ions dooft het haar P [i i j! Verkeerswezen, Post en Telegrafie. SPORT Verschillende Berichten UIT RUSLAND. 1 II i, 3 I Stoomvaartdienst der derde ld., de adel borsten der eerste aïdeeling van den Stoomvaartdienst bij liet KKpn. Instiluuit voornoemd: J. G. C. van Hilten, A. die Vaal, A. Ohr, C. Leertouwer; ten derde tot officier der administratie derde klasse, de adelborsten der eerste afdeéling voor de administratie bij het Kon. Instituut voornoemd: C. II. F. Si mons, M. Krauss. Aanstelling br u g- en sluis- w.a ch ters. In antwoord op een desbetreffend rer- zoekschrift ontving het Hoofdbestuur der Schippers vereen. JSchuttieyaer' lier leb dal het in verband met 'de door de Rë- - geering op 2P Dec. 192fl in de vér- gaaering van de Tweede Kamer afge legde verklaring omtrent de beperking van het benoemen vali am:bte(niarein en den door de Regeering ingevoerdie maat regel tot pb.'atsing van wachtgelders in Rij ksbel rek!; iiïgejl, dezen laats ten het eerst in aanmerking kwamen om heit personeel bij bruggen en sluizen aain le vullen, en dal, ïnocbt hierdoor niet zijn bereikt, dat de door hun 'geschiktliteid daarvoor liet eerst in aanmerking ko mende personen, ook altijd den voor rang hadden, thans hjerin toch gaande weg verbetering valt te constateeren; dal tol ïm toe nlel gehlekbn is, dat het aannemen vq.ii fooien door het peson- neel bij 'bruggen en sluizen van dein Rijkswaterstaai een nadeeliglen invloed heeft gehad op de uitoefening van den dienst of lot misbruiken van welken aard ook' heeft aanleiding gegteven. Vrijdagavond zijn te Utrecht de zwemwedstrijden voor de Nederlaudsclic kampioenschappen aangevangen. Marie Braun boekte net eerste succes. Over 500 M. maakte zij een Lijd van 7 min. 51% sec. en verbetert het Lu ro pe esc li record, slaande teil name van T. Löwij (Oostenrijk) met 8 min. 17i/5 sec,, én tevens hel Nederl. record. Bij den 1000 meier blijkt dat Marie Braun het op haar naam staande Nederl. record niet 1 min. 28Vb sec. heeft ver beterd. Onder groot enthousiasme spur'l zij dan de laatste 50 M. en liet bliajikl, dal zij den afstand over 1500 (M. heeft afgelegd in 24 min 24% sec., waarmee zij liaar derde nieuwe NedeiTandsch re cord vestigt (oud record 25 min. 53 sec., Athletiekwedstrijden ,,W il helmin a". „Wilhelmina" had zeker meer belang stelling verdiend, Zaterdagmiddag bij haar athletiekwedstrijden op het gemeen telijk sportterrein alhier. Maar er was concurrentie: de mooie nazomermiddag zélf, die naar zee en duinen lokte, en de muzikale rondwandeling door de stad. Van meer belang is ook eigenlijk de deelname zelve, en daar heeft de ver- eeniging niet over te klagen! We zagen weer de uitstekende athleten van hier uit Middelburg en elders, die zich had den doen inschrijven, en die toonden wat door wilskracht, stage oefening en door zettingsvermogen kan worden bereikt: we zagen jongeren, van wie veel kan worden verwacht; we zagen per saldo kranige, soms fraaie, soms haast acroba tische prestaties, van de vele dames en heeren deelnemers. Alles met dien lust om zijn best te doen, met sportieven geest en gevoel voor „fair play", die wedstrijden als deze zoo aantrekkelijk maakt, ook voor de toeschouwers. Het programma bevatte al die onder deden die des athletieks zijn: hoog-, ver- en polsstokspringen; bal- en speer werpen; maar