AMSTEL" BATTE RU RECHTZAKEN KUNST EN WETENSCHAP GEMENGD NIEUWS. NIEUWE BOEKEN. *1 Bullrïch-Zout PERSKRONIEK. BEKENDMAKINGEN Het geval-Fruytier. Te houden Aanbestedingen Dit Op over te Leiden, om daar een voorstelling te geven van Die Fledermaus van Joh. Strauss, dit ter gelegenheid van het zes de lustrum van de vereenigiug. Bij deze galavoorstelling zal ook prin ses Juliana tegenwoordig zijn. De viering van het zesde lustrum der Vereeniging voor Vrouwelijke Studenten te Leiden droeg Dinsdag een intiem ka rakter. 's Middags was er in de Stadsge hoorzaal een luslrumlunch, waarbij ook prinses Juliana aanzat. In het clubgebouw was er voorts een avondfeest met'' „wandelend" souper. Prinses Juliana woonde dit feest 'bij. Bij het bestuur van de V.V.S.L. is na mens de Koningin van haar secretaris!, baron Van Geen,een telegrafische ge- lukwenseh ingekomen ter gelegenheid van het zesde lustrum. De beste wenschen voor den verderen bloei der vereeniginig werden uitgesproken. Behandeling in hooger beroep. Woensdag 12 Februari a.s. zal voor hel Gerechtshof te 's-Gravenhage in hoo ger bercep worden behandeld de zaak tegen W. N. J., particulier te Souburg, in voorarrest, die bij vonnis der recht bank te Middelburg destijds werd ver oordeeld lot een gevangenisstraf van een jaar, wegens oplichting van een bejaard echtpaar te Aagtekerke, voor een vrij aanzienlijk bedrag aan waardepapieren, en van welk vonnis J. in hooger beroep kwam. Kantongerecht te Middel burg. De Kantonrechter te Middelburg heeft in de zitting van 22 Januari de navol gende vonnissen gewezen: met een rijwiel in een bocht niet de rechterzijde van den weg houden: J. P. H., te Vlissingen, 5 b. s. 5 d. h.; als voetganger niet op een weg aan 'n motorrijtuig behoorlijk ruimte tot voor tijgaan laten: J. J. W. te Oost- en West- Souburg, 25 b. s. 25 d. h.j als bestuurder van een motorrijtuig niet op de eerste vordering zijn num- merbewijs vertoonen: M. H., te 's Heer Arendskerke, 3 b, s. 3 d. h.; met een motorrijtuig over een weg rij den zonder een rood achterlicht: J. G,, te Middelburg, 1 b. s. 1 d. h.; met een motorrijtuig rijden zonder ten minsle twee helder wit licht uitstralende lantaarns: F. G., te Serooskerke, 15 b. s. 15 d. h.; met een rijwiel rijden zonder licht: B. V., te Middelburg, 5 b. s. 1 week t.s.; straatschenderij: J. S., te Biggekerke, ,F15 b. s. 15 d. h.; W. A. G. en J. G., beiden te Middelburg, ieder, berisping; in staat van dronkenschap de orde verstoren: A. A. V., te Vlissingen, 25 b, s. 25 d. h.; A. K., te Middelburg, zes dagen hechtenis voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaren; rumoer verwekken, waardoor de nachtrust kan worden verstoord, en in de gemeente Koudekerke op den open baren weg Godslasterende woorden ge bruiken: J. 1. S., te Oost- en West-Sou burg, vrijspraak; overtreding Arbeidswet 1919: J. B., te Zoutelande, 5 b. s. 5 d. h.; C, P. T., te Middelburg, 25 b. s. 25 d. h.; overtreding Loterijwet: J. G. en A. L. S., beiden te Amsterdam, 25 b. s. 25 g. h. voor ieder; jagen op anders grond en niet voorzien zijn van een jachtacte: C. M., te Aagte kerke, 20 b. s, 20 d. h., verbeurdverkla ring van de in beslag genomen buks; te Middelburg zonder vergunning van B. en W. voorwerpen, zijnde andere dan gedrukte stukken, aan de huizen te koop aanbieden: M. J M. F., te 's Gravenha- ge, ƒ5 b. s. 5 d. h.; te Vlissingen met een rijwiel rijden op een verharl voetpad: J. C. S., te Vlis singen, 5 b. s. 5 d. h.; overtreding Reglement op de Wegen en Voetpaden in Zeeland: C, v. d. M., te Vlissingen, 10 b, s. 10 d. h. "Nieuw lie h t. Naar hel N.T.A. uit New-York meldt moet in de Yereenigde Staten het opwek ken van een nieuw kunstlicht zijn ge lukt. In vakkringen denkt men dat het nieuwe licht binnenkort de electrische ,gloeilampen