BEURSNOTEERING Het beste ORGEL koopt U bijna voor de helft b/d, N.V. HEES Co., DELFT Vraagt catalogus No. 167 BIOSCOPEN. ONDERWIJS KUNST EN WETENSCHAP KERKNIEUWS Jandel, Nijverheid en Visscherij Verkeerswezen, Post en Telegrafie Verschillende Berichte® AMSTERDAM, 4 Jaunari (Slotkoers) Het eerste getal geeft den slotkoers van gister, het tweede dien van heden, '6 pet. Nederland 1922 103»/5—1033/8. 5 pet. Nederland 1918 1027/s—102%. 4% pet. Nederl. 1917 100—100. 3 pet. Ned. W. Schuld 75VS 2% pet. Idem 627/s63. 5 pet. Zeeuwsche Hyp. Bank 100%-100% 4% pet. Idem 9898. A, Amsterd. Bank 181181%. A. Bank Associatie 64%6414. A. Koloniale Bank 21614216. Cert. N. Hand. Mij. 1667/s1667/R. A. Ned. Ind. Handelsb. 15614157%. A. Rotterd. Bankvereen. 1077/s1077/g, A. v. Berkel Patent 153-161—155-158%. A. Küchenmeister Ultr. 112 C. Marg. Unie 31714-320—319-328. A. Ned. Ford 255—255. A. Ned. Kunstzijdefabr. 106-111108%- 110%. A. Gem. Bezit Philips 465-469%463- 467. A. De Schelde 95%59%. C. Anaconda Copper 146%148%. C. Bethlehem Steel 925/r933/8. A. A. N. I. E. M. 324%—324. A. Born. Sum. Handel Mij. 159%1597/8. A. Boeton 145143%. A. Kon. Petroleum 399-401%402-402% Cert. Shell Union 24%242/5. A. Amsterd. Rubber 150-153148-150. A. Ned, Scheepv. Unie 190%190%, A. Cult. Mij. VorshpnI. 151-152. A. Handelsv Amsterdam 549-551545- 546. A, Javasche Cultuur 403%. 'A. Deli Batavia Tabak 372-374—373-374. A Deli Mij. 336-336-339. A. Senemhah Mij. 390-394—385. A. Amsterdam Thee 73— 723/4. A. Ned. Ind. Spoor 227i/2—225. Cert. Chicago Milwaukee 243/4— 25i/i- Cert. Union Pacific 214. Prolongatie: 3s/431/4. Markt sluit prijshoudend. 4 Januari. WEERBERICHT VAN HET K.N. M.I Barometerstanden: Hoogste 767,9 te Weenen. Laagste: 730.3 te Nordoyan. Thermometerstanden. 9 uur 50 gr., 12 uur 52 gr. 1 Weersverwachting, Krachtige lijdelijk wellicht stormachti ge. Z. tot W. wind. Betrokken tot zwaar bewolkt met regenbuien. Later mogelijk tijdelijke opklaringen. Iets kouder. Zondag 5 Januari. Zon op 8.11; onder 4.00. Licht aansteken alle rijwielen, moter rijtuigen en andere rij- en voertuigen 4.30. Maan op 11.06 van.; onder 9.44 n.m. Eerste kwartier 8 Januari. Maandag 6 Januari.. Zon op 8.11; onder 4.01. Licht aansteken alle rijwielen, moter rijtuigen en [andere rij- en voertuigen 4.31. Maan op 11. IS v.m.onder 10.57 n.m. Eerste kwartier 8 Januari. HOOGWATER VLISSINGEM. Middelbare t ij d. Zondag 5 Jan. 4 24 16 50 Maandag 6 19 5.03 17.28 Dinsdag 7 5.44 18.15 Woensdag 8 )1 6 33 19.00 Donderdag 9 7' 7.28 20.06 Vrijdag 10 99 8 31 21.16 Zaterdag 11 99 0.43 22.22 fractie den heer Huibregtse zal advi- seeren te bedanken. Men. moet dan maar zonder hen besturen, en weet mbn ze ker, dat adviezen van het college steeds zonder hun medewerking tot stand ko men. Tot rijgent van het burgerweeshuis werd herkozen de heer J. de Konink met 16 stemmen en 3 blanco; tot lid van het Burgerlijk Armbestuur de heer J. Pol derman met 13 stemmen en 6 blanco; en tot lid in dè commissie voor de Zeemans- en Vjsschersbeurs met alge meene stemmen de lieer A. J. van O eken burg. Bij de benoeming van een lid dei- Commissie van Toezicht op het N. O., vacature-Lindeijer, vraagt de heer BER GER hoe de aanbeveling tot stand is ge komen. Het geldt hier een soc. dem. v.a dature en men had daarom met de S.D.