AFLOOP AANBESTEDINGEN UIT RUSLAND. £°o& Bullrich-Zout NIEUWE BOEKEN. 's avonds aan de bekomen verwondingen olverleden. Hij laat een vrouw en twee kinderen achter. Dinsdagavond heeft te Hengelo (Ov..) een ontploffing plaats gehad in, de ververij van de Hengelosche bontweverij Een van do ketels is gesprongen, waar door een muur geheel werd ingedrukt. De 14-jarige B. kreeg brandwonden aan hoofd en handen, de 30-jarige P. kreeg ernstige hoofdwonden. De oorzaak van de ontploffing is onbekend De heer E. Mei [ema, kapitein der voormlajige schutterij te Winschoten, die dezer dagen plotseling is overleden, heeft bij testamentaire beschikking ëen bedrag gelegateerd van f 20.000, vrij van successierechten voor de stichting van een „Winsclioter Zuiderveensche Volks- leesinrichting „G,aj-st". In heL fonds zal worden gestort de jaarlijksche terugkeerende rente van 'n „eigendom", welke een verkoopwaarde van f 15.000 bezit. In de morgenuren hield voor 'n bond zaak op de Martinplatz te B; on neen automobiel stil, waaruit eenige mannen stapten.. Zij forceerden de deur met breekijzers, maakten zich meester van een hoeveelheid bont ter waarde van: 70.000 ntark en verdwenen zdoals zij gekomen waren. Van de auto of de die ven geen spoor. Zaterdagnamiddag is een traktor met volgwiagen van de 'brouwerij „Im périale", uit Brussel, te Oude-God op den overweg aan de Mililairebaan, op den 'bloktrein Antwerpen-Brussel gebotst, De üiaiktor werd geheel versplinterd! en vloog vervolgens in by and. De autobe stuurder, en de hem vergezellende per soon werden zoo zwaar gewond dat zij spoedig overleden. Tengevolge van den schok der aanrij ding ontplofte de essencebiak en; in een oogenlblik stond het wachthuisje, in welks onmiddellijke nabijheid het onge luk gebeurde, in lichte laaie. Zaterdagavond is op den Rijksweg Zuid te Sittard een zekere V. aange beden door een luxe auto en met zware verwondingen njaar het hospitaal te Sit tard overgebracht. V. is Zondagmorgen overleden. De overledene wias 21 jaar en ongehuwd. Een in aanbouw zijnd huis te L a Rochelle is ingestort. Een persoon werd gedood, vier gewond. Bij W o o s t e r in den staat Ohio heeft op een spoorwegovergang een bot sing plaats gehad tusschen een autobus en een expresstrein van de Pennsylvania- spoorwegen. De botsing was zóó hevig, dat de auto bus 100 Meter, ver weggeslingerd werd. Neg^n schooljongens werden gedood, ter wijl een groot aantal personen ernstig gewond werd. 1 Naar de bladen uit Napels verne men hebben visschers van het dorp Baia dezer dagen, bij het inhalen van hun net ten, bedolven onder duizenden visschen de geheel in ontbinding verkeerende lij ken van twee vliegers gevonden. Te oordeelen naar hun kleeding zijn het buitenlandsche vliegers. Hun identi teit is nog niet vastgesteld. Het echtpaar Douglas Fairbanks- Pickford is na een reis om de wereld van vier maanden te hebben gemaakt te Los Angeles teruggekeerd. Door kortsluiting is te Ne w-York (stad) in een tehuis voor vreemdelingen brand uitgebfoken en tevens was in het geheele gebouw van 11 verdiepingen het lichL uitgegaan. Onder de honder den ,die laat in den nacht het tehuis moesten verlaten ,heerschte groote op winding. Tot nu toe heeft de brand- twee dooden geëischt, doch de brand weer meent, dat er nog meer slachtof fers zijn. DE KERKBRAND TE EMST. Omtrent den