geheel zal verdringen. Men hoopt dat de nieuwe lichtbron technisch spoedig zóó volmaakt zal zijn, dat zij als kunstmatig zonlicht van 'buitengewone be- teekenis zal worden. De nieuwe 'licht bron, een kwiklamp, moet de natuurlijke hocigtezon overtreffen in bacleriëndoo- dende en zenuwgenezende werking. INBRAAK TF. WASSENAAR. - In den nacht van Dinsdag op Woensdag verleden week is in huize Beatrice Van den heer B. aan den Langen Kerkdam te W asscnaar een inbraak gepleegd, waaraan in het belang van het onder zoek tot nu toe geen bekendheid was gegeven. De dieven zijn binnengekomen aan de voorzijde van de villa door het open steken van een raampje in de vestibule, waardoor zij de voordeur wisten te ope nen. Verschillende kamers 'bleken door siiuffeld te zijn. Er zijn juweelen gesto len ter waarde van f 5500 'beneven's peenig geld en een doos sigaretten. De betrokken verzekeringsmaatschap pij heeft reeds een belangrijk "bedrag uitgeloofd voor dengene, die zoodanige aanwijzing weet te geven dat de dader of daders kunnen worden opgespoord. De zen schijnen hun vak wel te verstaan, want zij hebben andere' kostbaarheden en zilveren voorwerpen, die moeilijk aan den man te 'brengen zijn, onaangeroerd gelaten. WAARSCHUWING. De commissaris van politie der centrale recherche aan het hoofdbureau van politie te Amster dam geeft belanghebbenden in overwe ging alvorens in relatie te treden met de uitgeversmaatschappij Wile, gevestigd te Brussel, Ilrechtsche Steenweg 227, welke per advertentie personeel vraagt voor de verspreiding van het weekblad „Het Fortuin", zich voor inlichtingen te wen den tot zijn bureau O.Z. Achterburgwal 185 (Kamer 58) op werkdagen van 9—12 en 2—4 urn-. LANGS FEN OMWEG. Als curiosi teit vertoonde men de Zph. Grt. een prentbriefkaart, welke in hel begin van December met een I1/2 ets. postzegel uit Arnhem mar Zutphen werd verzonden. Die is echter gisteren pas aan 'het be stemde adres 'bezorgd: volgens een der poststempels is de kaart op 23 December te Bandoeng aangekomen en blijk baar vandaar eindelijk naar ha >r bestem ming gestuurd. OPGESLOTEN.. In het Huis van Bewaring te Leeuwarden is opgesloten een boerenknecht van den heer Steneker te Bozuro, verdacht van brandstichting in de pas-gebouwde boerderij van zijii patroon. Deze boerderij was nog niet bewoond, doch het vee was er al ge stald, waarop de veidachte toezicht liièld Daartoe woonde deze in de boerderij Hij had een brandend, lampje onder zijn bed gezet. Toen het huis begon te bran den, heeft hij het vuur gedoofd ERNSTIGE MIJNRAMP. - Uit For mosa wordt gemeld, dat tengevolge van een ernstige mijnramp, meer dan 200 arbeiders bedolven zijn. Tot nu toe kon den slechts 34 arbeiders worden gered. Het ongeluk zou veroorzaakt zijn-, door dat twee groote liftkooien die arbeiders naar boven brachten, naar benedenl zijn Igestorl. Branden. Rij een feilen brand, welke het Busi ness College te Newport in Rhode Island teisterde, moesten zes do-or vlam men 'bedreigde personen van een groo te hoogte uit hel brandende gebouw springen in netten, die door de brand weer werden gereed gehouden. Alle zes het waren vijf mei'jjes studenten en een jongeling kwamen er goed af. Tc D r i e 1 in de Betuwe is de (kapitale boerderij van de Diullertstichtingete Arn hem, geheel afgebrand. -Alle-vee is ge red, maar \oor inboedel - was geen lijd meer. De oorzaak; van den brand is on bekend. -De schade wordt -gedekt door verzekering. EEN BRUUT. In een fabriek nabij Lens heeft zekere Jean Hannicote, een 30-iarig arbeider, die bekend staat als een bruut, een tube samengeperste lucht bij wijze ,van proefneming in 't lichaam van den 18-jarigen Frainfois Degauge gedrukt. De arme jongen werd in ernsti- gen toestand naar het ziekenhuis ver voerd, waar hij na vreeselijk