1S/wvsali laatste berichten. BEURSNOTEERING WISSELKOERSEN VAN HEDEN, Donderdag 24 Oct. 17.16 Vrijdag 25 y, 5 47 Zaterdag 26 7.05 Zondag 27 8 48 Maandag 28 1010 Dinsdag 29 11.07 Woensdag 30 11.55 i i KUNST EN WETENSCHAP 'Juist U oplossing Verkeerswezen, Post es Telegrafie RECHTZAKEN, LANDBOUW (Slot). AMSTERDAM, 23 Oct. (Slotkoers). Het eerste getal is de slotkoers van gisteren, het tweede dien van heden. 6 pet. Ned. '22 1 035/8—'103"/a. 5pct. Ned. '1 8 102—10ls/8. 41/2 pet. Ned. '17 9 97/8— 99i/3. 3 pet. Cert. N. W. Schuld 75—75.%. i2i/2 pet. Idem 611/2>611/2- 5 pet. Zeeuw. Hyp. Rank 100—400. 41/2 pet. Idem 931/2 A. A'dam. Bank 185i/s—I185i/2. A. Rank Associalie 89%—'69i/2. A. Kol. Bank 230—232. Cert. N. H. Mij. 170—170. A. N. I. Handelsbank 159—|159i/2. A. Rotterd. Bahkver. 110i/8. A. v. B-erkel Patent 219-222—227-228i/2. A. Küchenmeister Ultr. 150 A Houthandel Alberts 99%100. ICert. Marg. Unie 419-432— .447-459. A. N. Ford 300-311— 325-329i/3. A. N. Kunstzijdefahr. 162-1 1681/4—{173-177 A. Ge. Bezit Philips 555-567—681-591. Cert. Anaconda Copper 117i/2—1201/4. A. Bethelehem Steel 112-113—li09%-110. A. I. G. Farben 177i/2Ï80-182. A. A.N.I.E.M. 374-383. A. Borneo Sumatra H. Mij. 162i/2. A. Boeton 179-187i/2—.187-194. A. Kon. Petrol. 439-442—ft42i/2-446i/2. Cert. Shell Union 25%*262/3. A. A'dam Rubber 235-241i/2— £381/4. A. N. Scheepv. Unie 198—;198. A. Cult. Mij. d. Vorstenl. 155—1157. A. H. A'dam 608-615—613-624. A. Java Cultuur Mij. 398-402—408-411. A. Deli Batavia Tabak 393-396—3193-402 A. Deli Mij. 368-370—351-3,65. A. Senembah Mij. 388-405—403-405. Cert. Chicago Milwaukee 36%-361/t36% A. N. I. Spoor 247—2491/2. Cert. Union Pacific 257—,2573/4. Prolonga tie 4i/2— 4i/2 Markt sluit over 't algemeen zeer vast. Londen Berlijn Parijs Brussel Zwitserland Kopenhagen New-York 23 Oct. 12.091/5 59.301/2 9.77 34.691/2 48.07 66.45 2.481/s" 22 Oct. 12.103/s 59.33 9.771/2 34.691/2 48.071/2 66.471/2 2.481/s 23 October, WEERBERICHT VAN HET K.N.M.L Barometerstanden, Hoogste 763,4 te La Corona. Laagste 728.9 te Yanmayen. Thermometerstanden. 19 uur 53 gr., 12 uur 56 gr., 3 uur 57 gr. W eersverwachting. Meest matige Z. tot W. wind. Zwaar bewolkt tot betrokken, met tijdelijke op klaringen. Mogelijk eenige regen. Later iets koeler. Zon en maan. Donderdag 24 October. Zon op 6.43, onder 4.46. Licht aansteken alle rijwielen, motor rijtuigen en andere rij- en voertuigen 5.16. Maan op 9.03 n.m., onder 1.59. n.m. Laatste kwartier 25 October. HOOGWATER VLISSINGEN. Z 0 n o e t ij d. (uitslag zal zijn(Eigenlijk' wacht men vajn de zijde oer fabriek niet, want, zij het ook' gedeeltelijk, daar wordt geregeld ge werkt met nieuwe aangeworven krach- ,ten. Per proclamatie is aan de stakers meegedeeld, dat zij, die wenischen te werken, zich kunnen aanmelden aah de poort, of schriftelijk' met opgaaf van adres. Bij voldoende opgaaf zal dan ge meld worden, wanneer en waar tie ar beiders zich hebben te vervoegen. Ofschoon de stakers de leiders al thans telkens beweren,, dat het niet mogelijk' is om Copée-ovens af te bre- kten, vernemen we (uit (goede' 'bron, dat het slooperswerk dier ovens inmiddels is aanbesteed en eerstdaags zal aanvaht- K i t I r f e z d v Het is te verwachten, dat als dit wer kelijk blijkt, dan Velen de oogen zulleinj open gaan, want door de leiders won't dit hardnekkig als een dreigement voor gesteld. De lage uitk'eerin'gen onder de stakers, doordat velen nog slechts enkele weken lid waren van bun bond, vallen intuis- ischen voor de Vrouwen niet mee, eve|n- min als den duur, daar men het had voorgesteld, dat de 'fabriek' het hoogstens ejnkele dagen kon .uithouden. De directie echter beeft ziich juist voorbereid op een langdurig verloop. Ook' het telkens aanwerven van nieuwe ploegen werkvolk valt de stakers niet mlee, zoodat er wel een: geest van onte vredenheid merkbaar is, die nog zal toe riemen, als de veldarbeid is afgelooepn, wamt verscheidenen beschouwen zich röeds als uitgesloten! en (zijn in de bdeten aan 't werk gegaan. Ook' moeten er reeds aanbiedinigen zijn ingekomen om het Werk te hervatten. De directie heeft (zich voorgesteld, om eerst dan te bndexhandelen, als het werk weer een normaal Verloop heeft. