verplaatst Het ïiatistss'lfjjk Emsep-Zouf is alleen verkrijgbaar in vier kante glazen flacons. Per flac n f 1.20.' LAATSTE BERICHTEN LEGER EN VLOOT BEVOLKING. Beknopte Mededeelüngen Dombupgt BURGERLIJKE STAND APOTHEKEN, BUITENLAND Algemeen Overzicht De tweede Haagsche conferentie, MARKTBERICHTEN Advertentiën: DAVID LUTEIJN, een Burger Woonhuis met of zonder Tuintje, Langedelft 16-17 orertjpenren, Dleek hij reeds te zijn overleden. Het stoffelijk overschot is op last der justitie in beslag genomen omdat het gerucht ging, dat de agenten den man bij zijn arrestatie met den gummistok cp het hoofd geslagen zouden hebben. De agen en en ook getuigen van de (straat ontkenden dit, wel is de man in zijn dronkenschap tegen een winkelpui geval len, waardoor hij een wond aan het voorhoofd kreeg. Het resultaat van de lijkschouwing, waaruit dan de oorzaak van den dood moet blijken, is nog niet bekend. Vrijdagmiddag is er brand uitge broken in een eierpakhuis aan, het Zuid einde te Landsmeer Daar het pakhuis gevuld was met ongeveer 600 kisten met slroo vonden de vlammen gretig voedsel en we'dra slond het pakhuis in lichte laaie. Door de brandweer van Landsmeer werd met twee handspuiten water gegeven, doch daar men bevreesd was voor uitbreiding werd de Amsterdamsche brandweer ge waarschuwd, die weidra ter plaatse ver scheen met een molorspuit. Het pakhuis werd een prooi der vlammen, 2 a 300.000 eier.en gingen verloren. Verzekering dekt de schade, die uit den aard der zaak aanzienlijk is. Het radiostation der Koninklijke Marine, dat te Lang-Eiland'sfjij Kraka- t a u is gevestigd, is totaal afgebrand. Eveneens werden de woningen van het personeel in de asch gelegd. Dadelijk is aan Soerabaja om een nieuw station ge vraagd. De stagnatie in den radiodienst aldaar zal ongeveer 14 dagen duren. In middels is het kuststation Pasaroean voor dén radiodienst tijdelijk openge steld. Te W, ag-e n i n ge n is de 24-jarige G. G., arbeidster op de zijdefabriek, die cp de tram wilde springen toen deze in beweging was, gestruikeld en met het linkerbeen onder den bagagewagen ge raakt. De voet moet waarschijnlijk ge amputeerd worden. Door een ontploffing Van een vat benzine zijn in een der Londensche voorsteden twee kinderen gedood en; ze ven gewond. Te Bradford heeft een raad selachtige mrord plaats gehad' op een knappe vrouw, een zekere mrs. Edith Buc'kton, die er een goedb-eklante groen- tenwinkel op nahield. Toen die winkefl Dinsdag niet openging, kreeg men arg waan, en toen de politie een ondierzoek instelde vend zij de vrouw in haar slaap kamertje onder een tapijtje vermoord op den grond liggen. Met een of ander 'zwaar instrument was zij doodgeslagen. Er wa ren echter geen teekenen van een wor steling te vinden. Het geldj, dat zij in huis had gehad, was gestolen, oo'lc haar beurs. Ofschoon het motief van den moord roof schijnt, gelooft d-e politie dat er andere redenen zijn, die den Moor denaar helmen gedreven. Te Reck 1 ingshaus en is het drie weken oude kindje der familie Fes ken, dat in zijn wagen onder den kerst boom stond, levend verbrand. Tijdens de afwezigheid der ouders was een bran dende kaars uit den boom in den kinder wagen gevallen, waardoor het bed-de- goed in brand was geraakt. Ook in M n c h e n zijn verschei dene -gevallen van ziekte welke door pa pegaaien veroorzaakt zouden zjjn, waar genomen. Zij zijn als zware