Im§@? Pastilles VlIiNHARöT's BEURSNOTEERING Zondag 2 Febr. 8 26 15 49 Zenuw Tabletten 75 ct Laxeer-Tabletten 60 ct Hoofdpijn-Tabletten 60 ct KERKNIEUWS "KUNST EN WETENSCHAP LAATSTE BERICHTEN ERRATUM. BIOSCOPEN» BUITENLAND Algemeen Overzicht Beknopte Mededeelsngen m AMSTERDAM, 1 Februari, (Slotkoers) Het eerste getal geeft den slotkoers van gisteren, het tweede dien van heden. 6 pet. Nederland 1922 1033/s1037/a. 5 pet. Nederland 1918 103103. 4% pet. Nederland 1917 101101. 3 pet. C. Ned. W. Schuld 771/.—772/6. 2 pet. Idem 65*/B657/s. 5 pet. Zeeuwsche Hyp. Bank 100% 100%. 4% pet. Idem 9898. A. Amsterd. Bank 190%191. A. Bank-Associatie 62 A, Koloniale Bank 224223. C. Ned. Hand. Mij. 1741/,,175. A. Ned. Ind. Handelsb. 159159. A. Rotterd. Bankver. 113%1138/s. A. v, Berkel Patent 180180-181. A. Kuechenmeister Ultr. 121121 C. Margarine Unie 354-357353-354% A. Ned. Ford 265 -272—267-270. A. Ned. Kunstzijdefabr. 125%-127% 123-127. A. Gem. Bezit Philips 499-523495% 501. A. De Schelde 89'% C. Anaconda Copper 154156. C. Bethlehem Steel 103103%, Aand. A.N.I.E.M. 343-345—343. i'd. Handel Mij. 160y2—160y2. id. Boeton 174-182—168-175. A. Kon. Petroleum 396%-397%398-400 Oert. Shell Union J23a/8. Aand. A'dam Rubber 163-170—168s£s 1691/2- A. Ned. Scheepv. Unie 1898/»189. id. Cult. Mij. d. Vorsten!. 153y4—154. id. Handelsv. A'dam 577-583—580-584. id. Javasche Cult. Mij. 406-408—405i/2. id. Deli Bataria Tabak, 376y2— 378-380. id. Deli Mij. 347i/2—349-350. A. Senerobah Mij. 396-398—397-398. A. Amsterdam Thee 7978. A. Ned. Ind. Spoor 220219%. Cert. Chicago Milwaukee 251/H25, Prolongatie 2%— 3. Markt sluit nauwelijks prijshoudend. 1 Februari. WEERBERICHT VAN HET K. N. M. L Barometerstanden: Hoogste 769.7 te Haparanda. Laagste: 723.8 te Brest. Thermometerstanden 9 uur 44 gr., 12 uur 46 jgr. Weersverwachting. Meest matige Z.O. tot O. wind, zwaar bewolkt of betrokken, waarschijnlijk en kele sneeuwbuien, temperatuur om het vriespunt. Zondag 2 Februari. Zon op 7.42; onder 4.45. Licht aansteken alle rijwielen, motor rijtuigen en andere rij- en. voertuigen.- 5.15.' Maan op 9.25 v.m., onder 8.47 n.m. Eerste kwartier 6 Februari. Maandag 3 Februari. Zon op 7.40, onder 4.47. Licht aansteken alle rijwielen, motor rijtuigen en andere rij- en voertuigen 5.17. Maan op 9.35 v.m.; onder 10.00 n.m. Eerste kwartier 6 Februari, HOOGWATER VLISSINGEN. Middelbare tijd. baandag 3 3.59 16 22 Dinsdag 4 4.32 16.55 Woensdag 5 5 09 17.35 D-,derdag 6 5.51 18 22 Vrijdag 7 6.39 19 ()7 Zaterdag 8 7.41 20.18 Toen deze, de meesten vergezeld door hun dames, de zaal binnenkwamen, had den zich daar talrijke genoodigden ver zameld. Ook de eerste „Indië-vlieger" Th. a Th. van der Hoop, hoorde tot de aanwe zigen. De moedige mannen zijn achtereenvol gens toegesproken door de heeren Prof. Mr, M. W. F. Treub, majoor L. H. Cripps, generaal Snijders, H. Rud. du Mosch e, a. Een koor zong den mannen een spe ciaal voor deze gelegenheid gecompo neerd lied toe, vervaardigd door den heer P. C. Poorttnan. NEDERLAND EN BELGIE. In het rapport, dat de heer Poulletuit naam van de commissie van Buitenland- sche Zaken heeft opgesteld, herinnert hij eraan, dat zoowel in de secties als in de commissie, men gaarne zou zien, dat, de handende kwesties met Nederland definitief geregeld zouden worden. jjElk symploon van tegemoetkoming, wordt gunslig door de Belgische opinie aanvaard", zegt de happorleur. Het schijnt dat men in Nederland de zelfde opinie toegedaan is. Degenen, aan beide zijden der grens ,die zomdeir vooringenomenheid en In alle objectivi teit de bestaande