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. IJZENDIjKE. De directie der P.Z.E.M. noodigde de inwoners van IJzendijke uit een, demonstratie bijl te wonen, welke gehouden werd door den heer J. J. Jag- tenberg, chef van de afd. propaganda der Siemens-Schuckertwerke te 's-Gra- fveaihage op Maandag 21 Oct. in- het hotel „De Lozanne". Alle mogelijke huis houdelijke apparaten werden gedemon streerd. Hoewel het fclan was dezen winter pas deze demonstratie te houden was deze met het oog op de winkelweek vervroegd. Het Gouden Kruis opera in 2 acten, muziek van Ignatius Briill. Zoo is dan eindelijk, na maandenlange voortdurende en vaak inspannende voor bereiding, voor het kleine honderdtal me dewerkenden, dat de opera „Het Gou den Kruis", in studie genomen had, het groote oogenblik aangebroken, dat zij, voor een tot den nok gevulden schouw burg, met de resultaten van hun toege wijd oefenen, voor het voetlicht konden treden. En wie, als we daarop even mo gen vooruitloopen, het veelvuldige en aanhoudende handgeklap, na afloop der eerste voorstelling, hoorde, die twijfelt geen oogenblik aan de mate van waar deering, die de zoo talrijke aanwezigen voor deze uitvoering gehad hebben. Als na de ouverture het doek rijst, dan zijn we verplaatst in een Fransch dorpje, nabij Mélun, waar we dadelijk kennis maken met de twee charmante vrouwelijke hoofdpersoontjes: de kittige blonde Thérèse, bruid van den herber gier Colas, uit de herberg „In den Mo len", en de schoone donkere Christine, 'n zuster des herbergiers. Het geluksgevoel dezer maagden, dat toch, met een bruiloft in zicht, overstel pend groot behoorde te zijn, wordt ech ter verduisterd door een leelijke onweers wolk: een proclamatie van Napoleon, die ook den jongen waard in zijn legers, op Russisch avontuur, wenscht mede te ne men. Inmiddels komen nog twee mannelijke hoofdpersonen ten tooneele: de kostelijke oude ijzervreter sergeant Bombardon, en de eitegante jeugdige edelman Gontran de l'Ancre, wiens schoon gelaat droevig overschaduwd wordt door minneverdriet, hem aangedaan door een ontrouw Pa- rijsch vrouwspersoon.. Zelfs Bomberdons ruw-goedmoedige soldatenscherts weet hem er niet overheen te brengen: hij haat voortaan al dat adderengebroedsel en vrouwengespuis. Totdat Christine, door smart omtrent het vertrek haars broeders aangegrepen, de gelofte doet: wie als remplagant voor Colas mee naar Rusland gaat, en mij het Gouden Kruis van m'n moeder, dat ik hem als onderpand zal afstaan, terug brengt, dien volg ik met gansch mijn hart naar 't huwelijksaltaar. De jongemannen van 't dorp, die steeds om Christine's hand dongen, kiezen nu als bang geworden kakkerlakken, op 'n holletje het hazenpad.edoch; de edelman hoorde de jammerklacht, ge raakte op stel en sprong onder de beko ring van die smeekende donkere oogen en vertrok stiekumpjes als Colas' plaats vervanger. Bombardon haa't het kruis voor hem, per procuratie. En dus kan de bruiloft voortgang heb ben, terwijl de edelman, wiens positieve minnesmart nu in een even keurige ne gatieve dito, met Christine als object, om sloeg, Wilna en Moskau en de ellende tegemoet trekt. Het