BEURSO VERZICHT A, Amsterd. Bank 192/58191%. A. Bank Associatie 6162%. A. Koloniale Bank 218 n M Geeft veel vraagt weinig. BIOSCOPEN. LEGER EN VLOOT AMSTERDAM, 8 Febr. (Slotkoers). Het eerste getal geeft den slotkoers van gisteren, het tweede dien van heden. 6 pet. Nederl, 104104. 5 pet. Nederland 102%1022/a. 4% pet. Nederland 1917 993/b— 10O2/.. 3 pet. C. Ned. W. Schuld 77%—772/s. 2% pet. Idem 65%65J. 5 pet. Zeeuwsche Hyp. Bank 100100% 4% pet. Idem 97%—98. C. Ned. Handel Mij. 174172%. A N. Ind. Handelsb. 158%—159. A. Rotterd. Bankver. 1137/81137/8. A. v. Berkel Patent 175%175. A. Kuechenmeister Ultr. 115. A, Houthandel Alberts 100100. C. Marg. Unie 354-353—341-345. A. Ned. Ford 275-278%—275. A. Ned. Kunstzijdefabr. 118-121118%. A. Gem. Bezit Philips 457-470460-468. C. Anaconda Copper 159%-160161%. C. Bethlehem Steel 103%102%. A. A.N.I.E.M. 332%—333%, A. Borneo Sum, Handel Mij. 159-160 15*/*. A. Boeton 171-176—167-171. A. Kon. Petrol. 397-398—395-396. C. Shell Union 23%23%. A Amsterd. Rubber 168-170%168%- 169. A Ned. Scheepv. Unie 188188%. A. Cu tl. Mij. der Vorstenl.- 153%152%. A Handelsv. Amsterd. 578-582579%. A. Javasche Cultuur Mij. 408-410409. A. Deli Batavia Tabak 377-380—375-379. A Deli Mij. 346-347—348-349. A Senembah Mij. 398-400%396%. A. Amsterdam Thee 7370%. A. Ned. Ind, Spoor 214%—212%. C. Chicago Milwaukee 257/826%. C, Union Pacific 222227. Prolongatie 2%3-3%. Markt sluit lusteloos. Zaterdag 8 Februari. WEERBERICHT VAN HET K. N. M, L Barometerstanden Hoogste: 779 te Storno way. Laagste: 758 te Boedapest. Thermometerstanden: 9 uur 34 gr., 12 uur 40 gr. Weersverwachting, Zwakke tot matige O. tot N. O. wind. Helder tot licht bewolkt. Droog weer. Lichte lot matige vorst. Zondag 9 Februari. Zon op 7.30; onder 4.59. Licht aansteken alle rijwielen, motor - rijtuigen en andere rij- en voertuigen 5.29. Maan op 11.41 v.m.; onder 4.46 v.m. .Volle maan 13 Februari. Maandag 10 Februari. Zon op 7.28; onder 5.01. Licht aansteken alle rijwielen,, motor rijtuigen en andere rij- en voertuigen 5.31. Maan op 12.42 n.m.; onder 5.59 v.m. Volle maan 13 Februari. HOOGWATER VLISSINGEN. Middelbare tijd. Zondag 9 Febr. 9 05 21 53 Haandag 10 1 10.30 23 03 Dinsdag 11 11.43 Woensdag 12 0 07 12.39 Donderdag 13 - 1.01 13 28 Vrijdag 14 f 1.45 14 18 Zaterdag 15 V 2.29 15.01 Oberlahnstein met Whisky, öognac, Vermouth, Wijn of Limonadesiropen geeft 'n verrukkelijken win ter avonddrank (Ingez. Med.) in andere provincies 'n Oommissie voor de Hygiëne voor het kind" opgericht is, die de zuigelingenbescherming voor Zee land behartigt. De weg door deze commisjsies ine slagen, is eveneen,s Overal dezelfde. Zij bevorderen een goede, zuige'ingonver zo r- ging door het geven van moedercursus- sen,' cursussen aan wijkverpleegsters én het opleiden van bakers lot de verkrij ging van het nieuw ingestelde baker dip'oma. Last not least werken zij mede tot de oprichting van consultatie-bureaux voor zuigelingenzorg. zooveel mogelijk in alle plaatsen. Reeds werden vanwege de commissie hier, of door aangesloten ver- eenigingen, in 'n dertigtal plaatsen moe dercursussen gegeven, en zijn er in een viertal plaatsen bakcropleitingen in gang, terwijl Zeeland in dertien plaatsen 'Con sultatiebureaus voor zuigelingenzorg -heeft, dank zij de medewerking van verschillende arisen, die zich met een Consultatiebureau bij de provinciale zui gelingenbescherming aansloten. Ik weet wel, dat dr. van der Bijl een voorstander is van deze maatregelen (en vrees ook niet dat hij mij. ondanks mijn opsomming ervan, onder degenen zal re kenen, die van meening zijn, dal het peil der kinderhygiëne niet goed kan zijn in een plaats, waar geen consultatiebu reau