- A.P. overleg moeten plegen. De heer WESSELING zegt, dat niet naar politieke richting, maar naar ge schiktheid is gekeken. De heer BERGER stelt voor de voor dracht terug le zenden. Gebeurt dit niet dan dringt hij aan te stemtnen op no. 2. Hel voorstel tot terugzenden wordt ver worpen met 10 tegen 9 stemmen, die van de S.D.A.P., de S.P., en de heeren Harts (V.D.), Andriessen (R.K.) en Van "Westen (A. R.) wethouder van onderwijs, voor zitter der commissie.) Bij eerste stemming krijgen de lieeren J. v. d. Velde en U. Buitenkamp ieder 9 stemmen en één stem is blanco. Bij de tweede stemming wordt gekozen de lieer v. d. Velde met 11 stemmen, tegen 2 op den lieer Buitenkamp en 6 hlaiico. Nu deze stemming verlieten de heeren Berger en Ilarls de vergadering. Tot leden der commissie van Toezicht op het L. 0. worden benoemd mevr. Toussjaint— Holman met 11 tegen 2 op mevr. Harlaar—Loois en 4 blanco; méj. J. J. Andriessen en de heer A. v. d. San de (beide aflr.) ieder mét 14 stemmen en 3 blancQ. Ten slotte worden gekozen in tie com missie voor den gemeentelijken dienst der arbeidsbemiddeling en werk loosheids ver- verzekering resp. lot lid en plv. lid de heeren J. J. van de Broecke en A. 0. H. Kuijk; L. E. Doornbos en P. B. Bos; J. O. F. Spanning en A. R. König; 'C. j! Mommaas en 0. N. A. Vreke. De voorstellen. Bij geen ner vroeger reeds vermelde voorstellen van Burg. en Wieth. werd het woord gevoerd en werden deze allén 2ortder hoofdelijke s emming aangenomen. Het eerste was, dat inza'kfe hel over gaan tot gezinsverpleging der weezen. Daarbij hadden Burg. en Wieth. van de Commissie van Financiën overgenomen dat de regenten er al of niet toe kun nen overgaan het perceel aan de doos je Buskeiisstraat te verhuuren. Verder die om geen gemeente ve-rlos- lojSkundige meer aan te stellen, om ren te en aflossing te garandeeren van eane door de Woningbouwvereeniging „Goed Wonen" met de Rijksverzekeringsbank aan te gane Icwimg van f 44.000 en tot het verstrekken van eene leéning van f 13.000 onaer tweede hypotheek; tot het aanleggen van een gedeelte riool in den Prins Hendrik we,g; tot het toetreden tot den Bcnd Heemschut voor de beoordee ling van bouwplannen; tot het geven van de namen Meidoornla.an en Goudsbloem laan aan nieuwe straten; tot het ver huren van haventerrein aan F. J. Des- sein voor f 350; lot wijziging van d e ge- meentebegrooting 1929; tot' verhooging van de jaarwedde van den commissaris van politie; tot toekennen van een ver goeding over 1927 aan de Ver. tot bevor dering van het. Chr. 'Onderwijs wegens verve lgonderwijs; idem aan besturen van Bijz. scli ilen wegens vakonderwijs; tot het vaststellen van kohieren schoolgeld veor vervolgonderwijs en aan de H.A.S.; tot vaststellen van een staat wegens on inbare posten betreffende straatbelasting 1929 en ten slotte een nog niet gepubli ceerd voorstel tot verkoop van 368 vier kante Meter grond aan de Parklaan voor f 2502.50 aan den heer S. van 'der Noor- daan. 1 Schriftelijke vragen. Door de SD. AP-raadsfractie waren tot Burg. en Wieth. de volgende schrifte lijke vragen gericht: 1. Zijn Burg. en W'eth. bereid in Ver hand met de ernstige stiornis in de wa tervoorziening in deze gemeente in den nacht van 31 Dec. op 1 Jan. 'ontslaan en welke v.jor een groot gedeelte der stad op 2 Jan. nog voortduurde een onderzoek in te stellen of te doen in stellen en ,op korten termijn een rap port aan den Raad uit te brengen? Het antwoord luidde: Onmiddellijk' hébben Burg. en Weth. zich op de f.iooigte gesteld van dé oorzaak en den omvang van de stoornis in de. watervoorziening. De Vlissingsche Courant van Donderdag heeft 'n uitvoerig overzicht gepubliceerd over de toedracht der zaak, waar naar Burg. en Weth. verwijzen. 