Rheumatiek KUNST EN' WETENSCHAP KERKNIEUWS RECHTZAKEN GEMENGD NIEUWS. BEKENDMAKINGEN BURGERLIJKE STAND WAAR IS WERK? Verkoopingen - Verpachtingen in Zeeland van - tusschen Zeeland en Brabant en Zuid Kof tand heeft spr. als eersten indruk ge kregen, dat ze een groene kapstok was ora pi'es aan op te hangen.;. In de eerste ver^dering werd een subcommissie Le- no*;n)d, die voor het eind? van het jaar napport zou uitbrengen, een tocht langs d« verschillende vee ren werd gemaakt om aan le toonen hoe moeilijk liet ver keer is in Zeeland, maar tol nu itoe is geen rapport verschenen,. Spr. heeft den secretaris nog eens gerappel'eerd, maar geen antwoord ontvangen, hij meent dal men zich ora 'de kwestie niet mieer bekommerd. Men is zeer ge melig voor tie woorden van den; voorzitter ear spr hraclit hem daarvoor dank, ep hoopte, dat de heer Boudewijnse nog lang op zijn bekende voorkomende wij.e de verga deringen zal leiden en dat het hem', ook in zak,en in 1930 goed moge gaan. (Ap plaus). Bij de vaststelling der notulen van de vergadering van 31 October maakte de heer JERONIMUS de opmerking' dat hij gesproken heeft van onaangenaam getroffen te zijn door de hulde aan den beer v. d. Heuvel gebracht. .Mededeeiingen. D.e VOORZITTER deelde mede, dat do commissie voor onderzoek, dor ge loofsbrieven van de herkjozeo leden en het gekozen lid deze in orde heeft be vonden. D|at de minister de begrooting der Kamer voor 1930 heeft goedgekeurd en dat eene dankbetuiging is ingekomen van de Veeenriging voor Handelsonder wijs te Goes voor den ontvangen steun. Naar aanleiding van de vraag van den DE "VOS om' pogingen in< het werk -te wlllem stellen om te komeni tot een rechtstreek sche spoorwegverbinding tus schen Middelburg en Wo1 phaarb dijksche Veer, deelde de VOORZITTER mede .dat liet bureau aan Ged. Staten verzocht heeft eventueele pogingen te steunen. Vergaderd werd met de commissie van toezicht op de l'rov stoomlbooldiensten en daarbij werd door het bureau toege zegd ©en globaal plan te zullen doen ont werpen om eenig overzicht te verkrijgen van de aan de verbetering verbonden kpsten. Alvorens dit plan bij de directie der Spoorwegen in te dienen zou: het ter kennis van de Commissie van Toezicht gebracht. Nadat eenige pogingen om iemand te vinden, die het plan met kostenraming zou kunnen gereed maken waren mis lukt, werd de heer Van der Hooit te Kloetingen hiertoe bereid bevonden. Deze diende zijin rapport in October jj. in Hij ontwierp een plan voor de (aansluiting te 's-H. Arendskerke en een drietal plannen aan het Wolpbaarthdijk- sche veer. De kosten te 's-H. Arendsker'- ke werden geraamd op f 18.000, die bij het Wolphaartsdijksehe veer bij plan 1 op f 44.000 of met aanvulling van een door het werk ontstaande kom op f51.300, bij plan II resp. f49.000 en f52.300 en bij plan III resp. f52.000 en f 60.300. Dit rapport werd ter kennis van de commissie van toezicht gebracht. Eerst in het begin van Januari ontving 't "Burcaa eene uihioodiging deze aangele genheid met het''college van Ged'. Staten te koroen bespreken en geschiedde dit op 17 Januari. Het algemeen gevoelen was, dat het gezien de hooge kosten niet ge- «vesnjscht zoude zijn bij de Spoorwegen een verzoek in te dienen om ook de wer ken bij het veer uit te voeren, aangezien daardoor de kans om de verbetering te 's-H. Arendskerke te verkrijgen niet zou worden vergroot. Ged. Staten zegden ten slotte toe ©en schrijven te dezer zake tot de directie der N. S. te zullen rich ten en blijkens een toegezonden' af schrift, is aan deze 'toezegging voldaan. Al deze mededeelingjen