Verkeerswezen, Post en Telegrafie Kandel, Nijverheid en Visschenj GEMENGU NIEUWS. PARIJSCHE BRIEF. w ft BEKENDMAKINGEN Vergaderingen, Concerten, enz. h., J. v. H„ Breskens, 0.50 of 1 w. t.; mét "motor rijden zonder dat nummer en letter aan de achterzijde helder ver licht was: P. L. E, d. P., Schoondijke, 4 of 4 d, h. met motorrijtuig rijden zonder licht: L. F. Q., Sluis, 5 of 5 d. h.; als vader niet zorgen dat zijn kind geregeld de school bezoekt: L, R., Cad- zand, T of 1 d. h.; met een voertuig rijden zonder dal de wielen van klei en modder zijn ontdaan: D. S., St. Kruis, 6 of 6 d. h.; straatschenderij: P. J, v. d. V., Bres kens, 1 maand tuchtschool voorw,, proef tijd 2 jaar, J. H., Breskens, vrijspraak, H. C., Schoondijke en A. A. d. B., Schoondijke, ieder 1 maand tuchtschool voorw., proeftijd 2 jaar. Onoplettend overwegwachter. Voor hel kantongerecht te Goei.s heeft Vrijdag terecht gestaan de overweg- wachter G. H. S., terzake van het [tiiji tiet naderen ven een trein niet tijdig slui ten van den bewaakten spoorwegover gang bij wachtpost 46, tusschen Goes en 's lieer Arendskerke,, op 9 Januari. Uit het getuigenverhoor bleek, dat de wachter eerst op zijn post verscheen toen de trein gepasseerd was. Verdachte zei, dat hij den trein, die dikwijls te laat voorbij rijdt, later ver wacht had, en dat hij zich bij 'het naderen van den trein op de W.C. bevond. De ambtenaar van het O.M. herinner de er aan, dal verd. nog een (jaar geledefn voor eenzelfde feit terecht gestaan hééft. Bovendien is hij door de directie der Nederl. Spoorwegen binnen den tijd van twee jaar vier maal disciplinair gestraft wegens het niet tijdig sluiten van over wegen. Spr. vond het onbegrijpelijk, dat de Spoorwegen iemand, die zoo dikwijls zijn plichl verzaakt,, in een verantwoor delijke positie handnaven. Over hel be dienen van den drukken overweg tus- schcn Goes en Middelburg wordt her haaldelijk geklaagd. Z.i. heeft hei publiek, dat door de onbewaakte overwegen reeds genoeg bedreigd wordt, recht op veilig heid op bewaakte overwegen. Hij eischte tegen verd. f 100 boete s. 50 dagen hechtenis en hij zal de direictie der Spoorwegen adviseeren, verd. uil zijn te genwoordige functie te ontheffen. De kantonrechter veroordeelde verd. tot i' 100 boete suns. Iwee maanden hech tenis. liet nieuwe motorschip ..Map-ia'" van de Kon. Paketvaart Mij., dat zijn eerste reis maakte; en op weg is van Botterdam naar Batavia, heeft ter hoogte van Lis sabon een schroefas gebroken. De^.Woi- sum'' van de Mij. ..Oostzee'- bevindt zich in de nabijheid voor assistentie. Handelsregister. Aan de in Handelsberichten opgenomen openbaarmakingen inzake het Handels register ontleenen wij betreffende Zee land de volgende opgaven: Nieuwe inschrijvingen, Zceuwsche Eilanden (Middelburg). C. W. Paardekooper Co., (B. PJ, Kapelle, A 33ee, vrachtrijders. Venn.: C. W. Paardenkooper, Kapelle, en C. Malle- kote, Kattendijke. (3083). Wijzigingen, Zeeuwsche eilanden (Middelburg). N.V. Handelmaatschappij v.h. J. A. van Olffen (F.), Kinderdijk P 113, likeursto kerij en wijnhandel. Fil. Middelburg is opgeheven. Hotel Smalheer, Zierikzee, Hoofdpoort straat C 288, hotel-café-restaurant. Uit- getr. E.: C. Smalheer. Handelsnaam ge wijzigd in: A. Verhagen, Nieuwe E.: A. Verhagen. N.V. Wolders' Industrieele Maatschap pij (in liq.)Dam Z.Z. 7, het leveren en plaatsen van installaties v. electriciteit, verwarming en sanitair. Overl. liq.: Mr. J. A. Fokker. Nieuwe liq.: Ir. J. Boelen, Westelijk N. Brabant (Breda). Coöp. Beetwortelsuikerfabriek en Raffinaderij „Dinteloord", Dinteloord, D 33. Overl. bestuurslid: J. W. van Oeve- ren, Nieuw