TWEEDE BLAD VAN DE VAN Woensdag 27 Nov. 1929 No. 280 BINNENLAND FEUILLETON HET VONNIS Dubbel is het genot met Wybert-tabletten, de keel is tegen ontsteking be veiligd, de adem zuiver! ZEELAND DE KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR ZEEUWSCH- VLAANDEREN. lux [2.50 pxic, 2.25 ïpfe lam >4» DE BEGROOTING VAN KOLONIËN. Aan de Memorie van Antwoord op de begrooting van Koloniën is het volgende ontleend: De minister vernam met leedwezen, dat verscheidene leden andermaal him teleurstelling hadden uitgesproken over zijn wederoptreden als minister van ko loniën. De voorstelling omtrent een te zijnen aanzien bestaand gemis aan wan trouwen, zoowel hier te lande als in Ii- dië, moet hij uit den aard der zaak voor rekening van die leden laten. Met de leden, die met instemming had den kennis genomen van de uitdrukkelij ke verklaring in de Troonrede omtrent het hechte geheel van moederland en overzeesche gewesten, erkent de regee ring de noodzakelijkheid, dat, wil deze hechtheid op den duur gehandhaafd blij ven, het moederland zich doordrongen toonen van den plicht om te zorgen voor doeltreffende verdedigingsmiddelen, ook in de overzeesche gewesten. De minister betwijfelt of een voorzie ning, waardoor leden der Volksvertegen woordiging met behulp van een regee- ringsopdracht in staat zouden worden ge steld Indische vraagstukken ter plaatse te bestudeeren, bevredigende resultaten zou opleveren. Aangaande de gebeurtenissen in den nach van 8 op 9 Juni te Cura sao, verwijst de minister naar het of ficieel „relaas" en naar het met alle bij lagen ter griffie van de Kamer nederge- legde eerste deel (het tweede deel, waar in de commissie voorstellen zal doen no pens de reorganisatie der militaire en politioneele machtsmiddelen, is nog niet ontvangen) van het rapport der commis sie HoorwegBennewitz, zoomede in de sedert gevallen beslissing, dat de troe pencommandant in Curasao en de beide aldaar geplaatste luitenants van hun de tacheering zullen worden ontheven, ter wijl den heer Fruytier bereids bij K. B. van November j.l. op zijn verzoek eer vol ontslag als gouverneur van Curasao is verleend. De minister deelt bovendien o.a. nog mede: Dat de gouverneur, zooals blijkbaar wordt verondersteld, kort na zijn aan komst op Curasao aan de regeering in Moederland zou hebben medegedeeld, het niet noodig te achten, dat Hr. Ms. „Kortenaer" daar nog langer bleef, strookt niet met de feiten. Reeds een maand vóór de aankomst van den gou verneur in Curasao was genoemde oor logsbodem, overeenkomstig de van hier ontvangen instructiën, naar Suriname vertrokken om van daar naar Nederland terug te keeren. Zoodra de voorstellen der commissie de regeering hebben bereikt, zal aan de hand daarvan het vraagstuk van de or ganisatie der machtsmiddelen in Curasao in zijn geheel onder de oogen worden ge zien. Hierbij zal ook het blijvend of tijde lijk stationneeren van een en al dan niet met een watervliegtuig uitgerust oorlogs schip in de Curaijaosche wateren een punt van overweging uitmaken, terwijl mede de politie-organisatie op Aruba en de verbetering van den recherchedienst ter sprake zullen komen De handlangers, die de bende van Ur- bina op Curasao heeft gehad, worden, voor zoover voldoende bewijzen van hun door mevrouw Belloc Lowndes. medeplichtigheid kunnen worden verza meld, voor den rechter getrokken, het geen tot dusver met elf personen het geval is geweest; zij tegen wie geen vol doende bewijs voor een gerechtelijke ver volging aanwezig is, worden uitgewezen. Pogingen om op politioneel gebied ver beteringen op Curasao te brengen, zijn reeds sedert tal van jaren aangewend j (o.a. door de burgerpolitie te recruteeren uit de militaire bezetting). Inderdaad kan] door gebrek aan den toeloop de beoogde sterkte