Handel, Nijverheid en Visscheri) :e it Verschillende Berichten PARIJSCHE BRIEF. Transpireerende Voeten (Ing. med.) TEGEN (Ing. Med.) Vergaderingen, Concerten, enz. DE HEI tract te komen. Er kwam overeenstem1 ming, die verbetering inhield, omdat de in hel najaar overeengekomen ziekte regeling er in werd opgenomen, doch tot officieel collectief contract kwam 't nog niet. Zeeland werkt zwaar. Als .gevolg van onkunde met wat een collectief contract beoogt en uit conservatisme slaan de werkgevers zeer gereserveerd er tegen over. Daarbij komt nog dat de arbeiders zelf veelal met dezelfde mentaliteit be zield zijn. Echt chrislelijk-sociaal besef ontbreekt. Bakkersarbe Ld. De Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid heeft vergund: lo. dat in verband met de viering Van den verjaardag van de Koningin in brood- bakkerijen in alle gemeenten des rijks door hoofden of bestuurders en door bakkersgezellen op Zaterdag 31 Auigs., in afwijking van het bepaalde in art. 35, tweede lid, der Arbeidswet 1919, te 12 uur des nachts met den bakkersarbeid wordt aangevangen, met dien' verstande, dat voor zoover betreft broodbakke'- rijen, voor welke een vergunning als be doeld in art. 37, eerste lid, der Arbeidsr- wet 1919 is verleend reeds op Vrijdag 30 Augs. te 10 uur des namiddags met arbeid, .bestaande in het gereedmaken van deeg en ovens, mag worden beigon'i nen; 2o. dat op Zaterdag 31 Augs. van 7 uur des voormiddags af deeg of brood, dat na 8 uur des namiddags van den vorigen dag gebakken of opgewarmd is, uit het gebouw met aanhoorigheden, waarin zich de broodbakkerij bevindt, wordt vervoerd en van 7i/2 uur des voor middags af wordt verkocht of geleverd. 0 0 ce :e ll >1 •r e n De Haagsche Marcel-club, van den Nederl. Kappersbond, heeft 'besloten een nationaal kap.concours en be- drijfslentoonstelling uit te schrijven tegen 3 en 4 November, te houden in den Dierentuin te s-Gravenhage. Een driejarig meisje uit de O lean - derslraat te Amsterclam is tijdens .af wezigheid der ouders uit het raam van de tweede verdieping gevallen, dat zij zelf had opengeschoven. Het kind is overleden. Op de spoorlijn Arnhem- Utrecht bevond zich de 60-jarige T. toen een goenerentrein naderde. T. werd door de macüine gegrepen en eenige tientallen meters meegesleurd. Indeer- niswekkencten toestand werd hij naar het ziekenhuis vervoerd. Te He 1 m o n d is aan de keersluis de brug', welke over het Eindhovensche kanaal ligt, door een schip 'aangevaren en vernield. Passage is geheeei onmo gelijk geworden. Om te Asten te komen moeten autorijders kilometers omrijden. Op de Oirschotsche lie i de nabij Winlelre zijn ongeveer 50 II.A. bosch en heide afgebrand. Van Boxlel uit reed een autobus naar Kevelaar. In het plaatsje Wee ze reed de autobus een vijftal wielrijders aan, die verkeerd uitweken. Twee hunner werden ernstig gewond drie anderen werden licht gewond. In het gehucht Dennis hhe u v e 1 onder Boxtel was een landbouwer met zijn 57-jarigen knecht, v. d. B., op het land bezig. Onder het werk kregen hei den ruzie, waarbij de knecht zijn baas met de sikkel le lijf gihg en hem] een diepe wonde over het lichaam toebracht. In ernstigen toestand werd S. naar hel gasthuis overgebracht. De dader is ïn hechtenis gesteld. Op de Domaniale mijn te Kerk- rade is een 20-jarige mijnwerker in een transportschacht gevallen. Hij was on middellijk dood. De man was ongehuwd. Vrijdagmiddag heeft de 27-jarige mijnwerker P. K. le Evgelshoven een aanslag gepieegd op vrouw S. aldaar. Hij heeft een geladen revolver op haar gericht, maar deze weigerde. De man werd gearresteerd. Het betreft hier een liefdesaffaire. In Ten Rost (Gron.) is da gehuwde irhgider A. de .1. met