Handel, Nijverheid en Visscherij Verkeerswezen, Post en Telegrafie BRIEVEN UIT AMERIKA. hem genoegen deed dat B. en W'. dat voorstel doen, dloch stelde de vraag, ol' het voetpad over de geheele lengte over den weg z?l komen en geeft in overwe ging het voetpad aan te leggen van het hof „Gapinge" tot de eerste -dammeln de verdere weg is z.i. goed, waarom het z.i. niet noodzakelijk is het voetpad over de geheele lengte van den weg te doen leggen. De heer Maas sluit zich 'bij het door den heer Dingemanse naar voren ge brachte aan. De heer Langebeeke zeide zich Wel eens af te vragen wanneer de aanleg van voetpaden van gemeentewege ééns een einde zal nemen, straks komt men weer aanvragen om een voetpad le leg gen van Looxse naar den z.g.n. Berg. De Voorzitter zeide dat, waar men ten opzichte van de postbestelling zeer veel vooruit is gegaan, vroeger had men maar één nu twee bestellingen per da het gemeentebestuur in dezen ook moet medewerken. De heer Arendse is van oordeel, dat als men lol het aanleggen van een voet- paid overgaat men het dan geheel en <al moet doortrekken en afwerken. Er zul len van beaoeld pad ook nog wel an deren dan de post gebruik maken, hij is in dezen niet voor half werk. Het voorstel van B. en W. in (stemming gebracht zijnae werd1 m.a.st. aangenomen. Naar aanleiding van het schrijven van Ged. Staten betreffende de circulaire van aen Minister van Arbeid, enz. betreffen de het aanbrengen van een wijziging in de verordening op de keuring van Waren in de gemeente, werd na breedvoerige bespreking met zes tegen een stem be stolen Ged. Staten te berichten d'at ide Raad niet herein is de door den Minister beoogne wijziging aan le brengen, op grond dal de Raad voor eene gemeente als Vrouwepolder hei aanbrengen van be doelde wijziging niet noodig oordeelt. Naar aanleiding van de in de vorige vergadering door den Raad aan B. en Vv. gegeven opdracht om een kostenbere kening en een teekpming le doen maken van hel houwen van een gemeentekamer en twee woningen: op het aan de gemeen te loebehoorendc bouwterrein, legde de voorzitter den Raad de gevraagde lee- kening en kostenberekening' over, onder mededeeling dat de kosten van bedoel den houw met inbegrip van de kosten van toeziclil f 8500, bedragen, voor welk bedrag men volgens de gegeven verze kering van den betrokken, deskundige geheel en al klaar is. De Voorzitter loonde ,aan de hand vani de noodige ge gevens den Raad aan dat deze kosten voor de gemeente geen onoveirkomenlijk bezwiaar is, de eerste 20 jaar zal met een verlies worden gewerkt doch daarna zal v oor de genteen te een winst ople veren, zoodal (1e lasten der gemeente door de zen bouw niet zullen worde,ii| gedrukt. De voorzitter is v,an oordeel dat zoowel in de afd. Gapinge als in de afd. Vrou wenpolder behoefte aan behoorlijke wo ningen 'bestaat, en verwijst dienaangaan de naar de woningbouw in, de afd. Ga pinge, welke woningen gedurende de 10 jaar dat zij gebouwd zijn sleeids ver huurd zijn geweest en welker exploitatie de gemeente geen noetnens'wlaardige gel delijke offers heefl gekost. De heer de Vlieger zegt in verband met de schulden last die de gemeente thans drukt nieis voor hel voorstel tot bouwen te voelen, terwijl hij levens van oordeel is dat de voorgestelde a f lo.ssi ngs termij n van 50 jaar niet de goedkeuring van Ged. Sta len zal erlangen. De heer Langebeeke vindt alles heel mooi berekend, doch