CïriCAFZ TWEEDE BLAD CUXCB ot )pen ;o- en VAN DE VAN Vrijdag 6 Dec. 1929 No. 288 BINNENLAND UITVOERING DER ZIEKTEWET. NOTARIAAT. MIDDELBURG. WALCHEREN. ZUID-BEVELAND. THOLEN. aan uw glaa«j«. C&TO ZOON^AM PEKELA, KERKNIEUWS EEN PLEIDOOI VOOR BEHOUD VAN SCHOONHEID. RECHTZAKEN KUNST EN WETENSCHAP y9 LANDBOUW DE ONTWORPEN JACHTWETTEN. 155. z&l met inen lin- Lcht h 104. pk- ite is, PO. f6' pi jn, Pr» Men meJdt aan (de Maasbode: Een dezer dagen zijn de eerste be schikkingen aan den (minister van Ar beid, Handel en Nijverheid afgekomen op de verzoeken van een aantal bedrijfs- vereenigingen tot het verkrijgen van de erkenning, welke noodig js, om tot de uitvoering der ziekteverzekering te wor den toegelaten. Voor verschillende van jdeze bedrijfsvereeniglngen luidde Üezè beschikking afwijzend, niettegenstaande voldaan was aan (de vereischten, welke art. 91 der wet, als noodzakelijk voor Ihet verkrijgen der |erkenning stelt. Enkel vereenigingcn, o.m. de bedrijfsvereènigin- gen voor *t v assdherifbedr ijf, welke door deze beslissingen van den Minister ge dupeerd zijn, hefb'ben Inmiddels de hulp van de Tweede Kamer ingeroepen, om alsnog1 tot een (h.i. juistere wijziging van jde Ziektewet te komen. Mochten de besprekingen in de Twee- ide Kamer niet Heiden tot een handhaven vajn art. 107 der Ziektewet', dan zal Piet bestuur van (de bedrijfsvereeniging voor het wa sschenj bedrijf overwegen of het een. aanklacht tegen den minister vatt Arbeid zal indienen jop grond van art. 355 sub. 3e W. v. Str. recht, wa,arin met straf worden bedreigd hoofden van ministerieele departementen, die beschik kingen nemen, wetende dat daardoor wet ten worden geschonden. Zou de procu reur-generaal tot vervolging pvergaan, 'dan zou dit waarschijnlijk de eerste maal (zijn, dat een minister, zij helt look' 'slechts om een belangrijke juridische uitspraak van den Hoogen Raad te verkrijgen, in staat van beschuldiging werd gesteld. Bij Kon. besluit is benoemd tot notaris binnen bet arrondissement Zutph^n), ter standplaats de gemeente Heerde, W:. G-. Hemmers. thans notaris te Zuidwolde. ZEELAND. COÖPERATIE „VOORUIT". Aan het 26e Jaarverslag der Coöpera tie „Vooruit" alhier onlleenen wij, dat ook dit verslag voldoening uitspreekt over de goede bedrijfsuitkomsten. De kruideniersafdeeling, waarmee de laatste jaren veel misère, is geweest, is goed op weg zich Weer te herstellen, ondanks de vele concurrentie in deze branche. Bedroeg de omzet vorig jaar f 16.676, thans bedraagt deze f 49.874. Een stijging alzoo van bijna f 3200. Toorgesield wordt het dividend voor deze afdeeling te bepalen op 4 pet. De Bakkerijomzet bedroeg dit jaar f44.408 tegen f47.155 het vorig jaar Alzoo een daling van ongeveer f 2700. Niettegenstaande wordt voorgesteld over hel broodverhruik 6 pet. dividend uit te keeren. Een minder gelukkig verloop nam de exploitatie der afdeeling Brandstoffen. Dezen zomer is dan ook besloten deze afdeeling op te heffen. Met de Spaarbank van de Verbruiks coöperatie, waarvoor zooals bekend onze Coöperatie als bijkantoor fungeert, gaat het nog steeds in de goede richting; aan spaargelden is ingelegd een bedrag van f 1.577.219. Vgn deze gelden is f 1.044.277 belegd in SLaats- en Gemeen te-leeningen en ruim! f 520.850 in eerste hypo toeken.. Aan het bijkantoor werd in liet afge- Ioopen jaar bijna drie duizend guldpn ingelegd. Hel ledental, wat vorig jaar 490 be droeg, steeg door nieuwe inschrijvingen met 31 en daalde door afvoering met 12, zoodat dit thans 509 bedraagt. Ook de propaganda werd djt jaar niet vergeten. Op een bestuursvergadering werd o.m. een schrijven behandeld van den Coöpe ratieven Raad, welke pogingen