lijden is bezweken De dader is gearresteerd en naar het huis van bewaring te Bethune overgebracht. VLIEGONGELUK. Bij het eiland Falsi er zijn, waarschijnlijk tengevolge van een verkeerde manoeuvre 2 mili taire vliegtuigen op ongeveer 200 Meter hoogte tegen elkaar gebotst. Een detr vliegers trachtte zich met behulp van een parachute te redden. Het valscherm ging evenwel niet open. Later werd de be/stuurder stervend gevonden. De an dere vlieger lag dood onder de puinhoo- pen van zijn machine. WRAK GEVONDEN. Bij zandver stuivingen op 'het strand bij Plnmior- dieu aan de N.W. kust van Frankrijk is een wrak bloiT-tgekomen, vermoedelijk van den Hollandschen driemaster Lun- baen, die in de Achttiende eeuw met Seen voor de Oost-Indische Compagnie bestem de lading is vergaan. GESTRAND. In een hevigen storm is 'e Vigo een visschersboOt gestrand. Twaalf opvarenden zijn verdronken. Over een andere vi-sschersboot met 20 ep va renden is men zonder bericht. EEN ERFENISKWESTIE. Een er fenis-proces, om een bezit ter waarde van veertig mil-lioen goudfratiken, houdt de aandacht van WaTonjë gespannen. De zaak zal echter nog niet zoo gauw opgelost zijn, aangezien men. voor het nagaan van de afstamming vijf eeuwen terug moet gaan. Het geval zit als volgt in' elkaar Tegen het midden van, de 15e eeuw had don Magis Englebert, graaf van Le- grono, Burgos en B,ailiy,< neer van Molina dienst genomen in het Fransche -leger; hij streed mee iaan de zijde van de Vla mingen tijdens den. opstand van de Viaamsche legers tegen Fitips den Goe den. De Vliaamsche legerscharen w'erden echter verslagen en de graaf van Legromo viel als gevangene in handen van den hertog van Bourgondië. Filips den Goe den. In die tij de U; was het nog gewoonte om krijgsgevangenen eenvoudig' te doodeu behalve wanneer zij rijk, genoeg waren 0111 een losgeld te betalen. Graaf van «Legrono was schatrijk, en liever dan zijn leven er bij in te schieten besloot hij een hoog losgeld te betalen. Dit bestond uit hel afstaan in vruchtge bruik van een groot deel van zijn góe deren aan den hertog van Bourgondië gedurende vier eeuwen. De eigendommen bestonden uit zes kjasteelen, vier-ea-der- lig boerderijen en een groote oppervlakte grond, gelegen aan de Nederlandse he kust, in de Ardennen, en langs de Maas. De overeenkomst, die op 30 Juli 1455 was aangegaan, zou afloopen in 1855. De Legrono's, wier naam inmiddels fn Le- grain veranderd was, gingen in Frankrijk wonen, om zich later in, Wallonië te ves tigen.. In 1855 verscheen een oproep in de pers aan de afstammelingen van Le grono om hun rechten te doen geiden, waaraan echter nooit gevolg werd gege ven.. Volgens een voor den oorlog gedane schatting bedroeg de waarde van de goederen ongeveer veertig millioen fraink. De man, die de zaak thans aan 'hel rollen heeft gebracht, is een ingenieur- architect uit Charleroi, Jules Legrain geheeten, die o.m. beweert dat verschei dene personen in de omgeving van Na men op onrechtmatige wijze inl het bezit van hun eigendommen zijn. Het schijnt dat de heer Legrain zijn rechten lot het uiterste wil doen gelden. Stoker (die een ingenieuze manier van notsnkraken heeft uitgevonden): „Kalm an wat Henk, de laatste heb je heele- gaar tot pap gekraakt!" (Humorist) WINKEL- EN ETALAGE VERLICHTING, fn de goed bezette groote zaal van bet Schuttershof hield gisterenavond dë Ver eeniging „Handelsbelang" cene bijeen komst ter bespreking van bovenstaand, \oor de winkeliers zoo belangrijk onder werp. De voorzitter, de heer G. VAN NE- DERYEEN. wees er op. dat door den brand van 7 December, dit de eerste bij eenkomst is die in dit winterseizoen kan worden gehouden. Spr. hoopt, dal allé leden, die getroffen zijn. hun zaken spoedig weder, verbeterd, zullen bobben herbouwd: Zeer erkentelijk is hel bestuur