grieplongonL- ■steking verloopen. Een vrouw is overleden, de andere gevallen hebben een minder ernstig ka rakter gehad. Eén patient wordt nog in het ziekenhuis verpleegd. Alle infecties, waarvan de eerste in November optrad, komen van een pa pegaai, welke naar verluidt voor den halven pri,s door een buitenlantfschen groothandelaar geleverd werd. Het dier, dat de ziekie verspreid heeft, is gedood en wordt op het oogenblik bacteriologisch onderzocht. De extra-treinen, die bezoekers uit Nederland naar de Opera van Aken brengen, genieten een groote populari teit, wat wel hieruit blijkt, dat de voor de Nederlandsche gasten gegeven voor stellingen van Faust van Gounod twee maal uitverkocht waren en voor 28 Dec. en 4 Januari nieuwe voorstellingen op het programma geplaatst moesten wor den. De meeste Nederlandsche gasten komen uit Eindhoven, dat 140 K.M. van Aken verwijderd ligt. Een groot aanta hunner brengt ook den Zondag te Aken door.^ De stad Aken verstrekt coupon- oekjes, waardoor dit oponthoud uiterst goedkoop wordt gemaakt. u Brighton en Howe (Eng.j heerscht een raadselachtige epidemische keelziekte. Honderden personen lijden aan deze ziekte, die reeds aan vele men schen het leven heeft gekost en waar mede de doctoren geen raad weten. De ziekte is zuiver plaatselijk. Ofschoon heele families zijn aangetast en de dok ters de handen vol hebben met de be handeling der patiënten, heeft de in fectie de grenzen van Brighton en Howe niet overschreden. De ziekte, die naar men aanneemt een vorm van influenza is, duurt reeds verscheidene weken. Een der meest-voorkomende complicatie der ziekte is algemeene bloedvergifti- ging. De oorzaak van de ziekte kon men tot nog toe niet opsporen. zich op het ijs gewaagd hadden, ver dronken. Twee jongents konden gered worden. vorden. De Weensche correspondent van de „Köln. Z." seint, dat een marktventer, die zijn onderhoud verdiende door op de markten in Weenen en elders door een papegaai horoscopen te laten trekken voor de marktbezoekers, onlangs een tweeden papegaai had gekocht en dat kort daarna de oude papegaai ziek werd. De venter, die met zijn trouwen pape gaai van één lepel placht te eten, is eveneens ziek geworden en thans ge storven. De nieuwe vogel is weggevlo gen. De autoriteiten van den gezondheids dienst waarschuwen de eigenaars van papegaaien met nadruk om voorzichtig te zijn. Een vrouw en haar twee kinderen te Chicago werden gedood door de ontploffing van een bom, die in een Kerstpakket zat. De bom ontplofte, toen de vrouw in het bijzijn van haar familie het pakje opende. Vijf personen werden nog gewond. (Ingez. Med.) BRANDWEERFONDS 7 DEC '29 Tot hedenmiddag 12 uur waren bij de Izaak Boasson en Zonen's Bank N.V. de navoglende bedrag ontvangen ten gun ste van het Brandweerfonds 7 Decem ber 1929 t. w.: Totaal vorige opgaaf f3121.50. W, J. S.f 3.13. Totaal f3124.63. Daarvoor zijn, voor zoover noodig, ge zegelde kwitanties afgegeven. Het gironummer van de I. Boasson en Zn's. B,ank is 3860. m1., en 493 vr., te samen 1024 inwoners. In 1929 werden geboren 17 m. en '12 vr. er vestigden zich 25 m. en 19 vr. Er overleden 6 m. ën 5 vr., en ver trokken 32 mi. en 27 vr.. De bevolking vermeerderde aldus met 4 m. en verminderde met 1 vr. zoodat de bevolking van Vrouwenpolder op 31 Dec. 1929 besfond uit 535 m. en -192 vr. te samen 1027 inwoners. - Bij beschikking van den Minister van Defensie