der militaire bezetting nog niet worden bereikt. De minister geeft daar bij toe, dat de verhooging der salarissen niet steeds gelijken tred heeft kunnen houden met die van den levensstandaard te Willemstad. Voor de uitzending van een regeerings- commissaris ziet de minister geen ter men. DE VERLAGING VAN DEN GEDIS TILLEERD-ACCIJNS. Minister de Deer jdeelt in de Memorie vain Antwoord betreffende de begrooting van Financiën mede, )dat uit verschillende gegevens., die hem hebben bereikt, blijkt, dat de Invoerfraude van gedistil leerd na de verlaging belangrijk is af genomen. Ook de clandestiene fabricage vermindert, naar valt af te feiden uit daaromtrent verstrekte gegevens. Het drankmisbruik is ina de verlaging van de accijns iniet toegenomen. De gevolgen van de verlaging, voor zoover die thans ikimnen worden over zien, zijn geweest, !dat het gebruik van den veraccijnsde gedistilleerd; (wel te on derscheiden van het wezenlijke gebruik) is toegenomen met circa 33 pCt. en dat de smokkelarij een Zeer belangrijke ver mindering heeft ondergaan,, die zich ech ter niet in cijfers laat uitdrukken. Doch de verhooging1 van den gedistil leerd accijns had indertijd een verplaat sing van het gebruik tengevolge: dat van gedistilleerd nam af, dat van Wei en van Zuidelijke wijnen nam toe. Deze beweging is na de verlaging van den gedistilleerd accijns vrijwejl tot staan ge komen, doch een verplaatsing van het gebruik in omgekeerde yielding is uit gebleven. Dit is mede een oorzaak van de sterke daling van d'e opbrengst; een daling vèr beneden Wat de accijns vroe ger opbracht, toen (hij nog tott f il^BO werd geheven. De hoofdoorzaak1 schijnt echter te moeten worden (gezocht in veranderde drinkgewoonten van ons volk. MEVR. DE GRAAF NAAR HOLLAND. De echtgenoote van den Gouverneur Generaal Mevrouw De GraafVan der Wijck zal om gezondheidsredenen met de „Christiaan Huygens" naar Europa ver trokken. DE WEGENBELASTING. Blijken.^ de Memorie van Antwoord op de begrooting van financiën wordt de vraag, of er reden bestaat, de bewoners der eilanden geheel of gedeeltelijk van de heffing der wegenbelasting vrij 'te stellen is reeds biji de 'gedachtenwis- seling over het ontwerp wegenbelasting wet onder de oogen giezien. Ook thans is de minister nog van oordeel, dat die vraag ontkennend moet worden beant woord. Ernstige klachten'over de wijze waar op het toezicht op de naleving der we genbelastingwet wordt uitgeoefend, heb ben den minister niet bereikt. DE VEILINGSVEREENIGINGEN EN DE DIVIDEND- EN TANTIEME- BELASTING. ©.lijkens de memorie van antwoord in zake het Vile hoofdstuk B> der Rijks- )fbegrooting 1930 (dep. v. Financiën) is de minister ten aanzien] van de dividend en tantièmebelasting bij nadere overwe ging tot de conclusie gekomen dat er termen zijn en het ook in dein geest der wet is, de veilingsvereenlgingen voor de 'toekomst tegemoet te komen. De be dragen die bij de veilingen worden gehe ven of ingehouden van hen die de goe deren (door tusscbenkomst der vereeni ging doen veilen en die later na aftrek van kosten aan de bedoelde leden wor den terugbetaald mogen als wimstuitkee- ringen te const rueeren zijn, de omstan digheid dat zij feitelijk een restitutie vor men van aanvankelijk te veel betaalde gelden .pleit er voor dat Zij dit practisch niet zijn en derhalve niet door de divii- W'ier-idbelasting behooren te worden (ge troffen. Bovendien en hierop behoort weL de bijzondere nadruk te worden ge legd kan het belasten van deze be dragen tengevolge hebben, dat de gehe ven of ingehouden percenten door ide vereenigingen lager worden gesteld dan met een goed commercieel beleid ver- eenigbaar is, wat eenerzijds de belas ting toch doet verloren gaan en ander zijds niet in het algemeen belang is te achten. De minister