- s sLTrsr 'oor hel inzeepen PUROL INDISCHE KRONIEK. BUITENLAND. NIEUWE BOEKEN. WAAR IS WERK? BEKENDMAKINGEN Verkoopingen - Verpachtingen in Zeeland anderen man, een weduwnaar. Nadat hij zijn minnares had neergeveld, schoot hij zijn medeminnaar eveneens dood en trachtte daarna zichzelf te dooden door den loop van zijn buks onder zijn kin te zetten en een schot te lossen. De dood echter kwam niet; na een lijden van lange maanden verliet hij het zieken huis, ontzettend verminkt, zonder mond, zonder neus, zijn gelaat met kunstmid delen „bijgewerkt." Zijn binnentreden in de rechtszaal bood een jammerlijk schouwspel. De president deelde hem mede, dat hij, daar hij niet kon spreken, door handge baren mocht te kennen geven of hij bevestigend of ontkennend antwoord de. Voorts mocht hij, als hij iets had me de te deelen, dit op een papiertje schrij ven. Het verhoor was kort. De feiten spra ken voor zich zelf. Zoo nu en dan maakte Crépin, eertijds een Don Juan, thans n menschelijk wrak, enkele gebaren. Bij zonder pijnlijk was het verhoor van he. 13-jarig zoontje der gedoode vrouw, dat (verklaarde 'dat hij vaak had gezien hoe Crepin zijn moeder had aangehaald, doch ook hoe hij haar „aan het huilen had gemaakt." Na urenlange debatten werd Crepin, onder inachtneming van verzachtende omstandigheden tot vijf jaar eenzame opsluiting veroordeeld. Twee visschers van 't eiland J e r- s e y haalden op de kust bij Corbière een haai van 16 voet lengte in hun net ten op. Zij wisten het net (boven water te bevestigen en gingen naar het ha ventje om hulp te halen om het dier aan land te brengen. Toen zij een goed half uur later bij hun schip terug kwa men, had de haai het heele net stuk ge beten en was weer in zijn element ver dwenen. brengen, kunnen echter ternauwernood voor het begin van het volgend jaar gereed zijn. Door D. Bauduin. LIV. DE POOLTOCHT VAN DE GRAF ZEPPELIN. Ir. Lehmann, wien het bevel van de .„Graf Zeppelin" op den Noordpooltocht in April is opgedragen, heeft tegenover den correspondent van de „Deutsche Allg. Ztg." er den nadruk op gelegd, dat in tegenstelling met onjuiste opvattingen de pooltocht van de „Graf Zeppelin" volstrekt geen verband houdt met de ver keersplannen der Zeppelinmaatschappij. Zij is van louter wetenschappelijken aard. Een luchtschipverkeer dwars over 't Noordpoolgebied is inderdaad jaren ge leden door den tegenwoordigen secreta ris-generaal der Aero-Arktik, oud-kapi tein Bruns gepropageerd, doch de Zep pelinmaatschappij is hierop niet ingegaan omdat een regelmatig luchtschipbedrijf in het Noordpoolgebied reeds door den tot April en Mei bijna steeds heerschen- den mist uitgesloten schijnt. Op de vraag of men op het ijs wilde De „Graf Zeppelin" zal over Tromsö landen antwoordde kapitein Lehmann: en Leningrad naar Moermansk gaan, waar de Russen een ankermast oprich ten. Van Moermansk wordt rechtstreeks op het Canadeesche poolgebied aange stuurd en van hieruit dringt men het onbekende poolgebied binnen, waarna men over de Behringzee en het Sibe risch poolgebied terugkeert. Een tus- schenlanding op het drijsijs ligt niet in voornemen. De pooluitrusting met inbe grip van de sledehonden, is uitsluitend als reddingsmaatregel bij een ongeluk van het luchtschip bedoeld. De conferentie te Friedrichshafen van de door de internationale vereeniging voor poolonderzoek door de luchtvaart „Aero-Arktik ingestelde commissie van geleerden besprak voornamelijk de uit rusting van het luchtschip voor de bij zondere doeleinden van den pooltocht. Er wordt een verwarming ingebouwd. Tegen ijzel op den ballon bestaat geen ander middel dan intijds de streek van