BEURSNOTEERING ZEEUWSCH-VLAANDEREN O.D. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W. D, LAATSTE BERICHTEN SPORT AFLOOP AANBESTEDINGEN AMSTERDAM, 13 Not. (Slotkoers). Het eerste getal is de slotkoers van, gisteren, Ret tweede dien van heden. 6 pel. Ned. '22 1035/8—103%. 5 pet. Ned. '18 101%—<101%. 41/2 pet. Ned. '17 100-99%. 3 pet. C. N. W. Schuld 79—75, 12% pet. Idem 60%—60. 5 pet. Zeeuw. H. Bank 100%100%. A. A"dam Bank 181179%. A. Bank Associatie 64%64%. A. Kol. Bank 215—217. C. N. H. Mij. 168—'164. A. N. I. Handelsib. 155—'J52. A. Rott. Bankver. 104%. A. v. Berkel Patent 205-207— 201%-204% A. Houthandel Alberts 94. C. Marg. Unie 336-347—-321-329. A. N. Ford 237-243—'232-234. A. N. Kunstzijdefabr. 131-133%—1126-1295 A. G. B„ Philips 454-457- 443-455. C. Anaconda Capper 166%— '155%. A. Bethlehem Steel 86%-88—83%-84%- A. I. G. Farben 177-178—173%. A. A.N.I.E.M. 315-319—313, A. Borneo Sumatra H. Mij. 1593%—'159. A. Boeton 142-152—147-150. A. Kon. Petrol. 386-389-'380-3)84. C. Shell Union 22%—£2%. A. A'dam Rubber 185-188%180-184:% A. IV. Scheepv. Unie 193-194190-%-1995 A. Cult. Mij. d. Vorslenl. 149—''147%. A. H. A'dam 555-565—'543-553. A. Java. Cult. Mij, 385-389—<380-383. A. Deli Batavia Tabak 382-384—1380- 383. A. Deli Mij. 350-352%—(3491/4-3(51%. A. Senembah Mij. 385-3871399-394. i A. A'dam Thee 80%—(78%. A. N. I. Spoor 2391/3—235. C. Chicago Milwaukee 203%—19%. C. Union Pacific 214—'203. Prolongatie 4%— 4%. Markt sluit flink prijshoudend'. WISSELKOERSEN VAN HEDEN, Londen Berlijn Parijs Brussel Zwitserland Kopenhagen New-York 13 Nov. 12.08 59.23% 9.751% 34.66 48.01 66.35 2.472% 12 Nov. 12.08% 59.22% 9.75% 34.65% 48.01% 66.40 2.47s% 13 November, WEERBERICHT VAN HET K-N.M.L Barometerstanden, Thermometerstanden, <9 uur 43 (gr.,, 12 uur 44 gr., 3 luur '46 gr. Weersverwachting, Zwakke tot matige Z. tot W. wind, gedeeltelijk bewolkt, waarschijnlijk en kele regen- of hagelbuien. Weinig ver andering in temperatuur. Zon en Maan. Donderdag 14 November. Zon op 7.20; onder 4.09. Licht aansteken alle rijwielen, motor rijtuigen en andere rij- en voertuigen 4.39. Maan op 3.13 n.m.; onder 3.40 v.m. Volle Maan 17 November. t «OOGWATER VLISSINGEN. Z o n n e t ij d. bare lagere school, daarover haar ver wondering uitspreekt en den wensch uit, dat bij de aanstaande benoeming uit sluitend zal rekening' gehouden worden mei de belangen van het onderwijs. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FA BRIEKEN VOOR ZEEUWSCH- VLAANDEREN. Bij de Dinsdag gehouden verkiezing zijn hij enkele candidaatstelling herko zen als lid der afdeeling grootbedrijf voor de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Zeeuwsch-Vlaanderen Re heeren I. van Melle te Bjreskens, P. A. Neeteson te Sas van Gent en L. F. M. van Waesberghe te Hulst. Voor drie zetels der afdeeling klein bedrijf werden candidaat gesteld de af tredende heeren A. I. Catsman te Aar- idenburg, A. van 't Hoff te Axel en G. Stevens te Overslag, benevens L. Fricot te Hulst, M. C. F. van Goethem te Sas van Gent en E. H. de Milliano te Oost- buig. AARDENBURG. Naar „Zelandia'' ver neemt, zal nog in den loop dezer maand de Raad van Beroep, bestaande uit zes leden niet te Aardenburg woonachtig bij eenkomen. Dit college zal in zijn eerste züting wachtgelden hebben vast te stellen voor het personeel van bovengenoemde instel lingen en over eventueel gerezen geschil len hebnen te beslissen. Voor de R.K. Armeninstelliüg treden als leden van bovengenoemden raad op de heeren Dr. J. ten Berge te 's-Graven- hage* rnr. J. Ouben en mr. H. J. jMj- Dorbeck, Deiden wonende te Breda. SLUIS. Toen Maandagochtend de ho telhouder van een hotel Ln