van Financiën is dan ook voornemens voorschriften te geven, vol gens welke voortaan de veilingsivereeni- gingen terzake van de hierboven bedoel de restitutiën niet in 3e dividend- en tantièmebelasting zullen worden aange slagen. VERMOGENSBELASTING VAN SCHILDERIJEN. Op vragen van het lid der Eerste Ka mer, den heer Polak betreffende liet hefffen van vermogensbeivan schilde rijen van een Amsterdamsch kunstschil der heeft de minister van fiinantiëoi ge antwoord. Blijkens arükel 6, Ietter a, laatste zinsnede, der wet op de verinogensfoe- lasting zijn de hierbedoelde doeken be- slanddeelen van het vermogen, indien zij beschouwd worden tot den handels voorraad van den kunstschilder te be hooren. Op grond van de geciteerd^ zinsnede is de aanslag door den inspec teur geschied. Bij een resolutie van 30 Maart 1928 heeft de ondergeteekende echter beslist, „dat de door een kunst schilder vervaardigde, op zijn atelier aan wezige schilderijen te zijnen aanzien niet als vermogen in aanmerking kunnen worden genomen. Een kunstschilder die de producten van zijn kunst yan de hand, tracht te doen, kan daardoor niet ge zegd worden handel in d,ie voorwerpen te drijvenvan handelsvoorraad kan dan ook; te zijnen aanzien geen sprake zijn." Mitsdien zal de aanslag in de vermogjens- belasling, aan den betrokken kunstschi li- der opgelegd, door d|en inspecteur ambts halve worden verminderd. (Ingez. Med.' 40). Era holde bijna het groote station uit; vroolijk wipte zij in een taxi. Toen het portier terdege was gesloten door een dienstman met een vriendelijk gezicht, maakte zij haar tasch open en zag op de chequé van IMintlaw, dat zfjn bank was in Old Broad Street. Haar lopje uit het raam stekend, riep zij den chauffeur zoo opgewekt toe, dat de man zich omdraaide en haar met een begrijpend lachje aankeek. Hij had niet dikwijls zoo'n fijn vrachtje als dit beeld je van een dametje! Terwijl de taxi vportzoemde, begon Evai eens na te gaan 'brr! wat een vervelend werkje welke bedragen zij alzoo schuldig was, toedragen waarvan haar man volstrekt biets wist en eindelijk nam zij den bundel rekeningen en een potlood uit haar tasch en begon zij de cijfers op de laatste 'bladzijde van haar elegant kalendertje op te schrijven. Tezamen met de dertien honderd pondi, die madame Domino kreeg, waren er nog drie of vier rekeningen, een paar er vain al heel oud, van firma's die zij „zoet" had gehouden door haar af en toe klei ne cheques in 'mindering uit te schrij ven. Maar er waren helaas ook kleine re nota's die zij groolendeels vrijwel vergeten was, en fals zij ze allemaal op telde, kwam zij tot de onomstootelijke slotsom, tevens teleurstelling, dat het to taal bedrag wel jover de drie duizend pond beliep. Zalig, dat zij iniet meer naar dien ouden droogstoppel, dien meneer Buch behoefde. Het hoofd der firma Buch en Hanson was een van de weinige mannen in de wereld, die haar eigenlijk niet mocht lijden en 'van haar niets door de vingers wilde zien. Een nare, ouwe k'erel, die van alles zijn neus optrok! Hij had haar indertijd 'stellig de vijfduizend pond. die de vader van haar eerstcin man haar had nagelaten, niet gegund en hij had (gewoon een haat tegen Birtley Eva overwoog de zaak van alle kan ten en het slot van haar bepeiinzmgjqn was, dat zij Izich voornam madame Domi no vandaag' niet meer dan vijf honderd pond op afbetaling te voldoen. Wiant, omdat haar man nooit iets van dit mee vallertje behoefde te weten, zou zij heel onverstandig doen door te véél in eens af te betalen. Als hij er achter kwam, dat zij dit gedaan liadb zou hij ongetwij feld uitleg vragen en dan zou het niet Bij de Dinsdag gehouden stemming voor 3 leden 'der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaanderen brachten 479 kiezers (hun stem uit. 