Verkeerswezen, Post en Telegrafie Verschillende Berichten BUITENLAND Algemees OverzicM Beknopte Mededeelingen BRIEVEN UIT AMERIKA. Ind Stoomvaartlijnen. Slamat (thuisr.) p. 25 Perim, J. P. Coen (uitreis) 25 v. Suez. Tamtora 25 v. Batavia n. Rotterdam Prins der Nederlanden (uitreis) 25 te Southampton. Patria (thuisreis) p. 24 (9 n.m.) Finis- terre 27 (8 v.m.) te Rotterdam verwacht. Koningin der Nederlanden (uitr.) 24 v. Sabang. Stoomvaartlijnen op Noord-Amerika. Edam, 24 v. N.-Orleans n. Rotterdam. De justitie heeft thans de invrij heidstelling gelast van de drie personen die gearresteerd waren als verdacht Van betrokken te zijn bij de inbraak in den juwelierswinkel der firma V. aan de Spuistraat in Den Haag. Het bewijsmateriaal tegen de ver dachten zou niet voldoende zijn. De maalderij Sempff te Cumlo- sen is' door een grooten brand1 ver nield. De geheele installatie en onge veer 3000 centenaars graan werden een prooi der vlammen. Bij het blusschingswerk liep de eigenaar ernstige brandwonnden op. De schade bedraagt 200.000 mark en moet door verzekering gedekt rijn. Het onderzoek in verband met het feit, dat j.l. Maandag de arbeider J. nar- bij [F c h l met een gapende hoofdwonde dood langs den weg werd gevonden, heeft aangetoond, dat J. het slachtof fer moet izijn geweest van een laffen overval. AlleS wijst er op, dat hier Van een aanrijding geen sprake kan zijn. Hedenmorgen is een groote brand uitgebroken in de houtwaren- en deurenfabriek van de N.V. Houthandel Mij v.h. M. v. Westenberg en Co, te Landsmeer. Het vuur vond gretig voedsel in het zeer brandbare materi aal en in korten tijd stond het geheele gebouw in lichte laaie. De fabriek is to taal afgebrand. Slechts een opslagplaats van hout kon behouden blijven. De oor zaak van den brand is vermoedelijk kort sluiting. Naar uit Drossen (regeerings1- üistrict Frankfort a. d. O.) wordt gemeld, is thans na 10 jaren de destijds raadsel achtige verdwijning van den landbouwer Deikert te Grunow, opgehelderd. Nadat dezer dagen in een wel bij de boerderij een geraamte was gevonden, 't welk naar men vermoedde, van den verdwenen D. was, heeft de politie vrouw D. en haar drie zoons, wegeins verdenking van moord in hechtenis ge nomen. Vrouw D. verklaarde, dat zij1 op een Zondag in 1919 met haar m'an twist heeft gehad, waarbij hij haar bedreigde Haar zoon is toen zijn vader nagegaan en heeft hem in de schuur gewurgdl. iVrouw D. heeft later haar bekentenis voor den rechter herhaald. Tijdens het verdere verhoor legde d(e zoon tenslotte oook een bekentenis af, nadat hij' na middernacht voor het op gestelde geraamte van zijn vader was geplaatst.. Een individu is te Biarritz de hotelkamer van mevrouw Weinthal, de echtgenoote van den Nederlandschen consul, terwijl zij sliep binnengedrongen en heeft er juweelen ter waarde van 2.600.000 francs t.w. twee ringen, welke een millioen francs waard zijn, twee pla tina armbanden met brillanten en een pa relsnoer, gestolen. Op het oogenblik van den diefstal bevond de consul zich in zijn kamer, welke_ van die van zijn echtge noote door eên badkamer was geschei den. Aan de „Frankf. Z." wordt uit Athene de volgende merkwaardige mededeeling verstrekt: Sinds eenigen tijd is te Athene een fi liaal gevestigd van een New-Yorksche onderneming tot het te gelde maken van gestolen auto's. Het filiaal wordt be stuurd door de broeders Antonopoilos, is in het handelsregister ingeschreven en betaalt nauwgezet de vastgestelde belas tingen. Alleen ontbreekt in het handels register het woordje „gestolen". Gere geld krijgt de firma uit New-York zen dingen gebruikte of geheel nieuwe auto's, die alle afkomstig zijn van diefstal, en welker waarde in de millioenen loopt. De wagens worden in Athene 40 tot 50 pet. beneden hun waarde verkocht. Zelfs worden de auto's weer geëxpor teerd naar Egypte en Turkije. In het laatste