is de officier van den (Ma- rine-Staonwaartdienst der 2e klasse G. W. J. Massa den 10 Januari 1930 over geplaatst aan boord van Hr. Ms. Van Speyk. Kapitein ter zee H. M. Mani'kus, wien vergund is uit Oost-Indië te repa- trieeren, is 18 Dec. aan boord van «ie Slamat van Tondjong-Priok vertrokken - Luit. t. z. 2e kl. «ter marine-reserve F. Goedhart is voor den tijd van 3 maanden geplaalst aan boord van Hr. Ms. wachtschip te V1 i s s'i n ge n. Bi het riviertje Flion (Zweden) met «en dun ijskorstje bedekt- was. tien kinderen van zes tot acht jaar, dat zijn che UIT MIDDELBURG. Gisterenavond is door een storing in de stroomlevering in een deel van de lbo vendraadsleiding der tram, een vrij lang durige stagnatie in het tramverkeer Vlis- 'singen—Middelburg -ontstaan. Reizigers, die r.m 7 uur vertrokken kwamen eerdt ruim vijf kwartier later op hun bestem ming. ERRATUM. De naam onder „Het verhaal van den Tiendaagschen Veldtocht" (zie tweede Blad van «lit nummer) moet zijn H. G. Gannegieter. BEURS,OVERZICHT., AMSTERDAM, 4 Jan. 12 uur. Ter beurze trok men zich maar wei nig van de ongeanjmeerde stemming in Wall street aan. Nadat de inzet iets bo ven de vorige slotprijzen was geweest, viel hier en daar een lichte verbetering Je conslateeren, Naar men aannam ten gevolge van dekkingsaankoopen. Marga rine Unies op den voorgrond. Op de hoogste vorige prijzen geopend werd een avance van ruim 6 pet. geboekt. Calve Delft goed prijshoudend. i Pelroleumafd. vast voor Koninklijken die aantrokken en nogal wat beweging veroorzaakten. Voorts wat beweging in Continental Oils. LOOP DER BEVOLKING. De bevolking van Arnemuiden bestond op 1 Jan. 1929 uit 1128 m. en 1130 vr., Ho taal 2258 personen. In dat jaar jaar werden geboren 25 m en 35 vr., samen 60 personen. Er vestigden zich 21 m. en 32 vr., totaal 53 (Overleden zijn 9 m. en 10 vr., totaal 19. Vertrokken zijn 43 m. en 55 vr., to taal 98. Op 1 Jan. 1930 bestond de bevolking uit 1122 m. en 1132 vr., totaal 2254 personen. Alzoo een- vermindering van 6 m. en een- vermeerdering van 2vr Op 31 Dec. 1928 bestond de bevolking van Biigigekerke uit 430 m. en 423 vr., samen 853. Er werden geboren 9 m. en 11 vr., samen 20. Er vestigden zich 27 m. en 24 vr., samen 51. Er overleden 4 m. en 4 vr., sa-men 8 en vertrokken 28 m. en 23 vr., samen 51. De bevolking vermeerderde met 4 m. en 8 vr., samen 12 en bestond op 31 Dec. 1929 uit 434 ei en -ï3l vr.. samen 865 zielen. Op 31 Dec. 1928 bedroeg de beiVol king van Domburg 652 m. en- 682 Vr., totaal 1334. In den loop van "29 Iwerden -geboren 10 m. en 8 vr., totaal 18. Er vestigden zich 20 m. en 27 vr. totaal 17. Er overleden 5 m. en 13 vr. totaal 18. Er vertrokken 28 m. en 44 vr. totaal 72. VerminderingVan 3 m. en 22 vr., totaal 25. De bevolking bestond dus op 31 Dec. 1929 uit 649 m. en 660 vr, totaal 1309. De bevolking in de gemeente S e rooskerke (W.) bestond op 31 Dec. 1928 uil 810 m. en 828 vr., totaal 1638 Geboren 14 m. en '18 vr., totaal 32 en LeVestige! 