bestaat", vermoed zelfs, dat hij het met mij eens zal zijti, dat )de instel ling van een consultatiebureau, waar mo- gelijk, in streken met hooge zuigelingen sterfte de meest doeltreffende maatre gel is.) Doch waar hij buiten mijn ver wachting (dr. van der Bijl was tusschen twee haakjes een der pioniers op het gebied der provinciale zuigellngonhe- schermingï geen mei fling maakte van het beslaan eener algemeene bestrijding dér Ie hooge zuigelingensterfte meende ik toch op deze te moeten wijzen. In de eerste plaats, omdat zij, gezien de, in beide artikelen genoemde omstandighe den belangstelling verdient, maar ook omdat deze provinciale zuigelingenbe- fceherming krachtige medewerking be hoeft, medewerking van hen, die in deze kunnen steunen., maar ook van de moe ders van de zuigelingen, die weten moe ten, dat er moedercursussen gegeven worden en dat er binnenkort (v. a. Ie Mdidelburg) gediplomeerde bakers be schikbaar zullen zijn. MIDDELBURG. Bal Masqué De Zeeuwsche D andelsreizigers-Ver- eemging heeft gisterenavond haar jaar- lijksch gemaskerd bal gegeven, waarvan het sympathieke doe! is versterking van de kas van het Vrijwillig Ondersteunings fonds. Om dit d ?ei te bereiken is een flinke opkomst noodig, want de kosten aan zuikeen 'bal verbonden, zijn groot. Het bezoek was gister merkbaar minder groot dan ande're jaren en voor het be stuur moet dit ais een tegenvaller wor den genoteerd. Voor hen, die er waren was er nu meer ruimte ooi te dansen in de groote Schuttershofzaal en de bal- letmeester, de heer Aersens uit Vlis- singen, en het muziekgezelschap, dat er lustig -op los toeterde, in zware concur rentie met het orgel, hielden er de stem ming in, r.I durven wij van een zeer geanimeerd bal niet spreken. Bij een hal als dit, zijn de tgemaskerden het voornaamste. Uit het bovenstaande zal reeds gebleken zijn dat ook hun aantal niet groot was, maar de kwaliteit maakte goed wat aan kwantiteit te kort kwam. - Er waren zeer aardige en m-ooie cos- tuums bij; gezien het geringe aantal zul len wij er geen met name noemen, maar ons bepalen tot het hieronder laten vol gen van hen, die de fraaie prijzen vol gens den uitspraak van het niet gemas kerde deel der .aanwezigen in ontvangst konden nemen. Mooiste dame: Theemuts1, voorgesteld door mej. Hendriks, Middelburg; Leukste dame: „Miss Amerika", mej. Stroo, O.- Souburg; Mooiste heer: Dominosteen, de heer S. Gillisse, Middelburg; Leukste heer: visscner, de heer P. Wtes'.enend, Middelburg; Mooiste paar: Sjeik en Ha remdame, de heer en mevrouw Wigman, Middelburg; Leukste paar: Volendam- mers, de lieeren C. den Exter en J. Adriarnse, Middelburg; Leukste groep: Onschuldig veroordeeld, Theunissen en Klundert met hun verdedigers en een rijksveldwachter, voorgesteld door de heeren P. Vogel, A. de Muijack, C. Min derhout, W. Rijkse en B. Dingemanse, allen Middelburg. De prijs voor de Z.H.V.-reclame werd behaald door dhr. A. de Rijke te Mid delburg, die den gewonden Mercurius voorstelde, doelende op de malaise in den handel. Inschrijving kermis. Gisterenmiddag had ten SlaÜhuize a 1- hi-er de verpachting plaats van -de -staanplaatsen op de kermis, die van 4 tot 9 Augustus plaats heeft. De opbrengst was meer dan verleden jaar en bedroeg ongeveer f 4200. Be halve voor de gebruikelijke koek-, olier hollen-, en andere kleinere kramen, werf den plaatsen verpacht voor een stoom- carousse! die aan de zijde van de Markt ttiipschen Lange Delft en Noordstraat Ikomt. terwijl de luchtschommel plaats krijgt tegenover „de Eendracht", voor een lunapark, een butterfly, een cham pignonpaleis. een tête a queu, twee dans salons, een kijkteut, een schiettent, een apen tent. een Indische