WilWHSS PU ROL ONDERWIJS LEGER EN VLOOT Handel, Nijverheid en Visscherij SPORT Als onderwijzeres van 'de Chr. Be waarschool „Samuel" te K a p e 11 e, 'be noemde het bestuur met ingang van he den mej. W. Heystek aldaar. De dienstplichtigen der lichting '24, afkomstig van de voormalige 5deschool- compagnie van het reg. kustart. en o ver geplaatst bij de 2e schooloompagliie van dit regiment, komen te Ylissingen Voor herhalingsoefeningen onder de wa penen en wel de onderofficieren van 5 lot en met 28 en de korporaals en soldaten van 12 tot en met 28 |Mei. ■Bg»t3a«iMjia»».^3annaa»wa-nmnhwww«T»^iiMnr ,De Volharding" gemoderniseerd. De reeds jaren bekende wasscherij „de Volharoing" aan den Singelweg te Vlissingen heeft een glrobte ver jonger iin'gs1- kuur ondergaan en met genoegen heb ben wij voldaan aan het verzoek brii een kijkje le nemen in dit gemoderniseerd bedrijf. i Ten eerste is het lokaal, waar de wasch behandeld wordt zeer vergroot en van een moderne dakbèwerking' voor zien, zoodat het daglicht in veel groo- ter mate 'ten langer naar binnen valt en het werk aangenamer maakt. Het is _een groote ka.p zonder eenigen 'Steun en zonder dal hinderlijke palen in de werkruimte in den weg' slaan. Een bijzonder prachtische wiaschma- chine, waarin 'Voor iedere wasch afzon derlijk plaats is, reinigt in vijf kwar tier al het goed, dat in vijlf minutein in een centrifuge wordt gebracht tot een veel droogeren toestand, dan waarin do best© waschvrouw het na uitwringen zou kunnen krijgen. De droogkamer is zoo ingericht dal telkens nieuwe stukken er in gehangen worden, terwijl reeds droo- ge naar voren komen, ook dit gaat zeer snel in zijn werk. Een groote stoom- nlaugei behandelt het daar voor in aan merking komende goed en machinale en handstrijkerij doen de rest. Hoe slug een wasch op dezè wijze kan worden behandeld bleek gisteren toen in ruim vier uur tijds 2000 stuks waschgoed van een bunkerend' schip schoon eu geheel opgedaan weer aan boord konden worden gebracht. Het is hier dus een echt Amerikaansch systeem geworden. Dit is ook het geval voor de regeling der bewasscliing van gewone kléinere was se hc ii, die door een pracüsch letter eu speldsysteem ongenummerd de inrich ting „doorwandelen" en toch weer na een paar dagen in hun geheel kunnen worden thuis gebracht. Hel is ook w|at stoom'- en eleclrische machines betreft een bedrjjf, dat in alle opzichten aan de eischen des tijidfe vol doet en belangstellenden réden wij' gaar ne a.an er eens 'n kijkje te gaan neme.n, waartoe de directeur, op voorafgaande aanvrage, gaarne .gelegenheid geeft. MeL de mededceling, dal de machi nes geleverd zijn door ds fabriek Reine- veld te Delft, dus in deze ook liet Ne- derlandsch fabrikaat is gesteund, mee- nen wij te kunnen volstaan en de over tuiging te hebben bijgebracht, dat Wal cheren thans een „up to date" wassche rij rijk is. De voetballer Sim Meljado van den Borgea-houtschen Sportkring isZoindagbij een wedstrijd in de tweede klas te Boom bij een hoekschop door een knie in de buik gekwetst. Hij is dadelijk naar het ziekenhuis vervoerd waar men 'n scheu ring van den lever vaststelde. Donder dagavond is hij overleden. Voetbal. Zuid. 2e Klasse A. Overzicht. Het was' Zondag j.l. maar een schrale oogst in deze