Sluis een logeergast ging wekken, die den avond te voren in het hotel was aangekomen;, kreeg hij geen gehoor. Men gaf daar verder geen acht op, denkende dat de man nog sliep, doch toen men eenigen daarna nog geen gehoor kreeg waar schuwde men de politie die hij het be treden van de logeerkamer den man ge heel gekleed, dood op bed vond. Uit geen enkel stuk kon 's mans identiteit worden vastgesteld. Aangezien "hij bij zijin komst in het hotel Fransch sprak, wordt vermoed dat hij van Belgische of Fransche nationaliteit is. Zijn lichame lijke gesteldheid alsmede zijn kleeding doen 'denken aan iemand uit zeer gegoe den kring. Hij was hij zijn komst gekleed in (smokinigcosthum. Aangezien nader is gebleken, dat de dood. onder verdachte omstandigheden heeft plaats gehad, fs het Lijk op last van de justitie in beslag genomen en zal het gerechtelijk worden geschouwd. Donderdag 14 Nov. 11,26 Vrijdag 15 v. 12 03 Zaterdag 16 12.36 Zondag 17 13 13 Maandag 18 13.51 Dinsdag 19 14.35 Woensdag 20 15.24 stand werd gebracht. De personentrein van 5.08 (richting Roosendaal) onder- rond hierdoor een half uur vertraging. I HANS WEERT. Maandagavond verga derde de piostduivenvereeniging „,De Blauwe Doffer". Uit het jaarverslag van" Iden secretaris bleek, dat geaurend.e het Bfgelnopen vliegseizocn 1 *700 duiven zijn verzonden. Tot bestuursleden werden ge kozen de heeren M. Krombeen, voorz. (aftr.), J. P. Thesuaart, secr. (aftr.), SV. Rijn, penningmeester, M. Willem" - sen, C. Smallegange, E- Nieuwenhuijse. Half December zal alhier een tentoonsteli- ling van postduiven worden gehouden. HANS WEERT. De schepen Zuid-Hol land geladen met zand en Jeanne gela den met kolen zijn op de MiddelpLaat (O. Schelde) omhooggevaren en Mijven zit ten. Door de firma Iloogenboözem en v. d. Tak zijn beide schiepen welke reeds water in de ruimen hadden), te Wemel- dinge binnengebracht. Genoemde firma is thans bezig het binnengedrongen war ter uit de ruimen te pompen. NOORD-BEVELAND, COLUNSPLAAT. Dinsdagmorgen is be «loten tot verzending aan den gemeente raad van een motie, die de vorige week is aangenomen, door de commissie van toezicht op het lager onderwijs, waarin zij ten aanzien van de vervulling van de vacature van onderwijzeres aan de open- HET WERKTIJDENBESLUIT, In de groote achterzaal der sociëteit ,,St. Joris" alhier vergaderde gister avond de vereeniging „Handelsbelang" over bovenstaande kwestie. Ook leden der zustervereenigingen waren aanwezig. Na vaststelling der notulen en voorle zing der ingekomen stukken, o.a. het be kende besluitvan den Alg. Ned. Bond van Handels- en Kantoorbedienden, en een adres van den R. K. Bond, dat hun wenschen parellel gaan met den Chr. en den Alg. Bond. De voorz. deelt mede, dat de bestu ren der drie middenstandsorganisaties hebben vergaderd. Het eindresultaat was, dat er een meerderheid is, die er niets voor voelt gedwongen een halvén dag te sluiten en een minderheid van tegen overgestelde meening. Het meerderheids standpunt zal verdedigd worden door den heer Helder, het minderheidsstandpunt door den heer Boasson. De heer Helder uit zijn vreugde dat er contact gezocht is met de drie midden- standsvereenigingen. Het werktijdenbe sluit vergt veel van onze zaken, we zijn verplicht ons winkelpersoneel een hal ven dag vrij te geven. We moeten de wet uitvoeren, doch hoe? Er zijn drie mogelijkheden: le een halve dag slui ting van alle zaken; 2e. branche voor branche; 3e. overleg met het personeel, elk voor zich, welke middag het beste is. Het tweede standpunt acht spr. uit gesloten, daar de branches zoo in elkaar grijpen. Spr. acht het derde het beste Hel personeel, althans 't gedeelte