BEURSNOTEERING 3 pet. C. N. W. Schuld 75y8— 75%. 2% pet. Idem 6ls/461%. HOOGWATER VLI5SINGEN. KERKNIEUWS LANDBOUW LAATSTE BERICHTEN SPOORWEGRAMP BIJ NAMEN, Handel, Nijverheid en Visscherif Verschillende Berichten AMSTERDAM, 10 Dec. (Slotkoers) Het ©erste getal is de slotkoers Van, (gister, het tweede dien van beden. 6 pet Ned. '22 103%— 103%. 5 pet. Ned.18 102—102. 41/2 pet. Ned. '17 99%—99. 5 pet. Zeeuw. H. Bank 100100. 4% pet. Idem 98 A. A'dam Bank 179—179 A. Bank Associatie 65%—65%. A. N. I. Handelsbank 158—,158. G. N. H. Mij. I643/4—lÖ4i/2. A. Kol. Bank 218i/2—215i/2. A. Rott. Bankver. IO6V41061/2 'A. v. Berkel Patent 1973/4.1931/2. A. Küclntpmeister Uit. 113-111-123. A. Houthandel Alberts 98V4—98. .G. Mars, Unie 367-396—345-355. A. N. Ford 272-276—270. A. N. Kunstzjjdefabr. 117-119—117.1191/2 A. G. B. Philips 495-503-^492-497. A. De Schelde 973/896%. C. Anaconda Copper 159i/2161. C. Bethlehem Steel 97%-98—96%f97 A. I. G. Farben 178—176. A., A.N.I.E.M. 326-328—325. A. Borneo Sumatra H. Mij. 1571/2—156%. A. Boeton 172—165%. A. Kon. Petrol. 402%-404— (40GH02 C. Shell Union 24%243/5 A. A'dam Rubber 174-1781/2—1701174. A. C. Mij. d. Vorstenl. 149—150. A. N. Scheepv. Unie 1923/4—,194. A. H A'dam 568-572—662-566. A. Java Cult. Mij. 400-404—*01e402. 4 A. Deli Batavia Tabak 369-372 ^367% A. Deli Mij. 324-326—3324. A. Senemba hMij. 387—t380%. A. A'dam Thee 77—76%. A. N. I. Spoor 232—/230%. O. Chicago Milaukeew 25%-26%'25%'. C. Union Pacific 229%—226. Prolongatie 4—3%. Markt sluit prijshoudennd'. WISSELKOERSEN. Londen (Berlijn Parijs iBrussel Zwitserland Kopenhagen New-York 10 Deö. 1 12.091/2 59.32 9.741/4 34.68 48.14 66.521/2 2.47% Dec. 12.09% 59.341/2 (19.76 34.69% 48.16 66.52 2.473/4 10 December. WEERBERICHT VAN HET K-N. M. L Barometerstanden. Hoogste 7.65.5 te Biarritz. Laagste 726.9 te S'kagen. Thermometerstanden. 9 uur 47 gr., 12 uur 50 gr., 3 urn- 19 gr. Weersverwachting. Krachtige tot matige later wellicht toe nemende W. tot Z. wind. Tijdelijk' op klarend. Later waarschijnlijk weer (re gen. Aanvankelijk kouder. Woensdag 11 December. Zen op 8.02; onder 3.45. Licht aansteken alle rijwielen, motor rijtuigen en andere rij- en voertuigen 4.15. Maan op 1.18 n.m.; onder 1.14 v.m. Volle Maan 16 (December. Middelbare tijd. Woensdag 11 Dec. 8.38 21.24 Donderdag 12 9.47 22 24 Vrijdag 13 10 42 23.10 Zaterdag 14 11.27 23.53 Zondag 15 12 09 Maandag 16 -.35 12.51 Dinsdag 17 1.18 13.39 voor een bericht over de „stakinjg" te Breskens, overgenjomen uit „Het Volk". Wij plaatsen ,,scaking" tusschen aanha- lingsbeekens, omdat men U te Breskens medelijdend zou aainjkijken, ais Uzei, dat daar een staking was. Alies loop'l geregeld, aile werk' is en wordt, evenafs altijd, op tijd gedaan, hoewel er dit jaar veel meen drukte was idan het vorig jaar. De werkgeversvereenigiing had dus geen enkele reden, een contract af te sluiten met den Cenfcraien Bond van Transportarbeiders, wat bovendien te genover de nïet-aangeslotenen, de ver reweg de meerderheid hebben, [onbillijk zou zijn geweest. Zij bleef de gelegen- flieid tct werken openstellen Voorbied er, die werken wilde, bondslid of niet. Dat standpunt is ook aan het bestuur van den Centralen Bond 