voor van zustervereenigingen ontvangen blijken van deelneming, Daar op is reeds geantwoord. Spr. vertrouwt, dat d le den er mede hebben- ingestemd, dal de aangekondigde opvoering van ..In Uni form" werd uitgesteld, het spijt spr. thans !e meden mededeeien|, dat «leze opvoering niet meer zal kunnen plaats hebben. Welkom heette spr. daarop de aanwezigen en in zonderheid den heer W. J. A. Barlels, van Philips' Fabrieken, die het onderwerp van den avond zou toelichten. Men heeft gemeend dit onder werp te moeten kiezen en spr. brengt dank aan de Pliilipsfabrieken voor hun bereidwilligheid. Nog deelde spr. mede, dat in de pauze dank zij de welwillend heid der firma van IJsendijk, uit Rotter dam, vertegenwoordigster firma Gort en Co. alhier, een kopje thee kan, worden: aangeboden en de firma Van MeTe uit Breskens er een biscuitje aan toe heeft gevoegd.. Hierna verkreeg de heer BARTELS het woord, die in de gewaardeerde groo te opkomst een aanduiding ziet, dat de middenstand tegenwoordig belangstelling toont in een goede verlichting en begrijpt dal dit een groote factor vbor liet wel slagen is. Spr. kan piet -over beide onder deden, winkel- en etailageverlichliing uit wijden, omdat het dan wel 2 of ..3 uur zou worden, en wil dan ook, voornamelijk de laatste behandelen. Wiat den) winkel betreft, men- moet zorgen dat daar in een aangen.ame, gezellige sfeer heerscht en het licht zooveel mogelijk op de toon banken valt en ook de wanden en vakiken zoo goed mogelijk verlicht zijn. Boven de toonbanken nioet met diffuuslicht aan brengen. Spr. ontsteekt enkele medege brachte groote winkel lampen en toont aan «voor welke lichtverspreiding ieder dezer lampen geschikt is. Voor donkere \akken moet de bovenkant gematteerd zijn, voor meer heneden, licht de on- derkjant van de lamp. Men heeft drie soorten van licht voor den, vvïnikel, dif fuus, half direct en direct licht. Spr. raadt sterk aan voor een goede verlichting deskundig advies te vragen. Voor de étalageverlichting splitst de heer Bartels zijn toelichtingen; in drie deelen, namelijk een theoretisch, een aan de hand van lichtbeelden en een aan de hand van toegepaste voorbeelden, waar bij ook over lichtreclame. Een fout is het aanbrengen van een gewone naakte lichtbron, boven in de etalage die alle aandacht trekt en de aandacht afhoudt van de geëtaleerde ar tikelen.. Te veel dure stroom1 glaat ver loren door het licht. dat op straat valt en soms de étalage van den concurrent aan de overzijde der straat verlicht. Spr. on derscheidt gericht licht en diffuuslicht. Het is van groote beteeikienis er op te letten, wat voor bepaalde artikelen het meest gewens'cht is. Gebruikt moeten worden goede reflectoren voor de licht verspreiding en spr. wijst speciaal op de „Philiray" reflectoren, met verschillende facetten. Als men een vertificale étalagelijin heeft gekozen, zal verlificaal licht scha duwen op de goederen brengen, doch gekruisd licht niet. Spr. berntwoc.rdt dan de vraag op wel ke wijze men kan zien, namelijk «een contrast tusschen licht en donker; door spiegeling of door silhouetten. Men moet bij étaleeren er goed reke ning 'mede houden de artikelen goed te doen uitkomen. De indertijd in den handel gekomen zonlichtlampen 'brach ten veelal ontgoochelingen, doordat men dacht eenzelfde lichlkracht te moeten kiezen als bij ajnjder electrisch licht en dit is verkeerd, het moet ongeveer drie maal zoo Krachtig zijn. Aan de band van een flinke serie lichtbeelden toonde spr. vervolgens na der, aan hoeveel licht verloren gaat door onpractisch aanbrengen van de lichtpun ten. Verder hoe alle lichtbronlnen moe ten worden afgedekt; om dan te toonen een aantal slechte en een aantal goede élalageverlichtingen in binnen en buiten land. Noodig is dat de reflectoren des kundig worden