dat georganiseerd is, wenscht een halven middag in de week alle zaken te sluiten en zal als geen overeen,sslemiming wordt bereikt, zich wenden tot den raad. Wette lijk gedwongen zullen we echter niet licht De winkelsluitingswet voorziet alleen in de mogelijkheid, dat waar geen overeen stemming is te vinden, de raad ingrijpt Doch spr. meent dat eventueel wel de gelijk ook een hooger beroep open staat Zullen we vrijwillig een halven dag sluiten of niet? We moeten dit beschou wen uit een algemeen standpunt. Wat is het belang van de stad en wat dat van den middenstand? Dan nemen we ook in oogenschouw de belangen van het personeel. Hun belang hangt, ten nauw ste samen met dat van ons. Er zijn alge meene bezwaren voor de stad. Wanneer de zaken gesloten moeten worden, dan mag er ook niet geleurd worden, dan mag er dien middag ook werkelijk niets ver kocht worden. Middelburg verkeert in een eigenaardige positie. De stad gaat eerder achteruit dan vooruit. Maar de wihkelstand neemt toe. Middelburg is d winkelstad en trekt veel vreemdelingen Op dat vreemdelingenverkeer drijft Mid delburg. Vlissingen heeft geen achterland, de zaken zijn daar aangewezen op de stad zelf. Vlissingen komt wel hier win kelen, doch hoeveel Middelburgers in Vlissingen? Spr. lijkt het daarom het beste dat 'ieder in de regeling van den halven dag vrij blijft. (Daverend applaus). De heer Boasson verdedigde het standpunt der minderheid. Spr. gaat te rug tot don tijd!, toen 'da winkelsluiting nog onbeperkt was, hierop is gevolgd de 9 uur sluiting. De 8 uursluiting werd eerst overal toegepast toen de overheid in greep, hoéwei eerst, toen de groote meer derheid de winkelier zich voor een acht uursluiting had uitgesproken. Spr. con cludeert dat die achtuurwinkelsluiting aan den middenstand geen schade heëït gebracht. Wat de eigenlijke kwestie betreft: Het groepenstelsel, waarbij gedeelten van het personeel om beurten vrijaf krijgen, is alleen voor de grootere bedrijven moge lijk. Het nemen van meer personeel zou hier een oplossing kunnen zijn, ware het niet, dat dit de toch reeds hooge onkos ten van den winkelier zeer vermeerdert. Voor kleinere bedrijven met gering per soneel is het vraagstuk nog moeilijker, omdat daar het missen van een winkel bediende nog veel sterker gevoeld wordt en ook het vermeerderen van het perso neel onevenredig groote kosten mee brengt. Het argument dat in dergelijke zaken de patroon dan maar wat meer moet bijspringen, lijkt spr. een gering schatting van het werk van den patroon in het algemeen, die toch reeds voortdu rend en ten allen tijde voor zijn zaak werkt. Spr. ziet als eenige oplossing de mid dag-sluiting op een der laatste da gen van de week, waarbij voor sommige bedrijven desnoods eenige uitzonderings bepalingen kunnen worden ingelascht. Spr. is overtuigd dat een enquête on der de winkeliers zonder personeel als uitslag zou hebben een meerderheid voor die middagsluiting. Of de middagsluiting schade kan be rokkenen aan Middelburg? De achtuur sluiting, die een vermindering bracht van verkoopgelegenheid, bracht geen omzet vermindering bij de winkeliers teweeg. Spr. ziet niet in, waarom bij een middag sluiting dit wel zou geschieden. Wanneer de maatregel is toegepast, heeft het per soneel zich daarnaar ingesteld. Wat de invloed op het vreemdelingen verkeer betreft, dit is in hoofdzaak van beteekenis van Woensdag tot Vrijdag, daar de groote meerderheid den Donder dag wil bijwonen. Daar het vreemdelin genverkeer zich in hoofdzaak bepaalt tot de zomermaanden, zal het wellicht mo gelijk zijn voor de maanden Juni, Juli en Augustus uitzonderingsbepalingen te ma ken voor die winkels, die