I BEURSNOTEERING 0 LAATSTE BERICHTEN LANDBOUW NAGEKOMEN BERICHTEN RECHTZAKEN Handel, Nijverheid en Visscherij DOOR WEER EN WIND LEGER EN VLOOT CORRESPONDENTIE, GEMENGD NIEUWS. AMSTERDAM, 20 Jail. (Siotkoers). Het eerste getal is de slotkoers van •Zaterdag, het tweede dien van heden. 6 pet. Ned. '22 104%— 104y8. 5 pet. Ned. '18 1023%|-102Va- 41/2 pet. Ned. '17 101—100%. 3 pet. C. N. W. Schuld 78-78. ,2V2 pet. Idem 661/2—66%. A. A'dam. Bank 1881/41891/4. A. Bank Associatie"63%—623%. A. Kol. Bank 215i/2 O. N. H. Mij. 1691/4 -1693/4. A. N. I. Handelsbank 1561/4—156. A. Rotterd. Bankver. 112i/2—113i/2. A. v. B,erkel Patent 187-193—17Sf-l83. A. Küchenmeister Ultr. 123i/2—124-125. A. Houthandel Alberts 98—98. O. Marg. Unie 363-367—363-367. A. N. Ford 279% A. N. Kunstzijde 125%-128%— 123t-127. A. G. B. Philips 515-521-507-524. C. Anaconda Copper 146— 14834. C. Bethlehem 973/8— 96%. A. A.N.I.E.M. 351%—*350. A. Borneo Sumatra H. Mij. 1593% A. Bioeton 178-182—173-177. A. Kon. Petrol. 389%— 395-397. G. Shell Union 23%. A. A'dam Rubber 171-175—165V169. A. N. Scheepv. Unie 189%190. A. Cult. Mij. d. Vorstenl. 148—149%. A. H. A'dam 565-569—562%'-565%. A. Java. Cult. Mij, 398—398. A. Deli Batavia Tabak 377-378%—37(7(- 378I/2. A. Deli Mij. 349-351— 349%. A. Senembah Mij. 397-410—395. A. A'dam Thee 78-79— 78%. A. N. I. Spoor 221—222. Cl Chicago Milwaukee 25%—25%. G. Union Pacific 21 <8t. [Prolongatie 2— 2%. Markt sluit flauw. ■WISSELKOERSEN. 20 Jan. 18 Jan. Londen 12.11% 12.111% Berlijn 59.46 59.46% Parijs 9.77% 9.77!% Brussel 34.65 34.65 Zwitserland 48.08% 48.09 Kopenhagen 66.57% 66.55 New-York 2.484/5 2.48%' 20 Januari. WEERBERICHT VAN HET K. N. M. I. Barometerstanden: Hoogste 772.7 te Weenen. Laagste 731.5 te Andenes. Thermometerstanden: 9 uur 44 gr., 12 uur 47gr„ 3 uur 48 gr. Weersverwachting. Zwakke tct matige Z. tot Wl wind, gedeeltelijk bewolkt. Weinig of geen re gen. Weinig verandering in temperatuur. Dinsdag 21 Januari. Zon op 7.59;onder 4.24. Licht aansteken alle rijwielen, motor rijtuigen, en andere rij- en voertuigten 4.54. Maan op 12.06 v.m.; onder 10.49 v.m. Laatste Kwartier 21 Januari «OOGWATER VLISSINGEN, Middelbare tijd. Dinsdag 21 Jan. 6.01 18.35 Woensdag 22 6 52 19.31 Donderdag 23 7.50 20 40 Vrijdag 24 9 06 21 55 Zaterdag 25 10.21 23.02 Zondag 26 i 1.25 23 57 Maandag 27 12.17 den weg en het leder rolt naast het doel. Mondeel weet door uitloopen den links binnen der gasten een kans te ontnemen. Circa tien minuten voor het einde maakt Vos binnen het beruchte gebied „hands" en de gelijkmaker ligt door toedoen van Boor tusschen de touwen. 22. (De midvoor van Z„ die de jammer lijke fout toch niet met opzet ver oorzaakt! van zijn medespeler, schijn baar maar niet kon vergeven, onthield zich het verdere medespelen. Hij stelde zich hierdoor voor zoo n talrijk publiek belachelijk aan). Zeelandia blijft met 10 man moedig verder spelen. De gasten be stoken de laatste minuten geducht de Z.- veste, doch de groen-zwarten geven geen krimp. Een vrije schop op het Z.