KERKNIEUWS. TOMST EN WETENSCHAP ONDERWIJS Handel, Nijverheid en Visscherij LEGER EN VLOOT INGEZONDEN STUKKEN DESSERT. WELDADIGHEIDS-POSTZEGELS. BURGERLIJKE STAND MARKTBERICHTEN ken, Wat betreft de subsidies voor proef tuinen en proefvelden, waarvoor 1930 5720 meer wordt aangevraagd, ontraadt het bestuur van den Tuinbouwraad ten sterkste het vestigen van proeftuinen en voorbeeldbedrijven in streken, waar de tuinbouw niet bedreven wordt en ook niet met eenige kans op succes bedreven kan worden. De gevaren van 't omgaan met kunstm es t. De Arbeidsinspectie wijst er op, dat in ademing van slakkenmeel of kalkstikstof gevaarlijk voor de gezondheid is. Slakkenmeel veroorzaakt meermalen zware longontsteking. Kalkstikstof inge ademd tijdens of na alcoholgebruik, maakt ziek. Het gevaar van inademing is aanwezig: bij het laden of lossen in een besloten ruimte; bij het breken en men gen; bij het strooien; bij het uitkloppen en herstellen van zakken, waarin slak kenmeel of kalkstikstof is geweest. Oog-ontsteking kan ontstaan door: slakkenmeel of superfosfaat en kalk, ont steking van de huid (zweren) door kalk stikstof bij vochtige handen en kalksal- peter; beide gaan door gewone kleeding heen. Het uitstrooien geschiede zooveel mo gelijk machinaal. De arbeider zorge steeds bovenwinds te blijven. Mengen van kalkstikstof met vochtige kalizouten of vochtig zand vermindert het stofbe- zwaar. Men voege aan kalksalpeter eenig water toe L. water op 10 L. kalksal peter). Tegen inademing van slakkenmeel of kalkstikstof drage men een doelmati- gen respirator of doek voor neus en mond. Men vermijde het uitstrooien van droge stikstofmeststoffen bij vochtig weer; het stof plakt dan aan de huid. Arbeiders met open wonden aan gezicht, hals, armen, handen, beenen of voeten, moeten niet uitstrooien. Tegen oogontsteking drage men een doelmatigen stofbril. Tegen huidontste king wake men door een voor stof on doordringbare kleeding (bijv. geolied of van leer), het opstroopen der mouwen tot boven de ellebogen, het invetten van ar men en gezicht met vaseline, goed schoei sel (ondoorlaatbaar voor vocht of stof) en na het omgaan met kunstmest zich goed te wasschen op alle plaatsen waar het lichaam er mede in aanraking kwam, De aardappeloogst in België. Er zijn dit jaar in België 170.417 H.A. met aardappelen bebouwd. Verleden jaar was de opbrengst per H.A. gemid deld circa 21.000 K.G,; verwacht wordt, dat zij thans wel hooger zal zijn. Laag geschat rekent men op een totale pro ductie van 3.740.000 ton, tegen 3.630.000 ton in 1928. Na aftrek van de voor poot- doeleinden benoodigde hoeveelheden en van de vermoedelijke inheemsche con sumptie, met inbegrip van de voor vee voeder te gebruiken hoeveelheden, blijft er een overschot van een millioen ton. Thans worden volgens een mededee- ling van den Nederl. rijkslandbouwconsu- lent in België enkele partijen naar Frankrijk uitgevoerd, ondanks het feit, dat het invoerrecht in Frankrijk 7 francs per 100 K.G. bedraagt. gTTMBCSaa—MSB—MMO— Geref. Kerk. Bedankt voor het beroep naar Nieu- werkerk ds. J. Snoek .te Vrijhoeve Gr. Capelle. Beroepen te Bolnes ds. M. van Wijk, te (O astburg. In de gisteren gehouden vergadering van het Genootschap tot