2. Welke maatregelen waren door Burg. en Weth. getroffen om te voor zien in het watertekort voor de con- 'stonplie? Antwoord: Indien de stoornis in. de watervoorziening zou hebben voortge duurd), lag het in het voornemen van Burg. en Weth. het noodige drinkwater door middel van tanks te doen aan voeren uil Middelburg en Goes. 3. Welke maatregelen waren voorts getroffen met het oog op eventueel brandgevaar Antwoord: Ten aanzien van eventueel brandgevaar zijn onmiddellijk in over leg met den waarnemenden comman dant der Brandweer door den dienst van gemeentewerken de noodige maatrege len genomen om het water in de riolen op te zetten. De VOORZ. voegde hier o.a. nog aan toe, dat hij zich persoonlijk aan de prise d'eau is gaan overtuigen van den toe stand. Het is hem gebleken, dat een kor ten tijd ook de hulpmotor heeft gewei gerd, thans is een onderdeel uit Voor burg te wachten om den Dieselmotor te herstellen. De kans dat een Diesel motor een defect krijgt als nu het ge val was, is zoo gering, dat bijna van overmacht kan worden gesproken. De heer VAN HAL meent, dat hetgeen in de courant heeft gestaan, te veel in de pen is gegeven door de Waterleiding maatschappij en dat een grondig onder zoek moet worden ingesteld om te weten of hier werkelijk overmacht was. Een verstoken zijn van water gedurende 2 dagen heeft groote ongerustheid gewekt. De VOORZ. zegt gaarne een nader onderzoek toe, waarvan een rapport aan den raad zal worden overgelegd. De heer S. J. J. van de 'Velde te Z i e r i 'k z e e, is benoemd tot tijdelijk hoofd der gecombineerde O.L. school Kruiningen—Krabhendijke te Oosldijk, ge- meen.e Krabhendijke. Bij Kon. besluit is aan dr. G. IJel- gersma, op zijn verzoek, met ingang van 15 Sept. a.s., eervol ontslag verleend als gewoon hoogleeraar aan de Rijks universiteit te Leiden, met dankbetui ging voor de belangrijke in die betrek king bewezen diensten; is aan dr. G. A. F. Molenglraaff, op zijn verzoek, met ingang vap 1 April a.s. eervol ontslag verleend als gewoon hoog leeraar aan de Technische Iloogeschool te Delft, met dankbetuiging voor de be langrijke in die belrekkjng bewe. en, dien sten. (Ing. med.) ELECTRO. De dokken van New-York, De dokken van New1 York, met hun streng besloten „nachtclubs" waar al leen de zeeman weg weet en zich thuis voelt, waar het geld in de luttele uren aan wal, grof wordt verteerd, en evenzoo de gevoelens en hartstochten. De ge vechten, de liefdesdrama's zijn er aan de orde van den nacht. Maar een bar meid als Sadie (Betty Compson) deed nog zoo onverstandig niet miet in arren moede in het wiater te springen en door iemand als den stoker Bill Roberts (Ge orge Bancroft), eruit gehaald te worden. Want Bill is even sterk van spieren als grootmoedig van inborst, is deskundig in alles wat er zoo aan nachtleven ge presteerd wordt, en weet dus alras, dat Bettie's redding heusch ,wel de overlast van een nat pak waard is. We zien dan zoo een stuk d'okleven van Amerika's grootste stad, en vooral een creatie van deze heide voortreffelijke arlisten BancroftBetty Compson even stoer, even sterk-sprekend als de ka rakters en de gezichten, die in deze acht acten de revue passeeren, van de harmadam af tot II arr y-mel-den-B ij bel (Gustav von Seyffertitz, een uitmuntende typeering!) toe. Er giaat kracht uit van deze film, zoo rijk aan menschetijk-teere trekjes, die daardoor temeer treffen. FLORA. De Wclgabcotman. Op ieder reisje een ander meisje. Een goed idéé, deze reprise van dit werk van een van Hollywood's beste re gisseurs, Cecil B. de Mille, het spel van de Russische revolutie, mèt al de roman tiek van het tsarenrijk, zonder eenige tendenz voor communisme of reactie Dat zou ook niet passen in deze idylle van den jongen revolutionnairpn Wolga- bootsman, die het ongeluk heeft te ver lieven op een jonge aristocrate, evenals zij op hem. Men herinnert zich het di lemma, waar de jonge man voor komt te staan, en hoe de schoone oogen van Eli- nore Far de- overwinning behalen op de met nog zooveel leuzen opgezweepte theorieën. Een vlucht in een troika was in 1917 een gevaarlijk experiment: trou wens, dat ondervinden béiden maar a' te veel! Cecil de Mille heeft hiermee