het slechte weer te verlaten. Overigens is de „Graf Zeppelin" veel krachtiger en steviger dan de slechts 19.000 kubieke meter groote „Italië" van generaal Nobile waarvan nog heelemaal niet vaststaat, dat zij werkelijk door ijzel is ten gronde 'gegaait. ENGELAND EN BRÏTSCH-INDIE. ^?ais wi.l gisteren zagen zou de En- I? rcS^erillfi voornemens zijn Indië verleenenm011StatUS dus zclpt>estuui' te 1 Dailv^Tel''"lmedewerker van de nenkori In minis terieele kringen neemt nien aan, dat deze aankondiging nog voor het bijeenkomen van het al-Indisch con gres op 1 December a.s, zal geschieden. De regeering hoopt door het toekennen van den dominionstatus aan Indië het congres te kunnen beinvloedlen om op deze wijze te verhinderen, dat er een groote legen-c.ctie oer nationalisten ont staat. De rcli ter Gandhi staande kringen hebben na,ar bekend is, verlangt, dat de Indische wenschen voor zelfbestuur voda* 31 December a.s. zullen zijn in gewilligd. De 'werkzaamheden van de commissie- Simon, die 'n rapport over de wijfciging van de grondwet van Indië zal uit- De importeurs, exporteurs enz. zij doen niet aan siësta. De kantoren in de Benedenstad. De oude, historische vervangen door moderne gebouwen. In mijn vorige Kroniek heb ik een en ander medegedeeld over den Europee- schen middenstand in Indië en over de levenswijze en de moeilijkheden van den Europeeschen middenstander. Maar in dit vervolg moet ik spreken over de veel talrijker categorie der zakenlieden van andere pluimage, 'over hen, die als nij vere mieren zaken doen in de speciale handelswijken, de importeurs, de expor teurs, de reeders, de bankiers, de make laars, de cultuuradministraties en direc ties, de Beurslui, de afschepers, de ver zekeraars en nog zoovele anderen. Hoe leven zij, in welk milieu? Voor hen is het vroeg dag, zooals voor een ieder, die in de tropen werk heeft te verzetten. Voor hen is het ook lang dag, want in tegenstelling met den midden stand en met de gouvernementsambtena ren, die den middag vrij hebben voor een vooral in de tropen zeer verkwikkend middagslaapje, zijn zij den ganschen dag in touw en een handelsman is onmiddel lijk na zijn lunch weer even hard aan het zwoegen als daarvoor. Welk groot ver schil dit maakt voor uithoudingsvermo gen en gezondheid kunnen alleen zij we ten, die langeren tijd daarginds zijn ge weest. De „siësta" wordt in alle tropi sche landen in eere gehouden door de bewoners van het land zelf en door die Europeesche bewoners, wier levenson derhoud niet afhangt van hun prestaties, d.w.z. door ambtenaren en vrouwen. De rest, zij, voor wie time money beteekent, doet niet aan siësta en is des te eerder opgebrand. Ónder hen, die het vroegst het lied van den arbeid zingen, behooren de ma kelaars. Zij zingen het, ternauwernood uit bed, aan de telefoon. Zoo omstreeks ze ven uur begint hun dagtaak in hun eigen woning. Door koersen uit Europa en Amerika worden zij gewekt, interlocale relaties geven orders, cliënten worden opgebeld. Het zijn niet alleen de effec ten- en wisselmakelaars, ook de produc tenmakelaars zijn in touw. Wanneer de suikerprijs of die van rubber of coprah stijgt of daalt, vraagt de makelaar naar geen uur. Evenmin als gezelligheid kent business tijd. De kantoren beginnen zoo tusschen half negen en negen uur in den ochtend. Dan glijdt het verkeer uit de woonwij ken in onafgebroken stroom naar de be nedenstad waar de kantoren zijn. Auto's, vooral auto's, ontelbare wrakke inland- sche voertuigjes bezet met op hun bouw niet berekende forsche westerlingen, gie rende electrische trams, daverende en voorwereldlijke stoomtrammen, zelfs fiet sers, de