AMSTERDAM AUTOMOBIELE*! RAI MOTORRIJWIELEN BEURSNOTEERING KERKNIEUWS LANDBOUW A. A. C. A. AMSTERDAM, 27 Jan. (Slotkoers). Hel eerste getal is de slotkoers Van Zaterdag, het tw)eede dien van heden. 6 pet. Ned. '22 104—104 5 pet Ned. '18 102%—102. 41/2 pet. Ned. '17 *100%—100%. 3 pet. C. N. W. Schuld 77%—77%. 2% pet. Idem 65%— 65% A. A'dam Bank 1911/4—191. Bank Associatie 63%— 631/4. Kol. Bank 216— 218s/4i. N. H. Mij. 174-1751/2. N. I. Handelsbank 158. A. Rott. Bankvereen. 1123/4'— 112i/2. A. v. Berkel Patent 173-183—18P-l85. A. Kühenmeister Ultr. 122-123121. C. Marg. Unie 352-356—354-358. A. N. Ford 250-260-260t_269. A. N. Kunstzijde 119-123i/2—121/-122i/3. A. Gem. Bezit Philips 502-503—5061-513. A. De Schelde 88. G. Anaconda Copper 1483/41—151. C. Bethlehem Steel IOI1/4—103i/8-104. A A.N.I.EM. 340 A. Borneo Sumatra H. Mij. 160—160V8. A. Boeton 183-189—189-197%. A. Kon. Petrol. 396-397— 398f-3f99%. Cert. Shell Union 23i/2. A. A'dam Rubber 165-167—163i/al-167. A. N. Scheepvaart Unie 190—190%. A. Cult. Mij. d. Vorstenl. 149i/2— 151. A. H. A'dam 559-561i/2—564-571. A. Java. Cult. Mij. 396%— 402%. A. Deli Batavia 373-374%— 3T74-378. A. Deli Mij. 344-346%— 345-346. A. Senembah Mij. 393-398%— 3(981-399%. A. N. I. Spoor 2221/2—2223/4. C. Chicago Milwaukee 25%— 25%. G. Union Pacific 220. Prolongatie 3—31/4. Markt sluit jmed prijshoudend. WISSELKOERSEN. Londen [Berlijn Parijs (Brussel Zwitserland Kopenhagen New-York ■1ZÈ&&JST' 27 Jan. 12.11 59.47 9.77% 34.66% 48.081/2 66.60 2.49 over- 25 Jan. 12.1Q% 59.46 9.77% 34.66%, 48.09 66.57% 2.48% Maandag 27 Januari. WEERBERICHT VAN HET K. N. M. I. Barometerstanden Hoogste.- 760,8 te Ingoe. Laagste: 743,7 te Rodkefort. Thermometerstanden: 99 :uür 45 gr., 12 uur 49 gr-, 3 ulur 47 gr. W eersverwachting. Zwakke tot matige winden uit O. rich tingen. Nevelig tot licht bewolkt. Wei nig of geen neerslag'. Temperatuur 0111 het vriespunt. Lichte vorst des nachts. Dinsdag 28 Januari. Zon op 7.50; onder 4.36. Licht aansteken alle rijwielen, motor rijtuigen en andere rij- en voertuigjen 5.06. Maan op 7.54 vm.; onder 2.44 n.m. Nieuwe Maan 29 Januari. HOOGWATER VLISSINGEN, Middelbare t ij d. Dinsdag 28 Jan. 0.37 12.58 Woensdag 29 1 14 13.33 Donderdag 30 1.50 14 10 Vrijdag 31 2 25 14 47 Zaterdag 1 Febr. 2.55 15.17 Zondag 2 3.26 15.49 Maandag 3 3.59 16 22 STUKKEN VOOR DE PROV. STATEN VAN ZEELAND. Overdracht tram Vlissingen- Middelburg. Ged. Staten 'melden Prov. Staten, dat Prov. Staten te zijner tijd nadere mede- deelingen te doen. Overneming centrale Neuzen c.a. Ged. Staten melden Prov, Staten van den Raad van Bestuur der N.V. P.Z.E.M. het volgende schrijven te hebben ont vangen: Na lange en veelal moeizame onder handelingen is door ons in beginsel en met name onder voorbehoud, dat ons door de Provincie de noodige cre- dieten zullen worden verleend met de N.V. Industrieele Maatschappij te Am sterdam overeenstemming bereikt om trent de overneming harer bezittingen te Neuzen en met de Gemeente Neuzen omtrent de voorwaarden, waaronder die Gemeente ons vergunt van hare eigen dommen gebruik te maken voor den aanleg en instandhouding van de noodige werken. Volgens het concept-contract met de Industrieele Maatschappij (I.M.) worden van haar gekocht al de haar toebehoo- rende roerende en onroerende zaken binnen de gem. Neuzen, welke dienen tot het opwekken en distribueeren van electriciteit, een en ander nader in het contract gedétailleerd; uitgezonderd zijn kasmiddelen, deposito's en effecten. De koopsom is gesteld op f 375.000.ter wijl bovendien de waarde der magazijn goederen, naar bepaalden maatstaf be rekend, het bedrag der overgenomen de- biteurenposten voor zoover niet na aanwending van alle ten