van de PROVINCIALE ZEEUWSCHE van Dinsdag 14 Jan. 1930 No. II. BINNENLAND H. M. DE KONINGIN. DANSPARTIJ TEN HOVE. DE VERPLICHTE ZIEKTEWET. LANDSMIDDELEN IN INDIE OVER 1929. DE GOUVERNEUR VAN CURAgAO. HET KOLONIAAL CONGRES DER S. D. A. P. FEUILLETON HET VONNIS DE STALEN BRUG TE BERGEN OP ZOOM. NEDERLAND EXPRESS. ZEELAND MIDDELBURG. (Wordt vervolgd) Tweede bled H. M. de Koningin toeft van heden tot Zaterdag op Het Loo. De Koningin en de Prins hebben len paleize Nc.ordeinde gisteravond in tegen woordigheid van de Koningin-moeder een kleine danspartij gegeven ter eere van Prinses Juliana. Naar vernomen wordt, zal binnen,kort in het Staatsblad verschijnen het Kon Besl. tot v,astsstelling van de door de Ra den van Arbeid te heffen premie voor de verplichte ziekteverzekering. De premie zal voor de groote meerder- derheid der verzekerde arbeiders bedra gen 2.3 pet. van hun loop,, voor de (ar beiders, werkzaam in een 30-tal bedrij ven, met verhoogd ziekterisico zijn hoo- gere premies vastgesteld ten beloope van 4.9 pet. voor het mijnbedrijf enhet hoog- ovenbedrijf en 3.4 pet. voor de overige bedrijven. Naar Anela verneemt zal op den ge wonen dienst der landmiddelen over het (jaar 1929 een overschot te verwachten zijn ten bedrage van vermoedelijk 'tus- schen de tien en vijftien millioen gulden Het grootste deel daarvan wordt gevormd door de hoogerc opbrengst van de in voerrechten. De petroleum-accijns daar entegen waaromtrent lioogere ontvang sten waren verwacht, zal echter nauwe lijks de raming halen. Naar aanleiding van zijn vervroegd vertrek naar Curapao zijn de door den nieuw benoemden gouverneur van Cu- ragao, den heer B. W. Th. van Slobbe, te verleenen audiënties nader bepaald op 18 en 20 Januari a.s., telkens van 10 tot ,12 uur en van 2 tojt 5 tuur in liet Depar tement van Koloniën. De heer J. Mondeel alhier wijst ons er op, dat de, in ons blad van gisteren ver melde, stelling X, aangenomen op het Koloniaal Congres der S. D'. A. P., niet geheel juist weergegeven is; waar deze stelling de kern v,an het beginsel dier partij inzake de koloniale politiek raakt, wordt verzocht haar in de juiste bewoor dingen te vermelden. Die luiden als volgt „1. De sociaalaemöcratie erkent on voorwaardelijk het recht op nationale on afhankelijkheid. 2. Haar koloniale arbeid zal zich dus in de eerste plaats richten oip de verwe zenlijking van dit recht door het overbo dig üilaken van het vreemde gezag. Alle hervormingen behooren de koloniale ver houding te verzwiakken en, waar, mogelijk aan te sluiten bij de eigen inzettingen der inheemschen. Die koloniale arbeid moet dus de mogelijkheid scheppen tot vestiging van een injieemsch bestuur, dat in staat zal zijn het land zelfstandig aan het internatio^ale ruilverkeer te doen deelnemen." door mevrouw Belloc Lowndes. o 77.) n .T~n Doodstil wjas het in de jury-kamer. Toen, met een grappige buiging naar {len voorzitter, vervolgde mijnheer Walherton op een naar het gevoelen van; enkele toe hoorders eenigszins misplaats lnchligen toon„Maar ik heb een open oor en geef mijn meening gaarnp voor de be schouwing van den aapklager, zoo zij met de mijne lijnrecht in tegenspraak mocht zijn." Nu was Leroy-Motspur er volsrekt niet op gesteld, de aanklager te worden ge noemd. Hij was meer verrast dan te leurgesteld door de zonderlinge wending, die he besprekingen hadden genomen. Hij was de jurykamer binnengekomen, overtuigd van Eva Raydon's schuld en overtuigd tevens, dat zijn méde-juryleden van beider sexe het stellig met hem eens zouden zijn. Thans bleek het hem, dat hij| zich in deze zienstwege deerlijk ver gist had. En daar zoowel zijn zorg voor wat hij noemde zijn „carrière", als zijn ware geaardheid hem steeds eerder volgzaam maakten dan despotisch jegens de men- schen met wie hij in aanraking kwam, In