ook een novum: horden loop. We vernamen althans van diverse zijden, dat deze aardige en animeerende tweekamp hier nog nimmer gezien is. Natuurlijk ontbrak ook de estafette niet! Na afloop dankte de voorzitter, de heer Krijger allen, en in het bijzonder de heeren de Vries, den hoofdleider, en den heer Bal, wedstrijdsecretaris, voor hun toewijding om dezen middag te doen sla gen, en deelde de prijzen uit. De uitslag der wedstrijden, waaraan deelnamen de vereenigingen Wilhelmina, Achilles en E. M. M, te Middelburg; V.I. O.S., 't Zand (Koudekerkej; Volharding, Goes; U.DI., Wolfaartsdijk, en Mara thon, Vlissingen, was als volgt: Vijfkanip heeren: le pr. zilveren beker aangeboden door den heer W. Torbijn, Wilhelmina, met 138.2 p.; 2e pr., verg. zilv. med., aangeboden door den heer A. Krijger, Volharding met 131.7 p.; 3e pr,, verg. zilv. med., aangeboden door den heer S. de Munck, E. M. M., met 114.7 punten. Personeele prijzen: le, zilv. med., J. H. Koers, Wilhelmina, 60.4 p.; 2e, verg. zilv. med., M. B. Schipper, Volharding, 52,1 p.; 3e, br. med., A. Verhulst, 47.9 p.; 4e pr. G. Antheunisse, Wilhelmina, 44.9 p. Driekamp dames, vereenigings: le zilv, med., Achilles, met 54.8 p.; 2e, verg. med., aangeboden door den heer G. An theunisse, met 48.2 p, Personeele prijzen: le zilv. med., mej. M. v. Driel, V.I.O.S., 26.8 p.; 2e pr., verg. med., mej. S. de Voogd, V.I.O.S., met 21.4 p. Balwerpen dames: zilv, med., mej. M. van Driel, V.I.O.S., 23.74 M.; 2e verg. med., aangeboden door de C. J. M. V., mej. N. Roth, Achilles, met 22.55 M.; 3e pr., med., mej. S. de Voogd, V.I.O.S., 21.86 M. Vèrspringen dames: le pr., zilv. med., mej. M. van Driel, V.I.O.S., 4.30 M.; 2e, verg. med., mej, W. Bosman, Achilles, 4.23 M.; 3e, br. med., mej. S. de Voogd, V.I. O.S., 4.18 M. Polsstokvèrspringen heeren: le pr., zilv. med., S. J. Klompe, U.D.I., 8.52 M.; 2e pr,. verg. med-, A de Jonge, Wilhel mina, 8.02 M 3e C. Sinke, Marathon, 7.90 M. Polsstokhoogspringen heeren: le pr., verg. zilv. med., aangeboden door mr. R van Dusseldorp, S. J. Klompe, U.D.I., 3.05 M.2e pr., verg. *fried„ aangeboden door mr. J. Adriaanse, M. B. Schipper, Volharding, 3 M 3e pr., br. med., J. P. Schipper, Volharding, 2.90 M. Hinkslapsprong heeren: le pr., zilv. med-, A. Verhulst, E.M.M., 12.61 M.; 2e pr., verg. med., J. P. Schipper, Volhar ding, 12.57 M. Hordenloop heeren: le pr., verg. br. med., aangeboden door den heer Chr. v. Holthuijzen, M. B. Schipper, Volharding, 194/5 sec.; 2e, verg. med., aangeboden dooj! de vereeniging Jonge Kracht, J. H Koers, Wilhelmina, 214/5 sec. 1200 M. heeren: le pr., zilv. med., aan geboden door Miss Blanche sigaretten fa briek, A. Kambier, E.M.M., 3 m. 411/5 sec.; 2e, verg. med., D. G. Kloet, U.D.I., 3 m. 421/3 sec.; 3e, verg. med., L. N. v. d. Linde, Ü.D.I., 4 m. 441/10 sec 100 M. jongens: le pr. zilv. med., aan geboden door overste Bierman, Ittmann van E.M.M., 12 sec.; 2e, verg. med., A. de Pagter, Wilhelmina, 122/s sec.; 3e, verg. med., Homburg, Wilhelmina, 12°/10 sec. 4 maal 100 M. estafette heeren: le, zilv. med., Volharding, 533/I0 sec.; 2e pr., verg. br. med., Wilhelmina, 534/io sec. 4 maal 80 M. estafette dames: le, zilv. med., aangeboden door de Commissie voor het Sportterrein, Achilles I, 504/s sec.; 2e, verg. br. med.»aangeboden dooi de Knapenvereeniging