afdeeling. Sle_chts vier wedstrijden waren vastgesteld, waarvan er nog één R.B.C,D.O.S.K.O. is gestaakt geworden. In dezen wedstrijd schijnt het nog al ruw te zijn toegegaan. Eén der Doskospelers brak een been. Scheidsrechter Stabel vond het toen maar beter den strijd, met goedvinden v,an beide elftallen, niet mieer voort le zetten. De verstandhouding tusschen deze twee clubs laat blijkbaar nog al tijd te wenschen over. In onze hoofdstad is de strijd om de plaatselijke suprema tie geëindigd in een „draw". Dat Zeelan- dia hierin iets meer kreeg dan zij ver diende, is reeds genoeg door ons uit eengezet. Desniettemin legden de groen zwarten voor dit seizoen wederom be slag op het Middelburgsche- en tevens Zeeuwsche kampioenschap. Dit zegt wel niets, doch lijkt ons toch alleszins mel denswaardig. Mevo liet zich in eigen home niet van haar stuk brengen en maak te de Gadelten op regelmatige wijze in. Zoo was het ook gesteld met Dongen, dat Breda, zij het dan ook met een heel kleine nederlaag, huiswaarts zond, In het ranglijstje zijn tot dusver hoege naamd geen veranderingen gekomen. De wedstrijden voor morgen: Vooreerst staat op het programma de plaatselijke ontmoeting te Breda tus schen Breda en De Baronie. Beide ploe gen hebben elkaar tot dusver nog niet ontmoet. Het krachtsverschil zal wel van geen beteekenis zijn, al is de positie van De Baronie iets gunstiger. Waar het hier een plaatselijke ontmoeting betreft, is eïk resultaat mogelijk. Een verdeeling der punten lijkt ons het meest waar schijnlijk. In Vlissingen komt het nog steeds ongeslagen T.A.C. op bezoek. Dit elftal heeft thans 14 van de 20 wedstrij den gespeeld; onder de 6 nog te spelen wedstrijden zijn er o.i. 2, die nog alle krachten van de leiders zullen vergen. T.A.C. moet nog 4 wedstrijden buiten Tilburg spelen tegen Vlissingen, De Ba ronie, Breda en Dongen; de 2 thuiswed strijden zijn tegen D.O.S.K.O, en Velo- citas. Morgen krijgt T.A.C. reeds één der zwaarste wedstrijden te spelen. Op eigen veld hebben de Tilburgers na veel moeite van de Vlissingers gewonnen, doch thans zal dat allerminst gemakke lijker gaan, Vlissingen is in eigen om-, geving vaak tot goede dingen in staat en we vreezen er dan oök voor dat de lei- riers in Zeeland wederom een veer zul len laten. Dongen trekt naar Bergen op Zoom om D.O.S.K.O. te bekampen. Deze Bergenaren staan nog niet volkomen veilig. Al zullen zij den Leerlooiers ook hevigen tegenstand bieden, toch geloo- ven lye niet, dat zij het tot een overwin ning zullen brengen; een gelijk spel daarentegen zou ons niet verwonderen. Middelburg zal in Roosendaal den strijd moeten aanbinden tegen R.B.C. Eén niet te onderschatten tegenstandster, Groen- witten! Achter de Meelfabriek werd des tijds wel met 50 gewonnen, doch nu zal dat niet zoo gemakkelijk gaan. We achten het elftal echter sterk genoeg om het tot een verdeeling der punten te brengen. Tenslotte gaat in onze hoofd stad aller belangstelling uit naar den wedstrijd ZeelandiaVelocitas. De mi litairen, die momenteel onderaan op de ranglijst bengelen, zullen begrijpelijker wijs niets onbeproefd laten hun positie te verbeteren. Derhalve zij hier de groen zwarten er op gewezen dat vooral wanneer de Cadetten au grand complet verschijnen aanpakken de boodschap