tweede bedrijf speelt eenige jaren later. Colas nam tóch nog dienst (was z'n lieve vrouwtje hem misschien wat al te pittig?) en keerde terug met 'n malheur aan den arm; zijn kapitein Gontran de l'Ancre redde hem uit de klauwen van den vijand, kort daarna kon Colas dat reciproceeren door den officier, nu gewond, uit een gevecht te dragen en hem naar zijn woning te brengen, waar Christine den knappen kapitein zoo lief devol verpleegt, dat genezing er op wel moet volgen.' Alleen het hart des kapi teins, dat vroeger reeds vurig voor Chris tine klopte, is nu heelemaal van streek Ge zoudt zeggen, welaan: valt mal kander in de armen, laat de klokken lui den, richt een bruiloftsmaal aan, en 't zaakje is voor mekaar, nietwaar? Dat zoudt ge maar denken: er komt nog heel wat kijken, voor 't doek zakt, terwijl al de medespelenden, onder aanvoering van den braven, nu kreupelen .Bombardon,, een rondmarsch maken, ter eere van. nu ja, dat begrijpt ge wel, nietwaar? Omtrent de muziek en de zang vindt men hieronder een en ander vermeld; hier zij er op gewezen, dat de aanklee ding van het geheel dus zoowel de fraaie kleurige costumes der medespe- enden als de décors heel goed waren; het ballet vormde een aardig en vlot ge heel. We zouden het betreuren, indien on zerzijds ook maar één van de velen, die zich bij de opvoering van Het Gouden Kruis verdienstelijk maakten, niet de hem of haar met recht toekomende mate van hulde ontving, en daarom vermelden we ditmaal geen namen: het programma geeft omtrent de personen der medewer kenden, desgewenscht gedetailleerde voorlichting. Als gezegd: de opvoering is, niet in het minst voor directeur Caro, een succes ge worden: met aandacht en met instem ming, soms zich uitende in applausjes bij open doek, zijn zang en spel en dans gevolgd en, kregen reeds na het eerste bedrijf de solistjes en de pianiste bloe men, na het tweede bedrijf, toen het steeds meer aanzwellende applaus einde lijk was bedaard, kwam een stroom van blijken van waardeering los. Eerst trad als spreker naar voren de heer H. J, G. Hartman, die, namens de zangvereeni- ging Tot Oefening en Uitspanning woor den van dank en waardeering sprak tot allen, die aan het welslagen van dezen avond hun deel hadden; daarna sprak na mens de koorleden de heer J. F. Ver meulen, en tenslotte voerde het woord de heer G. K. A. Nonhebel. Allen brach ten zij dank aan de medewerkenden, terwijl zij, die op eenigerlei wijze bi zonder tot het welslagen van dezen avond hadden bijgedragen, een stoffelijk blijk van waardeering 't zij een schoo ne, doch vergankelijke bloemenhulde, 't zij iets van meer blijvenden aard, en dan met lierinneringsinscriptie, kregen. (Ter voorkoming van misverstand zij vermeld de uitvoeringen zijn begonnen om de kas te stijven dat de bloemenhulde van de vereeniging aan de hoofdperso nen zeer sober was; de meer substanti- eele geschenken waren particulier bekos tigd, naar wij begrepen hebben). Het publiek deed telkenmale van zijn instemming hiermede, door handgeklap, alijken. Muzikaal is de opera, die vaak prach tige melodieuze muziek geeft en dikwijls zeer sterk van karakter is, een alleszins verdienstelijke vertooning geweest. Tech nisch is de componist goed toegerust. Aan routine en vakkennis ontbreekt het hem allerminst. De prosodie is goed ver zorgd, de rhythmische teekening vol af wisseling en voor de stemmen weet hij oordeelkundig te schrijven. Zijn orkestra tie klinkt tevens welverzorgd. Het niet al te groot bezette orkest, bestaande uit leden van de vereeniging voor Instru mentale muziek, werd versterkt door het pianospel van mevr. Nonhebel-Faro, welk spel een volheid van gloed en glans ont