-doel wordt door Mondeel goed overgetipt. De hierdoor ontstane corner brengt T. A. C. geen resultaat. Kort daarop is het ein de. De overige uitslagen in deze afdeeling zijn als volgt: DongenVlissingen 22 MevoMiddelburg 31 De BaronieVelocitas 21 BredaDosko 53 3e Klasse. Vlissingen IIWalcheren 13 ZierikzeeZeelandia II.. 43 e Ze torarg speelde II.B.S. tegen D.E. T.O. beiden a lhier. De uitslag was 4—2 in het voordeel van HJBj.S., ter wijl bij de rust de stand 3—1 was. Gisteren won te Aardenburg A.V.V. I met 1—0 van Assebrouck I. De kon. Mu zieksocieteit „Aardend urg^che Fanfaren' zorgde voor vroolijke afwisseling op het terrein. DE BURGER GAST- EN WEESHUIS KWESTIE TE AARDENBURG. Men meldt uit Aarden burg aan D., dat de overige bezittingen (be halve dus het gebouw1) van het Burger Gast- en weeshuis te Aardenburg pu bliek zullen worden geveild. De wacht geldregeling der betrokken ambtenaren zal vermoedelijk nog in den loop dezer maand door den raad van beroep in werking worden gesteld. MARKTBERICHT, ROTTERDAM, 20 Januari. Binnen- landsche granen: Tarwe, wederom ruim aangeboden en lager verkocht f 10.00— f 10.50, enkele partijtjes daarboven ver kocht, Gerst Chevalier, flauw gestemd f 8.00—8.50, Ha,ver f 6.50—f 7.25, Erw ten, kleine groenen met tamelijk aanbod, belangrijk lager f 9.00-fl0.25, Schokkers meerendeels lager f 14.00—16.75, Brui ne Boonen vrijwel onveranderd f 15 00— f 16.00 DE TWEEDE HAAGSCHE CONFERENTIE. De tweede Haagsche conferentie is he denmiddag gesloten met een rede van den voorzitter, den Belgische premier Jaspar, die met groote dankbaarheid van de resultaten gewaagde t. o. v. den we reldvrede en het economisch herstel. Ve le openbare en particuliere gebouwen in de residentie vlagden. MISHANDELING MET DOODELIJKEN AFLOOP. Zondagnacht is te Walderveen (bij Barneveld) de 74-jarige heer J. v. d. Kieft door eenige personen aangevallen en zoo ernstig mishandeld, dat hij aan de gevolgen overleed. Tusschen den verslagene en zijn buren bestond een veete over een stukje grond. Zaterdagavond laat is het tot een vecht partij tusschen hem en zijn buren geko men, De oude man schijnt met een bijl te zijn bewerkt en hij is in den nacht van Zondag op Maandag aan de gevolgen van de mishandeling overleden. Eerst Maandagmorgen werd van deze mishandeling met doodelijken afloop aan gifte gedaan bij de politie te Ede. Deze stelde onmiddellijk een onder zoek in. Het lijk is in beslag genomen, terwijl twee verdachten in arrest zijn ge steld. De juiste toedracht van het ge beurde is nog niet bekend. IN BIEFSTUK GESTIKT. Te Tilburg is zekere v. O. gestikt bij het doorslikken van een te groot stuk gebraden biefstuk. Van O. was gehuwd. BEURSOVERZICHT. AMSTERDAM, 20 Jan. 3 uur. V. D. De beurs was eenigszins onregelmatig, doch neigde over het geheel genomen over tot reactie. Dit laatste was in de eerste plaats met de Industr. fondsen het geval, die overigens een kalme markt hadden. Acoustiekaand. nog het drukst verhan deld, nagenoeg ongewijzigd. Philips aand. van aanbod te lijden, en zagen zich meer dan 15 ontgaan. Perlakken tot boven 170 aangetrokken. Koninklijken een kleinigheid hooger. Amsterdam rubber daalden tot 165 pet. Alg. Exploraties gevraagd en hoo ger. Prolongatie 23% pet. DE PRINS VAN ZUID WALES IN ZUID AFRIKA. LONDEN, 20 Jan, De Prins van Wales is vanmorgen te Kaapstad aange komen. Hij werd met groot enthousias me ontvangen. NIEUWE VI.TANDELIJKHEDDEN IN CHINA. LONDEN, 20 Jan. Na wekenlange on derhandelingen tusschen Nanking en de opstandelingen zijn weer nieuwe vijande lijkheden uitgebroken. NIFUWE SPANNING TUSSCHEN BO LIVIA EN PARAGUAY. WASHINGTON, 20 Jan. Uit Buenos Aires wordt gemeeld, dat tusschen Bo livia. en Paraguay nieuwe spanning is ontstaan. Het zou tusschen troepen Van beide landen tot een botsing gekomen zijn waarbij Paraguaysche soldaten zijn gedood. De Paraguaysche troepen zou den daarop getracht hebben een aan val te dijien op het eiland Poi in: [de (na bij heia