wiel één zijner beste regie-creaties gegeven; het zien, en herzien waard. Al mogen dan ide opvattingen omtrent ensceneer,'ng en dé cors zijn gewijzigd, de spanning en stem ming missen hun invloed op de toe schouwers niet. William Boyd is niet beter te wenschen als de vurige, jonge Kau'kasier Te vorenOp ieder reisje, een ander meisje, een komische film met Tom O'Brien, Bess.y Love, e.a. De Flora-directie zorgde voor een zeer goed strijkje ter illustratie. in waar nemen, die soms 'behoedzaam, so-ms vermetel zich voltrokken; fijne nu anceeringen en subtiele spanningen fco- men er in tot uiting Het beschouwen van reproducties naar teekeningen is dan ook heel wat meer dan plaatjes kijken. Het oefent het oog voor het hegrijpen van beelding in het algemeen en van hjubeweging in het bijzonder. Het bezien van teekeningen verrijkt en verruimt het inzicht in soms ongedachte mate. Nu dient men rekening te houden met dezen factor van het allergrootste ge wicht: de afbeeldingen van schilderijen geven alleen de voorstelling weer, doch geenszins de eigenaardigheden der uit drukkingswijze, om van het coloriet niet te spreken. Teekeningen echter kunnen veel en veel zuiverder -gereproduceerd woraen en de plalen daarnaar gemaakt, vervangen tot in zekere mate het kunst werk zelf. Reeds zijn er gevallen bekend, waarin de afbeelding een perfecte na bootsing was. Fen verzameling goed ge kozen reproducties, als de hier gebodene, is dus méér dan een collectie afbeeldin gen; het is een heel wat kostelijker pe- zit, een heel wat zuiverder bron van kennis. Als gezegd: de uitvoering van dit ge- heele werk repreduclies, tekst en 'band maken het tot een harmonisch en schoon geheel. - Bij de Vrijdag gehouden herstem ming tot Notabel bij de Ned. Herv. Kerk te Aagtekerke werd gekozen de heer H. Peper. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Haarlem (vac. ds. L. J. van Leeuwen) ds. Wi. A. Zeydper te De- demsvaart. (Beroepen te Schevenmgen ds. J. de Jong te Spijk (Gron.) Rondvraag. De heer VAN OORSCHOT wijst er op, dat aangekondigd wordt, dat aan het keuringslokaal vleesch voor 60 tot 70 cent per K.G, verkrijgbaar is en als men er komt, vraagt men prijzen van 0.80 tot 1.20. De VOORZ. zegt een onderzoek toe. De heer ANDRIESSEN zag gaarne een betere verlichting op straat in de vroege morgenuren ten bate van hen, die vroeg aan het werk moeten. De JVOORZ. zegt dat het verzoek aan de P.Z.E.M. zal worden overgebracht, Hierna werd de vergadering te ruim half vier gesloten. Benoemd tof tijdelijk onderwijzer aan de O. L. school te B r ui 11 i s s e de heer J. Heulen (e Onwerkerk. Handelsregister. Aan de in Handelsberichten opgeno men wekelijksche openbaarmakingen in zake het Handelsregister ontleenen wij betreffende Zeeland de volgende op gaven: Wijzigingen Zeeuwsche Eilanden (Middelburg). N.V. Administratiekantoor „Luctamur™ tot administratie en exploitatie van roerende en onroerend© goederen, Lange Delfl H 1617, [administratie en expl. van roerende en onr. goederen. De zaak is verpl. naar: Haarlem', Wilhelmina- straat 44. De „Nieuwe Zeeuwsche Courant" het drie maal per week te Goes ver schijnende R. K. blad, voleindigde in het -afgeloopen jaar haar 25en jaargang Het eerste nummer van 1930 verscheen daarop als jubileumuitgave. Dr. Tl. V-oss „Teekeningen der late Italiaansche renaissance' W. J. Thieme Cie Z u t p h e n. Een bijster schoon werk wacht reeds te langen tijd op een aanbevelend woord onzerzijdseen werk' over kunst, op zeer kunstzinnige wijze uitgevoerd. Het is een studie van den Duitscher Hermann Voss over den laatsten tijd der Italiaansche re naissance, waarin deze haar hoogtepunt bereikte en, merkwaardigerwijze, niet over 't voleindigde kunstwerk, maar over dat in