!Z RECHTZAKEN. Verschillende Berichten geeft gear«r» ömaaBt aan uw glaasje. UIT RUSLAND Zorgen, indien 't de ingestelde commissie zou bewegen te adviseerein kriel, poters en groote Eigenheimers en andere soort elijke aardappelen voor een- zeker ge deelte door droging aan den consumpe tievoorraad te onttrekken, waairdoor de overblijvende een voor de telers renda- belen prijs zouden kunnen opbrengen. Mijn conclusie berust op de volgende b e- rékeningen: kriel 1 cent poters 1,5 cent en groote 2 ce;nt per K.G. is in gelijke deelen 4.5 cent per 3 K.G. of gemiddeld f 15 per 1000 K.G. Algemeene kosten f 5 per 1000 K.G. is f 15 plus f 5 is f 20. Van 1000 K.G. blijft gedroogd over 220 K.G. ad f 10 per 1000 K.G. is f 22. Er blijft dus over f 22 min f 20 is f 2. Mocht mijne berekening van f5 per 1000 K.G. voor algemeene kosten te gering zijn, de f 2 zouden toch zeker dit tekort wel kun nen dekken „Houdt de lampen branden de." De landbouw op de Rijks- begrooting. Het Kon. Ned. Landbouw-Comité heeft in een adres aan de Tweede Kamer eeni- ge opmerkingen gemaakt naar aanleiding van het Ye hoofdstuk, afdeeling Land bouw van de Rijksbegrooting voor 1930, Hieraan is het volgende ontleend: Het laten voortbestaan van den on- gewenschten toestand, Landbouw te doen behooren tot een departement am admi nistratieven aard, wordt schadelijk ge acht voor genoemden bedrijfstak, die im mers een technisch en economisch karak ter draagt. Temeer is een zoodanige toestand voor den Landbouw nadeelig, nu het de be doeling schijnt te zijn in de betrekking van Directeur-Generaal van den "Land bouw niet te voorzien. Immers, het is in het algemeen niet te verwachten, dat de Minister van Binnenlandsche zaken naast de zorg voor het binnenlandsch bestuur de gelegenheid en de ambitie zal vinden! zich in de Iandbouwaangelegenheden, met haar zoo geheel ander karakter, vol doende in te werken. Voorts wordt er op gewezen, dat het onmogelijk is bij de tegenwoordige be zetting van de Directie van den Land bouw en ook zelfs bij de toekomstige, indien er een directeur-generaal aan het hoofd komt, te krijgen een voldoende lei ding van hetgeen op dit gebied aan on derzoek en voorlichting in den lande geschiedt. Het. Landbouw-Comité is van meening, dat het gewenscht is, deze afdeeling te brengen onder een zelfstandig, technisch onderlegd Hoofd, die zijn geheelen tijd aan de leiding van deze afdeeling kan besteden. Daarom kan een directeur-ge neraal hier niet worden gemist. Voorts wordt het gewenscht geacht, voor een zoo efficient mogelijke functi oneering van den Staatsdienst voor den Landbouw, de Directie hiervan onder te brengen bij een departement, dat belast is met de zorg voor de takken van Staatsdienst met een hoofdzakelijk eco nomisch karakter als bij een Dep. van Volkswelvaart, omvattende Landbouw, Nijverheid, Handel en Arbeid. Wat verder het stichten van boerde rijen of woesten grond betreft, is het Co mité van meening, dat met het verleenon van Rijksvoorschotten iq deze grooté voorzichtigheid jjjQgl worden betracht. Het Comité zou ér dé voorkeur aan ge ven het benoodigd kapitaal voor het ont ginnen van woeste gronden ter beschik king te stellen van ontginningsiMafschap- pijen, die met name in de noordelijke pro vincies zulke gunstige resultaten hebben verkregen en de gronden, na te zijn ont gonnen, aan kleine boeren kunnen