'medegedeeld zoodat bet bericht van „Het Volk" in een eigenaardig Jicht komt te staan De overige mededeelingen, dié „Hét Volk" doet, zijn al vain gelijke waarde, zoodat do werkgeversvereeniging de con clusie gerust aan -den (lezer kan overlaten In cie Maandagavond gehouden ver gadering van het kiescollege der Ned Herv. Kerk te K rui ninge n werden herkozen tot ouderling de heeren P. de Smidt cn D. Meijaard en herkozen als diaken de heer C. Wondergem. Als een bijzonderheid diene, dat de heer P. de Smidt 40 jaren lang onaf gebroken lid van den kerkeraad is ge weest. Hoofdbestuur Zeeuwsche Landbouw- Maatschappq, Gisteren vergaderde in het Landbouw- huis te Goes bel Hoofdbestuur der Zeeuwsche Landbouw Maatschappij, on der voorzitterschap van den heer mr, P. Die'cman. Afwezig met kennisgeving de heeren Hanse, v. d. Plassche, I. G. J. Kake- beeke, Van Bommel v. Vloten, Van Dix- hoorn, Hanken en C. Blom te Haamstede (die meteen schriftelijk afscheid neemt als H. B -lid), De voorzitter deed de volgende mededeelingen: Landbouwhuishoudonderwijs. De in sa menwerking met den R. K. L en T. Bond ingestelde pogingen om tot de benoeming van een derde leerares te geraken, moch ten tot heden niet slagen, omdat 2 hier voor in aanmerking kompnde leerares- sen reeds een betrekking hadden gevon den In Zoutelande wordt getracht een cur sus te organiseeren. Wettelijke regeling van het binnen- vaartrecht. Onderzocht is welke bezwa ren deze regeling voor onzen landbouw medebrengt. In een uitvoerige toelich ting zijn deze ter kennis van het K. N. L. C. gebracht. Mollen. Aan den Comtmissaris der Ko ningin is advies uitgebracht t. a. v. het vangen van mollen. Gemeepd werd dal alleen in de maanden Maart, April en Mei machtigingen hiertoe mogen wor den verleend, uitgezonderd de gemeenten Bruinisse, Nieuwerkerk pn Oosterland, waar de schade van dien aard is, dat 't geheele jaar door vangen noodig is. Scherp hoefbeslag. Aan Ged. Staten is geadviseerd het scherpe hoefbeslag te verbieden, zulks in verband met vernie ling van het moderne wegdek. Voorbe houd is gemaakt t. a. v. van glad heid door sneeuw of ijs en in gevallen in veterinair opzicht geboden. Werktuigcommissie. Deze commissie is uitgebreid door de benoeming van de heeren C. Gast, W. L, Klompe en Joh. I. RisseeuwBecu. Uitvoerbepalingen aardappelen. Door dat Griekenland in verband met besmet ting door druifluis onzen aardappeluit- voer bezwarende bepalingen heeft opge legd, is het K. N. L. C. verzocht er te bevoegder plaatse op aan te dringen, dat deze worden ingetrokken, aangezien hier geen wijngaarden en ook geen druifluis voorkomt. Aanvoer uit Noord Beveland op veiling Goes. In verband met de bezwarende be paling, dat des Dinsdags geen aanvoer aan de veiling mocht plaats hebben, is op verzoek van de afdeeling Kats op wijziging dezer betreffende bepalingen aangedrongen. Hierop is door het Vei- lingsbestuur gunstig beschikt Certificaten Plantenziekhpnk. Dienst Bij genoemden Dienst is aangedrongen in meerdere plaatsen in Zeenwsch-Vlaande- ren de gelegenheid open te stellen tot het verkrijgen van uitvoercertificatpn. Ten deele is hieraan gevolg gegeven en wordt onderzocht of verdere uitbrei ding nog