magiërtempel, een poffertjeskraam en een wafelkraam. Gedurende de maanden Februari en Maart zal een algemeeme inspectie der brandkrane.n alhier plaats hebben. Dit zal op werkdagen des middags tusschen 2 en 3 geschieden, en dit telkens in andere deelen der stad. Men zal dan het betrokken deel van het buizennet gedurende dat uur afsluiten en zal dus ieder aangeslotene goecf doem mét de kans van „waterloos"' le zijn rekening te houden. Vooral het gebruik van 'het bad moet d-an worden nagelaten. Gisteravond hie'd de afd. Middel burg van den Chr. Me I aa 1 be werke r s bond hare jaarvergadering. De voorziter, de heer P. Me'iefste, opende op de gebruikelijke wijze de ver gadcring en heette alle® welkom, in het hijzonder den heer II. Wetselaar, districtsbestuurder, en den secretaris van den Chr. Besturen Boinjd. Spr. wierp een blik op het afgeloopen jaar, memoreerde daarbij het 12y2-jarig bestaan dér af- deeling en spoorde alleuj 'aan in het nieuwe jaar actief mede te leven Lot heil der leden en bloei van den Chr. Metaal- hew. Bond. De secretaris, de heer P. II. J. Boste- !aar, bracht verslag uit over 1929, waar aan ont'eend is, dat tal van kleinere of grootero acties zijn gevoerd op verschei dene groote fabrieken, zoowel le M;d- delthurg als in Vlissingeo. Herdacht werd het 12i/2-jarig bestaan, in Augs. gehou den. Het ledental bi droeg óp 1 Jan,. '29 147 leden, op 1 Jan. 1930 213 -Jeden. De huisbe oekpropaganda werd krachtig ter hand genomen. De penningmeester, de heer L. Jacoh- sen dedde in zijn financieel verslag me de, dat in 1929 aan contributies is ont vangen f 6560.52. Aan de werk,'ooze le den is uitgekeerd f 817.32. Beide verslagen werden goedgekeurd. De aftredende bestuursleden, de hee ren P. Mehefste en J. de Poor te, werden herto en en als bestuurslid, in de vac.- T. Stoel, werd gekozen de lieer J. A. Schutte. Dc heer Wetse'aar sprak de afdee- Ling toe en behandelde daarna het onder werp: „Liet bevolkingsvraagstuk of de leer van Malthus". De secretaris van den C. B. B. felici teerde eveneens de afdeedng. De po'itie alhier heeft een viertal jeugdige knapen aangehouden, die zich aan diefstal schuldig maakten, een hun ner had o. a. een portemonMaie met eenig geld uit een fietstaschje weggeno men. WALCHEREN. Gemeenteraad ran St. Laurens. hebben gedaan inzake het verkrijgen van een lagen prijs voor electriciteit; hij zou gaarne zien, dat B. en W. hunne me dewerking verleenden om te trachten zooveel mogelijk aansluitingen te krijgen zoodat volgend jaar de minimumprijs van f 0.35 kan bereikt worden. De voorzitter zegt, dat B. en W. hiermede steeds bezig zijn. ZOUTELANDE. Donderdagavond werd de a'gemeene ledenvergadering gehouden der Loop. Boerenleenbank. Aanwe.ig 32 leden. Uit het verslag van dan, kassier b'eek dat het ledental in het afgeoopen boekjaar met 9 is gestegen en eind '29 134 bedroeg. De in '29 vergoedde en ge vraagde ïente was als vo'gt: spa .rgelden van leden 3.6 pet. en. \an uiet-leden 3.48 pet., jaardepo.sito's 4 pet., crediet- rente in rekening-courant 3ys pet., voor schotten 4,9 pet. en debetrente in re kening-courant 5 pet. De ba'ans geeft aan passïva's en spaar gelden f 87.499, jaardeposito's f 30.464. Winst f 365.53. De heer A: Ma'j aars werd als be stuurslid en de heer J. Kleinepier Azn. als lid van den raad va,n toezicht her- ko en. De heeren J. S. Adriaanse Sr. en J. K'einepier Azn. werden als plaatsver vangende bestuursleden herko.,ea. Vrijdagmiddag vergaderde de Raad in voltallige zitting. Na opening met gebed gaf de voorzitter een overzicht van de belangrijkste gebeurtenissen in het afge- lbopen jaar, waarvan de electrificatie der Gemeente wel de voornaamste was en wenschte