stelt allereerst de vraag of er we! werke lijk aan woningen gebrek, is, er zou z. i. eerder van gebrek aan woningen in de afd. Vrouwenpolder kunnen worden ge sproken dan dal zulks de afd. Gapinge be treft De voorzitter antwoordde den heer Langebeeke dal er z. i. zoowel te Vrou wenpolder ials te Gapinge aan goede woningen gebrek is en licht zijn stand punt nader toe. De heer Kesleloo stelde de vraag1 of men voor de genoemde som dan iels de gelijks heeft. Spr. is van oordeel dal bij de berekening toch ook' rekening met den kostprijs van den grond mbet worden gerekend, hij zou een inteer gespecifi ceerde opgaaf van kosten enz. willen zien, hij staal niet pessimistisch tegen over het plan, de kosten zooals ze thans worden gegeven vallen hem' ontzettend mee. hel houwen van enkel een gemeen tekamer zou z. i. veel duurder voor de gem'eente zijn en men houdt z. i. door voor werkmetnschen le bouwen de af vloeiing van de bevolking tegen. De heer Mèsu is van oordeel, dat of men bouwt of niet bouwt men het weg trekken van de arbeidende bevolking toch niet tegenhoudt. De heer Maas is van oordeel, dat het niet op den weg van ere gemeentebestu ren ligt om voor parrticulieiren te gaan bouwen, hij vindt een renterekening van 41/2 pet. voor gebouwen veel 1e laag- Men hoort indien het gebouwen igteldt altijd spreken van 6 of 7 pet., ook is hij van oordeel dat de grondaankoop ook wel degelijk berekend moet worden, wa,nt zoo deze grond voor het onder- ver pelijke doel wordt gebruikt, moet men later toch weer grond voor den bouw va.n een slachthuis gaan: koopen. Spr. is va.11 oordeel, dat waar de 'schul denlast der gemeente ruim f 16.000 be draagt en men bovendien nog gesteld wordt voor den .bouw van eein of meer slachthuizen, voor schooiluitbreiding ein (voor het meer en meer uitgeven voor hel onderhoud van de in de gemeente gelegen wegen, hij geen vrijheid kan vin den om tot een uitgaaf vian f 8500 mede te werken. Ook komt de heer Maas er op neer dal alles en alles voor Gapiinge moe|t geschieden en dat op dergelijkje wijze Gapinge voor Vrouwenpolder, wat to,ch de eigenlijke gemeente is, wordt gelrokken. De heer Arendse is ook van ineening dal de kostenberekening niet .geheel' en al juist is en wijst o.m. op 'het doen aan brengen va.n een ldui® in de 'nieuw te bouwen gemeentekamer, zoddat het be drag wel hooger zal komen dan dat mu je voorgegeven, doch hij verklaarde, dat zulks hem niet afschrikt en hij' niet de bedoeling heeft niet door te werken. Nadat ook de heer Dingemanse in den breede heeft uiteen gezet, dat hij zoo als de zaken thans1 z-ijin voorgesteld en be licht worden hij zijn stem' niet vóór doch ook niet tegen het plan kan uitbrengen en geeft in overwejing een 'berekening le doen maken die een juist beeld geeft van alle kosten die het plan met zich brengt. De voorz. zegt niet verder te zijn ge gaan dan als hem in de vorige •verga dering is opgedragen en dient de heeren, die hel woord hebben gevoerd, nogmaals uitvoerig van antwoord en toelichting op hel door hen naar voren gebrachte, wtaarna door hem in stemming wordt gebracht of al dan niet tot uitvoering van een bouwplan in welken vorm ook, zal worden overgegaan, wélke stemming tot resultaat heeft dat. met vlier tegen drie stemmen werd 'besloten te dezer zake geen verdere stappen te doen, door heil geheele bouwplan komt ie ver vallen. Vervolgens werd na breedvoe rige