I Gesprongen Handen BE 15 KSO VERZICHT Firma A. M. HOFMAN I Lange Noordstraat Middelburg - Tel, 560 Ruwe Huid Schrale Lippen allovernets eiamiae en voile ONDERWIJS BIOSCOPEN. LAATSTE BERICHTEN KERKNIEUWS GEMENGD NIEUWS. LANDBOUW Verkeerswezen, Post en Telegrafie SPORT AMSTERDAM, 22 Febr, (Slotkoers), Het eerste getal geelt den slotkoers van gister, het tweede dien van heden. 6 pCt. Nederl. 1922 103%—103%, 5 pet. Nederl. 1918 102Vb—1027s. 4% pet. Nederl. 1917 101—1004/b, 3 pet. Cert. Ned. W. Schuld 774/s774/6. 2% pet. Idem 64%65. 5 pet. Zeeuwsche Hyp. Bank 100% 100%. 4% pet. Idem 9898. A. Amsterd, Bank 192%192%, A. Bank-Associatie 62% A. Koloniale Bank 220%221%. Cert. N. Hand. Mij. 1747s—175. A. Ned. Ind, Handelsb. 156%157. A. Rotterd. Bankvereen. 113%113%. A. v. Berkel Patent 163-169—155-160. A. Keuchenmeister Ultr, 108109. A. Houthandel Alberts 101101. C. Margarine Unie 326-332330-336. Aand. Ned. Ford 262265. A. Ned. Kunstzijdefabr. 110-112111-'15. A. Gem, Bezit Philips 460-464460-466. Cert. Anaconda Copper 145% e. d. 146%—147. C. Bethlehem Steel 1005/„—101%. A. A.N.I.E.M. 317-321-322%. A. Borneo Sumatra Handel Mij. 15978 159/%. A. Boeton 174%-176—175%-178. A. Kon. Petroleum 375—378%—381-385, Cert. Shell Union 215/s217/g. A. Amsterdam Rubber 179-182187-191, A. Ned. Scheepvaart Unie 182180%. A. Cult. Mij. d. Vorstenl. 153%154, A. Handelsv. Amsterdam 575-577576- 583. A. Javasche Cult. Mij. 411%412. A. Deli Batavia Tabak 413%-416414- 419. A. Deli Mij. 377-381—378-384. A. Senembah Mij. 423%422-424. A. Amsterdam Thee 77%76-80. A. Ned. Ind. Spoor 203-203 —205. Cert. Chicago Milwaukee 244/525s/a. Prolongatie 33%, Markt sluit prijshoudend. 22 Februari. WEERBERICHT VAN HET K. N. M. I. Barometerstanden; Hoogste 777.1 te Karlstadt. Laagste 751.3 te Yanmayen. Thermometerstanden; 9 uur 33 gr., 12 uur 41 gr. W eersverwachting. Matige tot zwakke N.O. lot O. wind. Helder tot licht of half bewolkt. Droog weer. Lichte vorst des nachts. Overdag matige dooi. Zondag 23 Februari. Zon op 7.02; onder 5.25. Licht aansteken alle rijwielen, motor rijtuigen en andere rij- en voertuigen 5.55. Maan op 5 21 v.m.; onder 11.32 v.m. Nieuwe Maan 28 Februari. Maandag 24 Februari. Zou op 7.00; onder 5.27. Licht aansteken alle rijwielen, motor rijtuigen en andere rij- dn voertuigen 5.57. Maan op 5.55 v.m.; onder 12.33 n.m. Nieuwe maan 28 Februari. HOOGWATER VLISSINGEN. Middelbaret ij d. Zondag 2 1 Febr. 9 50 22.34 Maandag !4 11.10 23.39 Dinsdag 25 12.08 Woensdag 26 0 28 12 50 Donderdag 27 1.03 13 22 v rijdasf 28 1 33 13 55 irtleröaür 1 Mam't 2.02 15.21 gen, omdat hoofdzakelijk Zeeuwen het Tehuis bezoeken, al was het maar met een deel van de opbrengst van de col lecte voor inwendinge zending. Door de vergadering werden herkozen tot bestuursleden de heeren mr. H. F, Lantsbeer, ds. Van Empel en tot pen ningmeester, wegens het vertrek van den heer H. Dronkers, de heer G. W. Graai huis. Zij vormen met mr. De Veer, voor zitter, ds. L. B. Tjebbes, secretaris en den heer J. A, Vertregt het bestuur Aan het slot der vergadering deed de voorzitter de verblijdende mededeeling dat door wijlen mejuffrouw M. P. Bree man aan de afdeeling 1000 was gele gateerd en hij wekte allen op den schoo nen arbeid ten bate van onze militairen van harte te steunen. Gisteren zijn de eerste aardbeien op die veiling der Coöp. veilingsvereeniginig