de vergadering van den gemeente raad van Bergen opZoom1 heeft de burgemeester medegedeeld, bericht te hebben ontvangen,, dal de bekende stalen brug op den weg naar Antwerpen, voor den aanvang van de vyereld tentoon spel ling aldaar door een betonnen zal wor den vervangen. De speciale trein, met post en passagiers in aansluiting op het s.s. „Prinses Juliana" zal Vrijdagmor gen 17 Januari te 11.10 van Genua ver trekken. Aankomst Zaterdagmorgen 18 Januari om 7.57 te Arnhem, 8.48 te Utrecht, 9.45 s.s. Den Haag, 9.63 Am sterdam, Wiee sper poort, 9.53 Amsterdam Centraal Slation en 9.52 te Rotterdam Maas. Het „geheime" rapport. Wij hebben Zaterdag j.L, ook al om niet al te uitvoerig te worden, slechts zeer in het kort aangeduid wat er in het langzamerhand befaamde „geheime" re organisatierapport van het Middelburg- scbe bestuur over de brandweer staat. De voorzitter van dat bestuur schreef gisteren in zijn ingezonden stuk, dat onze aanduiding van den inhoud des geheimen rapports, onvolledig was, wat in den aard der zaak ligt, en ook onjuitsheden bevatte. Daarom achten wij 't béter thans den inhoud van dat stuk in z'n geheel te publiceeren; men gelieve daarbij dan wel in het oog te houden, dat onderstaand rapport nog door een tweede gevolgd is, dat wij te gelegener tijd ook nog wel eens zullen kunnen publiceeren. Het rapport dan luidt als volgt: „Middelburg, 12 December. Bericht op schrijven van 10 December 1929, nr. 34, betreffende brand 7 Dec. 1929. Aan het College van Burgemeester en Wethouders van Middelburg. In antwoord op uw nevensgemeld schrij ven hebben wij de eer uw college te be richten, dat de ondervindingen, door ons opgedaan bij den brand op 7 en 8 Dec. j.l., de volgende zijn: I. dat de waterleiding door zijn onbe trouwbaar en veel te nauw buizennet in de stad, waarop men geen behoorlijke druk durft te zetten uit vrees voor sprin gen, gebleken is absoluut onvoldoende te zijn om daaruit een brand van meer dan normalen omvang te blusschen, zelfs met gebruik van de daartoe (drukopvoe- ring) indeirtijd aangeschafte motorspui ten, daar deze de leiding eenvoudig leeg of zoo goed als leeg pompen. Gevolg: een watergebrek voor bluschdoeleinden in die gedeelten van de stad, welke niet aan of in de nabijheid der kaden, grachten etc. gelegen zijn, II. dat, in verband met I, er uitbrei ding zal moeten plaats hebben met krach tiger eenheden dan onze beide motor spuiten, al hebben deze laatste schitte rend werk geleverd door 24 uren vrijwel onafgebroken te werken; zij zijn niet krachtig genoeg om het water over der gelijke afstanden te verplaatsen, als ver- eischt bij dezen brand en het dan nog op vereischte hoogte op te voeren; dat is trouwens ook niet de bedoeling der aan schaffing geweest. In de nabijheid van voldoende water zijn zij uitstekend. III. Bezwaren werden ondervonden met het slangenmateriaal; dit dient ge normaliseerd te worden en binnen kor- teren tijd te worden vernieuwd, daar het spoedig zoogenaamd verlegt. Daar o. a. Vlissingen met veel te weinig slangen ter plaatse kwam, werd onze geheele reser ve-voorraad aan hen uitgereikt en kon den wij zelf onze tenslotte vrijwel on begon hij de vlag te strijken. „Misschien heb ik dein faolor van on zekerheid in dit geyal niet voldoende on der de oogen gezien", bekende hij open hartig.. „De hemel verhoede, dat ilc mijn medemenschen niet het voordeel van den bij nauwkeurige overweging inderdaad gerezen twijfel zou gunnen. En toen hij deze woorden uitte, was hij diep onder den indruk. Hij hoopte, dat Nora Norwich weer zou spreken. Als zij dat deed, zou zij zich, zo'o meende hij, waarschijnlijk aan zijn zijde scharen en dan zou hij in slaat zijn, wat hij zpo gaar ne deed, een- succesje boeken. Maar nadat zij heel in het begin der onderhandelingen had gesproken, bleef