89 Stembriefjes waren van ionwaarde. Gekozen werd de heer M. C. F. van Goethem te Sas van Gent en herkozen de heeren A. I. Catsmah te Aardenburg en A. van 't Hoff te Axel. Niet herkozen werd de heer G. Ste vens, voorzitter der afdeeling Kleinbe drijf. Voorts vielen af de candidaten E. H. de Milïiano, Oostburg, die 53 en L Fricot te lH|ulst klie 36 maal) no. 1 (gestemd werd. Het kiesquotient. was 98. MIDDELBURG. Rad i o. De directeur van het post-, telegraaf, en telefoonkantoor hier ter stede, ver zocht ons, onder .verwijzing blaar het be treffende Kun. toesluit yan 6 Maart '05 /gewijzigd 31 Oei. '25) en de maatregel- gemakkelijk zijn de izaak aannemelijk vioor te stellen. Ook' kwam het in haar op, dat Birtley haar door een paar van die nota's moest heenhelpen. Zij was overtuigd, dat hi; dat kon als hij wilde. Hij! was altijd ge heimzinnig met zijn geldzaken. Als je eens dacht aan dat geld, dat zijn moe der die bekrompen bedillerige, oude, mevrouw Raydon elk jaar overspaar de, was het eigenlijk bespottelijk, dat zij altijd zoo 'krap moest zitten Met een ruk' stopt de taxi. „Moet ik' wachten, dame?" vraagt de chauffeur. „Ja, zeker, wachten!" Vlug loopt zij ide trappen op in het bankgebouw. Er zijn betrekkelijk weinig menschen, want het is juist bij eeneiu. De cheque uit (liaar tasch nemend, schuift zij haar (onder het hooge 'k'ope ren hekwerk. Dan glimlacht zij. Het is een zonnige, gelukkige glimlach, waar mede zij den jongen kassier aankijkt, Maar zijn gezicht .ontstelt een weinig! als hij 'het hooge bedrag ziet, wfiaarvoor de cheque is uitgeschreven. „Wilt u mij'alstublieft uw naam zeg; gen, mevrouw?" I Even aarzelt zij, een oogenblikje slechts, maar toch merkbaar; dan neemt zij een visitekaartje luit haar tasch. „Hebt u misschien uw paspoort of len van bestuur, er nog eeirfjs de aan dacht op te vestigen], dat gebruikers van radio-onlvanginrichtinjgen verplicht zijn van de aanwezigheid daarvan keinfciis te gëven aan den 'Directeur van het Rijkste legraaf kantoor ter plaatse, c.q. aan dien van een nabij gelegen Rijkstelegraafkam- toon, indien zich ter plaatse hulk een kap|- toior niet bevindt. Zij doen dit door mid del van eeB formulier, hetwelk aan alle Rijkstelegraafk:moren kosteloos vei krijg- baar is. Bij de inlevering van het formulier wcrat door den directeur van het be trekken Rijkstelegraalkantoor een 'tc/hjl- vangbewijs uitgereikt, dat te allen tijde moet 'kunnen worden vertoond; bij ge breke daarvan wordt geacht, dat geen formulier is ingeleverd. WALCHEREN. RAAD VAN AAGTEKERKE. AAGTEKERKE. Maandagmiddag werd, door den Raad eene vergadering gehou den waarin alle leden tegenwoordig wa ren. Rij den aanvang van die vergadering herdacht de Voorzitter het overlijden van den heer J. H. Blum, die eene niet onbelangrijke plaats in de Gemeente heeft hekleed en velen aan zich h#eft verplicht. Hij deelde mede dlat hij de Gemeente bij de begrafenis te 's Gra- venhage had vertegenwoordigd en djat verder een brief van rouwbeklag aan mevr. Blum was gezonden. Van het bestuur der Vereenigimgj Zon neveld te Oostkapelle was een verzoek ingekomen om subsidie voor het Sana torium dier Vereeniging. B. en W'. stel den voor subsidie te verleenen tot een bedrag van f 10 per jaar. Met algemeene stemmen werd liet voorstel van B. en W. aangenomen. Een verzoek van de Vereeniging voor wettelijke Dierenbescherming tot het aanbrengen van bepalingen in de bouw verordening onder anderen om het brandgevaar in stallen tegen te gaan werd voor kennisgeving aangenomen. Eene uitvoerige discussie ontspon zich uaarna over de kwestie van destructie van afgekeurd vleesch naar aanleiding van de plannen daaromtrent besproken in de vergadering der Ver. van Ned'. Gemeenten. Een bezwaar van de voor gestelde regeling \werd