brand, die in de Ned. Herv. Kerk te Ernst heeft gewoed, wordt nog nader gemeld: Het kerkgebouw is nagenoeg geheel verwoest. Verloren gegaan zijn -de nog vrij nieuwe kansel met klankbord, het kerkorgel en het geheele meubilair van de kerk, welke plaats bood1 voor 400 personen, alsmede dat van de consisto riekamer. In de brandkast, welke in de puinihoo- pen is teruggevonden, trof men de kerke- hoeken ongeschonden, aan; ook de in de brandkast geborgen waardepapieren zijn gespaard gebleven. (BRANDSTICHTING. De Haarlemsche politie heeft gearres teerd J. B., die ervan verdacht wordt zijn winkelhuis in de Barteljorisstraat te Haarlem in den nacht van 25 op 26 Dec. j.l. te hebben in brand gestoken. De beide bewoners van een perceel in de Cheribonstraat te Haarlem, die. door de politie aldaar waren aangehouden, als verdacht van brandstichting, heb ben thans bekend en zijn aan de justitie overgeleverd. DE RAMP VAN DE HOFPLEIN. Van de vijf leden der bem'anning van de Hofplein, welke vermist werden, zijn 4 lijken aangespoeld en herkend. Woens dag worden zij le Aalesund begraven. De namen zijn: H. Zeeveld, 3e stuurman, te VI issingen, A. Leenhout, miatroos, te Vlaardingen, J. G. Bartefs, matroos, te Rotterdam en A. Kundling, matroos, te Rotterdam. 1 De kapitein en de bemanning vain het Nederlandsche s.s. „Hofplein" hebben de terugreis, die voor de geheele bemanning zwaar zal zijn, nu men zonjder boot terug komt en vijf kameraden heeft verloren nog niet aanvaard. Het ligt in de be doeling van den gezagvoerder kapitein R. Schaap, om met de geredde beman ning tegenwoordig te zijn, bij de begra fenis van de slachtoffers van deze scheepsramp. Dat de bemanning van, het stoomschip „Hofplein" in den vreeselijken nacht van Vrijdag op Zaterdag hachelijke oogenblik- ken moet hebben meegemaakt, bewijzen wel de tien radio-telegrammen, gewisseld mei de Noorsche kuststations. Door B. en W. van Weerselo (O.) is de bouw van het laagspanningsnet langs den rijksweg Oldenzaal—Hengelo omvattende 9 K.M. net met huisaanslui tingen opgedragen aan «de firma Schip pers en Nauta le Oostburg. Duitsche boeren in Rusland. Royaal tegenover de Sov jet, - De vlucht. - De ont zettende waarheid omtrent Rusland. - De visitatie. - Hoe passen werden ver leend. - Ook de Zweedsche kolonisten verlieten het land. Anderhalve eeuw geleden begonnen Duitsche boeren zich in Rusland te ves tigen, aangetrokken door de groote voor deden, die er te behalen waren, door den vruchtbaren bodem en de godsdien stige vrijheid. De trek naar Rusland be gon tijdens de regeering van Catharina II en werd voortgezet tijdens de regee ring van haar opvolgers, die, zelf Duit- schers, den Duitschers welgezind warfn en hen op alle mogelijke en onmogelijke wijzen begunstigden (het kwam zoo ver, dat een Rus op de vraag van tsaar Ni- colaas I, welke belooning hij verlangde, antwoordde: „Sire, maakt u mij tot een Duitscher!" (Het is dus begrijpelijk, dat het aantal Duitschers in Rusland snel toe nam. Na den oorlog werden verschillen de streken, waar veel Duitschers leven, aan Rusland ontnomen (Estland, Letland, enz.), maar toch waren er tijdens de volkstelling van 1926 in de Sovjet-Unie 1.238.600 Duitschers, De overweldigende meerderheid (92 pet.) bestond uit boe ren, die over de geheele unie verspreid waren en in sommige streken (bijv. in de