TWEEDE BLAD iMigplie M HET LEVEN \H EEN WERELDSTAD. eusver koudheid VAN DE VAN Dinsdag 19 Nov. 1929 No. 273 FEUILLETON HET VONNIS heeft wanneer men ze verwaar loost, dikwijls bronchitis of keel ontsteking ten gevolge. Doodt den kiem onmiddellijk door For- man. Deneus krijgt direct lucht) opzetten en gloeien van het ge laat, hoofdpij nende lastige slijm- afscheidingen houden op. For- man is in alle Apotheken en Drogisterijen verkrijgbaar. Vraagt niet naar „een middel tegen verkoudheid", doch eischt Form an" voor den prijs van 45 cents per doos. LANDBOUW assae&üi B—ggBB—«B—B—g "iwwqw STUKKEN VOOR DEN GEMEENTE RAAD VAN MIDDELBURG. Verrekening met Bijz. scholen. Nu de rekening der gemeente over 1927 is goedgekeurd moet wonden over igegaan tot vaststelling der over dat jaar jaar door de gemeente aan de Bestu ren der bijzondere Scholen uit te keeren vergoeding per leerling en eveneens van liet gemiddeld bedrag Pei' lesuur voor vakonderwijs aan de lagere scholen en iuitkeering daarmede in verhand aan tde iB'esturen der scholen voor ULO. aan Singelstraat en Heerengracht. Bovendien moet Behalve met de s'chool aan het Veersche Bolwerk cle driej aarlijksche verrekening over 1925, '26, '27 plaals hebben. Hoewel de jurisprudentie over de vergoedingen na 1926 vrij .belangrijk is (gewijzigd, meen en B. en W. te mogen verwijzen naar den door hen in 1926 vastgestelden leiddraad terwijl thans re kening is gehouden met de uitspraak van de Kroon over toen geschrapte posten. 'B, en W. stellen voor het bedrag der vergoeding per leerling over 1927 vast tej (stellen voor liet L. O. op f 15.57 en f 0.50 wegens geschatte administratiekos ten. is f 16.07, voor het ULO. f 25.40 en f Ö.50 is f 25.90. Hierdoor wordt de •uitkeering aan de school Singelstraat (L.O.) f 3696.10; Heerengracht, (L.O.) f2466.75; Zuidsingel f 4178.20, Graven straat f3896.98; Wal f 3515.31, Veer- Isic'he Bplwerk f 1458.35; Sinigelslraat (ULO.) f 1638.18 en Heerengracht, ULO., f 1463.35. Het gemiddeld bedrag per lesuur voor vakonderwijzers is f 121.63 en daardoor krijgt de school Singelstraat hiervoor f2893.78 en die Heerengracht f 486.52. inzake de 3-jaarlijksehe afrekeningen worden de volgende bedragien voorge steld, waarachter gemeld is wat van de die- calaraties is geschrapt: school Singel- btraat (lot' 27 MULO en daarna LO.) f 10.481.77 (f 16.30); Heerengracht, idem, f 8355.21 (f3.75); Zuidsingel f 10.995.50 (f 93.99); Gravenstraat f 9720.40, (f 3.95), Singelstraat, (U.L.O.) f 1795,33, (f 4.-95) en Heerengracht, (U.L.O.), f 1846.25, (ni hil.) Subsidie verhooging Vreemdelingenverkeer, Naar aanleiding van het verzoek vain det [Vereeniging tot bevordering van Jiet Vreemdelingenverkeer op Walcheren om verhooging der subsidie meent Ide meer derheid van B. en W., hoewel in het al- meen voorzichtigheid gte-boden achtend op het punt van subsidieering van par ticuliere vereenigingen ,dat dit oordeel in dit geval geen beletsel mag vormen om de adresseerende vereeniging in haar loffelijk streven ruimer te steunen dan lot heden geschiedde. Van het toegeno men en nog steeds toenemend vreem- delingenlbezoek aan de gemeente mag de ladreSsseeremde vereeniging zich zeker voor een niet onbelangrijk gedeelte die eer toerekenen. Deze meerderheid stelt voor f 1000 per jaar toe te kennen. De minderheid acht eene suibsidie-verhooginlg niet ge wettigd met het oog op den financieelen (toestand der gemeente. De commissie van financiën -is ver deeld in haar oordeel. Een lid erken! ten volle dat „Vreemdelingenverkeer1" door mevrouw Belloc Lowndes. 