43 m. en 32 vr., totaal 75 tb crfeden 9 m. en 5 vr., totaal 14. Ve trokken 41 m. ën 43 vr., totaal S4. De fcevolkiiv vermeerde dus met "7 m. en 2 vr. er. besfond op 31 DeC. 1929 uit 817 m' en 830 vr., totaal 1647. Op 31 Dec. 1928 bedroeg het aantal inwoners van Vrouwepolder, 531 In de tweede helft van de maand. December zijn in de gemeente GOES. Ingekomen: M. C. Maartense, dienstbode, van Rot terdam, Voorstad 42; J. Eckhardt, leerl. verpleegster, van 's-Gravenpolder, Oost- wal 31; M. Remijnse, dienstbode, van Wiolphaartsdijk, Kloet, weg 14; J. Mul der, dienstbode, van Kapelle, Oude Visch- markt 12; E. Bliek, dienstbode, van W-ol- phaarlsdijk, W'ilhelminastraat 8. A. T. Jansen, liefdezuster, van Am sterdam, Kloelingscheweg 5a.; W. A. Wal- aven, beambte N.S., van Roosendaal, Vi olenstraat 10; P. C. Pik, zonder beroep, van Den Haag, aan boord; A. Schipper, dienstbode, van Den Haag, 's-Heer Hen- dri'kisjkinderendijk 67; H. Scho-uwenaar,, dienstbode, van W-emeldinge, Bierkade 1; J. C. Wisse, dienstbode van Katten dijkte, Stationsweg 12; F. C. G. van Noor den, dienslL-o-de, van Den Haag, Piccard straat 60; I. A. P-j-rrev en echtgenoofie-, van Amsterdam, koopman, Poelweg 5 W. Brouwer en gezin, timmerman, van Kats. Havem-ord, A.J. Kade; R. G. Post ma, cana. notaris, van Amsterdam1, Wlest- wal 22; Wed. Stibeit, zonder beropp van Warmond-, Schengestraat 23; A. Kuil mann, orgelmaker, van Paderborn Schengestraat 45. V ertrokken: A. C. Bek', apo-th. bied., naar Arnhem Parkstraat 25; K. Thias, kleermaker,naar Paderborn; Wied. A. W|. A. Ross en ge zin, zonder beroep, naai* Amsterdam Rioompolstraat 2; H. J. Venneman,mach N.S., naar Boxtel, Zandvliet 502; H. J H. VcSbeek, mach. N.S., naar Maasbree Bleric'k; C. van S-oolingen, mach. N.S. naar Geldermalsen, C 50; J. van Paas- schen, bakkersknecht, naar Kruininge-n N. P. de Wit, geb. Zandëe, zonder be roep, naar Aalst, Wdlhelminastr. 21; D- t. Lansen en gez., reiziger naar 's-Heev renboek; D. van Merkenstein, boekdruk ker, naar Assen, Veneweg 21. Tenberge, dienstbode, naar Essen L. Willeboer, zonder beroep, naar Haar lem, Nassaulaan 33 L. C. de Waarc kantoorbediende, naar Kloetinge, B 148 M. W. Dijke, telefoniste, naar Vlis singen, Oprit 26 C. de Kok, schil dersknecht, naar Haarlemmermeer J M. van der Maas, dienstbode, naar Over- schie, Groote Werf 99 L. Schinzel, dienstbode, naar Rotterdam, Matthenes- serlaan 249 H. Bosch, opz. teekenaar, naar Deventer, Appelstraat 8 H. iM. Mijnsbergen, hulparb. N. S., naar Woen- sel, bij Eindhoven J. Morrenhof, dienstbode, naar Raalte J. F. L. Al ders en gezin, handelsreiziger, naar de Bilt, Bilthoven A. Schouwenaar en gezin, fabr.arb., naar Amsterdam, Coron- thalenstraat 43 J. D. Harinck, fitter, naar Leiden, Heynsiusstraat 8 C. Dees verpleger, naar Zeist A. H. van -den Berge, dienstbode, naar Wissenkerke A 53. en sprak eenige gevoelvolle woorden ter Bellefleur 48, uitschotappels 1, alles nagedachtenis van Stresemann en bracht per 100 K.G. ïem een diepgevoelde hulde. Vervolgens Diversen: spruiten 511, idem uit- verwelkomde hij de gedelegeerden, die schot 1, karoten 2.20, wortelen 1.80, uien de vorige conferentie niet hadden bijge- 0.50—1.10, alles per 100 K.G.; bloemkool woond, o. a. Tardieu. Hij herinnerde, dat 918, roode kool 16, savoijekool 7, de eerste conferentie moeilijke uren prei 0.50, selderie 1.80—2.10, alles pêr ïeeft doorgemaakt, en uitte de maar al 100 stuks; hazen 1.823.77, fazanten te vaak gehoorde woorden van hoop, dat nuttig en groot werk zal worden ver richt. Onze tijd is ons dus krap toegemeten, aldus Jaspar. Het is noodig, dat we in een snel tempo werken. Wij moeten wer ken, zonder tijd te verliezen. Hij verze kerde, dat hij zelf den grootst^n ijver zou jetoonen om het welslagen der confe rentie te verzekeren. Na