bevordering van natuur-, genees- en heelkunde te Amster dam werd tot lid der derde sectie o. a. benoemd de heer dr. C. F. Koch, alhier. Woensdagmiddag zijn officieel over gedragen twee muurschilderingen, ver vaardigd door djen schilder H.'V. d. Slok en geschonken door het Nederl. Kunst verbond aan de Bibliotheek der Techni sche Hoogeschool te Delft, aangebracht in de leeszaal. i Aan den Duitschen schrijver Tho mas Mapn is de Nobelprijs 1929 voor letterkunde toegekend. De No,belprijs-d928 voor de natuur kunde is toegekend aan prof. O. W. Ri chardson te Londen. ■Voorts heeft de Academie voor Weten schappen te Stockholm toesloten den No- (belprijs voor physica voor 1929 toe te kennen aan den hertog Louis Victor de Broglie te Parijs1 voor ontdekkingen, op het gebied der ©lec tronen. a Onthulling van het Lorentz-borstbeeld. 3 December a.s. zal op het Lorentz- plein te Haarlem de plechtige onthulling plaats vinden van het borstbeeld van wij len prof. H. A. Lorentz. Dit horstbeeld is vervaardigd door prof. Odé uit Delft, De onthulling zal geschieden door Prins Hendrik in zijn kwaliteit van pro tector der Hollandsche Mij. van Weten schappen. 0 De opgravingenteUtrecht. Naar het U. D. verneemt, zijn de op gravingen op het Domplein met een goed resultaat bekroond. Men is er namelijk eergisteren in geslaagd de fundamenten van de Heilige Kruis Kapel bloot te leg gen. Zooals men weet hadden de opgra vingen ten doel -de ligging van deze fun damenten te leeren kennen. Gistermiddag zou dr. Holwerda, de bekende archeo loog, een bezoek aan de werkzaamheden brengen. .Naar het blad echter nader vernam was prof. Holwerda wegens ongesteldheid verhinderd zijn voorgenomen bezoek gis teren te brengen. Geslaagd te 's-Gravenhage voor het examen M. O. (akte K I) theoretische en toegepaste mechanica, kennis van werktuigen en technologie, de heer K. L. v. d. (Ende te H ulst. Benoemd tot onderwijzeres met hoofdakte aan de opemb. school te Sta ven is se mej. M. Minderhoud te West- kapelle. De wnd. directeur-gener. van den landbouw brengt ter kennis van belang hebbenden, dat in de maand, Januari aan staande op nader te bepalen dag in Utrecht gelegenheid zal worden gegeven voor het afleggen van; het toelatings examen tot den cursus ter opleiding van onderwijzers in practisch hoefbe slag. Verdere inlichtingen bevat Ster. no. 222. Naar de „Tel." verneemt, is Dr. S Verbunt, die gedurende een vijftal ja ren assistent is geweest van wijlen Prof. Dr. J. W. van der Valk te Groningen, en, die thans in Indië vertoeft, benoemd tot hoogleeraar aan de Medische Hooge school te Batavia. a Examen tandtechnici. Het practisch examen, bedoeld in de wte van 18 Mei 1929 ter verkrijging van de bevoegdheid jot de toepassing dpr volledige tandprothese, zal worden ge houden tijdens de Paaschvacantie 1930. Dit examen zal praktijk van het volgende omvatten: extractie, locale anaesthesie plaatprothese, kroon- en brugwerk, pulpa en wortelkanaalbehandeling, vullen van tanden en kiezen, phantoonVwerk, voor- zooveel deze behandelingen voor toepas sing van prothese noodzakelijk zijn. De genen, die aan het examen zullien kun nen deelnemen, zuilen te zijner tijd een 'oproeping ontvangen (St. Ct.) De