de leden van den Raad, secre taris en den Ambtenaar Gods onmisbaren zegen toe. Hij deelde voorts mede, dat hij aan den Commissaris der Koningin had bericht, dat hij in verband met zijn hoogen leeftijd na afloop van zijn derde periode op 18 April a.s. niet meer voor herbenoeming in aanmerking wenscht te komen. De heer Wisse, als oudste lid in jaren beantwoordde den Voorzitter en wenschte hem namens alle wederkeerig alles goeds toe. Onder de ingekomen stukken bevond zich een schrijven van de commissie tot wering van schoolverzuim, dat voor 1930 tot voorzitter is benoemd de heer G. F. Weeda en tot secretaris de heer L. Ma- rinissen. In verband met de bevoegdheid verleend in art. 4 van de Drankwet, ver- eenigt de Raad zich met het standpunt van B. en W., dat er geen aanleiding bestaat om in den bestaanden toestand inzake het aantal vergunningen wijzi ging te brengen. Het verzoek van W. Rooze c.s. om sintels voor onderhoud van den Leliëndaalschen weg wordt ter afdoening in handen gesteld van B. en W. Z.h.s. wordt aangenomen het voorstel van B. en W, om toe te treden als lid van de Kon. Ned. Brandweervereeniging en van den Provincialen Brandweerbond, waarvan de kosten per jaar f 8,zullen bedragen. Op een vraag van den heer Kwekkeboom of dit insluit, dat nu in alle deelen der Gemeente hulp bij brand zal worden verleend, antwoordt de voor zitter, dat dit toetreden daar niets mede te maken heeft, spr. licht 't doel nader toe. Tot lid van het Bprgelijk Armbe stuur wordt met 4 stemmen herkozen de heer G. Kwekkeboom tegen 3 stemmen op den heer W. Rooze. Z. h. s. wordt vastgesteld een veror dening op de heffing eener bijdrage in de kosten van vervoer, onderzoek enz., als bedoeld in art. 21 der Besmettelijke Ziektenwet, alsmede een verordening op de invordering dier gelden. De pensioengrondslag van den gemeen teveldwachter wordt vastgesteld op f 1650,overeenkomstig de regeling van jaarwedde en emolumenten. Voor den te benoemen Gemeentebode wordt een instructie vastgesteld; als zoodanig wordt benoemd de Gemeenteveldwach ter S. de Putter op een jaarwedde en pensioengrondslag van f 80. Voorts wordt z.h s. aangenomen het voorstel van B. en W. tot het aangaan van een geldleening van ten hoogste f 3200.tegen een rente van 4.8% be- noodigd voor de meerkosten van het ondergrondsch laagspanningsnet. Op een vraag van den heer Boon of geen lager percentage kan worden verkregen, deelt de voorzitter mede, dat het in de bedoe ling ligt de leening bij de Coöp. Boeren leenbank te sluiten en dat geen voor deeliger voorwaarden bij anderen zijn te verkrijgen. Op haar verzoek wordt aan het Bestuur van de Chr. school over 1930 een voorschot van f 230.toege kend op de gemeentelijke vergoeding art. 101 der L.O.wet 1920. Een aanvraag van het bestuur der Chr. School om gelden uit de gemeentekas voor verbouw van de school in verband met het aanstellen van een vierde leer kracht, wordt op voorstel van B. en W in hunne handen gesteld om advies. Op daartoe gestelde vragen antwoordt de voorzitter, dat B. en W. geen meerdere inlichtingen kunnen geven, dan dat zij vernomen hebben, dat het in de bedoe ling ligt een lokaal te doen bijbouwen. Daarna stelt de Burgemeester voor aan de Rijkspolitie een gratificatie toe te kennen van f 90.wegens bewezen diensten tijdens de vacature van gemeen teveldwachter. De heeren Simonse en Boon kunnen zich met het voorstel ver eenigen, indien de Burgemeester, die zulks kan beoordeelen, het bedrag bil lijk vindt. Z.h.s. wordt het bedrag gevo teerd. Bij de rondvraag spreekt de heer Boon zijn waardeering uit voor wat B. en W, WESTKAPELLE. Donderdagavond zou de „sifdee'ing Westkapelle" van de Zie- kcnhuisverplcging