gewenscht is. Reglement merriekeuringen. Door Ged. Staten is goedkeuring verleend aan de voorgestelde wijziging van het Reglement der Merriekeuringen, zoodat in het ver volg ook de 4-jarige merries in twee ru brieken zullpn worden gekeurd. Provinciale Regelingscommissie voor de Paardenfokkerij. Bij Gedeputeerde St. zijn ter herbenoeming voorgedragen de periodiek aftredende leden, de heeren H. J. Aernaudts te Sluis en V. H. Krepel te Zierikzee. Naar aanleiding van de mededeeling over de certificaten van den Plantenziek- tenkundigen Dienst, deelt de voorz. mee, dat er iemand aangesteld is te Biervliet. Ook wordt getracht iemand te vinden te Nieuwvliel en Eede. Men meent, dat dit voldoende is. Mocht dit niet zoo blijken te zijn, dan kunnen later nog maatrege len worden getroffen. De heer Becu merkt op, dat er zoo weinig rekening wordt gehouden met de wenschen van den kring. De voorzitter: Het ontmoette be zwaren, om in elke plaats iemand te be noemen, Wel wordt alles in het werk gesteld om het mogelijke te doen. De correspondentie hierover zal aan den be trokken kring worden overgelegd. Spr. meent, dat nu aan de grootste bezwarpn is tegemoet gekomen. De andere mededeelingen worden voor kennisgeving aangenomen. De voorzitter feliciteert daarna den heer A, Brusket, die op 1 December tien jaar in dienst der Z. L. M. was. Deze dankt daarvoor, eveneens voor de toegezegde gratificatie. In behandeling komt epn schrijven van den heer Krepel, te Nieuwerkerk, waarin deze tal van grieven opsomt tegen de uitoefening van den veerdienst ZijpeA J. Polder. De tarieven zijn te hoog, de toestand aan dit veer. is levensgevaar lijk, des Zondags kan men na twee uur niet van het eiland Schouwen af. De ver binding vanuit Noord-Beveland en Z. Vlaanderen is veel beter dan van uit Schouwen. Het dag, bestuur stelt voor een schrij ven te dezer zake te richten tot den Minis ter van Waterstaat en Gedep. Staten waarin op dezen toestand gewezen wordt De voorzitter deelt nog mede, dat Ged, Staten ter bevoegder plaatse heb ben gevraagd, de verbetering van dit veer niet te laten wachten op liet rap port der staatscommissie, omdat het an ders zoo lang zal duren. Jhr. v. V r e d 'e-n b u r c h protesteert te gen de wijze, waarop de heer Krepel over de Staatscommissie schrijft. Er zitten daarin toch ook twee leden uit Schou wen. Bovendien heeft ze een actieven voorzitter. De heer Gast is het zakelijk wel met den heer Krepel eens, maar spr. protes teert tegen de wijze, waarop de heer Krepel optreedt. Spr, vraagt dpn heer v. Vredenburch, of de Staatscommissie goed omschiet. Spr. heeft wel eens gehoord, dat de voorzitter niet erg hard opschiet. Spr. wil den Minister op een en ander wijzen en een afschrift zenden aan den voorzitter der commissie. De voorzitter zegt dit laatste toe. Het Prov. bestuur is in dezen actief. Jhr. Van Vredenbu rch adviseert, dat epn paar H. B.