aangelegd. Ilet slot vain de serie beelden gaf er enkele van Ver- verkeerde en van pakkende lichtrecla mes, waarbij er o.a. op gewezen werd, dat men die niet te overvloedig moet aanbrengen, want dan hebben ze geen succes meer. Ook de verschillende wij zen van zien konden door lichtbeelden worden verduidelijkt. In de pauze smadite hel kopje thee van Van iJsendijk en net biscuifje van Van Melle uitstekend, waarrna het o.i. meest sprekende deel van den avond aan de beurt kwam en wel het toepassen der reeds theoretisch verdedigde wijze van verlichting in een drietal daarvqor opgerichte transportabele etalages. Men kon nu duidelijk zien hoe de gewone ho ven lampen veel te veel licht naar hui ten werpeD. hoe 'binnenwaarts schijnen de bon pen dit niet doen; hoe voor som mige étalages, en voor som'mige artike len alleen bovemvoorlicht voldoende is, terwijl op andere oogenblikken beneden en zijlichten moeten worden ontstoken. Ook werd met zonlicht duidelijk gedé- inonstreerd dat daarmede in vele geval len bij voldoende lichtsterkte uitsteken de resultaten zullen worden bereikt, ter wijl er bijv. stoffen kunnen zijn, die door hun kleur voor dit licht wiet geschikt zijn en met gewoon geel kunstlicht veel heter uitkomen. Spr. vond thans gelegenheid te wijzen op de wenschelijkheid dat de winkeliers te Middelburg, al was het maar in de drukste stralen, des avonds tot bijv. 11 uur hun etalages al is het ook 'beschei den, verlicht houden. Met de niededeeling dat hij en zijn medewerkers gaarne bereid zijn de win keliers geheel vrijblijvend in deze van advies le dienen, eindigde spr. zijn be langrijke medcdcelingen onder applaus der vergadering. De Voorzitter meende uit de groote aandacht le mogen opmaken, dat het gesprokene aller belangstelling heeft opgewekt en hij vertrouwde 'men er in de toekomst zijn profijt mede zal doen) Spr. brengt hartelijk dank aan den heer Barlels en verzoekt den dank ook aan 'de Philips over te brengen. Ook brengt hij dank aan de lieeren Den Boer, De Vlie ger en Wessels, die artikelen voor de éta lage afstonden'. Hierop stoot hij de wel geslaagde en naar wij nopen doeltreffen de bijeenkomst. Prns per sluk 25 tlV.Sebr. "Peters Ptwsengmiit2l0/224 AMSTERDAM Ta.48882 (Inge®. Mee.) nezulanen door de Engelschen, was. overrompeld, werden de gouverneur en de garnizoenscommandant later in Ne derland beiden tot den kogel veroordeeld, al kregen zij ook gratie. En hier wordt daarentegen het zij herhaald, dat wij den persoon van den heer Fruytier er geheel buiten laten een van de beste kluiven voor een, in zijn ambt gefaald hebbenden, gouverneur gereserveerd. Een dergelijke wijze van handelen kan men niet zeer gezagverheffend noemen. Wat ons in dit geval bijzonder leéd doet, is dat verschillende R. K. bladen; wanneer ten deze terecht aanmerking wordt gemaakt op het beleid dèr regee ring, het willen voorstellen, alsof het hier een anti-roomsch relletje zou beteeke- nen. Indien men niet meer in ons land objectief een regeeringsdaad zou kunnen beoordeelen, bijzonderlijk, wanneer deze van een voor het welzijn van den Staat zoo nadeeligen invloed is geweest, ais wat op Curasao heeft plaats gegrepen, dan is er toch iets mis. Wij moeten in Nederland het recht hebben om de da- - den van een publiek persoon, van welk geloof deze ook moge zijn, en van welke partij, aan het landsbelang te blijven toet sen. Het verheugt ons roomsche landgenoo- ten te kennen, die daar precies zoo over denken." Bekn. handleiding voor gem- en prov.