vooral geacht, dat niet vaststond dat d.e huid van de dieren door de eigenaars kon 'wordien behouden wat een vrij aanzienlijke scha de, vergeleken met den tegeuwoordige.n toestand werd geacht. In het algemeen was de vergadering van meening dat zoover uit het thans medegedeelde bleek ■nog geen definitieve aansluiting werd wenschelijk geacht. Besloten werd daar na deze kwestie nog aan te houden. Nadat de Voorz'. de voordeelen van aansluiting aan de Ver. van Nederl. Ge meenten had uiteengezet en ook gewe zen had op de directe financieele voor deelen die eene dergelijke aansluiting voor de Gemeente zou opleveren werd met algemeene stemmen besloten tot aansluiting aan die Ver. en ook aan de Afd. Zeeland. Aan de orde was verder de circulaire van den Commissaris der Koningin in zake de jaarwedde van dipn Gemeente veldwachter. De Voorzitter gaf in over weging de jaarwedde vast te stellen op het bedrag in die circulaire genoemd. Na discussie werden met algemeene st. jaarwedde en toelage vastgesteld op de in de circulaire genoemde bedragen. Bij de rondvraag vroeg de heer De Visser den weg en de zijkanten Le doen schoonmaken. Ook de lieer Gor- r wees op de wenschelijkheid van het grondig schoonmaken van den weg. De heeren M a 1 j e r s en Kodde meenden dal niet genoeg werk gemaakt werd van het in orde maken van den Kloosterwcg zij zagen graag meer aandacht gewijd aan het afvoeren yan, op dien wqg slaand, water. Ook vroeg de heer Maljers om slijk van dien weg te doen verwijderen. De heer Peper vestigde de aan dacht op verschillende deelen van voet paden die nog niet in orde wlaren. De voorzitter deelde mede djtot wlat de wegen betreft reeds opdracht was gegeven lot schoonmaken, door verschil ende oorzaken en ook de weersgesteld heid was het wera echter niet genoeg gevorderd. Ook de voetpaden waren reeds voor het grootste deel opgenomen, de iialatigen zouden dezer diagon eene waarschuwing ontvangen. De heer Ver ha ge wees tenslotte op het neerwerpen van allerlei voor werpen naast de vuilbak. B. en W'. zul len daartegen maatregelen nemen. RAAD VAN RITTHEjM- RITTHEM. De gemeenteraad liield Maandag een openbare vergadering. Voor kennisgeving werd aangenomen een schrijven van Ged. Stalen dat zij geen termen aanwezig achten om' thans tot verhooging der jaarwedden van de wethouders over te gaan. Van de Chr. wijkverpleging was een verzoek ingekomen om f 80 subsidie voor 1930. Een beslissing op dit verzoek werd aangehouden tot begin 1930. B. en W. stelden voor over 1929 f 60 geven. Bij de discussie hierover, merkte de heer H. M. v. d. P u l te op, dat Souburg haar subsidie heeft verminderd. Het voorstel van B. en W. werd aangenomen. In verband met de circulaire van den Commissaris der Koningin betreffende de jaarwedderegeling van dip gemeente veldwachters werd besloten de vergoe ding aan den veldwachter voor ondier- houd kleeding mf(!: f 10 te verhoogen. Naar aanleiding van de vastgestelde wijziging in. de politieverordening ver zochten Ged. Staten dat de wijziging werd aangevuld met de bepaling, dat beroep op Ged. Slaten wordt opengesteld. Aan dit verzoek werd voldaan. Aan den heer D. Ruissen werd eervol ontslag verleend als ambtenaar bedoeld in art. I der woningwet tegen 1 Jan. a.s., wegens vertrek uit de gemeente. Ged. Slaten vinden geen vrijheid' dfe aanvangsjaarwedde van den gemeente ontvanger, overeenkomstig het door den Raad gedane .voorstel, met f 100 te verhoogen. Wel kunnen zij zich er mee vereenigen om den heer Vader voor zijn werkzaam heden als gevolg van 't ontslag van zijn voorganger een gratificatie toe le kennen. De voorzitter stelde daarom voor f 240 te geven, de beide wethouders f 125. De heer P. J. de Pagter steunde 't voor stel der wethouders. Daar ieder overtuigd is, dat dp ont vanger