z.g. „Republiek der Duitschers aan de Wolga") zelfs de meerderheid der bevol king uitmaakten. De Duitsche kolonisten behielden hun taal, bleven, ondanks het langdurige verblijf in Rusland, een afzon derlijke nationale groep, maar raakten gehecht aan Rusland, daar zij het zoo goed hadden. Diegenen onder hen, die dienstplichtig waren (de mennonieten), vervulden tijdens den wereldoorlog hun plicht tegenover het nieuwe vaderland en de militaire overheid was over hun ge drag volkomen tevreden Als oprechte Christenen, trachtten de Duitsche kolonisten ook tegenover het Sovjet-regime loyaal te zijn. Zij onder wierpen zich aan alle wettelijke voor schriften van de nieuwe heeren, betaal den zonder te morren de buitensporig hooge belastingen, verzetten zich niet tegen de bevelen der overheid, hoe on rechtvaardig die ook vaak waren. De eischen der sovjet-ambtenaren werden met eiken dag grooter, de lasten werden ten slotte zoo zwaar, dat de Duitsche boeren ze niet konden dragen. De sovjet- overheid wilde echter haar eischen niet verminderen. Wanhoop maakte zich meester van de Duitsche boeren. De Rus sische boeren in de aangrenzende dor pen antwoordden op de onderdrukking met moordaanslagen op de bolsjewisti sche ambtenaren, waarna de sovjet-over- heid strafexpedities naar die dorpen zond en veel boeren liet neerschieten. De Duitsche boeren waren om godsdienstige redenen gekant tegen geweldmaatrege- len. Er bleef hun dus niets anders over dan te vluchten. Zoo ontstond de groote trek van de Duitsche kolonisten naar 't buitenland. Als Russische onderdanen moesten zij Russische pasen verkrijgen. Zulken passen kosten minstens 220 roe bel (volgens den officieelen koers pl.m. 280 gulden) per persoon. De Duitschers hebben al hun bezittingen verkocht en waren bereid dien ongehoorden prijs voor de passen te betalen om maar aan de Rus sische verschrikkingen te ontkomen. De Sovjet-overheid stelde echter het uitrei ken der passen telkens uit. Spoedig ont stonden in de omstreken van Moskou eenige groote kampen, waar duizenden Duitschers toefden in afwachting van de buitenlandsche passen. Maanden gingen voorbij. Eiken dag trokken de afgevaar digden der Duitschers naar de sovjet- bureaux en drongen aan op het uitrei ken van buitenlandsche passen. De sov- jetoverheid liet die afgevaardigden ar resteeren en naar Siberië verbannen, maar de Duitschers gaven zich niet ge wonnen en zonden nieuwe vertegenwoor digers, zij begonnen zells in groote groe pen naar de bureaux te trekken en da genlang te wachten. Om pressie uit te oefenen op de sovjet-regeering zonden zij afgezanten naar den Duitschen gezant. Duitschland zag zich ten slotte gedwon gen in te grijpen en na veel moeite is het gelukt voor eenige duizenden dier ongelukkigen verlof te krijgen Rusland te verlaten. Zij komen nu bij groepen te Kiel aan, waar zij ontluisd worden en daarna naar de barakken te Hamburg overgebracht. I* Voor het eerst sinds het bestaan van het sovjet-regime is West-Europa dus in staat uit den mond van duizenden sov jetburgers, menschen, die om godsdien stige redenen de loyaalste burgers van de Sovjet-Unie wareh, te vernemen, hoe de toestand in het land der sovjets is. En er gebeurt de volgende merkwaardig heid. Dezelfde mensfchen, die met aan dacht luisteren naar alles, wat zij, die een paar weken in Rusland hebben ge