bespreking besloten over te gaan lot "l doen bouwen van In, noodslachling in de afdeeling Vrouwenpolder en werd B. en W. opgedragen den raad de moe dige besluiten le dier zake ter vaststel ling voor te lejggen. Bil de rondvraag werden door dp hee ren Langebeeke en Dingemanse in lichtingen gevraagd betreffende het on derhoud van den Binnendijk en het ge deelte dijk van den Rijkebuurlweg tot a,an den zeedijk, welke inlichtingen ge noemde heeren door den voorz. werden verstrekt. Zaog *rs Wybert-tabletten on der het oefenen ter bescherming van de keel, vóór het op treden ter zuivering 1 van de stem. Werkloosheid. Als werkloos staan ingeschreven: 1 ty pograaf, 1 behanger, 8 grondwerkers, 5 metselaars, 7 opperlieden, 17 schilders, 8 timmerlieden, 1 meubelmaker, 1 half was stoffeerder, 15 kleerm., 1 schoenma- kes, 2 bankwerkers, 2 stokers, 7 vormers, waarvan 6 gedeeltelijk werkloos, 1 ban ketbakker, 5 bakkers, 1 kok, 13 boeren arbeiders, 2 tuinlieden, 4 winkelbedien den, 1 colporteur, 2 chauffeurs, 2 kell- ners, 7 kantoorbedienden, 12 van andere groepen, 40 met vakkennis zonder be paald beroep, 121 zonder vakkennis (on geschoolden]. Verder 6 vrouwen, w.o. 1 costuumnaai- sterster, 1 huis- of verstelnaaister, 1 win keljuffrouw, 1 steno-typiste, 1 werkvr., 1 wasch vrouw voor wasch aan huis. Totaal vorige week 304, bijgekomen 43, afgegaan 54, over 293. lnd. S 10 o m v n a r 11 ij n e n. T.ambora (thuisreis) 24 (8 v.m.) te Mar seille verwacht. Vlieland, (thuisreis) 20 (4 n.m.} v. Gi braltar. Tapa.noeli, (uüreis) pi. 20 (6 n.m1.) Oues- sant. Insulinde, (uitreisi) 21 (9 v.mi.) te Sa- bang. I Sitioebond.o, (uitreis) 20 v. Bombay. Kola Baroe, 20 v. Hamburg, n. R'dam. Tosari (thuisreis) 21 (v.m.) voorgaat s Nieuwe Waterweg. Mapia, 21 v. Batavia te Amsterdam. Ameland, (uitreis) p. 21 (2 n.m.) Fi- nisterre. Merauke, (thuisreis), p. 21 (11 v.m.) Pt. de Galle. Menado, (thuisreis) 21 te Suez. Kjoto Radja, (thuisreis) 21 te Suez. Stoomvaartlijnen op Noord-Amerika. Moerdijk, 19 v. R'dlam te Vancouver. Kinderdijk, Vancouver n. Rotterdam1, 20 te Los Angeles. Volendaim, Rotterdam n. New-York: p, 18 Kaap Race. Noorder dijk, Philad. n. Rotterdam p. 21 (6.15 n.m.) Lizard. Nebraska, Vancouver n. Rotterdam 21 (4.30 n.m.) te Plaistow. Op den Kanaalweg tusschen Amster dam en Haarlem is een tankwagen in botsing gekomen met een auto, bestuurd door den heer J. v. d. Laan uil Aerlden- hout. De auto werd geheel vernield. De heer v. d- Laan werd gedood. De tank- wagen werd slechts 'licht beschadigd. Die politie stelt een onderzoek in paar de schuldvraag. PEPER IN DE ÖOGEN. Even voor de vergadering van aandeelhouders van, Frank Rijsdijkis Ind'ustrieele Onderne mingen, die tegen Maandag in het No tarishuis te Rotterdam was uitgeschreven een aanvang nam, lieeft een jongmensch waarvan 'mten later zeide, dat het een van de jongere'directeuren van Simons' Metaalhandeil was, op het hoofd' van den aftredenden directeur van Rijsdlij'k, S. Simons Jr., een zak peper kapotgeslagen zoodat de heer Simons de oogen vol peper kreeg en zich luid jammerend in de zaal bevond. Hij werd bijgestaan door eenige v,an zijn supporters. Er on'l- stond natuurlijk een zeer groot lumuit in de zaal, waarbij ook nóg de waarne mende president-coimmissarisi, de h&er B.' Wilton, bedreigd werd en "een slag ontving.. AANRANDING. Een 16-jarig meisje le Amsterdam heeft aangiftegedaan, dal op 17 dezer op