Walcheren, 'im het Evangeliesatiegebouw alhier voor het eerst vergaderen. Doch de belangstelling voor deze vergadering' was zoo gering slechts een 6-tal pereonen waven opge komen dat het voorioopig bestuur be- s'oot tegen de volgende week Donderdag opnieuw een vergadering uit le schrij\ea, fn de hoop, dat de belangstelling voor de ie behandelen, belaingrijke punten dan grooter zat zijn. BIGGEKERKE. De vorige week is een goudsmid te Middelburg opgelicht voor een paar zilveren broekstukken. Door den commissaris van politie is de opspo ring van den dader verzocht. Het is he den den rijksveldwachter van Bigge- kerke en Oost- en West Souburg mo gen gelukken den dader op te sporen. Het bleek te zijn de 20-jarige landbou wersknecht J. M„ wonende onder Mid delburg, die heeft bekend de oplichting gepleegd te hebben. Hij is aan den com missaris van politie voorgeleid. ZUID-BEVELAND. Bij Kon. besluit zijn benoemd: tot lid van het bestuur der Waterkeering van den Calamiteuzen Borsselepolder, C. M. Nijsten, te Borsselen; tot gezworene van den Völckerpolder J. E. Vogelaar, te R i 11 a n d-B a t h. 'S-GRAVENPOLDER. De kommies J. M. L. van Langen te 's-Gravenpolder is met ingang van 16 dezer verplaatst naar Weilerlooi (gem1. Bergen L.) BORSSELEN. Bij Kon. besluit is ver leend de eere-medaille 'der OranjepNas-, ;sau-orde in brons aan F. Walhout al hier oud-arbeider van den calamiteu zen polder Borsselen. HANSWEERT. Evenals op andere ge meenten worden ook door da leerlingen der scholen te Hansweert rupsennesten van den basterd-salijuvUnder ingezameld. Een paar leerlingen hadden er in een uur 235 gevonden. Het totaal op een der scholen was in een, week, 2545. Schat men het aantal rupseny per nest op 500 dan zijn door de leerlingen van één school 1272500 rupsen verdelgd. Stellig zal de hulp van alle scholen het rupsengeviaar krachtig helpen be strijden. SCHOUWEN-DUIVELAND. HAAMSTEDE. Donderdagavond trad vcor de landbouwvereeniging „G. et C." als spreker op Ir. J. Siebenga algemeen secretaris der Z. L. M. met het onder werp: „De afzet onzer landbouwproduc ten." j Vervolgens behandelde Ir. M. de Vols vertegenwoordiger van het Land- en Tuinbouwbureau te Amsterdam aan de hand van verschillende lichtbeelden de enorme fabricatie (3000 millioen K.G.) van luchtstiktstof door de Duitsche Tar- beu-Iiidustrie. THOLEN. OUD VOSSEMEER. Alhier werd m het hotel Tholenaar een uitvoering gege ven door Oud-Vossemeer's muziek,ver eeniging, onder de degelijke leiding van den directeur den heer Dubois, bleek, liet gezelschap weer uitmuntend vor deringen te hebben gemaakt. FLORA. Een familieschandaal. - Eenzaam. Nadat de revue en een klucht de re vue passeerden, draait hier als eerste hoofdnummer „Een familieschandaal". Familie-schandalen vindt men overal drie hoog-achter in Amsterdam, bij den boer op het dorp, den stadsbewoner en.in de New Yorksche elitekringen. Er zijn zelfs menschen, die beweren, dat heel dat New Yorksche eliteleven, van familie- en andere schandalen aan el kaar hangt. Maar dat is klets of kift na tuurlijk. Al die familiedrama's en schan dalen draaien natuurlijk om ongewensch- te echtverbintenissen {van den kant der ouders), die vanwege de betrokken aan staande echtelieden natuurlijk wèl ge- wenscht worden. En zoo is het hier óók al: de aristocratische moeder van Jack wil niet, dat gezegd jongmensch met een lieftallige kruideniersdochter in het hu welijk treedt, maar nademaal Jack er anders over denkt, en nadat er van al les voorgevallen is, komt Jack toch in het huwelijksbootje met de vrouw zijner keuze. Wie oo de verdere reis kapitein is, dat vermeldt de film niet Na de pauze draait „Eenzaam", een eenvoudige