scheepvaartmaatschappij Zee vaart gaat een nieuw schip aan haar vloot toevoegen. Dinsdagmorgen1 is' van één van de 'hellingen van de scheep®- bouwm a tscliappij De Nieuwe Waterweg te Schiedam met (gjeed gevolg een nieuw schip voor de maatschappij Zeevaart te water gelaten, nadat fmevr.ouw L. Fonf- teiu-Stork de doopplechtigheid !h|ad ver richt. Denieuwe aanwinst Ivoor de vloot van de Zeevaart zal „Leto" heeten. Dit is het tweede ischip, dat deze reederij (ou der dezen naam in de vaart zal brengen. De eerste „Leto" is in de oorlogsjaren op een mijn geloopen eii gezohken. De hoofdafmeitingen van de (nieuwe Leto, (.welke 4800 bruto registerton meet, zijn: lengte tusschen de loodlijnen 400 voet, breedte over de (spanten 55 voet, holte tot het opperdek !28 voet en laadvermoi- g!en 8700 tan. De botvisscherij. De botvisscherij te T ho 1 e n leverde in de vorige week nog vrij bevredigende vangsten op, zoo meldt de ,,N. R. Crt.", daar toch nog 2 tot 5 tobben per vaar tuig werden arngebracht, een omstandig heid die in November in andere jaren nu juist niet altijd voorkomt; 15 November is de sluitingsdag op de publieke botzet- ten, maar meestal heeft dan reeds een groot deel der botvisschers zijn netten geborgen, omdat dian die besommingen van dien aard zijn, dat de botperceelen zijn doodgevisebt en niets van beteekenis meer geven. Thans is men, met het oog op de omstandigheid dat de vangst nog bevredigend is, vrij constant blijven door- visschen. De zomermaanden waren en vooral de beginvangsten van dien aard, dat het maar goed is, dat nu nog een broodje kan verdiend worden. Met het einde van dé nu ingetreden week is het evenwel onverbiddelijk stopzetten met de botvisscherij; alleen op de verdachte per- ceelen is dit niei het geval. De bot blijft zeer goed van kwaliteit, prijzen 14 per tobbe voor de visschers, 0.901 per K.G. voor de consumenten, die nu nog in de gelegenheid zijn van de vangsten van puike kwaliteit te profiteeren. Bij Kon, besluit van 11 November is aan den vlootpredikant ds. C. J. Warners met ingang van 9 December 1929 eervol ontslag verleend. Bij Kon. (besluit is met 16 Novemt- toer a. s. aan den kapitein ter zee A. F. IJ. Dalhuisen en den kapitein'rluite- nant ter zee A. Seret Azn., eerstgenoem de rap zijn verzoek, wegens langdurigen dienst eervol ontslag verleend uit den zeedienst; 2e aan den kapitein-luitenant ter zee A. .Seret Aztn. de titulaire rang verleend van kapitein ter zee; tcpvrrderd tot kapitein Ier zee de kapitein-luitenant ter zee p. J. Heeris, tot kapitein luitenant ter zee der 1ste hl. W. K. Maurits en H. Jolles, en tot luit. ter zee tier lsle kl. de luitenants ter zee der i2e kl. jhr. N. J. ïb tVersluys en U. J. K. Verstelt; zijn de adelborsten der 1ste afdeeling voor den zeedienst hij het Kon. instituut voor de marine te Wil lemsoord A. van Miert, J. P. A. Dekker^ met ingang van Hen datum van dit liet sluit benoemd tot luitenant ter zee der 3de klasse. Verschillende Berichten Het Italiaansehe stoomschip Atlam- tide, dal de vorige week op de Nieuwe Maas te Rotterdam ter hoogte van de Heyplaat in aanvaring is gekomen met hel Italiaansehe stoomschip Bartoana C en toen tegen den Zuidwal omhoog! is (gezet, is thans lens gepompt. De la ding is gelost, de toekisting iis! aange bracht, en het schip is in dok no. Ill in do Dokhaven geplaatst om te worden (hersteld. Dezer dagen heeft, naar aan de N. R. Crt. gemeld werd, een onderwijzer van de r. k. school te Uithoorn een jongen van ongeveer 10 jaar een klap gegeven, dat hij naar Amsterdam ver)- voerd moest worden, waar tolee'k dat zijn arm gebroken was. Dinsdagmiddag waren op den Vlijt- sch-enweg te Apeldoorn twee jonge tjes van 'M.