LEGER EN VLOOT SPORT 111 het eerste lustrum der vlïssïn gsche reddingsbrigade- Het 5-jarig bestaan der V. R. B. is Zaterdag onder begunstiging van goed weer, op feestelijke wijze herdacht. Des middag, hadden in het kanaal tusschen de Keersluis en ue Brug wed strijden en demonstraties plaats in te genwoordigheid van enkele duizenden toeschouwers, onder wie werden opge merkt verschillende burger-, militaire-"en marine-autoriteiten. Vooraf dient te worden medegedeeld, dat alle nummers geheel gekleed volgens Hondse sch, moesten worden uitgevoerd, en dan ook steeds de deelneemsters en deeioemers er wel wat anders uitzagen, dan men dit bij een zwemdemonstratie °i wedstrijd gewoon is. He: eerste nummer popduiken ver wekte reeds direct vroolijkheid, maar te vens bewondering van de vlugheid der eelr,ent enden. De eerste was mej. Fr. rrirm 10J sec. 2. mej. de Klerk uit 1f reuzen in 1 Vj5 sec; de eerste van Ci heeren A. J. Gillissen 123/i0 sec. de tweede P. de Vries in 141/s sec. Het tweede nummer was zeker er een geschikt voor hen, die zich op zwemmend redden toeleggen, het betrof n.l. 50 m, vrije slag, gevolgd door 50 M. rugzwem- men met handen op de borst, en waar bij dus de beenen 't voortbewegen moe ten veroorzaken. Het was aan de deel- nemenden te zien, dat dit zeker geen gemakkelijke wijze van zwemmen is. De heer G. Visscher uit Terneuzen behaal de den eersten prijs in 2 m. Sö1/® sec. tweede was de heer i. van Bel in 2 m. 45 sec.; 3. mej. F. Klaassen 2 m. 45s/5 sec. en 4. de heer C. Reidsma in 2 m. 582/5 sec. Nog meer het doel der Brigade aan- toonende was het derde nummer, n.l. 50 M. vrije slag en dan een drenkeling over 25 M. vervoeren, waarbij de keuze be stond tusschen polsgreep, bovenarmgreep of kopgreep. Het was weer mej. Fr. Prins die den besten tijd maakte, n.l. 2 m. 22/5 sec. 2e aankomende deelneemster was mej. C. Kampman uit Middelburg in 2 m. 314/5 sec. Van de heeren was eerste A. P. Jongepier, Middelburg in 2 m. 27 sec., tweede P. J. Wolf in 2 m. 272/s sec. Alvorens het onder water zwemmen kon aanvangen, moest de moeilijkheid van het afzetten onder water Van de 15 M. baan worden overwonnen. De daar voor gereed gemaakte plank met stokken er aan, bleek niet voldoende handelbaar en eindelijk hebben enkele zwemsters en zwemmers afwisselend den plank in bedwang gehouden. Hierdoor kon ook deze wedstrijd voortgang hebben en werd de volgende uitslag bereikt 1, de heer P. J. Gilissen 192/5 sec. 2. de heer A. J. Gillissen 199/10 sec. 3. de heer H. Berends 21 sec., en eerst aankomende dame mej, de Klerk, Terneuzen, 241/5 se conde. Bij het nummer „uitkleeden te water" bleken de dames vlugger te zijn dan de heeren. Van de dames was eerste mej. T. Reidsma in 372/5 sec. en van de heeren P. de Vries in 463/5 sec. In de nu volgens het programma vol gende korte pauze, toonden de agenten van politie, de heeren Goedhart en de Bokx, dat ook met de zware politieklee- ren aan een redding goed is te volbren gen en hoe juist voor de politiemannen het zwemmend kunnen redden van groo te beteekenis is. Na de pauze vermeldde het programma een demonstratie en werd begonnen met eenige bevrijdingsgrepen en vervoergre- pen, die eerst op den wal en daarna in het water werden vertoond en blijk ga ven van de goede geoefendheid der le den der V. R. B. De volgende demonstratie en wel de poging om een pop uit een gesloten kist, die op 3 M. diepte ligt, boven