handel gaat aan het werk! In bijna alle Indische steden liggen de han delskantoren in de oude stadswijken, de „benedenstad" zegt de Indischman. Daar was in vroeger tijden ook de woonwijk der Europeanen. Het woonhuis was te gelijk kantoor, pakhuis, enz. Totdat mo derner begrippen over hygiëne en com fort naar gezonder en rianter woonoor den deden zoeken en vinden. Niet altijd kwamen die begrippen zoo vanzelf. Be kend en historisch is het verhaal van dien landvoogd-menschenkenner (in den goe den ouden tijd was deze combinatie nog mogelijk!), die Batavia's Europeesche be woners uit de broeiwarme, ongezonde oude stad naar gezonder oorden wensch- te te verplaatsen en daartoe op een vijf tal kilometers afstand de Sociëteit „De Harmonie" liet bouwen. Toen volgde de goe-gemeente allengs vanzelf! Maar de kantoren bleven in de oude stadswijken. Daar immers lagen en lig gen nog de pakhuizen aan de grachten en daar ook heeft de afscheep plaats. Maar bovenal, daar is ook in de onmiddellijke nabijheid de Chineezen-stad, de zooge naamde Chineesche „kamp". De Chinee- zen nu spelen in den Indischen handel zulk een voorname rol, dat de Europee sche handel zich slechts ten koste van groot ongerief van dit centrum van ne gotie zou kunnen verwijderen. En dus rijdt eiken ochtend van eiken werkdag de handel naar de gloeiende benedenstad om daar zijn dagtaak te vervullen. De kantoren, waarin de Europeesche handel gehuisvest is, zijn deels nieuw en deels oud of wel zeer oud. Onze voor vaderen plachten, ook wanneer zij bouw den, daar in de Oost degelijk werk te doen. Muren van een meter dik en bal ken van een halven meter beschouwden zij als normale structuur. Vele dier oude gebouwen staan nu nog, den zeer scher pen tropischen tand des tijds ten spijt. Dank zij den dikken muren is het in hun binnenste koel. En voor zoover zij niet meer voor kantoren worden gebruikt, dienen zij tot pakhuizen. De enorme dik ke houten vloeren zijn vooral in trek voor het spreiden en bewaren der koffieboo- nen. Maar wat de tand des tijds niet klaar speelde, hebben in hoe langer hoe ruimer mate menschenhanden weer ver richt. Vele dier oude gebouwen werden op den duur te ongeriefelijk of bleken sta in den wegs. Zij werden afgebroken en in hun plaats verrezen nieuwe kan toorpaleizen. Net zoolang de chef van de zaak een Indischman was van den ouden stempel, die hechtte aan het ge bouw, waarin hij zijn geld verdiend had of waarin hij zijn zaak had groot gemaakt. Een typisch staaltje wil ik den lezer niet onthouden. Als jong handelsman maakte ik indertijd te Batavia deel uit van den staf van een millioenenfirma. De „Baas" was reeds dertig jaar in Indië! Hij droeg nog het ouderwetsche zwarte kaasbolle tje, dat evenmin past bij de tropen als de fluweelen wambuizen onzer voorouders. Hij was een wandelend stuk Indische business-traditie en bovendien een der energiekste en bekwaamste zakenmen- schen die ik ooit heb gekend. Maar aan zijn oud kantoor liet hij niet tornen, waarop het stof nimmer was geveegd, kon hij werken en geloofde hij aan zijn succes. Tegen de zolderingen van onze lokalen nestelden de zwaluwen en zij lie ten voortdurend op onze schrijfbureaux vallen, wat des zwaluws is. Doch de geest van den „baas" bezielde ons allen en niemand bekommerde zich om deze kleine verdrietelijkheden. Maar zooals ik reeds zeide, geleidelijk zijn deze oude, historische kantoren op geruimd en vervangen door moderner gebouwen in allerlei fantasie-stijlen, met veel licht en ruimte en tegels en glas en v/at dies meer zij. Maar koeler zijn ze zeker niet! Op het gebied van bouwen ir. de tropen staan wij een stuk achter