„ Vajn 4 ein 6 jaar, aan het krij gertje spelen op het erf hunner ouders. Plotseling ging de jongste den weg op, waar juist een vrachtauto kwam aanrij den. Het kind werd overreden. Ernstig Igjew.cnd over het gansche lichaam is het naar liet ziekenhuis gebracht,, waar het (een paar uur later is overleden. De 40-jarige schipper B. te D o e- ium (Gr.) is van de loopplank Van zijn schip te water geraakt en verdron ken. De gehuwde schilder J. v. d. V. te Almelo, is hij zijn werkzaamheden van een ladder gevallen. Hij kwam op 't hoofd terecht en is na eenige minuted overleden. Die recherche te Maastricht hjeeft aangehouden een Duitscher, han- •delsvertegenwcordiger, verdacht van ver duistering van 4000 mark1, te Kessel, gepleegd. Met het oog op de in 1930 te hoiu den wereldtentoonstelling wordt naar de Brusselsche correspondent der N. R. Crt. meldt, met het afbreken van den steiger die de spits van den in reparatie züjlnden toren der Lieve-Vrouwkerk, te Ant werpen omringt; voortgang gemaakt. Na de tentoonstelling zal de werksteiger echter opnieuw moeten worden aange bracht. Uil Toulon bericht Belga dat er aan (boord va,n den torpedo-jager Trcmtoc een ontploffing heeft plaats ge had, waarbij drie leden der bemanning iz'ijïi omgekomen. Eeni is er gekwetst. Onlangs onderging te Neuren berg een boer een blindedarm'-operatie, die vlot verliep. De koorts verminderde echter niet en de boer klaagde voortdu rend over pijn in het onderlijf. Tenslotte wendde de boer zich tot (een anderen dokter, die hem met Röntgenstralen on derzocht en vaststelde, dat dip koorts en de pijn afkomstig waren van een voor werp, dat zich in het lichaam, bevond. D'q boer werd opnieuw geopereerd! en toen vond men in de buikholte een stuk verbandgaas van 45 bij 95;c.M., zooals bij operaties wordt gebruikt en dat door den eersten dokter was vergeten. De patiënt verlangt een schadeloosstelling van 20.000 miark. Scotland Yard heeft thans definitief verklaard, dat het geheimzinnige geval van de gevonden beenderen, die in een tasch op een der Londensche omni bussen waren achtergelaten, een grap is geweest. De voortvluchtige Berlijnsche notaris Aron en Zijn vrouw zijn in eeln! he tel te Constantinopel dood gevonden. Zjij hadden zich door vergift om het le ven gébracht en brieven nagelaten, waar in zij van hun voornemen kennis geven Aron is, zooals bekend, enkele wekten gel- Leden uit Berlijn verdwenen,: na onget- veer 2 millioen markt te hébben ver duisterd. De autobandieten, (die dezer dageu 4e W: e e n e n een hard laoper overvie len en beroofden, zijn gevat. Telegranv- nven uit Weenen melden nu, dat zij bij1 hun verhoor de zonderlinge verklaring' zouden hebben afgelegd het plan te heb1- toen gehad in den grafkelder der Habs(- Ibui-giers in