van Puorto Casado in het Gran. Chacogebicd. De regeering van Paraguay ZC'U haar vertegenwoordiger te Washing ton opdracht hebben gegeven aan de Amerikf ansche regeering mededeeling van de incidenten te doen. In 1929 werd door de Veilingsver. „E.M.M-." te Krabbendijke in totaal omgezet voor een bedrag van f 95724.76. ti— - B e s t rij d i 11 g vian de r u 11 d e r ho r- z e 11 a r v e. De heer 't Hoen schrijft ,aan de N. R. Crt. Nog een paar maanden en' de eers.o behandeling van de met Wormbuiten be zette runderen zal op stal reeds begon nen worden, dus voordiat de dicreni de weide ingaan. De werkzaamheden in het landbouwbedrijf nemen dan nog niet zoo veel lijd in toeslag en d'esl te mteer kan aandacht geschonken worden' aan het onschadelijk maken van de horzellarve door middel van de horzelzalf. Het behoeft nauwelijks herhaald te worden, dat uitsluitend open wormbulten hiermede ingesmeerd d'ienen te worden, zoodat hel middel ten eerste de huid opening afsluit en ten tweede voldoende naar binnen dringt om! vervolgens de Larve te dooden. jHet afrasteren van wielanden met, glad draad in plaats van met prikkeldraad is eveneens een zaak van groot beiang voor streken, die hiervoor in aanmer king komen. MARKTtBpERICHT. HULST, 20 Jan. De aanvoer was ruim. Tarwe f 10, rogge f 7, gerst f 8, haver f 6.75, erwten f 10, boonen f 14. Kantongerecht te Oost burg. De Kantonrechter heeft in de zitting van 7 Januari 1930 veroordeeld wegens: niet zorgen, dat een op zijn last op een openbaren weg gedane -uitgraving van de gebruikelijke teekenen voorzien is: P. J. v. d. S., te Breskens, 2 b. s. 2 d. h.; een dier arbeid doen verrichten op pijnlijke wijze: S. L. d. J., te Biervliet, 20 b, s. 20 d. h.; met rijwiel rijden zonder licht: A. J. F., te Schoondijke, A. K., te Oostburg, I. J. C., te Schoondijke, idem met voer tuig: C. F. de W., te Aardenburg, allen 5 b. s. 5 d. h.; met rijwiel rijden zonder rem: J. D., te Zuidzande, 6 b. s. 6 d. h.; idem zonder bel: R. L. J, v. H„ te Westcapelle (B.) 3 b. s. 3 d. h. als geleider van een voertuig zich niet steeds bij zijn voertuig bevinden, zoodat hij bestendig in staat is te leiden: J. J. G., te Oaprijcke (BI..) f 6 Ij. s. 6 d. h.; in Zeeland op kunstwegen gebruik ma ken van meer dan twee paarden voor een bespanning: C. G., te Knesselaere, (B.) ƒ3 b. s. 3 d. h.; overtr. IJkwet, tweemaal gepleegd: B, J T., te Watervliet (B.) 2 maal 2 b. s. 2 maal 2 d. h.; met rijwiel de linkerzijde van den weg houden: K. S., te Haarlem, 1 b. s. 1 d. h.; met voertuig niet behoorlijk uitwijken naar rechts: M. U., te St. Kruis, 4 b. s. 4 d. h.; J. J. D'H., te Groede, 6 b. s. 6 d. h.; C. M-. te Knesselaere (B.), 8 b. s, 8 d. h.; met voertuig rijden met te korten dis sel: H. J. D., te Maldeghem (B.), G. T. te Adeghem (B.), M. B. H. te Everghem (B.), allen 4 b. s. 4 d. h.; met voertuig rijden, terwijl de wielen niet van klei en modder zijn ontdaan: J. E., te Sluis, ƒ5 b, s. 5 d. h.; openbare dronkenschap: J. v. L., te Oostkerke, 10 b. s. 10 d. h. a Beslagleggi ng op een safe. Zekere de R. was aan den Staat een bedrag aan belasting schuldig, hetwelk hij niet betaalde. Daar nu de ontvanger der directe belastingen te Amsterdam vernomen had, dat de R. huurder was van een safe bij de Vereen, de Spaarbank voor de Stad Amsterdam, gaf hij aan een deurwaarder opdracht op die safe be slag te leggen. De deurwaarder begaf zich daarop naar de bank en verzocht de directie om genoemde safe aan te wijzen. De directie der bank verklaarde