-leden eens gaan pra ten met den voorzitter der Staatscom missie, Spr. heeft den indruk, dat deze hard werkt. Een en ander wordt goedgevonden. Besloten wordt de statuten der Z. L. M. (art. 21) te wijzigen, regelende de ver tegenwoordiging in rechten dpor voorzit ter pn secretaris. Benoeming assistent-secretaris. De voorzitter deelt mede, dat het dag. bestuur nog geen voordracht kan aanbie den. Deze benoeming wordt dus nog aan gehouden. Bespreking der pachtkwestie. De voorzitter verwelkomt den heer K o n i ng, voorz. van het Zeeuwsch Pachtbureau, dat zulk een uitnemend rapoprt instelde. Algemeene beschouwingen. De voorzitter geett voorat enkele in leidende beschouwingen. Volgens spr. mag het eigendomsrecht niet worden ondermijnd. Ook valt op te merken, dat kleine grondeigenaren het soms zwaarder hebban dan pachters. Is juridisch ingrijpen noodig? vraagt spr. Op sommige punten is dit zeker noodig. Er zijn bepalingen, die geheel uit den tijd zijn. Te veel gegadigden en te weinig grond zijn factoren, die de pachten zeer op drijven. Men moet dan ook zorgen, meer grond te krijgen. De Staat is daarop uit. Dpnk aan de Zuiderzee-werken. In som mige polders kunnen voorts meer kleine bedrijven worden ingericht. Gedacht kan ook worden aan meer tuinbouw en aan energieke ontwatering. Groote complexen grond, die eigendom van gemeenten zijn (spr, denkt aan Noord Brabant) moeten worden verkocht aan particulieren, iets wat Ged. Staten van Noord Brabant vroe ger tegenwerkten. Daardoor komen de ze gronden meer in cultuur, We mogen den privaten eigendom niet schenden. Deze geeft stevigheid aan een volk en kan alleen onze nationaliteit duurzaam in stand houden. Het is onjuist, dat de bestaanszeker heid der pachters minder zou zijn dan van de kleine grondeigenaren. Veelal is het omgekeerd. Hoofdzaak zijn en (blijven de hooge pachtsommen. Ingrijpen kan noodig zijn, als de eigenaren misbruik maken van hun positie. Kan er dan, vraagt spr., in een bepaald geval door een pachtbureau geen maxi mum-pachtsom worden vastgesteld? Kan zulks misschien in het algemeen voor een streek? Spr. acht het öiet noodig het continua- tierecht vast te leggen. Bij een goede verhouding is dit niet noodig en bij epn slechte verhouding is. het zeker onge- wenscht. Wat betreft vergoeding voor door den pachter aangebrachte verbeteringen, moet, naar spr. meent, een jiachlbureau kunnen beslisser, f'cr dergelijke ver /ceding wordt reeds in oude car,raden in Zeetiwsch-Vlaanderen genoemd. Maar wel mag gewezen op de moei lijkheden.want wat de een verbetering noemt, noemt de ander 'n verslechtering Het remissie-recht moet volgens spr. niet bij algemeenpn maatregel van be stuur, maar in de wet worden geregeld. Rampen, waartegen men zich verzeke ren kan, dienen buiten beschouwing te blijven. De heer Jac. Welleman te Krabbendijke herinnert er aan dat het pachtvraagstuk al zoovele malen aan de orde is geweest. Ook nu weer wordt epn poging tot verbetering van het pacht stelsel gedaan door de indiening van 2 wetsontwerpen: „nieuwe regeling van de pacht" en „regeling pachtcommissies". De Vereeniging „het Grondbezit" heeft reeds aan de Tweede Kamer ver zocht beide ontwerpen in hun geheel te verwerpen, omdat zij een beperking vormen van het vrije beschikkingsrecht over den grond, die in privaten eigen dom wordt bezeten, pn om meer andere redenen. Spr. is voor dit vernietigende vonnis niet op zij gegaan. Tijdens de oorlogsja ren is vaak diep ingegrepen in het vrije beschikkingsrecht op den