uit geven in eigendom of pacht. In streken, waar zulke ontginnings maatschappijen niet bestaan, zouden zij kunnen worden opgericht, evenals zulks is geschied met de uit particulier initia tief voortgesproten reeds bestaande ont ginningsmaatschappijen. or Veeuitvoer naar België. In de Belgische Staatscourant zal he den een Koninklijk Besluit verschijnen, waarbij het besluit van 21 Maart^wordt ingetrokken, dat een quarantaine voor schreef van viermaal 24 uren op Neder- landsch grondgebied van al het Neder- landsch vee, dat in België wordt inge voerd. 'Dit. besluit wordt ingegeven door de overweging, dal het mond en klauw zeer in Nederland niet mieer "ïn epizoö- tischen staat heerscht. Voorgeschreven wordt thans dat élke Nederlandsche "her- lcauwer 71 ie zal worden ingevoerd, een door Nederlandsche autoriteiten verleen den stempel zal moeten dragen, waaruit hel Nederlandsch grensstation van invoer kan worden bepaald en dat als bewijs zal gelden, dat het dier van "besmetting vrij is. De nieuwe regeling zal van kï-acht worden ingang 16 October. geen reglementen aan boord hebben A. J. D., Gent, 2 maal 2 of 2 maal d. h., K. H., Oberwesel, 2 of 2 d. h.; overtreding gemeenteverordening Elle- woutsdijk: C M, Oudelande, 15 of 15 d. h.; te Driewegen harder rijden dan 20 K.M. per uur: J. C. R., Ellewoutsdijk 5 of 5 d. h.; als opkooper geen doorloopend regis ter houden: J. D., Wemeklinge, vrijspraak: rijwielpad anders berijden dan met fiets: M. A. v. L., Goes, 10 of 10 d. h. met motor niet rechts houden: B. M. 's Gravenpolder, 5 of 5 d. h.; met motor rijden zonder verlicht num mer: J. C. P., Goes, 5 of 5 d. h..; met motorrijtuig de veiligheid van het verkeer in gevaar brengen: J. J, v. d. M. Kamperland, ƒ10 of 10 d.h.; dronkenschap: A. J. K., zwervende,f 15 of 30 d. h.; baldadig geraas maken: D. d. 's Heerenhoek, 10 of 10 d, h. J. Kantongerecht' te Goes. De kantonrechter te Goes heeft ver oordeeld wegens overtreding: auto la en staan met in werking zijn- den motor: J. A. F., Goes, 1 of 1 d. h.; fietsen zonder licht: C. T. v. d, S, Kloe- tinge, A W. M., Wissenkerke, L. d. J. 's H. Arendskerke, resp. ƒ0.50 of 1 d, h., 5 of 5 d, h., 1 of 1 d. h.; vee los laten lo. .pen op een weg: M d. N., Wissenkerke, 10 of 10 d. h.; te Colijnsplaat met wagen niet stap voets rijden: M. G. D., Colijnsplaat, 3 of 3 d. h.; RECHTBANK, TE BREDA. Verduistering in dienst betrekking te T holen. Gister werd voor de Briedaische recht bank o.m. de feaak behandeld tegen G. A. H., oud-ontvanger der Dir. belastingen te T hole n, thians 'woonachtig te 'is1- Gravenhage. Verdachte stond terecht terzake, (dat hij' op verschillende tijdstippen in het tijdvak van 1 iSfeiptember 1922 tot 1 Maart 1929 t© Tholen, als ambtenaar, immers als ontvanger der directe belastingen 'en accijnzen te Tholen, opzettelijk bedragen in geld. tot een totaal van ruim 8000 gulden, welke toebehoorden aan den Staat der Nederlanden, welke gelden hij in zijn bediening onder zich had, door dat deze gelden 'welke belastingschuldi gen als door den Staat der Nederlanden verschuldigd zijnde belastinggelden te zij- ,'nen 'kantore hadden betaald,, als ontvan ger der directe belastingen enz. aldaaf, ten behoeve van den Staat der Nederlan den had ontvangen, izich wederrechtelijk heeft toegeëigend en ten eigen bale heeft aangewend en alzoo verduisterd. In deze zaak' waren