voor zijn extra-werkzaamheden een gratificatie verdiend, stelde d'e heer II. M. v. d. Putte voor 1" 150 le geven. Nadat de burgemeester zijn voorstel had ingetrokken, werd het voorstel Van d. Putte aangenomen miet 4 tegen 3 stemmen. Tegen de heeren W. Cevaal, J. Meliefsle en P. J. de Pagter. De heer A. Tange werd met algem. stemmen herbenoemd tot lid van de commissie van toezicht op 't lager onder wijs. Bij de rondvraag werd gewezen op den slechten toestand, Waarin de over gangen der wcgelingen zich be vitoden. Verder werd er op gewezen door den heer Boogaard, dat aan art. 27 der Po litieverordening niet de. hand werd) ge houden. Volgens dat art. is het verboden graan te schooven met open deuren. De heer J. de Pagter wees nog op de slechte waterLoozing in de Weverij straat. Dit zal worden onderzocht. ZUID-BEVELAND. VERZAKKING ZEEDIJK WILLEM ANNAPOLDER. Men meldt ons uit SCHORE: De 'herstellingswerken aan den zee dijk van den calamileuzen Willem An- napolder vorderen nog steeds zeer lang zaam. De toestand ter plaatse blijft dan ook gevaarlijk en het is te hopen, dat binnen zeer korten tijd meer wordt be reikt dan tot nu toe. Het vele zand dat is aangevoerd en gestort is zoo goed als geheel weer in de Schelde verdwenen terwijl in het gat waar vroeger de steen- iglooiing was, thans hij eb ongeveer 4 meter water staat. Het lag in de bedoe ling om Zaterdag j.l. een utuk te laten "inken doch door liel minder gunstige een ander legimilatiebewijs?" In haar opkijken maar liem ligt nu verwondering. „,Neen, ik heb 'niet gedacht,, dat zoo iets noodig zou zijn. De cheque is niet op mijn naam uitgeschreven." „Wil alstublieft een [oogenblik wach ten. Misschien wil u wel even op die bank daar plaats hemen." Zij voelt plotseling een nijlpenden angst over haar komen. Zij willen toch zeker geen bezwaren maken tegen Jack's blaJn|- c» cheque? Hij (heeft haar aan zichzelf gericht en haar pp de achterzijde geën dosseerd. Daarmede is de zaak toch in orde? Na een poos, die haar heel lang' toe schijnt, komt de longeman terug. „Deze cheque is Voor zulk een hoog bedrag", zeg Hij aaftzteleOd. ^(Heb't u geen rekening-courant, waarop u jhet op de gewene manier 'kunt ontvangen?" F.va is een (beelje uit het veld geslagen, om niet le zeggen angstig, door zijn ma nier van optreden 'en Mjkelnj, maar zij ant woordt toch grif: „Ja, ik hèb wel een rekening-courant, maar daarvan wil ik het liever niet laten afschrijven. Moet dat?" „Wil u misschien even met den chef spreken?" Zij volgt den kassier in het privé-kaü toor van den ;chef en nu voelt zij (ach meer op haar (gemak, want de man slaat op, achter een reusachtige schrijftafel en kijkt haar vriendelijk aan. „Fen blanco cheque niet op naam) voor zulk een hoog bedrag, wordt hier maar hoogst zelden 'door een ons vreem de bezoeker ter incasseering aangeboden. Hebt u er 'niets op tegen, dat wij even kolonel Mintlaw ophelen" h, Och ja, d:et ,u dat",, is haar gretige toestemmjlpgj. „Weet u ook) kvaar hij op het oogen blik' kan zijn?" 'v„Hij logeert in holel „Het Anker" in Swannicre. Het hummer is 18 Far- low, intercommunaal." Na ongeveer vijf minuien weggebleven! te zijn koml de chef terug en de span ning op haar, gezichtje ziende, roept hij haai- opgewekt 'loc: „De zaak is in orde! U wilt mijn ver ontschuldiging zeker wel aajhv.aarden, me vrouw Birlley Raydon, voor mijn zake lijke nauwkeurigheid in dezeMaak u begrijpt nietwaaren hij 'kijkt op het 'kaartje, dat 'bij in de hand houdt. „,0, natuurlijk, begrijp ;ik dal, mijn heer. Het is zoo'n belangrijk bedrag) niet waar?" (AVordt vervolgd.) u- n- n- an P- u„ is. d- 7e :al op dó bij ht ►ie 5C- Je- op ds id of n- ol m o- h '.9. d- e- F- it- 3g ïn to ni kt ïi- is'. rg 'i nt 1- k? :n a-

Middelburgsche Courant | 1929 | | pagina 5