in het werk wilde stellen om te komen tot fusie tusschen de beide coöperaties hier ter plaatse. De in uitzicht gestelde con ferentie met genoemden Raad had bij bet beëindigen van het boekjaar nog niet plaats gehad. Ter ondersteuning onzer leden bij Ziekte of Moederschap werd dit jaar een bedrag aan waren verstrekt van f 452. O. EN W. SOUBURG. Op aangifte bij de politie zijn een vijftal jeugdige jongens en meisjes aangehouden die zich schuldig hebben gemaakt aan diefstal van chocolade uit étalages van eenige winkeliers alhier. SCHOBE. Gister ontstond een begin van brand in de autogarage van den heer L. Bij het aanslaan van den motor, vatte de benzine vlam. Het voorgedeelte van de auto, benevens enkele in de garage aanwezige goederen zijn verbrand. Ten slotte is het gelukt de brandende ia ulo naar buiten te duwen zoodat nog. tijdig erger werd voorkomen. Assurantie dekt de schade. HANSWEER.T. Naar wij vernemen zal op 21 en 22 Dec. a.s. alhier een natio nale postduivententoonstelting worden gehouden. Tot kern-meester is aangewe zen de beer Notenboom te Roosendaal. KRUININGEN. Naar we vernemen zal 't raadslid J. S. Visser (s.d.a.p.) deze ge meente binnenkort verlaten, wegens aan vaarding van een betrekking te Goes. Als opvolger komt op de lijst voor J. Wisse. SC.HERPENISSSE. Op de gehouden al- gemeene vergadering V|an de ijscluö „Scherpenisse" werden gekozen tot be stuursleden de heeren W. L. Klos, bur gemeester, J. M. van der Gmaff, Corn G. Hartog, Gabr. Bolier Jz. en Corn. Beve lander, terwijl tevens zes baancommis sarissen werden (aangesteld. Besloten werd dé weide van den heer Jac. Keur Jr. te huren onder de door hem gestelde voorwaarden. Het lidmaatschap bleef gehandhaafd op f 1.00 voor personen boven de 14 jaar. Ingevoerd werd een entrée van f 0.50. Om het terrein in orde te maken meld den zich vele leden aan die gratis de werkzaamheden wilden verrichten, ter wijl de heer Z.. van de .Velde, Water bouwkundige, zich ook bereid verklaarde gratis toezicht op het werk te houden. Op de algemeene vergadering van de vereeniging „Tot Nut en Ontspanning" werden een aantal oude leesboeken on der de leden verkocht. Tot Destuursle- den werden gekozen de heeren J. M. van der Graaff en F. A. Bolier. Besloten werd om in overleg met den heer Huygens uit Bergen bp Zoom een bioscoop te organiseeren, waarbij de le den dan tegen een kleine vergoeding vrij en toegang zullen henben. Voorts dat er wederom wat nieuwe leesboeken zullen worden aangeschaft. OMOMINOIBM. j (Ingez. Med.) Kent u den heer Henri Polak? Dat is een zeer bijzonder man: de groote organisator van den Diamantbe- werkersbond is hij, soc.-dem. Senator, maar nog meer: hij is een man die een breedheid van geest, een diepte van ge voel en een liefde tot de schoonheid be zit, die hem in zijn eigen partij een eigen aardige plaats doet innemen en hem daarbuiten slechts vrienden bezorgt ook bij hen, die politiek diametraal tegenover hem staan. Buiten de politiek is Polak een geest driftige, taai-volhoudende strijder voor 't behoud onzer Nederlandsche typische schoonheid oud en nieuw. Zijn geest is te ruim om zich blind te staren op den po- litieken kant van het leven; zeker: voor zoover ons bekend is althans, wordt Po lak als zuiver in de leer beschouwd on der de zijnen, maar hij gaat verder, schouwt in de verre verten en ziet de Schoonheid boven den strijd. En deze bijzondere man heeft een bij zonder boek geschreven, dat op koste lijke wijze verzorgd door den uitgever Em. Querido te Amsterdam, de zer dagen verschenen is: ,,Het kleine land en zijn groote schoonheid". Dit is in alle opzichten een voortreffelijk boek: schoon van