moeilijkheden onder de oogen zien, zljm niet slechts van mee ning dat zij praktisch niet al'een moe ten ,maar eveneens kunnen opgelost wor den ten yoordeele van beide naties, daar inderdaad hun gemeenschappelijke be langen groot- zijn." GEBREK AAN REGEN. Aneta meldt uit Soerabaja: In verband met het uitblijven van den regen zijn de vooruitzichten in het Ma- doerasche ongunstig. Er heerscht vooral groot gebrek aan veevoeder. Bladschie- tende boomen, vooral vruchtboomen, werden hier en daar weer geplunderd, teneinde het vee in leven te kunnen hou den. Reeds hebben vele dessamenschen het grootste deel van het vee van de hand gedaan om zelf te kunnen leven, hetgeen echter eerst geschiedde, nadat alles wat waarde had in het pandhuis was gebracht. Ofschoon de nood nog niet overal tot het hoogste is gestegen, moet de toestand, vooral op Oost-Madoera, als kritiek worden beschouwd, INKRIMPING VAN DE POENALE SANCTIE. De regeering deelt in de M. v. A. inza ke de aanvul! ingsbegrootinig aan. den Volksraad* mee, dat voorsteilen tot in krimping' van het instituut der poenale sanctie verwacht kunnen worden 'vóór het einde van de eerstvolgende zitting van den Volksraad. PEST. Aneta meldt uit Bandoeng. Een epidemie van bubonen-pest, die plotseling is uitgebroken in het district Tjiparaj in het Bandoengsche heeft bin nen den tijd van drie dagen drie dooden geëischt op een totaal aantal patiënten van tien. Weet ge zeker, dat het beroep, dat uw kind gekozen heeft, hem (haar) een goede toekomst verzekert? De Vereeniging voor Beroepskeuze (Bureau Arbeidsbeurs) geeft gratis adviezen, zoodat ge U daar op de hoogte kunt stellen. BBRaBKOBKcaaraflmassBttanaBRMBfia (Ingea. MedJ tebedrijven ontslag heeft gekregen en met pensioen is gegaan, afscheid geno men van de hoofd- en andere ambtena ren van dien dienst. Door den heer Ir. J. Boelen, hoofddi recteur der bedrijven en namens de amb tenaren door den heer P. F, van Dorst, werden de verdiensten van den schei dende en zijn aangenamen omgang ge schetst. Een tweetal geschenken werden den heer Delzenné als blijvend aanden ken aan allen aangeboden. Met woorden van dank werden ze gaarne aangenomen. De Zeeuwsche Handelsreizigersver- eeniging zal dit jaar de eerste zijn, die een Bal-Masqué alhier geeft en wel Vrijdag a.s. en zulks ook nu weer ten bate van het vrijwillig ondersteunings fonds. De fraaie prijzen voor groepen, paren en afzonderlijke personen, vindt men ge ëtaleerd in den Pfaff Naaimachine winkel in de Lange Delft. ZUID-BEVELAND, GOES. Zooals bekend bes'oot het wa- tersciiap de Breede Watering bewesten Ierseke belasting te heffen van de ge bouwde eigendommen iin den Dolder. Ged. Staten blebben echter dit bed uit nog niet goedgekeurd, zoo-dat Van hef fing dezer belasting in dit jaar zeker nog niets zal komen. KLOETINGE. Vrijdagnamiddag is de ze gemeente van een eigen transforma torhuisje uit onder stroom gebracht. Het college van B. en W. was hierbij tegenwoordig, de burgemeester was door ziekte verhinderd; ook was er' ir. De Regt namens de P. Z. E. M. De loco burgemeester, de heer M. Eversdijk, hield een toespraak, en nadat ir. De Regt er de aandacht nog op vestigde, dat de prijs voor Kloetinge 39 cent per K.W.U. en dus niet zoo hoog is, in Zeeuwsch- Vlaanderen is in sommige gemeenten de prijs nog 60 cent per K.W.U.heeft de loco-burgemeester den stroom van het hoogspanningsnet overgebracht op het laagspanningsnet en toen was Kloetinge van electrischen stroom voorzien. NOORD-BEVELAND. COLIJNSPLAAT, Donderdagavond gaf het harmoniegezelschap „Wilhelmina" al hier