is, willen zij tenminste eenig voordeel uit dezen strijd trekken. We houden het in ieder geval op een overwinning voor de groen-zwarte kleuren, 3e Klasse A. HulstSinoto. Middelburg IIWalcheren'. TerneuzenZierikzee, Ifógen weer en wind bestemd ilfÉl!illl!lll!l!lli!!!l!!llillll!!l!l!!l!!!ll!l!l!!llli!!li!il!!illliii!!i!!l!!!!!!!!!i{!!ril!!!l| finmed.) GEMEENTERAAD VAN O, EN W. SOUBURG. Gister vergaderde de gemeenteraad. Voorzitter de burgemeester, Jhr. H. A. van Doorn. Afwezig de heer Jobse, Ingekomen stukken. Een adres van A. de Jong om een lantaarn in het steenen padje. Naar B, en W. om advies. Van de school met den Bijbel om een klasse met nieuwe schoolbanken te voor zien. Als voren. Een verzoek van het hoofd der O, 1. school om een kast, manden, etc. Als voren. Medegedeeld wordt dat men hoopt de volgende week met de eerste werk zaamheden van de waterleiding te be ginnen. De rechtspositie der ambtenaren is door B. en W. behandeld en zal binnen kort in den raad komen. In het Rijksarchief is niets te vinden over het veer bij de Abeele. Verord. Winkelsluiting. Het voorstel van B. en W. betreffen de Zondagssluiting, wordt verworpen. (5 tegen 5, dus wederom staking van stemmen). De sluiting om 8 uur (met uitsluiting van de Zoridagssluiling) wordt aangeno men, Alleen de heer Cijsouw tegen. Het hoofdstuk 8a in de politieveror dening (betreffende de winkelsluiting) wordt aangenomen, Alleen de heer Cij souw tegen. Wijziging Bouwverordening. Aan de órde is de door Ged. Staten gewenschte wijziging der bouwveror dening. De wijziging wordt z. h. st, goed gekeurd. Vleesch- en Spekvereeniging. Aan de orde is het voorstel B. en W. te machtigen de afrekening met de vleesch- en spekvereeniging te doen plaats hebben den dag nadien van het gebruik van de slachtplaats. Verder wordt voorgesteld afwijzend te beschikken op het verzoek tot verla ging of algeheele afschaffing van het vastgestelde tarief, daar deze heffing slechts een matige bijdrage is in de on derhoudskosten. De heer DE VISSER is dankbaar voor inwilliging van een deel van het ver- zoek. De heer SUURMOND acht het wel niet noodig de volle exploitatie op de belanghebbenden te doen drukken. Hoe veel moet er van de gemeente bij met deze tarieven? De heer DE PRIESTER betoogt dat in de toekomst zal moeten blijken of we uitkomen. De gelukkige en ongelukkige jaren met de noodslachting zullen el kaar gemiddeld moeten dekken. We kunnen dan later pas zien of de prijzen verlaagd kunnen worden. Het voorstel van B. en W, wordt met algemeene stemmen aangenomen. Aanschaffing Motorbrandspuit. Voorts het voorstel door wijziging we derom 1000 op den kapitaaldienst der begroöting te plaatsen voor het fonds voor aanschaffing van een motorbrand spuit, en tevens de gemeente aan te sluiten bij den Provincialen Brandweer- bond. De heer CIJSOUW heeft van den brand in Middelburg niet zoo'n indruk gekregen, dat hij daardoor zijn vroeger ingenomen standpunt wijzigt. Hij prijst in den Commissaris der Koningin diens ad vies doch vindt voor Souburg een mo torbrandspuit niet noodig, de woningen hier staan tot die in Middelburg in vér houding als een varkenshok tot een land- bouwschuur. De heer GOEDBLOED gaat mee met de Circulaire van den Commissaris, doch hij wil die 1000 niet weer op de