halfjaar zijn 150 auto's door de firma in den Piraeus uitgevoerd. Volgens de Grieksche wetgeving kan de regee ring geen beslag leggen op de auto's bij de huidige koopers. Ook tegen de beide firmanten kan niet worden opgetreden, daar geen Grieksche onderdanen schade is berokkend en benadeeling van buiten Griekenland wonende buitenlanders niet strafbaar is. Het eenige wat de autori teiten zouden kunnen doen is de firma ontbinden, Een goederentrein van id© Pennsyl vania spoorweg-maatschappiji met 34 ko lenwagens schoot te St. Clair tenge volge van het weigeren der remmen met groote snelheid een aalend gtedjeeïle van de spoorbaan af. Eenige km. verdjer raakten 20 kolenwagens los en Vielen van de spoorbaan op den straatweg. In de duisternis reed een vrouw met haar auto op de wagens en werdl zwaar ge wond. Het gelukte den machinist ten slotte de locomotief en de 2 wagens die er toen nog aan vastgekoppeld wa ren gebleven, tot staan te breng'en. Te Toulouse werd dezer da gen een taxi „opgepikt" door een onge veer twintigjarig meisje, dat den chauf feur opdracht gaf naar Muret te rijden. Onderweg verzocht het meisje den chauf feur even te stoppen en 50 francs te wis selen. De chauffeur haalde zijn welvoor ziene beurs voor den dag, zoodat het meisje er een blik in kon werpen. Even vóór Muret loste het meisje eensklaps twee schoten op den chauffeur, die de zen in den rug troffen. Zij wipte de taxi uit en verdween. De chauffeur, die was gewond en meer kogels vreesde, reed snel weg en wist nog juist Muret te be reiken alvorens ineen te zakken. Het meisje werd spoedig gevonden; zij bekende dat zij een minnaar had, die in geldftood zat en haar had opgedragen een chauffeur te berooven om aan geld te komen. De postdirectie te New York heeft een pakket in handen gekregen dat onvoldoende was geadresseerd. Bij! on derzoek bleken zich daarin geldswaar dige papieren tot een bedrag van 462,000 te bevinden, afkomstig van den diefstal gepleegd door een jeugdigen banklooper van de firma Hiscoe en Co. IDE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Woensdagmiddag te ongeveer half vier heeft óp den onbewaakten overweg on der Beek bij Princeinhage een vtrfee- selijk' ongeluk pla,ats gehad. Twee jon getjes van ongeveer 7 jaar, van de 'amilie R. en de familie M., reden in eien hondenkar, welke bestuurd Werd door een ouderen jongen. De moeder van' een der knapen was bij familie te Beek op bezoek en had de kinderen meege nomen. Juist op het moment dat de sneltrein van Breda naar Roosendaal den onbewaakten (O'Verweg pasiseerde pij Reek, w as de hondenkar imet de kindeteh bij (den overweg gekomen. De grooteolej jongen kon de hond niet houden, en het wagentje met beide kinderen werd door den trein gegrepen en totaal ver- stplinterd'. j De kinderen werden op slag gedood en de zeer verminkte lijkjjes wleirden langs jd'en spoorweg teruggevonden. De 'hond scheen juist over den spoor weg geweest te zijn want het dier was Valleen de sta.art afgereden. Het kind Van 'de familie M: was een eenig kind. VERDUISTERING. Te Wormerveer is gearresteerd J. B., directeur van de coöperatieve maalderij „De Vooruitgang". Hij heeft zich schuldig gemaakt aan verduistering van 25.000 ten nadeele van die coöpe ratie. Gebleken is dat B. in granen heeft gespeculeerd. Om zijn verliezen te dek ken heeft hij geld van de coöperatie aan gewend. In ide zitting met gesloten deuren is' de Nederlandsche oud-minister-president mr. Th. Heemskerk, uilgenoodigd als (vporzitlcr te willen optreden bij de Haag- sche conferentie v,oor de codificatie van het Volkenrecht. Regeeringscrisissen. Plots zijn in O.