dienste staande middelen oninbaar en de vooruit betaalde premies van brandverzekering vergoed zullen worden. Het concept-contract bevat voorts be palingen omtrent de voortzetting van het bedrijf door onze vennootschap, hare verplichtingen tegenover het personeel van de I. M. te Neuzen en enkele meer formeeel bepalingen met betrekking tot de overdracht, het beheer tusschen 1 Januari 1930 en den datum van dracht, enz. k Het concept-contract met de gemeente regelt in de eerste plaats de bevoegd trekking tot den aanleg van werken op gemeentegrond en de verbintenis van de gemeente om geen vergunning voor den aanleg van soortgelijke werken aan derden te verleenen. Daarnaast zijn regelingen opgenomen omtrent de stroomlevering en de veran dering van het bestaande net in een draaistroomnet voor rekening onzer ven nootschap, die eveneens de kosten van verandering of vervanging van motoren en apparaten voor het nieuwe stroom- systeem zal hebben te betalen. Het concept-contract bevat voorts ma ximum-tarieven (voor licht 30 cent, voor kracht 25 cent per K. W. U.) voor de kom der gemeente; buiten de kom welker grenzen omschreven zijn zul len de normale tarieven gelden. Bij ver andering der economische omstandig heden zullen de maximum-tarieven over schreden mogen worden. Door arbitrage zal willekeur voorkomen kunnen wor den. De meterhuren zullen gelijk zijn aan die, welke onze vennootschap over al elders berekent. Ook de straatverlichting is in het con cept-contract geregeld. De gemeente heeft hiervoor een prijs van 35 cent per K. W. U. bedongen; de bestaande contracten voor de straatverlichting bui- tende kom blijven echter gehandhaafd. Het contract zal eindigen op 31 De cember 1941. Het voordeel van de ontworpen rege lingen zien wij vooral in de omstandig heid, dat een nieuw stedelijk centrum aan ons verzorgingsgebied wordt toege voegd, waar reeds een paar honderddui zend K. W. U. 's jaars worden afgeno men, doch dat nog aanzienlijk stroom kan gebruiken. Wel is de cen trale te Neuzen een der oudste van ons land, doch haar bescheiden opzet is oorzaak geweest, dat haar debiet, is het stijgende, nog voor aanmerkelijke uitbreiding vatbaar is, Dit geldt voora het verbruik voor huishoudelijke doel einden en dat voor kracht, waarvoor de zij bij hun antwoord op het Algemeen Verslag van het verhandelde in de af- deelingen der Staten betreffende het geldende tarieven te hoog zijn. Het is voorstel tot electrificatie van de Mid-j dan ook onze bedoeling, zoo spoedig dengroep en overneming van het-elec-| mogelijk ons vastrechttarief en ons nor triciteitsbedrijf der Société Anonyme te Vlissingen, Najaarszitting 1928, de toe zegging hebben gedaan, spoedige over dracht van het bedrijf der electrische tram van Vlissingen naar Middelburg, hetwelk mede zou worden aangekocht, zooveel mogelijk te zullen bevorderen. Naar aanleiding van deze toezegging zijn daarop onderhandelingen aange knoopt met de N.V. Stoomtram Walche ren over den verkoop van laatstgenoemd bedrijf aan die vennootschap. Blijkens schrijven van den Raad van Bestuur der N.V. P.Z.E.M., door wien de onderhandelingen met de Stoomtram Walcheren zijn gevoerd, hebben deze echter tot geen resultaat mogen leiden In dit schrijven wordt door G. St. ver wezen naar de correspondentie met de redenen, waarom de onderhandelin gen over den overdracht van den tram weg MiddelburgVlissingen geëindigd zijn (voor de Statenleden vertrouwelijk ter Prov. Griffie ter inzage); en meege deeld, dat de R. van B. besloten heeft, ten einde meer ervaring te verkrijgen ,en wat betere gegevens betreffende de ex ploitatie na de overname door de P.Z E.M. te beschikken, de overdracht van den tramweg voorshands en