bestuurslid: Jac. J. Stols, Nieuwerkerk (postadres: Capeile bij Zie rikzee). Firma J. M. de Graaff, Oud-Vosse- meer A 49, winkel in kruidenierswaren en slijterij. Overl. venn.: Jac. M. de Graaff. Nieuwe venn.: J. M. Hoogka mer, wed. van Jac. M. de Graaff. Joh. Lindhout, Oud-Vossemeer, Dorps- ring A 62, broodbakkerij en winkelier in suikerwerken. Uitgetr. E.: Joh. Lind hout, Zaak overgegeven aan: C. Lind hout Mz. Opheffingen: Zeeuwsche Eilanden (Middelburg). J. M. Boone Co., Lange Delft B 136- 137, horlogemaker. Financieel Jaarboek voor 1930. De Nedcrlandsche Financier, Dage- lijksche Beurscourant, Directeur-Uitge ver de heer M. II. Binger zendt ons een exemplaar van hel Financieel Jaarboek voor 1930 ter bespreking. Deze uitgave verschijnt thans ongeveer een maand vroeger dan vorige jaren. Achter de Dividenden-tabel is ditmaal nog een staat opgenomen van verhandel de claims en Stock-dividenden. Behalve (te vele bekende tabellen en gegevens, die voor den effectenbezitter dmni-ddjel- lijke waarde hebben, vindt men in dit jaarboek overzichten en beschouwingen van financieel-ecomomisclien aard, welke van belang zijn om op hel moeilijke ge bied van geldwezen en effectenhandel eenig inzicht te krijgen, dat op wat bree der e basis steunt. OPLICHTER GEARRESTEERD, Dezer dagen vervoegde zich bij den koopman W. P., zaak doende aan de Leuvehaven te Rotterdam, een Duit- sche schipper die bestellingen deed in olie, teer en staaltrossen en vertelde, dat hij met zijn schip in Schiedam lag. De boot moest verhaald worden naar de Oude Plantage zeide hij en om dit te be wijzen, belde hij iemand op over de sleepcondities. Na gevraagd te hebben of het bestel de den volgenden dag aan de Oude Plan tage kon worden bezorgd, bemerkte de Duitscher ineens, dat hij nog verschil lende boodschappen moest doen en geen geld bij zich had. De koopman leende hem toen even 45 gulden, die den vol genden dag tegelijk met het bestelde zouden worden verrekend. De volgende dag bracht den koopman een groote teleurstelling, noch de schip per, noch zijn schip waren bij de Oude Plantage te vinden, zijn 45 gulden was hij kwijt. Aangifte bij de polite volgde met als resultaat, dat de schipper, de 46-jarige Duitscher A. G. gisteren kon worden aangehouden. Daar hij nog van meer der gelijke oplichtingen te Rotterdam wordt verdacht, zal de man zich ook hiervoor te verantwoorden hebben. INBRAAK. —Te Alkmaar is, naai de Maast), meldt, in de regentenkamer van hel Kath. armbestuur in hel St. Jo- zefgezellengebouw. aldaar ingebroken. Door uitsnijdingen van een ruit heeft men zich toegang verschaft. Gereed la gen de doel-gclden welke Donderdag avond of Vrijdagmorgen afgehaald wor den door de vier wijkmeesters, die deze gelden distribueeren onider de twintig armbezoekers. Er waren zoodoende 20 zakjes aanwezig. De dader heeft uil ver schillend zakjes liet papier- en zilvergeld ontvreemd, doch de zakjes met centen bleven onaangeroerd. Vermist wordt een bedrag van ongeveer 1' 100. DOOR DEN TREIN OVERREDEN. Toen de trein van 9.10 uur uit de1 rich ting Amsterdam Vrijdagmorgen aan het station C a s trie u m aankwam, bevond zich op het perron mevr. van der K. idie met haar man, die reeds in den trein! zat, zou doorgaan naar Alkmaar. Door onbekende oorzaak is zij onder den nog in beweging zijnden trein geraakt, waar door haar rechterbeen werd afgeredejn. Zij werd naar het ziekenhuis te Alkmaar overgebracht doch bij aankomst aldaar bleek zij reeds te zijn overleden. SMOKKELAARS. Woensdag poog den drie smokkelaars hun smokkelwaar van uit E ij g e 1 s h o v e n over de grens te brengen. Ze werden door beambten aangehouden en sloegen