TWEEDE BLAD HET LEVEN IN EEN WERELDSTAD. VAN DE :m- n< VAN Dinsdag'26 Nov. 1929 No. 279 BINNENLAND FEUILLETON HET VONNIS Bullrlch-Zout KUNST EN WETENSCHAP Teyen m usverkoudheid raadt de dokter „Fo man" aan, Forman brengt direct verlich ting overvloedige slijmafschei- '1 in gen houden op; hoofdpijn en benauwdheid verdwijnen onmiddellijk Forman is in alle Apotheken en Drogiste rijen verkrijgbaar. Vraagt niet naar „een middel tegen ver koudheid", doch eischt „For man" voor den prijs van 45 ets. per doos, RECHTZAKEN ■v—nri ,«g: JZE r. per een ners >P&. aag. :len, E 4. zen, IES ON. per >rd- am s>t4 a#» 1!S en ing JS JT. DK. DE VACCINATIE DWANG. In de Memorie van Antwoord op het 'Voorloopig Verslag over het wetsontwerp \ot verlenging van den geldigheidsduur van tijdelijke bepalingen betreffende de Vaccinatie, vervat in de wet van 11 Fe bruari 1928, gewijzigd bij de wet van 29 Dec, 1928, verklaart de Minister van Ar beid, H. en N,, onder meer: Mocht het encephalitis vraagstuk blij ken te zijn opgelost vóór den in het wets ontwerp genoemden datum, dan zal de minister bevorderen dat de opschorting van den zijdelingschen vaccinatiedwang vóór dien datum geëindigd wordt. Dat het optreden en zich uitbreiden van Variola (Major of Minor) hier te lande geweten zou moeten worden aan de omstandigheid, dat in den laatsten tijd de inenting hier te lande op den achter grond is geraakt, is een stelling, die zon der meer niet kan worden aanvaard. Het is een bekend feit, dat de immunitexts- toestand van de volwassen bevolking niet gunstig was doordat geregelde re- vaccinatie nooit in de volkszeden is door. gedrongen. De minister betreurt, dat hij ook thans nog niet in staat is, nauwkeu- rie cijfers te verstrekken omtrent het aantal inentingen en herinentingen. De minister betoogt, dat in stede van zorgeloos te zijn, het Staatstoezicht dag aan dag tijd noch moeite heeft ontzien om voorlichting en leiding te geven. Ook het verwijt, dat het Staatstoezicht in zake de bereiding van entstof en de toepassing daarvan, in gebreke zou zijn gebleven, is niet gegrond. De toepassing van de voorschriften voor de vaccinatie heeft de aandacht van de encaephalitis-commissie. De minister wacht het advies van die commissie af, alvorens zijn houding ten deze te bepalen, HET PLAN-VAN KONIJNENBURG. De Brusselsche Standaard meldt: De heer Joris, volksvertegenwoordiger voor Antwerpen, had den minister van buitenlandsche zaken gevraagd of er waarheid lag in de herhaalde bewerin gen der Nederlandsche pers, volgens welke onze Belgische experts het plan- Van Konijnenburg goedgekeurd hadden, welke in het ontwerp eener nieuwe bin nenwaterverbinding Antwerpen-Rijn de verplichte doorvaart behoudt langs de Zeeschelde, alsook den omweg langs de gevaai'lijke vaargeul van het Hellegat. De minister heeft den heer Joris laten weten, dat geen enkele Belgische des kundige gemengd in de onderhandelingen van 1928 met Nederland gelast is ge weest, besprekingen te leiden, noch amb telijk, met den Nederlandschen ingenieur Van Konijnenburg, en dat geen enkele een of andere goedkeuring heeft gegeven over het door dezen ingenieur bewerkte project. De minister voegt er bij, dat het juist is, dat de heer Van Konijnenburg te Brus sel is gekomen om zijn project aan Bel gische deskundigen aan te bieden, dat volgens zijn bewering de goedkeuring ge noot van de bevoegde kringen in Den Haag, Deze Belgische deskundigen heb ben zich er toe bepaald, hun zegsman de gebreken van zijn project aan te wij zen, elke bespreking dienaangaande af wijzend, omdat noch de heer Van Ko nijnenburg noch zij zelve opdracht van door mevrouw Belloc Lowndes. 