zijn fiets in liet Stedumer Maar geraakt en verdronken. Tijdens afwezigheid der familie M. te F r a n e k e r is in de woning inge broken. Bij thuiskomst heeft een onder zoek plaats gehad. Hierbij is gebleken,, dat er eenige gouden en zilveren voor werpen worden vermist, benevens een ijzeren geldkistje waarin eenige oude papieren zonder waarde. Door het uit snijden van een ruit kon de deur van een rechterbovenvertrek worden ge opend, waardoor de inbrekers zijn bin nengekomen. In sommige vertrekken lag alles overhoop en hier en daar werden enkele halfverbrande lucifers gevonden. Uit New-York wordt gemeld, dat op de St. Laure nee-rivier de mo torboot van den te Söracuse wonenden miliionair, Live, in aanvaring is gekomen met een toeristenboot. De motorboot zonk terstond, waarbiji Live, zijn vrouw en de kapitein verdronken. De zwaar beschadigde toerisenboot. zonk kort daarop eveneens. Men gelooft echter, dat de 40 passagiers gered zijn In de St. Lazaire, de vrouwenge vangenis te P a r ij s brengt een gedeli neerde haar medegevangenen en het ge vangenispersoneel in verbazing door haar zwijgzaamheid. De vrouw is sinds drie maanden in de gevangenis en van het oogenblik af, dat zij er is gekomen heeft niemand haar stem meer gehoord: de vrouw spreekt niet. Twee rechters van instructie henben getracht de vrouw, die voor 30,000 frank juweelen heeft ge stolen, te ondervragen. Zij konden geen woord uit haar krijgen. De advokaat, die haar moet verdedigen, is daar even min in geslaagd en de gevangenisdokter heeft gezegd, dat de vrouw over vol komen normale geestvermogens beschikt Toen een koopman uit Belgrado in zijn auto familieleden van hun zomerver blijf had afgehaald, werd hij op 30 K.M. afstand van Belgrado, door twee ge maskerde roovers overvallen. Hij tracht te te ontkomen door vol gas te geven waarop de roovers schoten op zijn auto losten, waardoor drie der inzittenden werden gewond. In het eerstvolgende dorp gekomen, waarschuwde de koopman de politie en vier agenten begaven zich terstond cp weg. Niet ver van de plaats waar de koopman de bandieten ontmoet had, troffen zij op den weg 'n barricade, vain steenen aan en zagen zij daarachter de twee roovers zitten. Er volgde nu een geregeld vuurgevecht, gedurende het welk een politieman gedood en twee an dere gewond werden. De twee struik- roovers, die, naar men gelooft, eveneens gewond zijn, slaagden er in te ontkomen, INBRAKEN. Bij de N. V. Gebrs. de Vreugd, export- handel te S to i w ijker s 1 ui s is Vrij dagnacht een inbraak gepleegd. De inbraak werd ontdekt do,or een wielrijder, die langs de gebouwen kwam en een deur zag openstaan. Men stelde een onderzoek in en eensklaps zag men een drietal mannen naar buiten snellen en op een fiets wegvluchten. Pogingen om hen te vallen hadden geen resultaat. Hel bleek, dal de indringers, toen zij' ge stoord werden, bezig waren de brandkast te forceeren en daarin reeds een 'Rink gat hadden gemaakt. Verder waren zjj evenwel nog niet gevorderd. In hun haast hadden zij een volledig stel eerste klas se inbrekerswerktuigen achtergelaten. Eenige maanden geleden is dij dezelf de firma ook een poging tot inbraak ge daan. Ook toen is zij echler mislukt. Vrijdagnacht hebben inbrekers zich door verbreking van het slot van de achterdeur toegang verschaft lot de Arn- hemsche Steendrukkerij in de Rietgracht- straat te Rotterdam Een ijzeren geldkistje is ontvreemd met een bedrag van f 1Ó00. VOGELS. IN FUIKEN. Uit verschillende streken van ons iand ontvangt de Nederlaindsche Vereeinging tot bescherming van Vogels bericht, dat kleine vogels in fuiken, weEe te drogen staan, gevangen worden. In den regel zijn dit insectenetende vogels, zooals