be groöting hebben. Dat is voörüitloopen. Inderdaad zijn de brandbluschmiddelen onvoldoende. Laten we wachten tot de bond is opgericht, die kan Ons van ad vies dienen. Spr. stelt voor dien post tot zoolang aan te houden. Hij is voor het lidmaatschap van den Prov. Br'and- weerbönd. De heer JANSSEN heeft niets dan lof voor het advies van den Commissaris der Kóningin. Wat de post van 1000 gulden voor de motorspuit betreft, spr. is er over verheugd, dat B. en W. die er weer op willen hebben Doch beter is het te praten over een post vt n 1000 voor een goede spint. Later kunnen we dan eens om advies vragen bij de Kon. Ned. Brandweervereeniging Om die' 1000 weer op de begrooting te bren gen is niet meer dan een staaltje van onze plichten. Er zijn hier wtl groote blokken huizen. Wat zóu ei van Sou-i burg terecht komen, warmee*- daar een brand uitbreekt als op 7 Dee. in Middel burg? De heer CIJSOUW: Omver halen. De heer JANSSEN: Dal geef ik u te doen! We moeten goede brandblusch middelen hebben. Laten wij dus het voorstel van B. en W. aannemen. Spr, hoopt, dat als het besluit verworpen is, Ged. Staten den raad zal dwingen. De heer SUURMOND bestrijdt dat het destijds genomen raadsbesluit tot aan schaffing van een motorbrandspuit, een bewijs zou zijn van de onvoldoendheid van het hier aanwezige materieel. Dat is wel een beetje bluf. Spr. gaat de voor geschiedenis van het besluit na. Spr. acht bovendien het motief niet gelukkig dat de aanwezigheid der waterleiding geen voldoende waarborg geeft voor een afdoende brandbestrijding, wat in Mid delburg is gebleken. Als wij waterleiding hebben kan pas bewezen worden in hoe verre die doelmatig is. Men moet ook eens denken aan het gevarencijfer: dat is voor Middelburg toch wel hooger dan hier. Er ^vordt gezegd dat de spuit in Sou burg onvoldoende is, doch als de water leiding er is met de brandkranen kun nen we zeker op voldoende wijze een brand blusschen, naar spr.'s overtuiging Voorloopig is dat voldoende. We heb ben bovendien aardig wat klein materi aal, dat steeds wordt uitgebreid. We hebben bewezen daar dikwijls een brand meè te kunnen voorkomen. Spr. gelooft dat Ged. Staten dat ook zullen inzien. Met dat klein materiaal kunnen belendende perceelen bewaard worden. Spr. doet bovendien een beroep op de solidariteit van andere gemeenten, Spr. wijst op een brand te Ritthem: daar heb ben we roem behaald. Dat beroep heeft een zekere wending: men zie de circu laire van den Commissaris der Koningin. Spr. juicht dit van harte toe, en is vooral getroffen door het artikel, dat spreekt van samenwerking met andere gemeen ten. Daar voelt spr. hei meest voor. Als we een motorbrandspuit krijgen, zou de getroffene daarmee gebaat zijn? Spr. gelooft dat hét beter voor hem is als alles verbrandt. Spr, vraagt voorts of al een bereke ning gemaakt is wat een motorspuit jaarlijks zou kosten. De heer DE VISSER meent ook dat de verzekeringmaatschappijen zich moe ten doen hooren in het storten van of fers, als er nieuwe middelen aangeschaft moeten worden. Spr, heeft dat vroeger al meer gezegd, en staat nog op zijn standüunt. De heer DE PRIESTER verdedigt uit voerig het voorstel van B, en W. De bedoeling is nooit geweest gelijken tred te houden met Middelburg, doch na de behandeling