Immanuel V.I. O.S. 51J/5sec. De medailles, waarbij geen naam van den schenker wordt genoemd, zijn door Wilhelmina zelve beschikbaar gesteld. V1 i s s i n g s che Athletiekver» e n i g i n g „M a r 'a 1 li o n". In de eerUe algemeen® vergadering van bovengenoemde vereeniging Ibracht de voorzitter, de heer A. "E ver a ars, dank aan de heeren van Woelderen en Gregory voor de van lien .genoten steun, waardoor de vereeniging thanis 42 leden telt die alle ijverig deelnemen aan !de oefeningen. De oniwerp-statutein en huishoudelijk reglement werden aangenomen, alleen mei de afwijking, dat iin principe ook dames kunnen worden loegelaten. Als bestuursleden werden gekozen de heeren A. p veraars, J. C. Everaars, M. Sehouwenaar, J. Sandifort, J. Langedijk, W. L. Pelle en W. Minderhout!, In plaats van den heer C. Sinke, die 4 October Vlissingein gaat verlaten en die door den voorzitter geschetst werd a.ls een ijverig, bekwaam en prettig lei der, werd m. a. s't. gekozen de beer K. van Nek, sporlinstructeur bijl de Kon. Marine. .Vervolgens deelde de 'voorzitter mede, dat de Boulevardloop zal plaats, lieb'ben op Zaterdag' 7 September ,a.s. Ie 4 uur. De burgemeester zal zoo mogelijk hel startfsc.hot lossen en de prijzen uit reiken, terwijl de liever A. J. G. Slpengboll uit Amsterdam des avonds eene lezing zal houden over „Sport, een bron van levensvreugde". De oétailregeling van den Singjetloop gaf aanleiding lot breedvoerige gedach- tenwisseling, ten slotte werd bet be stuur gemachtigd, die maatregelen te treffen, welke wenschelijk worden ge acht. Aan den heer G. H. ter Meulen, chef van het filiaal van de firma A. Hillen werd dank gebracht voor zijn belangloo- zen- arbeid voor de vereeliigng, ook is deze bereid medailles voor den Boule vardloop in 'ontvangst te nemen ein le; étailjeeren. Reeds zijn medailles ont vangen van den burgemeester, van dr. A. Staverman en van de firma G. W. den Boer, uitgeefster van „Ons Zee land." De voorzitter wekte de leden op in hun kring le trachten meer médailles toegezegd te krijgen. ■P^K Wrijf met de vingertoppen wat Purol 'in Uw hoofdhuid en wasch daarna Uw V hoofd met warm wateren gewone zeep lof nog beter met Purolzeep. Herhaal dit zoo nu I dan. Uw hoofdhuid wordt daardoor roosvrij, het Ihaar schoon en zacht en valt niet uit. (Ing. Med.l Rechercheurs van lijel politiebureau aan de AVitte de Wilhstraat te Rot lier- dam hebben een vrachlaulo aangehou den, waarop acht balen koffie werden vervoerd. Uil de papieren bleek, dat deze koffie voor een hekend heler naar een pakhuis moest worden vervoerd. Dp den terugweg van de woning :naar hejl pakhuis kwam men den heler editor tegen; hij werd aangehouden en nadat hij het pakhuis geopend had vond men nog negen balen. Een onderzoek heeft uitgewezen dat het hier koffie geldt, welke op 16 Juli j.l. uil een spoorwegjwagen aan de Lek straat is gestolen. Er zijn toen 25 balen Sabtos-Koffie ter waarde van pl.m. f 2000 gestolen. De politie heefl den heler in bewaring gesteld. Zaterdagmiddag is de 61-jarige W B. bij hel oversteken van den Goudschen Singel te Rotterdam bij het Oostplein dooreen tram overreden. De man had de (rain tengevolge van gijn doofheid niet hooren aankomen. 