-Europa overal regee- geeringscrisissen opgedoken. In Oostenrijk naar het heet om dat de „economische taak van beperkte strekking" thans vervuld is. Inderdaad omdat de Lantdbond het aftreden eischt wegens het gebrek aan activiteit der hui dige regeering. De bondskanselier, die dat besluit zag aankomen heeft ontslag genomen voor dat bekend werd Strecrwitz heeft de aanwijzing van ;Schober als zijn opvolger voorgesteld. Deze heeft de opdracht aanvaard. Lithauen is zijn „dictator" Wol- demaras kwijt geraakt. Hij was rondweg een gevaarlijk staatsman voor het even wicht van Europa. Zonaer eenige moei te, zonder eenig verzet is hij uit zijn machtspositie ontzet. Zijn aanhang is hem blijkbaar ontvallen. Waarom is nog niet Srecht duidelijk. Te hopen is een verandering in de huitenlandsche politiek! Ook in Polen dreigt een crisis. Pil- fcoedski kan 't nog steeds niet vinden met het parlement (de Sejm). De situa tie blijft onveranderd óf zal wellicht leiden tot een scherper conflict. En 'tenslotte T c h j e h o: S1 o w a k: ij e. Daar is oneenigheid ontstaan in de bur gerlijke coalitie, met als gevolg parle- mentsonfbinding. Rusland en China. Het Russische volkscommissariaat voor Ibuitenlandsche zaken heeft den Duit- schen gezant een mededeeling aan' de Chineesche regeering doen toekomen met betrekking tot voortdurende invallen van Chineesche en wit-gprdistis|che troepen op Sowjetgebied. De sowjetregeering schuift de heele verantwoordelijkheid Voor den gescha pen toestand en de gevolgen, evenals de aansprakelijkheid voor de in de Rus sische grensstreken geledein schade op de regeering te Nanking en Moekden'. Het Russische militaire commando zal ook verder gedwongen zij;n de noodige maat regelen te nemen voor den strijd tegen dergelijke invallen en het voorkomen in de toekomst. Europa wenscht te beletten en daar entegen de immigratie uit Engeland en Noord-Europa wil bevorderen. (Ingez. Medj.). De Volkenbondsvergadering gesloten. De Voïktenbondsvjergadering is gister gesloten imet een rede van den presi dent fdr. Guerrero; Een resumé v|an de belangrijkste besluiten dezer Vergadering o.a. óm den Volkenbondspact in volle overeenstemming jte 'brengen mfet „de univcrseele vjsrvloeking, die tegen den oorlog uitgesproken is", het Pact van Kellogg. En tegelijkertijd heeft de Vol- kenbondsviergadering nieuwe richtlijnen gegeven Voor de groote vraagstukken vian de algemeene politiek' van den Vol kenbond biet betrekking tot de taak om in geval v,an crisis militaire maat regelen te vermijden; 'met betrekking tot Vermindering der bewapeningen, wiaarom, Izooals Guerrero zeidie, alle vjolken met hun vurigste wenschen roe pen omdat zij er in zien een tastbaar teeken -van de toenemende Veiligheid; ■en tenslotte met betrekking tot de vier- sterking der internationale solidariteit door het verzekeren Van financieele hulp aan een aangevallen staat. Ook' memo reerde hij de besluiten vjan de Volkian- bondsVergadering om Iden geesël der vjpir- doovende middelen te bestrijden en in het (program om geleiaelijk den eco- nomischen yjrede te bereikten, die voor vieraeren 'Vooruitgang onontbeerlijk is. Ook' Ide Volkenbondsraad sloot zijn zit ting, fzonder de .gebruikelijke heftige uit vallen Van tie Duitsche en Poolsche ver tegenwoordigers (tegen elkiaar>! Internationaal (dus. Kleine E.nteinte. De ministers Van huitenlandsche za kten Ider Kleine Entente hebben gisteren te Genève vergaderd. Na den algemiee- nen Internationalen toestand' te hebben besproken werd besloten de a.s. inter nationale conferentie van de Kleine Entente 'op het gewione tijdstip te Praag te doen plaats hebben. Uit België. - De uitslag van het referendum on der de arbeiders in de drie fabrieken der Minerva-Motors luidt: 1255 stem men vóór aanvaarding der tegenvoor stellen der directie; 2748 tegen en dus vóór staking en 53 blanco. Van officieele zijde wordt het ge rucht betreffende de verloving van prin ses Marie José met den Italiaanschen kroonprins Umberto, niet meer tegenge sproken In een officieuse nota, aan het nieuwsagentschap Bplga verstrekt, wor den de berichten aangaande