van de begrooting is er iets ernstigs gebeurd, en toen moesten wej ons de vraag stellen of de huidige brand bluschmiddelen voldoende zijn. Of we op de zaak vooruitloopen, zooals de heer Goedbloed zegt, ligt er nog aan. Er is juist de moeilijkheid voor ons: als straks door de samenwerking met de gemeenten van ons een offer wordt ge- eischt, moeten we paraat zijn. B. en W. zullen zich zeker, als dit voorstel wordt aangenomen, wenden tot het Brandweer comité om advies wat voor Souburg het meest gewenscht is. Verwerpt de raad het, dan zullen B. en W. zeker eventu eel met Ged. Staten overleg plegen wat er dan zal moeten gebeuren. Spr. vindt den heer Suurmond met zich zelf in strijd, gezien wat hij vroeger heeft gezegd, tot verdediging destijds van de motorspuit. 't Mag dan zijn dat het voor belanghebbenden beter is als alles afbrandt, doch waar is de grens? Dat belendende perceel krijgt altijd een strop en om dien strop te besparen moet toch niet heel Souburg afbranden? Er kan nu wel tot nog toe geen brand zijn uitgebroken, die een menschenleven heeft gekost, doch dat kan morgen wel zoo zijn. Wij moeten dus goed materi eel hebben. Wat het klein materieel betrefjt: hoe lang duurt het voor al die brandblusch- apparaten bij elkaar zijn? Daar is tijd voor noodig en in dien tijd het is ge bleken kan heel wat gebéuren. Wat het gevarencijfer betreft: in Mid delburg was de 'brand niet zoo'n ramp gewórden, als er niet zoo'n wind was geweest. Ook daarmee moet rekening gehouden worden. Wat den steun der verzekeringsmaat schappijen betreft, dat lie niet gegeven wordt, is toch geen motief om ons van' de verplichting te onttrekken. Moet daar om Souburg maar aflcvr den? U'f de nriulaijre vis den Comnrssa- r.s oer Kon'..gin blijkt trch wel, dat er iets hapert. Èr is solidariteit noodig die komen zal, als iedere gemeente be seft, dat zij eerst zelf voor behoorlijk ma teriaal heeft te zorgen. Onze spuit is mogeijlk wel in orde, doch als 'er b.v. in de van Teijlingen- straat brand uitbreekt, zal die dan vol doen? En als de waterleiding er 'is, ook dan zou moeten blijken, dat men daar afdoend iéts aan heeft voor de blussching. En 't zou toch te betreuren zijn, dat eerst materiaal werd aangeschaft, als geble ken is, dat de brandbluschmiddelen on voldoende zijn. Spr. doet een beroep op den raad het voorstel vaq B. en W. te steunen. De heer MELIS is voorstander yan de motorspuit. Als het voorkomt, dat de middelen onvoldoende blijken, zitten de heeren met de handen in het haar. De spuit op zich zelf is goed, doch men kan van iets niet eischen, dat het zijn capa citeit te boven gaat. De solidariteit zal niet zoo spoedig komen; voorloopig zijn we grootendeels op onszelf aangewezen. Een brand zal, gelooft spr., uit moeten maken wie er gelijk heeft. De VOORZITTER vindt, dat B. en W. hun plicht hebben gedaan door den raad te toonen, dat dë bluschmiddelen hier onvoldoende zijn. Hierna volgden de replieken. Hierbij betoogt de heer CIJSOUW, dat de plattelandsgemeenten altijd de dupe zijn, als er georganiseerd wórdt. Dat vreest hij ook thans. De heer SUURMOND meent af té moeten wachten, of niet mogelijk op ge zamenlijke kosten een motorspiiit kan worden aangeschaft. Dan zijn we al veel goedkooper uit. Voor veilig houden van