'Met een érnstige hoofdwonde en inwendige kneuzingen is hij korl nadien overleden. Op 15 Juni j.l. heeft de slager S„ le Leiden, een bedrag van f 5500 aan bankpapier verloren. Een meisje vond hiervan drie biljetten ,van f 1000 en vier van f 300. Door middel van een adver tentie in een der plaatselijke bladten, kwam S. in het bézit van het verlorejn bedrag. Van de nog ontbrekende f 1300 was geen spoor gevonden, totdat de Leidsche politie er opmerkzaam op werd gemaakt, dat in de Trainsvaalbuurt goefde sier werd gemaakt van geld, dal een paar kinderen van een der bewoners aldaar gevonden zouden hebben. Deze kinderen ha|ddjan eveneens een bankbiljet van duizend gulden gevonden. De ouders der kinde ren lieten dit biljet wisselen door een zekere juffrouw van B.., dié voor luijtr bemoeiing f 400 van het bedrag voor zicli hield. De overige f 600 werd ver brast, waaraan verschillende bewoners uit de genoemde buurt me'Je dedjen,. waarbij ruzie is ontstaan en waardoor de politie op hel spoor van bel) geld werd gebracht, In verband met een en ander is proces-verbaal opgemaakl te gen vrouw B. en vrouw K. en tegen bo vengenoemde juffrouw van B, Van hel nog ontbrekende bedrag van f 300 heefl men tot lieden nog niets ont dekt, Te II engelo is Zaterdagmiddag op den Oldenzaalschenslraatweg een wielrijder in botsing gekomen niet een auto, waardoor hij zoodanige wonden opliep dal hij' in hel ziekenhuis overleed De chauffeur reed tegen een boom en kwam met enkkele hoofdwonden vrij. De directeur-generaal der P. T. en T. heeft in handen gtesteld van de Maastrichlsche Justitie, een legen den heer B., ambtenaar te Heerlen en oud secretaris van het gewesl Limburg der S. D. A. P., door het hnofdiiè-1 stuur van den Socialislischen Mijn wer ker sbond geuite beschuldiging van schen ding van 't postgeheim. Zaterdagmiddag is het tienjarig dochlerje van schip pp er G. van het schip „Hans" ie L o b i 1 h over boord gevallen en verdronken. Te Ieperen wilde de 23-jarige D. een kat renden, die. in een eleetrische centrale was .gedrongen. De kat-sprong op een kabel op het jbogetnb'lilc, dat D. haar bij de staart vatte, beiden war den doodgebliksemd. Dezer dagen heefl een oud-bieambte van de p o 1 i Lie-p refe et u u r te Parijs een merkwaardig statistiekje gepubliceerd. Hij lieeft berekend dat er in Parijs iedie- ren dag 200.000 franc uitgegeven wordt, voor astrologie, kaartlegsters, chiroman- lie, occultisme, magnetisme en verschil lende andere soorten van waarzeggerij. Er zijn ongeveer 34 600 bureaux en kantoren die zich met deze bedrijven bezig houden en bel publiek met alle mogelijke voorspellingen het hoofd op hol brengen. Hun gezamenlijk inkomen bedraagt 73000.000 franc per jaar. Er zijn dagbladen in Parijs, die ieder jaar 300 duizend franc verdienen aan advertenties, waarin deze „kunsten" of le wel boerenbedrog, worden aangepre zen. In de buurt van B. r n n viel bij het lossen van een wagen pas gemaaide klaver een granaat, die tusschen de kla ver had gezeten, op den grond en ont plofte. Drie personen werden op slag gedood, drie zwaar gewond, van wie er twee kort daarna eveneens overle den. Op bel veld had de artillerie onlangs schietoefeningen gehouden. Nabij Kamen (WesLfalen) is een bestelauto legen een boom geileden. In den auto zaten 12 personen, één vatn hen was onmiddellijk dood, terwijl zes anderen op straat geslingerd werden en zijn allen naar het ziekenhuis te