BRIEVEN UIT AMERIKA. Handel, Nijverheid en Visscherij BUITENLAND BURGERLIJKE STAND meld: in Mededeeling No. 3 van den Plantenziektenkundigen Dienst „De trek- made% terwijl het hoofdbureau van dien Dienst te Wugeningen pn de opi ver schillende plaatsen werkzaam geslfalde iambtenaren op aanvrage gaarne alle- gje- wenschte inlichtingen verstrekkjen. Ter voorkoming van 'misv'erstand zij hier vermeld, dat kle wormstekigheid van apipels en peren niet door de rups van den wintervlinder wordt Veroorzaakt en dus ook niet [door het aanleggen van tijmhanoten kan worden bestreden. Met nadruk waar-schuwt 'de Planten' ziektenkundigen Dienst legen welke aan bieding ook van rondreizende lieden; men wende zich voor advies, ook ovter de uitvoering w.n Ibestrijdingen in boom gaarden enz. tot den Planlenziektejn- kundigen Dienst te W'ageningen of tot zijne ambtenaren op verschillende plaat sen. Dele pe 11 zie k te. De technische ambtenaar le klasse hij den Plantenziektenkundigen dienst te Goes schrijft ons: Zieke iepen zijn er in den loop van den zomer weer heel wat bijgekomen. Nogmaals wil ik hier aanraden alle zieke, ook de lichtaangetasite, hoornen le mer ken, om ze na 't afvallen van 't blad te kunnen onderkennen, met de bedoe ling ze dan té rooien. Men redeneere dus niet:' ik rooi de hoom|enl die niets meer waard zijn, maar de andere laat ik nog eenigen tijd staan, tot ze ook niets meer waard zijn en intusschen weer andere hoornen hebben besmet en zoo vervolgens. Eenmaal aangetaste hoornen gaan zoo goed als zeker dood en het mag waarschijnlijk worden geacht ,dat aangetaste boomen een min of meer ernstige bron van besmetting' vormen. /Merkt dus zoo spoedig mogelijk' alfe aangetaste boomen om ze later le rooien of rooi ze direct. De inspecteur, hoofd van den Plan tenziektenkundigen dienst, c'ieel ons over hetzelfde onderwerp een bericht toeko men, wlaaraan we nog het volgende ont- leenen Uit een d/oor dr. Betrem ((laboratorium voor entomologie) in samenwerking met mej. Spierenburg (Plantenziektenkundi- ge dienst) en met den heer J. J. Frans- sen (student aan de' Landjbouwhooge- school) ingesteld onderzoek, is gebiteken, dat iepenspintkevers zoowel inwendig (in het darmkanaal; als uitwendig, dragers kunnen zijn van levende deelen van Gra- phium Ulmi, de zwam', die als de ver wekker der iepenziekte beschouwd kan worden. Ik meen hierin aanleiding te vinden, om het advies te geven, op plaatsen, waar de iepenziekte reeds voorkomt, zeer nauwkeurig op de aanwezigheid van iepenspintkevers ,acht te slaan, en hoo rnen, die duidjelijk teekenen va,n aantas ting vertoonen te rooien. Dit advies wordt thans reeds gegeven, omdat men nu d,e aanwezigheid van de (herfstgeneratie) ke vers in den stam kan vaststellen aan de soms groote hoeveelheden bruin, „boormeel"'' dat men aan den voet van aangetaste boomen, onmiddellijk tegen den stam aan ,kan vinden. De eerste aantasting der kevers heeft echter in de dikkere takken plaats. In het bijzonder zal men zijn aandacht moeten wijden aan plaatsen, waar iepe- (Van onzent bijzonderen correspondent). Van een verschrikkelijk doove en stomme doofstomme. Die gearresteerd werd en toch doofstom bleek te zijn- Totdat een derdegraads-on derzoek verrassende resulta* ten opleverde, Medelijden opwekken is gemakkelijk en winstgevend. Kapitein John Thorpey en Detective Carey deden per Fordje de ronde door Jersey City. Beider wieg had in Old Ire land gestaan, zooals het een fatsoenlij ken Amerikaanschen politieagent be taamt en derhalve bezaten zij ook in rui me mate de diverse kwaliteiten van de wetsdienaren. De eerste, van een be paald massief uiterlijk, vult zijn helft van Henry's two-seater meer dan waartoe hij gerechtigd is, welke ruimte de magere Carey met genoegen aan zijn chef af staat. Carey is een taai pezig type met vurrood haar en zijn vierkante onderkin zou een jurylid van een sproetenwed