[and wondjes J Zaterdag tusschen 4 en 8 uur is, lay „Het Vad." meldt, tijdens-de af- ezighcid van de bewoners, die in liet liitenlaind verblijf hielden, door opemi- luiting ingebroken te Rijswijk], i ONDERWIJS PUHOL Verschillende Berichten BRIEVEN UIT AMERIKA. BUITENLAND Duivendijke wegens diefstal van een houten balk in den nacht vant 3 op 4 Aug. 1929 te Duivendijke. Eisch en uitspraak ieder f 10 of 10 dagen hechtenis. t U. 1ST., 54 jaar, landhouwersknecht te kerkwerve, wegens wederrechtelijke toe- eigening van een baal Larwegries, toe he li oo rende aan G. Verseput, welke haal hij op den Zandweg had gevonden. Eisch f 20 of 20 d. h., uitspraak f 15 of 15 d. h. Rechtbank Breda. Maandag 21 October j.l. werden voor ien Politierechter der Bredasche recht bank o.m. de navolgende zaken b^hain- leld en uitgesproken: tegen M. J. K., slager te St. Maar- eins dijk, die op 12 Juli j.l. in een ;afé te S che r pe n is se |M. A. Kot ïad mishandeld, door dezen eenige flin- ce vuistslagen in het gezicht toe te ihengen, eischte de officier van- Just. 3 v-eken gevangenisstraf. Uitspraak. cou- orm; A. v. H., kooiker te St. Philips- and die op 11 Juli j.l. in gemelde iemeente M. Lindhout in het gtezicht ge- lompl had, werd door den politierechter vereenkomstig den eisch van- den) offi- ier van justitie wegens mishandeling eroordeeld tol een geldboete van f 35, ubs. 35 dagen hechtenis. Benoemd tot hoogleeraar aan de /rije Universiteit te Amsterdam, faculteit /is- en Natuurkunde, om onderwijs te ïiven in de Natuurkunde, Dr. G. J. Sizoo Eindhoven. (Reeds gemeld in een deel der oplage fan ons vorig nummer.) doen pijn bij den arbeid en leiden vaak tot verzwering of bloed vergiftiging. Reinig ze altijd dade lijk en behandel ze verder met loos 30-60-90 et'. (Ingez. Med.) De lijnwerker K., die Zaterdagmor gen door een trein werd aangereden, is :ort na zijn aankomst in het ziekenhuis Ie Breda aan de bekomen verwondin- ;en overleden. De man laat een talrijk [ezin achter. De 40-jarige bootsman J. K. uit lernis, aan boord van het in de Waal- laven te Rotterdam liggende s.s. Imilie L. D. is in 'n ruim met zijn hoofd Bekneld geraakt tusschen een neerko- lenden knijper en een opkomenden bint. |e man was op slag dood. De lieer J. O. uit Oo ster hout. Je zich dezer dagen per rijwiel naar reda Ibegaf, werd -op den Steenweg; aan treden door een auto, zóó,, dat hij op 3t voorste gedeelte v,in den w'agan te- jicht kwam, terwijl zijn rijwiel er onder ïraakte. De heer O. trachtte door de aorruit den chauffeur op zijn gevaar- Iken toestand opmerkzaam' te maken; Ivergeefs. Met groote moeite bereikte J. toen het portier vjan den voorbijrijden- auto. Toen-schijnt hij door de inzit'ten- m van de treeplank geduwd te zijn. I,n |jn val kon hij zich nog grijpen aan een defoonpaal, waardoor hij slechts een |ibeduidende wonde aan dje knie opliep. De heer O. werd door een motorrijder van eein en ander getuige was geweest den zijspanwagen opgenomen, waarna achtervolgingvan de auto begon. Na In zeer moeilijke .achtervolging werd de l'ito tot stand gebrcht Twee der inzit- jnden, beiden onder de,n( invloed" van rken drank verkeerende wisten te ont- happen. Ontvreemd zijn: een partij tafelzilver Ir waarde van f 150, 2 bankbiljetten lin f 10 en de volgende schilderijen: In Rubens, voorstellende mannenkop in Jvart fluweel zwarte lijst, formaat 41 hij 3, waarde f 15,000; een Ribera, voor ellende Maria met Engel, formaat 72 Ij 65, zonder lijst, ter waarde