33) Eva 'kreeg een hiogroode kleur. „Wel, heb ik looit van me leven! Dit was dus de fvplzet?" Buiten zich zelve van verontwaardiging schreeuwde gij hel uii. „Dat was de opzet",, antwoordde mevr. Strain kalm. „Natuurlijk een uitvindsel van mevr. Rayd ?n? Birtley zou daar nooit aan ge dacht hebben. Ze is een akelige,, io,uwe tooverlantaarn. O, wat zou het niet zalig -zijn,, el ha,af geld te hebben „Je zal toch zeker wel alles afbetalen; F va?" „Natuurlijk zal ik dat! Maar dan blijft er zelfs nog eeu heele hoop' over." „Niet zooveel als je denkt" zei haar vriendin waarschuwend. De telefoon ging. Eva liep haastig de kamer door,, onder wijl roepend: „Ik ben zeker, dat het Jack in .Gretig nam zij den hoorn op. „Beu jij daar Jack? Dat dacht ik al! Mevrouw Strain verzoekt tme je te zeggen dat ze je héél héél erg dankbaar is...." •even was het alsof er een brok in (haar voor Middelburg een voorname bron van inkomsten is. O.a. de gemeente (entree's stadhuis) en hei hulppersoneel van verschillende instellingen a!s restaurants, hotel's enz. zijn er mede gebaat. Ook omdat liet hulppersoneel niet tot d,en middenstand behoort en elke verruiming van werk gelegenheid van belang is, vindt dal lid, daL de gemeente best een verhooging van subsidie mag geven, doch zou, ten einde te kunnen beoordeeïen hoe groot die moet zijn, willen weten hoe hoog de hoogste contributie was, die Dij liet in dienen van het adres werd betaald; en ook of het bestuur een vercleeljng kan maken van lieL totaal der contributies in wat door belanghebbenden en door niet belanghebbenden wordt opgebracht. Ten slolte zou dat lid de verhooging wil len toekennen voor 1930 en later verder zien, hel acht de toekomst der financiën te onzeker om nu reeds een jaarlijksche verhooging toe te staan. Een ander lid meent, dat niet te ont kennen is, dat het vreemde!ingpnverkeer voor Middelburg heel wat geld binnen brengt, al is het misschien waar, dat een zekere groep daarvan het meeste profi leert w!at niet wegneem,t, dat er voor de gemeente alle reden is om dat verkeer te bevorderen en de betrokken vereeni ging le steunen. Een subsidie gelijk aan het bedrag dat jaarlijks aan contribu tie n wordt opgebracht evenwel tot een maximum van f 1000 acht dat lid liet beste. Het derde lid d,er Commissie neemt aan dat, zooals het Bestuur der Vereeni ging' schrijft, liet vreemdelingenverkeer voor Middelburg een voorname bron vian inkomsten wordt. Maar als werkelijk die bron zoo mild vloeiende is, behooren dan zij die dajardoor gelaafd) worden niet in de eerste plaats het Bestuur in staal le stellen die bron nog verder aan te horen? Het belang van de belanghebben den komt niet voldoende tot uitdrukking in het belang der ooutributiën, wiaarvan nog een groot gedeelte wordt opgebracht door velen die financieel hij dat verkeer geen belang hebben. Afgezien van de vraag of bij den onzekeren toestand der gemeentefin ancien een verhooging der subsidie die thans f 45.0 bedraagt, gewet tigd is, zou dal lid, alvorens d.aartoe me de le werken, overluigd moeten zijn van de beteekenis van dat verkeer lot uiting komende