werden voor kennisgeving aangenomen, evenals de vermelde ingekomen stukken inzake ver laging van het recht voor kwitantie zegels en inzake de -wegenbelasting. Benoemingen, Aan de orde was de benoeming van een voorzitter en stelde de heer MES voor dit bij acclamatie te doen, waar tegen de VOORZ, zich principieel ver zette. Gekozen werd de heer BOUDEWIJN- SE met 14 stemmen, de heeren Jeroni mus en M. Laernoes kregen ieder één stem. Tot voorzitter der af deeling Grootbe drijf werd herkozen de heer M. Laer noes met 6 stemmen en 1 op den heer Massee, tot voorzitter van de afdeeling Kleinbedrijf de heer Stofkoper met 8 stemmen en 1 blanco. Alle drie namen met dank voor het weer in hen gestelde vertrouwen de herbenoeming aan. }^den der vaste commissies wer den bij acclamatie herkozen, en in de vacatere-Chamuleau in de commissie voor de Nijverheidsbelangen gekozen de heer Anker met 10 stemmen, tegen 5 op den heer Menheere en 1 op den heer Lindembergh. Wijziging Begrooting. Het voorstel tot wijziging der begroo ting 1929 werd zonder discussie of hoof delijke stemming aangenomen. Brieftelegrammen. Hetzelfde geschiedde met het voor stel van het bureau in verband met de voorgenomen invoering van brieftele grammen en het daarvoor ontworpen antwoord aan den directeur-generaal der P. T. T. Rondvraag. Be beer MES juichte het toe, dat de voorzitter in zijn Nieuwjaarsrede ook den landbouw besproken heeft, die zoo nauw samenhangt met de belangen van handel en nijverheid. Nu het den land bouw slecht gaat, wordt dit in den klein handel vooral sterk gevoeld. Spr. wilde daarom twee punten speciaal onder de aandacht van het bureau brengen. Ten eerste dat het gewenscht is, dat de rijks- en provinciale opcenten op de grondbe lasting worden verminderd en ten twee de, dat ook Nederland eigen producten beschermt. De VOORZ. herhaalde, dat de lamd- bouwaangelegenheden niet op den weg der Kamer liggen en het een verkeerden weg inslaan zou zijn zich daarmede uit eigen beweging te bemoeien. Wel han gen de belangen van den handel er nauw mede samen en als er uit landbouw- kringen om steun werd gevraagd zou steun kunnen worden verleend. De heer JERONIMUS zeide, dat hij het ten deele eens is met den voorzitter en ten deele met den heer Mes. Het belastingvraagstuk is wel degelijk een algemeen belang en men zou op egali satie van de belastingen ook van de pro vincies onderling moeten aandringen. De VOORZ. meende, dat het wei han dig is van den heer Jeronimus van de woorden van den heer Mes gebruik te maken om wat hem na aan het hart ligt naar voren te brengen, maar het is iets heel anders dan de heer Mes zeide. De heer OLTHOFF stelde de vraag of het inzake het nagaan van de wer king van de nieuwe locale telefoonta rieven niet beter is zich tot het bedrijf zelf te richten, dan zooals het bureau doet tot de aangeslotenen. De VOORZ. zeide dat deze wenk na der zal overwogen worden. Het voor deel van den door het bureau gekozen weg is echter, dat de aangeslotenen wel enkele gegevens meer zullen verstrek ken. Er zijn zaken, die groot belang hebben bij de verlaging der interlocale tarieven, waardoor de kosten der lo cale gesprekken worden opgeheven. Men hoopt zoo een algemeen overzicht te krijgen van verschillende zaken. Spr. kent een zaak, die aan lokale gesprek ken naar raming 170 meer zal beta len, andere wellicht niet. Spr. geloofde, dat de weg die het bureau koos, wel re sultaten zal hebben. De heer M. LAERNOES geloofde dat een globale opgave niet het juiste in zicht zal geven. Men moet weten wat de gevolgen voor handel en nijverheid