druk, op zwaar papier, uit fraaie letter gezet, en voorzien van 87 repro ducties naar foto's, die i ehooren tot het knapste wat onze fotografen konden le veren en onze chemigrafen en typografen konden drukken. Reeds om zijn uiterlij ke wezen is dit zelf een boek van groote schoonheid Wat wil de schrijver ermedï? Zoo zegt hij het zelf: ,.In de eerste plaats was het oogmerk, liefde tot de schoonheid van het eigen land op te wekken bij hen, die haar niet bézaten, haar te versterken bij degenen, in wier harten zij leeft. In de tweede plaats was het de be doeling, de oogen van alle landgenooten te openen voor de gevaren, die deze schoonheid bedreigen en hen tot mede standers te maken in den strijd, die ge voerd wordt voor haar behoud", (p. 212). En verder: .„dit boek wil zijn.een oproep tot strijd, tot onverbiddelijken en onver- zoenlijken strijd tegen de ontluistering en voor het behoud en de vergrooting van de verheven pracht en de heerlijke gratie des lands", (p. 224). Welnu, dat is schrijver en uitgever ge lukt: wanneer dit krachtige en schoone pleidooi voor een zaak, die a priori al gewonnen behoorde te wezen, geen ge hoor zou vinden, dan was het gedaan met onzen schoonheids-inventaris. Dan ging het eraan ,pn we zouden niet beter verdienen ook, A Luistert wat Henri Polak o, m. van onze eigen stad en ons Zeeland te zeg gen heeft: „Breede stroomen en riviermonden, hier en daar afgedamd, doch overigens in volle majesteit, scheiden de Zeeuwsche eilanden van het Brabantsche land. Op het schoonste, Walcheren, troont Mid delburg, de hoofdstad van dezen archi pel. Aan haar marktplein verrijst in kos telijke praal het laat-Gothische Stadhuis, een der fraaiste gebouwen van dezen aard in den lande, een levend overblrf- sel uit den tijd van innig verband tus schen deze gewesten en Vlaanderen, een treffende getuigenis van de welvaart dier dagen, maar niet minder van den burgertrcts, van de liefde der poorters tot hunne stad en van hun waardigheids besef. Van lateren bloei, va i anderen Tot notabelen der Ned. Herv. kerk te Meliskerke zijn herkozen de heeren H. Schoe, K. Janse en J. v. Sparrentak, allen aftredend. Te Oud-Vossemeer is stem ming gehouden, voor de periodieke ver- kiezing van 3 notabelen; aftredend waren de heeren M. A. Vermet, A. Pollie en J. L. Lindhout, die resp. 61, 52 en 48 stem men verkregen van de 69 geldig uit gebrachte. In de vergadering yan het kiescol lege der Ned. Herv. Kerk te Scherpe n i s s e zijn herkozen tot ouderling de heer Anth. Oudesluijs Mz., en tot diaken de heer Abrm. C. Kiviet,'beiden met 18 van de 19 uitgebrachte stemmen. dat Maleiers, Europeanen en Arabieren contact kregen met de bewoners van deze eilanden. Daar volgens de geschriften en de overleveringen de eerste Sultan van Bandjermasin een rijk Hindoesch koop man geweest moet zijn, is de beslu- deering van deze oudheden van het grootste belang voor de oudheidkundigen Op last van het binnenlandsteh bestuur worden de opgravingen voortgezet. Oudheidkundige vond,st. Aneta seint uit B.andjiermasin Bij graafwerk, dat verricht wordt in de Negara-afdeeling Eloe Soengei, wer den op vijf meter diepte de overblijfselen gevonden van een zeer antiek djatihouten schip. De boegspriet en een gedeelte van den mast, die goed bewlaardi gebleven zijn, vertoonen Buitengewoon groote af metingen. Deze overblijfselen toonen aan, dat de vondst minstens djuizend jaar oud moet zijn. Op deze zelfde plaats heeft men een reusachtige mensclielijke onder kaak gevonden, die viermaaal zoo groot is als de onderkaak van de hedendaag- sche menschen. Voorts vond men vijf duizend jaar oude Ghineesche muntstuk ken en brokstukken van