te breken, teneinde zich meester te maken van het lijk van den zoon van Napoleon, den hertog van Beichstadt om het aan de Eransche te vejrk'oopen In den Inacht van Dinsdag op Wofensdag,'s ochtends om één uur ver scheen een twintigtal gewapende mo vers in drie .auto's voor het levensmiddel- lendepol te Brooklynen drongen met de revolver in de hand den schildwacht hun de ijzerer: Gegangspoorl te openen. Zij verrasten vervolgens "vier .andere man nen en den officier van de wacht,i die fij Overweldigden, bonden en (een plrop in de mond staken, en vervolgens nog zes bur gerlijke ambtenaren. Daarop: trachtten zij vier uur lang vruchteloos met ontplof bare middelen de jgroote brandkast op de achtste verdieping van het pakhuis te openen, die 86.000 dollar bevatte. Toen dat niet gelukte, stelden de movers zich tevreden met de noodigje levensmiddelen, waaronder ook eek partij alcohol voor medische doeleinden. Zij wisten onge hinderd te ontkomen. Mijnheer de Redacteur! Het trotsche oud Markiezaat is u dankbaar. Met uitzondering van de bur gemeestersverkiezing in New-York, is er geen plaats ter wereld die zoozeer de aandacht getrokken heeft vanwege eén vacature in het Stadhuis als onze gelief de veste. Maar dat vernuftige menschen nog kunnen strijden over een probleem dat werkelijk zoo heel eenvoudig is, ver wondert mij ten hoogste. Natuurlijk we ten wij allen al lang, wie er hier burge meester zal worden. Een kleine reken som geeft ons het antwoord. Wacht nog eenige dagen totdat er nog slechts een enkele oud-Minister is die geen baantje heeft en dat is de man! Gelooft u misschien dat ik overdrijf, dan bied ik u aan een dubbeltje tegen een kwartje te wedden ten bate van het fonds van de commissie tot beheer (en verbetering?) van den weg VeereMiddelburg, dat wij hier een ex-Excellentie krijgen. Mijn he mel, die brave lieden moeten toch ook leven! En waar geen mensch ter wereld er aan denken zal hen ooit een baantje aan te bieden in den handel of in de in dustrie, zoo moeten zij wel burgemeester worden of ze willen of niet. Abonneer u op de Staatscourant en wacht. Dat humoristisch geluimde dag blad, hetwelk den heer Fruytier voor de door hem bewezen diensten een eervol ontslag aankondigt, zonder de hulp van aanhalingsteekens of zelfs een enkel vraagteeken, zal u binnenkort het ant woord geven. En dan hebben wij meteen een meneer die, behalve een schoone ket ting, ook nog een steek heeft, om dezel ve bij feestelijke gelegenheden op te zet ten. Ik dank u voor de dure plaatsruimte, verknoeid door Uwe onderdanige dienaar, V e e r i t a s. (Zou 't nix voor ex-minister Kan we zen? Als die dan de Kampveersche toren als paleis huurt en inricht, dan kan hij zoo in z ij n ambtsCostuum te water dui ken. En wie weet, hie dikke vrienden Veeritas en burgemeester Kan zoudéh worden. Mocht men den heer Fruytier burge meester van Veere maken, dan strekke tot magere troost, dat een overval van muitzieke Noord-Bevelanders al heel erg onwaarschijnlijk is daar.Red. M. Ct.) Voor het misdeelde kind wordjen de wedadigheids-pöstzegels dit jaar ver kocht van 10 Dec. a.s. af (tot 9 Januari 1930. Ze gelden geheel als gewone post zegels, zijn bruikbaar ook voor brief wisseling met ,het buitenland, doch zijn na 9 Jan. niet meer aan de postkantoren verkrijgbaar. De frankeerwaarde der zegels is U/2, 5, 6 %n 121/2 cent Zij worden ver- kocht voor i3, 6, 10 en 16 cent Tevens worden voor hetzelfde doel in den aangegeven tijd verkocht twee series prentbriefkaarten, geschilderd door Felix Timmermans. Deze briefkaarten-ge ven weer het portret en de huiselijke omgeving van het kind in de 17e eeuw. 