evenwel geen vrij heid te hebben om mede te deelen, of de R. bij haar een safe in huur had, al ware dit zoo, om haar dan aan te wijzen. De ontvanger wendde zich toen tot den president der Amsterdamsche recht bank en deze veroordeelde de bank om voor het geval de R. bij haar een safe heeft, deze safe aan te wijzen, en haar medewerking te verleenen tot het leg gen van beslag. In hooger beroep stelden Hof en Hoo- gen Raad evenwel den ontvanger in het ongelijk, zoodat de bankdirectie géén medewerking tot het leggen van beslag op de safe behoeft te verleenen. Binnengekomen het Duitsche stoom schip „Goldberg" met een lading hout voor Middelburg. Naar het Hdbl. verneemt, zal het a.s. seizoen een buitengewoon groot aantal loggers uit IJmuiden aan de treilvissche- rij deelnemen, waardoor de vischaanvoer aldaar belangrijk zal toenemen. Algemeen schippers- en visschersbelang. Zaterdagavond heeft de schippersver- eeniging „Algemeen Schippers en Vis schersbelang" te Bruinisse haar jaar vergadering gehouden. Llit de rekening en verantwoording bleek dat de ontvangsten bedroegen ad. 156, de uitgaven 90, zoodat er een batig saldo was van 66. De periodiek aan de beurt van aftreding zijnde be stuursleden (de voorzitter Vijverberg en de heeren Joh. de WaalHirdus, en W. Otte Jz) werden allen herkozen. In de plaats van den heer Joh, de Koning, die zich wegens zijn hoogen leeftijd niet meer beschikbaar stelde werd gekozen de heer Iz. Jumelet Mz. Onder de ingekomen stukken bevond zich een schrijven van de Visscherijver- eeniging Helpt elkander te Zierikzee om adhaesie te betuigen aan een aan het Bestuur der Visscherijen te richten ver zoek om te visschen op Zondag te ver bieden. Dit is door het bestuur der vereeni- ging gedaan, onder voorbehoud echter dat onder visschen niet zal worden ver staan het zaaien van mosselzaad. Verder werd medegedeeld dat aan het ook door deze vereeniging geuite ver zoek om op de Ooster-Schelde vijf gas- boeien te leggen is voldaan. In zijn daar na gehouden overzicht zegt de voorzit ter, dat het afgeloopen seizoen alleszins reden tot tevredenheid geldt, geizien de hooge prijzen die worden gemaakt, ter wijl schade door storm aan de mosselen bijna niet voorkwam. Uit de vergadering kwam daarna het voorstel om aan de Gebr, Haak, die door een aanvaring op de W. Schelde hun vaartuig verloren, 300 uit te keeren. Hiertoe wordt besloten, mits echter de schade niet door de assurantiemaatschap pij wordt vergoed. Gevraagd werd nog of door de ver eeniging geen pogingen kunnen worden gedaan om te bewerkstelligen, dat de vis- scherijvergunningen weder te Zierikzee of nog beter te Bruinisse zelf verkrijg baar worden gesteld. De voorzitter zegt toe, hiervoor het noodige te zullen probeeren. alfe-dag weeraan, is geen pretje. Zorg er voortegen kou en vocht gewapend te zijn. Neem Lakerol! Dat warmt van binnen en behoedt tegen verkoudheid en keelaandoe ningen. Lakerol is lekkeróók! Let vooral op de groene doos! LAKEROL PASTILLES 50 ct. p. d. bij alle Apoth. én Drog. Hr, Ms, torpedojager „Van Galen" is Zaterdagmorgen half twaalf uit Nieuwe- diep naar West-Indië vertrokken en kan op 3 Februari te Willemstad worden verwacht. Zooals gemeld, neemt het schip een detachement mariniers mee; tevens ver voert het eenige kanonnen. Aan boord bevinden zich ook een eerste luitenant en een sergeant van de landmacht voor de opstelling van luchtdoelartillerie op Curasao. Vice-admiraal L. J. Quant wees er in een toespraak op, dat het schip van