grond, omdat het algemeen belang dat vorderde. Het begrip grondeigendom is niet meer zoo'n heilig huisje als vroeger. Spr. vindt dat een gelukkig verschijn sel. Gebroken moet worden met de ver ouderde rechtsopvattingen en doelbe wust moet de landbouw-wetgeving uit gaan van het beginsel, dat de grond in de eerste plaats moet worden dienst baar gemaakt aan de plattelandsbevol king zelf, die onder zeer bescheiden voorwaarden dipn grond bearbeidt en bezaait, ten voordeele mede van de ge heele gemeenschap. De bodem van een land heeft een vaste bestemming: hij moet dienen als productiemiddel i?n als standplaats voor woningen. Waar nu de grond slechts in beperkte hoeveelheid aanwezig is, heeft de overheid het recht, om toe te zien of inderdaad de grond aan zijn bestemming beant woordt. Zoo niet, dan kan zij maatrege len treffen, noodig in het algemeen be lang. Het particulier belang moet wijken voor het algemeen belang. Het richtssnoer daarbij zij: zoo hoog mogelijke opvoering van het productie vermogen van den grond. Volgens spr. dient daartoe de eigendom van den grond gelegd te worden in handen van den gebruiker. Spr, zou dit willen bevorderen door de volgende fiscale maatregelen: a. een zwaardere belasting van grond eigenaren, die niet zelf hun grond be bouwen, vooral degenen, die niet wo- npn in de plaats, waar hun gronden lig gen, b. een speciale belasting op het inkomen uit verpachte gronden; c. pro gressie in de grondbelasting, ter bevor dering van verkaveling en verkoop in kleinere bedrijven. Spr. gelooft niet, dat pachters altijd even intensief boeren als de eigenaars gebruikers. Spr. denkt aan de pachtja- rpn, als 't naar het onzekere einde gaat En zeker moet de pachter de macht om de bakens tijdig de verzetten. Men moet maar eens nagaan, waar vooral nu de landbouw zich ombuigt naar den tuinbouw. (Wordt vervolgd Benoemd tot hoofd der Oud-Geref. school te Wolphaartsdijk (1 Mei a s. te o_penen) de heer F. van der Vfisv te Rotterdam. Met ingang van 1 Januari a.s. is tot onderwijzer aan. de Chr. school te Vrouwepolder benoemd de heer A. S. Versluijs te Serooskerke (W.) DE „KONINGIN DER NEDER LANDEN". De „Koningin der Nederlanden" van de Mij. Nederland kan tengevolge van door het stormweer ondervonden opont houd eerst Zaterdag 14 Dec. a.s. om 12 uur 's middags van Genua vertrekken. De Nederland-express die bestemd was om in aansluiting met de „Koningin der Nederlanden op 12 Dec. a.s. te vertrekken, zal thans eerst Vrijdagmor gen 13 Dec. op dezelfde tijden rijden. ROEIBOOT WEGGEDREVEN. Gisteren zijn vier opvarenden van het motorschip „West Vlaanderen", dat ge regeld van Londen op Antwerpen vaart, met een roeiboot naar Breskens gevaren om proviand. Met betrekkelijk goed weer zijn ze van boord vertrokken, doch de storm stak weer op en deed d|e roei boot op een plaat loopen. De kapitein, die alleen met een man en een' paar jongens aan boord was gebleven, meende dat de vier mannen verloren waren en voer naar Vlissingen om hulp. De roei boot was intusschen weer los geslagen en afgedreven de Wester-Schelde op, waar de boot bij Borssele op den dijk sloeg. De vier mannen gingen op zoek in het voor hen onbekende Borssele, en na op herhaald