wikkelde. De meeste eer voor het muzikaal wel slagen komt toe aan den leider, den heer Joh. H, Caro, die er in geslaagd is be wondering te wekken voor zijn vaste, welbewuste leiding. De door het orkest zeer verdienstelijk gespeelde ouverture bezorgde al dadelijk een applaus. Deze orkestleden hebben, evenals de koorle den, den leider den ganschen avond lof waardig ter zijde gestaan. Van de solisten verdient in de eerste plaats genoemd te worden Christine, die zoowel vocaal als dramatisch een goede vertolking van haar partij gaf. In Thé rèse vond zij een medespeelster met een heldere sopraanstem; er was warmte in de zang, die dikwijls ook door wellui dendheid de aandacht trok. Gontran de 'Ancre en Nicolas Pariset voldeden goed en Bombardon had niet in mindere mate recht op waardeering. Hij deed zich cennen als een uitermate bevoorrecht vocaal vertolker van zijn nobele rol. Hou ding en gebaar muntten tevens uit door soberheid en majesteit. Nederlandsche letterkunde is geweest En nóg is! Wij willen slechts even memo reren wat zij in veler gevoelsleven was. En nog is! Ter eere van haar zeventigstien jaar dag, morgen. HET TWEEDE POSTVLIEGTUIG. Een hij de K. L. M. ontvajrijgen bericht mieiLdt dat het tweede postvliegtuig te 6.05 uit Medan is vertrokken en te 14 u. 10 te Bangkok is aangekomen. Aan boord is alles wel. DE MOORD IN DEN BLUDORP- POLDER. De verdachte van den moord op M. v. O. gepleegd op 9 October in den pol der Blijdorp te Rotteadam de 33-jarige tuinier W. V., die te Heerlen is aange houden is heden ter beschikking van de justitie gesteld en naar het Huis van Bjet- waring overgebracht. Hij is daar ver dacht van moord, ingesloten. HET SAARGEBIED. PARIJS, 23 October. De ministerieele commissie van het Saar-gebied heeft haar werkzaamheden beëindigd en haar rap port bij de regeering ingediend'. De com- ipissie stelt in haar rapport eenige con clusies die hier op neerkomen dat voor de regeeringsmijnen en de toltarieven in het Saargebied een duurzame regeling tot sstand komt waardoor de verzorging van de Fransche metaalindustrie met kolen wordt verzekerd en de handels betrekkingen tusschen het Saargebied en Frankrijk op den huidigen voet verlengd worden. De nieuwe regeering zal het rapport der commissie onderzoeken, waarna beslist zal worden of de Fransch- Duitsche conferentie die op 28 October zou aanvangen al dan niet zal worden uitgesteld. als rheumatieklijder moet feitelijk gere-j geld iets in huis hebben, om een plotselingen aanval j direct te kunnen 1 ïestrijden. Het beste Is nog altijd. het in de huid drin gende inwrijfmiddel. Bij apothekers en drogisten verkrijgbaar. (Ingez. Med.J Ind. Stoomvaartlijnen. Prins der Nederl. (uitreis) 22 te Sa-1, bang. Tambora (thuisreis) p. 5 u. 22 Sagres. Johan de Witt, 22 v. Amsterdam naair Biatavia. Buitenzorg 22 v. Rott. n. Batavia. Patria, Rott. n. Batavia 22 v. Tanger. Chr. Huygens (uitreis) 22 v. Port Said. Riouw (uitreis) 20 v. Belawan. Kon. der Nederl. (thuisreis) 21 v. Sa- bang. Stoomvaartlijnen op Noord-Amerika. Edam 22 v. Rott. n. N.Orleans. Nieuw Amsterdam, Rott. n. N.-York 21 (12.5 n.m.) 170 mijl Z.