in de zaal van den heer J. Haring man een uitvoering. SCHOUWEN-DUIVELAND. BURGH. Donderdagavond j.l. hield de afdeeling Burgh-Haamstede der S.D.A.P. een openbare vergadering in Hotel v. d. Moer. Als spreker trad op de heer K. Brok, lid van Ged. Staten van Drenthe te Assen met het onderwerp: „Versterkt de (gelederen." ZEEUWSCH-VLAANDEREN O. D. SAS VAN GENT. Benoemd lol rijks veldwachter, wegens het met pensioen gaan van den heer Ed. de Kousmaecker, met ingang van T Februari, de heer J. van der Laan, thans agent van politie te AVeesp. de Koningin-Moeder cn de Prins naar Den haag teruggekeerd. Toen de Vors e ijke personen hét voor plein verlieten, werden zij aan de over zijde van hel Rapenburg, waar duizen den zich hadden opgesteld,, luide toe gejuicht. Even laler vertrok -ook de Prin ses, ole iot aan hel hek uitgeleide werd gedaan door een groot aantal hoogleera ren in ambtsgewaad en tal van anderen die bij de plechtigheid waren aanwezig geweest. Op het oogeublik, dal de Prinses in den gereeds!aanden landauer staples werd door de menigte luid„Leve de Prinses" aangeheven. Het rijtuig reed vervolgens over de Kloksteegbrug langs do overzijde van het Rapenburg, stapvoets midden door de talrijke menigte, die zich geestdriftig be toonde, en dajarn-A over de Houtstraat- brug tol vlak voor het gebouw der V.V. L.S.. waar een groot aantal leden stond opjgesteld, die 'bij aankomst van de Prin ses het ,,lo Vivat" aanhieven. De Prinses betrad hierna "het gebouw, waar zij receptie hield. Later op den middag vertrok de Prin ses weer naar Den Haag, waar ten pa lei- ze Noordeinde hel promotiediner plaats had. Deze was volkomen in den stijj van promotie-maaltijden aan de Universiteit. Ook de promotielaart. uil nougat ver vaardigd. voorstellende „:t Wiaerle" le Katwijk ontbrak ni-et. Als tafelpresiden te fungeerde een der parsnymphen. DE NED. ÏNDÏE VLIEGERS GEHULDIGD. In de groote feestzaal van het Hotel ,,De Twee Steden" te Den Haag zijn gis termiddag de vliegers en mecaniciens, die in de afgeloopen zes jaren een of meer tochten naar Indië hebben ge maakt, op initiatief van den Onderne- mersraad voor Ned. Indië gehuldigd. ZEELAND het afdoende middel tegen Hoest, Verkoudheid en alle aandoeningen der slijm vliezen Per aluminium kokerl je 60 ct (Inaez. Med.) De Minister van Financiën maakt bekend, dat ten behoeve van 's Rijks schatkist wegens over vorige jaren te weinig betaalde belastingen, naar inko men en-of vermogen (geweiensgeld) is ontvangen bij: den ontvanger der directe belastingen te Axeül f 105; Kortgene f 5.50; St. Maartensdijk f 368, f 307.20: Ter neuzen f 21; bij den inspecleur der directe belastingen ie Middelburg f 251,7.1; f 59. Aan hel vakexamen van Surnume rair der registratie en domeinen heb ben voldaan de surnumerairs J. van Nes en W|. A. Beliën. Tot surnumerair der registratie en do meinen zijn. met ingang van 1 Februari benoemd J. H. Lever, G. W, Stoorvé, A. J. Meijerink, M. P. Ringelberg, B. J. Roze. H. Wilhelmij J. J-. .T. van Kluyve, M. Knol, E. H. J. Reepmaker, Van Belle, D. Molenaar. II. A. Driels'ma, AY. A. ArerpJanke. J. Th. ter Mar'sch. DF „P. Z. E. jM." In de gisteren gehouden buitenge Wrojnte vergadering van aandeelhouders der N.V. „P.Z.E.M." werden z.h.s. aangenomen de voorstellen tot uitbreiding der Centrale te Alissingen en tot overneming der Cen trale te Neuzen en de netten te Schooln- dijke, Philippine, Kapelle en SI. Phi lip stand. MIDDELBURG. Van 46 Februari worden hier ter stede in de Huishoudschool demon straties gegeven met een nieuw keuken- kookinstrument, de