statu nascendi, schrijft hij en zocht hij materiaal bijeen. Waarom koos Vos's de teekeningen liever dan de afge'bééldé schilderijen hier tot materiaal? Luiste: wat dr. G. J. Hoogewerff, in zijn voor w-oord tot dit werk, daarover zegt: „Teekeningen zijn bij uitstek geschikt 0111 ons den geest van een tijdperk' te leeren kennen. Zij do-en ons zien hoe artistieke gedachten, hoe kunstwerken ge boren worden. Men kan er overgangen als voorproef van wat bij het vaststel len van deze rechten nog komen gaat Dat president Hoover vast houdt aan, een clausule in de wet om tusschentijds verhooging^n of verlagingen aan te bren gen de zoogenaamde „flexible provi sions" is bekend. Voor de tweede maal intusschen heeft de president begin December een boodschap tot Huis en Senaat gericht, waarin hij er den nadruk op legt, dat de industrie geen meerdere protectie van noode heeft, doch slechts op enkele punten, door veranderde om standigheden sinds 1922, een zekere aan passing behoeft, die ook voor de toe komst door de „flexible provisions" zou kunnen worden verleend, doch dat de landbouw door het verschil van produc tiekosten in Amerika en elders op meer steun aanspraak kan maken, dat hierdoor echter geen ongerechtvaardigde belan genstrijd mag ontbranden tusschen het Oosten en het Westen, het Noorden en het Zuiden. De Amerikaansche consumenten wor den door den president in zijn „Bood schap" niet betrokken, ook die begin nen zich inmiddels heviger te roeren, zij het nog onvoldoende georganiseerd. De herziening van de Amerikaansche tariefwet. Na afloop van de speciale zitting van den Senaat voor de tariefwetsherziening, die onafgebroken duurde van 9 Septem- oer tot 23 November, is, na een kort reces, de Senaat op 3 December weer in gewone zitting bijeengekomen. Verschillende onderwerpen, welker be- ïandeling geen uitstel gedoogde, aldus ezen wij in het maandverslag van de Nederlandsch Amerikaansche Kamer van Koophandel, waren toen tevens aan de orde, zoodat eerst 6 December tot de tariefwet kon worden teruggekeerd. Doordat ook toen andere belangen af wisselend werden besproken, nam alleen een gedeeltelijke behandeling van Sche dule XI: wol en wollenfabrikaten tot 13 December in beslag. Behandeling van de belastingverlaging en eenige andere on derwerpen namen vervolgens geruimen tijd in beslag, waarna de Senaat van 22 December to 6 Januari op reces ging. Opnieuw is dus ruim een maand voor bijgegaan zonder dat men veel dichter bij het einddoel is gekomen. De wol „sche dule" is nog niet afgehandeld; dan lig gen nog ter behandeling: de afdeelingen van de wet handelende over: a. Zijde en zijdefabrikaten (Sch. XII) b. papier en boeken (Sch. XIII); c. varia (Sch. XV); d. free list (Sch. XVI); e. sui ker (Sch, V), waarna opnieuw in behan deling gennomen zullen worden: f. che micaliën en plantaardige oliën (Sch. I) g. aardewerk (Sch. II); h, metalen (Sch III)i. katoen <?n katoenen fabrikaten (Sch. IX), terwijl nog ernstige discussie mag worden verwacht over de jute fa brikaten, huiden en leerproducten en ongetwijfeld de voorstanders van een recht op ruwe katoen zich niet onbe tuigd zullen laten. Ofschoon thans is besloten, dat na Januari de besprekingen in den Senaat uitsluitend aan de tariefwet zullen wor den gewijd, is gezien vorige dergelijke besluiten, eenig scepticisme omtrent het naleven daarvan gerechtvaardigd. De re organisatie van het leiderschap in dipn Senaat, die een snellere afdoening zou waarborgen, heeft, voorloopig althans nog weinig effect gesorteerd; doch zelfs indien een snellere behandeling te ver wezenlijken zou zijn, dan nog verwachten wij een nieuwe tariefwet per l Maart niet in werking. Bij het naderen van de verkiezingen speelt de politiek nog immer