van 10.000; een Weissenbjruch, voorstel- Inde een boerenhofstede, houten paneel innaai 28 bij 20, ter waarde van f450; Jan Bosboom, aquarel, 20 bij 16, op lilerieur, ter waarde van f 250 een win- l.rgezicht, schilder onbekend, formaat jfc bij 39, houten paneel zonider lijst laarde f 40. De twee eerste schilderijen lad de bewoner in commissie, terwijl andere zijn eigendom waren. Per stoomschip „Borneo" van de toomvaart-Maatschappij Nederland, is 3 Amsterdam aangekomen een nieuwe pin winst van Arlis, de ex -leger ofi f ajtï t tadjah. Het uitladen en naar buiten bren- en geschiedde niet zonder moeilijkhe en. Hij weegt 3000 kilo, en ook moest e poort, die niet hoog genoeg bleek, oor een hooger hek vervangen worden. Radjah zat in een krat. Eerst scheen ij weinig zin te hebben om buiten te omen Aan zijn beide voorpooten werd toen een kabel bevestigd, aan elk waar aan twaalf man trokken. Een rukje te rug van Radjah was voldoende om twaalf man tegen den grond te trekken. Maar daarna werd hij Williger. De nieuwe olifant is 10 jaar oud. Zondagmiddag we;rd iin de Toren- sche allee tusschen Dieren en Brum- men een wielrijder door een auto aange reden. Doodelijk gewond werd de man naar het ziekenhuis vervoerd. Tengevolge van het sterke remmen maalde de auto een draai en sloeg tegen een1 boom, met gevolg dat twee mzilte-nden gewond wer den door brekend glas van de voorruit. De auto werd deerlijk gehavend. Een week geleden vond D. K., in woner van Zandvoort, op het strand aldaar, een goedverpakte bus. Men ver trouwde den inhoud niet want toen' hij Zaterdag het gevondene wi'lde onderzoe ken, ontploften de slaghoedjes die in de bus verpakt waren. K. werd over het geheele lichaam zwaar 'gewond. Nader wordt gemeld, dat de getrof fene zoo goed als zeker voor zijn geheele leven verminkt zal zijn. Nog steeds spoe len bussen slaghoedjes aan. Tot nu toe zijn al 200 bussen bij de politie te Zand voort gedeponeerd. Men vermoedt, dat zij afkomstig zijn van een Russische hout boot - In het Ziekenhuis te Enschedé is overleden het zoontje v,an den fa brieksarbeider M., dat bijna onafgebro ken sedert den cycloon in 1927 en tenge volge van dien in het Ziekenhuis was opgenomen, meldt de „Geld. Bode". Dit jongetje werd door invallende muren destijds verwond. De heer R. teRinsumageest (Fr.) vermiste dezer dagen een bedrag van 1000. Enkele dagen later lag des morgens een portefeuille met 1000 gulden onder het raam doorgeschoven. Ame-ta, meldt uit Soekaboemi. Tien gewapende inlanders in Njalindoeng met zwart gemaakte 'gezichten overrom- 'pielden een ouden inlander, die het 'plan had naar Mekka te gaan, waarvoor hijl f 5000 (had opgespaard. Een bij den ouden man inwonende neef maakte 's nachts djei dejür oipen, toen een angstige slem om toegang vroeg. De tien 'bandiete(n: overvielen den neef en 'kapten hem met een gloloik' in den rug, ,zoodat hij neerviefl, 'waarop de oude man uit zijn kamertje kwam. Onmiddellijk vielen 'de mannen hem aan en sloegen hem' den rechter pols af" waarna den man o.m. nog kap- wonden in borst en rug werd toege bracht. De bandieten 'verdwenen met (me deneming vain ide f 5000. De toestand van dien neef en den ouden man is zeer ern stig. Zes van de 'kerels zijn aangehouden. Naar het "W. B. uit B e r 1 ij n meldt, is sinds Woensdag de advocaat en no taris dr. Siegfried Aron na het plegen vam verschillende verduisteringen., met zijn vrouw voortvluchtig. Dr. Aron gold algemeen als zeer be trouwbaar. Het