artikelen ver- koopen, welke voornamelijk door vreem delingen gekocht worden. Spr. spreekt ten slotte een woord van protest tegen de opvatting als zou ge makzucht der voorstanders van de mid dagsluiting de drijfveer voor hun stand punt zijn. De scherpe onderlinge concur rentie maakt het tot een eisch, dat dit woord niet in het woordenboek van den winkelier voorkomt. (Applaus). Na deze redevoeringen ontstond een evendige discussie. De heer Helder zou niet graag de >laam op zich willen laden, dat de min derheid eigen belang zoekt. Spr. gelooft dat die ook het algemeen belang op het oog heeft. De kleinere middenstand kan zich niet op één lijn stellen met den groo teren. Koopen is dikwijls een opwelling van het oogenblik. Voor overgangsmaat regelen voelt spr. niets, Binnen een jaar zouden alle winkeliers artikelen in het elang van de vreemdelingen verkoopen Zoolang we geen wettelijken dwang heb oen, moeten we niet beginnen met die middagsluiting. (Bravo en applaus). De heer Boasson hoopt van gan scher harte dat het te nemen besluit in het belang zal zijn van den middenstand. Spr. heeft de overgangsbepaling slechts bedoeld als een voorbeeld. Spr. is over tuigd dat er vele moeilijkheden kunnen worden overwonnen. De heer Mink vraagt of de heer Bo asson ook soms bereid is Donderdagmid dag te sluiten, Vrijdag en Zaterdag is het voor velen moeilijk. Sinds we de ver plichte winkelsluiting hebben, wat is er van Middelburg geworden? De winkel stand is er niet op vooruit gegaan. Laten we van de vrijheid gebruik maken zoo lang de wet ons nog geen verplichting oplejt. De heer Boasson zegt dat hij slechts heeft gedacht aan Vrijdag of Zaterdag. Vrijdag is voor vele winkels een stille dag. Spr- is overtuigd dat de middenstand niet achteruit gaat. Het personeel heeft bedoeld dat bij vrije Zaterdagmiddag van den Vrijdag a. h. w. een Zaterdag wordt gemaakt. 1 De heer H e n n i n g betoogt dat in Amsterdam de sluiting gevraagd is op Vrijdagmiddag en in Rotterdam op Don derdagmiddag. De heer Boasson zegt dat niet ab soluut aan den Zaterdagmiddag wordt vastgehouden. De heer G r o o 1 is tegen den algehee- len vrijen middag. De zaken worden dan hoe langer hoe meer naar de café's ge bracht' en de winkeliers zitten met de lasten. De heer Mink wijst op de moeilijkhe den van Vrijdag- of Zaterdagmiddagslui ting. De heer Leijdesdorff zegt dat welke middag thans niet ter zake doet. Spr. is het eens met het standpunt van den heer Helder. We moeten ons niet de das om laten doen. Spr, vindt het op zijn zachtst uitgedrukt een schandaal om alles een middag te sluiten. Wij hoeven niet te kruipen, maar wij zijn er voor de klanten. (Applaus). De heer van Aartsen betoogt dat wanneer op een dag alle zaken gesloten zijn, het personeel toch ook niet kan win kelen. Spr, lijkt het daarom beter zelf een vrijen middag te regelen. De heer H e n n i n g betoogt, dat het in het belang van Middelburg is, wanneer we vrij blijven. Laten we dat beetje vrij heid dat we nog in onze zaken hebben, gebruiken. De heer Lambermont staat aan de zijde der minderheid. Spr. acht deze op lossing een uitkomst. De vrije Zaterdag middag voor de winkels kent men al ja ren in Engeland. Zeer vele vreemdelin gen hooren tot deze natie. Daarvoor is het dus geen bezwaar. Wil mlen groeps gewijze den vrijen middag invoeren, la ten dan de groepen onderhandelen over den middag, die het best daarvoor ge schikt is. Spr, wijst voort op de zeer groote lasten, waaronder de caféhouders gebukt gaan. De heer Helder betoogt dat het er weinig toe doet, of de Engelschen den vrijen Zaterdagmiddag kennen, Wij moe ten aan hen verkoopen. De heer Henning betoogt, dat er