Kohlmans Patent stoom- en stoofpannen. Voor nadere bij zonderheden zie men elders in dit blad. Gisteren heeft de heer A. L. Del- zenne, die als boekhouder der gemeen- in de Flectro draait. Gewéldigs is er niets aan, en men behoeft zich >x>k niet uit le sloven: kan ik de diepzinnige verwikkelingen wel in al hun fijne nu ances volgen? AVelneen! „Bij opbod ver kocht" is een echt gezellig, spannend feuilleton, dat ons eens heerlijk ver plaatst in de stevige romantiek van 'n eeuwtje geleden. Een schoone jongeman speelt daarin de hoofdrol, avonturier van goeden hui ze en met een nobel hart. In een kroeg met allerlei beestachtige typen slaven handelaars speelt hij z'n eerste bravou- re-duel, met een fijne Toledo-kling tegen het slagzwaard van oen kaperkapitein en wint zoo den dollar, die hem z'n vertering, mitsgaders de verschrokking van zijn negerknecht, kan doen beta len. Maar: hij wint nog wat! Een Ver- loopen barbiers- en scheersalon. En wat onze schoone jonge knaap daór al niet beleeft. Dat kunt ge in verscheidene acten zien: een vrouwspersoon, in jeugd en scho onheid zijn evenknie, eerst maat schappelijk boven hem verheven, dan ,o gruwel, als bijna blanke slavin (let terlijk ho orl) verkocht, bij opbod en met 'do smaragden van onzen vriends moeder belaald, eigendom van hem ge worden. Ge zoudt zeggen: ziedaar? Wlel- neen, nu komt het pas. Maar hoe dat ontsluieren we niet. Een Amerikaansch kluchtje met een hevig hobbelende Tin-lizzy vormt, met 't dusgenoemde nieuws, het bijwerk Bij Apoth. en Drogist ft (Ingez, Med N e d. H e r v. K e r k. Beroepen te St. Antifa ter Muiden ds J. L. Adriani te Nes (Ameland). ken. Er was een volle en sterke toon, zonder eenige nuance of variatie, gelijk matig luid en zwaar, daardoor in de hoog te wat geforceerd. Niet zonder spijt kon men voortdurend bemerken, dat de op zichzelf wel goede stem zoo ondoelma tig en weinig economisch gebruikt werd. Het orkest heeft met de vervulling van de begeleiding veel eer ingelegd. Met animo en slagvaardigheid volbrachten de orkestleden hun inspannende taak. Mej. Wijthoff vervulde de pianopartij met discretie; haar aandeel droeg tot het geheel ongetwijfeld veel bij. Het behaalde resultaat is in 't bizon der voor den leider, den heer Jan Kuiler, een groote voldoening. APOTHEKEN. Zondag en de nachten der volgende week is alhier geopend de apotheek van mevr. wed, J. W. van de Garde. Wegens overvloed van copie moest dé lezing van de Ned. Reis-Vereen., worden aangehouden. In het verslag van den raad van Sou burg staat onder aanschaffing motor brandspuit aan het eind, dat de heer Goedbloed zijn voorstel tot handhaving handhaaft. Dit moet zijn tot aanhouding. SCHIPBREUK. Naar V.D. verneemt is het vracht- stoomschip Groenloo van de maatschap pij Noordzee twee dagen geleden ten N. van de Buringsrotsen (Portugal) in een N. storm onklaar geraakt, waarbij het schip gebroken is. Het schip zal naar Nederland worden gesleept. BEURSOVERZICHT. AMSTERDAM. 1 Febr. 12 uur V.D. Be stemming ter beurze was niet on gunstig, doch de invloed was nog meer ingekrompen. Oliewaarden goed gedisponeerd. Kon. als verschillende huitenlanidschfe soorten stelden zich op hooger niveau. Mijnafd. Boston's e enige bedrijvigheid. Algemeene exploraties waren vast 't gister geleden verlies weer inhalend. Suikerwaarden goed van toon. H. V. A.'s vast. FLORA. Haar vier zoons. Nu dan eens geen „vamp" of On schuld" de hoofdrol, maar Margaret Mann, een voortreffelijke actrice als oud moedertje van vier zoons, stoere stevige kerels, zooals het land daar die voortbrengt. Zoons