bij onze Britsche buren. In de groote Britsche vestigingen in het Oosten, ik noem b.v. Singapore, Calcutta, Honkong, zijn ook de handelswijken monumentale stadsdeelen, waar zich het eene imposan te gebouw naast het andere rijt, onder broken door pleinen en plantsoenen, zoo dat de geheele handelswijk in bovenge noemde steden een waarlijk monumen taal en uitgesproken Europeesch aspect heeft, In onze Indische steden hebben voorloopig de handelswijken nog een rommelig cachet, waaraan de talrijker wordende en in gevarieerde stijlen op getrokken nieuwe gebouwen nog geen het oog streelende eenheid hebben kun nen geven. In een volgende Kroniek hoop ik het Europeesche zakenleven af te handelen en nog het een en ander van het kantoor leven zelf te vertellen. i Fouten, door Piel van Veen (Nederlanösche Uitge vers Maatschap., Amsterdam.) Is dit een id waas hoek? Een rare ro man? Een stumperig stukje onbeholpen en misverstane levenspsychologie? pf is het een meesterwerk? Noch het een, noch het ander is het; deze oorspronkelijke roman van Piet van Veen is een mengelmoes van beide, een meesterlijk geziene situatie, die soms fijn gevoeld en scherp gekarakteriseerd wordt, maar ontsierd door allerlei onge zonde elementen en bijmengselen, waar uit de geroutineerde Freudiaan voor den schrijver waarschijnlijk geen al te vleien de gevolgtrekkingen zou maken. Het probleem is echter interessant, actueel en hoogst belangrijk: hoe kleine karakterfoutjes, die volstrekt onbelangrij k zijn, door een beiderzijdsche verkeerde en onhandige manipulatie in een aanvan kelijk gelukkig huwelijk stukken en brokken kunnen maken, dat neeft de schrijver meesterlijk gevoeld en de tra giek van dit geval ervaart men scherp Dat is de goede kant van Fouten over de fouten ervan spreken we verder niet. In de serie Recht en Praktijk, uitge geven door de N.V. Ter Hagensl drukkerij en U. M. te 's-Gravenhage, ver scheen als no. VIIIDe nieuwe wet op de Naamlooze Vennootschap, door A. F. J. Siegenaar, oud Bank-accountant. Het zal slechts zelden voorkomen, dat de volwassene, die de jaren van het mid delbare onderwijs al eenigen tijd achter den rug heeft, nog' met genoegen zal bladeren en zelfs hier en daar met belangstelling zal lezen in een school boekje over Nederlandsche taal. Dat is echter het geval met Taalkennis voor gymnasia, lycea, H. B. kweek- en normaalscholen door dr. N. A. Donker sloot. De lezing van dat eenvoudige maar interessante boekje kunnen wij een ieder aanbevelen, die iets met het goed ge sproken en geschreven Nederlandsch te maken heeft; 't is uitgegeven bij W. L. en J. Brusse's U. M. te Rotterdam. Bij Valkhoff en Co. te Amers foort verscheen De nieuwe ziektewet, een overzicht van haar voornaamste be palingen, geschreven voor den leek, door P. Keulemans, voorz. van den Raad van arbeid te Amsterdam. Onze rechtsinstellingen op het ge bied van de verkrijging en bezwaring van onroerende goederen zijn, we mogen dit op gezag van prof. mr. M. \V. F. Treub verklaren, hopeloos verouderd. Dat is reeds jarenlang de meening: ook van den oud-ingenieur-verificateur van het kadaster I. Boer Hz. Steeds maar doet deze deskundige, wat hij' kan, om hierin verbetering te brengen. Zijiu laatste poging is een populaire brochure, waar in hij in verhaalvorm de geschiedenis van De ramp van Heikamp vertelt alles ontstaan uit het feit, dat ons hy potheekstelsel en de kadastrale boek houding niet deugen. In een voorwoord secondeert prof? Treub den schrijver krachtig. De ramp van Heikamp is uit gegeven bij de N.V. H. S. Tjeenk Wil link en Zn. te Haarlem. De commissionairs in effecten P. J. van den Berg en