39). Birlley Raydon ging opgewekter dan van Adelaide Strain weg, en nadat hij naar de stad vertrokken was ging zij inaar de tuinkamer terug, waar° zij in den Londenschen telefoongids de num mers van twee degelijke plaalsinjgbureaux opsloeg. Na veel ergernis en strubbeling kreeg Zij aansluiting met een bureau, dat zij als liet beste beschouwde. De juffrouw, met wie zij sprak', luis terde niet bijzonder geduldig' naar Ade laide's zakelijke korte mededeejling over 'den aard van de betrekking, wjaarmar de dame-huishoudster der Raydon's zocht, het salaris dat zij verlangde en tenslotte haar kundigheden. Vlug, beslist klonk het antwoord „Ik wil uw jnaam en adres heel graag in onze boeken zetten, mevrouw Strain, maar ik moet u eerlijk zeggen dat ïk'jhüct flauwste hoop heb te zuilen vinden wat iu verlangt. Als u alle persoonlijke trots op zij wilt zetten en er drie maanden aan .wilt besteden om een inderdaad eerste hun wederkeerige regeeringen hadden om dit vraagstuk te onderzoeken. Uit inlichtingen door den minister van buitenlandsche zaken verschaft, vloeit dus voort, dat het een vergissing is te be voeren, als zouden gevolmachtigde Bel gische ingenieurs een gunstig advies ge geven hebben over het project-Van Ko nijnenburg. Alle belanghebbenden blijven de meening toegedaan, dat de enkele aan neembare oplossing bestaat in een ont werp, welke de vertragingen en de ge varen vermijdt, noodzakelijk verbonden aan een dubbele verrassing bij het in- en uitvaren van de Zee-schelde. Elk ont werp, wat ook zijn oorsprong moge we zen, dat met deze oorspronkelijke fout bezwaard is, heeft geen de minste kans in aanmerking genomen te worden. CLEMENCEAU. f Aan Harer Majesteit's gezant te Parijs is opdracht gegeven, aan de Fransche re geering de deelneming der Nederlandsche regeering te betuigen bij het overlijden van den heer Georges Clemenceau. DUïTSCHE BELASTING OP RENTE UIT SCHEEPSHYPOTHEKEN. De Nederlandsche Kamer van Koop handel voor Duitschland te Frankfurt a. M. deelt mede: Zooals de Berliner Börsen-Courier ver meldt heeft het „Reichsfinanzhof' on langs een vonnis gewezen waarin de verplichting tot belastingbetaling, die op rente uit hypotheken op onroerende goe deren in Duitschland rust, ook uitge breid wordt op de rente uit credjieten die door een in een Duitsch scheepsre gister ingeschreven pandrecht zijn ver zekerd. Het Reichsfinanzhof erkent dat een belastingplicht volgens de woorden van de wet niet in aanmerking koxnt, maar zet toch de belastingplicht vast omdat ouder Duitsche vlag varende sche pen als binnenlandsche goederen zijn te beschouwen en de verhuring der sche pen gelijkgesteld is aan de verhuring van gebouwen, verder ook de verpanding van schepen in soortgelijken vorm lais die van hypotheken is geregeld. (Een sprookje), V. De afstand die nu moest worden afge legd was maar een korte, maar het twee de bezoek gold het sedert enkele maan den op de Dam gevestigde magazijn van den heer P. J, JONGEPIER, De verplaat sing van deze zaak van den Veerschen Singel naar dit pand had heel wat meer gelegenheid gegeven alles wat tot het meubelmakers- en behangersvak behoort, beter tot zijn recht te doen komen en dit in een voorraad, die het passeeren door den winkel nog juist toelaat. Met belang stelling werd al het moois in meubels, kleeden, kleedjes, zeil, dekens enz. in oogenschouw genomen en werd den heer Jongepier hulde gebracht voor zijn on dernemingsgeest, In de Korte Delft, waar het ook nu reeds zoo druk was, dat stapvoets rijden geboden was, waartoe ook de blikken van den robusten agent, die aldaar het verkeer regelde, wel dwongen, werd halt gehouden bij de zaak van Mej, ABRA- HAMSE, die aldaar een filiaal heeft van de firma H. J. van der Meer te Vlissin- gen en dus op het gebied van de radio en electrische apparaten heel wat te zien geeft, waardoor voor het tweetal kwam vast te staan, dat ieder, die iets in deze genre noodig heeft, goed zal doen zich ook hier