W,- Indië naar de Oost, rond de Kaap .zal varen, zoodat men sedert langen tijd daar weer een Nederlandsch schip zal zien. Onder groote belangstelling voer het schip de haven uit, uitgeleide gedaan door de muziek van de marinekapel. Hr. Ms. pantserschip „Hertog Hen drik® zal, na overgave van den dienst in West-Indië, ongeveer 12 Februari de thuisreis aanvaarden en omstreeks 11 Maart hier te lande aankomen. De bevolen overplaatsing van den sergeant-hofmeester M. Chr. Kieviet van de Marinekazerne naar het Kon. Instituut is ingetrokken en is verplaatst de. ser- igjeant-hofmeester H. Eden van de Mai- rinekazerne naar het Kon. Instituut. Zaterdag is op de Marinewerf te Den Helder de derde van de vier voor Indië bestemde mijnenvegers te water gelaten, De tewaterlating geschiedde door het dochtertje van een der ingeni eurs van de werf. De commandant der Marine, vice-ad- miraal L. J. Quant, woonde de gebeur tenis bij. Ir. H. t. B. II Goes. Een ingezon den stuk, gericht tegen een hoofdartikel in de Goesche Courant hoort in de Mid- delburgsche Courant niet thuuis. Met ge noegen villen wij n echter in de ge legenheid slellen, op niet-polemische wijh ze, uw opvatting inzake de Padvinderij in ons blad uiteen te zetten. MISS HOLLAND 1930. Mej. Em my Kuster uit Den Haag is gistermiddag bij den wedstrijd te Amsterdam gekozen tot Miss Holland 1930, HET MES. Vrijdagavond is in het logement van Agterberg aan de Delft- sche Vaart te Rotterdam 'n moord aanslag gepleegd door een gewezen lo gementhouder, den 50-jarigen C. de K„ die in dit logement verblijf hield. Deze De K. is een drinker en heeft al 12 vonnissen en circa 20 jaar gevange nisstraf wegens verschillende misdrijven achter den rug. Vroeger was hij in vrij goeden doen en exploiteerde een logement aan de Delftsche Vaart. Sinds geruim en tijd is deze man echter geheel aan lager wal geraakt en woont in het volkslogement van A. De K. zat in de gelagkamer en had, zooals gewoonlijk, te veel gedronken en begon een twistgesprek met den 46-ja- rigen Kamstra, dat spoedig gevolgd werd door een vechtpartij. Klopenpburg, die zag dat het „meenens" was, kwam tus- schenbeide en duwde de mannen van elkaar af. Kamstra, die ook niet geheel nuchter was, viel toen voorover op de leestafel. Toen wist De K. zich los te rukken van Kloppenburg, deed een stap achteruit, haalde een groot model zak mes te voorschijn, opende het en stootte het, voordat men eigenlijk wist, wat er gebeurde, tot het heft in de linkerzij van Kamstra. Kamstra wankelde overeind en riep Ze hebben me gestoken, ik loop leeg" en ging de deur uit. De man had toen reeds veel bloed verloren. Hij ging naar het politiebureau in de Lange Toren straat, kwam in de St. Jacobstraat een surveilleerenden agent tegen, die hij toeriep: „Ik ben gestoken." Een zekere M„ die eveneens uit het logement, die den getroffene achterna was gegaan om hem zoo spoedig moge lijk te helpen, zeide tegen dèn agent „Cees de K. heeft het gedaan," De agent kende Cees wel en ging naar (Ingez. Med.) het logement toe. Voordat hij was aan gekomen ontmoette hij den dader a! en kon hem zonder moeite arresteeren^ De getroffene werd aan het bureau Torenstraat voorloopig verbonden en ten spoedigste door den Geneeskundig gen Dienst naar het ziekenhuis aan den Coolsingel gebracht. Daar constateerde men, dat vermoedelijk een long was ge raakt. Zijn toestand is zeer ernstig. De dader geeft wel toe ruzie te heb' ben gehad en zegt ook dat het mes dat bebloed op hem is gevonden, zijr