deze ver loving gilleen nog „voorbarig" geheeten. Naar uit zeer goed ingelichte bron wordt verzekerd zal de officieele afkon diging der verloving van de prinses ze ker in den loop der maand October plaats hebben. Eindelijk Uit Engeland. De verjaardag van den wapenstil stand bij de Cenotaaf te Londen, zal dit jaar voor het eerst soberder gevierd worden. De autoriteiten zijn van mee ning dat er geen aanleiding meer bestaat voor een uitsluitend militair vertoon en dat men haar een sterker burgerlijk karakter dient te geven dan totnogtoe. Uit Duitschland. De directie der rijksspoorweginaat- schappij heeft gister een nieuwen stap gedaan voor de verhoogitig der tarie ven De rijksminister Van verkeerswezen deelt echter mee, dat hij, gezien de stiji ging van de inkomsten der rijksspoory- >vegmaatschappij zijn goedkeuring aan 'n verhooging der tarieven niet zal -hech ten daar hij deze verhooging niet nood zakelijk acht. Afgewacht dient te worden, zegt dr. Stegerwald, welke uitwerkingen de, regeling van Young op het bedrijf der spoorwegmaatschappij' zal "hebben. - Het gemeentebestuur van Frank fort a.d. Main onderhandelt over kien aanleg van een groot vliegveld tusschen! Frankfort, Wiesbaden en Darmstadt als eindstation van het ovterzeesöhe lucht verkeer. Uit Afghanistan. jDe toestand in Afghanistan wordt weer (ernstig en Veroorzaakt groote on gerustheid onder de E'ngelsche ambte naren laan de grens. Zij hebben alle moeite de Indische stamman binnen de Britsch-Inldische (grens te beletten aan den burgeroorlog' deel te nemen, wtelke deelneming in strijd zou zijn met de neutraliteit 'v|an Britsch-Indië. Uit Canada. Er zal deze week een conferentie van VBBtegenwoordigers der spoorwegen en immigratie-autoriteiten worden houden om de immigratie in het volgen de jaar te bespreken. Officieus wordt medegedeeld, dat de federale regeering, een verdere toe heming van de Immigratie uit Zuid- (Van onzen bijzonderen correspondent). Wat leege Amerikaansche her sens in de vacantie zoo al voor waanzin kunnen uitbroeden. En hoe dat met een officieel huldigingssausje wordt overgo ten. Doch niettemin waanzin blijft. Er zijn gelukkig nog anderen en beteren ook De zomer schijnt bij voorkeur een tijd van het jaar te zijn, waarin allerlei kampioenschappen behaald worden. Denkelijk is de lange vacantie of de lange dag met zijn extra uur zomertijd een bondgenoot voor de leege hersens, die de zonderlingste wedstrijden beden ken. Het vorige jaar kon men in Rio Ron do, Texas, een meneer bezig zien met zijn neus een apennootje voort te rol len langs een macadamweg de roem jeviel hem zoo goed, dat hij het dezen zomer nog eens deed, maar den steilen Pike Peak op, waarmee hij een volle maand bezig was. Hij gebruikte een toe stel, zoodat hij zijn neus niet schaafde en kroop op knielappen ik ben niet zoo gelukkig te kunnen mededeelen of het hetzelfde apennootje was van het vo rige jaar. Van de marathon-dansen is de aardig- ïeid af en wat ik in den vorigen herfst van dit hartverheffende schouwspel zag is het moeilijk dansen te noemen. Albert 3aker van deze stad heeft 250 koppen koffie in vier uur opgedronken, Joseph de Virgilio uit Cambridge, Mass., maakte zich onsterfelijk door op stelten van Bos ton naar Providence, ruim zestig kilome ter, te wandelen en een meneer in New- Orleans at twaalf dozijn eieren, een do zijn oesters, verder taartjes, bananen, be schuitjes, uien, begoot het met de noo dige koffie en wijn, maar eindigde met de opmerking, dat hij het morgen beter zou doen en niet veel honger had. Den volgenden dag lag hij met een ijszak op zijn hoofd. Een heel eigenaardig type is een zeke re Frank Kelley, die zich weinig druk maakt en dan ook kampioen in het zitten is. Maar dat zitten heeft gewoonlijk plaats boven op den top van een vlagge stok boven op een huis, zoodat Frank als naaste buren de vogels en