- besturen b. d. uitv. v. d. Wet Financieele verhouding, door J. de Bruin. (H. B. Tjeenk Willink en Zn., II a a r 1 e tn). Naar de samensteller dezer handleif- -ding in hel voorbericht zegt, <is „de be-: istudeering van de wet op de financieele verhouding en hare uilvoeringsvoor- schriften een aangename arbeid". Dat moge velen een aansporing zijm van den inhoud van dit handige boekje kennis te nemen: het is geen gemakkelijke ma*, terie en nu de wet tot stand is geko men, zal men zich er toch doorheen moeten bijlen. Ook voor- hen,, die niet rechtstreeks mét deze materie te maken hebben, liikt het' ons een 'leesbaresa- menvatline ^ivan hel nieuwe stelsel. zorg voor een goedé spijsvertering door knot het portret van den uitvinder. Monsters ffraiis en franco van den hoofdvertegenwoordiger B-de Muln, Amsterdam-Oost. Llnaaeusparhweo is flag, med.) BESTRIJDING BASTAARD-SATUNVLINDER. De Burgemeester van Middelburg brengt ter openbare kennis: dat liij, gelet op het desbetreffend ad- lies van den Plantenziektekundigea dienst, ernstig aandringt op bestrijding van den b a s t aardsatij n vlinder en voor koming van desbetreffende schade, die zeer belangrijk kan zijn. In verband daarmede verzoekt hij aan. a'lle eigenaren en huurders van lulneki inauwgezet na te gaan of aldaar nesten ran dien vlinder aanwezig zijn en deze nesten vóór 1 Maart 1930 te vernietigen. De vernié'figing kan het best geschie den door uitknippen en opvolgende ver branding. Voor zoover echter de nesten zich bevinden aa.n jonge scheuten, b.v. van hoornen, die. men wenscht te behou den, verdient afslroopen dier nesten met de hand aanbeveling. De nesten vertoonen zich als „dotjes" en bestaan uil dor blad, dat met een taai spinsel is hijeengesponnen. Zij worden het meest aangetroffen in viruchtboomen,. doch ook in andere hoo rnen en hagen; Bespuiting met carboiraeum-oplossimg doodt de rupsen niet. Middelburg ,29 Jan. 1930. De Burgemeester voornoemd, P. DUMON TAK. Ook het c. h. Ned. Weekblad wijdt een beschouwing aan het geval- Fruytier; wij ontleenen daaraan het vol gende: „De regeermg had den- heer Fruytier niet moeten danken voor den lande be wezen diensten, ook al worden deze woorden in het algemeen als een formule beschouwd. Het beste ware na het ont slag van dezen gouverneur geweest, ook voor hem zelf, indien hij heel, heel rus tigjes ergens in een afgelegen hoekje in ons land, of wellicht nog beter in het buitenland, voorloopig atlhans, vergetel heid had gezocht. Instede hiervan maakt de regeering een tweede zaak-Fruytier; wordt deze als hoofdinspecteur van den Arbeid in Den Haag benoemd, waarbij anderen voor hem plaats moeten maken. De N. B. Crt. heeft een goedte daad gedaan, uit vaderlandsch oogr'"*,f- om hierover het volle daglicht te do u nen. Toen op 1 Januari 1807, du*, J3oz een eeuw geleden, Curasao op eenig f*3- gelijke wijze als onlangs door (F Woensdag 5 Februari vm. II uur geb. Prcv. bestuur te Middelburg: 't maken verharding dicht grof asphaltbeton Rijksweg Breskens— Belgische grens tusschen de K.M. palen 16, 17 en 19. Raming f 50.000 Zie St crt. 6 Jan. 1930. Woensdag 12 Febr. v.m. 11 um- geb. Prov. bestuur te Middelburg de verbetering verdediging Rijkszee- dijk beoosten de Oostbuitenhaven 1e Terneuzen, enz. Rajming f 8000. Zie Staatscrt. 14 Jan. '1930; Donderdag 13 Febr. v.mi. 11.45 uur door hoofddir. Gem'. Bedrijven te Middelburg 't bouwen filterinstal latie a. cl. Oranjezon. Zie Middelb. Crt. 9 Jan.. '30. De al 2.3 18 Ce 30 Bij No. He We slechtj sprokj mogelj C. te f over gen En de brand wijl tiecoij weer\ verscl ren en om t<J raker Mei niet Edd de brl met g| ons b| heeft vraagt doen steedd slaan ze te I niet tl woord zoo lq kwar van autosj nog wel. we ve En Huil Wij] zegger Bij behanl cipieel stelled Vlaanl daarbj dinger van voor maar zich gers derzoc bespot! of hoe| biedt en dul moest I verouci loon i| misch tijd in| niet lal krijger en ool| een he lossingl mad nomie I dus hi' lang zeide. t J9p n~. ""1 G- - I'J3A ,ra( tiaa W. DEN: BOER, ttr Jvejjs apiapfiM

Middelburgsche Courant | 1930 | | pagina 6