deze openbare zitting zou een tweede bijeenkomst plaats hebben om quaesties van organisatie te bespreken. Ten slotte werd ook dank gebracht aan de Nederlandsche regeering voor de ontvangst der conferentie. Deze eerste zitting, die 25 minuten duurde, werd gevolgd door e-en beslo- tene. De openingszitting werd bijgewoond door de voorzitters der Eerste en Twee de Kamer, Minister Beelaerts en den burgemeester van Den Haag, mr. Patijn Over die besloten zitting is een com muniqué verschenen, dat melding maakt van de vorming van twee groote com missies, die respectievelijk de Duitsche -?n de niet-Duitsche herstelvraagstukken zullen behandelen. Voorts zijn de pre sidenten dier commissies benoemd. De vergadering der commissie voor de Duitsche herstelvraagstukken, die onmid dellijk na de plenaire zitting is gehouden, benoemde 'n commissie v-an fin,ancieele deskundigen. Deze zal belast zijn met het onderzoeken van de rapporten d«r conferentie. Deze commissie zou Zater dagochtend vergaderen en haar werk zaamheden zonder onderbreking voort zetten tot haar taak volbracht is. Volgens een Engelsch perscommuni qué is in de besloten zitting overeenge komen, dat alleen de experts der uitnoo- digende mogendheden zullen, beraadsla gen, doch dat zij, alvorens hun rapport bij de groote commissie in te dienen, de experts der andere mogendheden daar van kennis zullen doen nemen. De afschaffing der exterritoriale rechten Ook de Fransche regeering heeft zich tot de Chineesche gericht over de af schaffing der exterritoriale rechten. De regeering te Nanking wordt aan het handhaven van de internationale ver plichtingen herinnerd. En de Japansche regeering heeft te Nanking doen weten, dat zij de ontwik keling van den toestand afwacht. Dat is zoo Japansclie manier! De liberalen en de Eng. mijnwet. Gister is een verklaring verschenen van het liberale hoofdkwartier, waarin de houding der partij nopens de behan deling van h«t ontwerp-mijnwet der re geering bij de derde lezing uiteengezet wordt. Het beste zou ongetwijfeld zijn, aldus de verklaring, als de regeering het geheele ontwerp introk en door een an der verving, dat met de voornaamste be zwaren van de beide richtingen der op positie rekening hield. De liberalen zou den derhalve trachten door het indienen van amendementen nog van het regee- ringsontwerp te maken wat er van te maken viel, zonder echter de minste ver antwoordelijkheid mede te willen aan vaarden. Uit Engeland. Hedennacht heeft weer 'n hevige storm over het Kanaal gewoed. Ver scheidene diensten moesten worden ge staakt; ook eenige vliegdiensten. Ver. Staten. Fr is brand uitgebroken in het ar chief van het Huis van Afgevaardigden ,in oen oudsten vleugel van het Kapitpol te "Washington. Na U/2 uur was de brand gebluscht. Waardevolle documenten, die gedeeltelijk een eeuw oud zijn, zijn ver brand of ernstig beschadigd. 1.72, eenden 0.50, alles per stuk. Abonnementen en Advertentiën tooi dit blad worden aangenomen door den Agent W. TRIELLER. Gio-e s. Van 28 Dec.4 Jan. OndertrouwdJ. H. Krauwel, jm. 34 j. te Berlijn en J. Wi. J. Hollander, jd. 22 j. Bevallen: F. de Jonge geb. van der Heil, d. Overleden: G. Mindlerhoud, wedn. van T. Karelse 96 j., R. A. Rijnberg, techtgen. van G. C. Blitterswij'k 83 j. Zondag en de nachten! der volgende week is alhier geopend de apotheek van Mevr. wed. J. W. v. d. Garde. De tweede Haagsche