door meerdere contributie van de direct belanghebbenden. In een n,: der schrijven van den voor zitter der commissie wordt gezegd, dat ,uit de mededeeling van het bestuur, dat inderdaad het grootste deel vah de coiut- tributie wordt opgebracht door belang- liebnenden. het eerste lid .hierboven ge noemd vereenigt zich Idaarom met het voorstel van de meerderheid van Burg. en Wetb. echter voor een jaar. Het 'be- noodigde boven wat de gemeente eventu eel zal geven, moet de vereeniging Vin den uit contributies van belanghebben den, die inderdaad 'v,o,or verhoog|injg, vat baar zijn. Be beide andere leiden der Commissie vinden, nja,ar aanleiding van het nadere schrijven Vain V. V., geen aanleiding om 'wïjzigilng te 'brengen in hup advies. Lid Ned. Heidemaatschappij. Werken als de laatste jaren door de jNederl. Heidemaatschappij voor ide ge- 'meenle uitgevoerd, kunnen jfeitelijk slechts uitgevoerd worden Voor lediien, maar in dit geval heeft de Maatschappij niet streng daaraan vastgehouden. Burg. en Weth. tncenen intusscheu, dat tegenover deze bereidverklaring ook wel een blijk van belangstelling door de gemeente mag worden gegeven. Om die reden stellen zij 'voor de gemeeinjle mei ingang van 1 Januari 1930 lid te doen worden voor f 110 per jaar. De Commissie van Financiën vereenigt zich met dit 'voorstel, doch een lid merkt op, dat liet Voor de Maatschappij een niet te versmaden voordeel is', wanneer ook een niet-lid een opdraccht verstrekt, ypor algemeen toezicht en algemeen|e 'kosten incasseert zij 7 procenlt van alle loonén; voor haar piersohieel, belast met de d ageli.jksche leiding, ontvangt zij een behoorlijk salaris1, en voor het maleri- k'eel kwam. „Heusch ze weet niet, lioe ze haar dankbaarheid zal betuigen..." Toen veegde zij haar tranen weg en luisterde aandachtiig, een mnnut (of twee lang. „Ja, je hebt heel goed geraden. Kinappe jongen! Maar ze gelooft dat ze beter mei den trein kan igaan. O ja, ze zal bet heel prettig vinden, met jou, ongeveer vijf uur in, de Wigwam thee te drinken. Het is heusch alleraardigst 'van je,, haar uit te noodigen" en dan met een opgeto gen lachje,, hing zij den hoorn weder op. „Wat is dat allemaal voor malligheid?", vroeg Adelaide Strain, legen wil en dank' iglimachend. „Ik ga vandaag niet naar Lionden,. Eva". „O, wat ben je onnooozel,, schal! Ad- dielje was eigenlijk Eva'tje snap.je?" Toen ging zij eventjes voor: „Hij wilde me naar de stad rijden. Maar dal waag ik' liever niet, met die cheque. Nietwaar', we 'klonden een ongeval krij gen da,t k'omt dikwijls voor met men- schen in auto's! Wees jij nu zoo goed en vertel san 'Birtley als hij 'beneden' kiornt, dat ik naar Londen ben, om zoete broodjes te bakken bij dien vreeselijken mijnheer Buch en dat ik' nrij'n lieve majnf netje om half zeven aan Walerloosilialioo|W on zal ontmoeten. Daag!" Reeds had zij de deur geopend naai de hal, toen zij plotseling weer in de kamer terug kwam, en ,opi haar vriendin toetrad, volkomen veranderd vain hou- eel dat zij verstrekt, wordt een flinke huur 'betaald. Dat lid is van meerling dat er uit het oogpunt van algemeen hut iets le zeg gen is voor hel verstrekken van een bij drage, niet met liet oog op bewezen diensten,' die z.i. behoorlijk gehonoreerd zijn. (Een sprookje). I. Het was enkele jaren geleden, dat de heer Karei van Swieten zijn vroegere woonplaats, Middelburg, had bezocht. Nu het tegen St. Nicolaas liep, had hij be sloten zijn familie en vrienden daar weer eens te gaan opzoeken om zich tevens te overtuigen van d^i grooten vooruit gang der stad, die hem uit berichten in couranten en tijdschriften en ook uit par ticuliere correspondentie bekend was ge worden, en zoo tufte hij op een mooien Novemberdag in zijn nieuwe Chevrolet over den breeden verkeersweg door Z.