op de vlucht. De beambten maakten gebruik van hun vuurwapenen en een der smokkelaars kreeg een schot in de borststreek. De smokkelaars wisten zich op Hollandsch gebied in veiligheid te stellen, nadat zij door het meertje de Worm hadden moe ten waden. In den loop van den dag begaf de aan geschoten smokkelaar, een 18-jarig werkloos jongmensch, zich naar het grensdorp Merkstein, meldt de Maasb., meldde zich daar bij de polite, die den smokkelaar naar het hospitaal deed brengen. ROOFOVERVAL. Vrijdagmorgen vroeg heeft in het administratiegebouw vau de mijn „Friedrich Thyssen III VII'' te ham bom, een brutale roofoverval plaats gehad. Bij het uitreiken der loo- nen aan de uit de mijn komende larbei- clers van de nachtploeg, drongen twee gemaskerde mannen het bureau binnen en bedreigden do loketbeambten met re volvers. Zij maakten zich meester van den geldbuidel, inhoudende 27.000mark en wisten ever de spoorbaan le ontko men. DIEFSTAL VAN SCHILDERIJEN. Een „Buitengewoon Politieblad" rpwldl 't volgende Op 19 Februari 1930 is te Aken uit een 'museum ontvreemd een olieverfschil derij van den Vlaamsehen schilder Jan Breugel, voorstellende landschap met boerenhoeve en een water, in het mid den waarvan een varende boot, waarin 3 personen zijn gezeten, rechts, mieeir naar voren,2 vrouwen aan de waakhrug tusschen hooge hoornen links een hoe der, die een koe te drinken drijft, fmteter naar het midden een knecht op een bruin paard, voerende een schimmel aam den teugel, de beide paarden staan lot aan de knieën in het water,, aan fclerjf oever links een kar en meerdere figu ren, grootte 23 bij 39 c.M. Waairde '250,M. Uil een imuseum te Keulen is ont vreemd een schilderij, op hout geschil derd. van den Nederlandschen schilidler, Hendrik Overkamp, reor.stellende een ijs- feest, grootte 25 bij 34 c.M. Waarde 8000 Mark. Van deze diefstallen worden verdacht Frans Cisver, geb. te Rnhrort 11 Feb. 1909, Frans Bereuberg, geb. (e Keulen 3 April 1900 en Wilhelm Deimei, geb. le Keulen 3 October 1900, welke perso nen zich vermoedelijk met de ontvreemde voorwerpen naar Nederland hebben be geven. De Commissaris van Politie le Heer len verzoekt aanhouding en voorgeleiding- van genoemde verdachten en inbeslag neming van lieL ontvreemde. AUTOBOTSING. Op het gevaar lijke kruispunt op de Postel te Some ren wilde een vrachtauto den provin cialen weg passeeren. Op dat moment nam juist een met boomstammen bela den vrachtauto den scherpen bocht. De auto's botsten tegen elkaar, waardoor de eerstgenoemde omsloeg en de ande re zwaar werd beschadigd. De chauf feurs werden gewond naar huis ver voerd. Proces-verbaal is opgemaakt. - UIT HET RAAM GEVALLEN. - T)e 78-jarige lord Westbury le Londen is uit hel raam van zijn badkamer, gele gen op vrij groote hoogte in zijn flat woning aan St. James Court, naar he neden geslagen. Hij was onmiddellijk dood. TRAGISCH AUTO-ONGEVAL, In de nabijheid van Clermont-Ferrand vond een ernstig autoangel uk plaats, waarbij twee personen werden gedood. Een jonge geneesheer, dr. Farges, was ontboden naar '1 nabijgelegen dorp Man- zal, waar een fabrikant levensgevaarlijk gewond was. Bij een auto-verhuurder huurde dr. Farges een auto; de verhuurder zelf zou liem naar Munzat brengen. Tengevolge van de duisternis kwam de auto in een naast den weg gjélegen afgrond terecht Beide inzittenden wer den gedood en inert moeite konden de lijken uil de overblijfselen v^in de ver nielde auto worden gohanltd' Tengevolge van het uitblijven van me dische hulp bezweek de fabrikant Korten lijd later aan zijn ver\von|dingen. GIFTjVlOORD-PROCES. Te Szolnok (Hongarije is hel zesde deel van het (gifmengsters-pro ces be go nnen Terecht staat de 53-jarige Maria Foeid- vary, die er van beschuldigd wordt in Maart 1920 haar man en een maand 'la ter haar geliefde Nikolaus Olah mei ar senicum vergiftigd le hebben. Haar dochter. Livia Majjor werd des tijds gearresteerd, verdacht van mede plichtigheid, doch is later bij gebrek aan bewijs weer vrij gelalen. Vrouw Foeldvary heefl voor den rech ter van instructie ontkend. Men beschul digt haar dochter, die liet geheeie ver mogen van den vader zou erven, van den moord op dezen. TER DOOD GEBRACHT. Te Flo rence (Arizona) is een vrouw;'die «ren moord bedreven had. Ier dood gebracht. Zij was de 2ftsle vrouw, in de Ver. Staten die de doodstraf onderging. „Maar Pietje, wat doe je nu?" Pietje: „We spelen stoombootje, mams- zus neemt nu kolen in." (Passing Show) Eeuwfeest van genieën. - Tentoonstelling over het romantisch tijdperk. - Ma nuscripten, medailles, por- treiten. - De salon der on afhankelijken. -Een ten toonstelling te Parijs, Frankrijk viert dit jaar het eeuwfeest van een tijdperk in zijn intellectueele leven, dat tot op dezen dag met onver- gelijkelijken glans blijft schitteren door het aantal en de belangrijkheid der ge nieën, die er de glorie van uitmaken, In 1830 werd het beroemde „Herinani- gevecht geleverd, toen midden in de schouwburg-zaal, waar dat stuk van Vic tor Hugo werd opgevoerd, de romantie- ken en de klassieken elkaar te lijf gin gen niet alleen met litteraire argumenten en dichterlijke theorieën, maar ook met stompen, schoppen en slagen! Die gebeurtenis was om zoo te zeg gen het brandpunt in de geschiedenis van het romantisme. En ter herinnering daaraan is er nu in een van de prach tigste zalen van de Bibliothèque Nationa le een tentoonstelling georganiseerd, waar een overzicht gegeven wordt van het romantische tijdperk vanaf zijn oor sprong tot op zijn hedendaagsche in vloeden, door middel van een menigte geschreven en gedrukte documenten, voorwerpen en beelden. 't Geeft werkelijk een ontroerende emotie, wanneer men zich plotseling uit het gewone, hedendaagsche leven overgeplaatst ziet te midden van al die relikwieën, die een tijdperk vol harts tocht en geloof voor u doen herleven, en waar door den tijd vergeelde bladen u door hun schrift dc harten en geesten, de droomen en aspiraties openbaren van een reeks schrijvers: dichters, filosofen, romanschrijverste beginnen met J. J. Rousseau tot de gebroeders Goncourt toe. Victor Hugo heeft er natuurlijk ver scheidene vitrines. Die hoogdravende dichter hield van groot, héél groot for maat-papier om op te schrijven. Flij moest groote, witte vlakken voor zich zien, waarop hij zich zonder terughou ding kon laten gaan.... En toch is in de meeste van zijn manuscripten zijn schrift tamelijk klein, men zou zelfs zeg gen: zuinig. Vaak zijn die manuscripten van Vic tor Hugo door hem zelf verrijkt met penteekeningen, waarin hij bewijst ook een sterk decoratief gevoel te hebben. Verwonderlijk is het buitengewoon kleine en toch zoo bijzonder duidelijke schrift van Théophile Gautier. Doch er zijn niet alleen maar manus cripten of eerste uitgaven in de vitrines. Er zijn ook portretten, miniatuurs, me dailles, gravures en teekeningen. Al die portretten vallen op door een uitdrukking van angst, gezichten, waar op de „mal du siècle" van den tijd te lezen staat, en omgeven door lange, war rige, krullende lokken. Ook aan een aantal boekbanden uit dien tijd is een plaats toegekend in de vitrines, Banden, zeldzaam van fijnheid en fantasie, en hoeveel rijker aan in houd en aan innerlijk leven om zoo te zeggen, dan de moderne boekbanden, die nu pas in goeden getale