zijn. Voor particulieren is het nieuwe tarief wellicht voordeeliger. De heer BOSMAN geloofde, dat voor al ook het winkelbedrijf er schade van heeft, omdat menige huisvrouw er tegen opziet telefonische orders te geven. De heer LINDENB7RGH juicht de cir culaire toe en wekte reeds personen op er goed gevolg aan te geven, spr. meent, dat voor het platteland de nieuwe ta rieven voordeel brengen. Na een half jaar zal men er in de steden ook aan gewoon zijn en de huisvrouwen er niet meer tegen op zullen zien om te tele- foneeren. De VOORZ, zeide, dat het van het bureau geen actie, doch slechts een on derzoek geldt. De heer LINDENBERGH komt terug op het door den heer Mes aangevoerde en zegt dat de landbouw niet gebaat is met verlaging der grondbelasting, al thans niet in het algemeen. De kwestie van het tarief is wel eco nomisch, doch veel meer politiek en de landbouworganisaties moeten zich daar buiten houden. De heer Mes betreurde het juist, dat men er politiek van heeft gemaakt, men moet allen samen kijken naar hetgeen andere landen doen. Dan zal wel dege lijk blijken, dat bescherming noodig is. De heer Jeronimus wees op de dezer dagen ontvangen biljetten van de Rijksverzekeringsbank, waarop voor het tweede halfjaar allerlei vragen ter invul ling worden aangegeven en kwam op te gen het voorschrift, dat men als men za ken of filialen in verschillende gebou wencomplexen heeft, men verplicht zal worden de daarin werkende arbeiders groepsgewijze op te geven. Dit is dikwijls onmogelijk omdat dezelfde persoon soms hier en dan daar werkt. De voorzitter zeide, dat dit nu niet ineens te verwerken is, maar het bureau zal het eens bekijken. De heer Klok zou in verband met de verbinding Middelburg-Wolfaartsdijksche Veer er bij Ged. Staten op aan willen dringen direct verbeteringen ook voor den huidigen dienst te bewerkstelligen en wel omdat de toestand zeer treurig is, o. a. een week of 3 geleden was de bus weer overvol en toch werden onder weg nog menschen opgenomen. Het is absoluut onverantwoordelijk. De voorzitter zeide, dat dit bij de bespreking met Ged. Staten ook naar voren is gebracht. Het heeft ook mede- g werkt aan de beslissing om zich tot de N. S. te wenden. Het is echter goed dat het nog eens naar voren is gebracht. De heer De Vos. deelde een geval mede, dat de bus vol met zinken bladen was geladen, dit brengt tooc ook gevaar voor de reizigers mede. Hierna werd de vergadering gesloten. plin, dat thans onder Polen behoort. De G u ten berg-b ij b e 1 werd door het klooster bestuur verkocht om zijn blij vend bestaan onder de tegenwoordige omstandigheden te kunnen verzekeren. In 1884 werd op een Londensche auc tie voor zulk een bijbel 6500 pond be taald; in 1911 werd er een te Parijs verkocht voor ruim 138.000 francs. De voorlaatste prijs, ook door een Ame rikaan besleed, Dedroeg 180.000 gulden. Pit 'bod is nu weer overtroffen. Een Berlijnsche ooi-respondent van hel Handelsblad meldt: Te Berlijn is met een kppitaal van 12.000 mark de „Richard Tauber Ton- film G Al. R. II. opgericht. Richard Tau ber zal zich dus ook, thans aan de spre kende film' gaan wijden. Een Amerikaansch antiquair heef een Gutenberg-Bijbel gekocht voor 470.000 mark. Dit exemplaar was in de 15e eeuw eigendom van de Bernhardiner- orde in Löbau, waar hij gebruikt werd in het priesterseminarie daarna kwam hij in het bezit van het klooster in Pel- Het O.M. bij het Gerechtshof te Leeuwarden heeft 4 jaar gev,straf ge vraagd tegen een 45-jarig koopman aldaar wegens diefstal met braak in de gerefor meerde kerk te Baard, waarbij hij meta len 