eens bij aanschaffing te laten voorlichten. Daar duidelijk gebleken was het lastig en eigenlijk ontoelaatbaar was in deze straat boodschappen per auto te doen, reed de heer Van Swieten door de St. Pieterstraat, waar hem opviel, dat duide lijker dan voorheen bleek, waar het bu reau der Middelburgsche Courant is ge vestigd, en over de Balans en door de Abdij naar het Koorkerkhof, waar een klas keukenmeid te worden, konden wij u onmiddellijk een goede betrekking be zorgen. mogelijk van tachtig tot honderd pond per jaar, hoewel, zoo; u zeker weet, de salarissen langzamerhand inaar bene den gaan." De chef van het twee plaatsinfgjbureau dat zij opbelde was nog minkier voor komend. „Beschaafde dames, met ide allerbeste relaties, nemen graag een belrekking aan als u bedoelt, 'mevrouw Strain, voor vijf tig pond1 's jaars met kost en inwoning. (De ■getuigschriftendie, zooals u Izegt, uw te genwoordige patroon bereid is u te ge ven, zouden werkelijk van héél weinig zooal van eenige waarde zijn. Wat u zoekt vindt men uitsluitend door par ticuliere aanbeveling en dan nog komt zoo n vacature hoogst zelden voor. Dat is, om zoo te zeggen', een uitzonderings geval, een ware „bof." Zeer ontwikkel de, aantrekkelijke meisjes, hebben nu zelfs moeite een vaste betrekking te vin den als typiste of secretaresse voor drie pond per week, zonder dat er sprake van kost en inwoning js. De markt is over voerd van vrouwen 'van eiken leeftijd, stand en bekwaamheden, die betrekking zoeken. De eenige soort vrouwen, waar naar gnote vraag is. zijn alle mogelijke dienstboden. Toen zij van de telefoon kwam, ver der parkeertreinen was gevestigd en waar hij zijn wagen onder goed toezicht kon plaatsen. Door de Reigerstraat ging hij nu met mevrouw Van Strengeler naar den boekhandel van den heer F. SAN- DIJCK op den hoek van Korte Delft en Nieuwstraat dit huis had men nog laten staan om zich te overtuigen van de groote keuze jongens- en meisjesboe ken, vulpenhouders en andere schrijfbe hoeften, die als Sint Nicolaasgeschenk niet minder welkom zijn dan een fraaie doos postpapier. Om even uit de drukte te zijn, liep het tweetal door de Nieuwstraat naar de Kade, waar het toch ook weer druk was, omdat het aantal kleinere schepen en booten, dit Middelburg aandoet, zeer was toegenomen en dus ieder plekje van de kade moest worden benut. Door de Segeerstraat terugkeerend naar de Middelburgsche Kalverstraat, viel de aandacht van den heer Van Swie ten op de sigarenzaak van, zooals hij nog steeds dacht, de firma Coulmy en Baar. Mevrouw had geen bezwaar daar ook even mede binnen te gaan en toen vernam de heer Van Swieten tot zijn verbazing, dat de zaak thans gedreven wordt door den heer J. GILDE persoonlijk, die vroe ger het filiaal voor genoemde firma be heerde. Het groote voordeel dezer ver andering is, dat de heer Gilde nu vrij is in de keuze van de merken, die hij ver koopt en daardoor heeft gezorgd, dat hij de meest gezochte merken in sigaren en sigaretten heeft en in gelegenheid is „elck wat wils" te verkoopen. Daar de auto goed bezorgd was, werd het geen bezwaar geacht nu de Lange Delft nog maar eens in te wandelen en binnen te gaan in de bekende tea-room van de firma R, OOSTERHUIS voor het gebruik van een smakelijk kopje koffie met een heerlijk stuk letterbanket. Het was een goede gelegenheid om tevens de étalage van Sint Nicolaasversnaperingen te bekijken en deze was zoo goed voor zien, dat mevrouw Van Strengeler niet kon nalaten een en ander uit te zoeken, dat moest worden thuis bezorgd. Terwijl de heer Van Swieten zijn auto ging oplialen, was zijn nicht doorgewan deld naar de Markt naar „Onder den Lui fel" bij de firma E. H. BOASSON Co., waar zij een vraag moest stellen over een nieuw karpet, waaraan zij voor de huis kamer behoefte kreeg, doch waar