Kamen gebracht. De auto moet geweldig hard hebben gereden, want eerst op 80 M. afstand van het ongeluk is hij tol staan gekomen. Te Leipzig zijn uit een kunst zaak een schilderij van Rubens, eten apostel voorstellend, een rLischbeini: Cleopatra, verder een Albanische her dersknaap door Feuorbach en iminiaturiÉn op ivoor gestolen. i i I Te Ra dzyn in Poolscli Woilhy- nië, is een boerengezin van negen jier- sonen na het eten van paddestoelen,, ernstig ziek geworden. De vrouw van den landbouwer en vijf kinderen zijn overleden. Dezer dagen is Meta Steinemeyei van de Dr e adeh sche Opera 34 jaar oud overleden, tengevolge van een griep-aanval. Enkele uren voor haar dood werd zij in het huwelijk verbonden met dr. Frieder Weissmann, dirigent van de Ber lijnsche Sla.alsopera. (Nadruk verboden). Rusland en China. De drie hoek met Japan, en wat Ame rika deed. Stalin, de dicta tor voelt niets voor interna tionale bespreking van het conflict. Hij streeft alleen naar de wereldrevolutie, De generaal-avonturier Blü cher-Galen, De gebeurtenissen in het verre Oosten hebben een wending genomen, die in West-Europa veel verbazing moet wek ken. Nog meer verbazing wekt natuur lijk de houding van de sovjet-regeering, die halfslachtig is of althans zoo lijkt, omdat de Westerling de eigenlijke drijf - veeren van de bolsjewistische politiek niet begrijpt, omdat hij bij de beoordee ling van de gebeurtenissen in het Oosten denzelfde.n maatstaf gebruikt, welke voor de gewone regeeringen en de Westersche toestanden gebruikt wordt. Een normale regeering zou een van de volgende wegen bewandeld hebben: het zou of de bemiddeling van een andere mogendheid in casu Amerika heb ben aanvaard, hetgeen van nationaal- Russisch standpunt het allerbeste ware geweest en ook met liet oog op den in ternationalen toestand te verkiezen; of rechtstreeksche onderhandelingen met de tegenpartij aangeknoopt hebben en op deze wijze de meest voordeelige voor waarden voor het eigen land te bedin gen; of ten slotte, indien zij de overtui ging had, dat langs den weg van onder handelingen niets te bereiken is, eenvou dig den oorlog aan China verklaard heb ben en zoo getracht de belangen van Rusland, die de Chineesche machtheb bers ongestraft meenen met voeten te kunnen treden, te beschermen. Ofschoon de derde uitweg de minst wenschelijke is, ware hij toch te verkie zen boven den weg, dien de bolsjewiki hebben ingeslagen, omdat hij ten minste één voordeel heeft: duidelijkheid. De bolsjewiki hebben, zooals bekend, geen van die wegen bewandeld. Ameri ka, welks belangen eischen de voorko ming van zulk een onheil als een oorlog in het Verre Oosten, welke naar alle waarschijnlijkheid niet te localiseeren zou zijn en het gevaar van een grooten oorlog in dat gedeelte van de wereld zeer groot zou maken heeft dadelijk bij het uitbreken van het conflict maat regelen getroffen voor het bijleggen er van op de basis van de eerbiediging van de bestaande overeenkomsten. Amerika kon daarbij op den steun van de Westersche mogendheden rekenen, die eveneens den oorlog in het Verre Oosten vreezen en daarbij Rusland zou den willen steunen, omdat zij geen pre cedent zouden willen scheppen, omdat ook zij concessies in China bezitten. Ten slotte zou noch Amerika, noch Engeland er iets voor voelen, dat de Russen ge heel uit