twee getuigen gedagvaard: De eerste getuige die gehoord werd was de heer A. van Rietschoten,, surnu'- ïmerair bij de directe belastingen, thans dienstdoende te Tholen, die in Mei jongstleden een rapport opmaakte en aan de Rechtbank overlegde, waaruit bleek dat voornoemde H. een totaal be drag van. f '8881 verduisterd had. De tweede en laatste getuige wals die heer P. Sikkinger, inspecteur der direici- te belastingen te Zierikzee,die verklaarde in Maart j.l. uit handen van verdjacjhte, H. eenige lijsten te hebben ontvangen, waarop bedragen vermeld stonden, die wel betaald waren ,maiar in de boeken nog open stonden. Doortelken's weer andere bedragen voor dekking te gelbrui- ken ,kon H. zooveel jaren dóórgaan voor de verduisteringen bleken. Voorts deelde getuige nog mede, dat bij invordering van- openstaande pos ten bleek ,dat de betalingen reeds gedaan waren, doch men kreeg toen eerst den indruk dat er abuizen gemaakt waren. Eerst nadat alle opgevraagde biljetten gecontroleerd >varen kwam de verduiste ring aan het licht. Verdachte nam veel te veel functies waar, waardoor hij, zijn beheer niet zoo accuraat kon voeren als wel noodig was. Verdachte bekende de verduisteringen gepleegd te hebben, hij was hiertoe ge>- ikomen omdat hij voor zij/n gezin- meer uitgaven moest doein dan zijn salaris hem toeliet. Zoodoende kwam hij ertoe zich aan s rijks kas te vergrijpen. Hierna nam de off. V. Just. mr. baron Seyart van Woerden zijn requisitoir. Spr. wees erop ,hoè de ambtsmisdrijven vóór den oorlog sporadisch voorkwamen en thans van jaar lot jaar ïn omvang toe nemen. Wanneer het geldt een ambte naar van den fiscus dan is het dubbel pijnlijk, omdat die gelden beheert, welke dikwijls met groote zorg zijn bijeen ge kregen. Deze verdachte heeft in den loop der jaren bijna f 9000 weggenon men. Dat de verdachte zich nu verschuilt achter de verandering van zijn positie,; waardoor zijn levensomstandigheden zoor veel moeilijker zouden worden ydeed spr. onaangenaam aan. Het salaris van H. was in den loop dei- jaren belangrijk verhoogd en bij de be zuiniging had ook hij maar de tering naar de nering moeten zetten. Nimmer zal een salaris vermindering mogen gel den tot verontschuldiging, terwijl het ze ker niet aangaat zelf uit de k]as te nemen wat de Staat minder geeft. Op eigen ver zoek was verdachte inderlijid naar Tho len verplaatst, waar hij direct met knoei en begon door de f 60 verhuiskosten, die hij gemaakt had, uit de kjas te nemen. De Off. v. Just, kon dan ook geen verzachtende omstandigheden vinden en achtte een zware straf een gebiedende eisch. Tenslotte luidde dan ook de eisch 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf met bevel tot onmiddellijke gevangenneming uit vrees voor ontvluchting. Als verdediger voor verdachte trad op mr. J. H. van der Meulen, advocaat te Bergen op Zoom, die in deze zaak slechts over de straf wilde spreken. Na het ontdekken der feiten had H. direct een volledige bekentenis afgelegd. Van alle autoriteiten had pleiter de volle medewerking voor zijn cliënt gekregen en, overal had men medelijden met hem. PI. hoopte ook op de ctemenntie der Rechtbank te mogen rekenen. Uitvoerig betoogde de verdediger dat in deze zaak niemand schade behoeft te lijden, daar H. en zijn familie alles zuipen vergoeden. Verdachte zelf, die nu na zijn schorsing van 60 procent