juffrouw Norwich hel stilzwijgen bewa ren, met gefronst, ernstig gelaat „In tegenstelling met mijnheer Walher ton" vervolgde de voorzitter „acht ik een uitspraak aan de hand va,n „ge brek ,aan bewijs" ten zeerste onvoldoen de, Mevrouw Birtley Itaydon is schuldig of niet schuldig. Als zij schuldig is, be hooren wij naar mijn meening de uit spraak „schuldig" le doen. Als zij on schuldig is, ja zelfs a Is zich een sterk element v.an twijfel in de zaak doet ge voelen, zooals het meerendeel van u blijkbaar acht, dat het geval is, dan heeft zij recht op een uitspraak „niet schul- idig". En nu kwjam een pijnlijke verrassing. De oudste der twee juryleden, die bruikbaar geworden slangen niet meer vervangen. IV. Er blijkt nog teveel personeel te zijn, en dit is door het door hen gedragen onderscheidingsteeken niet voldoende te onderscheiden van het publiek, hetgeen moeilijkheden oplevert met de afzetting. V. De verlichting van het brandterrein en bij de spuiten was onvoldoende. Ingevolge het bovenstaande geeft ons bestuur u onderstaand voorloopig (wij be houden ons voor, daarin, zoo noodig wij zigingen aan te brengen) advies: Ad. I. Watervoorziening, a. Het maken van twee ondergrond- sche leidingen vanuit de Kade naar twee te maken putten; de bovenkant der lei dingen beneden het laagst in de Kade voorkomend niveau. Leidingen en putten van een capaciteit, dat daaruit een mini mum van 5000 L, per minuut kan worden opgezogen, zonder dat gevaar voor wa tertekort ontstaat. Wij stellen ons voor, dat op een dergelijke put desnoods 4 mo torspuiten kunnen worden geplaatst. Dezè putten te maken op de Groote Markt en in de Abdij of op de Balans. b. De grachten en vesten op behoor lijke diepte uit te baggeren en om de 200 Meter aan den kant behoorlijke af gedamde putten te maken, waar het wa ter naar toe vloeit bij wijze van boezem. c. Een, reeds jarenlang toegezegde, 6" waterleidingbuis als dwarsverbinding, aanbrengen, vanaf den Blindenhoek door Bogardstraat, Abdij en Giststraat, naar den Dam, Wij wenschen de waterleiding volstrekt niet geheel uit te schakelen. Ad. II. Spuiten, a. Afschaffing van alle, nu nog in ge bruik zijnde, handbrandspuiten met aan wezigen inventaris. De aanwezige opzet- stukken indeelen bij de motorspuiten. b. aanschaffing van twee motorspuiten als in gebruik bij de gemeente Bergen op Zoom, mits deze, na onderzoek, niet te zwak zullen blijken en mits de aange geven putten worden aangebracht, daar anders de afstanden nog te groot zullen blijken om de binnenstad te bereiken en dus krachtiger spuiten zouden noodig zijn dan de genoemde, c De eventueel aan te schaffen motor spuiten te plaatsen in de voormalige Vleeschhal, daar het ons bestuur ge- wenscht voorkomt, deze spuiten in het centrum van de stad geplaatst te hebben. Ad. III. Slangenmateriaal, Aanschaffing van het benoodigde 2)4" slangenmateriaal volgens normalisatiesy steem. Daar het thans voorradige 2)4" is, zullen de aanwezige opzetstukken en koppelingen om passend te zijn, eene wij ziging behoeven. De hoeveelheid, met de noodige reser ve, zal nader moeten worden bepaald. Wij stellen ons voor dat, als maatregel tegen het verleggen, om de 4 of 5 jaar 34 of 1/a van den geheelen slangenvoor- raad zal moeten worden vernieuwd. Ad. IV. Personeel, a. Het bedienend personeel geheel uit vrijwilligers te doen bestaan en de sterk te van thans terug te brengen tot 20 man per spuit (4 brandmeesters inbegrepen), waaronder, zoo mogelijk, drie chauffeurs voor elke auto- en motorspuit. De ge heele sterkte zou daardoor komen op 20 brandmeesters en 80 man. Hierin begre pen het personeel van de Rijksspuit in de Abdij. b. De belooning te stellen, voor de be dienden op 1.en voor de brandmees ters op 2.per uur daadwerkelijke werken. c. Het geheele personeel te voorzien van