- Beveland op Zeelands tuin aan. Bij den voornraligen Sloedam gekomen werd zijn verwondering reeds opgewekt, omdat hier geen sprake meer was van een dam, daar een groote polder, dank zij de aanplantingen van eenige jaren achter een, nu Walcheren en Beveland verbond, en men reeds eenige buizen en zelfs een kerk had doen verrijzen in wat de volks mond noemde het Sloedorp. Weder een bewijs dus hoe Zeeland geregeld aan de zee was blijven ontworstelen. De weg ging verder over het zeer uit gebreide Nieuw- en St. Joosland, wat te meer mogelijk was geweest, omdat men had afgezien van een weg die direct van den voormaligen Sloedam naar de Vlis- singsche haven voerde en men in Den Haag begrepen had, Middelburg niet rechts of links te mogen laten liggen. De noodzakelijkheid daarvan werd nog bevestigd door hetgeen de heer Van Swieten aan het einde van den weg bij Middelburg gewaar werd. Rechts zag hij verschillende groote gebouwen, allen fa brieken, die op het nieuwe industrieter rein aan het kanaal waren verrezen en af- en aanrijdende goederentreinen be wezen, dat die industrieën volop werk hadden. De heer Van Swieten had geen tijd meer om hier lang naar te kijken, want het liep legen 12 uur en hij was verlan gend naar de lunch in hotel de Nieuwe Doelen, waar hij zich voor eenige dagen zou installeeren. Passeerende over de zeer verbreede Stationsbrug, reed hij de stad in en bereikte spoedig zijn hotel. Na de lunch ging de heer Van Swieten direct op stap in de richting van de Lange Delft en wilde daar oversteken naar rechts. Dat was echter makkelijker gezegd dan gedaan, want de aanhouden de fille van auto's en andere vervoermid delen, maakte dat men moest wachten, tot de agent van de speciale verkeersaf- deeling gelegenheid gaf voor passeeren. Verwonderd over deze drukte, ging de heer Van Swieten binnen in het „Corner House" van de firma F. B, DEN BOER, om een plattegrond te koopen van het door annexatie van verschillende ge meenten op Walcheren zoo zeer vergroo- te Middelburg. Intusschen maakte hij ge bruik van de gelegenheid om zijn oogen te laten gaan langs de fraaie voorwerpen van gehamerd tin, handwerk in brons, smeedwerk, modern houtwerk, lederwa ren, speciaal damestasschen, postpapier, mooie hoedenstandaards, kalenders en postpapier en waagde hij met een der heeren Den Boer den levensgevaarlijken tocht naar den winkel hoek Lange Delft Burg. De heer Den Boer vond gelegenheid den heer Van Swieten mede te deelen dat men denkt over een luchtbrugverbin ding van beide zaken. In de tweede zaak waren het de vele voorwerpen van por- celein en van aardewerk, w. o. die van de 4 paddestoelen, die naast het glaswerk, ding en uitdrukking, die nu ernstig en somber waren. „Addie", sprak' zij langzaam. „jEr is iels, dat ik' Brtiley gisterenavond beloof de jou vanmorgen te zullen zeggen. Door Jack's cadeau had ik 't bijna heelemaal vergeten." Een