van zijn salaris moet le ven, met zijn gezin, zal de lasten dragen,, zoodat er voor hem dus zeer magere jaren zuillen aanbreken. Zoo verdachte voorwaardelijk veroordeeld mocht wor den bestaat er groote kans dat H. nog voor zijn gezin de kost kan verdienen. Met klem drong de verdediger er bij de Rechtbank op aan zijn cliënt een voor waardelijke veroordeeling te geven; ge tfurende de proeftijd zal dan de schade vergoed woredn. Naar spr/s meening was er in déze ook in het geheel geen sprake van vrees voor vlucht/, daar H. dit dan wel' veel eerder had kunnen deen. Nadat de Off. v. Just, bij zijn eisch gepersisteerd had begaf de Rechtbank zich in Raadkamer om over het verzoek van den Off. tot onmiddellijke gevangen neming een beslissing qtemen. Na hervatting der zitting deelde de Voorzitter mede dat er geen termen ge- vonnden waren om aan het verzoek van den Off. v. Just, te voldoen, waarna het onderzoek gesloten werd en de uitspraak bepaald op 24 October. De politie te Amsterdam heeft twee mannen gearresteerd die tot object van hun insluiping gekozen hadden de woning van den vice-president v'an het Gerechtshof, mr. Jolles,, le wiens na- (deele een aantal sieraden voor het moeren deel f amiliet-ts t ukkfe nwerd ont vreemd. Een der daders wais de verloof dé van een vroegere dienstbode van den vice- president. De uit het „Paradijs der apen" tij dens de 'kermis1 te Venlo ontvluchte aap is gisteren 'gevangen opi den zolder van dein heer Thomassen inde Gasthuis straat aldaar. Dinsdag werd in de mijin Lauxweg bij' Kerk rade -de mijnwerkiep A. Brelim onder afvallend gesteente bedol ven en zwaar gewond. Bij is Woensdag in het ziekenhuis overleden. Woensdag Isi in den Rijn b'ij Lo 'bith de 16-jarigte zoon van een fabrieks arbeider verdronken. De jongen was be zig steenen in een schip te laden en gleed van de loopplank. Hoewel mén hem spoedig boven water had' gebracht, mocht een inmiddels ontboden genees- heeer er niet ïn slagfen de levensgees ten op- te wékken. Bij Arzberg aan de Beiersch-Tsje- choslowaksche grens is gistermiddag een smokkelaar door een gendarme op hjee- terdaad betrapt, toen hij bezig was waren uit Tsjechoslowakije naar Duitschland 'te smokkelen. De gearresteerde, een 21- jargie Tsjechoslowak, trachtte onmiddel lijk te vluchten. De gendarme had hem echter- weldra achterhaald. Tden de smokkelaar zich v,oor den tweeden keer losrukte en op het bevel van den gendar me niet bleef stilstaan loste deze eerst een schol in de lucht en trof den smok kelaar daarop doodelijk. Zijn lijk is naar Arzberg vervoerd. In het tweede kwartaal van het loopende jaar zijn, volgens de ongeluk- kenstatiek 364 menschen (tegen 251 in het eerste kwartaal) als slachtoffers van hét verkeer in d.é stralen van Lon den omgekomen. Van de 364 slachtof-1 fers Waren 220 voetgangers; 99 hunner waren onvoorzichtig geweest) bij het ovér- steken. Het totaal aan gewonden heiiep 16,000 of 6800 meer dan in de eerste drie maanden. iMussolini heeft [Dinsdag in den tuin van het Palazzo Viminale, het ministerie van binnenlandsche zaken, tweehonderd Florentijnsche motorrijders geschouwd, Hie -zich de „ropde duivels" noemen. De minister-president toonde een levendige belangstelling in hun organisatie en Sok in het nieuwe type motorfiets ,dat zij be rijden en dat voorzien is van een ma chinegeweer. Want deze roode duivels ïs' een militaire organisatie. Na,ar uit Oslo gemeld wordt hebben Donderdag de verhooren plaats gevon den, inzake den ondergang va de „Haa kon VII". De kapitein verklaarde o.a. dat er in den ongehiksnacht een buiten gewoon sterke stroom jslo-nd en dat het hemelvuur zeer merkwaardig was. Hij moet -aannemen dat hij een soort fata morgana gezien heeft. Het. 