conferentie is gistermiddag te 5 uur geopend in de vergaderzaal der Tweede Kamer, met een rede Van den Belgischen premier Jaspar. Hij stelde voor een telegram aan de Koningin te zenden als dankbetuiging voor de opnieuw verleende gastvrijheid, Vlissingen, 3 Jan. Op de veiling werden de volgende prijzen besteed: Winter Louwtje 6, Gieser Wildeman 1 —8, Kleiperen 1—4, pondsperen 67, Josephine de Malines 2, Gomtesse de Paris 7, Biergemot 1—3, Goudreinet 4— 14, Ermgaard 7—8, Campagnezoet 4—7, fcure Bellefleur 3—8, rood Bakker 6, B-aldwin 2, grauwzoet 3—4, Court Pen- du 2, Honingzoet 3, Reine d'Or 2, Gra- vensteiner 3, Groninger kroon 4—5, Ster appel 5—12, Huismanszoet 2, uien 1— 1,5, koolrapen 1,5—2, spruiten 14—22,,5, karoten 2,5—3,5, wijnpeeën 1,5—2,5, kl. peeën 2,5, witlof 15—17, alles per K.G.; kipeieren 74—77, per 10 stuks; boere- kool 3—4, roode kool 3—^, savSjekool 3 —8,5, bloemkool 7—21, alles per stuk; radijs 3,5, selderie i/2— 2,5, prei 6,5—10,5 peeën 4—6, rapen 2,5—3, alles per bos; veldsla 21—63, andijvie 21—44, Fransche postelein 14—15, peterselie 8—22, alles per kist of mandje. S Goes, 3 Jan. Veilingsvereen. Zuid-Be vel and Peren: St. Remey 6, Pondsperen 7, 'Rietperen 8, uitschotperen 1, alles per 100 K.G. Appels: Goud Reinetten 8—12, zure De Heer en Mevrouw DE THOUARS—VERMAAS geven k< nnis van ce geboorte van hunnen Zoon EDUARD ALFONS ADOLF. Breskens, 3 Januari 1980. Heden oveileed te Middel burg onze zeer beminde Kameraad, de Kapitein D. G. VAN NIEL. De Officieren van het 14de Regiment Infanterie. Middelburg, 3 Januari 1930 Bfl( Voor de vele blijken van be langstelling op 30 Dec, '29 met mijn 80sten jaardag ont angen betuig ik, ook namens mijne kin deren, mijn oprechten dank. S. A. VAN KEULEN. Seisplein Q 291, Middelburg. Voor de vele bewijzen van deel neming, ontvangen tijdens de ziek te en bij het overlijden van onzen Man, Vader, Behuwd- en Groot vader, den Heer betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, WED. D. LUTEIJN— MASCLEE. Retranchement, Januari 1930. De Heer en Mevr. Dr. KOOS DE WAARD betuigen hun harte lijken dank voor alle op 1 Januari ontvangen gelukwenschen en bie den wederkeerig de hunne aan. De Heer en Mevrouw K00 PM AN—DINGEM 4 NSE zeggen dank voor de gelukwen schen op 1 Jan. en bieden weder keerig de hunne aan. De Burgemeester van Domburg en Mevrouw VAN VOORTHUF- SEN—VON STEIN CALLEN- FELS betuigen hun dank aan allen, die hun bewijzen van belang stelling deden toekomen bij dc wisseling des jaars en wenschen hun wederkeerig Gods onmisbaren zegen toe in 1930. De Heer M. G, BOASSON en Mevr. W. M. B. HES betuigen, net wederkeerige gelukwenschen, ïunnen dank voor de belangstel- ing bij de plaats gehad hebbende aarswisseling ondervonden. Den Haag, 3 Jan. 1930. De GEMEENTE-ONTVANGER van Middelburg heinnert belang hebbenden, ter voorkoming van kosten, aan de betaling der ver vallen termijnen schoolgeld 1929/1930. Door het verbindend worden van de eenige uitdeelingslijst is het faillissement van JACOB SANDERSE, Smid, wonende te Schore, geëindigd. De Curator, H. VAN DER BEKE CALLENFELS. Middelburg, 3 Januari 1980. Hofplein E lc. TE HUUR gevraagd tegen Febr., Maart of April bevattende ongeveer 5 kamers. Brieven, motto »Huis", bur. van dit blad. Het Kantoor van den Technisch-ambtenaar van den Rijkswaterstaat is van Seissingel 67 naar

Middelburgsche Courant | 1930 | | pagina 3