'beslag van de bijbeis scheurde en deze boeken vernielde. Aneta meldt uit Semarang. De Raad van Justitie alhier heeft den heer van der W., die in het Tjandi-hotel al hier een poging tot moord deed op den heer W. van Zuylen, lid van de Wees- en Boedelkamer, veroordeeld tot 'n gevan genisstraf van acht jaren onder aftrek van preventief. De Officier van Justitie heeft hooger beroep aangeteekend. De eisch was vijftien jaar. ■A' Brandstichter. Voer de rechtbank te Rotterdam heeft zich een meubelverkooper te verantwoor den gehad, wier. was ten laste gelegd, dat hij op 20 J uni van het Vorig! jaa.r j|n de zaak van de N.V. "Woninginrichting Modern aan den Stationsweg brand zou hebben gesticht, waardoor gemeen ge vaar voor goederen te duchten is ge weest. Subsidiair werd hem ten laste gelegd, dat hij den brand zou hebben gesticht, teneinde 'de verzekeilHgls'bedra- gen 20.000 en 500 bedrijfsschade uit betaald te krijgen. De eisch luidde een gevangenisstraf voor den tijd. van acht maanden. o Overtreding Luchtvaart- reglement. Onlangs werd gemeld dat de politie te Rotterdam nagaat, of op het vliegveld Waalhaven overtredingen worden begaan van het Luchtvaartreglement Tot op het oogenblik van de invoering1 van dit reglement wiaren de vliegeniers, die op Waalhaven landden of er startten, vrij in het manoeuvreeren;.Maar het Lucht vaartreglement bevat voorschriften, die de piloten behooren op te volgen. De K. L. M.-vlieger L. Sillevis landde eenigen tijd geleden op Waalhaven, zon der dat bij met zijn vliegtuig te, voren den voorgeschreven halven. cirkel boven het landingsterrein had beschreven. Hij kreeg een verbaal en had zicli voor den kantonrechter te verantwoordden. De pi loot werd veroordeeld tot f 20 boete of twee dagen hechtenis. Dit is de eerste maal, dat een verkeerslvlieger wegens overtreding van het Luchtvaart-reglement door den burgerlijken rechter wordt ge vonnist. En|kele militaire vliegers werden in Den Bosch al eerder gestraft. Het Volk verneemt, dat niet alleen Le gen Sillevis een vervolging is ingesteld. Nog meerdere K. L. M.-piloten, alsmede enkele vliegeniers van de Farm'an, heb ben een proces-verbaal gekregen en zul len eerlang voor den kantonrechter te Rotterdam moeten verschijnen. Rheumatische pijnen en smarten worden steeds door Sloan's Liniment tot bedaren gebracht. Een kleine hoeveelheid er van, aangebracht op het pijnlijke gewricht of op de stramme spieren, dringt door en deelt spoedig warmte en verlich ting toe aan de pijnlijke weefsels. Gij gevoelt U bijna onmiddellijk beter en de pijn is spoedig geheel verdwenen. Verkriigbaar bii alle Apothekers en Drogisten. **lsi ONDERSCHEIDING AAN REDDERS. Donderdag heeft de gezant van Let land ten kantore van den voorzitter van de Zuid-Hollandsche Maatschappij tot redding van schipbreukelingen, aan de Wlijnhaven te Rotterdam, medailles en getuigschriften van de Letlandsche Reddingmaatschappij uitgereikt aan de bemanning van de reddingboot Koningin Wilüeknina te Stellendam, voorde redding van de opvarenden van het Letlandsche stoomschip Valka. De bemanning van de Koningin Wfil- helmina bestond uit A. de Jager, schip per; I. de Rijcke. machinist; L. J. de Jager, A. Troost, B. de Blok en G. van Gelder, matrozen. De diploma's, in hel Lettisch gesteld, gewagen van den betoonden heldenmoed en geven het recht, de gouden medaille van de Letlandsche Reddingmaatschap- pij te dragen. (Ingez, Med.) Ongelukken. Woensdagnacht omstreeks half drie is op den Haagweg nabij Delft een on bekende man aangereden door een auto bestuurd door een heer uit Rotterdam. De