Walcheren aangevoerd en wel door de N.V. Walchersche Fruitteelt Maatschap pij, directeur de heer M. H. Braat. De noteering was 15 cent per stuk. Direct na den brand in de sociëteit „De Vergenoeging" heeft het bestuur stappen gedaan om een andere lokali teit voor de leden beschikbaar te stel len. Tol nu toe is 't i.n' die pogingen niet geslaagd en zullen de leden worden op geroepen tot eene vergadering op Don derdag a.s. om te trachten in deze tot een beslissing te komen Hedenmorgen was men bezig den wijn die in den zwaar gewelfden kelder ge spaard bleef, weg te halen De billards en de queuen, die er vrij goed afkwamen, zijn uit de ruïne ver wijderd. Gisterenavond stegen vrij groole rookwolken op boven de huizen op de Markt vlak bij de Lange Burg. Reeds had dit angstige oogenblikken voor de toe schouwers tengevolge en daar een roode gloed op den rook zichtbaar was, werd een onderzoek ingesteld. De rook ont wikkelde zich door het op gooien van eierkolen op een kachel, de roode gloed was de weerschijn van de lichtreclame „Even tijd voor een Caravellis." Dit maal dus gelukkige onnoodige ongerusLhe.d. Wij ontvangen van den secretarie, den heer G. IC. A. Nonhebei, het op de. gisteren gehouden jaarvergadering der gezondheidscommissie uitgebrachte ver slag van de bevindingen en handelingen dier commissie voer 1929; we komen daarop nader lerug. WALCHEREN, DOMBURG. Alhier had Vrijdagmorgen ejan demonstratie plaats met de twee wielige motor-brandspuit uit de Kon. Fa briek van Motor- en Ilandbrandspuiten van Van Bergen te Heiligerlee. Hierbij waren tegenwoordig B. en W. met de le den van den Raad, de^Lranlmeesters en dagclijksche besturen uit de omliggende gemeenten. De demonstratie slaagde uit stekend. De goede eigenschappen van deze spuit bestond in het geringe gewicht een eenvoudige bedien'n i, terwijl de wa teropbrengst ongeveer 600 liter per mi nuut bedroeg. Ook werd geweAt met één tot en met drie stralen tegelijk. SEROOSICERKE. Gisteren vergaderde de lokaalcommissie van het vereeni- fgir.'gsgebouw „Samenwerking". In het jaarverslag van den secretaris werd hel aanbrengen van electrisch licht gememoreerd. De rekening sluit met een bedrag aan uilgaven van f 525 en inkomsten f 447. De lokaalcommissaris de heer G. S. Sturm doet verslag hoeveel maal ge bruik van het gebouw is gemaakt, 189 keer de groote zaal en 6 4 keer de kleine zaal. De aftredende heeren Joh. Wondergem en J. Coppoolse werden her kozen. De tarieven van de vorige jaren wer den weer vastgesteld voor 1930. Na nog verschillende huishoudelijke zaken besproken te hebben brengt bij de rondvraag de directeur van het muziek gezelschap de heer P. H. Broere hulde aan het bestuur voor haar doortastend heid -om het gebouw electrisch te ver lichten. De heer J. in "'t Anker vroeg nog om een klok in de zaal, wat door het bestuur in overweging zal genomen Worden. O. EN W. SOUBURG. Donderdag- avond vergaderden alhier de leden van de Geitenfokvereenig'ng in het café Dorp- zicht, alwaar als spreker optrad de heer J. Versluijs van Seroosfkerke, die op zeer aangename wijze het nut van de igei ten fokkerij in Nederland besprak. Spr. deelde o.a. mede, dat in Neder land ongeveer 250.000 geiten worden gehouden, die gemiddeld 125.000.000L. •melk per jaar opleveren, welke een waarde van f 12.000.000 vertegenwoordi gen. Nu de plannen tot het leggen