strijd een aardigen tijd bejzig houden. Torpey vertoont een blozig gladgescho ren gezicht onder zijn peper en zout- haar, het geheel geaccentueerd door een geweldig hoornen bril. Ze reden in een matig gangetje, zooals het de politie niet alleen past bij wijze van goed voorbeeld, maar onderwijl werd scherp naar alle kanten uitgekeken of af en toe eens bij een verke rsagent gestopt en een praatje gemaakt. Die politie-kar- retjes werken gewoonlijk als olie op de golven, in hun buurt is het altijd uiterst rustig, in plaats van vol gas te geven, wordt er vaart geminderd, nog meer dan anders wordt er op voetgangers gelet en iedereen straalt van naastenliefde en eer bied voor de wet. Het duo Torpey-Carey is een overal voorkomend verschijnsel op de Ameri- kaansche straten, dat niet weinig bij draagt tot orde en veiligheid. Toch doet het alweer ouderwetsch aan en vraagt om verbetering. Een open Fordje met twee mannen in uniform is boomen in groepen of rijen staan, omdat daar de kans op het optreden van spint- kevers, speciaal in kwijnende boomen, en dus ook de kans op verbreiding dei- ziekte, het grootst is. Men Tioude er rekening mede, dat gerooide iepen, in het bijzonder met het oog op het liierbovenbedoelde gevaar, ontschorst moeten worden of onder wa ter bewaard, omdat ook in geveld,' hout de spintkevers not lot volledige ontwik keling kunnen komen. Nu gebleken is, dat de Graphium aan de binnenzijde van de schors zeer over vloedig kan fructificeeren, moet ook de schors vernietigd worden. Oe 'Sterverzending. Oqslerverzending September 1929 uit geheel Zeeland 'Engeland 1.941.600 Duitschland 231.990 Nederland 141.641 Belgiè 137.600 andere landen 9.520 2.462.3i51 September 1928: 2.100.813. H i 1 1 e n 's Sigaren- e n T a- baksfabriek. Ten kantore der vennootschap te Delft werd gisteren een algemeene vergadering van obligatiehouders gehouden. Voorzit ter was de heer mr. J. J. Krantz, lid van het Algemeen Administratie- en Trust kantoor te Rotterdam, die in het kort mededeelde dat wegens de belangrijke wijzigingen, die na de Juni-vergadering in het reorganisatievoorstel waren aan gebracht, een nieuwe vergadering noodig was. In deze vergadering kon echter geen beslissing worden genomen, wijl het ver- eischte aantal obligaties niet vertegen woordigd was. (Er waren '21 obligatiehouders, verte genwoordigende 494 obligaties). Dr. J. G. Besselaar achtte het reorga nisatievoorstel niet acceptabel voor hem. Niemand, ook de meerderheid van stem men der obligatiehouders, kan hem ver plichten zijn obligaties voor een-vijfde in aandeelen der N. V. Hillen om te zetten. Ook heeft men z.i. nietjhet recht tot ren tevermindering. Aangaande het nieuw te fourneeren kapitaal van 225.000 merkte spr. op, dat dit ongeveer het bedrag vertegen woordigt waarmede het obligatie-kapi taal wordt verminderd. Spr. betwijfelt of dit voldoende zal zijn. Het is mogelijk op de panden een tweede hypotheek te sluiten, hierdoor komt men bij eventueele liquidatie voor het feit te staan dat de mindere opbrengst van het eene, niet gecompenseerd wordt door het andere dat meer opbrengt. De heer Bronkhorst heeft ernstige be zwaren tegen de voorgenomen reorgani satie die hij reeds heeft bekend gemaakt en meende hieraan nog te moeten toe voegen dat niets is aangegeven betref fende inkoop der obligaties. Spr. is ook tegen vermindering der coupons. De heer Nauta was van oordeel dat in dien men de zaak wil voortzetten, er ge holpen moet worden. De meening dat de meer een soort vlagvertoon dan werke lijk doeltreffend; vandaar dat we in New- York onopvallende en krachtige Cadil lac's of Buick's hebben, waarin twee schijnbaar welgestelde zakenlui een ritje doen en toen onlangs zoo'n car in het Bronx Park werd aangehouden door een paar roovers, hadden de laatsten even goed rechtstreeks naar een politiepost kunnen wandelen en zich al die moeite