de Heerengracht tus schen» Leidsche siraat en Nieuwe Spie gelstraat een auto, die geen kenleeken had, stopte, waarna twee gemaskerde heeren haar in dezen au lo wilden, trek ken. Een onbekende heer, trad' als haar redder op, wiaarna de aulo is weggere den. BRAND. Gisternacht brak er brand uil in de woning van P. Reuvers in de heide le „Oss. De woning brandde totaal af. Geen der bewoners was aanwezig. VOOR BEN VASTE BRUG. - De firma Van Rossem en Co., vertegenwoordigster der Gaocl-Ycer Rubber Cy., heeft den Minister van Waterstaat bericht, dat zij 1' 1000 bij de Twentsche Bank stortte als eerste gift voor een fonds, beoogende de 'bevordering' van een zeer spoedige ld stanjjkoming van minstens één di recte briiigverbindinig tusschen het Noor delijk deel van Nederland met de Zui delijke provincies, die h.i. van het groot ste 'belang zal zijn voor een grootere op leving van den handel in het algemeen en van den automobielhandel en spe ciaal ook den handel 111 autobanden in het 'bijzonder. EEN SCHIP ONDER VERDACHTE OMSTANDIGHEDEN GEZONKEN. Verlenen week is zooals gemeld, de ree der Eff uit Kolding in Denemarken,, nnens schip Ella Eff enkelen; lijd geleden op da kust van Nederlandsch Guyana onaer verdachte omstandigheden was ge zonken, in hechtenis genomen. Fff, die kort daarop in vrijheid werd gesteld, is thans opnieuw gearresteerd. Tevens is bevel gegeven lot arrestatie van den kapitein van de Ella Eff, die zich iop de terugreis: naar Denemarken, ^bevindt. Er zijn narmelijk 'brieven in beslag genomen, waaruit blijkt, dat Eff den kapitein had weten 'te bewegen het goed verzekerde schip te laten zinken. SCHIJNDOOD. -- Uit Quaretow' wordt gemeld, dat daar groote ontsteltenis' te wei,, wru gebracht bij een begrafenis doordat de kist ir. stukken brak' en de dood-gewaande opsprand en de vlucht nam over het kerkhof. Iii wilde paniek vlogen de toeschouwers over de zerken en graden, waarbij tal van personen ge wond ■"werden, f SNEEHEIDS-MAMNIAK. Tusschen Ambrock en Diahl in Wesifalen heeft een chauffeur die in een razend tempo langs den weg reed een 20-jarig meis,;e overreden, dat met zware verwondingen aan hoofd en rug bleef liggen. De auto retide in razende vaart i er- der, zonder zach oni het slachtoffer te be kommer evn. Op een gegeven «ogenblik verloor de bestuurder de controle over de stuurinrichting en de aulo stortte van den weg ia|ï in de diepte. De wagen werd nagenoeg vernield en de man bekwam zware verwondingen. ZOU HET WAAR ZIJN Het zeldzame feest van een meer dan diamenlem rvi'ui- loft aldus wordjt gemeld hebben in het befaamde stadje Tipperary (En geland)! de heer en mevrouw Coughlan gevierd. Zij waren dezer dagen 80 jaar met ejkaar getrouwd. Mijnheer is 109 jaar,' mevrouw 106. Mijnheer is een nVontere, 'blaas en herinnert zich nog' heel veel, o. a. dat hij in 1827 zeven jaar oud, voor Het eerst in de postkoets naar Dublin reed; en „dat het in 1833 ■zoo ontaeltend stormde dat vrijwel geheel Ierland verwoest werd'." Nog altijd werkt hij in zijn tuin. Zijn trouwe gade .zorgt nog steeds voor het huishouden, doet de wasch en roert zich flink bij de groote schoonmaak. Hel oudste zoontje is 78 „Maar Jeanne, hoe kun je zoo spre- f ken tegen dien vreemden heer, waaraan je niet eens vc/prgesteld bent!" Rudolph Valentino, - Een onaantastbaar symbool. - Pe stralende romantiek voor velen. - Nog steeds geen tweede Valentino. - Zijn