ongewone, roodachtige tint'kleur de plotseling het blee'ke, smailpe gelaat van mevrouw Strain. Fin als verdedigend zei zij„Ik veronderstel dat mijnheer Raydmi vindt, dat ihet huishoudboek1 in! den faatslen tijd erg hoog is. Maar jelui hebt in zijn vacalntie heel veel men- schen ontvangen." „Dat is 't niet precies. Hij wil zooals hij zegt, een paar afdoende bezuinigin gen maken." Er ontstond een stille. Toen flalple Eva er uit, terwijl zij een ellendig mis lukte poging' deed om luchthartig le schij nen „Ik' ben bang, dat jij ook tolt' feijln bezuinigingen behoort, Addie." „Ik tot zijn beziuinigiiinigen behoor? Dat begrijp ik' niet...." i Doch Adelaide haid Imaar al te goed begrepen wat E,va bedoelde en waar van de waarheid als een vreeselijke, ver blindende verrassing tot haar doordrong. Zij was zich als een onmisbare per soon gaan 'beschouwen voor die twee dwaze menschen ja., zelfs had zij er den laatsten lijd ierhjstig over gedacht, om Birtley Ray don verhooging van' sa- vooral nieuw Deensch, terecht ten volle de aandacht trokken. Nogmaals moest de overtocht onderno men worden en daarna ging de heer Van Swieten de Lange Delft in, om na de ge vaarlijke punten bij St. Janstraat en Hee renstraat, waar de verkeersagenten ook handen vol werk hadden, de groote siga renzaak van de firma BESSEM HQO- GENKAMP te bereiken. De keurige eta lage van pijpen deed hem besluiten bin nen eens een kijkje te nemen en werden hern daar uitgebreide collecties getoond. Vooral de Big-Ben pijpen werden als al gemeen bekend, naar voren gebracht, maar daarnaast waren geëxposeerd City de Luxe, meerschuim- en barnsteenpij- pen, étuipijpen en een uitgebreide sor teering sigaren, sigaretten en tabak, alles zoo gewenscht ook in luxe verpakking. Verzekerend nog wel eens terug te ko men, verbet de heer Van Swieten deze zaak en na op den ho'ek van de Segeer- straal een paar minuten te hebben moe ten wachten, wat hem gelegenheid schonk een blik te slaan op de keurige trottoirs in deze straat trouwens die in de Lange Delft bleken ook zeer doelma tig landde hij aan in het magazijn London van den heer H. J. M. SIES, Het was voor hem een nieuwe zaak, maar hij moest een zelfstrikker hebben en zijn op inkoopen doen geoefend oog had direct gezien, dat daarin hier een ruime keuze v/as, naast de vele andere artikelen voor de heerenkleeding, die voor St, Nicolaas- geschenken niet minder geschikt zijn. Bij de Nieuwstraat gekomen, besloot onze oud-Middelburger die straat eens een eindje in te loopen om eens even uit de grootste drukte weg te zijn en ont dekte hij dat men ook daar goede win kels heeft, inzonderheid viel zijn aan dacht op dien van den heer J. J. VER- ^iELLE. Binnengaande vernam hij, dat de fraaie meubels, g'rootere en kleinere, die hier geëtaleerd stonden, alle vervaar digd waren in de eigen werkplaats, die aan de overzijde der straat gevestigd is. Na zijn compliment over het mocjie werk te hebben gemaakt, keerde de heer Van Swieten langs de andere zijde terug en merkte tot zijn voldoening, dat de ge meente er niet tegen op had gezien hier enkele huizen af te breken, waardoor het verkeer ten zeerste werd gediend. In de Korte Delft was de drukte niet zoo groot als dichter bij de Markt, maar de smallere straat was toch oorzaak, dat de wandelaar een heelen toer had om aan de