schijnt, dat hij ongelukkig gespeculeerd heeft. De Berlijnsche notaris Aron heeft de stad Waldenburg voor een bedrag van ca. 600.000 mark benadeeld. - Maandagavond brak brand uit in de bovenverdieping v,an een fabrieksgebouw in het Zuiden van B;er'lijn, in de onmiddellijke nabijheid van 'het waren huis Rarstadt en een groote bioscoop gelegen. De brandweer bestreed het vuur met 14 slangen, doch het duimde ge- ruimen tijd eer zij den brand meester w'as. De bovenste verdiepingen brandden uit, de m,aterieele schade is groot. In een cfiemische fabriek in een 'builen wijk' van Parijs ontploften Vrijdag verschillende groote benzinetanks, waar door het geheeie gebouw in brand ge raakte. De brandweer moest het geheele gebouw onder water zetten. Juist pp het oogen'blik dat de (ontploffing 'plaatsvond, verlieten de arbeiders de fabriek. Vijf ar beiders raakten in 'brand en kregen ernstige brandwonden. Bij de blussching kregen verder acht brandweermannen door de opstijgende dampen een gasver giftiging. - Dicht bij Ihet gare St. Lazare te Par ij s, in een stille straat hebben twee individuen de gewone truc uitgehaald een heer te Vragen,, hoe laat het is en zich daarna op hem geworpen om hem Van een gouden horloge en een som van 13.000 francs te berooven. De heide onverlaten izijn onmiddellijk gevolgd en een hunner is> ten slotte in de stevige knuisten van een inspecteur van de geheime 'politie geloopen. Hij is achter slot en igrendel gezet en het 'bleek dat het een '24-jarige Hollander, An- jdrijes Bakker is, die zich te Parijs voor handelsreiziger uitgeeft. De maat wordt gelzocht. - Uit .Civita Vecchia wordt gemeld, dat op het vliegterrein van Furbanne een 15-jarige herdersknaap door een bom in stukken is gereten. Hij was op het met roode vlaggen afgezette terrein gekomen, waarop militaire vliegers bij hun oefenin gen bommen hadden afgeworpen en had tegen een niet ontplofte bom geschopt, met liet gevolg dat deze wel explodeerde. - De „Neue Freie Pres'se" geeft na dere bijzonderheden over de verduiste ring, door den vertegenwoordiger in Oostenrijk van de Olie fabrieken Cal- vé Delft gepleegd- De thans gearresteerde is de zoom van den in 1928 overleden vertegenwoordi ger wiens plaals hij na den dood van zijn .vader innam, nadat hiji van 1923 tot 1928 procuratiehouder geweest was. Als vertegenwoordiger genoot hij vaste pro visie 'vain den omzet, waardoor hij een inkomen van ruim 50.000 shilling genoot. Volgens opdrachl uit Delft werden op het kantoor iin de Lainzenstrasse om de twee of drie dagen lijsten van de ge- incasseerde bedragen opgemaakt, die dan mei hel geld moesten worden opge zonden naar Delft. Hij hield deze lijsten echter .aehler; ze werden een jaar lang in hel bureau van den vertegenwoordi gen procuratiehouder legen wien ook riechtsingang is verleend, maar die nog op vrije voelen is gelaten opgeborgen. Nu en dan nam de vertegenwoordiger een van de steeds talrijker wordende incasso-lijsten en zcxnd die met het daar mee overeenkomende bedrag naar Delft. Toen de directie argwaan begon te koes teren werden twee accountants naar Weenen gezonden ,die totaal vijftig ach tergehouden lijsten vonden, waarop een ibed?aig van 610.000 shilling voorkwam, dat 'dus niet opgezonden was. De ver tegenwoordiger bekende onmiddellijk de verduistering, waarmee hij in 1924 be gonnen was. De aanleiding] tot de valsch- heid is een beursspeculatie, d]ie ongeluk kig uitliep en een verlies' van 25.000 shilling veroorzaakte. De