belendende perceelen hebben we genoeg materiaal. Het is wel zoo te organisee- ren, dat dat er bij een brand spoedig is. Als we een waterleiding hebben, zul len we zeker voldoende voorzien zijn. Spreker heeft met het gevarencijfer be doeld: het gevaar voor het ontstaan van brand en de uitbreiding daarvan. Ver schillende malen hebben wè een begin vari brand gesmoord. De VOORZITTER zegt, dat het er al leen om gaat die 1000 op den kapitaals- dienst te brengen. A. h. w. ongemerkt wordt zoo een potje gevormd. De heer GOEDBLOED handhaaft zijn voorstel tot handhaving. De heer DE PRIESTER zegt, dat nie mand zal kunnen zeggen, dat er op het oogenblik goed materiaal is. Men moet in de allereerste plaats zorgen, dat dit in goeden staat verkeert. Laten we. dus i iet wachten op een druk van hooger- hand, en toonen we dat we al het moge lijke gedaan hebben, om catastrophes als in Middelburg te voorkomen. Het eerste voorstel van B, en W. 1000 weer op den kapitaaldienst) wordt verworpen. Vóór de s.d.a.p. en de heer Melis, Het voorstel, de gemeente te/dóen aan sluiten bij den Provincialen Brandweér- bond, wordt aangenomen. Tegen de hee ren De Visser en Cijsouw. Electrische kabel. Aan de orde is hef voorstel de gewij zigde aanbieding der P. Z, E. M, te ac cepteeren tot het leggen van een onder- grondsch net voor de electriciteitsvoor- zieningziening der gemeente. De kosten blijven 10.500, doch dan zal het Tuin dorp en de Vrijburgstraat van een bo- veUgrondsclié geleiding worden voorzien. De heer MELiS zegt, herhaaldelijk te '•.eb! en vernomen, dat B. en W. ws'nig actief zijn geweest in de afdoening der kwestie. Spr, had gaarne dat dit weer werd weerlegd. De VOOÉZITTER betoogt, dat B. en W. de prijzen zoo laag mogelijk willen hebben. B. en W. dringen voortdurend hierop bij de P. Z E- M. aan, doch deze zegt, geen uitzondering te kunnen maken, En er worden voortdurend uitzonderin gen gemaakt. Vandaar dat het zoo lang duurt. De heer SUURMOND begrijpt niet hoe men nu weer gekomen is tot die 10,500 Waar is de verzekerdheid, dat het toch niet hooger zal komen, door bijwerk, enz.? Aanvankelijk is gezegd, dat de bo- vengropdsclie leiding kosteloos zou ge schieden. Is dat nog zoo? De VOORZITTER geeft een overzicht van de kwestie. De kosten zouden eerst verdubbeld worden en 22.000 bedragen. Hiertegen maakten B. en W. bezwaar, totdat men kwam aan de bovengenoemde aanbieding. De heer DE VISSER zal tegenstemmen. Er is zpoveel op de gevaren ge wezen voor het Tuindorp en de Vrijburg straat. Dat blijft dan toch nog bestaan. De heer GOEDBLOED had hetzelfde bezwaar. Oqk hij wijst op 'Het Rijvend gevaar, en bovendien ,£fe dntsieripg in Ket Tuindorp. Ook Hij 'zal tegenstemmen. De heer JANSSEN brengt liutde aan B. en W. voor Vat ze,gedaan Hebben en wat ze bereikt hebben. Spr. meent, dat het goed is het voorstel van B. en V/. te aanvaarden, doch geeft B. en W, in overweging met dén raad van be stuur der P. Z. E. M.zich in verbin ding te stellen, opda( daaf ook onder- gróndsch wordt aangelegd, .desnoods vpor niets,of anders tegen pen minne lijke schiltking, Spf. stelt dit voor. Spr. gelooft, dat de schuld hiep. ligt bij den directeur,/van de middengroep, den heer Slbpves, Het, js njiet onze sqfeuld, dat we zoolang hebben moeten wachten, doch