een hoofddeksel met kenteeken, ter onderscheiding van niet bij het perso neel behoorenden; en tevens van water dichte jassen. d. 5 paar gummilaarzen per spuit. Ad. V. Verlichting, Aanschaffing van 20 benzinelampen, van het type, zooals thans reeds 2 aan wezig zijn. Met de eventueel alsdan voorradige auto-motorspuiten zou o, i. ook in ruimen omtrek van onze gemeente, des- gewenscht, hulp kunnen worden verleend. nog geen duidelijk beeld hadden gevormd van heigeen in hun hersens zoo eens klaps was wakker gemaakt, merkte on verwacht op: „Wat ook het gevoelen van de meerderheid mag zijn, ik be schouw mevr. Raydon niet als in de termen te vallen van eon uitspraak „niet schuldig", ik heb scherp geluisterd naar al de getuigenverklaringen, afgelegd ge durende het rechtsgeding en evenfeoo naar heigeen hier in deze kamer tem' voordeele van beklaagde is gezegd. En voor zooveel mij betreft, mijnheer de voorzitter, moet de uitspraak luiden „schuldig". Het andere jurylid, die het nog niet met zich zelf eens was geweest, riep met een hooge stem uit: „Ik ben het ééns met den vorigen spreker." Mijnheer Leroy-Mootspur keek van den eenen opstandige inaar den anderen, heimelijk stempelde hij ze .als stomme lingen, waarbij hem' een gevoel bekroop van wrevel en afkeer. Als die twee kop pige ezels op hun stuk bleven staan, zou van een uitspraak „met algémeene stem men" waarschijnlijk geen sprake kunnen zijn. Dit zou, zoo overwoog, hij, niet al leen een nader onderzoek tengevolge hebben, w|at aan het land zoowel als aan particulieren een berg geld zou kosten, maar bovendien zou het voor hem, als de voorzitter v|an deze jury, een per soonlijke nederlaag beteekenen. Men zou het hem aanrekenen, dat hij de zitting Ook zouden wij het op heden bestaan de zoogenaamde premiestelsel, bij reor ganisatie, li willen voorstellen geheel te laten vervallen; het geeft slechts ver warring en onaangenaamheden. Het zal gewenscht zijn, een of meer personen in dienst te nemen, die met het dagelijksch toezicht en onderhoud der spuiten zullen zijn belast. Gaarne zullen commissarissen een en ander bij Uw college toelichten, op dag en uur door u te bepalen. Het Bestuur over de brandweer, (Get.) P. J, BOOGAERT, Voorzitter. (Get.) J. W. L. H. VAN KARSSEN, Secretaris." V rij willige Brand weervereeniging, Gisterenavond hield de Vrijwillige Brandweervereeinijginig onder voorzitter schap van den heer H. A. En kei,aar, haar tweede vergadering. Ongeveer 70 leden hadden de presentielijst geteekend, terwijl verder als toehoorder aanwezig was mr. W;. E. E. baron v. d. Feltz, lid van den gemeenieraad. De Voorzitter deelde mede, dat het bestuur sinds de eerste Vergadering, nu 4 weken geleden, heeft voortgewerkt en eenige malen heeft vergaderd Nadat verschillende plannen lie sproken waren, heeft het bestuur 14 dagen gele den een onderhoud gehad met B. en W. Daarbij heeft de Burgemeester verklaard den goeden burgerzin van de leden te waardeeren; ook is san B. en Wj. toe gezegd, dat binnen 14 dagen nadere plan nen zouden worden ingezonden; daarom wilde het bestuur voor heden (Dinsdag) elf uur de stukken inzenden. De defini tieve plannen zijn nu 10 dagen gele den gereed gekomen en hebben toen bij de bestuursleden gecirculeerd, Wpiensdag j.l. zijn ze in hel bestuur behandeld en goedgekeurd. Spr. wijsl met nadruk op deze datums, omdat het plan bijna vol komen gelijk is aan dat van den heer Roelofsen le Delft, hetwelk 't bestuur daarom met groote verwondering in de Midaelburgsche Courant las. Alle stadgemolen, zoo merkt spr. nog .op, moeten begrijpen, dat alleen goe de burgerzin de aanleiding is tot oprich ting dezer vereeniging. Hierna deed spr. voorlezing van den aan Burg. en Wieth. te zenden brief. Bij dit schrijven wordt ingezonden een ontwerp van de door de vereeniging