't Zijn vr o olijke gekleurde platen vol' tintelend leven en ze kosten f 0,35 per serie van 6 stuks. De "winst dezer zegels en kaarlen kom't ten goede aan de vereenigingen en instel lingen, die zich tot taak gesteld hebben de verzorging van zieke, zwakke, doove, blinde, doofstomme, gebrekkige, achter lijke, verwaarloosde of misdadige kin deren en die den wensch te kennen heb ben gegeven om een aandeel inde op brengst te ontvangen. De netto-opbrengst der postzegels was in 't vorige jaar f 110.742; der brief kaarten f 16.468; met de giften en de gekweekte rente werd totaal ontvangen f 132.871. Deze gelden kwamen aain de verschillende instellingen ten goede. De rekening en de verantwoording van de verdeeling werd door den minister van B. Z. en L. goedgekeurd. De verkoop, in 1924 begonnen, neemt jaarlijks toe. /Als men bedenkt, dat in het vorige jaar niet minder dan 321 ver eenigingen een winstaandeel ontvingen en meer dan 60.000 kinderen op ,deze wijze steun vragen, zal de verkoop ook dit jaar niet teleur stellen. Wanneer iedere Nederlander, oud'ers en kinderen, een postzegel „voor het kind" gebruikte, dan ontvingen de in stellingen meer dan f 200.000 of het dubbele van het vorige jaar en wanneer iedere Nederlander nog een briefkaart er bij gebruikte dan ware de winst meer (dan f 300.000. 't Mooie (van dezen verkoop is, dat iedereen kan meedoen. Een gift van 3 cent is toch voor niemand te veel. Het comité tfe Middelburg, dal zicli ook dit .jaar weer bereid verklaarde, den verkoop jder zegels en kaarten .te bevorderen, wekt daarom ieder op om 't zijne te doen de winst dezer zegels en kaarten op te voeren -tot een peiï, onze veelgeroemde offervaardigheid waardig. De postzegels vzijn verkrijgbaar jaan alle postkantoren; voorts bij de leden van het comité £n bij den Armenraad, Bo gaardstraat D 43. De briefkaarten Zijn uitsluitend bij lautstgenoemden te iverkrijgen. Het co mité hoopt ook dit jaar, gezien /de gun stige resultaten vvan vorige jaren, door den sleun van onderscheidene dames, zegels en kaarten, op nader taan te ge ven dagen, verkrijgbaar te stellen in liet bekende tentje in de hal van <het post kantoor. Het comité te Middelburg. P. DUMON TAK, voorziller. Mevr. DUMON TAK—VAN TRIGT Mevr. WEIJL-SNUIJF. Mej. mr. E. DE VISSER. Mej. J. ERMERINS. Mr. A. J. VAN DER WEEL. G. M. MES. C. O. MANTZ. Ds. L. B. TJEBBES, secretaris. Middelburg, November 1929. Middelburg. Van 1113 Nov. Getrouwd: A. S. de Jonge, 27 j. en H.. M. E. Fastenau, 26 j. Bevallen: J Vermeulen, geb. de Lange, z. F. Cense, geb. de Graaf, d. S. E. Zwigtman, geb. Boone, z. Overleden: M. van Uxem, weduwe A. Geljon, 77 j. J. A. Oerlemans, ongeh. d. 62 jaar. Goes. Bevallen: M. van Rooijen, geb. Midde- weerd, z. C. Voois, geb. Geluk, d. J. P. van den Berge, geb. Pik, z. Z i e r i k z e