overzijde der straat bij den win kel van de firma DE JONG Co. te komen. Dikwijls had hij reeds van de Fyrex schalen en schaaltjes gehoord en wilde nu dat artikel eens van naderbij bekijken. Met belangstelling vernam hij, aat dit product vuurvast is en gerust op kachels, gas- en electrische comforen kan worden gezet. In deze beide laatste arti kelen, alsmede in andere electrische ap paraten, trof hij in deze zaak een ruime keuze aan. Aan die zijde van de straat teruggaan de, kwam hij spoedig bij de firma SCHULTE THIEME. De naam „Het Huis met de Roode Pilaren" was hem bekend, want de renommé dezer zaak gaat tot ver buiten de grenzen van Zee land. Het was te begrijpen, dat de heer Van Swieten ook eens binnen wilde kij ken en een onderhoud, hem gaarne en welwillend door een der heeren verleend, deed hem vernemen, dat van de honder den artikelen, die hier te koop zijn, er zich enkele zeer goed leenen voor een Sint Nicolaas geschenk. Vooral een Daisy handstofzuiger, een Protos electrische dito, een schoenenstofkwast voor gang of vestibule, leek hem al zeer geschikt, naast luxe doozen zeep, eau de cologne en dergelijke. Bij de beide Kerkstraten was het over steken minder gevaarlijk en zoo bereikte de bezoeker betrekkelijkspoedig den winkel van den heer R. J. VERHOOG, tegenover de St. Janstraat. Reeds de étalage wees aan, dat hier een ruime keuze in gouden, zilveren en dergelijke voorwerpen wordt gebracht en een kijkje in den winkel bevestigde dit nog meer, terwijl het bleek, dat er voor elke beurs iets is te vinden. laris, 'bij'voorbeeld tien shilling wekelijks te vragen. "Want het was haar erg" moei lijk gevallen het -schoolgeld voor haar jongen te 'betalen; hem behoorlijk' in de 'kleeren te houden en haar eigen beschei den garderobe aah le vullen1, met een inkomen van nonderd vijftig piond per jaar. „Birtley is van imeerilng!, dat ik hiier alles even knap en zuinig kan doen als jij. Is dat niet mal? Alsof ik' daU ^ou,'(kun nen! Hij fantaseert een heelen roman over die nieuwe keukenmeid. Hij zegt, als zij een behoorlijk', degelijk mensch is), 'kan zij 't huishoudeU zelfs goedkoolper doen dan jij. vMaar hij zal heel |gauwmer ken, dat hij zich vergist „Beteekent dat; dat je mij opzegt, Eva?" vroeg Adelaide zacht. „Ja, ik' zou denken valn wèl." De buishoudster wendde zich af en een cogenblik was het Eva, alsof zij haar armen cm den hals van haar oude vrien din moest slaan en haai' zeggen, dat het besluit van Birtley haar zoo innig, innig leed deed. Besluiteloos keek zij naar Adelaide's smal gelaat en gebogen hoofd. Teen flitste schenp de herinnering door haar lioofd hoe onaardig, vitterig Ade laide daar even was geweest met 'betrek king tot Jack Miitttlaw's brief. Ookdro'njg het, met een zweempje van siclhaamle, tot Eva door, dat het een opluchting (Ijigez. Med.), De Lange Delft uitloopende, kwam de beer Van Swieten op de Markt terug en zag op een gelukkig oogenblik kans in de richting van de Gortstraat te kunnen gaan om een kijkje te nemen bij de beide zaken der firma M, H. BOASSQN ZONEN, v/aar in de étalages een schat van St. Nicolaasgeschenken werden aan getroffen, als dassen, sjaals, doozen zak- doeken, handschoenen, kussens, kleedjes en wat men in een zaak als deze met een oude, gevestigde reputatie mag verwach ten. Met belangstelling nam hij kennis van dit