-W. v. Valentia. Hélène Swarth zeventig jaar. „Zij is het zingende Hart in onze letter kunde, dat zich geeft aan de wereld, naakt in zijn glorievolle schoonheid en goedheid, schoon in zijn ademende, bloe dende menschelijkheid, offerande van zichzelve op het altaar der Mousa, dan welke de Mousa geen lievere weet. Zij schreit en zij lacht en zij klaagt, en toornt en aanbidt en vertwijfelt, en zoekt en grijpt om zich heen met tastende handen, of zij zichzelf ook ontmoet in de wereld daar buiten, om dan zichzelf terug te vin den in de streng gedane fresco's van haar symboliek verbeelden, in haar hoogste kunst." Aldus Willem Kloos over deze dichte res, na het verschijnen van haar derden bundel: Beelden en Stemmen (de beide vorige waren Eenzame Bloemen en Blau we Bloemen), Het typeert deze kunste nares in al haar werken, ook de latere. Men mag zeggen tot op den huidigen dag, want steeds nog de periodieken bewijzen het geeft Hélène Swarth de vruchten van haar schoon talent: en nog steeds genieten wij en komen onder de teere bekoring van deze waarachtige zui ver gevoelde taal. Zij is zich hierin met het klimmen der jaren gelijk gebleven Geen sentimentaliteit, doch louter senti ment. Dat breekt alle soms licht spot tende ironie, de nuchterheid, waarmee we tegenwoordig geneigd zijn haar werk te beschouwen. En van de oudere? Wie kent niet en heeft niet doorvoeld de levenswijsheid in het schoone „Ik ben met mijn haat door het leven gegaan", en dat eindigt: En hebt ge dat nooit verstaan? Gij zijt met uw liefde door 't leven gegaan." of: „O, de heilige onsterfelijke sterren, hoog boven mijn sterfelijk hoofd, Waar 't geloof met zijn kindervertrou wen mij een heme! eens had beloofd" of.... doch waar in dit kort bestek te kiezen, wat te grijpen. Wij willen slechts met een enkel woord even doen nadenken wat deze dichteres voor de Ter civiele terechtzitting der Ar- ilondissements-Rechtbank te Middelburg "werden beëedigd: de heer mr. J. A. E. Rink als substituut-griffier bij! die frfechtbank en de heer mr. W. H. T. C. baron thoe Schwartzenberg en- Ho hen landsberg, als waarnemend griffier. Bij' KoW. (biest uit is: benoemd tot Hechter in de arr. rechtbank' te Breda, mr. O. J. Krorieln'berg, thans substituuit- griffjjpr bij de <arr. rechtbank' te Utrecht. 0 De moord op Iden heer Lans. Bij de gisteren Voortgezette behande ling voor de Rotterdamsche rechtbank' tegen den procuratiehouder 0.„ werd o.a. als getuige gehoord de kleermaker J. Hage, die op1 den ochtend van den 5en Juni toen hij Van Middelburg naar zijn woonplaats Arnemuiden terugfietste etn even 1 angs den dijk' Uitrustte,, beneden aan den dij'k twee mentscben met elkaar in gesprek had gezien. Uit nieuwsgierig heid bad hij 'geluisterd en toen gehoord dat de- twee •personen een dujnne en 'een di'kke spraken over eein inbraak. De magere droog fer bij den dikke op aan, dat zijl samen gouden gaan inbreken, maar de dikke maakte bezwaren,; want de portier gold (wel voor drie honden. ,i,Ach wat, had de dunne opgemerkt, dan gaat hij er (net (zoo aan als Lalnli" De dikke schrok 'geweldig en riep uit: „,0, man houd bp1." Hij' pakte toen zijn fiets1 en ging pr van door. Getuige ha dden' indruk' gekregen, dat die man er Wel meer van wist,, anders zou hij niet zoo geschrokken zijn. Verder werden speciaal jde deskundi- igjen gehoord en het rapport van.' dr. Hes- se/lin'k, voorgelezen, dat Voor den ver dachte bezwarend is. Z, L. M. Nu komt in behandeling de begrooting voor 1930. In verband daarmee stelt het H. B. voor. a. te bedanken als lid van de Ned. Landbouw Handelskamer. Aangenomen. Dit brengt een bezuiniging van 300. b. om de huur van de voorkamer in het Landbouwhuis op te zeggen. De ge- wassenkeuring vergoedt geheel dit huur verlies. Aangenomen. c. Wijziging van het Reglement op de kringtentoonstellmgen (het reservefonds). Aangenomen. De begrooting wordt hierna vastge steld in ontvang en uitgaaf op 28.106 en de begrooting voor landbouwboekhouden met een eindcijfer van 2990. De kring Hulst vraagt voor de ten toonstelling in 1930 een crediet van 600. Dit wordt met algemeene stemmen verleend. In bespreking komt de uitvoering van de controle op landbouwproducten in verband met de uitvoering