potten en: een doorboorde halve smaragd, dje denken doet aan Hindoeversierselen. Deskundigen achten het mogelijk, dat men hier te doen heeft met de resten van een schip dat bemand was met Hin does en Mongolen, die handel dreven met de oorspronkelijke Dajiaksche be volking van Borneo, lang voor den tijd aard en oorsprong, getuigden Jc deftige, gebouwen der Oost-Indische Compagnie en de talrijke patriciërshuizen uit de 17e en 18e eeuw, thans, als bijna overal el ders, meestal van bestemming veranderd, zonder evenwel veel van hun karakter te heben verloren. Spreken het Stadhuis, de heerenhuizen, de kantoren, stapel plaatsen en havens ons van stoffelijke grootheid, van geestelijke gewaagt, op nog treffender wijze, de Abdij. Hier heeft het rumoerige, rommelige, opdringerige heden de stemming van het verleden niet kunnen verdringen. Heilige stilte heerscht er in de ruimte tusschen de oude, edele gebouwen met hunne fijne torentjes, bo ven welke de prachtige hoofdtoren zich slank rijzend in zijne als uit den bodem ontspruitende lijnen, machtig verheft. Plechtig is het hier, als in een kathe draal. Stil en aarzelend schrijdt hier de mensch onder de oude boomen, die één zijn met de grijze, verweerde steenen, die devote handen in vervlogen tijden stapelden tot een wonderlijk schoon sa menstel van muren en vensters, pilasters en torens, erkers en poorten. Des avonds vooral, wanneer geen van buiten komen de geluiden meer storend werken, is de Abdij als balsem voor de ziel; dan heer- schen er de stilte en de rust, die het koortsige moderne leven vrijwel heeft verjaagd uit de wereld, doch die op en kele gewijde plekken als deze, een asyl hebben gevonden, tot troost en toevlucht voor den gevoeligen mensch, die er droo- men kan en peinzen en zich verdiepen kan in het verleden en in zich zelf. Met het Stadhuis, Abdij en de bouw werken van de mannen der V. O. C. zijn echter de schoonheden van Middel burg niet uitgeput. De Balans is'daar ook nog, en de oude Botermarkt met haar zuilengang en den grooten boom in het midden, de markt, die men zien moet, als de mooie Walchersche en Beveland- sche vrouwen, in haar blijde kleedij, met De Haagsche rechtbank heeft een ingezetene van Delft wegenis -onjuiste aangifte voor de inkomsten en vermo gensbelasting veroordeeld tot f 10.000 subs. 3 maanden hechtenis. L. M. W., arts te Apeldoorn moest de vorige week voor de rechtbank te Arnhem terecht staan wegens het aan zijn schuld te wijten hebben dat mevr. K. uit Hilversum en haar zoontje, ten gevolge van een aanrijding op den Schelmschen weg te Arnhem zwaar li chamelijk letsel bekwamen. (De officier van Justitie eischte f 100 boete subs. 30 dagen hechtenis en de rechtbank, uitspraak doende, veroor deelde den verdachte conform dezen eisch. Het O. !M. 'hij de rechtbank te ^Leeu warden heeft tegen den 45-jarigen reci divist W. R., die in den nacht vanj 30 op 31 Augs. heeft ingebroken in de Ger. 'kerk te Baard, 6 jaar gevangenisstraf ge- eischt. O Kantongerecht te Goes. Door den Kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens overtreding: buiten openbare wegen en voetpaden zich bevinden met een kanongeweer: F S.., A. A. S., beiden te Antwerpen vrijgesproken. Arbeidswet: G. S., Bergen op Zoom, 2 m. f 0.50 of 2 m. 1 d. h., J. v|.d..P. te Oudelande, 2 m. f 5 of 2 m. 5 d. Met auto rijden zonder voldoende licht: A. R., Wolf aartsdijk, f 2 of 2 d., G. B:. te NissCj f 10 of 10 d., J. d. H. te Goes, f 5 of 5 d. Met auto rijden zonder achterlicht: J. V. B., Krabbendijke, f2 of 2 d., M. G. Y„ 's-H. Arendskerke, J. B. Kloetinge, ieder f 5 of 5 d. Met voertuig van richting veranderen zonder teeken: A. d. W., Colijnsplaat f 10 of 10 d. Zonder achterlicht rijden: S. de W. te ïerseke, f 5 of 5 d. StraatschenderijL. V. te Kapelle.. f 15 of 15 d., A. d. K., F. T. d, K., te Goes 1 maand t.s., voorwaardelijk met eenj proeftijd van 2 jaar, J. F. d. K., te Goes, vrijspraaK, C. S„ Wolfaartsdijk, f 15 of i» a. Rumoer verwekken waardoor de nacht rust kan worden verstoordJ. F. W. te Goes, f 15 of 15 d. Als getuige opgeroepen niet verschij nen: P. H. v. d. V., te Hansweert'. f10 of 10 d. Invaliditeitswet: J. K. te 's-H. Arends!