in Engeland geen algemeene sluiting is. Enkele groepen hebben het recht ge opend te zijn. Na nog eenige discussie wordt door den heer Helder, mede namens de heeren Schulte en Leijdesdorff, de volgende mo tie ingediend: „De vergadering, gehouden in de socië teit „St. Joris" op Dinsdag 12 Nov. 1929; gehoord het voor en tegen van een winkelsluiting op een der middagen in de week, besluit: lo. tmede te gaan met de meerderheid' van de besturen der drie middenstands- vereenigingen om geen dag van sluiting aan te wijzen, en aan de patroons over te laten de werktijden in hunne zaken in overleg met hun personeel te regelen, zooals de belangen hunner zaken dat eischen, en 2o. deze motie ter kennis te brengen van de besturen der personeelbonden en aan de pers." Deze motie werd nadat over den tekst eenigen tijd was gediscussieerd, met vrij wel algemeene stemmen met zitten en opstaan aangenomen. De heer Stofkoper zeide toe, dat het bestuur diligent zal blijven als van andere zijde om inmenging van den raad inzake den algemeenen vrijen middag ge vraagd zal worden. Bij de rondvraag kwam nog ter sprake de kwestie van den huurkoop bij de P. Z. E. M„ wat bij de begrooting voor 1930 van de provincie is behandeld. Het be stuur zal hierop letten. Voorts werd door dhr. H e e r öl d! t gesteund door den heer Lamber mont, gewezen op de moeilijkheden voor de vergunninghouders door die be staande sluilingsverordeningen. KERKNIEUWS. Wybert-tabIetten on der het oefenen ter bescherming van de keel, vóór het op treden ter zuivering van de stem. UIT MIDDELBURG. In de heden gehouden vergadering ran de Prov. Staten ran Zeeland zeide de heer v. Dusseldorp (Ged. St.) dat, al weten Ged. Staten officieel nog niets, hij wel kan verzekeren er van afbreken der onderhandelingen inzake verkoop van de tram, geen sprake is. Plaasgebrek dwingt ons voor beden uiermede te volstaan. Het volledige verslag volgt morgen. TWEEDE KAMER. Bij de voortzetting der algemeene be schouwingen over de (Staalsbegrootiiig zeide de heer Knottenbelt %ib.), dat Je liberalen meer democratisch zijn dan de soc. dem. en dat een parlementair ka binet mogelijk is als de beginselen der rechterzijde de homogeëniteit kunnen waarborgen ook zonder omschreven pro gramma. EERSTE KAMER. In de heden gehouden vergadering werden enkele kleine wetsontwerpen angewomen, waarna de voorzitter mede deelde dat het Jn zijn bedoeling ligt, de Kamer tegen '10 tof 17 Dec. weder bijeen te roepen. UIT DEN HAAG. Op de Regentesselaan werd hedeaeten groenten'koopman door zijn eigen wagen overreden en gedooid. POSTVLIEGTUIG HERSTELD- Het postvliegtuig PH-AEO, dat op weg van Amsterdam naar In dié bij Satul in Siam. een noodlanding moest maken en toen ernstig beschadigd ,werd, is naar AnetaJ-Vas Dias meldt pp Andir hersteld. Het heeft proefvluchten gemaakt die goed geslaagd zijn en iliet vliegtuig vertrekt 19 dezer naar Hjolland. BEURSOVERZICHT. AMSTERDAM, 13 Nov. 3 uur. V.D. Reeds hedenmorgen bleek dat met» de (nieuwe reactie welke gisteren In New- York, heeft plaats gevonden, niet onge merkt zou laten passeeren doch alles Mjeengenomen kan toch geconstateerd worden dat het nog is meegevallen. Op ochtendbeurs over de geheele linie verliezen, doch in het officieel verloop hier en daar eenig herstel, waardoor het peil van gisteren werd bereikt. Philipsaand. daalden tot 445, maar lie pen weer tot boven 450 op. Margarine Unies evenwel een verlies van pl.m. 15 pCt. Van een neiging om tot aankoop over te gaan, was niets fe be merken. Calvé Delft eveneens lager. Aku's tusschen 126 en 129, zoodat de claim geheel waardeloos is. Prolongatie 4J pCt. (Benoemd tot notabel der Ned. Ilerv. kerk te Iloedekenskerke de heer J. L. Allewijn (aftr.) Na Zondag in den voormiddag- dienst bevestigd te zijn door ds. K. P. Datema te Tholen, deed ds. O. J Van Rootselaar, overgekomen van Blauw kapel, zijn intrede bij de Ned. Herv Gem. te Poortvliet. 