om trotsch op te zijn. Helaas de oorlog, die ieders illusie verstoorde, eischte drie hunner en de zoon, die overbleef, gaat naar Amerika zijn geluk beproeven, want kort na den oorlog stond in het vaderland het woord „geluk" een tijd lang niet in de woorden boeken. En wonder, dat de verlangens der oude moeder uitgaan naar dien eene, zoo ver weg van het vertrouwde land. Een verlangen, zoo sterk, dat zij ten slotte huis en hof verlaat om de verre reis te ondernemen naar het onbekende land, onbekende menschen, onbekende zeden en gewoonten, en een onbeken de taal! De reis naar Amerika met den tocht over zee, de bezwaren bij immigra tie. Maar wie waagt en volhardt, is de overwinning. En zoo komen ze dan ten slotte samen, moeder en zoon! Een in den besten zin van het woord ^mooie film; mooi door Margaret Mann's zoo voortreffelijk spel, dat niet naliet ontroe ring te geven, en dat niet na zal laten. Samnjy Cohen, een der komische „ty pen", die we graag zien. Thans als wiel renner met al de escapades, die de lach lust opwekken. ELECTRO. Bij opbod verkocht. U kent zeker wel die gezelligje ro- Inians en feuilletons, dewelke zich niet 'onledig houden met diepzinnige of bijna filosofische bespiegelingen en analyses, maar waarin echt nou 'rs wat ge beurt? Handeling van het eene hoofd stuk tot het andere, van begin tot eind? AVelnu dót is nu de film, die deze week p e „Instrumental e". De vereeniging voor instrumentale mu ziek alhier geeft AVéensdag 5 Febr. een concert onder leiding van den heer Joh. H. Caro. Alls solist treedt op Ste- phan Bergmann, een pianist die zeer vermaard is. Het programma vermeldt als eerste uitvoeringen voor Middelburg Praeludium en fuga (A moll) van Joh. S. Bach; 5 Ftudes van A. Scriabiiie en Navarra van Albeniz (de laatste twee pianosoli). A'erder komen op het pro gramma voor het concert in F-moll van Joh. S. Bach, voor piano met orkest begeleiding en een Be'.lade, variaties over een ATaamsch volkslied van Arth. de Greef die, naar men ons mededeelt, zèeer interessant moet zijn. AfLISSINGEN. „Die Zerstörung Jerusalems". Gemengde Zangvereeniging. Na de groote meesters van het Ora torium en andere kerkelijke werken is een tijdperk van stilstand gekomen, waarbij componisten, wier werken een groote verbreiding verkregen, omdat er zoo weinig oratoria Werden gecompo neerd, die een geheelen avond vulden, slechts als vooi'bijgaande figuren moeten worden vermeld. Tot één dier componis ten behoort August Klughardt, de schrij ver van het oratorium „Die Zerstörung Jerusalems". Hij geeft in dit werk een mengeling van oud en nieuw, traditio neel in het vocale en met moderne nei gingen in de instrumentatie, waarin ook de uiterlijkheden van de kunst van Wag ner niet ontbreken. Het geheele werk ademt een door en door frisschen geest. De kracht, die er uit opwelt is zoo sterk mogelijk. Het imponeert van het begin tot het einde. Een klankenstroom, die nu eens magistrale effecten sorteert en dan weer diepe emoties schenkt. De uitvoering, die door een bevredi gend aantal bezoekers werd bijgewoond, droeg in alle opzichten het stempel van ernstig voorbereid te zijn. De koren, wel ke in dit oratorium een hoofdbestanddeel vormen, werden, zoo goed als doorloo pend, geacheveerd, en dat met de noo- dige kleurafwisseling. Het was een ge- notr dien bezielden koorzang te volgen De leden der Gemengde Zangvereeniging verdienen warm te worden geprezen voor de bepaald zeer verdienstelijk wijze, waarop zij zich den geheelen avond van hun inspannende taak kweten. De keiis der solisten bleek ditmaal niet