'hémelvuur lichtte groot en .rood., ,als een zon in *len nacht, zoodat hij Soms' dacht dat 't schip zich in de nabijheid van het hemelvuur 'bevond. Dientengevolge heeft bij een ver keerde koers ingeslagen. Plotseling zag hij' land Voor zich. Hij heeft daarop be vel „vblle 'kracht achteruit', gegefyjen, doch het was reeds' te laat. Het volgénde oogenblik' zat het schip aan den grond en begon bijna (onmiddellijk te zinken. Een merkwaardige verklaring,." izooals wij die van Nederlanders,, die ook' wel eens strandden, nog nooit vernamen! Het Japansche stoomschip „Koto- shimo Maru' is Dinsdag tengevolge van den sterken mist in de haven van Yoko hama met een ander Japansch stoom schip in botsing gekomen en binnen eeni ge minuten gezonken. De bemanning be stond uit dertig koppen en is voor een gedeelte omgekomen. of+ HCinkhoesl" BenauwdKcicL op de labrat vtan Uw kleine bek<andel> gy kefr nr*e.t AkfreKs Abdysi roop. (ïngez. Med.) DE MOORD TE ROTTERDAM. Het onderzoek in de zaak betreffende den moord op ed 10-jarige M. v. O. uit de Coolschestraat gepleegd in djen Blij dorppolder te Rotterdam is gisteren den geheelen dag met kracht voortgezet. 'Naar aanleiding van de publicaties1 in de dagbladen zijn velen op het bureau aan de Groote Paauwensteeg gekomen om inlchtiingen te geven. Zooals het iq derzoek voorloopig van minder belang lijl- vele inlichtingen bij, welke voor het on derzoek voorloopig vna minder belang lij ken. Vele van deze verklaringen henben betrekking op voorvallen, waarbij den laatsten tijd mannen jonge kinderen heb; ben meegelokt. Nagegaan moet worden of bij teen van deze vele gevallen ook een dader is betrokken, die eenigszins be antwoordt aan het signalement, dat men van den dader van den afschuwelij kerf moord in den Blijdorppolder heeft. Den geheelen dag heeft de wachtkamer van het politiebureau vol gezeten met al lerhande menschen, die het een of ander konden meedeelen. Tal van bewoners uit de Coolschestraat en vooral' vele kinderen, die -omstreeks zeven uur Woensdagavond in die straat buiten heb ben gespeeld, zijn gehoord. Daar uit den aard van de z-aak de verklaringen op sommige punten nog al eens van elkaar afwijken, moet alles zorgvuldig worden gezift en gecombineerd, wat op zich zelf ook al weer veel' arbeid vraagt. Het lijkje en de Meeren van het' slacht offer zijn in beslag genomen. Vandaag zou in het ziekenhuis aan den Coolsiqgel worden geschouwd. Bij het onderzoek is weer eens aan het licht gekomen, welk een poel van ze deloosheid de Blijdorppolder in de buurt van de Melkmarkt bij: duisternis! is. Waar schijnlijk zullen ingrijpende maatregelen worden voorgesteld om hieraan paal en perk te stellen. Den geheelen dag is het gisteren bij zonder druk geweest in de Coolsche straat. Een groot aanbal nieuwsgierigen bleef in de buurt het gebeuren bepraten. Met een lijst wordt gecollecteerd voor bloemen bij de begrafenis van het slacht offer. Uil het o nderzoek is o.a. nog gebleken, dat, voordat de dader de buiten spelende mei-sjés