broer's pogingen om op hem te gaan lijken. - Rudy Val- lee. - Heerschend door zijn zijn stem. - Zijn afkomst en loopbaan als Jazz-saxopho- nist. - Zijn plotselinge popu lariteit. Twe; jaar geleden stierf de man, die een overgroot deel van de vrouwelijke wereld aan zijn voeten had zien liggen door zijn knap gezicht en romantisch voorkomen. De kranten kwamen dien dag met extra edities uit en het nieuws ging telegrafisch de wereld rond, want overal had Rudolph Valentino zijn be wonderaarsters gehad. En een paar da gen later stond ik in de nabijheid van het gebouw der begrafenisonderneming op Broadway, waar het stoffelijk overschot in een zilveren kist rustte, en waar een rumoerige menigte, grootendeels uit vrouwen bestaande, elkaar den toegang tot 't etablissement zoo bevocht, dat de groote spiegelruiten aan de straat in scherven sprongen. Temidden van ge- krijsch en gegil, van zwoegende politie beambten en aanrijdende ambulancen, toen ik dames op leeftijd en aankomen de bakvisschen jammerend hoorde smee- ken om nog een enkelen blik op „Rudy" te mogen slaan, was mijn eerst opwel lende gedachte, dat ik in een hysterische nachtmerrie verkeerde. Maar toen be dacht ik me, dat deze jonge Italiaan, die bij zijn leven zoo afkeerig geweest was van al die overdreven aanbidding, meer een symbool was geweest, even onaan tastbaar voor de bewonderende wereld als zijn afschaduwing op het witte doek. Niemand zal ontkennen, dat massa's vrouwelijke harten in gloed hebben ge staan voor Valentino en hij had aan el- ken vinger niet tien, maar duizend vrou wen kunnen krijgen. Zijn beide huwelij ken hebben schipbreuk geleden, het laat ste, omdat hij thuis een vrouw en moe der voor zijn kinderen hebben wou. Na- tacha Rambova wenschte echter voor hem en zichzelf twee beroemde carrières en voelde niets voor de huiskamer en ba- bies. Op de film was hij de belichaming van het sprookje, de volmaakte man, die kwam, zag en overwon. Voor de duizen den jonge meisjes, die een heelen dag in winkel, kantoor of fabriek gewerkt had den, was hij 's avonds de gedroomde, die hen uit de dorre alledaagscheid haalde. Zij waanden zich zeiven in de plaats van de actrice, die met Valentino speelde en leefden voor anderhalf uur in een too- verland. Hoeveel huisvrouwen en moe ders van kinderen zullen door hem in datzelfde land gevoerd zijn als een korte afwisseling van de waschkuip en het gas- comfoor. Maar zelfs onder het manne lijke publiek bezat Rudolph om precies dezelfde red-en een groot aantal bewon deraars; zij verplaatsten zich in zijn rol, zijn veroverend uiterlijk en optreden. Hier was een super-man als geen tweede en het publiek in de donkere zaal leefde in de hoogste extase mee de ervaring van te overwinnen en overwonnen te worden a la Valentino. Hij was de stralende Ro mantiek in het grauwe leven, een ande re uitleg voor zijn reusachtigen aanhang in de heele wereld kan niet gegeven wor den. «1 Toen hij gestorven was, rees direct in de bladen de vraag: wie moet zijn opvol ger worden? En verschillende gegadigden werden aangewezen, Ramon Novarro, John Gilbert; hun lichaamslengte, gewicht en dergelijke wetenswaardigheden wer den vergeleken met die van Valentino, alsof daarin zijn aantrekkingskracht had gelegen. Ten slotte gaven alle schrij vers ook toe, dat zulk een populariteit niet te definieeren was en men maar kalm moest afwachten op wiens schou ders Valentino's