van een waterleiding in deze gemeente wer kelijkheid beginnen t e worden is men thans zoo ver, dat spoedig met het aafwerk zal worden begonnen. Het werk, waaraan zooveel mogelijk inwoners van Souburg zelve te werk worden gesteld, wordt uitgevoerd door de N.V. Aannemingsmaatschappij v./h. firma de Ruijter te Haarlem. ZUID-BEVEL AND. GOES. Bij Kon. besluit van 1 Febr. is aan J. A. Wilton van Reede, bankier alhier, verlof verleend tot het aannemen van zijn benoeming tot officier de l'In- struction Publique van Frankrijk. HOEDEICENSKERKE. In de Donder dag gehouden aigemeene ledenvergade ring der coöperatieve Boerenleenbank waren 76 leien tegenwoordig. De rekening en balans over 1929, het 21ste boekjaar, werden goedgekeurd Het ledental bedroeg op 1 Jan. 1930 272 leden legen 255 op 1 Jan. 1929 Op 31 Dec. 1929 waren 393 spaar bankboekjes in omloop met een bedrag van f274648. Op 1 Jan. stond aan voorschotten uiit f221447. Op 1 Jan. 1930 waren 42 rekeningen courant geopend. Rekeninghouders had den van de bank te vorderen f 48537 en verschuldigd f21303. De winst over 1929 bedroeg f 895, die in het reservefonds werd gestort, waar door dit stijgt tot f 12650. D e rente blijft onveranderd' 'gehand haafd. Tol lid va.n het bestuur werd! herbe noemd de heer A. Oele, aftredend di Yecleur, terwijl in plaats van den heer C. Dekker, tot lid van den raad van toe feiicht werd benoemd de heer C. van Damme Pzn te Baarland. ZEEUWSCH-VLA ANDEREN G. D, CLINGE. De gemeenteraad besloot toe te treden tot den Prov. Brandweerbond De voorzitter wijst op de groote moeilijkheid der brandweervoorziening •voor deze gemeen ie, n.I. het absoluut gemis aan wa'er. Aangenomen werd een voorstei-van tien Branden de jaarwedde van den tweeden ambtenaar ter secre tariie met f300 teverhoogen. Bij de rond vraag werd verbetering van het fiets pad te Clinge (dorp) verzocht en ver- belering van de Dorpstraat te Nieuw namen. Tevens om aandrang uit te oefe- nen op de P.Z.E.M. om tariefsverlaging te verkrijgen. De voorzitter zeide in de afdeeiingsvergaderingen der Staten de kwestie te- zullen bespreken. HULST. De groole kerk' alhier, die tot nu toe voor een deel behoorde tot de R.K. gemeente en ten dee.e tot de Ned. Herv. gemeente, is, zooals. bekend, ge heel aan eerstgenoemde overgegaan. Daardoor was het Kerkbestuur der Ned. Herv. gemeenle verplicht over te gaan ot aanbesteding van den bouw van een keri£ niet een toren van 30 M. aan het Koningin Wilhelminaplein. Daarbij was minste inschrijver de heer J. H. Wisse te Zaamslag voor f 57.885. De gunning is nog aangehouden. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W. D. AARDENBURG. Met de Staatscrt. van 22 Februari zijn verzonden afdrukken van de akten betreffende de Algemeene Tractor- en Motorvereeniging „Zeeland" gevestigd alhier. MSf (lngez. Med.) bendijke door ds. A. J. Bosman te Maas sluis. GereL Kerk. Aangenomen het beroep naar Mussel door I. de Wolff, cand. te Middelburg, die bedankt heeft voor Niéuwerklerk, Sleen en West-Terschelling-Midsland. Beroepen te Amsterdam (voor den misis.