man was bijna op slag dood. De auto, een gloednieuwe wagen van de R.A.I. te Amsterdam, reed daarna tegen een boom. De politie van Rijswijk heeft het lijk van den onbekenden man naar het lijkenhuisje aldaar vervoerd en de auto in beslag genomen. Naar het Hand, verneemt verkeerden de passagiers, die in de auto waren ge zeten, in een vroolijke stemming. Zij hebben geen letsel bekomen. Branden, Donderdagmiddag is brand uitgebro ken in de paraffine-loods van de Neder- landsche raffinaderij van petroleum- wroducten aan den Spaarndammerweg te Haarlem. Het vuur sloeg spoedig over op eenige vaten olie, waardoor de brand snel een groote uitbreiding kreeg. Men wist de boeken van het kantoor tijdig in veiligheid te brengen. De brand was te ongeveer twee uur door de brand weer zoover bedwongen, dat gevaar voor uitbreiding geweken werd geacht. De gebouwen zijn verzekerd. De oorzaak van den brand is nog onbekend. Het blusschingswerk viel te midden van het brandbare en ontplofbare mate riaal niet gemakkelijk. Er is dan ook een brandweerman in een olieput gevallen, waaruit hij tijdig gered kan worden; een andere stortte van een ladder, ook hij werd niet gedeerd. AUTO SNELLER DAN EEN TREIN. Een Britsche auto heeft dezer dagen den bekenaen „train blue", die van St. Raphael aan de Riviera naar Calais rijdt, geslagen. De afstand per trein 'bedraagt ongeveer 1400 K.M. Vier jonge Fngelschen hadden de wed denschap aangegaan. Twee stapten in den luxetrein, de twee anderen in hun auto. Op hetzelfde oigenhlik reden ze van St. Raphael weg. Toen de trein te Calais aankwam, stond de auto al voor het) station. Hij was 20 minuten eerder aange komen. - i KRANIGE REDDER. In de nabij heid van Janowitz kwamen zes kin deren, die op het ijs speelden, in het iwater terecht. De toevallig voorbijkomende timmer mansknecht Frans Polcar snelde de kin deren te hulp, doch zakte zelf ook door het ijs. Met zijn vuisten sloeg hij toen het ijs stuk en bereikte zoo langzamerhand de kinaeren. Driemaal ging hij in het ijs koude water en slaagde er in alle zes te redden. Toen de ouders der kinderen, die in middels ook naar de plaats des onheils waren gekomen, den redder wilden be danken. was deze reeds verdwenen. NEERGESTORT. Gistermiddag is een sergeant-vlieger van het derde lucht vaartregiment te Chartres tijdens een oefenvlucht neergestort. De man was onmiddellijk dood. Tommy (terwijl hij uit een melkbus op duikt): „Meneer, ik heb de laatste trein naar Buitenschool gemist?" GENERALE REPETITIE VEREENIGING VOOR INSTRUMENTALE MUZIEK. Burgemeester en Wethouders van Middelburg, gelet op artikel 4 der Schen- kingsacte van het Bommevan den Broecke-fonds, brengen ter algemeene kennis: dat voor de generale repetitie op Dinsdag 4 Februari 1930, des avonds 8 uur, van de door de Vereeniging voor Instrumentale Muziek te geven uitvoe ring, zoolang de voorraad strekt, voor mingegoede ingezetenen op de Secreta rie (benedenverdieping, ingang Helm) uitsluitend op Maandag 3 Februari 1930, des avonds om 7 uur precies, kaarten zijn te verkrijgen tegen 10 cents per Middelburg, den 28 Januari 1930. Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. DUMON TAK, Voorzitter. M. VAN DER VEUR, Secretaris. Middelburg. Van 2931 Jan. Ondertrouwd: G. Gil de, 30 j. en L. van Son, 32 j.; J. Zwigt- man, 27 j. en J. M. Tres, 27 j.; Ci. Adamse,. 26 j. en A, B. Koekman, 24 'j.j A. J. van Peperstraten,, 27 j. en Q. M. Niesthoven, 27 j. Overleden: J. Gocdblóed, 'geh. met E. Wisse, 83 j.; L. Thomassen, wedn. van C. P. Fagel, 76 f.; L. 