ge- dachlc samenstelling, zoowél va,n het ma teriaal als de bediening, wélke niet als definitief moet. worden beschouwd, maar naar aanleiding waarvan besprekingein kunnen geopend worden, terwijl zij als een basis voor een definitieve regeling kunnen gelden. Het bestuur vraagt te bevorderen, dat 'het benoodigde materiaal door de ge. meente aan de Vrijw. Brandweer in bruikleen worde gegeven; verder vraagt het een subsidie vtau f 500 ter fciejslrijding Van administratie en ad'ver ten tiek o sten! enz. waarvan rekening en verantwoording aan B. en W. zal worden gedaan. Het was niet mogelijk in alle details 'le treden, maar dit kan gebeuren als de plannen in goede aarde valleni en voor verwezenlijking vatbaar zijn. 'Medegedeeld wordt, dat de bemanning v.oor elke spuit reeds samengesteld is met vermelding van beroep, woonplaats enz., waarbij vooral op technische bekwaam heden is gelet, en ook daarop, d.aji al deze manschappen hoogstens 200 tot 300 M. verwijderd wonen van de standplaats der brandspuit. Ook wordt in dit schrijven gewezen op de wenschelijkheid van het aanwezig zijn van een schuimbluschap- paraat, waar Middelburg reeds een 15-tal garages heeft, waarvan een hij het Stad huis en een bij de Abdijgebouwen. W|aar veel met zout water gewerkt moet wor den, wordt gewezen op de nieuwe Fiat, „tamini brandspuiten" welke daartegen bestand zijn. ITet bestuur wijst erop, dat bij den jongslen brand personein| als spuitgast waren aangewezen, 'die nog nimmer op 'een ladder hadden gestaan. Er is daarom gekeken naar menschen, die uit hoofde van hun beroep geschikt zijn. Nog wordt minderwijze had geleid, dat er geen een stemmigheid was verkregen. liet kwiam er nu voor heun op aan, zijn hoofd koel te houden en al zijn overredingskracht te gebruiken, om --- een heel ding, misschien wel een onmo gelijkheid die twee gezworenen „om le praten". Toen hij hiermede bezig was voelde juffrouw Nor.a Norwich plotseling legen wil en dank, een eerlijke be won dering voor den m,an, dien zij reeds hei melijk diep in haar hart, had gebrand merkt als .mijnheer Windwijzer. Hij' vlei de, hij streefde, hij smeekte, hij betoog de. en deed ten slotte een ernstig beroep iri bewoordingen, die mevrouw Ho- wiard lot hevig snikken in haar zakdoek brachten op iets, dat eigenlijk niet bestond, namelijk deernis van, de twee weerspannige juryleden. En hij haalde, 'hoogst indrukwekkend voor al de andere gezworenen, de woorden aan,, die, zooalsi hij hun in herinnering bracht, waren van „onzen onsterfclijken Shakespeare." Het wezen der genade duldt geen dwlang; Zij drupl als zachte regen van om hoog Op wat omlaag is: dubbel zegent zij; Zij zegent wie haar geeft, als wie haar krijgt; Ze is 't mlachtigst in de machtigen*) Dflch deze treffende woorden hadden medegedeeld, dat voor het bevorderen van een aangenamen geest het pestuur jaarlijks een vergadering wil beleggen ter onderlinge bespreking van gewenschte veranderingen. Het schrijven eindigt met de verzeke ring, dat het het bestuur aangenaam zal zijn van B. an W. te mogen vernemen of van het aanbod der Vrijw. Brand weer gebruik gemaakt zal worden. De samenstelling. Hierna bracht de voorz. het ont- 'we.rp-,samenstelling ter tafel en hij gaf {gelegenheid daarover bij ieder onder deel opmerkingen le maken. Aan een en ander is het volgende ont leend Het doel wordt als volgt omschreven: Doordat bij branden le Middelburg steeds een groot percentage der brandweerlie den uit vrijwilligers bestaat en de meeste branden door vrijwilligers worden Ige- bliischl, is het gewenscht en een be hoefte voor Middelburg een „Vrijwillig Brandweercorps" te "bezitten: le omdat de Vrijw. menschen zich spontaan gevën en met enthousiasme werken 2e omdat bij loting de brandweerlie den of technisch ongeschikt zijtriöl' met tegenzin hun werk