wel tot 1931 te laten rusten. Ged. Staten stellen zich derhalve voor male krachttarief in te voeren. Uit den aard der zaak blijven de overeenkom sten met te Neuzen gevestigde indus trieele ondernemingen, welke reeds op ons net waren aangesloten, van kracht. Het spreekt vanzelf, dat de koopsom van het bedrijf te Neuzen een goodwill bevat; men kan nu eenmaal een reeds jaren bestaande, goed beklante zaak niet overnemen tegen de materieele waarde harer bezittingen. De I. M, schat dezen goodwill op 137.500, een schat ting, die wij voor onze rentabiliteitsbe- rekening hebben aangehouden omdat wij niet over betere gegevens beschik ten, Toch is de boekwaarde der bezit tingen van de I. M. hooger dan de res- teerende 237.500. De koopprijs toch werd gedrukt door de omstandigheid, dat de gemeente Neuzen de I. M. kon nood zaken, haar tarief voor verlichting enz. met ingang van 1 Januari 1931 van 40 cent tot 30 cent per K. W. U. te ver minderen. Aangezien de bestaande cen trale reeds zwaar belast is, zou de toe neming van het verbruik, die van deze tariefsverlaging verwacht werd, een uitbreiding der centrale noodig hebben gemaakt. De door de gemeente Neuzen aan on ze vennootschap gestelde voorwaarde, dat het tarief voor verlichting enz. ten hoogste 30 cent per K. W. U. zou be dragen, was voor ons mede aanleiding om op de verlaging van den koopprijs aan te dringen; tenslotte heeft de I. M. een prijs van ƒ375.000 gevraagd en was zij niet te bewegen, met een lageren prijs genoegen te nemen. Rekent men slechts met het bestaande debiet, dan moge de rentabiliteit bij den verlaagden prijs nauwelijks verze kerd schijnen, de overneming komt ons niettemin volkomen verantwoord voor. Door ons is tevens 'n rentabiliteitsreke- ning opgemaakt, waarbij het volgende aangeteekend zij: De I. M. levert te Neuzen gelijkstroom, terwijl onze vennootschap aldaar natuur lijk het het normale siroomsysteem zal invoeren, daar anders öf de bestaande centrale in bedrijf gehouden en uitge breid zou moeten worden öf wel een in aanleg en exploitatie kostbare om- vorminrichting zou moeten worden ge maakt. Bovendien is de kom voor Neu zen voor een gelijkstroomnet feitelijk te uitgebreid, hetgeen tot gevolg heeft, dat hier en daar de spanning niet voldoende is, De invoering van het normale stroom- systeem maakt het noodig, het net te veranderen en motoren en apparaten hetzij te veranderen, hetzij door andere te vervangen. De kosten van een en an der zijn geraamd op 127,500. Voorts is een bedrag van 15.000 gerekend voor overneming van de magazijngoederen en voor overdrachtskosten, zoodat het totale kapitaal, dat voor en tengevolge van de overneming noodig zal zijn, zal bedragen 517.500, waarvan aangeno men is, dat 380.000 in 16 jaren afge schreven zal moeten worden en de good will ad 137.500 in 30 jaren. Opgemerkt zij voorts nog, dat de I, M. voor eenige leden van haar personeel pensioen bedongen heeft tot een ge zamenlijk bedrag van ƒ3500 's jaars, welke pensioenen niet terstond zullen ingaan, doch niettemin in de berekening als uitgave zijn opgenomen, daar deze geheel gebaseerd is op den toestand, die na de verandering van het net zal intreden. In 1928 werd door de I. M. in totaal aan stroom en meterhuur 86.600 ont vangen, Tengevolge van de tariefsverla ging en de verlaging van de meterhuur zal echter, bij gelijkblijvend tarief, een bedrag van rond 18.500 minder ont vangen worden. Daar staat tegenover, dat de voorloopige resultaten van het jaar 1929 wijzen op een verhooging van ontvangsten, tengevolge van uitbreiding van het debiet, van pl, m. 4000, zoodat men de ontvangsten veilig mag ramen op 72.000. In de rentabiliteitsberekening zijn zoo veel mogelijk alls