van de Land- bouwuitvoerwet 1929. Daarover is een vergadering op het Departement van Binnenl. Zaken en Landbouw gehouden. Het rapport daarover is aan de leden toegezonden. De heer v. Dixhoorn wijst op een bureaucratischen rompslomp bij den uit voer van aardappelen. Er werd op de secretarie van Philippine slechts een cer tificaat voor 1000 K.G. aan één persoon verstrekt! Voor grootere hoeveelheden kreeg hij zulk een certificaat niet. De secretaris zet uiteen, dat de ambtenaren van den phytopathologischen dienst de certificaten voor groote hoe veelheden geven. Dat i'sl juist gedaan, om die certificaten waarde te geven. Voor kleine hoeveelheden kan men spoedshal ve bij de burgemeesters terecht. De heer v. Dixhoorn vindt dezen toestand onpractisch en belemmerend voor den landbouw. Die ambtenaren wa rren s.oms op verren afstand van de landbouwers. De secretaris merkt op, dat deze plicht niet is opgelegd door onze regee ring, maar door het buitenland. De heer v. Dixhoorn zegt, dat de uitwerking van het verstrekken van cer tificaten door Nederland geschiedt. De heer B e c u meent, dat meerdere personen moeten worden aangesteld om deze certificaten af te geven. De heer P, J. J. Dekker zegt, dat er te Goes vorige week drie wagons aard appelen uit Terneuzen uit het schip in den wagon zijn overgeladen met bestem ming voor Frankrijk. Hoe komt dat? De heer Linde nbergh: die moes ten hier gesorteerd worden. De heer v. Dixhoorn dringt toch op vereenvoudiging aan. De v o o r z. antwoordt, dat het aan stellen van meerdere personen voor het afgeven van certificaten niet is toege staan. Het kan alsnog worden aange vraagd. De heer Leenhouts steunt het verzoek-Becu. Van verschillende zijden wordt de wenschelijkheid betoogd, dat er in iedere gemeente iemand wordt aan gesteld om certificaten af te geven. Dit zal worden gevraagd. Het rapport wordt hierna aangenomen. In het reglement op de merriekeurin gen zijn enkele wijzigingen voorgesteld. De voorgestelde groepsindeeling wordt z. h. st. aangenomen. De heer V er 1 a r e stelt voor de ge legenheid te geven in plaats van medail les, geld te ontvangen. De heer Gast ontraadt dit ten sterk ste. De wijziging wordt ten slotte in haar geheel aangenomen en zal ter goedkeu ring aan Ged. Staten worden toegezon- den, De bespreking van het ontwerp-pacht- wet, houdende regeling van de pacht en instelling van pachtcommissies wordt uit gesteld tot een op 16 Nov. te houden ver- ^De heer Vogelvanger betreurt de houding der regeering in deze, die zulk een belangrijk wetsontwerp heeft inge diend zonder bij de voorbereiding daar van overleg te plegen met de landbouw organisaties. Spr. protesteert daartegen krachtig. Het voorstel van den kring Schouwen en Duiveland over de garantiestelling door den landbouw bij de electriciteits- voorziening, komt nu in bespreking. De heer B e c u vraagt of zulk een re geling ook zou gelden voor Zeeuwsch- Vlaanderen. Daar heeft men andere con tracten. De v o o r z. zegt dat het de bedoeling is de regeling, als de P.Z.E.M. ze accep teert (de directeur van de P.Z.E.M. vo°r de Noordgroep vereenigt er zich mede) provinciaal te maken. De heer Gast verdedigt het voorstel- Schouwen-Duiveland. Spr. betoogt de onbillijkheid van de eischen, die de P.Z. E.M. thans aan de landbouwers buiten de kom der gemeenten stelt. Deze on billijkheid treft alleen den landbouw. Ook de heer v. Nieuwenh ui- zen bepleit terugwerkende kracht tot de oude, reeds afgesloten contracten. De heer Klompe meent, dat het voorstel-Schouwen niet ver genoeg gaat. Spr, wil geen onderscheid tusschen men- schen, die binnen en buiten de kom

Middelburgsche Courant | 1929 | | pagina 2