van Gqd. Sajen. ,,Uit economie" zijn er uitzonderingen gemaakt,, zoo voor Tholen en Zierihzee. Laatrjien dan pok voor Souburg, „uit economie" .een uit zondering maken. De actfe van B. en W. om den prijs z,oq laag jnpogqlijk te $oen zijn, kan niet, straf genoeg zijn. De raad moet daarachter, staan. a„ De heer LEENHOUTS is ya,ti hetgelfde gevoelen. Spr. wil het Tuindorp ook on- dergrondsch, voorzien, De heer LORIEÈ vraagt hoe eigen lijk de (kom bepaald is, De VOORZITTER; Zoo ver als de aan gesloten perceelen zijn, De heer I.ORIÉR spreekt er zijn lof over uit, dat opk gesproken is, oyer een lichtpunt in het yvaebthuis aan de Abeele. De heer DE PRIESTER betoogt,, dat als de raad dit afstemt, we. in de pnt ra ken. Hoe dat te voorkqmen? Spr,.. meent dat het beste is het ondergrondschf net te aanvaarden zoóals.door de P. tZ. E. M. is voorgesteld, en „met dp 'P< Z. .E, M. te gaan onderhandelen over de hosten van een ondergrpndsch.net in het Tuin dorp en de Vrijburgstraat. De heer MELIS gelooft, dat hetbeste is, de zaak terug te sturen naar B. en W„ opdat deze nog iets kunnen trachten te bereiken. En dus niet stemmen. De VOORZITTER acht dit ook het beste. De heer DE PRIESTER.vraagt zich af v/ai gevaarlijker is, het voorstel van B, vu W terug i te nemen, of het voorstel aan le nemen, en nog eens te onderhan delen over den ondergrondschen aanleg in de Vrijburgstraat en het Tuindorp. Spr. meent, dat de raad zich duidelijk moet uitspreken, wat hij eigenlijk willeen on- dergrondsch of een bovengrondsch net. Dan staan we sterk tegenover de P. Z, E. M. De heer SUURMOND heeft na al de onderhandelingèn met. dit resultaat heel weinig vertrouwen meer; als dé zaak naar B. en W. teruggaat, laat er dan een vraag worden bijgevoegd, of men hand haaft, dat de bovengrondsche leiding kosteloos blijft. De heer DE VISSER is overtuigd, dat de ondergrondsche kabel in het Tuin dorp geld zal kosten. Dan is spr, er tegen. De hqer CIJSOUW vraagt naar de voorwaarden van electriciteitsvoorzie ning voor de buitenwijken. De SECRETARIS zegt dat dan een zeker gebruik gegarandeerd moet wor den. Besloten wordt het voorstel te ren- voyeeren naar B. en W. ter nader over leg. Tegen de heeren Lorier, Cijsouw en De Pagter. De VOORZ. deelt mee, dat de repa ratie der rioleering van het Tuindorp bijna voltooid is door de werkverschaf fing. Er moet nog een straat voorzien worden. Rondvraag. De heer LORIER vraagt wanneer de waterleiding gereed zal zijn. De heer DE PRIESTER deelt mede, dat de aanleg twee maanden duurt. De heer GOEDBLOÉÏ) vraagt repa ratie van de Vrijburgstraat. Het is daar een desolate toestand. Spr. vraagt voor ziening met sintels. De VOQRZ. zegt dat de Vrijburgstraat zóó spoedig mogelijk aan de beurt zal komen. De heer JANSEN vraagt waarom menschen op het g'emeentehuis worden geroepen, dat zij zich een ton er bij moe ten aanschaffen, als er maar .ééri is. De VOORZ. zegt dat menschen wor den gevraagd Icwitanties oyer te leggen, dat ze twee tonnen hebben, pe. heer MELIS geeft nadere expli catie.' v ;\v. I)e heer LEENHOUTS vraagt schuur- verbod in de goten in dp, Kanaalstraat, De VOORZ. zegt onderzoek toe. Daarna sluiting. Electr. Drukkerij G. W. DEN B,OER, Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1930 | | pagina 10