fitissen, rietzangers, enz. Het hoofdbestuur der Nederlandsche Vereeniging tot bescher ming van Vogels zal het zeer op prijs stellen, indien de Nederlandsche vis- schers het vangen van vogels wiiljen voorkomen dooor een bosje gras, hooi of riet in den toegang van de fuik aan le brengen. De Black-Birds in den Moulin- Rouge- Imitatie- en echte Negerkunst. De dans van den man met het houten been voor een publiek in sportkleedij. De Place Blanche óók in va- cantie-costuum. De Place Blanche, die grooter en vier- kanter is dan de Place Pigalle vlak daar bij, heeft niet zulke luxueuse nacht-res taurants als deze, maar daarentegen heeft zij de „Moulin Rouge" die over de heele wereld zeker niet minder beroemd is dan de Abbaye de Thélème, Monico of Pigall's. Zoodra het donker begint te worden, ontsteekt het groote gebouw zijn illumi natie van talrijke lichten, die de sinistere ossenbloed-kleur van zijn gevel des te sterker doen uitkomen, en werpt ver over Parijs het uitnoodigend gezwaai van zijn draaiende, vurige molen-wieken, die scherp afsteken tegen de nachtelijke lucht. De „Moulin Rouge" bestaat nog zoo heel lang niet, maar zijn geschiedenis is reeds vol wederwaardigheden, vol peri odes van afwisselend succes en verval. Zijn grootste glorietijd was toen „la Goulue" er danste (de beroemde quadril le-koningin, -die kort geleden in de groot ste armoede gestorven is). En aan dat glorieuse tijdperk heeft de „Moulin Rou ge" te danken, dat hij van toen af en nóg steeds als een soort symbool beschouwd wordt van de „Parijsche" zeden. Er zijn twee afdeelingen in de „Mou lin Rouge". De grootste is die waar mu- sic-hall voorstellingen en revues gegeven worden, de andere is die van het beken de „Bal du Moulin Rouge". Onze belangstelling gaat vandaag uit naar de eerste afdeeling. Van alle gelijksoortige etablissemen ten, die er in Parijs zijn, geeft deze zaal misschien wel de meest laag-bij-de- grondsche, de minderwaardigste en de minst artistieke voorstellingen. En dat niettegenstaande de hooge directie van de beroemde Mistinguette, die naar rnlen zegt zoowat de eigenares er van is. Alles wat wij daar al zoo gezien hebben, droeg steeds er het kenmerk van, in de eerste plaats in den smaak te willen vallen bij een zoo groot mogelijk aantal menschen en zooveel mogelijk toeristen tot zich te willen trekken van het niet veeleischen- de soort en geld te willen maken, geld, geld, geld Maar blijkbaar heeft de directie daar in toch een misrekening begaan; want reeds sinds eenigen tijd is er sprake van, dat Mistinguette haar theater verkoopen wil en zelfs naar Engeland is gegaan ,im daar kapitalisten te vinden, die in staat en genegen zouden zijn om het aan tal millioenen er voor te storten, dat de beroemde vedette eischt. Dit jaar heeft de directie zelfs het the ater afgestaan aan een buitenlandscke troep, een negergezelschap, de Black- Birds" (de „Zwarte Vogels") genaamd, en dat, o wonder, weet wèl de menigte te trekken, doet bij honderden de toe risten er heen stróómen, en de zaal da vert er nu van applaus. Het zijn geenszins de neger-balletten met Joséphine Baker, die aan Parijs de negerkunst geopenbaard hebben. De ech te negerkunst was reeds lang vóór Jo séphine Baker hier bekend. Sinds vele jaren was er hier reeds een bepaald soort snobs, dat voorgaf dól op die kunst te zijn, en was er een bepaald soort kun stenaars, op zoek naar originaliteit, die in de verschillende kunstgalerijen van Parijs, en vooral op de „Tentoonstelling der Onafhankelijken" bonte, gruwelijke beeldjes tentoonstelden in een neger-stijl die even suggestief als afstootelijk was. Wat de negers zelf betreft, naarmate die zich aanpasten aan de Europeesche beschaving en