besparen. In Jersey City, een der New-Yorksche voorsteden aan den anderen Hudson- oever, gaat het meer op de oude manier en worden avonturen beleefd van meer kalmer natuur dan in de metropool. Tor pey en Carey hadden de lucht gekregen van iemand, die nog wat met de wet te vereffenen had en kruisten in de buurt van Grand Concourse. Op den hoek van Concourse en Jackson Boulevard stond Murphy het verkeer te regelen en wat was natuurlijker dan even te stoppen en aan Murphy te vragen of hij Jerry the Kid ook dien morgen gezien had, want dat er een nieuwe verdenking op hem rustte. Na de gebruikelijke amicale be groeting al was Torpey een captain en Murphy maar second grade patrol man, salueeren en in de houding staan doen we alleen bij officieele gelegenhe den draaide de verkeersagent met een ruk de seinpaal om, floot en gaf een leger zware vrachtauto's de gelegenheid een veerpont naar New-York op te zoe ken. „Geen spoor van Jerry the Kid gezien! Wel Texas Tommy en Angelface, die hebben zeker weer den heelen nacht op het water gezworven. Wat hebben ze nu tegen Jerry.Hee, jij! Wou je voor dit en dat met alle geweld overreden wor den, stop!" Liefst onder de oogen van de drievou dige Hermandad maakte zich een man schuldig aan de overtreding van „jay walking", oversteken dwars door het ver keer heen. En wat nog erger was, hij trok zich niets aan van officer Murphy's be vel om stil te staan, maar liep kalm door, waarop deze onder een hernieuwd ge fluit den seinpaal omdraaide en den man onroerende goederen een waarde van 100 pCt. zouden hebben, is onjuist, Het doel der reorganisatie is het voortbe staan der vennootschap mogelijk te ma ken. Hierbij mag niet verder worden ge gaan dan Hillen kan nakomen. Ook de heer F. W. C. Noorduyn Jr. heeft den indruk gekregen dat Hillen op den duur terecht zal komen. De heer F. W. Bernard verklaarde van meening te zijn dat het in het belang der obligatiehouders is indien zij hun stukken vast houden en geeft hun dit in ernstige overweging. De voorzitter sloot daarop de vergade ring en deelde mede dat in een op Maan dag 14 dezer te Delft te houden vergade ring van obligatiehouders een beslissing zal worden genomen omtrent het reor ganisatievoorstel. HET NIEUWE KABINET-SCHOBER. Toen vijf maanden geleden Enasl Streeruwitz in Oostenrijk het ambt van Bondskanselier op zich napi, stonden de economische vraagstukken op den voorgrond. Een hervorming; der econo mie kon niet langer worden uitgesteld en Streeruwilz scheen de geschikte man te zijn öm deze laak ten uitvoer le bren gen. Zijn regeering heeft zich ook van den eersten aa,g ai aan als een regeering van eoonomischen arbeid verklaard. In tusschen is er met verwonderlijke snel heid een totale verandering in de d/ecors gekomen, veroorzaakt door het machtige optreden van de „Heimwehren". Plotse ling is in de plaats van de economische hervorming de grondwetsherziening geko men; inplaats van volks-economischen arbeid, de noodzakelijkheid/ den staait ie hervorming. Het optreden der „Heim wehren", de verscherping der interne te genstellingen, de stemming in het buiten land en de terugwerking hiervan öp de economische situatie van Oostenrijk, ai deze gebeurtenissen, die in een alge meene verwarring dreigden te eindigen plaatsten het kabinet Streeruwitz voor opgaven, waarvoor het niet berekend was en in zijn samenstelling ook niet geschikt was. De regeering Streeruwitz die in de vijf korte maanden van haar bestaan een der belangrijkste kwesties, de huurhervorming heeft kunnen door zetten, en ook op sommige andere ge bieden met goed gevolg heeft gewerkt, heeft zich, tegenover de zeer kritiek ge worden interne politieke situatie, ge dwongen gezien, af te treden. De cri sis heeft zich in hetzelfde overhaaste tempo afgespeeld, dat in de laatste maanden in Oostenrijk algemeen is vast te stellen: 's middags beraadslaagde het Kabinet nog over