gearresteerde vertegenwoordiger voerde volgens het blaid een grooten Staat in de villa ,'die hij in de Watt- manngasse bewoonde. Hij is getrouwd en heeft drie kinderen. Hoe eigenaardig hij met heL verduisterde geld omsprong is pok uit het onderzoek gebleken. Zoo kwam het voor, dat hij, om goede klan ten- niet te verliezen ,hum een extra (korting toestond van drie procent, een hoogere korting dan hij zelf van de fir ma als premie genoot. Niet minder dan 120.000 shilling leende hij renteloos aan kennissen en 35.000 shilling schonk hij aan behoeftigen. Ook betaalde hij' van het verduisterde geld sommige oninbare posten van gefailleerde klanten. Bij zijn bekentenis beweerde d!e vertegenwoordi ger te hebben gehoopt door vergrooting van den omzet in staat te zullen zijn, den grooten schadepost aan de firma té Delfl te hebben kunnen vergoeden. (Van onzen bijzonderen correspondent). De geluidsfilm. Dubbelgan gers voor de gevaarlijke film scènes, Be muzikale dub belganger niet geaccepteerd, De technische problemen. De „knallende" kus. Pa* rijsehe Boulevardgeluiden, Nog veel dient verbeterd. Op een goeden dag ontwaakte Holly wood, geeuwde, deed zijn morgengym- nastiek, stapte in de auto naar de studio en merkte daar dat het spreken moest. Niet alleen spreken, maar ook zingen en bovendien nog een instrument spelen. De geluidsfilm draaide Hollywood had altijd dubbelgangers gekend; wanneer 'n sprong over den afgrond gedaan moest worden of van een trap gerold, dan knap te een onbekende waaghals dat op. En dikwijls deden ze dat niet, maar beland den in het ziekenhuis of op de begraaf plaats. Onder de duizenden rondloopende figuranten zijn er altijd, die op het ver zoek om vrijwilligers antwoorden en voor een paar honderd dollar of minder hun nek willen wagen; langzamerhand werd het een apart baantje, zoodat er deskun digen in vliegongelukken, auto kantela- rijen, klimpartijen e. d. zijn, van beider geslacht natuurlijk. Sommigen hebben 't al een paar jaar uitgehouden, al vertoont hun skelet voor de X-stralen het noodige gelijm en gekram. Onder de groote ster ren zijn er verschillende, die hardnekkig geweigerd hebben het gevaarlijke werk door een dubbelganger te laten doen; on ze ridderlijke Douglas Fairbanks behoort daaronder en ook de zoo betreurde Va lentino stond er voor bekend geen gevaar te duchten. Toch moet men dit niet uit een oogpunt van volslagen lafheid be schouwen, al zullen velen blij zijn, dat de regisseur hen nimmer voor de keus stelt. Daargelaten of de betreffende acteur of actrice den moed en de behendigheid heeft een stout stukje te volvoeren is de mogelijkheid, dat bij zich ernstig ver wonden of zelfs sterven kan, genoeg om de risico niet aan te durven. Wanneer 'n leidende speler voor eenige weken plat op bed ligt, staat noodgedwongen de hee- le productie van de film met alle daaraan verbonden medewerkers stil, hetgeen een groote schadepost beteekent. Bovendien zijn de meeste filmsterren hoog verze kerd tegen het kleinste ongelukje en het is dus begrijpelijk, dat de assurantie maatschappijen zich met klem verzetten tegen de geringste waaghalzerij. En maar weinig sterren zijn in de benijdenswaar dige positie van een Fairbanks of Valen tino om geen bevelen van een regisseur of directeur te hoeven afwachten en doen waar zij zin in hebben. Maar sinds dien gedenkwaardigen mor gen bestaat de muzikale dubbelganger in Hollywood. Een van de eerste sound films was Weary River met Richard Bar- thelmess