doen en zooals de lynlktsmond zegt „Er Lusschen uit knij pen'", wanneer de gelegenheid zich Voor doet; 3e omdat in de meeste gemeenten van ons land, zoowei grooter als klei ner dan Middelburg vrijwillige brand- .weervereeniigiugen bestaan, die uitste kend voldoen. Daarom biedt de vereeni ging de gemeentelijke overheid volledige hulp en bijstand a,an bij. branden in de gemeente Middelburg en directe omge ving. |Bptreffende het bestuur wordt vastge steld, dal het door de leden gekozen wordt, dat het onder oppertoezicht staat van B. en \V. dat er een lid van den gemeenteraad zitting in heeft, dat het aait B. en W. een aanbeveling overlegt voor commandant, adjunct-commandant en brandmeester dat het zorgt door aan werving van vrijwilligers, dat het benoo- digd aantal manschappen steeds beschik baar Ls, vermeerderd met 30 pet. re serve, en dat het brandweerploegeft voor elke .spuit zoo formeert, dat een tech nisch geheel wordt gevormd en wel: a. technische menschen voor de bediening der motor- en aulobrandspuiten (garage houders chauffeurs en monteurs); 1). pijpvoerders of spuitgasten (loodgieters, timmerlieden .glazenwasschers); c. slan- g(ena an voerders en het verblinden der koppelingen (losse werklieden, sjouwer lieden, bankwerkers) en d. lantaarndra gers (kantoor- en winkelbedienden enz.). Verder wordt bepaald, dat de brand- 1 neesters en commandanten het recht hebben .het terrein van den brand te laten afzetten zooals noodig is Vooreen goede blussching van den brand. Verzoek daartoe doen zij aan het hoofd der po litie. Hel personeel krijgt alleen orders van at o brandmeesters van hun eigen spuit, en van niemand anders. De orders gaan van den commandant naar de brand meesters. De vrijw. brandweer beslaat uit: een ■commandant, een adj.-commandant, 8 brandmeesters en 76 man bediening, to taal 86 man. Het materieel beslaat uil: 1 auto- brandspuit, capaciteit tot 2000 liter, met onbevries'baren motor en een schuim- bluschapparaat, 1500 M. slang en een spuilhoogte van 35 tot 40 M. (dit vooral met het oog op een goede beveiliging van Stadhuis en Abdijgebouwen.) 1 auto- bpandspuit (geschenk van Middelbur gers?) capaciteit 1200 later; 2 m.otorslpui- len, capaciteit 500 liter; 1 slangenw'agen met standpijp en 2 slange^ op de w'ater- leiding; 1 groote m,agyrusladder; 1 reser- vewagen met slangen, ladders, touwen, reddingzeil, lampen enz. (op een opmer king uit de vergadering werd verklaard, d,at hieronder ook zaklantaarns \oor de slangenvoerders zijn bedoeld); 4 rook- miaskers in elke spuit één, 1 springzeil, een verhandkist en 1 oprolbare brancard. Volledige waterdichte kleeding en helmen niet de minste uitwerking op de heide hals'larrige juryleden. Toen deed' de voorzitter, wat hij later aan de bewon derende en liefhebbende mevrouw Le roy-Motspur beschreef, als zijn groote „troef". Op een ernsligen, veelbetee- kenenden toon mérkte hij op, alsof het hem plotseling inviel, dat rechter I.cni- son sterk tegen een verdeelde uit spraak was en dat hij de jury dan onge twijfeld zou nopen de zaak le herzien en opnieuw le overweigen. Stellig zouden er nog heel wat uren gemoeid zijn voor de besprekingen in deze sombere en nu bedompte kamer. En, terwijl de voorzitter dit laatste ar gument handig uitspeelde, drong het bij Nora Norwich met een gevoel van ver wondering door, dat gedurende die lange, tergende uitpluizerij, de eenige naami, die heel niet w.as genoemd, ofschoon na tuurlijk verscheidene zijdelingsche ver wijzingen naar haar verklaringen waren gemaakt, was die van de vrouw die haar enkel en alleen van' allen die in het proces betrokken waren fatsoenlijk en achtenswaardig had toegeschenen, name lijk Adelaide Strain. Uil „de Koopmian van Venetië", ver- laling van dr. Edw. B. Koster.

Middelburgsche Courant | 1930 | | pagina 5