-dienst te Djocja) ds. J. B. Allaart te Kollum. Gerei. Kerk (H. V.) Beroepen te Middelburg ds. J. v. H. Woude te Amersfoort. Wij ontvingen een PRACHTIGE COLLECTIE Vraagt stalen. Meubel- en Beddenmagazijn (lngez. Med.) zijn, die vóór het aanschaffen, van de breimachines geld hebben moe en leenen in de hoop met die machine een aardige bijverdienste te krijgen, gedupeerd zijn. Het verdient aanbeveling vóór het koo- pen van breimachines van bovenstaande rekening te houden. Naar de Z. K. verneemt is met ingang van 1 Mei a.s. de heer P. A. Eggermont, thans onderwijzer te Larns- waarde, benoemd tot hoofd der R.-K. school te Westdorp e. (is De raad van Rilland Bath be noemde gister tot onderwijzer aan de ol. school, den heer W|. Treffers te Vrijhoeve-Capelle. Chr. M. O. en H. O. in Zeeland. Vrijdag werd te Middelburg een ver' Vogel met 'V J Ongelukken. Te Lis se is de 46-jarige B. fï. «it Sasisenheim door een melkauto oven-e den; hij is aan de bekomen, verwondin gen overleden. Op de Prinsengracht te 's Gr&- venhage is Vrijdagochtend de 67-ja- rige wed. v. d. H. a'daar door de tram overreden en gedocd. Uit een gracht te Hasselt is bet lijk opgehaald van de Wed. P, A, Ver moedelijk is de 78-jarige vrouw door een ongeval te water geraakt. DE GESLAAGDE S.O.S. OPROEPt. De heer Henk J. C. Versteege 'e Z and- voort heeft thans aan de Dai y Mail een dankbetuiging geiondei voor d; be middeling de het blad verleend beert, om hem te Spalding op te sporen toen het station Hilversum het bericht ver spreidde dat lnj dadelijk terug moest gadering gehouden onder voorzitterschap ems[. ongesteklhe;d van van dr. J. van Lonkhuijzen uit Zierikzee, voorzitter van het voorloopig comité om te komen tot oprichting van een Ver FLORA, Wonderen uit Pygmy-Land. De Levende Doode. Pygmy-land. Het eerste deel van de groote Sterling-expeditie: die per vlieg tuig ter exploratie van de wildernissen van Nieuw-Guinea. Een expeditie, even gevaarvol, even moedig, even belang rijk als welke vroegere of huidige ook, waarvan deze film het bewijs levert. Die alleen al een gang naar de Flora dubbel en dwars waard is! Dinsdag en volgende avonden het tweede deel. De Levende DoodeDie groote groep jongelieden van den oor log, die gingen, niet weerkwamen, en van wie nimmer iets vernomen werd. Gesneuveld? Het joqge vrouwtje neemt het ten slotte aan; ach, de tijd staat niet stil, heelt veel smapt enook het leven herneemt zijn rechten. Wie zal het dan Marion kwalijk nemen, als ze, zich Norman's weduwe wanend, dra her trouwt met diens vriend; en wie 't Nor man euvel duiden, als hij een vriendin netje (Marion Nixon) tot gezelschap kiest? Doch de band van d'echt is nu eenmaal meestal solieder dan die der liaison: als de ex-amant op komt da gen, verdedigt Norman op afdoende wij ze zijn rechten, met een veroordeeling (onder valscben naam) tot levenslang als gevolg. Geen bezwaar: Marion mobili seert eenige stoere hulptroepen ter voor bereiding eener ontvluchting, hetgeen in een Amerikaansche gevangenis even goed voorkomt als in de Schevening- sche. Alleen heeft de overheid er daar meer voor over de ontsnapten te her krijgen: zoeklichten, mitrailleurs, welke laatste Norman tevens de gelegenheid bieden tot een edelaardig offer. Dus geen happy end, of wèl, naar men 't wil opvatten. Marion en Norman maken er een spanningsvolle film van. Tenslotte nog een frissche Wild West: de Woestijnpiraat. Bandieten, die door Tom Tyler onschadelijk worden gemaakt voor de gebruikelijke belooning, ^acmmBsaiassmnatmMmmasssasesmaaiis^aKamasBmammBammBBmiBmasa eeniging voor Christelijk Middelbaar en Voorbereidend Hooger Onderwijs voor Zeeland. De