geëxposeerd worden in den Salon der Onafhankelij- ken en die daarbij vergeleken, hóé grof zijn, brutaal, vulgair, afschuwelijk. A Ja, de Salon der Onafhankelijken is dezer dagen ook geopend; 48 zalen, 4500 schilderijen en beeldhouwwerken, 2500 exposanten. De helden van die Salon zijn geens zins degenen, de daar hun werken ten toonstellen, maar veeleer de eenigszins conscentieuse bezoekers, die zich toch zoo ongeveer rekenschap willen geven van wat er te zien is.... Door slechts één minuut aandacht te wijden aan iede re zaalmuur vol ingelijste beelden, had den wij niet minder dan 3 uur noodig om die tentoonstelling „af te werken"! En als alles dan nog maar interessant was! Maar zoo alles dan ook niet inte ressant is, er zijn toch veel sympathieke, aardige, correcte dingen te zien. Weinig origineels, maar de algemeene indruk is toch goed. En dat bewijst, dat zoo de groote talenten de Salon der Onafhan kelijken, die hun vroeger gelanceerd heeft, verlaten hebben, er toch een ern stige en vaak oprechte en conscientieuse activiteit heerscht. Weinig z.g. „fauves" („wilden", d.w.z. kunstenaars van een ongebonden, fan tastisch modernisme). Wat de „cubisten" betreft, die zijn bijna geheel verdwenen. Natuurlijk zijn er niet weinig „Zon dagsschilders", luitjes, die hun vrijen tijd wat liefhebberen op schilders-gebied, en die profiteeren van de gemakkelijkheid, waarmee ieder maar exposeeren kan in deze Salon zonder jury om er hun even pretentieus als onmachtig knoeiwerk neer te hangen. Andere, naïeve zielen, stellen er het een of andere nuchtere peuterwerkje ten toon, waaraan ze maanden en maanden hebben zitten tobben, en betalen de ex:- positiekosten in de vage hoop op naam of geldelijk voordeel. En dit jaar zijn er ook weer, als alle jaren, een paar schilderijen door de po litie uit den Salon verwijderd, het eene omdat het een anti-oorlogsche en het andere omdat het een onfatsoenlijke voorstelling te zien gaf. Dat heeft na tuurlijk eenig schandaal verwekt, en zoo zijn dan nu opeens twee onbekende schilders plotseling beroemdheden ge worden, over wie kranten schrijven. rfl Er is nog een andere tentoonstelling, die op het oogenblik van zich doet spre ken, en die gehouden wordt in een klein elegant kunst-zaaltje van de wijk Passy. Dat is de tentoonstelling van de z.g. „Viool van Ingres" (een tweede kunst, die een kunstenaar beoefent naast de gene, waaraan hij zich in hoofdzaak ge wijd heeft) van eenige zeer vooraan staande hedendaagsche letterkundigen. Men moet toegeven, dat sommige van die schilderijen, gravures en teekenin gen, die in die kunstgalerij tentoonge steld worden, volstrekt geen slecht fi guur zouden gemaakt hebben op den Salon der Onafhankelijken. Vooral niet de gravures van Paul Va- léry die zeer fijn en licht zijn, en niets hebben van de metaphysische duister heid van zijn gedichten, De pastelteekeningen van de beroem de dichteres comtesse de Noailles zijn van een bizonder sympathieke delicaat heid en harmonie. Een andere schrijfster, bekend vooral door haar romans, geeft hier teekenin gen, gravures en beeldhouwwerk te zien, waarin ze zich openbaart als een waar kunstenaar, De andere exposanten bespelen allen op meer of minder handige wijze hun „viool". Hoewel men ten slotte zich toch afvraagt: Wat willen ze nu eigenlijk met die tentoonstelling? Zouden al die heeren en dames schrijvers en dich ters., misschien niet een béétje dezelfde inspiraties hebben als die stakkerige luitjes, die naar de Onafhankelijken hun „éénig" werk gestuurd hebben? M. DE ROVANNO, VASTSTELLING DER KIEZERSLIJST. Burgemeester en Wethouders van Middelburg maken bekend, dat de