Mantsjoerije zouden verdwijnen en dat China daar op deze wijze alleen zou blijven tegenover Japan: liet bestaan van den driehoek (Rusland, China, Ja pan) in Mandsjoerije vermindert den druk van Japan op China en stelt ze kere grenzen aan de aanspraken van het eilandenrijk. Het is dus begrijpelijk, dat Japan weinig voor de interventie van Amerika en de overige mogendheden voelde en dat Tokio aandrong op de wenschelijkheid van rechtstreeksche on derhandelingen tusschen de twee tegen standers. Ok China voelde niet veel voor een inmenging van Amerika, omdat het dan veel zwakker zou staan en omdat het bovendien den door de Russen gebouw den spoorweg reeds in zijn bezit heeft. Geheel anders is de positie van Rus land; een normale regeering zou de hulp van Amerika dankbaar hebben aanvaard, omdat een internationale bespreking de beste en veiligste weg is om iets te red den van de geweldige belangen, welke Rusland in Mandsjoerije bad en die Chi na door de laatste gewelddaad op zulk een ongehoorde wijze dreigt te vernie tigen, Er zit echter te Moskou geen nor male regeering, maar Stalin, en voor Stalin geldt de gewone logica niet. De dictator voelt zeer weinig voor een in ternationale bespreking van het conflict, omdat daarbij zeer onaangename dingen aan het licht komen, omdat de vertegen woordigers van de sovjet-regeering dan op zeer pijnlijke vragen zouden moeten entwoorden. Stalin heeft daarom geweigerd de toe- gesloken hand aan te nemen en beval de sovjet-bladen, Amerika voor te stel len als een vijand, als een land dat on der het mom van vriendschap imperia listische doeleinden nastreeft en zich den spoorweg wil toeëigenen. Stalin deed dat, omdat de nationale belangen van Rusland hem volkomen onverschillig la ten. Hij streeft er niet naar Rusland zijn positie in het Verre Oosten terug te ge ven, den Ooster-spoorweg, die door den Russischen staat gebouwd is en door de Russische schatkist jarenlang financieel gesteund werd, weer onder beheer van Rusland te stellen, de geweldige econo mische belangen van Rusland in het Ver re Oosten te beschermen, het groote ge vaar, dat Wladiwostok en het geheele gebied van het Russische Verre Oosten bedreigt, te bezweren, maar hij streeft alleen naar de wereldrevolutie. Het con flict in het Verre Oosten interesseert hem en zijn trawanten alleen in zooverre als hel onrust wekt, als het de moge lijkheid schept, in het Oosten en daar door ook in het Westen verwikkelingen uit te lokken, die den laatsten tijd ver dwenen waren. De ervaring heeft aangetoond, dat de bolsjewistische propaganda geen vat op de menschen heeft, zoolang er vrede en welvaart heerscht. Er moet dus onrust, verbittering, nijd, gewekt worden. Stalin had liever gehad, dat het conflict ergens anders uitbrak en dat de Sovjet-Unie er niet direct bij betrokken ware geweest, maar de andere landen weten elk con flict op vreedzame wijze bij te leggen en vermijden alles, wat tot een gewapende botsing zou kunnen leiden, en daarom besloot Stalin het conflict in het Verre Oosten te benutten. Hij wees daarom de voorstellen van de andere mogendheden van de hand om op deze wijze het con flict sleepenae te houden en overal de legende van de internationale „samen zwering" tegen de sovjet-regeering te kunnen verspreiden en door leugens te voeden. Om dezelfde reden