te brengen, en waarbij gedacht wordt aan het red den van personen uit een te water ge' raakte auto, kostte vrij veel tijd, omdat de kist telkens weer boven moest wor den gehaald om er den pop weer in te leggen. Het vlugste was mej. N. Dekker te Terneuzen in 17s/3 sec., tweede de heer A. J. Gillissen in 199/io sec. Het slot van den middag, het Fanta sienummer „De V. R, B. verijdelt Nep tunus-plan", trof dan zijn goede verzor ging, zijn kleurrijke aankleeding van Nep tunus en zijn nimfen, en van de spele- vaarders, die door de kranige V. R. B,- ers uit de handen van Neptunus werden bevrijd. Des avonds had in de Oude Vriendschap een feestelijke bijeenkomst plaats, waar in de voorzitter der V. R. B., de heer dr. A. Staverman, een rede hield, om allereerst nogmaals het doel uiteen te zetten. Naar aanleiding van de vis scher sramp werd de vereeniging op 18 Juni 1924 op initiatief van den heer H. Bode en gesteund o. a. door den com missaris van politie, opgericht, zulks met aanvankelijk 26 leden. Het doel is zwem mend redden te leeren op doelmatige wijze en daarvoor komen personen in aanmerking, die eerst bijv. bij de Z. V. C het zwemmen hebben geleerd. Men moet bereid zijn zoo noodig zijn leven voor een ander in gevaar te brengen. Maar men moet eerst andere middelen probeeren. Nu zijn ruim 90 leden daartoe bereid, die ieder naar hun krachten hun eigen con tributie vaststellen. Dank brengt spre ker voor de goede samenwerking gedu rende de 5 jaar. Spr. brengt dank voor den steeds ondervonden steun van de marine, van de gemeente en van de on geveer 200 donateurs. De vereeniging zorgde voor reddingshaken en redding, kastjes, en bracht bij de tweede duinen een zwemvest en een verbandtrommel. terwijl alle leden en ook de politie-agen- ten van een reddingsklos werden voor zien. Een zuurstofapparaat werd ge plaatst op het politie-bureau en bij het strand. Spr. brengt dan hulde aan den eersten instructeur den heer Brasser, aan diens opvolgers de heeren de Ruij- ter en v. d. Steen en vooral ook aan die van thans mevrouw Termeulen en den heer Bode, die uit de leden zijn opge klommen. Des zomers wordt practisch geoefend, des winters wordt onder me dische leiding de eerste hulp geleerd., vooral het kunstmatig ademhalen. Reeds 6 leden verkregen het voorbereidend di ploma, 30 het diploma A, 11 B en 1 C Eén lid, mej. Tijen, kreeg de medaille voor menschlievend hulpbetoon, 2 l .den de heeren Bode en Wolf, die van de Mij tot Redding van Drenkelingen. Al wf spr. daar geen te grco'e conclus1'- uit trekken, wil hij toen melden, dat in *914- 1919 te Vlissingen 8 personen verdron 'ken, van 1919-1924 5 en van 1924-1929 2 personen. Door leden van de brigade is 3 maal een menschenleven gered, en nog verschillende malen door gebruik van het materiaal der V. R. B. En al was er maar één maal een menschenleven ge red, dan nog was het geld en de moeite beloond. Zeven maal werd aan een niet-lid voor een volbrachte redding een diploma ge geven en vergoeding voor bedorven klee- dingstukken. Naast het menschlievend doel heeft de vereeniging ook een spor tief karakter, zoo zijn in 1927 5 leden de Schelde overgezwommen en nu wordt overwogen een wisselbeker beschikbaar te stellen voor hem, die dit in den kori sten tijd doet. Te Hansweert is een doch ter-brigade opgericht doordat de V. R. B. er twee maal demonstreerde. Het moet zoover komen, dat 100 procent der men- schen