alles om langs de Gortstraat, waar ook weer een agent het verkeer beheerde, te komen bij de firma GEBR. WAGENAAR, de zaak in piano's, or- gels enz. Maar het bleef niet bij deze instrumenten van grooteren omvang. Er werden fraaie violen van oude meesters getoond en daarbij een zeer groote keuze in vioolkisten in leder en hout. De keuze in muziekboeken en in werken op het gebied der theorie en der muziekgeschie denis bleek niet minder groot en is dit dan ook een belangrijk onderdeel dezer zaak Het was nu niet zoo heel moeilijk de Langeviele in te gaan, vooral nu het verkeer het noodzakelijk had gemaakt de electrische tram er uit te bannen en het vertrekpunt bij het Hospitaal te maken. In deze straat wilde de heer Van Swie ten een ou.d-schoolkamèraad opzoeken en kwam daardoor terecht bij de firma L. GABRIELSE, waar hij een grooten voorraad meubelen en andere artikelen aantrof, Vooral in de nieuwe modellen 'lage stoelen en fauteuils was hier heel waf tc zien en dat in keurige afwerking. Door de Beddewijkstraat bereikte de heer Van Swieten de Vlasmarkt waar hem in het hotel het adres van den heer G. M. SMOLDERS was genoemd ais v/el een zeer goed voor allerlei vul- en spfingsurprises, Duitsche en Fransche cottilonartikelen, mutsen in ongekende groote verscheidenheid, maskers enz., terwijl hij in den winkel vernam, dat de heer Smolders enkele costuums voor St. Nicolaas en den zwarten knecht heeft, v/elke hij gaarne verhuurt, (Wordt vervolgd). De ïanndbouvvers in N o or d-F'mnkrijk blijven, volgens een mededeeling van den Nederl. rijkslandbouv/consulent te Parijs, met alle middelen aandringen op verhoo ging van het invoerrecht op suiker van 100 tot 150 frs, per 100 K.G. Zij hebben thans ook den steun gekregen van de Kamer van Koophandel te Parijs, die in een motie zich met nadruk voor deze verhooging heeft uitgesproken en ook tot verdere verlaging van den suikeraccijns heeft geadviseerd. Een groot aantal Kamerleden heeft in tusschen een wetsontwerp ingediend tot volledige afschaffing van den suikeraccijns met ingang van 1 Januari a.s. Liet voor de landbouwpolitiek belang- zou zijn, dat zij met Birtley alleen was. Hoewel beiden er verscheidene maap-Jen over gedaan hadden, -was het hun dui delijk geworden, dat zij van de z'ijde hun ner huishoudster een 'niet altijd welwil lende criliek moesten verdragen. En dus, in 'plaats van aan haar eerste opwelling' gehoor te geven, 'b-leef Eva staan, in afwachting van hetgeen Ade laide zou zeggen. Eindelijk' keerde deze 'zich cm en keek haar aan. „Wanneer willen jij en mijnheer Ray- dlon, dat ik The Mill House verlaat?" Eva wachtte, naar het haar en haar vriendin toescheen, heel lang met haar antwoord. Hoe mal, idat zij zich nu zoo onbehagelijk gevoelde, terwijl Adelaide toch volstrekt niel te keer ging! „Birtley schijnt het idee te hebben", sprak' zij eindelijk, feh het klonk alsof zij een icsje opizei, wat het eigenlijk ook was, „dat jij ze]f, Addie,, liet liefst zou vertrekken den dag 'vóórdat de pieuwe keukenmeid komt. Hij zegt, dat hij je na tuurlijk' een maand salaris zal uitbetalen, maai" hij hoopt, Jat jij met het oog op onze financieéle moeilijkheden er niet op zult staan, dat hij je ook nog kostgeld voor vier weken geelt." „Dat begrijp ik. Dank je, Eva." (Wordt vervolgd.!

Middelburgsche Courant | 1929 | | pagina 5