toefd, daar door bolsjewistische gidsen rondgeleid worden en daarna als gramo- phoonplaten herhaten wat de bolsjewis tische machthebbers hun wijs gemaakt doen niets om van de duizenden Duit schers, die in Rusland geboren en geto gen waren, die daar hun geheele leven hebben doorgebracht, die het land door en door kennen, om van die betrouwbare getuigen, waaronder veel beschaafde menschen zijn (dominé's, onderwijzers, agronomen enz,), de waarheid over Rus land te vernemen. Onwillekeurig begint ge te denken, dat de West-Europeanen de waarheid niet willen weten, dat zij, althans sommigen, de voorkeur geven aan phantastische verhalen der bolsje wistische agenten boven de onopgesmuk te waarheid der Duitsche boeren. Die waarheid is ontzettend. Voor ons liggen tientallen gesprekken met deze vluchtelingen en het eene verhaal is af schuwelijker dan het andere. Er zouden boekdeelen noodig zijn voor al de mede- deelingen van deze ooggetuigen en slacht offers van het sovjet-regime. Wij moeten ons dus beperken tot een paar afzonder lijke feiten, die de bolsjewistische toe standen goed illustreeren. Aan de grens werd den Duitschers al hun geld ontnomen, zoowel het Russi sche als het buitenlandsche. Zij werden onderworpen aan een strenge visitatie en een menschonteerend onderzoek aan den lijve (tegenover de mannen, die voor een paar weken naar Rusland gaan om later de bolsjewiki te verheerlijken, zijn de sovjet-douaniers natuurlijk niet zoo ruw), waarbij allen zich geheel moeten uitkleeden. De kleeren werden nauwkeu rig onderzocht, de zolen der schoenen werden afgerukt om te zien, of de Duit schers er geen bankbiljetten hadden ver stopt. Straatarm kwamen de Duittschers naar het buitenland, maar allen waren gelukkig, dat zij aan de ontzettingen van het sovjetparadijs waren ontsnapt. Bij het verleenen van de passen volg den de bolsjewiki een eigenaardig stel sel. Passen kregen niet allen, maar slechts een gedeelte. Daarbij werden leden van een gezin uit elkaar gerukt; de vader en een gedeelte der kinderen konden naar hel buitenland vertrekken, terwijl de moeder en de overige kinderen in Rus land moesten blijven of omgekeerd. Wie geen pas kreeg, werd gedwongen een stuk te teekenen, dat zij vrijwillig van zijn reisplan had afgezien. Zulke hand- teekeningen wist de G.P.Oe. vrijwel al len af te persen. Daarna werden deze vrijwilligers naar afgelegen gedeelten des rijks overgebracht, waar zij aan hun lot werden overgelaten. Wie weigerde te tee kenen, bleef in de gevangenis. Van de leiders van den uittocht heeft niemand een pas gekregen; de Duitsche vluchte lingen zijn dus nu een kudde zonder her ders. Er hebben zich gevallen voorge daan, dat vrouwen, die door de wille keur van de sovjet-overheid van haar man en kinderen geschieden werden, en in Rusland moesten blijven, zich onder de wielen der treinen wierpen en zoo den dood vonden. Met tranen in de oogen vertelden de boeren, grootendeels huisvaders op leef tijd, over de vreeseliike ontberingen, die zij hebben geleden, over de onbeschrijfe lijke vernederingen, waaraan zij bloot stonden. Hun kinderen konden hun oogen niet gelooven, toen zij chocolade kregen, toen zij zooveel boterhammen mochten eten als zij wilden. Met verbazing kijken volwassenen en kinderen naar de win kels, waar je alles kunt koopen in hoe veelheden, die ge zelf