de regeeringis-ver- klaring, die Kanselier Streeruwitz den volgenden dag, biji het indienen dier wets ontwerpen over de grondwetsherziening, zou geven, enkele uren later was de heele regeering afgetreden en de meer derheids-partijen lieten reeds door hun vertegenwoordigers den polilie-presidenl van Weenen, Johanin Schober, hun wensch bemiddelen, dat hiji als Bonds kanselier de leiding der regeeringszaken op zich zou nemen. Voorwaarden werden er van den kant der meerderheiidls'-par- achterna ging'. Deze toonde zich hoogst verbaasd, maar ging gewillig mee naar het Fordje om ondervraagd te worden. Uit hoofde van anciënniteit vroeg Torpey den man, waarom hij niet direct aan het bevel gehoorzaamd had en nam meteen den schuldige van het hoofd tot de voeten op. Boven een breede borst en vierkante schouders, niet ongelijk aan die van Torpey zelf, stak een onevenre dig magere hals en dito hoofd uit. Het geen tot nader onderzoek ten bureele uitnoodigde en weshalve de man met een enkele handbeweging verzocht werd zich aan de treeplank vast te hechten en mee te rijden. Zonder een woord te spreken voldeed hij daaraan en weldra zat hij in het posthuis omringd van blauwjassen. Bij onderzoek bleek bij geen contrabande bij zich te hebben, maar gemakshalve zijn heele garderobe over elkaar aangetrok ken te hebben. Waarom hij niet gestopt had?? Als antwoord reikte de man een enveloppe met prentbriefkaarten over, waarop getikt stond: „Ik ben doofstom en probeer op deze manier mijn college gelden te verdienen. Wat u me geeft, is de prijs." Doofstom en zich door de universiteit heen werken met briefkaarten te verkoo- pen? Kapitein Torpey keek den man eens aan en kwam door zijn jarenlange ervaring tot een conclusie. „Jij bent net zoo doofstom als ik." De man wees met een wanhopig gebaar naar zijn ooren en mond en haalde potlood en opschrijf boekje voor den dag en beschreef zich zelf als George Abbot, 19 jaar oud, af komstig van Wheeling, West-Virginia. „Mannen, we hebben hier Jerry the Kid ingerekend," begon Torpey tegen de verzamelde agenten en Carey meende, dat Abbot een onwillekeurige beweging van schrik maakte, die hem er van over tuigde dat de man simuleerde. Overigens hield hij zich uitstekend en stond er bij alsof de heele zaak hem niet aanging. In drie lange uren trachtten zij op allerlei manieren den man te vangen, die geen kamp gaf. Maar ongelukkigerwijs is een tijen niet gesteld. President Sclio'ber heeft de vrije hand verkregen, om zijn Kabi net te vormen. J Dat Schober als Bondskanselier is uit geroepen, beteekent geen verrassing, maar werkte als sensatie. Schober is im mers in zijn positie als polilie-presideni de meest omstreden persoonlijkheid in Oostenrijk geweest; hij was liet onder werp van een woedenden stormloop der oppositie sedert de bloedige Juli-d.ag'en van 1927. Intusschen is het wel tot een toenadering tussclien Schober en de so ciaaldemocraten gekomen én deze om standigheid zal wel. zijn overwogen nij de beroeping van Schober op den post van Kanselier. Maar in ieder geval heeft de naam Schober in de ooren van dui zenden den scherpen klapk van strijd. De burgerij en die deelen der bevolking, welke eindelijk rustig willefn werken, 'begroeten Schober als Bondskanselier beslist met voldoening, onidat men in zijn persoon een waaroorg ziet voor een kalmere ontwikkeling. Schober's naam beteekent inderdaad vertrouwen voor een groote meerderheid van het Oostenrijk sche volk. Schoner laat dan ook onmid dellijk verklaren: De nieuwe regeer ing zal optreden tegen alle gewelddadigheid en voor strenge legaliteit. Men heeft van den nieuwen Kanselier niet anders verwacht. Hij' is trouwens op dezen post geen nieuwe man en ieder kent zijn verdiensten voor Weenen en Oostenrijk. Elet is Schober geweest, die Oostenrijk in de kritieke dagen van het Ilongaarsche bolsjewisme van hetzelfde lot heeft gered en die