van heden waren aange voerd 235 paarden, 7 veulens, 1438 ma gere runderen, 810 vette rudderen, 320 •vette- en graskalveren, 1938 nuchtere kalveren, 74 schapen en lammeren, 24 varkens, 54 biggen, 11 hokken of geiten. Prijzen voor vette koeien le kw. 1.02 1.16, 2e kw. 0.84—1.01, '3e kw. 0.74 0.82; ossen: le kw. 0.90—1.(06, 2e kw. 9.80—0.88, 3e kw. 0.72—0.78; stie ren le kw. 0.80—0.91, 2e kw. 0.69—0.79, 3e kw. 0.60—0.69; kalveren le kw. 1.72 1.86, 2e kw. 1.40-1.67, 3e kw. 1.16 -1.38. Prijzen voor melkkoeien 270—410, kalfkoeien 200—400, stieren 190—365, pinken 99140, graskalveren 60—100, (vaarzen 110—210, werkpaarden 115— 205, slachtpaarden 115—210, hitten 90 160, nuchtere kalveren fl—16, fok- kalvcren 18—30, biggen 25, overloopers 40 Eieren. Rotterdamsche veiling. Aan gevoerd 200.000 stuks. Prijzen voor kipeieren 4.70—6.35, eendeieren 5.15—5.95.

Middelburgsche Courant | 1930 | | pagina 3