mantel zou afglijden. Het moet gezegd worden, dat tot op heden geen tweede Valentino op het witte doek verschenen is, al hebben velen er alles voor geprobeerd. Natuurlijk is hij vervangbaar en loo- pen er mannen rond, die de leege plaats kunnen invullen, maar voorloopig zijn ze niet in Hollywood te vinden. Valentino's oudere broer heeft er wanhopige pogin gen voor gedaan en heeft zich net voor de vierde maal onder het mes van den chirurg gewaagd, In de hoop Rudy's ba nier over te nemen, liet hij een filmproef maken; helaas, zijn neus was ver bene den het vereischte. Wanneer dit orgaan klasieker van vorm werd, zou het mis schien wel lukken. Derhalve werd er af geknipt, opgevuld met was en zoo meer gedurende drie lange pijnlijke en kost bare operaties en het succes was 'n zeer sprekende, maar weinig aantrekkelijke arendsneus, die in niets op dien van Rudy geleek. Maar daarom niet ge treurd, een vierde maal zal het mis schien wel lukken en dan hoopt Signor Guglilmo de wereld evenzoo aan zijn voeten te zien liggen als zij destijds voor Rudolph deed. ft ft Toch klinkt er de laatste paar maan den een naam over Broadway, die door zijn plotseling verschijnen aan den ster renhemel en door diezelfde bekoring op de massa voor het eerst sinds twee jaar aan Valentino doet denken en .el die van Rudy Vallee. De gelijkheid van voor namen is puur toeval en Rudy II heerscht niet dóór zijn uiterlijk, maar door zijn stem. Zijn heele opkomst in een paar maan den tijds is weer een typisch voorbeeld, hoe iemand vandaag een onbekende on der de 120 millioen Amerikanen kan zijn en een half jaar later een der afgod met de materieele voordeelen aan dien staat verbonden, Rudy's vader, die een welbeklante drug-store of apotheek an nex lunchroom in Westbrook (Maine) be zit, wilde hem tot opvolger van de zaak maken, liet hem studeeren en weigerde hem geld te geven om een muziek in strument te koopen. Zoonlief was n.L verrukt van de saxophoon geworden en wilde zich daar met alle geweld op be kwamen. Daarom werd hij in zijn vrijen tijd suppoost in een bioscoop en ver diende genoeg om aan zijn illusie te vol doen. Eenigen tijd later kwam hij on der de hoede van Wiedoft, een bekende sax-virtuoos en leeraar, die hem de schoone kunst tot in perfectie bijbracht. Inmiddels verliet hij de High School en trok naar de Universiteit van Maine voor een jaar en vandaar naar die van Yale. Zijn onkosten van levensonderhoud be streed hij door middel van het bespelen van zijn instrument op bals enz. Lang zamerhand begon hij als saxophoon-spe- ler naam te maken en na een succesvol vaudeville-tournée kreeg hij een aanbod om deel uit te maken van 't Savoye-Ho- tel-Orkest in Londen. Daar verdiende hij genoeg om z'n studies aan de Universiteit voort te zetten en het volgend jaar zag Yale hem terug. Ten slotte behaalde hij zijn bul, maar in plaats van recepten te bereiden in de vaderlijke apotheek, trok hij naar Boston en vandaar naar New- York om deel uit te maken van verschi1- iende Jazz-bands als saxophonist. Zijn eigen inzichten omtrent de speel wijze van de Jazz strookten niet met die der dirigenten, onder wie hij moest bla zen en derhalve deed hij wat zoovelen vóór hem gedaan hebben: hij zocht een eigen troepje bij elkaar, repeteerde et telijke maanden grondig met hen eti toen hij tevreden was, had zijn „band" zulk 'n superieuren klank, dat. van alle kanten engagementen