- kerke, 38 m. f0.50 of 38 m. 1 d. Door Papegaaistraatje fietsen: D. C. d. K., te ïerseke, terug aan ouders, zon der toepassing van straf, C. D'. d. K., f2 of 1 w. t.s. Na sluitingsuur café open houden: C. V. te Ovezande: f 15 of 15 d. Met motor in verboden richting in straat rijden: C. J. B. te Krabbendijke, f5 of 5 d. Met vee niet naar rechts uitwijken de prachtige hoofddeksels en kragen, die de frissche koppen omlijsten, er haar boter en eierén ten toon en ten verkoop stellen. Daar is ook het schoone renais sance gebouw, dat thans als militair hos pitaal dienst doet; daar zijn tallooze merkwaardige geveltjes, aardige straat jes en typische doorkijkjes en daar zijn de goed beplante oude bolwerken, om spoeld door de voormalige vestinggracht, die er alle toe bijdragen om Middelburg te maken tot de schoonste stad van Zee land niet alleen, doch tot een van de bekoorlijkste steden van het geheele land. Naast de flonkerende edelsteen, die Middelburg is, glanst zacht en beschei den het oude Veere. De groote oude kerk, die wel haast het geheele stadje in haar ruimte zou kunnen opnemen, met den geweldigen onderbouw van hetgeen een monumentale toren had zullen wor den, getuigen van de oude grootheid, die lang geleden verdween en nooit zal we- derkeeren, Het oude Stadhuis en de go- thische en renaissance woonhuizen staan aan den waterkant, den Roompot, wach tend op de rijk beladen schepen als in het verleden, wier rompen echter nimmer meer zullen opdoemen waar de Ooster- Schelde zich vereenigt met de Noordzee. Hoe schoon zal daar voorheen het rijke Veere verrezen zijn voor den zeevaarder, die het over de wateren naderde. Nog altijd is deze aanblik treffend, doch de schoonheid van het verschrompelde ste deke is nu eene, die tot weemoedig peinzen stemt. In zekere mate is het ook aldus met Zierikzee, al heerscht daar zeker vrij wat meer leven dan te Veere. Hier is de stad een stad gebleven, hoezeer zij aan glans en. beteekenis ook verloren moge hebben. Stevig staan daar nog drie harer stoere poorten; als een titan verheft zich de geweldige romp van den St. Lie- vens Monstertoren; het fraaie Stadhuis W. S. te Goes f 10 of 10 dgn., A. tH te Nieuwdorp, berisping; i Naam niet op schip hebben: G. A. F te Rossumj, f 5 ot 5 dgn., A. L. N. P. t« Waspiik f 5 of 5 dgie.; Mei vuile wielen rijdenA. V. te Nisse W. A. M. te Wis sen kerke, J. R. te Heerenhoek, allen f 5 of 5 dgfn., C. T te Ellewoutsdijk f 7,50, 2 w|k. ts.J. d J. 1e Kapellei f 5 of 5 dgn.; Met voertuig rijden zonder licht: C R. te Driewegen, W. J. d. L. te Wissen kerke, G. H. te Borsselen, E. I. d. R. tc. Borsselen, J. V. te Borsselen, ieder f f of 5 dgn.; Veiligheid van het verkeer in gevjaaü brengen: H. G. te Kwadendiamme f Ir of 10 dgn., J. W:. d. J. te terseke, M. ,J" V. te Amsterdam! f 125 of 25 dgn.; J. P. V. te Kortgene, vrijspraak; Mei motor de vrijheid van het verkeei belemmeren: M. W. te Maarde f 15 of 15 dgn.; Fietsen zonder licht: T. M. te Wissen» kerke, A. v. Z. te Hoedeken sterke, J. At~, L. te Kapelle, P, J. F. te Wissenkerikel G. d. D. te Ellewo-utsdijk, M. d. K. te c Kapelle, A. N. te 's Heer Arendskerke- M. K. te