eigendom is, doch beweert zich niet te herinneren, dat hij gestoken heeft. Er zijn echter voldoende aanwijzingen tegen hem, zoodat hij is ingesloten. DOOR EEN TAK GETROFFEN. De arbeider Reurs, die bij het boomen. rooien aan den Slottenburgwal te Pur- merend door een vallenden tak getrof fen werd, is aan de gevolgen van eea hersenschudding overleden. HET ONGELUK TE GRONINGEN. In het Eemskanaal is onder de <*e- meente Farmsum bij de spoorbrug aer Noord-Ooster Locaalspoor een gedeelte van een vrouwenlijk gevonden. Hoewel het lijk ongekleed was, en het niet meer te herkennen bleek, neemt men aan, dat het van vrouw Jasper is, die bij de ontploffingsramp aan de Bontebrug ie Groningen is omgekomen. Zooals men weet, heeft men naar haar en haar dochtertje dagenlang tevergeefs gedregd. BRAND. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is een woonschip, liggende in de Heisehaven op de grens tusschen. de gemeenten Pernis en Rotterdam, brand uitgebroken. Toen met het woon schip binnentrad, bleek, dat de 55-jarige huisvrouw nog te bed lag. De vrouw werd met groote moeite gered. Met ern stige brandwonden is zij naar het zie kenhuis gebracht. Haar toestand is vrij. ernstig. Het woonschip brandde geheel uit. De oorzaak is vermoedelijk dat vuur uit de kachel is gevallen. Te Velp (N. Br.) is door onoekende oorzaak totaal afgebrand de boerderij van J. Peters. Het vee kon gered wor den. De inboedel ging verloren. Verze kering dekt de schade. Auto-ongelukken. De 18-jarige Marie D uit de Belgi sche grens gemeente Bree, werkzaam op de Philipsfabrieken te Eindhoven, is Za terdagmorgen onderweg uit een autobus gevallen en zoodanig verwond, dat ze op slag dood was. Zaterdagavond te omstreeks half zeven had te Oosterbeek een ernstig ongeluk plaats. De ongeveer 50-jarige werkman Stoks uit Arnhem reed, met een handwagen op den Utrecht- schen straatweg in de richting Ooster beek. Hij hield rechts van den weg. Vermoedelijk dacht hij, dat de tram in aantocht was, hij week naar links uit, met het noodlottig gevolg, dat hij door een vrachtauto van Van Gend Loos werd aangereden. De ongelukkige werd over den weg gesleurd en was onmid dellijk dood. Den bestuurder treft geen schuld, Zaterdagmiddag is te Katwijk aan Zee een achtjarig meisje L. S. overre den door een luxe auto. Zij kreeg een schedelbreuk en een zware hersenschud ding. Haar toestand is levensgevaarlijk. Het ongeluk gebeurde, doordat het kind uit een slop kwam loopen en de auto niet tijdig zag. De bestuurder reed met een matige snelheid aan de rechter zijde van den weg. Vrijdagavond omstreeks kwart voor acht is op den weg RoermondVenlo een vrij ernstig auto-ongeluk gebeurd. De chauffeur van een vrachtauto moest de lichten dempen, wijl hij eenige wiel lijders tegenkwam. Toen deze gepas seerd waren en hij de lantaarns weer met volle kracht liet schijnen, bemerkte hij vlak voor zich een onverlichten met een paard bespannen wagen. Om een aanrijding te voorkomen, remde hij zoo sterk mogelijk, met het gevolg evenwel, dat de auto over den kop sloeg. De in zittenden bleven gelukkig vrijwel onge deerd, terwijl de auto zwaar beschadigd werd. ONTZETTENDE VLIEGTUIGRAMP. 16 dooden. SAN DIEGO, Californië. (Draadloos). Tengevolge van een explosie is een vlieg tuig met passagiers in brand gevlogen en, op de strandpromenade neergestort. De toeschouwers zagen het toestel, omhuld van een geweldige steek vlam brandend omlaag storten. I>e val was zóo

Middelburgsche Courant | 1930 | | pagina 2