zwemmen kan en dan zijn de red dingsbrigades overbodig. Spr. brengt dank aan allen, die nu aan het welslagen der demonstratie mede werkten, aan de officieren en opvaren den der marine, aan de Schelde, aan den Rijkswaterstaat, aan de gemeentelijke autoriteiten, aan het loodswezen, aan de schenkers van prijzen, aan de padvin ders en de roeivereeniging, aan de direc tie der electrische tram, aan den heer Ots voor de stoelen, den heer v. d. Berg voor het vervoer, aan hen, die bloemen afstonden. Speciaal ook aan den heer Saeijes, die 's middags expliceerde, aan de juryleden en tijdopnemers, aan de deelnemers uit Middelburg, Hansweert en Terneuzen. Aan de beide leiders en aan allen, die speciaal het slotnummer zoo goed deden slagen. Hierna bood spr. aan mevrouw Termeulen een vaas met bloemen aan, aan den heer Bode een zilveren cigaret- tenkoker, en aan den secretaris, den heer Toussaint een gouden vulpotlood. (Luid applaus). Hierna werd door een der dames-le den ook een bloemstuk aangeboden aan mevrouw Termeulen en door een der heeren-leden een geschenk aan den heer Bode. Namens de V. Z. C. complimenteerde de voorzitter, de heer J. J, v. d. J a g t, de jarige vereeniging, die getoond heeft in alle opzichten goed werk te verrich ten. Namens de zustervereeniging te Hans weert sprak mevrouw Best; en wensch- te ook de V. R. B. geluk. Ten slotte kwam de heer m r. P. C. Adriaanse naar voren en schets te hoe moeilijk leven de Middelburgsche brigade leidt en spr hoopt, dat deze door meer steun ook van de zijde van het gemeentebestuur tot bloei zal komen en ook eens zoo goed een lustrum zal kun nen vieren. Dit is alom in Zeeland noo dig, omdat het geheel in het water ligt. Deze drie sprekers en spreekster lie ten de gelukwenschen met een bloemen hulde aan de V. R. B. vergezeld gaan. De heer Staverman dankte voor deze hulde en vooral van Middelburg om dat daaruit blijkt, dat, al is er wel eenige rivaliteit tusschen beide plaatsen, er toch ook waardeering en samenwerking is. De heer v. d. J a g t reikte hierop, als voorzitter der jury, met welgekozen woorden de verschillende prijzen uit, waarbij voor de beide agenten, de heeren Goedhart en de Bokx ook een souvenir werd gevoegd. Men bleef nog lang gezellig bijeen. weg van Vlissingen naar Koudekerke, naar de stëenen banken gaat zoeken. En arme toerist, die bijv. per tram naar Zou- telande reist om Valkenisse te bereiken. We gaan verder en komen in Zeeuwsch- Vlaanderen (bladz. 83): „Een prachtige fietstocht is vanaf Breskens te maken naar het stadje Tér Neuzen (men kan dezen weg ook per tram afleggen). Men doet dan de volgen de plaatsen aan: Sluis, Oostburg, Cad- zand, "Aardenburg en IJzendijke." Ik denk dat de secretarissen van V. V. in Breskens en Ter Neuzen groote oogen zullen opzetten, als ze dit lezen. De nieuwe uitgaaf van „Mooi Zeeland" is minder uitgebreid dan de vorige, is ook typografisch veel minder goed ver zorgd, maar.,., kost meer geld. Uit alles krijgt men den indruk, dat de heer De Does maling heeft aan den in houd van zijne uitgaaf, als hij maar de opbrengst krijgt van veel advertentiën (conform „Een middenstander" in Midd. Ct. 3 Juni 1929). Te betreuren blijft het, dat hij daarbij door de neringdoenden gesteund wordt. In deze nieuwe uitgaaf vind ik aankondigingen van twee en veertig Middelburgsche zakenmenschen, waarvan niet minder dan twintig Mid delburgsche zakenmenschen geen