film van een eenvoudig ge geven, maar juist daarom wel sprekend tot de toeschouwer. Van een jongeman,, die op een drukkerij werkt, en een meis je, die telefoonjuffrouw is, wordt ons hier geschilderd hoe zij beiden, eenzaam, 't leven doortrekken, elkander vinden op een dagje uit, malkaar weer verliezen, om tenslotte tot de merkwaardig-verheu- gende ontdekking te komenja, wel ke? Fijn is 't! ELECTRO. Witte schaduwen. Het is een vraag, waarop het antwoord niet met zekerheid te geven valt: bren gen de blanken, waar zij onder de „wil den" komen, de beschaving mee, of het verderf? Eerst meende men, dat de komst der blanken als een zegening te beschou wen was; nu is er een richting, die het een vloek noemde. Het een zoomin, als het andere is waar: ons ras was dik wijls tot zegen, óók dikwerf tot een vloek maar op den duur zal de zegen het misschien kunnen winnen. Want het paradijs-achtige leven van den wilde in zijn onbesmetheid met der blanken be schaving was in velerlei opzicht toch óók niet alles dat kan de moderne hygiënist, die deze gebieden doorkruis te, u leeren! De film „Witte Schaduwen", in haar geheel op het mooie Zuidzee- eiland Tahiti opgenomen, is een -vinger wijzing naar het vloekwaardige deel van der blanken invasie. Zij verhaalt in poë tische filmtaal van den verloopen dokter Matthew Lloyd, die opkomt voor de in boorlingen, welke zoo wreed worden be handeld door zijn Amerikaansche mede blanken. Verdreven van het eiland, komt Lloyd op een ander, waar hij na aller lei belevenis de dochter des opperhoofds huwt om tenslotte, wanneer hijzelf, door een opvlamming van blanke heb zucht gedreven, het sein geeft, door de hand van zijn ouden blanken vijand te vallen. De schitterende natuuropnamen ma ken Witte Schaduwen, behalve tot een dramatische film, ook tot een belang wekkende kultuurfilm. Kiest een beroep, niet voor uw kind, maar mèt uw kind. Inlich tingen geeft de Ver eeniging voor Beuroepskeuze, Bureau Arbeids beurs. (Ingez. Medj Bij beschikking van den matni&ter van Defensie is aan den dienstpl. lich ting 1926 M. J. van Jolé uit de ge meente Hontenisse met ingang van 18 Maart a.s. vrijstelling van den dienst plicht voor goed verleend. ALHAMBRA, VLISSINGEN. Weary River. Weary River bewijst de progressie in de techniek der „sprekende, zingen de en musiceerende": de spreekstem dui delijker, de zangstem helderder, de mu ziek zuiverder. Nu nog de metaal-achtige bijklank eruit, (bij de violen is de „band zoo nu en dan nóg hinderlijk)en het geluid benadert het natuurlijke volko men. Waarmee de toekomst van. de spre kende is gestabiliseerd. Een nieuw terrein bovendien voor sce nario-auteurs. Immers de „sprekende" stelt lang niet die eischen van aaneen schakeling en variëteit van actie, die w$ bij de stomme kennen. In Weary River" b.v. scènes als de dialoog tusschen den dranksmokkelaar Jerry Larabee en den directeur der ge vangenis zouden onmogelijk zijn zonder de stemmen ook te böören, en- van zelf onbestaanbaar bij de muziekmtvoe; ring. Het gegeven mag bij de „sprekende simpeler, de regie soberder zijn. Zoo 't ook in „Weary River". rMaaJ drukwekkend nochtans'. Niet het mms door Richard Barthelmess, die een mooie zangstem heeft, en die het reeds overbe kende, terecht populaire hed mede be- roemd heeft gemaakt. R'cha[d B^ mess: de zoo sympathieke acteur Dat een klasse apart. Geen star, niet noch buitengewoon uitblinkend, en toe verre van een talentvol middelmaat. We noemen hem geen groot kunstenaar, met een hoofdletter K, maar een beminnelijk Artist, met een hoofdletter A, voelen ons thuis: sympathiek. En e zoo Betty Compson. Hun samenspel, met dat van oc

Middelburgsche Courant | 1930 | | pagina 2