Co. te Amsterdam deden drie werkjes het licht zien, ge schreven door (den oud-planter L. tie Koningh: De Heveaboom De koffic- boom De rietsuiker. De bedoeling daarvan is', den beleggers in déze beurs waarden een inzicht in den aarS der ruhberhe^lrijven te geven, zoodat het fonds iets meer dan een naam voor hen zal beteekenen. Bij de N.V. Hollandia drukkerij le B a a r n verschenen twee kinderboeken in de Serie „Knus Thuis". Het geheimen kamertje door A. C. Kuiper en Het Leeg staande Huis, door Marioin St. Webb, uit hel Amerikaansch vertaald door Lily van Oyen. Als gij U moeilijk scheert omdat Uw huid gauw stuk gaat en pijn doet, dan kunt gij dit geheel voor komen, indien gij vóór het inzee pen de huid even inwrijft met slechts een weinig Doozen 30-60 en 90 ct- Tube 80 ct. (Ingez. Med.) Van den directeur der Districts-Ar- beidsbeurs te Middelburg, Wage- naarstraat D 78, Telefoon 243, ontvingen wij de volgende aanvragen Binnenland: Leiden voor timmerfabriek be kwame fraisers en schavers (vierzijdig), dadelijk, 75 cent per uur, voor onge veer 3 maanden. S i 11 a r d tijdelijk opzichler-tee- kenaar, moet in het bezit zijn van het diploma als zoodanig of van het eind diploma der M. T. S. en in staat zijn zelfstandig te werken, f 2500, aanbie dingen voor 14 October a.s. Amersfoort: bekwaam of halfw'as carosseriehouwer dadelijk, loon n. o. t. li., indien geen vakkman onnoodig zich aan te melden. Arnhem: voor proefstation, schrij ver, algemeene ontwikkeling, vooral goed op de hoogte met de Ned,, taal f 1050 tot f 2150 leeftijd ongeveer 20 jaar. Apeldoorn machinist voor elec trische zand-zuigmachine ,dadélij'k f 30 per week, voor ongeveer 3 maanden Leeuwarden 2 bekwame smeden, dadelijk, loon naar bekwaamheid) voor onbepaalden tijd. Den Bosch bekwaam loodgieter te vens bekend met sanitair dadjelijk, 62 cent per uur, voor vast. Tilburg: 5 grof bankwerkers', loon in tarief (circa 48-50 cent per uur) met premie, reiskosten worden na een maand in betrekking te zijn geweest éénmaal vergoed. Enschede - bekwaam gasl- en waler- filter, dadelijk, f 32.50 tot f 35.50 per week naar bekwaamheid, voor ongeveer een half jaar. Helder: bekwaam zw akstro omm-on- teur, aauvangsloon f 30 per week, voor vast, reiskosten worden bij: oproeping vergoed. Hilversum electro-monteur, be kend met hoog- en laagspanningskabel- werk, ervaring op het gebied van meters strekt tot aanbeveling, dad., f 35 per week. misschien voor vast. Hilversum: echtpaar pl.m. 45 jaar, vrouw voor de keuken en huiswerk, de man als chauffeur en huisknecht dade lijk, f 1000 per, jaar (alles vrij) pltn. f 350.00 verval enz. Leiden machinist-bankwerker, he kend met pijpwerk en draaien 'speci aal voor het nazien valt locomotieven.) f 40 per week. dadelijk, voor vast reiskosten worden bij oproeping vergoed. Aanbiedingen uitsluitend aan de Ar beidsbeurs te Middelburg. BEVOLKING. In de tweede helft der maand October zijn in de gemeente GOES Ingekomen: C. M. van Lookeren Campagne, geb. Sobels, zonder beroep, van Lisse, Blanck- straat 12. E. de Bruijne, techn. ambt. R, W. S., van Middelburg, Westsingel 55. R. Schmeisser, orgelbouwer, van Wei- kersheim, Schengestraat 45. A. M. Moens, geb. Wiskerke, van Rilland-Bath, Eversdijkstraat 4. L. Scherp, dienst bode, van Kortgene, Nieuwstraat 44. M. BoudenS, dienstbode, van Nisse, Kloe- tingscheweg 5a. G. B. J. Valkenier, off. L. d. H., van Gouda, Ravelein 10. H. M. van Hese, geb. van Dongen, zon der beroep, van Souburg, St. Jacobstraat 24. P. de Glas, zonder beroep, van Terheijden, Groote Markt 13. E. van Zanten, off. L. d. H., van Maarsseveen, Ravelijn 10. S. W. Godfrieft en