vliegma chines heeft. En daar zit hij dan een week of langer zonder eens naar bene den te komen, terwijl zijn vrouw in een tent aan den voet van -den vlaggestok kampeert, net zoolang als hij er voor be taald wordt, want Frank's sportlust is van amateurisme tot een beroep gewor den ten dienste van iemand, die eens flink reclame wil maken. Het bedenkelijke van het geval is, dat hij school heeft gemaakt en de stad Bal timore is zoo pas getuige geweest van een rage in het „paal-zitten" onder de jeugd. Het was heel toevallig begonnen door de bewering van den 15-jarigen Avon Foreman tegen een vriendje, dat hij dat ook wel kon. En toen die daaraan twijfelde, deed Avon gedurende tien da gen, tien uur en tien seconden, Simon den Pilaarheilige na. Nauwelijks was Avon langs zijn paal naar beneden ge gleden of in heel Baltimore voelden jon gens en meisjes zich geroepen hem de kroon te ontnemen. Zoodat op een dag niet minder dan vijf en twintig kinderen, tusschen tien en vijftien jaar oud, boven op een paal zaten. Baltimore's burgerva der, Broening, maakte er een officieele kwestie van door de paalbewoners te gaan opzoeken en hen aan te moedigen met te wijzen op hun „grit and stamina", zoo noodig voor „the great struggle of life" en hij zag er een bewijs in van de „old pioneer spirit of early America". De gemeentelijke bouwpolitie had haar handen vol te zien of al die palen wel stevig stonden, zoodat de kinderen geen ongeluk kregen. Inmiddels regende het ingezonden stuk ken in „The Evening Sun", waarboven de redactie zette: ach, het is nu midden in den zomer en dan doen we allemaal een beetje gek, de kinderen moeten toch iets doen om zich te amuseeren en ze kon den veel erger doen. Iemand, die zich een Amerikaansche Moeder ondertee- kende, schreef dat zij het afdalen van Avon Foreman een indrukwekkend ge zicht had gevonden voor haar eigen kin deren. Avon had den echten Christelij- ken geest van de Kruisvaarders getoonc en van zulke jongens komen groote zen delingen. Zulke jongens, zei ze verder, waren een eer voor de stad en ze was blij, dat de burgemeester hem een gou den medaille had gegeven en zoo pracK tig gesproken had over de kleinen held, Hoe gelukkig moest Baltimore zijn met zulke prachtige jongens als de kleine Avon. Ik vermoed, dat deze dame over veel ironie beschikt, maar het is ook zeer wel mogelijk, dat het in vollen ernst bedoeld is. Maar er waren schrijvers, die ronduit spraken van nonsens en ver knoeiing van den burgemeesterlijken tijc en dat massa's hard werkende jongens meer hulde verdienden. Waarop natuur lijk repliek en dupliek tot in het onein dige volgden. Alle „zitters" bleven niet zitten; de moeder van Johnny Sudhop kreeg het op haar zenuwen hem zoo hoog te zien niets doen en Johnny kwam naar bene den. De moeder van Charles Wilson voel de blijkbaar weinig voor den ouden pio niersgeest van Amerika en Charles kreeg iet bevel zijn roemrijken post te verla ten. Oliver Lewis' moeder ging uit lo- geeren en hij verkoos meegaan boven den ïongerdood. Feminisme kwam op het tapijt toen de 10-jarige Ruth Mc. Crudon op een acht meter hoogen paal in haar achtertuin klom. Geleerd door de ervaringen van andere zitters, nam zij een beetje meer comfort mee naar boven zooals een elec- trische lamp en een ruggesteun. Z§ ver deelde haar tijd tusschen roomijs eten en ïaar kammen, terwijl haar eenige angst voor donderbuien was. Dorothy Staylor, 13 jaar, klom op een paal van zeventien voet om er zeventien dagen op te blij ven. Die nam kussens, lakens, een tent, electrisch licht, een trui, regenmantel, parapluie, een gordel om zich mee vast te binden en de noodige boeken mee naar boven. Ze dacht ook nog over een radio en wanneer ze vijftien dagen had gezeten, zou moeder haar op het concert van een harmoniekapel tracteeren. Maar de zittende gemeente was door Dorothy's luxe in beroering