kloppen op een hofstede niet te zijn binnen gelaten, kwamen zij bij den burgemeester, den heer J. L. Ri chel, die hen alle medewerking verleen de bij het weder krijgen van droge klee- ren en ook zorgde dat zij per autobus naar Vlissingen werden gebracht, waar zij na den nacht in een hotel te hebben doorgebracht, hedenmorgen aan boord van hun schip konden terugkeeren. AUTO TEGEN EEN PAAL GEDUWD. Gisteren is op den hoek van den Ko ningsweg en den Singelweg te Vlis singen een auto, waarin een arts met zijn vrouw en kind zat, door den storm tegen een paal geduwd. De auto was zwaar beschadigd, de paal was gescheurd en de drie inzitténden bekwamen snij- wonden van glas enz. en moesten naar het St. Joseph ziekenhuis worden over gebracht, STAATSLOTERIJ. Op onderstaande nummers vielen de volgende' prijzen: (Onder voorbehoud), f 100.0: 13031 f 400: 7563 12093 f 200: 8083 17731 20870 f 100: 1924 8815 12019 13207 17492 BEURSOVERZICHT. AMSTERDAM, 10 Dec. 3 uur. V.D. De handel ter beurze was ook heden weer 'kleiner met niet veel verbeterde stemming, hetgeen behalve aan de aar zelende stemming van New-York' op re ckoning moest worden gesteld van het bericht, dat de Marg. Unie Ltd. een in terim dividend van 4 (ptCt. zal uitkeereil, waardoor Margarine Unie voorbeurs van 373 tot 345 inzakten. W erkloosheid. In de afgeloopen week stonden als werkloos ingeschreven hij de Arbeids beurs alhier: 3 typografen, 3 grondwerkers, 1 lood gieter, 2 metselaars, 6 opperlieden, 17 schilders, 13 timmerlieden. 9 'kleerma kers, 1 vormer, 2 IbankelDakkers, 2 bak kers, 1 kok, 1 molenaar, 10 boerenar beiders, 4 w inkel oedi e nden2 ke timers, 9 kantoorbedienden, 4 van andere groe pen, 28 met valkkennis on der bepaald beroep, 37 zonder vakkennis (onge schoolden). Verder 8 vrouwen, w.o. 1 costuum- (naaister, 1 huis- of verst elntaaister, 2 steno typisten,, 2 kantoorbedienden, 1 werkvrouw, 1 waschvrouw, voor wasch aan buis. Totaal vorige week 271, bijgekomen 59, afgegaan 167, over 163. BRUSSEL, 10 Dec. Een voor Aar len bestemde arbeiderstrein is hedenmor gen vlak bij Namen in volle vaart ont spoord. De aangerichte schade is zeer groot. De locomotief sloeg over den kop, terwijl 4 wagons zoo goed als geheel ver nield werden. Het aantal slachtoffers moet zeer groot zijn en volgens de tot nu toe ontvangen berichten 16 dooden en meer dan 40 gewonden bedragen. OVERSTROOMING VAN DE THEEMS. LONDEN, 10 Dec. Door het buiten haar oevers treden van de Theems, zijn groote gebieden overstroomd. Ook de kaden te Londen worden bedreigd. DE SPOORWEGRAMP BIJ NAMEN BRUSSEL, 10 Dec Bij de oprui mingswerkzaamheden op de plaats van de spoorwegramp bij Namen zijn tot nu toe 18 dooden geborgen. Vele lijken wa ren zeer verminkt. Het juiste aantal ge wonden staat nog niet vast. In vollen vaart vloog de locomotief uit den wissel en sloeg over den kop. De wagens scho ven in elkaar. «AGEftOMEN BERICHTEN DE NIEUWE BURGEMEESTER VAN VEERE. Bij Kon. besluit is benoemd tot bur gemeester van Veere, de heer H, Dron- kers, alhier. De heer Dronkers werd 8 April 1879 geboren; van 19051917 was hij gemeen te-ontvanger van Goes, daarna agent der Fredietvereeniging te Middelburg en tot Nov. 1928 directeur