ongunstige factoren verdisconteerd, terwijl met den invloed van de verwachte gunstige factoren geen rekening is gehouden. Wij verzoeken uw college dan ook, om, waar een ren dabele exploitatie verwacht mag worden, te willen bevorderen, dat onze vennoot schap het noodige crediet, ten bedrage van 517.500, worde verleend. We zouden het op prijs stellen, zoo het desbetreffende besluit spoedig geno men zou kunnen worden. Wil men de noodzakelijkheid van uitbreiding der centrale voorkomen, zoo zal een groot deel van het net vóór den volgenden winter voor levering van draaistroom ge schikt moeten zijn gemaakt. Deze ver andering en de daaraan verbonden vervanging van motoren en appara ten eischt veel -voorbereiding en vee! overleg, zoodat voorkomen moet wor den, dat het daarvoor gunstige seizoen, met name het voorjaar, verloren ga, Maar ook de I. M. heeft belang bij een spoedige beslisisng, daar zij, zoo de koop niet tot stand komt, met grooten spoed maatregelen zal moeten nemen tot uitbreidnig harer centrale vóór den komenden winter. Naar aanleiding van dit schrijven mel den Ged, Staten hiermee accoord te kun nen gaan. Zij stellen derhalve voor aan de N.V, P.Z.E.M. ten behoeve der over name van de electrische centrale te Neuzen een crediet te verleenen van f 517:500.— Tarieven Prov. Stoomb.dienst Ged. Staten deelen Prov. Staten mede dat het in hun bedoeling lag de vastge stelde herziene tarieven voor de Prov Stoombootdiensten op de W. Schelde op 1 Januari in werking te doen treden, wanneer de goedkeuring van den Mi nister zou zijn ontvangen. Zij ontvingen van den Minister een schrijven d.d. 27 December 1929, dat be doeld tarief wordt goedgekeurd onder voorwaarde, dat de met 1 Januari 1930 in werking tredende verlaging der ta rieven geen aanleiding geeft tot ver hooging van de bijdrage uit de Staats kas voor den dienst VlissingenTer Neuzen, De minister zal zich echter om trent verdere verhooging van de Rijks bijdrage, wanneer deze veroorzaakt mocht worden door de aanschaffing van een nieuw vaartuig als gevolg van de uitbreiding van het vervoer in verband met de tariefsverlaging zijn beslissing vooralsnog voorbehouden. „Het verlies op den dienst Vlissingen Ter Neuzen, aldus bedoeld schrijven, kan voor 1930 en volgende jaren worden vastgesteld op het gemiddelde verlies over de jaren 1927, 1928 en 1929, Een voorstel daartoe ziet de minister van Ged. Staten van Zeeland tegemoet. Ged. Staten meenen te mogen veron derstellen, dat bij Prov, Staten met het oog op de wenschelijkheid van een spoe dige invoering van de verlaging der ta rieven geen bezwaar zal bestaan, dat dezerzijds, zij het ook noode, voorloopig wordt berust in de voorwaarde, welke door den Minister aan de verleende goedkeuring is verbonden. Het ligt in hun voornemen, zich nader met den Mi nister te verstaan. Mochten Prov. Sta ten zich met deze zienswijze kunnen ver eenigen, dan zullen maatregelen wor den genomen, dat de nieuwe tarieven op 1 Maart a.s. in werking kunnen treden, Ged. Staten stellen Prov. Staten dan voor, bovenstaande mededeelingen voor kennisgeving aan te nemen. Overneming laagspanningsnetten. Van den Raad van Bestuur der N.V. P.Z.E.M. ontvingen Ged. Staten een schrijven betreffende de overneming van de laagspanningsnetten c.a. der ge meenten Schoondijke en Philippine. De voorgestelde overneming dier net ten achten Ged. Staten van groot belang zoowel voor de genoemde gemeenten als voor de vennootschap; van de voor deden, verbonden aan stroomlevering rechtstreeks door de vennootschap, ga ven zij reeds in de zomerzitting van 1927 eene uiteenzetting bij hun voorstel aan Prov. Staten tot overneming van plaat selijke electriciteitsnetten. Voor overneming van de bedoelde netten zijn bedragen noodig onderschei denlijk van f 20.000.en f 10.000.