gebracht en vroeg zich ernstig af of dat nu wel het ware zitten a la Frank Kelley was. En toen ontstonden twee partijen in Balti more, waarvan de een verklaarde dat zitten zitten was en de ander dat zitten met zooveel hulpmiddelen geen zitten was. Mrs. Rebecca Mc. Cruden, de moe der van Ruth, ging zich persoonlijk op de hoogte stellen van haar dochter's me dedingster en verklaarde, dat Ruth op een echten paal zat en niet op een divan vijf meter in de lucht. Burgemeester Broening bracht een bezoek aan den voet van Ruth's paal en schreef in haar hand- teekening-album: met beste wenschen. Jeb moed en wilskracht en onthoud dat volhardingsvermogen noodig zijn voor den grooten levensstrijd. Daarop onder zocht hij zelf de staaldraden, die het ïeele geval in evenwicht hielden en ver trok. En ging niet naar South Baltimore, waar Dorothy op haar divan zat. Waarop de partijen nog verder ge splitst werden in voor- en anti-divan me dedinging. „Dat Staylor-kind kan er niet afvallen, zelfs al wou ze!", beweerden de antidivans en de pro-divans waren kwaad, dat de burgemeester niet bij hun Dorothy was geweest. En inmiddels steeg het aantal zitters en zitters, ook in de voorsteden, tenminste op een goeden dag bevatte de „Evening Sun" de mededee ling van een „junior vlaggestok-zitter", die al een paar dagen zat onder de ge tuigende oogen van een broer en twee vriendjes in Catonsville en die graag de reglementen wou inzien. Toen bleek de politie van Pikesville verontwaardigd te zijn over het feit, dat hun kampioen hee- emaal niet vermeld werd in de dagbla den. „Jullie vergeten den voornaamste," schreven de volgelingen van Harry Jef- fery, „onze jongen zit op den hoogsten paal in de stad en hij zit als Kelley." De oorspronkelijke kampioen Avon Foreman liep van den eenen paal naar den anderen om te vertellen, dat hij het den volgenden zomer nog eens dik over zou doen door niet eens op een strijk plank te zitten, en op den eersten vacan- tiedag te beginnen om alle behaalde re cords te overtreffen. Hier kunnen we ons dus bij voorbaat op verheugen. Een onverlaat scheurde het blad met 's bur gemeesters wenschen uit het album van Ruth en in het uur van haar droefheid schreef zij een troostbrief aan Albert Boschke, den Duitschen verstekeling aan boord van de „Graf Zeppelin" en zond' hem twee dollar van haar potje ontvang sten. O ja, op voorbeeld van den Pilaar heilige hing er een collectedoos onder den paal en Ruth kreeg 22 dollar in ne gen dagen bij mekaar. James Stanton maakte 40 in zeven en William Vettle 20 dollar in acht dagen zitten. Harold Scha mel maar 16, doch hij genoot van Ruth de eer van een bezoek door Mayor William F. Broening. De lijst van zitters zou nog grooter zijn geworden, ware het niet, dat een jongen uit zijn paal viel en een arm brak en een ander uit zijn boom viel voor hij goed en wel boven was, waarom hij het meteen voor welletjes verklaarde. Hoe het afliep? Ik heb na de eerste bekendmaking in den lande den wedstrijd niet verder gevolgd en ben niet in staat mee te deelen, of het divan-meisje dan wel het jonge mensch, dat zoo graag de reglementen van de vlaggestoksport wil de weten, gewonnen hebben. Wel weet ik, dat de respectieve ouders over vrij wat minder volhardingsvermogen be schikken dan hun spruiten, want het re gende ten slotte links en rechts bevelen om naar beneden te komen, Een moe der had acht nachten geen angstig oog dicht gedaan en zag geen kans den ne genden dag door te komen zonder slaan en haar jongen op den top van een vrij hoogen paal te weten. En in schitterende tegenstelling met dit gedoe, denke men even aan de 48 jongens tusschen 15 en 18 jaar, uit eiken Staat één, die een serie vragen, opgesteld door Edison, heel goed beantwoordden, zoodat geen minder dan een 8 kreeg, wat menig volwassene hun niet nagedaan had.

Middelburgsche Courant | 1929 | | pagina 3