bij de Juli-onluslen in Weenen het uiterste heeft voorkomen. Als de burgerlijke pers éénstemmig ver klaart, dat in den persoon van Schober staatsgezag, wettelijkheid en orde ver- eenigd is, gepaard met een energie, die recht op haar doel afgaat, dan heeft men ditmaal niet te doen met vleiereien voor den nieuwen man; hij Schober worden is zeker een dam tegen de g|eruchten van een staatsgreep en dus ook een kal meering voor het buitenland, welke lang zamerhand meer dan noodzakelijk is ge worden. Door zijn werkzaamheid is Schober met belangrijke gebeurtenissen in de geschie denis van Oostenrijk en de stad Weenen verbonden. Zijn prestaties als polilie- president van Weenen zijn internationaal bekend; reeds in deze positie heeft hij altijd een invloed uitgeoefend, die ver uitging hoven zijn ©gienlijken werkkring Als politicus heeft Schober in 1921, in de functies van Bondskanselier en tege lijk als minister van buitenlandsche Za ken, aan de conferentie van Venetid deelgenomen; de overgave van het Bur- genland aan Oostenrijk, de volksstem ming in Oedenburg vielen in den tijd, d,at hij kanselier was. In December 1921 sloot Schober met Tsjechoslowakije het verdrag vann Lana. In 1922 werd hij voor den tweeden keer als Bondskanse lier gekozen. Op de groote Economische Conferentie in Genua zette Schober het door, dat de pandrechten werden uitge steld ten gunste van credielen voor Oos tenrijk. In Mei van helfcelflde jaar nam Schober het ambt van politie-presidient weer op Zich, welk ambt hi| heeft be kleed tot zijn beroeping, die 'hem rooi den derden keer tot Bondskanselier maakt. Amcrikaansclie agent even vasthoudend als een buldog, wanneer hij niet volko men overtuigd is: Er werd dus besloten den man door zwaardere proeven te la ten gaan. Men stapte opnieuw in een giootere auto met een derden agent aan het stuur, men ging ergens koffie drin ken en onderwijl diepten de drie politie- lui een berg onweerstaanbare anecdoten op. Wat zij probeerden om den man in de val te laten loopen, het was allemaal te vergeefs. Dan maar naar het hoofdbureau toe en hem daar de third degree aangelegd in tegenwoordigheid van nog sluwer jon gens. Abbot schreef gewillig en tot vol doening van zijn ondervragers zijn heele verleden op het papier en terwijl hij daarmee bezig was, sloop een agent op zijn teenen vlak achter hem en gaf een vervaarlijken stoot op zijn alarmfluit. Het succes was verdacht. Abbot schrikte ge weldig. De meening der getuigen liep echter uiteen. Sommigen beweerden, dat zulk een doordringend geluid als van een politiefluitje wel degelijk tot de dooven doordringt en niet alleen hoorbaar maar zelfs zeer pijnlijk voor het trommelvlies Anderen lachten en vonden de simu leering bewezen. Abbot zelf schreef, dat hij, hoewel doof, toch nog zenuwen en het vermogen om pijn te voelen, bezat. Die vlieger was dus niet opgegaan. Ter wijl hij dat opschreef, brulde er 'n claxon aan zijn andere oor en opnieuw sprong de man hoogst verdacht in zijn stoel op om echter zijn ondervragers niet veel verder te brengen. Het kamp was en bleef verdeeld. Het zag er naar uit, alsof hij gewonnen had en men hem met verontschuldigingen zou laten gaan, toen een der agenten op het onzalige idee kwam, dat er in een kast nog een parijtje in beslag genomen vuurwerk lag, afkomstig van den laat sten 4en Juli. Abbot werd dus in een rieten leunstoel gezet en opnieuw met papier en potlood bezig gehouden. On derwijl maakte een agent een aardig bouquetje voetzoekers klaar en wist dat met de jagerskwaliteiten van een Indiaan ongemerkt onder den leunstoel vast te Met Schober, die 55 jaar oud is, treedt een man van het algemeene vertrouwen aan het hoofd van den staat. In een kritieke periode, misschien wel in de moeilijkste uren, die de republiek tot nu toe heeft doorgemaakt, neemt Scho- 'ber zijn zending op zich. Als deze missie zoo verloopt als men