zij te vens kennis nam van den voorraad Sint Nicolaasgeschenken, die in zakdoeken, al of niet verpakt, en andere mode-arti kelen en daarnaast in kleine kleedjes, keurig tafelgoed enz. in groote verschei denheid aanwezig waren. De heer Van Swieten was intusschen voorgereden en stapte ook mevrouw in om nu een eindje wat door te tuffen, na melijk door de Vlasmarkt, Kromme Wee- Ie en Seisstraat naar den Singel, waarin de richting van het voormalige Zand werd gereden, thans een groote nieuwe wijk met straatnamen ontleend aan de raads leden van Middelburg, die er toe hadden medegewerkt om Middelburg deze uit breiding te geven. Over de breede, mo numentale brug, opgericht als herinnering aan bedoelde uitbreiding, werd de stad weer ingereden een een bezoek gebracht bij de firma F, J. CONRAD ZOON in het voormalige Domburgsche Schuitvlot, waar in huishoudelijke artikelen, schaat sen, messen, gereedschappen en meer dergelijke branches veel voor Sint Ni- colaas werd aangetroffen. Mevrouw stel de hier groot belang in waschmachines en wringers zoowel met de hand als elec- trisch gedrevene, In de Langeviele werd het eerst halt gehouden bij de zaak van de firma GEBR. JULIANUS, een van ouds bekend goed adres voor eigen gemaakte meubels, maar waar nu tegen de feestdagen meer de aandacht werd gevraagd voor.mooie oud-Hollandsche salondoeken, schoor- steenkleeden, divanltleeden, kussens in allerlei grootten en kleurencombinaties, zoodat er voor iederen smaak een keuze te doen moet zijn. Een eindje vorder voorbij de Bedde-j wijkstraat werd weer halt gehouden, want hier moest mevrouw aan de eene zijde en de heer Van Swieten aan de an dere zijde boodschappen doen. Mevrouw ging het eerst binnen in de zaak van den heer W. SINKE-DIJKSTRA, waar een tafel met een schat van Sint Nicolaas- artikelen in suikerwerk en chocolade tot koopen noopte, terwijl zij vernam, dat men hier ook in verschillende dranken als boerenjongens, sherry brandy enz. ruim is voorzien. Ook wijnen ontbreken niet. Mevrouw had zich bedacht, dat zij ook nog een schort moest koopen en liep daarom binnen bij den heer J. C. MERK, waarvan het haar vooruit bekend was, dat er keuze moest zijn. Niet alleen was dit het geval in schorten, maar ook in pullovers, in zakdoeken, handschoenen, thé- en tafelkleeden en dergelijke was een ruime sorteering aanwezig. De heer Van Swieten was binnen ge wipt bij den heer W. J. BOSDIJK om eenige sigaren van het merk „Hofnar" te koopen, maar was in gesprek geraakt met den winkelier en had tevens gelegen heid om te zien, dat het aantal merken sigaren, sigaretten, veelal verpakt in keu rige kistjes, en surprises zeer groot was, terwijl ook in het artikel pijpen veel voorraad aanwezig was. Men kon de Langeviele nog niet ver laten, want mevrouw wilde ook nog even naar „DE WEEFSTOEL", welk magezijn zich in den loop der jaren een goeden naam heeft verworven in handwerken en daarnaast niet minder in kousen en hand schoenen en waar mevrouw nu vernam, dat men zich ook speciaal is gaan toe leggen in het leveren van keurige wiegen. Mevrouw zou een jeugdige vriendin, die zulk een slaapplaats noodig had, daarop gaarne eens wijzen. Na dit bezoek namen beide weer plaats in de Chevrolet en reden de Gortstraat in, waar de heer Van Swieten getroffen werd door den naam „DE ZEEUWSCHE BOERIN" op een winkel. Mevrouw raad de hem aan even te stoppen en vertelde hem, dat dit ook de naam is van de mar garine, die na natuurboter de beste wordt geacht. Men liep even binnen om die boter te zien, maar tevens om overtuigd te raken, dat men in artikelen in choco lade en suikerwerk hier ook een rijke keuze, keurig geëtaleerd, kan vinden. Het doel was echter in deze straat een bezoek aan het magazijn van de firma ANTOINE MES, in wier fabriek destijds de piano werd