aan de Europeesche kunst, gaven ze daaraan al gauw de voorkeur boven hun eigen kunst, en niet zonder eenige verblufte verbazing hoorde ze de enthousiaste bewonderingen van zekere Europeanen voor hun oude afgodbeeld jes aan De „Black-Birds, die sinds eenige we ken „heel Parijs" naar den Moulin Rouge doen toestroornen, houden al evenmin sterk vast aan de overleveringen hunner afgodenkunst, en hun decoratieve kunst verschilt niet zoo héél veel van de Europeesche. Maar de groote indruk, die hun voorstellingen in Parijs gemaakt heb ben, en de bijzondere sympathie waar mee ze door de critiek ontvangen zijn, hebben ze vooral te danken aan de kwa liteiten van hun temperament, hun mee- sleepende levendigheid en hun spel. In de eerste plaats moet gezegd wor den, dat de heele troep uit bijna niets dan jonge menschen bestaat, die den in druk maken, dat ze volstrekt niet spelen en dansen voor het publiek, dat naar hen zit te kijken, die geen „nummer" afwer ken, maar die heel eenvoudig en heel natuurlijk-weg zich onder elkaar schij nen te amuseeren, en er pleizier in heb ben rhythmische ensembles te scheppen, die soms van een werkelijk zóó enthou siaste levendigheid zijn, dat het publiek niet er bij kan blijven stil zitten en on weerstaanbaar lichaam en beenen moet doen meebewegen. Hoewel de revue zelf heelemaal naar Europeesch model is, d.w.z. bestaat uit verschillende tooneelen zonder eenig on derling verband, afgewisseld met dans en zangnummers, houdt die toch enkele melodieuse zangen in, die door hun ech te, diepe originaliteit heel en héél wat anders zijn dan de gewone Europeesche revue-liedjes met hun afschuwelijke ba nale, onbeteekenende, laffe muziek. Die negers zijn hier iets frisch komen brengen, zooals te hunner tijd dat zekere Russische voorstellingen deden: weinig zeer origineele nieuwigheden, maar ster ke en oprechte gevoelens, uitgedrukt met een zeer ernstige en zeer conscientieuse kunstzin. Er is zelfs één tooneel dat de illu stratie geeft van een gewoonte in de zui delijke Staten, waar al de bewoners van een negerdorp een doode beweenen, die bij gebrek aan geld niet kan begraven worden in de bergen, waar de grond min der moerassig is dan in het dorp zelf een tooneel, dat een werkelijk zeldzame grandioosheid bereikt, wanneer het koor onder leiding van de weduwe van den gestorven neger, zijn klachten uit-huilt in een eenheid van hartstochtelijk-wilde klanken. Dan trilt de heele zaal mee van tragi sche emotie. Een sombere mystiek daalt plotseling van het tooneel over het pu bliek neer, een mystiek, die in die neger staten panieken veroorzaakt en crisissen van collectieven waanzin. Ge kunt u voorstellen wat een indruk een dergelijk tooneel hier maakt. Tegen een achtergrond van somber blauw over de heele lengte van het tooneel twee rijen van donker gekleede gestalten, die rhythmisch zich naar voren en naar ach ter wiegen, en van tijd tot tijd allen te zamen hun handen ten hemel heffen in een vreeselijke wanhoops-kreet. In deze revue vol afwisseling en die de toeschouwers geen oogenblik onverschil lig laat, is echter één hunner, dat hoe wel bewonderenswaardig, pijnlijk is om aan te zien. Dat is de dans van een ne ger met een houten been, waarvan hij zich te bedienen weet met een ongeloo- felijke knapheid, lichtheid en ik zou zelfs willen zeggen met een ongeloofelijke gra tie. Wanneer men niet zelf dien danser gezien heeft, is het moeilijk er zich een voorstelling van te maken, wat 'n rhyth mische effecten in een razend tempo die danser met zijn houten been weet te be reiken. Werkelijk bewonderenswaardig, maar heel erg pijnlijk om aan te zien. En het publiek heeft ook wel dat gevoel gehad, toen het den stakker met