verwachten kan en moet, dan zal een ontspanning betee- kenen, die ver boven de grenzen van Oostenrijk uitgaat. BEVOLKING. Gedurende d,e maand September zijn in de gemeente ZOUTELANDE. Ingekomen: E. de Korte van Koudekerke. F. Din- gemanse van Meliskerke. Vertrokken J. J. Janse naar Biggekerk. G. de Lege geb- Wol- Middelburg. Van 2 tot 4 Oct. On|dertrouwdJ. Stroo 24 j. en C. P. Siin'onsé 22 j. Q. P. van Loenen 25 j. en A. P. Davijlse 23 j. Getrouwd: W. de Bie 62 j. en M. Louwerse 54 j. D. J. Schrier 20 j. en A. J. Riemens 20 j. Overleden: L. Harpe 85 j. weduwe A. Louwerse. V I i s s i 11 g e n. Van 26 Sept.3 Oct. Ondertrouwd: B. Spuij 28 j. en S. van Schijn;del 25 j. S. J. de Jonge 24 j. en E. Sohier 18 j. P. Storm 29 j. en A. C. P. de Waal 26 j. Getrouwd: M. Kuzee 67 j. en P. van de Plasse 58 j. M. Goedegebure 26 j. en F. Caljouw 20 j. A. de Croo 32 j. en E. M. Seubert 30 j. H. Ardewijn 27 j. en L. EI. Schuering 25 j. J. G. Mteüj'ers1 24 j. en J. C. Waltz 23 j. L. A. Vügne 24 j. en V. E. P. Debrac 23 j. M. Wulff 21 j. en J. G. F. Pluijmers 21 j. BevallenJ tering d.; F. H. E. Hansel geb. Dorn z.; J. M. van Splunder geb. Kuij'per d. A. F. Janssen geb. Peters z.; A. Groot- jans geb. Meerman d.; S. van Scheers geb. jLeijnse z.; P. J.. Castel gteb. Schui- te z.; H. van Praet geb. Govers z.; H. Blaauw geb. Schutte d.; M. Bouma geb. Louwerse d.; G. H. Lootsma geb. de Haan d. Overleden: C. E. le Clercq d. 15 j. M. de Jonge j.m. 40 j. A. Heijdens man van A. C. Berting 63 j. O. en W. Souburg. Van 26 Sept. tot 3 Oct. Ondertrouwd: F. Kluijfhout 40 j. en P. M. Hartho.orn 38 j. Overleden: F. Goedbloed, 74 j. vrouw van A. de Pagter. J. W. JJ. Nolenboom 43 j. man van S. Knaap. Z o u tel a'nde. Gedurende September. Bevallen: L. de Kam geb. Moens z. Overleden: W. de Kam z. 3 weken. St. Laurens. Van 1'30 Sept. Ondertrouwd: A. Buijs, 20 j. en M. Mesu, 21 j. Bevallen: M. Bassie gelb. Dingemanse, zoon. maken. De spanning onder de aanwezi gen steeg tot kookpunt, toen hij er een lucifer bij hield en zich ijlings uit de voe ten maakte. Met' een slag als van een kanon sprong de heele zaak uit elkaar. Abbot vloog op en.... vloekte overtui gend en tijk bespraakt in een aangenaam klinkenden bariton, „Denken jullie maar alles te kunnen doen?" eindigde hij. „Wil je nou praten?" vroeg Torpey. „Ja, ik zal praten." Hij vertelde drie jaar geleden in Chi cago met de doofstomheid begonnen te zijn, nadat hij het van andere „profes sionals" geleerd had. Het betaalt goed en het kost weinig moeite, terwijl hij heelemaal zijn eigen baas was, zoodat hij besloten had dat baantje te blijven uit oefenen. Ten tijde van zijn arrestatie had hij maar drie dollars op zak, maar hij ver klaarde dit uit het feit, dat hij geen vaste werker was en soms vacantie nam. „Wan neer ik genoeg heb om het een tijdje uit te zingen, scheid ik er mee uit tot het weer noodig is." Niettegenstaande dit al les vond Torpey termen aanwezig om hem voorloopig opgesloten te houden en eens zijn verleden na te gaan volgens de politie-registers, met de belofte, dat hij over tien dagen gehoord zou worden. Zoo heeft New-York de prachtigste na- maak-blinden, longlijders, eenbeenigen en toevallen-lijders. Het straatpubliek is goedhartig en bijgeloovig, zoodat die „stakkerds" tientallen dollars per dag ophalen. Er werd dezer dagen een toeval lijder ingerekend, die een metalen kap onder zijn hoed had om zich niet te be- zeeren, wanneer hij zich neersmakte. Beenen worden opgebonden en gezichten prachtig geschminkt, maar het toppunt is de „crust thrower". Dat is de man, die ergens een korst brood op het trottoir legt, dan er langs wandelt en er zich als een hongerige hond opwerpt. Tegen zoo'n zielige vertooning is de menschheid niet bestand en men tast in zijn zak, heel diep Eliectr. Drukkerij G. W. DEN BOER, Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1929 | | pagina 10