— Ged. Staten stellen derhalve voor een crediet te verleenen tot overname der beide netten van f 30.000. In bovenbedoeld schrijven van den Raad van Bestuur der P.Z.E.M. wordt er op gewezen, dat door den den ge meenteraad van Schoondijke na onderhandelingen met de vennootschap besloten is, haar het laagspannings net c.a. van deze Gemeente in eigen dom over te dragen voor de som van 20,000. De R. v. B. merkt voorts op, dat sedert de op 1 Juli j.l. ingevoerde ver laging der kleinverbruikerstarieven, de wenschelijkheid van overgang naar de P.Z.E.M, door de gemeenten meer en meer wordt gevoeld. Aan den anderen kant levert de verlaging bij de bereke ning der rentabiliteit van de exploitatie van overgenomen netten de moeilijk heid op, dat men, zoo men het debiet even groot schat als dat, hetwelk de gemeente met hare hoogere tarieven had, nimmer tot een sluitende exploita tierekening kan komen. Zoo werd door de gemeente Schoon dijke in 1928 wegens stroomlevering rond f 12450,ontvangen, terwijl deze ontvangst, bij hetzelfde verbruik doch berekend tegen de nieuwe tarieven van de P.Z.E.M. slechts rond f 9.350.of rond f 3.100.minder zou hebben be dragen. Jntusschen is over de thans verloopen maanden van 1929 wel reeds gebleken, dat de tariefsverlaging stimuleerend op het verbruik heeft gewerkt en de raad van bestuur verwacht van haar geen an dere uitwerking te Schoondijke, Wan neer dan ook de exploitatierekening sluit met een tekort, mag men daarbij niet uit het oog verliezen, dat de in komsten uit stroomlevering zijn bere kend naar het debiet van 1928 en de verlaagde tarieven van de P.Z.E.M, Het nadeelig verschil ad 1200.in de rentabiliteitsberekening is 1 van het bovengenoemde bedrag van f 3100 en men mag met alle gerustheid aan nemen dat toch tenminste de helft van de daling der inkomsten tengevolge van de tariefsverlaging door de debietstij- ging zal worden ingehaald. De Gemeenteraad van Philippine heeft besloten, het laagspanningsnet c.a van die gemeente aan onze vennoot schap te verkoopen voor de som van f 10.000.Door deze Gemeente were in 1928 aan stroom voor licht en kracht rond f 3000.— ontvangen, terwijl de ont vangst, bij het verbruik van 1928 doch het verlaagde tarief rond f 2600 zal be dragen, een verschil alzoo van f 400. Over de rentabiliteitsberekening wordl opgemerkt: Het nadeelig verschil ad f 272.za zeker binnenkort door grooter debiet worden ingehaald. Bovendien is in Phi lippine niet meer dan 68 van het to tale aantal aansluitbare perceelen aan gesloten, zoodat in deze gemeente de mogelijkheid van een vrij groote uitbrei ding van het aantal afnemers bestaat een mogelijkheid, die, naar de Raad van Bestuur vertrouwt, mede dank zij de stimuleerende werking van het getrapte kleinverbruikerstarief, spoedig werke lijkheid zal worden. Subsidie R- K. Landbouw winterschool te Hulst. Bij Statenbesluit van 25 Juli 1929 were om advies in handen van Ged. Staten gesteld een adres van het bestuur der R. Kath. Landbouwwmterschool te Hulst, houdende verzoek om het bij be sluit van 20 Juli 1921 in de kosten van oprichting dier school verleende subsi die van 25^ of f 17.500.te verhoogen tot 50 of f 35.000, Adressant vroeg dit met een beroep op de vroeger tot een gelijk percentage verleende bijdrage in de siichtingskos ten van de Rijkslandbouwwinterschooi te Goes. Met het oog op de financieele moei lijkheden, waarin de school ie Hulst ver keert, en de noodzakelijkheid om daarin, wil men de school niet tot ondergang zien gedoemd, op eenigerlei wijze tege moet te komen, en voorts uit een oog punt van billijkheid, komt het Ged. Sta ten voor, dat er termen zijn om het ver zoek in te willigen. Zij stellen daarom aldus voor. GEOPEND VAN llOVM.