termen gevonden hebben, om in den door de Middelburgsche Vereeniging uitgegeven Gids voor Walcheren te adverteeren. Met dank voor de plaatsruimte, HARTMAN, Voorz. V, V, Middelburg. INGEZONDEN STUKKEN „mooi zeeland." Na de opmerkingen, welke ik gemjaakt heb over den gids „Mooi Zeeland" (Midd. Ct. 27 April 1929), mocht men verwach ten, dat de samensteller, de heer A. de Does te Amsterdam, zou getracht heb ben, in de nieuwe uitgaaf de „enkele in geslopen fouten" (als voren 6 Juni 1929) te herstellen. Ik geloof, dat het er nog erger op geworden is. Een paar aanhalin gen uit de nieuwe uitgaaf moge men mij veroorloven. Op blz. 35 lees ik: „Aan de rechterhand het Kantonge recht. „Iri de laatste jaren werden de gebou wen op oordeelkundige wijze, onder toe zicht van den architect voor de Rijksge bouwen, den heer J. A. Frederiks, geres taureerd in den oorspronkelijken stijl." Ieder Middelburger weet, dat de heer F. reeds lang niet meer architect was d ;r Rijksgebouwen, toen het Rijk het kan tongerecht aankocht, welks gevel trou wens niet gerestaureerd is, Op bladz. 35/9 staat: „Zeer bezienswaardig zijn ook nog. de zuilengang rondom het plein van de Munt der Staten van Zeeland. „Daartegenover staan drie antieke ge vels." Daarmede worden bedoeld de gevels.... aan de Balans (Prov. Waterstaat). Op bladz. 79 is de schrijver in Vlis singen; hij bewandelt dan den „Kouder- kerkschen" weg. „Men komt langs verschillende interes sante villa-tjes, buitenhuizen enz., waar van wel het mooist gelegen zijn „Het Moesbosch" en „Ter Boede". „De „Steenen banken" aan de krom ming van den weg vóór het slot Ter Hooge geven den wandelaar een heerlijk zitje. „Van Koudekerke uit komt men langs de dorpen Biggekerke, Zoutelande (en van hieruit naar Valkenisse) en verder naar Westkapelle." Arme wandelaar, die aan den straat BUITENL-AND Algemeen; Overzicht Na hel houden van schietoefeningen in den omtrek ran Aruba, is Hr. Ms. Hertog Hendrik thans weder te Wil lemstad aanwezig. Officier van administratie 3e kl. der zeemacht S. D. Duijverman, dieuende bij de marinekazerne te Amsterdam wordt 35 Sept ter oeschikking gesteld met bestemming voor den dienst in Oost- Indië. Luitenant ter zee le kl. R T. tie iMeester, onlangs uit Oost-Indië terugge keerd, wordt 21 dezer als eerste-officier geplaatst op H. Ms. wachtschip te V1 i s- singen. De minister van defensie brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de hierna genoemde candidaten (alfabetische volgorde) komen voor plaatsing als adel borst bij het Kon. Instituut voor de Ma rine te Willemsoord: bij de driejarige opleiding voor den zeedienst: J. F. Drijfhout v. Hooff, G. J. Dijkerman, J. H. Geerlings, R. H. Haan tjes, J. Meerman, L. E. H. Reeser, J. B. Reiche, W. v. Son, J. J. Sleensma en J. G. Stegeman; bij de vierjarige oplei ding voor den zeedienst: J. G. D. v. JJreda de Haan, R. J. Deibei, R. H. M G. von Frijtag Drabbe, W. Harthek, J. B. Hennema, J. G. M. Nass, A. M. Niesisink, A. J. Schouwenaar, F. A. Staverman en W. F. v. d. Valk Bouman; bij de vierjarige opleiding voor het korps mariniers: B. v. d. Berg, C. J. L. Hamel en J. J. Honig bij de vierjarige opleiding voor den marinestoomvaartdienst: D. L. Laceulle en J. H. Schuitema; bij de tweejarige opleiding voor de ad ministratie: J. Matthes en W. H. Ver meer. Korfbal. Voor de competitie van den Zeeuw- schen Korfbalbond speelde j.l. Zaterdag ,d', O. S. uit M'burg te Kloetinge tegen Elto en verloor met 5—{3. Vios trok naar Hansweert om Zeelan- dia I te bekampen. Beide partijen moes ten zich met een gelijk spel ((2—,2) tevreden stellen. Uitslag korfbaiwedstrijd te Aarden burg 18 Auig. A. K. I (Aardenburg) Scolto I (Terneuzen) 7—3. A. K. C. II— Scolto ÏI 1_1. 