e. Van 2—9 Nov. Bevallen: J. I. Sim mers, geb. Strooband, z.; H. H. du Croo, geb. Vogelenzang, d. (Vïissingen, i3 Nov. Öp de veiling werden de volgende prijzen besteed: Druiven 35 ct., Bergamot 8—10, Klei- peren 2—3, Gieser Wildeman 3—7, Le Lectier 10, Beurré C'lairgeau 15—21, N. Poiteau 6—7, Pondsperen 5—6, Winter (Louwtje 3—'4, William Duchesse 10— 15, Bezy van Schonauwen 8, Be. Bache- lier 6, Foppeperen Maagdeperen 2, zure Bellefleur 5—8, zoete Bellefleur 3, Steraippel 11—14, Bismarck 4, Honds^ muil 5, Court Pendu 4, Cainp-agnezoet 6 7, Jac. Letoel 3—5, Goudreinet 5—12, Tuinzoet 7—8, Gouidsappél 6, Perzikap pel 2, Dantziger kant 11, Culemburger rood 4, Groninger kroon 8—10, Grauw- zoet, 9, Meigroen 5, Blomzoet 11, uien 1,5—,2,5, spinazie 11—16, spruiten 11— —,21, karoten 4—5, wijnpeeën 2, kleine peeën 3, witlof 20—23, Wagenaars 40, tomaten 20—'23, alles per K.G.; B,oe- rekool 2—'3, roode kool 4,59, savoije kool 510, bloemkool 9—26, alles per istuk; selderie '2,5—3, prei 5—9, peeën 4,5—6, karoten 3—4,5, rammanas 2.5 rapen 1—3, chrysanten 3—7, alles per bos; andijvie 7—171, sla 35—62, beiden per kist. Goes, 12 Nov. Veilingsvereenigjng Z.- Bieveland. Groote veiling: zure kroetappels f 1.50 per 100 K.G. Kleine veiling. Peren: Doyenne du Co- mice 55—<76, Comtesse de Paris 8—20, Duchesse d'Augoulème 1726, Nouveau Poiteau 8—19, Bezy van Schonauwen 5 --14, Soldat Laboreur 18, Josephines de Malines 12, Beurré Clairgeau 17—23, id. Alexander Lucas 10—15, id!. Bachelier 6 16, General Totlelbein 6—9, Jodenperen 412, Le Lectier 29, le Curé 4—10, (bruine Chaumonlel 4—7, groene id. 3 5, Triumph de Jodoigne 24, winter Ber gamotten 4, id. Suikerijen 2—5, id. Louw tjes 6—7, peren zonder zaadhuis 6—8, 'Brederodes 10—14, Gieser Wildeman 7 12, k'leiperen 6—9, 'St. Germain d'Hiver 5, (Dorothea Roya'l 8, St. Remey 46, Pondsperen 48, witte Cozijn 4—6, IJzer, peren 4, Foppeperen 4, afvall- en kroet- peren 0.10—3, alles per 100 K.G. Appéls: Transp. de Croincels 10—0.20, Goudreinetten 9—36, Fransche id. 6—11, Lemoenappels 10—12, Notarisappels 10 30, Lanes Prins Albert 11, Lady Hen- nyker 5—7, Groninger kroon 5—7, Prin cess© Noible 7, Jac. Lebel 4—r6, Bram- ley Seedling 5—8, 'Bismarck 3—5, Rood Bakker 5—6, Hondsmuilen 3—6, zure 'Bjéllefleur 4—10, dubbele zure Belle fleur 6—9, Westl. Bellefleur 3—4, Fran sche id. 3—4, Court Pendu 3—7, Bau- man's Reinetten 56, Grauwzure id. 7, Jonathans 4—6, Eng- Winter Gold Per- main 3—6, Luntersche pippeling 2—5, Reinelte d'Or 3—5, zoete Bellefleur 4 6, id. Campagner 5—9, id. Lindenappe'I 6, id. Ruster 5—7, Bloemzoet 3—6, Geld. Holaart 5, Iluismanszoet 4—5, zoete Arm- gaarde 5—11, Pomme d'Oranje 6—10, afval- en kroetappels 0.50—3, alles per 100 K.G. Diversen: Blauwe druiven 52—64, kas- .snijboonen 59, kasprincesseln 63, toma ten 4—10, mispels 2—11, kweeperen 1— 10, spruiten 13—26, wortelen 1.60. al les pfer 100 K.G.andijvie 2.90—3.20, kropsla 1.70—14.40, Cantonner witkrop 4, witte kool 1, knolselderij 2.50, 'noten 0.5(2—(3.50, alles per 100 stuks; hazen 1.81—(3.46, fazanten 0.99—1.68, pairijzen 0.54—0.64 alles per stuk; bloemen 6— 16, per 100 pot; id. 3—'6 per 100 bos, honing 0.53 per flacon!.

Middelburgsche Courant | 1929 | | pagina 7