wijst Moskou elke directe onderhandeling met China ook van de hand; het stelt eischen, die China moeilijk kan inwilligen. De sovjet-regee ring eischt, dat China vóór de hervatting der onderhandelingen den toestand van vóór het ingrijpen der Chineesche regee ring zou herstellen, d.w.z. dat de bolsje wistische directie van den Oosterspoor weg en alle bolsjewistische spoorweg mannen in staat worden gesteld hun werkzaamheden te hervatten. De Chi- neezen weigeren hierop in te gaan en de sovjet-regeering van haar kant wijst alle tegenvoorstellen van de Chineezen hoog hartig van de hand. Karachan, de tegenwoordige feitelijke leider van de buitenlandsche politiek der Sovjet-Unie, vond het zelfs noodig deze onverzoenlijke houding van Moskou in een gesprek met een Amerikaansch jour nalist wereldkundig te maken, waardoor hij zichzelf den terugtocht heeft afge sneden, Alles v/ijst er dus op, dat de bolsjewiki het conflict niet willen bijleg gen, dat zij de crisis willen rekken. De laatste berichten spreken over de vorming van een nieuw leger in het Verre Oosten, aan het hoofd waarvan een bekend avonturier (Blücher-Galen) geplaatst is, die de toestanden in China door en door kent, die het Chineesche leger tijdens de kortstondige vriendschap tusschen de bolsjewiki en de Chineesche revolutionnairen heeft georganiseerd en dus een geduchte tegenstander van de Chineesche generaals kan zijn. Andere berichten spreken over schermutselingen aan de grens en zelfs over een invasie van Russen in Mandsjoerije. Zouden de bolsjewiki dus besloten hebben tot den aanval over te gaan? Hebben zij dus den oorlog uitgelokt? Op het oogenblik, dat v/ij dezen brief schrijven, ontbreken na dere mededeelingen; het is dus moeilijk een oordeel te vellen over de juistheid van deze en andere, vaak tegenstrijdige, berichten, die de Japanners en Chinee zen lanceeren en die ten doel hebben de belangen van die landen te dienen. Het gevaar van een oorlog is niet ge ring, omdat wanneer twee legers, zooals nu aan de grens van Mandsjoerije, tegen over elkaar staan, kanonnen „van zelf kunnen losbranden", zooals dat heet. Bo vendien vormen de „witten", die in Chi- neeschen dienst staan en in hun ver blindheid het verschil tusschen de bols jewiki en Rusland niet zien, een groot gevaar voor den vrede. En toch gelooven wij weinig aan de mogelijkheid van een oorlog in het Verre Oosten. De binnenlandsche toestand in Rusland is van dien aard, dat een oorlog voor de bolsjewiki zeer funeste gevolgen zou kunnen hebben, een zelfmoord zou kunnen beteekenen. Zelfs indien het be richt over de bezetting van een paar dorpen in Mandsjoerije op feiten berust, dan beteekent dat nog niet het uitbre ken van den oorlog: bet kan slechts een demonstratie zijn. Het meest waarschijn lijke is, dat de bolsjewiki, die niet kies keurig zijn, die alle middelen geoorloofd achten, nu een dubbel spel spelen (zoo als altijd, overigens). Zij schelden overal op de andere mogendheden en verwij ten hen alle mogelijke en onmogelijke booze voornemens en speculeeren er te gelijkertijd op, dat diezelfde mogendhe den een oorlog zullen weten te voorko men. De toestand blijft intusschen zeer ern- gti<s Dr. BORIS RAPTSCHINSKY. Electr. Drukkerij G. "W. DEN BOER, Middelburg. :De 2.3 18 30 Bij

Middelburgsche Courant | 1929 | | pagina 6