9 Voetbal. Te Vlissingen werd gister aan den Kou- dekerlcschen weg een vriendschappelijke wedstrijd .gespeeld tusschen Vlissingen 1 en Zeelandia 1. Nadat de thuisclub met de rust een voorsprong van 3—«0 had, 'wist Zeelandia na de hervatting den achterstand geleidelijk op te halen. Het einde bracht haar nog een 5—44 over winning. Bij Zeelandia ontdekten we en- jkele nieuwe spelers, n.l. 'Seijbel, ex- keeper van Middelburg en Janusssen uit Vlissingen. Europa's s k i f f k a m p i o e n schap. Gimther, de bekende winner der Dia mond Scubls heeft thans te Bydgoscz de Europeesche kampioenschappen-skiff gewonnen. Postduivensp ort. De postduivenvereeniging de Adelaar te Bergen op Zoom houdt 'een provin ciaal concours van Har w i c h ((Enge land) op Zaterdag 24 Augs. aangeboden aan alle postduivenliefhehbers in Noord- Brabant en Zeeland. De hoofdprijs is vijftig gulden, extra- eereprijs een zilveren beker. De duiven worden van "Ro 11erdam uit en onder geleide van den Nederland- schen Bond van "Zaterdagvliegers ((zetel te Maassluis, secretaris K.. G. van Wol- feren, Fenacoliuslaan 43) tot Harwich begeleid ,en worden door de tusschen- komst van den Nederlandschen consul aldaar rond 10 of 11 uur, naar gelang} van de weersgesteldheid, aan den wal in vrijheid gesteld. Inkorven Donderdag 22 Augustus 'te Bergen op Zoom. q De wereld om! De „Graf Zeppelin" is vanmorgen even voor 3 um- Amerik. tijd boven Tokio aangekomen. Het Japansche ministerie van Marine heeft de oorlogsschepen in de Noord- Japansche wateren opgedragen zich ge reed te .houden om terstond uit te loor pen als de Graf Zeppelin het verlangde. Uit Moskou wordt gemeld dat het draadloos station te Wladiwostock' mede deelt dat de Graf Zeppelin te half negen M.E.T. Tokio naderde en in een wijden boog over de Japansche hoofdstad vloog. De straten van Tokio zijn feestelijk ver sierd, en, naast de Japansche vlag ziet men op véle plaatsen de Duitsche rijks vlag. In de straten heerscht groote drukte, en het luchtschip werd bij zijn verschijnen luide toegejuicht. Vooral voor de Duitsche ambassade had zich een groote menigte verzameld. Te 8 u. 50 M.E.T. verscheen het luchtschip bo ven de luchthaven Kasimigaura waar de landingsmanschappen gereed staan. Ook hier werd de Graf Zeppelin door een juichende menigte begroet. Naar ver luidt zal de Graf Zeppelin 4 a 5 dagen in Tokio blijven. De bevelhebber van de Amerikaansche vloot Charles F. Hughes heeft meege deeld .dat de marine alle toebereidselen getroffen had, om de verbinding met de Graf Zeppelin .gedurende haar tocht bo ven het Verre Oosten en bij het over steken van den Stillen "Oceaan in stand te houden .Het draadlooze station te Pei- pine heeft opdracht zoo gauw1 mogelijk verbinding te zoeken en dr'. Eckener alle hulp te verleenen .Ook de vijftig sche pen van de Amerikaansche" vloot, die zich in de Aziatische wateren, vooral in Tsjifoe bevinden Jieblben opdracht het luchtschip inlichtingen te verstrekken Het observatorium te Manilla zal gere geld weerberichten aan de Graf Zeppelin doorgeven. De Herstelconferentie Zoo heeft zich dus de conferentie