Yerseke, allen f 5 of 5 dgn. n In dronkenschap de orde verstoreni- P. d. P. te Colijnsplaat, f 25 of 25. n dgn- Strooperij: P. A. d. W. te Goes, vrij-, gesproken; ijl Overtreding reglement op de scheep vaart: A. Z. te UithoorSnf f 25 of 25 dgn - -e iit —F Het Centraal Zeeuwsch Pachtbureau s, heeft indertijd omtrent de voorontwer- pen inzake de pachtwetten een rapport j. ingediend. Hoewel in het oorspronkelijke i- rapport de afwijkende meening van^- meerderheid en minderheid; verwerkt_| waren is thans als gemeld, in een afzon-j derlijk rapport de afwijkende nieening_ van de minderheid met de meening van_ de meerderheid opgenomen. De Memorie van Toelichting tot de*a ontworpen pachtwetten concludeert, d!atjr er een duidelijke meerderheid; aan te wij- - zen valt van hen, die zij het in verschil-'a lende richting van hoogerhand een in-,n grijpen in de bestaande p ach ts toestanden wenschen. l Hel rapport echter vraagt zich af,]™ hoe die meerderheid zich heeft laten, aanwijzen. Is het een politieke meerder-' heid of een meerderheid uit hen, die met het pachtvraagstuk in aanraking! komen? j Ten aanzien van de misstanden' in het pachtvraagstuk wordt gewezen op het groot aantal gegadigden en het ge- brek aan cultuurgrond, die samenwerken' om de pachtprijzen hoog op te voeren. Rapporteurs onderschrijven dit ten volle, doch meenen er op te moeten wij- zen, dat deze omyiandighed-en te reel" pachters en te weinig cultuur-' grond niet door een regeling van de' pacht kunnen worden weggenomen. Deze omstandigheden zullen alleen weggenomen kunnen worden a. doordat een deel van het te veel afvloeit naar andere beroepen; b. door wijziging in het gebruik van den cultuurgrond (bijv. door omzetting van landbouwbedrijven in tuinbouw) of c. door uitbreiding van cultuurgrond' of de verbetering van den cultuurtoe stand van bestaande in slechten toestand! verkeerende gebieden door ontwatering, verkaveling, e.d. Daarmede willen rapporteurs, zoo schrijven zij, niet gaarne den indruk ves- met zijn geestig torentje heeft niet gele den. Overal is het stadsbeeld treffend; er is bijna geen onbelangwekkend plekje De vele statige heerenhuizen, de deftige burgerwoningen en de bescheiden behui zingen der arbeiders en kleine luijden, vormen een zeldzaam harmonisch geheel, dat gevat is in een sierlijke lijst van in fraai beplante wandelingen herschapen stads-wallen. Anders is het met Brouwershaven. Mooi is het, maar zijn schoonheid is als die van Veere zij stemt tot weemoed. Het statige Stadhuis, in omvang en uiter lijk buiten verhouding tot de tegenwoor dige geringe uitgestrektheid en afwezig heid van bfeteekenis, verhaalt van oude grootte en welvaart. Nu staart het als met blinde oogen over het verlaten pleintje naar de ledige havenkom. Niets beweegt zich daar, waar eenmaal de schepen hun ladingen aanvoerden; doods is het in de verlaten straten, waar de oude huisjes als in een droom verzonken staan. Vlissingen en Goes, het zijn aardige oude stadjes, waarin stadhuizen en ker ken van beteekenis te vinden zijn, doch die overigens weinig opmerkelijks ite aanschouwen geven." B En zoo wordt, met toegewijde liefde en klaarblijkelijke kennis van zaken, heel de schoonheid van Nederland opgesomd en toegelicht voor ons uitgestald, gelijk een vrouwe, die met liefdevolle handen het teere oihde porselein, het glas- en zil verwerk uit de eiken kasten haalt om het te toonen aan hem of haar, die de schoon heid daarvan nog niet wist te beseffen. Voor zijn warm pleidooi tot behoud van landschaps- en stedenschoon komt Henri Polak den lof van eiken welgezin- den Nederlander toe.

Middelburgsche Courant | 1929 | | pagina 5