in de hoofdrol, die een gevange nisboef vol berouw voorstelde en met eigen pianobegeleiding liedjes compo neerde en voordroeg. „Lieve help, wist jij dat Barthelmess zoo goed kon spelen en zingen?" vroegen de bioscoopliefhebbers elkaar. Kort daarop was hij op een par tijtje en de gastvrouw vroeg of hij zich eens hier wilde laten hooren, maar Bar thelmess scheen met lamheid geslagen en bekende eindelijk smoorverkouden te zijn en zijn pols verstuikt te hebben. Later kwam de waarheid aan het licht, hij ken de geen noot, zingen noch spelen. Show Boat met Laura La Planta in de hoofd rol heeft een vrij lange passage, waarin zij het nu bekende Old Man River in ver schillende coupletten zingt onder eigen banjo-begeleiding. Men was alweer opge togen zoon uitnemende zangeres in een geliefde ster gevonden te hebben, tot het uitlekte, dat Laura's stem zeer, zeer middelmatig was en men een stille opna me van haar gemaakt had om die later te voorzien van het orgaan eener knappe banjo-speler. Wanneer men goed oplet is hier en daar een kleine fout merkbaar, doch overigens is het alsof zij zelf zingt. Barthelmess zat zoo voor den vleugel, dat men zijn vingers niet kon zien, alleen het bewegen van de armen. Bovendien speelde hij op een stomme piano en kon hij zijn zingende en spelende dubbelgan ger zien zitten, het zaakje marcheerde voortreffelijk. Toen dit uitlekte, werd het postkan toor in Hollywood overstroomd met brie ven van bewonderaars en bewonderaar sters vooral niet te vergeten, die in niet onduidelijke termen te kennen gaven, dat zij zulke oplichterijen niet verwacht had den en Barthelmess zwoer, dat het hem geen tweede keer zou overkomen. Dan waren er sterren, die wel degelijk goed konden spreken, zingen en zelfs een of' meerdere instrumenten bespelen. Onder de laatsten behoort de in populariteit groeiende Buddy Rogers, die ongeveer een een persoons Jazz band is. En er waren de stakkerds, die geheel verloren waren en naar middelen uitkeken om zich te verbeteren. Bij treinladingen vol kwamen spreek- en zangleeraren uit Chi cago en New-York naar het film-paradijs en wanneer men zachtjes langs een bun galow in Beverly Hills loopt, klinkt het van binnen: „zeg nu eens „Ah", nog eens „ah" met meer gevoel!" Het nabootsen van geluid voor de film blijft niet bepaald tot de spelers; het pu bliek zal zich nooit kunnen indenken met welke problemen het technische perso neel te worstelen heeft gehad en nog heeft. Het zou zoo meenen, dat een langs- snellende locomotief bij de geluidspro ductie even natuurlijk klinkt. In werke lijkheid klinkt het als een heksen-sabbat in een ijzerwinkel en zoolang de geluids film nog in kinderschoenen rondwandelt, moet heel veel kunstmatig nagebootst worden. Voor Amerikanen is het natuur lijk een kostelijke mop iemand op het witte doek een champagneflesch te zien openmaken en zich dan te vergasten aan het heerlijke geluid van de ploffende kurk en het geklok van het schuimende vocht in een glas. Maar een flesch echte champagne gedraagt zich op de geluids film als een kanon, dat daarna het lawaai maakt van een overloopende dakgoot, dus werden allerlei trucjes bedacht om het te groote volume te dempen. Glas heeft sommige regisseurs slapelooze nachten bezorgd, omdat het neerzetten van een wijnkelk zulk een plof gaf, dat het publiek van zijn stoelen sprong. De tafels zijn dus met vilten lagen bedekt en dat is ook meestal het geval met kamer vloeren; een en ander is geschilderd als