wilt, waar geen bonnetjes gevraagd Worden, waar voor alle koopers dezelfde prijzen bestaan. En dan het feit, dat voor de winkels geen eindelooze „staarten" staan, zooals te -Moskou en de overige Rusische steden! De Duitsche kolonisten bezochten de boeren in de omstreken van de barak ken. Het zijn arme keuterboertjes, maar in de oogen van de arme kolonisten, die vroeger zelf zeer welgesteld waren, zijn zij rijk. Een der kolonisten zei: „God! Zijn dat arme boeren? Bij ons hadden zij ex tra-belastingen moeten betalen en als „koelaki" (welgestelde boeren) behan deld!" Ondanks al de ellende, die zij in Rus land hebben doorgemaakt, koestert nie mand hunner haat tegen dat land. Zij zeggen: „Het spijt ons, dat wij Rusland moesten verlaten. Als er niet de tegen woordige regeering was, dan hadden wij voor niets ter wereld het land verlaten. Wij houden van ons vaderland, maar de sovjet-regeering veranderde het land in een hel." Alle medëdeelingen worden door honderden bevestigd. Sommige ver klaringen zijn van taltijke handteelkenin- gen voorzien, 'n Kolonist verklaarde: „Ik ben bereid deze verklaring met mijn bloed te onderteekenen. Wij zijn allen bereid een eed af te leggen, dat alles pre cies zoo is gebeurd." En tranen biggel den over de wangen van die gebaarde boeren. De Duitschers zijn niet de eenigen, die uit Rusland vluchten .Kort vóór hen ver lieten de Zweedsche kolonisten het land. Nu trekken de Grieken uit Rusland. De overige kolonisten volgen dat voorbeeld. En de Russische boeren? Alle Duitsche kolonisten verklaren eenstemmig, dat ook de Russische boeren zich gelukkig zou den voeten, als zij het land zouden kun nen verlaten. Voor de Duitsche kolonis ten sprong de Duitsche gezant in de bres, voor de Zweden de Zweedsche enz. Maar wie zal het lot van de talrijke millioenen Russische boeren aantrekken? Niemand. Toen de Russische boeren van het dis trict Nowo-Sibirsk hadden vernomen, dat hun Duitsche naburen naar het bui tenland wilden verhuizen, smeekten zij hen mede te nemen. 800 naieve Russi sche boeren zonden 8 gedelegeerden naar de sovjet-overheid met het verzoek om buitenlandsche passen. De sovjet-over heid liet de 8 afgevaardigden neerschie ten en de boeren, die het verzoekschrift hadden geteekend, werden op een ande re wijze gestraft. Dr. BORIS RAPTSCHINSKY. Spijsverteringsstoringen is sinds 100 jaar onovertroffen het beste middel Tabletten fl. 0,25 en fl. 1,20. Slechts echt in blauwe verpakking met het portret van den uitvinder. Monsters gratis en franco v. d. vertegenwoordiger R dejiruln. Amsterdam Oost. Unnaeasparkweg 16 (Ingez. Med.) Dr. Gilbert Charette: „Wat is homoeopathie?" (S. Gouda Quint, Arnhe m). Het is met de homoeopathie een merk waardig iets in Nederland. In N. Ame-' rika praktiseeren 16.000 homoeopathi- sche geneesheeren en daar bestaan zulke ziekenhuizen, sanatoria en klinieken; het Metropolitan Hospital te New-York, met een kleine 4900 bedden, is homoe- opatisch; in Engeland heeft men ruim 200, in Frankrijk een 150, in Duitsch land 'n 350 homoeopathische geneeshee ren; in Nederland passen 35 normaal af gestudeerde artsen, die dus evengoed wetenschappelijk onderlegd zijn als alle andere dokters, de homoeopathische be handelingswijze van ziekten toeen toch: als men in het bijzijn van een „ge wonen" dokter het woord homoeopathie maar bezigt, dan