vergadering, welke druk bezocht was, werd geopend door den voorzitter, na het zingen van Ps. 89 7 en gebed, met er op te wijzen, dat groo te moeilijkheden te overwinnen zullen zijn, maar wanneer men optrekt in het geloof, dan behoeft men daarvoor niet terug te deinzen. Na breedvoerige bespreking werd de grondslag der vereeniging als volgt ge formuleerd: De Vereeniging staat, voor het on derwijs in hare scholen te geven, op den grondslag van de Heilige Schrift, naar de verklaring der Geref. Kerken, vervat in hare belijdenisgeschriften, de belijdenis des geloofs, den catechismus en de vijf artikelen tegen de Remonstranten. De in dit artikel gebruikte woorden „de Ge reformeerde Kerken" zijn niet gebruikt in den zin van de ,,'Geref. Kerken in Ne derland', maar in breeden historischen zin. In de vastgestelde statuten staat o. a. dat in het bestuur niet meer dan de helft der leden tot eenzelfde kerkge nootschap zal mogen behooren. Hierna verklaarde de voorzitter, dat de veree niging was opgericht. Vervolgens kwam aan de orde de vraag waar de vereeniging gevestigd zal wor den. Na een uitvoerige discussie werd de beslissing aangehouden. Van andere zijde vernemen wij, dat de vraag is óf Middelburg óf Goes als plaats van stichten eener school, zijn moeder. Hij zegt dat hij uog juist in zij» ge boorteplaats aaukwaim vóór zijn moeder stierf. FABRIEKSBRAND. Je Rostock is de Riedel'sche DachpappenfabrielC grootendeels door brand verwoest. De fabriek werd de eerste maal in 1928 in de asch gelegd, waarra een nieuwe fa briek werd gebouwd, die op 30 Septem ber j.l. afbrandde.. APOTHEKEN. Zondag en de pachten der voTgerfde week is a 1 h ie r geopend de apotheek van den heer G. K. A. Nonhebel. HARDNEKKIGE VERSTOPPING, dikke- darmcatarrh, opgeblazenheid, maagstorin gen, bloedstuwingen, traagheid van den lever, gele aders, pijn in de heup wor den door het gebruik van natuurlijk „Franz-J&sef'-bitterwater 's morgens en 's avonds telkens een glaasje weg genomen. De grootste medische specia listen verklaren, dat het „Franz-Josef" water zelfs bij prikkelbaarheid van den darm pijnloos werkt. Bij Apoth, verkrijgb i mgez UIT MIDDELBURG. Te Utrecht is in het Diaconessenhuis op 79 jarigen leeftijd overleden de beer A. Picnot, oud-leeraar in het Engelsch aan de R. H. B. S. en het Gymnasium, ai- hier. DE MOORD AAN HET BEZUIDENHOUT Het O. M. bij de rechtbank te Den Haag vorderde heden tegen K. v. d. M., verdachte inzake den mi: d ad, waarvan mevr. Odem aan het Bezuidenhout het slachtoffer werd, wegens moord en po ging toL doodslag levenslange gevangenis- nisstraf. De verdachte bleef ontkennen. BEURSOVERZICHT. AMSTERDAM, 22 Febr. 12 uur. V.D. Handel lusteloos, doch stemming be paald vast. Over de geheele linie koer sen op hooger niveau. Publieke belang stelling voornamelijk op rubberaandee- len, onder invloed van prijsstijging te New-York, naar boven. Amsterdam rub ber tot boven 190 pCt, Koninklijken goed gevraagd en hoo ger. Industrieelen: Margarine Unies flink avance. Aku's vaste houding ingezet, re ageerden een kleinigheid, daarop in sne tempo iets oploopend. Philips goed prijshoudend. —O» l-xtl' Naar de Z. Nwsb. verneemt is dr J. Helder sedert 1907 Ned. Herv. pre dikant te Zierikzee voornemens de zen zomer zijn emeritaat aan te vragen Ds. L. J. C. Vis'beek, predikant |bi de Ned. Herv. gemeente te Hemise, die 't