in twee partijen gesplitst. Zoo dat de eene zelfs al een afzonderlijke naam heeft: de „Vier mogendheden" (Frankrijk, België, Italië en Japan) en -daartegenover Ein- geland, gepersonifieerd in minister Snow- den, de man, die op zijn stuk "blijft staan Dat waren de „kopstukken" tot nog toe niet gewend. Bij de internationale conferenties kwam de zaak gewoonlijk in dergelijke onderlinge besprekingen een heel eind op streek, 't Waren ook altijd zoo dezelfde: Briand, Stresemann, Cham berlain, Titulescu en nu ineens 't scherpe geestkrachtige gezicht van FSnowden. Tot nog toe liet bij een dergelijke be spreking de een wat van zijn standpunt los, de ander gaf wat toe. Nu is 't Snow- den, die zei neen, en die zegt nfeeln. Want daarop komt ook het antwooprd van Engeland op het voorstel van de Veri Mogendheden, neer 't Wordt er vrijwel ronduit in gezegd. Betoogd wordit nl. dat het voorstel der vier niets anders was dan een herhaling, op vage wij/ze. van de voorstellen, die reeds bespro ken waren en door de Britsche delegatie verworpen werden als volkomen onvol doende. De nota antwoordt in bijzonderheden op de tegenwerping, dal de beraadslagin gen over wijziging van het Toung-pla|n niet heropend zouden kunnen worden De deskundigen waren onafhankelijk en hun aanbeveling bond de betrokken mo gendheden niet, hetgeen erkend is. De Engelsche regeering wenscht alsof men dat niet reeds lang wist! de fun damenteele punten in dit voorstel der deskundigen niet te veranderenalles wat de Engelsche regeering wenscht is de verdeeling der annuïteiten in over eenstemtning te brengen met de bestaan de overeenkomsten, welke de regeerin gen, die haar hebben geteekend, bin den, zoowel wat betreft de verdeeling der totale annuïteiten als wat betreflt de verdeeling der onvoorwaardelijke an- nüïlei.ten. Engeland kan niet toegeven dat het onder het Young-plan voordeelen geniet, welke eengie redelijke compen satie beteekenen voor dé offers, die van Engeland gevraagd worden. Vooral dit laatste is van beteekenis! Daarmee wordt de tegenpartij een wa pen uit de hand geslagen. Wfet de vqr- deeling aangaat wortelt de nota der vier crediteur mogendheden bijna volkomen onbevredigend genoemd. Het voorstel betreffende het surplus in 1930 beschikbaar- is vaag en liet ;is stellig onmogelijk om 'te beoo.rdeelen waarop dit aanbod financieel neerkomt. Het schijnt echter duidelijk ,dnl hel niet hooger zou kunnen zijn dan een cons tant bedrag van 200 millioen mark, wat neerkomt op ongeveer een vierdje van het Britsche offer. 1 Dit is een aanbod, dljit de Engelsche regeering geen oogenblik kan aannemen en dat zij zelfs niet kan beschouwen als een serieuze poging om aan haar eischen tegemoet te komen. Volgens Engelsche berekeningen, aldus werd ter persconferentie verklaard, zou Engeland per jaar niet gemiddeld '45 millioen maar 48 millioen rijksmark mSn- der ontvangen gedurende de eerste 37 jaren, aan zijn aandeel is op den grondslag der bestaande overeenkom sten. De rectificatie gedurende het eer ste jaar hield een aanvullende betaling aan Engeland in van meer dan 100 millioen goudmarken, maar daarbij vraagt vmen Engeland af te fcien van ©enig verder aandeel in de betalingen gedurende de perioae, loopende tot 31 Maart a.s. Op haar best zou de rectificatie slechtjs kunnen dienen om het tekort 'van Enge- land van 48 millioen tot 42 millioe mark per jaar terug te bengen. Wat het surplus