gemaakt, waarop de kin deren van den heer Van Swieten het pianospel hadden geleerd en die nog steeds een waardige plaats in zijn woning innam. De bezoekers wilden speciaal eens van nabij kennis maken met het kleine model piano dat deze firma thans brengt en hoorden met belangstelling, dat zij ook op ander gebied met haar tijd mede is gegaan door een radio-afdee ling aan haar zaak te verbinden. Ook in violen en andere muziekinstrumenten blijft de firma er een van groote beteeke- vulde een smartelijke wanhoop elk hoek je van Adelaide Strain's hart. De gedach ten aan haar 'kind, aan Gilly's bestaan thans en jn de toekomst, folterden haar met een hevigen angst. Mintlaw.... die naam flitste door haar trein, o zeker, zij zou zich, als het noodig was, tot hem kunnen wenden, dat zou haar eenige uit weg zijn. Maar het denkbeeld stuitte h'aar toch ook' weer tegen 'de 'borst. Immers', hij was altijd Fva's vriend (geweest, hij was dat ook nu; niet de hare. Zij had geen enkele 'aanspraak op hem. 't Fenige wat zij kon doen was zijn hulp in te roepen voor een tijd van voorbijgaande moeilijkheden, indien die lijd mocht kómen. HOOFDSTUK XIII. „Zooals mevrouw Raydon zelf heeft verklaard, ontmoette z ij" Toen F va dien morgen WaterloS Sta tion uitwandelde, bleven meer dan één paar mannenoogen met welgevallen op liaar mooi, jong figuurljje ruslen. Ja, zij zag er echt ,als een jong nleis(je uit, in haar nieuw beige japonnetje en haar eenvoudig zwart klokvormg islroohoedje. Daar kwam nog iets bij, dat zelfs een gewoon vrouwengezicht mooi 'kan maken; zij zag er zoo stralend, zoo geluk kig uit. Geen wonder, dat (zij haar jeugd zoo nis. (Wordt vervolgd^ Maag zii ti r Spijsvertering:: storingen is sinds 100 jaar onovertroffen het beste middel Tabletten ff. 0,25 en ff. 1,20. Slechts echt in blauwe verpakking met het portret van den uitvinder. Monsters gratis en franco v. d. vertegenwoordiger 13 sSejPruln. Amsterdam Oost* UnoaeusparHivsg 13 (Ingez. Med.) De provincieraad van de Belgische provincie Luxemburg heeft een subsidie van 300.000 francs uitgetrokken voor de restauratiewerken van de beroemde Cis terciënzerabdij van Orval. De Abdij van Egmond. Aan een artikel in de „Alkmaarsche Courant" over den herbouw van de Abdij te Egmond, ontleenen wij het volgende: Uit de bij het gemeentebestuur te Eg mond ingediende plannen bleek ons, dat de Abdij, die, evenals de oude Abdij, drie torens krijgt, over een lengte van 170 M, en een breedte van 83 M. zal worden lichlh'artïger voortstapte d'ari1 'Sinds jaren met die heerlijke cheque van drie dui zend piond, keurig dichtgevouwen in het (binnenzak je van h aar vrij grooten maar toch fijnen handtasch, (die zij als huwe lijksgeschenk had gekregen en waarin zij nu óók haar lijvigen bundel onbetaalde rekeningen had geborgen. Het was tol heden niet helder tot h'aar doorgedrongen ,hoe terneergeslagen die vervelende rekeningen haar dikwijls had den gestemd hoe zelden het haar! gelukt was het gevoel van drukken- den ;angst te (overwinnen, dat vaak op den bodem van haar blij, veerkrachtig karak ter lag. Eva Raydioh hield Jieusch veel van haar man, en !zij schrok 'altijd 'b'ij de (ge dachte, hoe kwaad (hij zou zijn', zoo hij maar half, ja zelfs voor een kwart, tot de onLde'kking kwam hoeveel schuld zij had! Nu verkneukelde zij (zich in liet be wustzijn, 'dat hij er nooit iets' van 'zou "ve ten en zij (bedacht hoe lief het toch was van Jack Mintlaw, dien1 goeden, gullen vriend, om haar (zoo uit den nood, 'le hel pen, zonder iets in ruil te vragen. Wat was die Jack toch een hartelijke, ncbele jongen en hoe heel anders dan de meeste mannen! Gisteren nog, toen zij dien heelen middag samen waren geweest (Ingez. Medi.J. j opgetrokken. De kerk krijgt een lengte' van 100 M. en een breedte van 52 M„ Aan den Noordkant