nog veel meer applaus dan den anderen ar tiesten zijn bewondering betuigde. Het is zeer goed mogelijk, en zelfs zeer waarschijnlijk, dat het materieele succes van de „Black-Birds" voor een groot deel ook te danken is aan het seizoen, nu Parijs vol is met toeristen, die de taal der kunstenaars verstaan. Hoe weinig avondcostuums zagen we in de zaal, en hoeveel mantelpakken, kniebroeken en stevige sportschoenen! De Franschen on der het publiek schenen zelfs een beetje geschandaliseerd te zijn door de noncha lante kleeding van zoo'n groot aantal be zoekers, die zich niet eens de moeite ge geven hadden de traditioneele fatsoens- eischen te volgen, en van kleeding te ver wisselen voor ze zich naar een schouw burgzaal begaven. En het spreekt vanzelf, dat er in de zaal ook een massa gezichten waren in al de tinten van koffie-met-melk tot de donkerste chocolade-kleur. Maar die spaarden hun applaus en lieten al de be tuigingen van enthousiasme aan de blan ken over. Buiten gekomen staan we op de place Blanche in haar vacantie-uitzicht. De clientèle, die gewoon is bepaalde tablis- sementen daar te bezoeken in alle jaar getijden, is nu afwezig, misschien ook de stad uit met vacantie; en daarom waar schijnlijk is de „Grelot" gesloten, evenals „Liberty's"; en andere zien er een beetje triestig en verlaten uit M. DE ROVANNO. en andere transpireerende liehaamsdeelen moet men behandelen met Purolpoeder, als zijnde het meest afdoende middel daarvoor. Purol-Voei-, Toilet- en Kinderpoeder in Bussen van 60 ct en 1 gld. Bij Apoth en Drogisten. (BEVOLKING. In de eerste helft van Augs. zijn de volgende personen te MIDDELBURG Ingekomen: H P. Keur, Scherpenisse, Zach. .Tan- senstraat W 96; G. J. van Dort, Vlis/- singen, k warliermeester, Oud Arne. pad T 137; J. II. C. Vroom,"winkelbediende, Utrecht, Dam N 13; E. van der Laan, Verpleegster, Noordwijk, Veersche sin gel S 42a: C. Schoe, dienslb., Oostkapelle, L. Delft A 96; P. van, Vijnck, 's'-Graven- liage, Hoogstraat I 131; E. S. Theenaart, dienstb., Graauw en Langendam, Markt K 163/4; P. Wanjon, portier, Vlissingen, L. Delft I 33; A. J. Schot, rijksklerk, Koudekerke, Zach. Jansenstr. W 96; wed. C. Wolfers, Goes, Spanjaardstr. E 74; K. J. Zelders, techn. ambtenaar P.Z.E.M., Heerlen, Koepoortstr. E 57; M. Westdorp, chauffeur, Heinkenszand, Domb. Sehuik- vlotP 214; L. Corné, onderwijzeres, Zaan dam, Seisweg R 88; C. Schippers, Voor schoten, Seissingel R 235; L. Adriaanse, dienstb., Bergen op Zoom, Lanigeviele K K 193; A. Verbrugge, bakker, Ierseke, K. Burgl D 14; L. C. Smolders, bakker, 'Eindhwerd, Zusterstr. 1205; A. P. J. Verdonk, Vlissingen, Stationstraat P 268; M. Everaars, telegrafist, Barneveld, Bo'- gardstraat D 38; J. C. W. Pluijmers, Vlist singen, Bellinkstr. G 161; J. J. 'Sabelis, verwarmingsmonlieur, Haarlem, L, Geere K 328; R. P. Brons, Com. v. Pol., Zie- rikzee, Heerenstraat H 148; A. A. van Amerongen, machinist, Curagaó, Pen!- ninghoeksinngel I, 65a; G. P. Vellekoop, metaalbewerker, Utrecht, Kinderdijk P 115; P. F. Tange, Iandbkn., Breskens, Wagenplein Q 117; P. C. Lipjes, kinder juffrouw, Vlissingen, Abdij A 51. Vertrokken: J. J. Hageman, reiziger, Penninlghoek- singel L 65II, Bergen op Zoom, Paral lelweg 11; J. Stroo, caféhouder, Row- aansche kade G 115, O. en W. Souburg B 371; W. van der Meulen, winkelbed., L. "Gortstraal K 37, Amsterdam, Bloem gracht 135; J. O. Peeman, controleur, St. Pielerstr. F 42, Eindhoven, Zoutman'- slraat 6; A. Verhagën, kellner, L. Geere K 329, Zïerikzee C 288; L. W. Hildernis»- se, K. Gortst. K 9/10, Vlissingen, Boul. Banker! 16; C. C. Limbach, Dam N 17, Haarlem, Nassaulaan 18; J. de Groot, Schuitvlotstr. N 167, Amersfoort, Hessen- straat 16; J. van der Klooster, Dampoort T 174, Vlissingen, Molenstr. 