betreft van de op brengst van ger eq ue s'treerde eigendom men, profileeren verschillende mogend heden op verschillende wijze van he desbetreffende voorstel tot afsluiting de intergeallieerde rekeningen dielnaatagaan de. Indien inplaats van het afsluiten van ae intergealliëerde rekeningen met be trekking tot transacies in het verled alle debets 'betreffende kapitaalbezit, uit sluitend op rekening van de herstelbe talingen werden gebracht, dan zou Eng1" land geen netto schuld hebben ma integenaeel gerechtigd zijn om een be langrij'k bedrag uit het herstelpotje ontvangen, zoodat men dit voorstel nie kan beschouwen als eenig bijzonder voor deel voor Engeland medebrengende. De Britsche regeering kan onmogelij het voorstel van Frankrijk' 500 van d 580 millioen mark van de mobiliseer- bare annuiteit te geven in vereenigiln brengen met de besliste verzekeringen door Poincaré aan Churchill in Oclobe '28 gegeven, dat Frankrijk niet zou trach ten eenig bijzonder privilege of priori teit te verkrijgen met betrekking tot deze mobilisatie en met de nota van d Fransche regeering, waarbij deze schik' king werd bevestigd en verklaard werd dat Frankrijk geen nieuwe voordeelt nastreeft. (Die zit. -- Red.) Engeland heeft recht op een grooter aandeel in de overschotten dan is aan geboden en de grief van de Engelseh regeering is, dat de overschotten vol komen onvoldoende zijn om aan de aan spraken van Engeland en de andere mogenaheden tegemoet te Komen. Het geen aangeboden wordt is belangrij minder dan de helft van het aandeel waarop Engeland gemiddeld recht hee en minder dan een vierde gedurendT de eerste jaren. De Engelsche ring dringt daarom aan op loverwegin van de situatie met het doel een recht vaaraigc en billijke oplossing te vin den. Na dit overzicht van den inhoud de nota zijn nog eenige vragen beantw,oor en opmerkingen gemaakt door den Engel schen perschef. Zoo verklaarde hij o.a,, dat de geruch ten als zouden in de nieuwe voorstel' 40, 50 tot 80 pet. Britsche eischen zijn bevredigd, volkomen onjuist zijn. De Engelsche deskundigen hebben d voorstellen nauwkeurig nagegaan. De voorstellen zijn de eenige officieele voor stellen welke gedaan zijn en zij kome aan de Britsche wenschen niet in d geringste mate tegemoet, terwijl Enge land geen voordeelen kan aanvaarden Welke men het aanbiedt ten nadeel" van de kleine mogendheden. Er zal du een nieusv plan moeten worden vast gesteld, hetgeen kan getschieden do wijziging van het bestaande in een sub commissie van financieele expejrtts. ze als reeds door Snowden was voorgestel De Britsche regeering is vast bcslo aan dit standpunt vast te 'houden en vol komen herein om middelen voor te stel len teneinde dit doel te bereiken. De heeren zullen toch een weg diene te vinden^ want „breken" wil nieman De atmosfeer is er niet beter op1 worden. Men verwijt elkaar koppighei Heden en morgen wordt weer een verder gepraat! Zaterdag heeft Henderson aan dr. S'tre semann verklaard, dat de Britsche re geering bereid is tot onvoorwaardelijk ontruiming van het Rijnland. Naar de Haagsche correspondent v" het Wolffbureau verneemt heeft Brian aan Stresemann medegedeeld, dal voo de ontruiming van het Rijnland een tjj van tien maanden noodzakelijk is. Sitr semann verklaarde dat deze termijn v~ te lang is, doch hij heeft het voortzett der besprekingen op deze basis goe gekeurd.

Middelburgsche Courant | 1929 | | pagina 3