aangeboden werden. Hoe wel dit succes vrij aardig was, onder scheidde het zich in niets van de hon derdtallen andere bands, die het land doorkruisen, maar op een avond zong Rudy voor de aardigheid het refrein mee, en dat bezorgde hem een donderende ova tie. En elke maal, dat hij zijn fstem liet hooren de volgende avonden, steeg het succes, dat pas phenomaal werd, toen hij voor de microphoon van de radio kwam te staan. Met één slag was Rudy een beroemdheid, wiens naam een even huishoudelijk woord is geworden, als die van zijn voorganger op het witte doek. Hef kolössale Paramount-Theater op het Times Square heeft zijn naam in meter- hooge electrische letters aan den gevel hangen en dat is nu eenmaal de droom van een Amerikaansch artiest: zijn naam of haar naam langs den Grooten Witten Weg -d. i. Broadway of zooals het in slang heet in the Mazda's te zien, Mazda is de fabriek van electrische gloei lampen in Amerika als bij ons Philips. Mr, Vallee is, tenzij hij een slechte fi nancier is, voor de rest van zijn leven geborgen; een noodwendig gevolg van populariteit in dit land, waartegen hij moeilijk bezwaar zal maken. Waar hij op den langen duur misschien wel be zwaar tegen zal maken is het vermoeien de van die populariteit zelve. Want het groote publiek leeft met zijn helden en heldinnen mee, als kende het hen van jongsaf. Het overstelpt hen met brieven, cadeaux, bezoeken, het stuurt middels de bladen interviewers bij tientallen te- g lijk op hen af, wenscht hen gefotogra feerd te zien, thuis aan de ontbijttafel, in zwemcostuum en in avondtoilet. Het wil weten of zij er over denken te trou wen en het stuurt hun huwelijksaanzoe ken in optima forma. Misschien vinden die nieuwbakken afgoden dat in den be ginne wel aardig, maar het duurt niet lang of het gaat hen vervelen en dan ma ken zij gemeenlijk een verkeerden zij sprong door een allerdwaast interview of iets dergelijks. De eenige, die zijn plotse linge wereldberoemdheid als een werke lijke held gedragen heeft en zich in niets vergist heeft, is Col. Lindbergh. Het toe val wil, dat Vallee nog vrijgezel is en niet onknap, zoodat het vrouwelijk pu bliek hem op een nog hooger voetstuk heeft geplaatst dan anders het geval zou zijn. Deze aanbidding schijnt zoo'n vaart genomen te hebben, dat hij in een Zon dagsnummer van de „World" heel precies uiteengezet heeft, hoe en wat zijn ideale wederhelft in de toekomst zijn moet. Hij gaf zelfs zoo'n duidelijke omschrijving van haar uiterlijk, dat een teekenaar het ar tikel kon illustreeren en verder liet hij zich uit, dat zij van het ouderwetsche soort moest zijn, dat keuken en kinderen boven alles prefereert. Op de vraag van een reporter, wat hij dacht van alle verliefde brieven, ant woordde hij, dat die het beste bewijs waren hoe men hunkerde naar het ro mantische, En misschien zijn de Ameri- kaansche vrouwen, aldus mr, Vallee, het hardst hunkerend van alle vrouwen ter wereld naar romantiek. De Amerikaan schijnt niet in staat te zijn om zijn ge- oelens en gedachten zoo makkelijk uit tc druken als bijvoorbeeld een van 'de i atijnsche rassen, die er een kunst en een eeredie ast van maken. Voora l wan- seer hij getrouwd is, vindt hij het onnoc- ig zich eerder uit te sloren, vandaar al die brieven van getrouwde vrouwen, Electr. Drukkerij G. W. DEN BOER, Middelburg. w k JV/-, '°o>-., tfe te# n U°Jv>

Middelburgsche Courant | 1930 | | pagina 6