op heden door hen vastgestelde kiezerslijst voor het jaar 1930—-'31 van 23 Febru ari tot en met 16 Maart a.s. ter secreta rie der gemeente voor een ieder ter in zage wordt nedergelegd en tegen beta ling der kosten in afschrift en stemdis- trictsg'ewijze in uittreksel verkrijgbaar wordt gesteld. Tot en met 9 Maart a.s. is een ieder bevoegd bij het gemeentebestuur ver betering1 van de vastgestelde kiezerslijst- te vragen, op grond, dat hij zelf of een ander in strijd met de wet daarop voor komt, niet voorkomt, of niet behoorlijk voorkomt. Het verzoekschrift kan op ongezegeld papier worden gesteld. Middelburg, 22 Februari 1930. Burg. en Weth. voornoemd, P. DUMON TAK, Voorzitter. M. VAN DER VEUR, Secretaris. Flora-Bioscoop. (Noordstraat). Da gelijks voorstelling. 7y2 uur. Maandag24 Febr. Bijeenkomst Na tuurkundig Gezelschap. Spr. Prof. dr. IJ. J. Jordan, Utrecht. Woensdag 26 Februari. Winlerlezing Ned. Chr. Vrouwenbond. (Spr. dhr. A. Petermeijer, Middelburg. Bo- gardzaal 8.15 uur. D o n d e r d a g 27 Febr. Bal-Masqué, „Medióburgum" -- Schuttershof 8 uur. V r ij| dag 28 Fe,br. Oost Nederl. Too- neel, Dir. dr. Wynand Frans en Alb. van Da Is urn, vanwege liet Middelb. Töoneelcomité „Liefde onder de Olmen". 8.15 u. Zaterdag 1 Maart. Pan lomimeilhea- ter „Adopa". Schouwburg. Dinsdag 4 Maart. Avondbijeenkomisl. Inst. v. Arb. Ontw. afd. Middelb'. Spr. Rijksluhibouwconsulenl v.d. Plassche, Goes. Schuttershof 8 u. Woensdag 5 Maart. Prop. kunstavond Zeeuwsche Blindenver. Schut tershof. Wioensdag 5 Maart. Yoordr. Ver. Leert. mach. ter jKioo'pv. Na studie ontw. Spreker de (lieer G. Doets. Vrijdag 7 Maart. Zanjgultv. Luth. en Geheel oulhouderszangkoor, o. d. 1. v. A. J. Bosdijk. Concert- en Gehoorzaal 8 uur. Dinsdag 11, W o e n s d a g 12 en o n d c r d a g 13 Maart, Bazar O. J. M. V. Geb Singlelgdyaai Woensdag 12 Maart. Gregor Pialho- garsky. conccrlver. Concert zaal. Vrijdag 11 Maart. Jaarlijksche uitvoe ring .gymnastiek ver. „Achilles" (da- nies eh meisjes) Schuttershof 8 u Vrij dag 14 Mrt. „Jacqueline" van Sa- cha Guïlry Tournee Louis de Vries. Schouwburg. Dinsdag 18 Maart. Avondbijeenkomst. Inst. v. Arb. Ontw. afd. Middelb. Spr. W. L. Willink. Vlissingen. Schuttershof 8.15 u. Vrijdag 21 Maart. Lezing over de Ar dennen. Spr. Bakker N. R. V. afd. Walcheren. Britannia. Vlissin gen. Z a ter dag 22 Maart. J aarlijksche uit voering gymnastiek ver. „Achil-lcs" (jongens e.a.) Schuttershof 8 u. Maandag 24 Maart. Bijeenkomst Na tuurkundig Gezelschap. Spr. dr. W. G. N. v. d. Sleen, Haarlem. Woensdag 26 Maart. Ver. Rolterd. Hofstad Tooneel dir. Cor. v. <1. Lugl Meiseri. Middelb. Tooueel- comité. Schouwburg. Vrijdag' 28 Maart. Middelburgs Man nenkoor Concertzaal D i n s d a g 1 April. Avondbijeenkomst Inst. v. Arb. Ontw. afd. Midicleilh. Spr. II. A. Enkelaar, Middelburg. Schuttershof 8.15 u. Donderdag 3 April. Generale repeli- lie Gem. Zangver. Hosanna. Concertzaal. Vrijdag 4 April. Concert Gein. zaugver. Hosanna. Concertzaal 8 uur Woensdag 9 April. Uilvoering de Vries Caro, Kinder Vacanlie-lier- sleiliings Kolonies Schuttershof 8 uur. Vrijdag 11 April Het .Middelburgsch Dillellanten Tooneel. Opvoering van het blijspel „De Broer van Mevrouw" van Dom de Gruijler, Schouwburg 8.15 uur. M a nil d ag 14 April. Gen. rep. zangver- cen. Tol (lef. en Uitspanning Jo hannes Passion. Dinsdag 15 April. Uitvoering Johan- hanncs Passion. Maandag 5 Mei. Generale repetitie Vereen, v. Inst. muziek. Dinsdag 6 Mei. Tweede concert, Ver een. voor Instrum. .Muziek o.. a uitvoering van liet declamatorium „Terwe." Eleclr.Drukkerij G. W. DEN B.OER, Middelburg

Middelburgsche Courant | 1930 | | pagina 6