beroep naar"V1 i s si n gc n heeft aan genomen, zal vermoede'ijk Zondag 27 April zijn intrede alhier doen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Hcedekens'kterke dr. H. van Oyen te Rilthem1. Beroepen te Akkerwoude en Murmer- woude ds. C. Sundermeijer, vroeger te Ritlhem. Beroepen te Colijnsplaat ds. B. Dijk stra te Harich (Friesland.) Bedankt voor het beroep naar Krab- Waarschuwing, De hoofd-commissaris van politie te Utrecht brengt hel navolgende ter kennis van belanghebbenden: Den. laatslen tijd komen bij zijne ad ministratie zeer veel klachten in o\er het niet op tijd afleveren van wol en het op zenden van breiloon door J. A. Vogel Lange JJieuwstraat 77 te Utrecht. Ge noemde Vogel verkoopt breimachines en geeEt daarbij contracten af, waarbij' .bij zich gedurende 5 jaren verbindt den koopers van die breimachines van wdl te voorzien en de van deze wol vervaar digde kousen af te nemen, tegen vergoe ding van het z.g. breiloon. Vogel schijnt aan zijn verplichtingen t. o. v. de koo pers van de breimachines niet te kun nen voldoen, waarvan het gevolg is, dat die koopers. onder wie er versche:denen Nederlandsch vee naar Belglü, De Brusselsche correspondent flar Maasb. meldt: De uitvoer van herkauwende dieren langs het grenskantoor van Schapenbrug (Westcapelle) is weer toegelaten. Mar- Verplaatst met ingang van 1 Maart a s. de commies bij den Post-, Telegraaf- en Telefoondienst I. K. van der Weele van Middelburg naar Roosendaal. Ind. Stoomvaartlijnen, Indrapoera (thuisreis), 21 1 seille. Prinses Juliana (uitreis), 21 v, Genua. Koningin der Nederlanden (thuisreis 21 v. Southampton. Grotius, 20 van Amsterdam te Londen. Stoomvaartlijnen op N.-Amerika. Rotterdam, New-York n. Midd. Zee v. Gibraltar. Edam, Rotterdam n. New-Orleans, 20 te Vera Cruz. De correspondent der „Maasb. te Genève meldt: De Zwitsersche skispringer Adolf t5ad- rutt uit St. Moritz, heeft op een ski springwedstrijd te Ponte di Legno in Ita lië, het wereldrecord in het verspringen verbeterd door een gestanen sprong te volbrengen van 75 M. Tot dusver was de grootste afstand, die gesprongen was 72% M„ welke afstand bereikt was door den Noor Andersen. Voetbal Zuid. 2e klasse A. Overzicht. Het programma van Zondag j.l. is niet in zijn geheel afgewerkt kunnen worden. Vorst en regen, gepaard gaande met sneeuw- en hagelbuien zijn ook in deze afdeeling de oorzaken geweest dat een tweetal terreinen afgekeurd moesten worden. Van de drie wedstrijden, die te Breda zouden plaats hebben, ging die tusschon De Baronie en Vlissingen alleen door. De Vlissingers wisten het hierin, evenals destijds aan den Koudekerkschen weg wederom tot een puntenverdeeling (2—2) te brengen. Dongen toonde zich de tweede plaats volkomen waardig door Dosko met kolossale cijfers in de pan te hakken. Zeven doelpunten waren het resultaat in dezen wedstrijd, waartegen Dosko er niet één kon stellen. Zou de oudste Bergsche tweede klasser tenslot te nog het kind van de rekening worden t Het gaat er tenminste maar ver van roos kleurig voor haar uitzien. Zij heeft 11 punten uit 17 wedstrijden veroverd en de drie nog te spelen wedstrijden zijn tweemaal tegen R. B. C. en uit naar 1. A. C. Onze groen-witte stadgenooten na men zooals te verwachten wa3 te- gen Mevo revanche voor de in Bergen op Zoom geleden nederlaag.

Middelburgsche Courant | 1930 | | pagina 2