bizonder gelukkig te zijn met uitzonde ring van de altzangeres Jo Immink. Be gaafd met een mooi donker-getimbreerd geluid van grooten omvang, met prach tige diepe tonen, muzikaal van opvat ting en uitbeelding, heeft zij haar soli ten gehoore gebracht. Mevrouw van Staa- Beversluis werd door ongesteldheid ver vangen door de sopraanzangeres mevr Sala te Den Haag, Zij zong weliswaar dikwijls met bravour en intelligentie maar ze kende ternauwernood innigheic en ontroering. Haar intonatie was som wijlen onzuiver en het geluid had vaak een scherpen kant. De tenor Piet Zwager heeft veel moois te genieten gegeven; hij beschikt over een sympathiek geluid en een zeer ver zorgde voordracht. Minder te spreken zijn we over den baszanger Ringenalders, die weinig indruk op ons vermocht te ma De Vlootconfereati'e. De Fransche voorstellen zijn door alle delegaties ter ATootcanferentii© aanvaard als grondslag: der besprekingen, die ein delijk dan a.s. Dinsdag zallen beginnen. In de eerste plaats zal worden te- pat ld voor elke mogendheid een totale tonnage, die alle schepen zou omvat ten, 'behalve de schepen, die daarvan uitdrukkelijk zullen worden uitgesloten. Daarbij denkt men vooral aan kleine vaartuigen van verschillenden aard, waar omtrent men hel nog nader eens mioet worden. Het is opmerkelijk, dalTiet Fran sche ontwerp den tegenwoordigi&B staat van internationale veiligheid tot voor waarde maakt van de beperking. Daarna komt een bepaling voor de beperking van tonnage en van bewapemimgiskaliter van schepen, die na het vaii kracht (wor den der conventie zullen worden ge bouwd. In liet tweede hoofdstuk wordt be handeld de verdeeling van de totale ton nage over de zes scheepscalegorieên, die als volgt zijn ingedeeld: kjasse A: sche pen van meer dan 10.000 Ion oï (poet kanonnen van meer dan 8 Engelsche duim; 'klasse B: lichte schepen voor bo ven water met kanonpen van meer dan 6 Engelsche duim; tyasse 0: lichte sche pen met k|anon;aen van niet meer dan 6 Engelsche duim (dus lichte kruisers en lorpedobootjagers)klasse D:: duikhooten klasse E: moederschepen voor vliegtui gen, en klasse F: speciale schepen (nvijnenleggers, opieidings- en transporl- schepen voor vliegtuigen). In hel derde hoofdstuk, wordt gezegd, dat de partijen het recht hebben tonnage van de eene categorie paar Üe andere categorie binnen zekere grenzen over te brengen, lenp.ij dit recht door een bij zondere overeenkpmst wordt uitgesloten. Wordt van dit recht van overdracht gebruik gemaakt, dan moet een jaar vóór het. op stapel zetten van het be trokken schip of de betrokken schepen aan de andere mogendheden daarvan mededeeling worden gedaan. Tenslotte bepaalt het ontwerp, dat elk der partijen binnen een maand na het op stapel zetten van een Schip aan Ide andere partijen mededeeling moot doen van het type en van de tonnage yap het vaartuig en bij van stapel loopen levens van de voornaamste kenmerken en van zijn bemanning. Eindelijk wordt bepaald, dat schepen in aanbouw, na bepaalden tijd zullen be schouwd worden in actieven dieast te zijn. De moeilijkste positie hierbij is na tuurlijk voor Italië, dat pariteit eischt met het vasteland. U i t D. u i t si c h 1 ft u d. De toeloop van communisten naar Hamburg olijfi aanhouden en in de om liggende dorpen moeten ze geregeld wor den aangehouden en teruggezonden. Ze volgen thans de tactiek, niet meer in gesloten forma,tie te marcheerCn* doch ieder voor zich. Op de toegangswegen naar Hamburg is een verhoogd verkeer van voetgangers vastgesteld. De lste

Middelburgsche Courant | 1930 | | pagina 2