van het kantoor Mid delburg van de Bank Associatie. De heer Dronkers is lid der Geref. kerk en behoort tot de a. r. partij. Hij is ge huwd met de dochter van het oud-Ka»" merlid mr. C. Lukasse uit Goes. mmi 1 1 11 1 ■rnrii» ^iirir»ii ONDERWIJS - Zondagavond was de 32-jarige ter reinchef van de HolLajnjd-Amerika lijn, A. K. met zijn vrouw op bezoek bijt het echtpaar R. in de A'kkersdijkslraat t© Rotterdam. In de huiskamer liet R. aan zijn vriend een automatisch pistool zien en t~cn K. hem dit teruggaf en! ,R. h@t aanpakte kwam zijn vinger aan dein trekker van het geladen wapen. K. werd daar de l~op van het wapen juist op zijn borst gericht was, in de hartstreek getroffen en zakte ineen. Hij werd naar het ziekenhuis .overgebracht, doch bleek (daar bij aankomst reeds fte zijn overledene Het wapen is in besllag genomen In Den Haag gaat men de 6traat- photografem nu eenigzins aan banden leg gen. Daar zullen deze maand niet min der dan 32 standplaatsen voor straat- photografem verpacht worden, de ver pachting geschiedt voor den tijd van één jaar. Naar het Handelsblad verneemt zal te Amsteraam fnj de a.s. periodieke herzie ning van de Politie ver ordening de zaak geregeld worden. Er komt n.l. een ver bod om op straat zonder speciale ver gunning van B. en W. het beroep van photograaf uit te oefenen. In den nacht van Zaterdag op Zon dag brak omstreeks 1 uur brand uit in het aan de Brunnenslrasse gelegen ho tel „Waldecker Hof" te Waldeck P.v r- mont. Het geheele hotelgebouw, als mede de garage werden een prooi der vlammen. Van een belendend perceel werd het dak beschadigd. Op den ge noemden tijd ontdekte men in de omge ving van het hotel dat er uit het Wal de cker Hoff" vlammen sloegen. Mem waarschuwde in allerijl de bewoners en (alarmeerde de brandweer. Deze had- bij den feilen wind, een moeilijken ar beid. Haar eerste taak was de menschen uit het brandende huis te redden. Het personeel en de gasten konden zich. door de vensters in veiligheid brengen. De eigenaar kon zich ter nauwernood red den. - Te Nijmegen vermoedelijk tenge volge van '11 defect aan den schoorsteen is de beelden- en lijstenfabriek „de Kroon" van de fa. Peeters en Co uit gebrand. Een groote voorraad kerkbeel den is verloren gegaan. Verzekering dekt de schade. Ingebroken is in de coöp. zuivelfa briek te Oudeschool bij Heerenveen. De brandkast is uit het kantoor naar het laboratorium verplaatst, waar ze gisteren op den kop stond. Vermoedelijk zijn de daders in him verderen arbeid gestoord, want op de kast zijn geen sporen van braak te vinden. De brandkast in 't pri- Vékanloor van den directeur bleek ook sporen van inbraak te hebben. Er wordt niets vermist. Van de daders geen spoor. - Hedennacht brak brand uit ia en kele pakhuizen, gelegen aan de laan Vre- delust te Helmond. In allerijl werd die brandweer gealarmeerd. Drie varkens pn twee wagens werden een prooi der vlammen. Naast deze stal was een pak huis gelegen van J. L. Het vuur tastte ook dit gebouw aan, en zocht een weg naar epn andere opslagplaats met meu belen. Een kippenhok met hoenders en een kooi met twee vossen en een duiven til werden een prooi der vlammpn.

Middelburgsche Courant | 1929 | | pagina 2