'Hij verbond zich aan zijn nieuwe gemeente met een pre di'katie over Matth. 13 vers 3, laatste ge deelte. Na de gebruikelijke toespraken tot den kerker,aad, de kerkvoogdij, den burgemeester, het hoofd der school enz verzocht de oevestiger-c on sulent de ge meen te den nieuwen leeraar toe te zijnjgen Ps. 36 vters 3. Zoowel des voor- ,als des namiddags was de kerk stampvol. Tol kerkvoogd bij de Ned. Herv. Geim. te Oostuurg is herkozen door het college van notabelen, de heer I;. J. van Houle en gekozen in de vacature D. Herman de Groot, de heer J. H. van Kampen. Bij de benoeming van notabelen der Ned. Herv. Gem. te Schoondijke is als zoodanig herkozen de lieer J. 1'. van Male. In de vacature C. A. Schijve, die zich niet meer beschikbaar stelde, moet herstemming (piaats lieDben tus schen de heeren tl. F. van Rosevelt en P. Koster. In de wegéns benoeming tol kerkvoogd ontstane vacature van den heer W° F. Versprille,, moet herstem ming plaats hebben tusschen de twee ren P. Koster en J. F. van Rosevelt. Op 53-jarigen leeftijd is overleden ds. H. G. van Wijngaarden, voorganger der Vrije Gemeente te Amsterdam. Na achtereenvolgens predikant te zijn geweest Dij de Ned. Herv Gemeenten te Abbenbroek, Hauwert en Almelo werd hij in 1917 benoemd tot voorganger der Vrije Gemeente te Amsterdam. Hij was destijds ook candidaat geweest voor het bezetten van de ledig gekomen Neder- landsche predikantsplaats te St. Peters burg. Ned. Herv, Kerk. Aangenomen het beroep naar Eek en Wiel door ds. W. J. van Lindonk le Hoedekenskerke. Bedankt voor het beroep (toezegging) naar Ooslburg door Ids. D. van Dijk, voorganger bij de Vereen, van Vrijz. Herv. te Amsterdam. De 25ste partij tusschen dr. Alje- cMn en Bogoljubow is te Wiesbaden ge ëindigd met remise. Dr. Aljechin heeft hier de noodzakelijke 15% winstpunten behaald en blijft dus wereldkampioen. Door den hoofdingenieur, directeur van den Rijkswaterstaat werd hedenmor gen alhier aanbesteed: a. het onderhoud der (bodemdieple m de buitenhaven van het kanaal door Walcheren te Veere, in de Stadshaven al daar, in dé Wester- of Koopmanshaven te Vlissingen en in !de haven te Breskens ge durende 1930. Inschrijvers: E. van Noordemie, She- drecht, per kubieke Meier opgebagger de specie 17.5 cent hij 48-urige ea 15.7 bij 55-urige arbeidsweek; N.V. v.h. F. Looijen, Gorinchem', 15.2 en 13.2 cenlj firma Joh. Kraaijeveld, Sliedrecht 1*4 en 12% cent. b. het onderhoud der havenwerken, te Breskens gedurende 1930-'31 en '32. Ra ming f ,16.000 per jaar. Inschrijvers: G. v. d. Klippe, Vlissingen, f 16.400; P. Dek ker Veere, f 16.380; Iz. Lagasse. Koude- fkerke, f 16.350; J. van 't Hof. Hoek f 16.237; Th. Cambier, Breskens, f 15.998 J. J. Jansen, Middelburg, f 15.997, P. J. v d. Sande, Breskens, f 15.874 en P. J. de Bourgraaf, Wemeldinge, f 15.690. alles per jaar; c. het onderhoud van het kanaal door iZ.uid-Bpveland gedurende 1930, '31, en '32. Raming f24.000 per jaar. Inschrij vers- L. P. Korstanje, Wemeldrnge, f '>4 640- J. J. Jansen, Middelburg, f 24.900; C. v. d. Klippe, Vlissingen, f 24.490, N.V. Th. Smeulers. Rotterdam f 24.480;'P. Dekker, Veere, 24.070v P. -J f 24.480- P. Dekker, Veere, f 24.070, P. J. ten, Hansweert, f23.600, alles per jaar. erkeer3 w«zenPost Teiegrafóe I n d. Stoomvaartlijnen. Patria (uitreis) 12 te Sabang. Prinses Juliana, 12 v. Algiers, Am sterdam n. lava.

Middelburgsche Courant | 1929 | | pagina 2