van de kerk wordt een leekenafdeeling opgetrokken, waar een veertigtal gasten kunnen logeeren. Deze afdeeling grenst aan een leekenhot De kloostergangen loopen om een ruimen binnenhof, terwijl het klooster plaats biedt aan een 60-tal paters. De bibliotheek is op een lengte van 45 M, en een breedte van een 10 M. ge projecteerd. De bouwkosten vorderen een bedrag van 1§ millioen. In een gevoerde vóór actie is hiervoor reeds een bedrag van 300.000 bijeen gebracht. Een comité, waarin verschillende kopstukken uit de katholieke wereld in ons land zitting na men, is gevormd om de overige gelden bijeen te brengen. De Benedictijnen Orde heeft plan zoo spoedig mogelijk met den bouw aan te vangen en den huurder van het land is aangezegd, dat hij geen verdere werk zaamheden meer op dat land moet ver richten. De hoofdtoegangsweg naar de Abdij is vanaf den Vennewatersweg geprojec teerd en krijgt een lengte van 220 m„ doch ook van uit het dorp naast het Prot. kerkje zal een toegangsweg ge maakt worden, Het graf van Alexander den Groote. Howard Carter zal, na beëindiging vam het onderzoek van het graf Van Toeten- chamon, in Alexandrië opgravingen gaan' doen om het graf van Alexander den Groote te vinden. Voor de vijfde Kamer der recht bank te Amsterdam hebben terechtge staan twee 'chauffeurs en twee magazijn bedienden ,die in dienst zijn geweest vatt de warenhuisonderneming „Hema". Zij hebben van Juli 1928 tot April van dit jaar in het centraal goederenmagazijn der „Hema" een aantal goederen gesto len, 'die bij elkaar een groote waardle vertegenwoordigden. Verdachten bekenden. Het O. M. wees erop, dat verdachten als raven gestolen hebben .Bjj' karre- vrachten is het gestolene dé deur uitge gaan. Eis'ch: zes maanden gevangenisstraf voor ieder. Vervolgens hebben, terzake Van heling van een deel van het gestolenie ,twee' Vrouwen res. de verloofde en de a.s. schoonmoeder van een der chauffeurs, en een kruier terechtgestaan. Het drie tal bekende. Het O. M. eischte tegen elk der vrou wen drie maanden voorwaardelijke en tegen den kruier drie maanden onvoor waardelijke gevangenisstraf. Uitspraak in deze zaken 5 Dec. a.s. Jagen met Ikanongewe ren pp' de "W.esterschelde. Voor het Kantongerecht te Goes heb ben teiecht gestaan F. S, en A. A. S., beiden jagers en wonende te Antwerpen, verdacht, dat zij op 6 November 1929 waar, 'dat wist 'zij stellig! bad h'ij zich zioo keurjg, zoo correct gedragen. Ja, hij had haar hand wel 'n paar secon den te lang onder den reis dekten vastge houden, toen hij baar in den wagen liet stappen, maar toen 'zij haar hand had teruggetrokken, had hij geen poging ge daan om haar opnieuw te grijpen. Indertijd had zij hem wel wat al te te ridderlijk', al te goed gevondenMaar nu was zij toch maar blij, 'dat hij (gisteren „zóó" was geweest. Als hij haar het hof had gemaakt, of zelfs', wat nog heel iets anders' is, over liefde gesproken, dap zou de brief, dien zij stil had opgekrab beld, toen zij gisterenavond naar de stad ging, liaar lang niet zoo gemakkelijk zijn afgegaan. Die lieve, beste jack! Nooit zou zij zijn hartelijkheid vergelen de fijngevoelige manier waarop hij haar zijn gulle gave bad aangeboden. Wat heerlijk en sprook jesachtig was het toch millionnair te zijn Haar stralend gezichtje werd wat be wolkt bij de herinnering dat Birlley een paar maal zoo vervelend had gedaan, tegenover menschcn, die haar sympathiek waren en die liaar graag mochten. Dit maal moest zij 'heel voorzichtig te werk gaan; zij moest hem echt in den waan brengen, dat jack Mintlaw meer zijn vriendschap zocht, dan de hare. ou- en- lin- lan 6«=- rn., ris. od- 7e zal •op dp bij cht sie ge- ge- op ids nd of in- >ol en lo rn, is. id le- IF- ht- ng en ra- in •kt m- n., is. rg nt 11- tg e- a -

Middelburgsche Courant | 1929 | | pagina 5