67; W. Pol derman, bakker, Heerensfr. H 129, Vlis singen, Noordstr. 51; Corn. Kik, brieven'- (besteller, Rozenslr. W 227, Bruinisse, Bergstr. B 172; J. Brandenburg, caféhoik- der, Koorkerkhof A 118, Goes, Schut tershof; J. Siegmund, reiziger, Segeerstr. H 108, Amsterdam, Rustenburgerstraat 429h.; K. van Faassen, Nieuwstr. G 220 Amsterdam, Boltonslr. 33II;, Wa. van Gemert, Bellinkstr. G166, Rotterdam, Schinkelslr. 28; J. Deij, bakker, Lang©' viele K 229, Terneuzen, Dijkstr. 57. KOUDEKERKE Ingekomen G. W. Geeve met gezin, wijk E no. 182t, Vlissingen; Mej. L. van Welt gebl. Sim pelaar met gezin, wijk B no. 11, uit Big- gekerke; J. de Kam, miet gezin, wijk A no. 206, uit Middelburg; J. G o e degeb ure met gezin, wijk B no. 195 uit Vlissnigen. Vertrokken: Mej. J. Eckhardt, van wijk B no.. 178 naar Eindhoven; J. Gelirmann, van wijk E no. 182e naar Rotterdam:; W. A. van der Harst, van wijk E no. 48 naar Am sterdam; Mej. N. Boone, van wijk D no. 62 naar St Laurens; Mej. M. M. Becks, geb. Ad;raainsen, van wijk E no. 143 naar Bergen op Zoom|; S, D. Sloovar, van wijk E nó. 143 naaf Bergen op Zjoofm. maar ge zijt toch zuinig,op Uw keel? Neem Lakerol! Dat verzacht zoo en 't is frisch van geur en smaak. 50 ct. p. doos bij Apoth. en Drog. Zaterdag 17 tot en met Zondag 25 Augs. Evangel, samenkomst, tentafdeeling Leger des Heils. l Molenwater 8 uur. E le c tr o-B i o s c o o p ((Markt). Dage lijks voorstelling. 7 uur en 9 uur. Flor a-B i o s c o o p (Noordstraat). Dage lijks voorstelling. 7i/2 uur. Woensdag 21 Augs. Cariilonbespering Abdij toren. Don der dag 22 Augs. Muziekuitvoe ring Molenwater. Excelsior 8*u. Zaterdag 24 Aug. 10 j. best. M. T. V. Wilhelmina onderafd. der C. J. M. V. athletiekwedstrijden Gem. Sportterrein. Zaterdag 24 Augs. Muzikale rondwan deling uitg. Comité .voor Wandel- concerten. 3i/a5 uur. Woensdag '28 Augustus. Abonnementsconcert Midd. Mu- ziekk. "Schuttershof 81/4 uur. Woensdag 28 en Donderdag 29 Augs. 63e Alg. veng. der Alg. "Ver. van leeraren bij het M.O. I St. Joris. Donderdag 29 Augs. Ringrijderij te paard, uitg. Vereen, bevordering Vreemdelingenverkeer, Abdij. Zaterdag 31 Augs des avonds muziek uitvoering Molenwater, na afloop muzikale wandeling. Woensdag 4 en D onderdag 5 Sep tember Jaarverg. Alg. Ned. Po litiebond. Zaterdag 7 Sept. Vliegerwedstrijd. Vlieger Vereen. „Exelsior". Zaterdag 28 Sept. Algemeene ver gadering Polder Walcheren. —"Ab dij v.m. 10 uur. Maandag 14 Oct. Bijeenkomst Na tuurkundig Gezelschap. Spr. Prof. dr. Th. J. Stomps, Amsterdam. Dinsdag 22 en Donderdag 24 Oct. Uitv. Opera „Het Gouden Kruis" solisten en koorleden der Zangver. „Tót Oef. en Uitspann." Maandag 4 Nov. Bijeenkomst Na tuurkundig Gezelschap. Spr. Prof. dr. H. Aldershoff, Utrecht. Dinsdag 26 en Woensdag 27 Nov. Generale repetitie en uitvoering van „der Messias" door de .Gem. Zangvereen. /.Hosanna". Zaterdag 30 Nov. en Zondag 1 Dec. Alg. verg. Vrijz. Dem. Bond. Woensdag 18 Dec. Bijeenkomst Na- tuurk. Gezelschap. Spr. J. C. Mol, Haarlem. 1930, Woensdag 13 Jan. Generale repetitie Zang. Ver. „Tot Oefening en Uit spanning." Concertzaal. Dinsdag 14 Jan. Eerste Concert „Zang- vereen. tot Oefening en Uitspan ning". Concertz. Maandag 20 Jan. '30 Bijeenk. Na tuurkundig Gezelschap. Spr. Prof. dr. H. J. M. Weve, Utrecht. M a a n d a g 24 Febr. Bijeenkomst Na tuurkundig Gezelschap. Spr. Prof. dr. H. J. Jordan, Utrecht. Maandag 24 Maart. Bijeenkomst Na tuurkundig Gezelschap. Spr. dr. W. G. N. v. d. Sleen, Haarlem. Ce| den 's Grl DE Hel aan op hej van den auto terug boot Eh»ctr Drukkerij G. W. DEN BOEU, Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1929 | | pagina 6