wordt men de goe den niet te na gesproken meteen in gedeeld bij hen, die spreken over zaken „waaraan iedere natuurwetenschappelij ke grondslag wordt ontzegd", dus bij de wetenschappelijke leuteraars. (Tot de evengenoemde goeden behoort zeker de redacteur-secretaris van de Geneeskun dige Gids, dr. W. Schuurmans Stekhoven, die in het no. van 13 Dec. een vrij streng afkeurende, maar niettemin van weten- schappelijken zin getuigende, beoor deeling van Charette's boekje schrijft.) Men houde het ons ten goede en let wel: over de homoeopathie wordt daar mede géén oordeel uitgesproken maar de houding der allerofficieelste genees kunde in Nederland, zooals die door de Kon. Academie van Wetenschappen en door den Onderwijsraad werd geformu leerd, is te dezen opzichte volslagen in strijd met elke wetenschappelijke, dus ook met de natuurwetenschappelijke, opvatting, ja zelfs in strijd met eiken grondslag van wetenschap. Door de uitspraak van bovengenoem de lichamen, dat „de Regeering aan de homoeopathie geen plaats in de faculteit zal kunnen toekennen, zonder daarbij het wetenschappelijk karakter van het hooger onderwijs geweld aan te doen", hebben de Koninklijke Academie van Wetenschappen, de Onderwijsraad en tenslotte de regeering, die dit inzicht tot het hare maakte, zich hopeloos belache lijk voor het heden gemaakt in de toekomst zal deze opvatting als bescha mend voor onze dusgenoemde weten schap, en als kenmerkend voor haar be krompenheid gelden. Terwijl tenslotte deze uitspraak een grievende beleedi- ging, een striemende slag in het gezicht der Nederlandsche praktiseerende ho moeopathische geneesheeren is. Met dit alles, dat hoogst noodig eens gezegd moest worden, is, let wel, géén oordeel over de medische waarde van de homoeopathie uitgesproken, En nu het boekje welks titel hierboven staat. Met een voorwoord van arts J. Wouters te Arnhem, bevat het een aan tal opstellen van een overtuigd voorstan der der homoeopathische geneeswijze, den Franschen geneesheer Charette uit Nantes; zij verschenen in een allopa- thisch Fransch geneeskundig tijdschrift onder redactie van dr. Ch. Fiessinger, en worden nu in vertaling den belang stellenden deskundigen en leeken aange boden, Wij kunnen er niet anders van zeggen, dan dat het een hoogst interes sant boekje is, welks lectuur allen art sen en voldoende ontwikkelden leeken met klem aanbevolen worde. Of het be keerlingen maken zal, durven we niet voorspellen en dat doet er ook niet toe; het verspreide alleen licht op een gebied, waar de officieele geneeskunst in Nederland tot dusverre niet kon of wilde kijken. Dat kijkje neme men, zon der daarbij aanstoot te nemen aan den misschien wat ongewoon-sprankelenden, on-zwaarwichtigen betoogtrant van den Franschen geneesheer! GEVONDEN VOORWERPEN. Als zoodanig zijn aangegeven de navol gende voorwerpen, welke terug te beko men zijn: a. Op het Bureau van Politie: Portefeuille met inhoud kinderpor- temonnaie met inhoud idem moer van een wagen horlogeketting da meshandschoen damestaschje por- temonnaie met inh. zakmes hand schoen dameshandschoen fluit gymnastiekschoen haarstrik. b. Bij particulieren: Kindertasch, Bastiaanse, Penninghoek L 72 huissleutel, A. Hollebrandse, La- tijnscheschoolstr. D 30 bankbiljet, C. de Boks, Klarenbeek, Noordweg S 223 kinderschortje, Gillisse, Leliestraat S 149 