-5N.M-, 6NMi-10N.M. (Ingez, Med.) - Ds. Jacob Koekebakker alhier ver zoekt ons te willen melden dat bij hem 5(e.rsoonlijk lot dusverre inkwam voor de hulpactie -der Russische Mennonie ten: J. J. O. f2.50, iiir M. W. G. V, tl. V. ,f 5, N. N. f25, fam. V. f2.50, S. 2.50 dienstmeisje f 1, A. M. E. V. A. B. f 10, IC. f10, M. f 100, tezamen f 158.50. De meeste bijdragen worden echter door den Jongerenbond op MiteekenJ.ijjstén Ver zameld alles wordt aan het Rotterdam- ache comité afgedragen. Zondagsschool-conferentie. Zaterdag werd alhier in het gebouw der O. J. M. V. in de Singelstraat de eerste Conferentie van de Nederlandsche Zondagschool gehouden. De voorzitter, de heer H. A. de Boer opende de ver gadering op de gebruikelijk,® wijze en sprak daarna een woord van welkom1 tot de ongeveer 90 personen., onderwijzeres sen en onderwijzers van verschillende Zondagsscholen op Walcheren. De heer J. Hesling uit Amsterdam hield een inleiding over „Het lastige kind", waarop een uitvoerige discussie volgde. Na bezichtiging van de geëtaleerde uit gave van de Nederlandsche Zondags- schoo'l-Vereeniging werd een broodmaal tijd gehouden. In het tweede deel der vergadering sprak de heer H. A. de Boer over ,,,De kunst vjan het vertellen". Ook op deze inleiding volgde een discussie. Besloten werd deze conferentie door andere te doen volgen,, terwijl den heer J. Lorier Jr., Beenhouwerssingel 70, werd opgedragen na te gaan wat in het 'be lang van den Zondagsschoolarbeid op> Wlalcheren kan worden, gedaan. Ned. H e r v. Kerk. Op het drietal te Groenlo komt voor ds. M. C. W:. Wegeling te 's-Heerenhbfek, Geref. Kerk. Bedankt voor O. en W. Souburg, E. de Jong te BellingwoWe—Nieuweschans. V r ij z Her v. Te Re nes se is mét 92 leden een afdeeling der Vereeniginlg van Vrijzin nig-Hervormden opgericht. Te Kortge n e vergaderde op 24 dezer, onder voorzitterschap van den heer A. Hartog, de uit 117 leden der af deeling paarden en 79 leden der af deeling melkveeverzekering bestaande Onderlinge Vee verzekering Maatschap pij „Noord-Beveland". Klachten zijn bij het bestuur niet ingekomen. Uit het jaarverslag bleek, dat het af- geloopen jaar voor de beide afdeelingen zeer gunstig heeft gewerkt;_ toch werd voor de paarden slechts gemiddeld pl.m. 3 twee vijfde pCt. en voor 'de koeien 3 pCt. aan premie betaald, hetgeen het ge middelde der vorige eenigszins overT^reJÏ' De bestuursleden A. Hartog en J. M. Bom, resp. voorzitter en vice voorzitter werden als zoodanig herkozen. Het Zeeuwsch-Belgische Paarden stamboek (Z.B.S.) heeft aan de Société Royale du cheval de traite Beige er kenning van zijn stamboeken gevraagd. iO~ Veilingen in Zeeland. De provinciale commissie uit de vei lingen in Zeeland heeft na uitvoerige gedachtenwisseling over de voor- en na- deelen, verbonden aan verplicht veilen en de mogelijkheid om dat voor alle Pl'0" ducten in te voeren, besloten, dat reeds in 1930 door de veilingen, welke op dit gebied in 1929 hebben samengewerkt, nzal worden gestreefd naar een algekeete veilingsverplichting. Getracht zal wor den, in de algemeene vergaderingen der veilingsvereenigingen een desbetreiiena bestuursvoorstel te doen aannemen. Men zal echter vrij blijven in de keuze der veiling, terwijl voorts bepaald is, dat het besluit komt te vervallen, wan neer niet alle veilingen de veilmgsver- piichting aanvaarden. Een bedrag van f 200 werd beschik baar gesteld voor de bestrijding van den bastaardsatijnvlinder. Aan schooik.nde- ren, die onder leiding van hun onderwij zer medehelpen de nesten te vernietigen

Middelburgsche Courant | 1930 | | pagina 2