een ster kere rol, waardoor de meer onbelangrij ke vraagstukken eindeloos worden uit gesponnen, doch waardoor de groote pro blemen, zooals het vaststellen van de in voerrechten op suiker ongetwijfeld aan felle pn langdurige besprekingen zullen worden prijsgegeven. Reeds in dit ver band is de integriteit van den president door democraten in het geding gebracht Het poststation te Aagtekerke is door middel van de tram Middelburg- Domburg (halte Aagte'kerke), in recht- streeksche verbinding gebracht met Mid delburg, in plaats van met Domburg. De bestelling ter plaatse zal van het post station uit geschieden. - Bij Kon. besluit is met ingang ran 1 Januari 1930,^an den adjunct-referen daris der posterijen, telegrafie en tele fonie E. Vroon, op zijn verzoek', eervol ontslag als zoo-danig verleend; zijn, ingaande 1 Januari 1930, bij' het Hoofdbestuur der P. T. en T. benoemd: tot' referendaris P. J. Van Resteren, K. J. W. Koch, P. Huygens, G. Visser, thans hoofdcommies; tot hoofdcommies J. J. Schwencke, J. C. Becht, TI. 1). P|. J. Wellens, mr. C. C. Geyl, thans oom mies; G. H. Fggink, W. K. A. -Kamerim'an, A. Dortland, K. L. van der Velde, thans; ajdjunct-oommies. Postwissels naar de Vaticaansche stad'. De Directeur van het Post-, Tetegraaf- en Telefoonkantoor te Middelburg maakt bekend, dat de gelegenheid is geopend tot verzending van postwissels naar de Vaticaanscne Stad. De postwis sels belmoren te luiden in lires en een- tesimi. Het maximum-bedrag en de ner te i- dingsk'oers zijn dezelfde als die, weifee gelden in het verfeeer met Italië. Telegrafische p-stwissels zijn niet toe gelaten. Ind. S t 0 o m v a a r t lij n e 1». T 3 rubor a(uitreis), 3 v. Singapore, Koningin der Nederlanden, Amsterdam n. Java, 2 v. Belawan. Johan de Witt, (thuisreis) 3 te Genua. Omtrent den aroevigen dood van 3 Noorsche studenten, die aan boord vac: het ,s.s „Zeta" naar Rotterdam wa ren gekomen voor e^n studiereis naar Amerika, vernemen wij nog, dat een aan boord van het schip ingesteld onderzoek heeft uitgewezen, dat o. a. Gerro Sili cium bij de lading is geweest. Dit geeft onder bepaalde omstandigheden een gas af dat zwaar vergiftig is. Het wordt daar om niet onmogelijk geacht, dat de jon gelui hierdoor vergiftigd zouden zijn. Om dit te kunnen vaststellen, zal ®ch' ter eerst sectie moeten worden verricht en daarvoor kreeg de Noorsche consul nog geen opdracht. De vier studenten, die nog in het ziekenhuis verpleegd wor den, maken het vrij goed. Een jongen van elf jaar, B. ge naamd, wonende in de Tuin-dersdwars- straat te Rotterdam, zou 's middags door eipn anderen jongen in den buik zijn gestoken. Het gestoken jongetje was in het ziekenhuis opgenomen. Het bleek, dat inderdaad een knaapje van elf jaar met een ernstige buikwonde naar 't ziekenhuis was gebracht. De jon gen was er zoo ernstig aan toe, dat hij dien avond niet meer gehoord kon wor- Bij het verhoor is gebleken, dat de knaap bij het spelen met messen in een slagerswinkel zich zelf een zware wonde in de buikstreek heeft toegebracht. Te Vlaardingen is aangekomen het Zweedsche s.s. „Imaland^ waarvan een der opvarenden, de 21-jarïge ma troos Zwan Sorm, gewoond hebbende te Arbj, Zweden, op 30 December op de Noordzee hc ongeluk had aan boord -over een touw Le struikelen. De man viel op het achterhoofd met het gevolg, dat de dood spoedig intrad. In den middag van den Isten Ja- -nuari is iii een der cellen van het! poli tiebureau Warmoesstraat te Am ster- d am een 18-jarige jongen overledteta, die oudejaarsavond door twee agenten wegens -openbare dronkenschap naar ne bureau was gebracht. Men T<5n<l «ten 'jongeman 'smorgens ziek in zijn eet,toen men hem naar een der gasthuizen wilde

Middelburgsche Courant | 1930 | | pagina 2