portem. met inh,, C. Montenari, Zus terstraat I 215 bontkraag, F. C. Hom burg, Penninghoeksingel L 65 dames rijwiel, Postkantoor alhier pet, P. Fie- gen, Molenberg K 89 belastingmerk, Jo Lorier, Siesweg R 136 huid koe beest, Sirag, Koestraat paar hand schoenen, A. Nuijsse, Teerp.straat P 28b reflector, Buikersma, Karelsgang sleutel melkbus, Moolenbroek, Noordsin gel S 188 mes in schede, Adriaanse, Koudekerkscheweg D 2 damesrijwiel, Joosse, L. Delft B 129 rijwielbelasting- merk, G. Dijkstra, Hendrikstraat W 63 vulpenhouder, Postkantoor, alhier portem. met inh., M. van Westen, Veer- scheweg T 262 portefeuille, groene das, ceintuur en drie handschoenen, Bi oscoop, Markt alhier ring, Broekert, St. Jorisstraat L 122 port. met inh., Rik Hoogstra, Markt 14 riem, J. Bion- dina, Eigenhaardstraat P 232 moer- sleutel, J. Oerlemans, Zach. Jansenstraat W 113 heerenrijwiel, G. F. Jacquet, Seisdam Q 27. Inlichtingen aan het B. v. P. alleen Zaterdags tusschen 7 en 8 uur n.m. voor de gevonden voorwerpen, die op het bu reau zijn gedeponeerd. POSTERIJEN. Kantoor te Middelburg. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzenders on bekend zijn en die terugontvangen zijn in de tweede helft van de maand Decem ber 1929. Brieven Binnenland Leiter Nijpels, Maastricht. Binnenland Briefkaarten De Dood, Amsterdam P. Louwerse, Eindhoven W. Vermeulen, Eindho ven, Brieven. B u i t e n 1 an d. Rapello Jean, creuse, France. Briefkaarten Buitenland Leijs, Johannesburg, Zuid-Afrika. HERIJK. Ged. Staten van Zeeland hebben be sloten: dat de herijk van maten en gewichten in 1930 voor de hierna vermelde ge meenten zal plaats hebben op de vol gende dagen en nader door den IJker in overleg met het gemeentebestuur vast te stellen uren. Te Middelburg: voor Middelburg 6, 7, 9, 10, 13, 14, 16, 17, 20, 21, 23, 24, 27, 28, 30 en 31 Januari en 3, 4, 6 en 7 Februari; voor N. en St. Joosland 10 en 11 Febr.; St. Laurens 13 Febr.; Grijpskerke 14 Febr. Te Vlissingen 17, 18, 19, 20, 21, 24, 25, 26, 27 en 28 Februari. Te Koudekerke: voor Koudekerke 4 Maart; voor Biggekerke en Meliskerke 5 Maart. Te Westkapelle: voor Westkapelle 10 en 11 Maart; voor Zoutelande 11 Maart. Te Domburg: voor Domburg 13 en 14 Maart; voor Aagtekerke 14 Maart. Oostkapelle 17 Maart. Serooskerke (W.) 18 Maart. Te Veere: voor Vrouwenpolder 19 Maart; voor Veere 19 en 20 Maart. Arnemuiden 21 Maart. Te O. en W. Souburg: voor Ritthem 24 Maart; voor O. en W. Souburg 25 en 26 Maart. Stavenisse 2 April. St. Annaland 3 en 4 April. St. Maartensdijk 8 en 9 April. Scherpenisse 10 April. Poortvliet 11 April. I Tholen 23, 24 en 25 April. K Oud-Vossemeer 26 April. St. Philipsland 28 April. Bruinisse 29 en 30 April. Oosterland 1 Mei. Nieuwerkerk 2 Mei. Te Zierikzee: voor Zierikzee, Ouwer- kerk en Kerkwerve 13, 14, 15, 16, 19, 20 en 21 Mei. Noordgouwe 3 Juni. Dreischor 4 Juni. Te Brouwershaven: voor Brouwersha ven en Duivendijke 5 en 6 Juni. Zonnemaire 17 Juni, Te Eikerzee: voor Eikerzee en El- lemeet 18 Juni. Renesse 19 Juni. Te Haamstede voor Haamstede en Burgh 20 Juni, Te Noordwelle: voor Noordwelle en Serooskerke (S.) 21 Juni. Te Colijnsplaat: voor Kats 7 Juli; voor Colijnsplaat 7 en 8 Juli, Wissekerke 9 Juli. Kamperland 10 Juli. Kortgene 11 Juli, EI«ctr. Drukkerij G. W. BEN BDËR, Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1930 | | pagina 6