gezin, winkelchef, van Bergen op Zoom, Lange Kerkstraat 27. C. M. Scheers, stuca- door, van Vlissingen, Westsingel 25. P. Burgs, geb. Krombeen, zonder beroep, van Kruiningen, 's H. Hendrikskinderen- dijk 81. M. van Ginneken en gezin, arb. N. S., van Middelburg, Violenstraat 10. A. van de Wege en gezin, kom mies D. B., van Ellewoutsdijk, Poelweg V 2b. A. C. A. van Doggen, dienst bode, van Bergen op Zoom, Kreukel- markt 11. V ertrokken: A. Reijerse, werkman, naar Rotterdam, Ranonkelstraat 10a. S. Potgieter, off. L. d, H., naar Zutphen, Hagepoortplein 4. C. Oele, dienstbode, naar Den Haag, Verlengde Tolweg 6. A. J. J. de Glas, leeraar, naar Nijmegen, Vondel straat 50. E. van Koeveringen, dienst bode, naar Den Haag, Surinamestraat 14, A. Overduin, klerk D. B., naar Hans- weert C 37n. A. A. C. va<n den Oever, rijksklerk, naar Sluis, Julianastraat 4, J. D. Dorst, landb. ing., naar Leeuwar den, Emmakade Z.z. 2. J. de Jonge, dienstbode, naar Oudelande B 13. E. de Guchteneire en gezin, ass. I. A., naar Rotterdam, N. Crooswijksche weg 76b. E. A. Kloote en gezin, reiziger, naar Bre da, Wilhelminapark 144a. M. de Co- ninck, dienstbode, naar Breda, Rozen- plein 1. J. P. de Dreu, kleermaker, naar Dordrecht, Komatiestraat 2. L. W. J. van Zaltbommel, bakkersknecht, naar Den Haag, Chr. de Wetstraat 73. J. Paauwe, dienstbode, naar Naald wijk, Heerenstraat 38. J. C. Huissoon, bakkersknecht, naar Kapelle A 205. P. van Luijk, geb. Gunst, zonder beroep, naar Rijswijk, Eschdoornstraat 8. J. P, Schuiling en echtg., zonder beroep, naar Rotterdam, Wolphertsbocht 359. INSPECTIE EN EXERCITIE BIJ DE BRANDWEER. Burgemeester en Wethouders van Mid delburg; gelet op art. 17 der Verordening be treffende de Brandweer in deze gemeen te, van den 25 Januari 1893, maken be kend: dat eene Inspectie en Exercitie met een gedeelte der brandspuiten, volgens voordracht van het Bestuur over de Brandweer, zal plaats hebben WOENSDAG DEN 16 OCTOBER 1929, en v/el met spuit D te 9, met spuit L te 9.30, met spuit S te 10.30, met de Motor spuit No. I te 11 en met de Motorspuit No. II te 11.30 uur, en roepen de be ambten en bedienden, aan die spuiten geplaatst, op, zich op de voorschreven uren aan de onderscheidene brandspuit huisjes te bevinden. Middelburg, den 4 October 1929. Burg. en Weth. voorn., P. DUMON TAK, Voorzitter. M. VAN DER VEUR, Secretaris. POSTERIJEN. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten ,van welke de afzenders on bekend zijn, terugontvangen op het kan toor alhier in de 2e helft der maand September 1929. Brieven. Binnenland. Gretha Davidse, Middelburg; A. M. D.v. d. Berg, Goes; Mej. Daman, Middel burg; Mej. L. Goethart, Rotterdam; Me. W. Jansen, Breda; R. van Look, Haag; Louwerse, Domburg; Mej. Plansoen, Mid delburg; P. Vissers, Den Haag; Mej. L. N. Wattel, Gapinge; Fam. Wlilfemse,? Vlissingen. i i i Brieven. Buitenland. Syndicat d'Inittalne, Paris; Briefkaarten. 1 Binnenland. i Mej. K. Back, Woensel; Mej. Groene- veld, Amsterdam) {Mej. dje Kok', Goes; G. van Rooyen, Wageningen. Briefkaarten. Buitenland. 1 i Dr. H, H. Buzema Plet, Cassel; iM. Dalkart, Danzig; Sen Folch, Barcelona; Eva Folk, id.; Colletta Lusiane, Freuden- stadt. Loulou Lusiane, id.; Heinz Meu- fêrs, Königsberg. Nina, Pardon, Brus sel. Dames van Polanen, Pontianak; E. en M. Schermer, Chamonix; Sign van der Vies, Riva. Oct. S Bjggekerke, Hofstede en Inspan, Loeff. 8 Vlissingen, Meubelen, Venduhuis. 9 N. en St. .Toosland, Bouwland, 'B.laupot t. Cate. "9 Koudekerke, Bouw- en Weiland, Loeff. 12i26 Breskens, Hofsleedje, v. Mazijk. 15 Serooskerke, Huizen, Slruve. ;1

Middelburgsche Courant | 1929 | | pagina 7