een echt tafelbed of grondbedekking. Een hoogst belangrijk onderdeel van de film in het algemeen, zoo niet het aller belangrijkste was de kus van eind goed, al goed. Bij de stille film is een kus een kus en meer niet; bij de geluidsfilm be gint men zonder uitzondering te giche- len, want in plaats dat het uit de zaal komt, zooals pleegt te gebeuren, wanneer veel jongelui onder de toeschouwers zit ten ,komt het nu in allen ernst van het doek af. Hoe aangrijpend de dramati sche toestand op het doek ook is, wan neer er een luide knal van vier lippen afkomt, schateren de menschen, en van daar dat de kussen uit Hollywood tegen woordig even stil zijn als vroeger. De heele wereld is om en bij Holly wood te vinden wat ensceneering be treft; het heele Casino uit Monte Carlo, middeleeuwsche straten uit Londen, steegjes in Marokko en Hollandsche slootjes tusschen tulpenvelden waren eens noodig en bleven bewaard voor voU gend gebruik, zelfs de Sahara is vrij dicht in de buurt te vinden. Maar Holly wood kan geen geluid nabootsen, zooals het werkelijk aan de kade van Port Said of op een Napolitaansche markt is. Will Rogers, de bekende humorist, begon een paar weken geleden aan zijn eerste spreekfilm „They had to see Paris en natuurlijk waren de boulevards met hun buitencafé's, de taxi's, de politieagenten en verdere typische Parijsche bijzonder heden aanwezig. Dat is altijd nog goed- kooper dan een troep acteurs, actrices en personeel over te sturen naar de plaats zelf, Maar gelukkig waren vele medewerkers in Parijs geweest en zij wisten, dat de boulevards ook hun eigen geluiden hebben en die kon men met geen mogelijkheid nadoen. Bij een van de scènes moest Will Rogers voor een café staan en verlangend naar binnen kijken; het werd in Hollywood stil opge nomen en de Parijsche vertegenwoordi ger kreeg per telegram opdracht de ge luiden op een filmstrook zonder beeld te brengen. De beide opnamen werden op deze strook gebracht en er mankeerde niets meer aan. Het allerergste probleem voor den ge- plaagden geluidstechnicus is echter hoe ongewenschte bijgeluiden verre te hou den, want de meest onverwachte ge beurlijkheden doen zich voor. Norma Shearer had zich voor haar succesfilm The last of Mrs, Chesney een schitteren de zijden japon laten maken en toen de proeffilm draaide, overstemde het zij den geritsel zoowat de rest. En een on gelukkige figurante, die X-beenen had, verknoeide om dezelfde reden een heele scène door haar zijden kousen. Dan drin gen de geluiden van de buitenwereld nog in de hermetisch gesloten ateliers door en men kan zich indenken 'welk een zenuwbaantje dat van den tegenwoordi- gen filmregisseur is. Het zou dwaas zijn te beweren, dat het filmgeluid perfect is; feitelijk kan men alleen constateeren dat het er is, maar de deskundigen verkla ren, dat er nog reusachtig aan verbe terd moet worden eer men tevreden zal zijn. Het verschil tusschen de neuzige phonograaf met de bloemkelk-hoorn van een kwarteeuw terug en de machine in een kostbaar meubel van heden is het beste bewijs. Een vraagstuk voor de di recties der groote maatschappijen blijft de export van gesproken films. Het is technisch ondoenlijk en in strijd met het witte doek de acteurs te laten naboot sen in Japansch, Portugeesch en alle overige talen ter wereld. Evenmin zal de rest van de menschheid Engelsch gaan leeren om een „talkie" te genieten. Er moet iets op gevonden worden, maar wat? Die dat doet maakt zijn fortuin. DE NIEUWE