'So^. ongeh. d. 19 j.; J. A. Rouffaer, geh. met L. M. Verhage, 68 j. Vlissingen. Van 23— 30 Jan. Ondertrouwd': J. W. de jMeulder, 21 j. en J. J. Lenaerts, 23 j. F. de Jonge, 25 j. en G. C. Lorier, '20 j.; H. P. Sonius, 22 j. en. 'J. H. Bo% 26 j.; C. Ventevogel, 27 j. en P. M. Suur- mond, 23 j.; J. C. Marckelbaeh, 22 j. en J. C. S. Schuurbiers 19 j. j Getrouwd: H. Wi. J. de Rijke 29 j. en S. Sol 25 j. G. A. Leendertse 22 j. en T. M. de Wit 21 j. J. Gastel H9 j. en G. Si Leendertse 18 j. M. van Eeniennaam' 23 j. en J. C. Kemeling 22 j.; 'J. B. Stijger 28 j. en G. J. Swennjen 25 (j. BevallenE. Mol geb. Wondergem d.; J. Lems geb. van Hoeke z.; 0. ff. A. Stroo geb. van Huizen d.M. A. .Ver schoof geb. de Zeeuw z.; T. L. van der Meulen geb. Herwïg z. Overleden: J. C. Kooman man vain M. Hendrikse 40 j.; C. J. van der Linden d. 2 mnd.; M. F. WSPems vrouw van iL. D. Vigne 44 j.; C. W|. F. Wijsveld jm. 22 j.; J. P. Gorveleijn man van M. C. Koele- man 67 j. L. Thomassen weduwnaar van. 0. P. Fagel 76 j.; A. Olijslager man van E. Adriaans© 71 j.; J. A. Rouffaer man van L. M. Verhage 68 j. De Districts-Arheidsheurs voor de ge meenten tusschen O. en W. Schelde te Middelburg, telefoon No. 243, zendt ons de volgende Aanvragen Binnenland: AMSTERDAM, opzichters in tij del ijken dienst in het bezit van diploma M. T. S. f 1800 tot f >3500 per jaar. s TILBURG, bekwaaih steenhouwer, da delijk, 70 cent per uur en premie, duur van hel werk pl.m'. 3 maanden. UTREÜHT. voor meubelfabriek, 2 stof feerders, dadelijk,, toon n. o. t. k., voor onbepaalden tijd. ZUTPI1EN, dames- en heerenkapper, moet goed met het yak; bekend zijn, dad., loon n. o. t. 'k,., voor onbepaalden tijd. ARNHEM, bekwaam dames- en hee renkapper, dadelijk, loon en reiskosten n. o. t. k. (in- of uitwonend), voor vast. DORDRECHT, 10 metaaldraaiers, 3 metaalfraisers, 4 bekwame metaalscha vers en 1 bekw. koperslager, dadelijk, allen 62 cent per uur, v. vast. DORDRECHT, vier bekwame ijzer werkers, dadelijk, 'Joon volgens den Me- taalbond C. A. O., voor onbepaalden tijd'. ROTTERDAM, bekw. le verkoopster, moet grondig bekend zijn met het corset- yak f 80 tot f 90 per maand en pro visie. AMERSFOORT, fijnstrijkster P. G., da delijk, pl.m. f 10 per week en kost -en inwoning, voor vast. AMERSFOORT, boekbinder (2e klas) moet goed kunnen binden, dadelijk, loon volgens 0. A. O., voor onbepaalden tijd. ARNHEM, metaaldraaier voor scheeps- machinebouw, dadelijk, loon volgens O. A. O. bij geschiktheid voor vast. ARNHEM, bekwaam koperslager voor koperen pijpen, dadelijk, loont volgens 0. A. O. voor onbepaalden tijd. ENSCHEDE, electrisch lasscher, da delijk toon volgens 0. A. O., voor vast. BREDA, haspelmeester, behoeft niet bekend te zijn met ftaJbricage van kunstzijde, dadelijk, toon en reiskosten n. o. t. k., voor onbep. tijd. GOUDA, voor Goöp. Inkoopver. in kolo niale waren bekwaam' boekhouder, moet met personeel kunnen omgaan, voor 1 Maart a.s., voor vast, UTRECHT, schilder (Diucollak'spuiter), dadelijk, loon n. o. t. k., voor onbepaal den tijd. DORDRECHT, voor E leclriciteitsbe- drijf, lijnwerker. f 32.88 per week, kans op vaste aanstelling. Aanbiedingen uitsluitend aan de Districts-Arbeidsbeurs Middelburg. Febr. 4 Middelburg, Kachels en Ijzerwaren Notarishuis. 5 Vrouwepolder, Inboedel, de Neeling. 6 Middelburg Hofstede, Land, De Neeling. 8 Souburg, B o omen, Vervaat en Willebooirdse. 13 Souburg, Hofsteedje, v. d'. Harst. 14 Domburg, Land en Inspan, Btaupol ten Gate 15 Westkapelle, Huizen en Bouw land, Loeff. 18 Ritthem, Inspan. Fuhri Snethiage. 26 Serooskerke, Inspan, Struve.

Middelburgsche Courant | 1930 | | pagina 7