heeft aangesproken, hij: een- paar maal de straat is heen en weer gefietst, als wilde hij eerst poolshoogte nemen. EEN METEOORSTEEN. Naar aanleiding Van feeen bericht om trent het vinden Van een meteoorsteen op den 'kunstweg Borger—Rolde- hae|ft,: 'aldus de Prov. [Drentsohe en Ass'er Crt., prof. Bonnema, hoogleeraar aan de Rijks-Universiteit te Groningen,, (een o:n- derzoék' ingesteld. Het bleek,, dat .toen werkelijk met een meteoorsteen te doen bad. Het voorwerp izal ïn het museum van v*e Astronomische iafdeeling der Groning- sche Hoogeséhool worden ondergebracht. tmm CAJZ& ZOOM VAHPEKEl A, inOMINOBN. (Ingez. Med.) Huwelijkswetgeving in Rus land. En hoe men met mo gelijk ideale bedoelingen den schandelijksten janboel kan scheppen. Naar Rusland om te scheiden voor 'n paar kwartjes, Aliment-gezin- nen, een nieuwe vorm van af* perserij, In czaristisch Rusland beschouwde de Staat het huwelijk uitsluitend als een kerkelijk sacrament, als iets dat door de kerkelijke overheid geregeld moet wor den en alleen aan de kerkelijke wetten en voorschriften gebonden is. Er bestond daarom geen algemeene wetgeving over huwelijk en echtscheiding; elke gezindte hield zich aan haar eigen wetten en voor schriften. Het gevolg hiervan was, dat terwijl voor den orthodox, d. w. z. voor den lidmaat der staatskerk (en de over weldigende meerderheid van de bevol king behoorde toen tot de staatkerk), echtscheiding een feitelijke onmogelijk heid was (de canones der Russische kerk lieten echtscheiding wel toe, maar de voorschriften waren zóó rigoureus, dat zij practisch onuitvoerbaar waren), de Mohammedanen en de Joden zoo vaaK konden scheiden als zij maar wilden, om dat de kerkelijke voorschriften op het gebied van huwelijk en echtscheiding bij die twee gezindten dit toelieten. De wet kende zelfs geen algemeen ver bod van polygamie; terwijl de Christen of de Jood, die zich aan polygamie schul dig maakte, strafbaar was, kon de Mos lim het door Mohammed toegestane aan tal wettige vrouwen hebben, zonder dat de Staat er zich mee bemoeide. Het eeni ge wat de Staat aan de voorgangers der verschillende gezindten eischte, was het registreeren van al die huwelijken en echtscheidingen en hiervan aan de over heid bericht te sturen. In czaristisch Rus land bestond geen burgerlijke stand in de Westersche beteekenis van het woord en de registratie van geboorte, huwelijk en overlijden was aan de voorgangers van de kerkelijke gemeenten opgedra gen. Daarnaast bestonden de bureaux van de verschillende standen (edellieden, kooplieden, burgers, boeren, kozakken enz.), wier werkzaamheden zich echter beperkte tot het inschrijven van de mede- deelingen der kerkelijke overheid in de boeken van den stand en het uitreiken van passen aan de leden, Het was voor iedereen duidelijk, dat dit ingewikkeld en onpractisch stelsel vervangen moest worden door een bur gerlijken stand als in het Westen, maar de hoogere standen verzetten zich tegen de gelijkstelling met de gewone stervelin gen en zoo bleef de oude organisatie ge handhaafd tot de revolutie, die een einde heeft gemaakt aan het standenstelsel en" een gewonen burgerlijken stand inge voerd. Huwelijk werd op deze wijze vóór al les een sociale daad; de inzegening kon volgen of achterwege blijven, naar ge lang de betrokken partijen dit wilden of niet. Het bestaan van een burgerlijken