ENGELSCHE LUCHT SCHEPEN. Majoor F. A- de V. Robertson beant woordt de vraag, 'of de nieuwe luchtsche pen een mislukking zijn, in de „Manches ter Guardian" aldus: Naar mijn meening was het goed, dat de regeering deze proef nam, ook al zou zij een mislukking blijken te zijn. Het zou te eenenmale onjuist geweest zijn om de kwestie onbeslist te laten; ook zou het fout geweest zijn om te wachten en niets te doen, terwijl Diiftschland en Amerika hun proeven namen. Er zijn twee hoofdpunten, die beslist moeten worden, het eene technisch, het andere comercieel. De eene kwestie is of een luchtschip gebouwd nadat een diepgaand onderzoek is ingesteld, met voldoende afveiligheid en zekerheid op langen afstand kan va ren. De tweede vraag is, of een luchtschip voldoende rendeerende commercieele vracht kan vervoeren. Wij moeten bedenken dat er tot nog toe pas twee comercieele luchtschepen zijn gebouwd: de Bodensee en de Graf Zeppelin. De overige schepen waren voor oorlogsdoeleinden gebouwd. De twee Engelsche luchtschepen R 100 en R 101 zijn de twee eerste schepen, die gebouwd zijn volgens den Britschen standaard van luchtwaardigheid en in 'n afmeting, die wij voor de beste houden d.w.z. met een lengte, die slechts maal de grootste midellijn bedraagt. De R 101 heeft olie- inplaats van ben- zine-motoren, waardoor-het gevaar voor brand zeer veel verminderd is. Deze ma chines zijn te zwaar voor hun kracht. Dit nadeel wreekt zich op de commercieele eigenschappen van het schip, niet op de technische. Later zullen deze motoren zeker verbeterd worden en dan kunnen ze op beide schepen gemonteerd worden. Het is heel goed mogelijk, dat deze sche pen te zwaar gebouwd zullen blijken, en ook dat zou zich op het commercieele succes wreken. Maar dit is dan een goede leerschool voor volgende schepen. Maar, zoo besluit majoor F. A. de V. Robertson weer: het was er om te doen te demonstreeren, dat er veilige en com mercieele luchtschepen gebouwd kunnen v/orden, niet dat Engeland ze al bij zijn eerste poging kon bouwen. GEVONDEN VOORWERPEN. Als zoodanig zijn aangegeven de na volgende voorwerpen, welk® terug te be komen zijn: a. Op het Bureau van Politie: Rozenkrans. Port met inh., Zeildoekje, Tabakdoos, Kinderport. met inh., Divi- d endb oe k jeBel as tin gmerk. b. Bij particulieren: Jongensjas, Waaggebouw, Balans; Duimstok, Cornelissen, Meidoornlaan W 155; Herdershond, F. Midavaine, Seisweg R 158; Spionspie,gel, A. Remeijm, Kinder dijk; Kinderport .niet inh., J. B(ut, Wil- helminastr. W 83; Slijklap, De Nies, Be gijnhof sir. E 191; paar Glacéhaindschoe-, nen, Dommisse, Byam derij inoleugang M 239; Huissleutel, G. Alewijns, Byeeweg, 't Zand, D 147; klos Garen, Van Aartsenl, Korte Noordstr. E 7; Schoolbriefje, P. A. Poules, Seislaagle M 73; Springtouw, v. Sahlben, Spayijaards traai F 77a; Pomp- slangetje, J. Vermeulen, Beddewijkslr. K 170; snoer Parels, H. de Koning, Wa- genplein Pil; twee kristallen Glazen, J. Jansen, Seisweg R 179; gedeelte Vulpen, A. Minderhoud, Vliss. straat K 44; Arm band, C. B.uijis, Walensingel Q 280; Meu- bplmakerssehort,' W. Joziasse, L. Gee- re, K 253; Port met inh., S. de Vos, B,urg C 87 Belaslimgmerk, Pattenier, Dam poort T 10; Port. met inh., J. de Jonge, Hofplein E 226; witle Zak met inh., M. Brood man, Veersehe weg T 5. Inlichtingen aan het hureau van po litie alleen des Zaterdags tusschen 7—8 uur. Electr. Drukkerij G. W. DEN BOER, Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1929 | | pagina 6