stand maakte een geheele herziening van het huwelijksrecht noodzakelijk; in plaats- van de kerkelijke canones, moesten bur gerlijke wetten komen. De sovjet-regee- ring heeft dat ook gedaan. Daarbij ging de sovjet-wetgever echter niet zoo zeer uit van het standpunt der noodzakelijk heid om huwelijk en echtscheiding op nieuwe gronden te baseeren, als van het streven door de wetgeving om de ont binding van het gezin (volgens hun leer stellingen een verouderde-en reactionnai- re instelling) te bevorderen. Het sluiten van een huwelijk en de ontbinding er van werd daarom tot hef uiterste vereenvoudigd. De trouwlustigen! begeven zich naar den ,,zags" (burger lijke stand), die in elke wijk een bijkan toor heeft, en verklaren daar aan de Zags-juffrouw" dat zij willen trouwen. De juffrouw vult hun namen op een for mulier in, laat hen het stuk teekenen en het huwelijk is van kracht. Op dezelfde wijze kan men ook scheiden. De sovjet wetgever is zelfs nog verder gegaan en heeft bepaald, dat voor de registratie van een echtscheiding de aanwezighei4 van beide partijen niet noodzakelijk is? zoodra een der echtgenooten aan de Zags-juffrouw verklaart, dat hij (of zij) het huwelijk wil ontbinden, wordt in de registers de noodige aanteekening ge maakt en het huwelijk is ontbonden; de: andere partij krijgt hiervan een schrif telijke mededeeling. In de meeste geval len wordt onmiddellijk na de echtschei ding een nieuw huwelijk gesloten. Dit zijn de algemeene principes, waar op het huwelijksrecht in de Sovjet-Unie gebaseerd is. Daar de afzonderlijke sov- jet-staten het recht hebben er een eigen wetgeving op na te houden, verschilt de huwelijkswetgeving nog al sterk. Zoo b.v. eischt de wet in de R.S.F.S.R., dat bij het registreeren van een huwelijk beide trouwlustigen aanwezig zijn. In de Oe- krajine vindt men dat niet noodig. Daar kunt ge getrouwd zijn zonder dat ge het weet. De Zags schrijft daar n.l. het huwe lijk in, zelfs wanneer slechts één der par tijen zich aanmeldt. De andere partij krijgt dan een schriftelijke mededeeling, dat hij of zij met die en die gehuwd is. Komt er binnen een door de wet bepaal den termijn geen verweer, dan wordt het huwelijk als wettig voltrokken beschouwd met alle gevolgen daarvan. In de R.S.F. S.R. is dat onmogelijk, maar daarentegen bepaalt de wet, in die republiek, dat een „feitelijk" huwelijk (d.w.z. de samenle ving van twee personen zonder eenige registratie) in alles volkomen gelijkge steld is met het „zags-huwelijk" (dus met het wettige, geregistreerde huwelijk). Het vaststellen of er wel dan niet sprake kon zijn van het bestaan van een „feitelijk huwelijk" wordt aan den rechter over laten. Tot welke onverkwikkelijke pro cessen dat leidt, is niet moeilijk te be grijpen. De sovjet-wetgeving verbiedt het re gistreeren van een nieuw huwelijk, zoo lang het oude niet ontbonden is. De Zags eischt echter geen bewijs, dat het vorige huwelijk ontbonden is, met 't gevolg, dat. vrou weig proci! onne lijk; alle denial haar van, grootf verht vindt] ven), het vaak heeftl een :l eigeil hetg(| ge vil ben I krijg! I nen, I het J maail mees ten een komt toert komc Rusl:[ dat meni om Hel op h van Zulkl goed moe] kan geziifl eenif ren „aliil vooi| een leesl wee alles D. gen wetfi Met om I bede goec daac rech De I elke en wet hou niet bed oms

Middelburgsche Courant | 1929 | | pagina 6