Hiddelbiirpbe M 8 IJ VOEGSEL De Kroonjuweelen. ONDERWIJS RECHTZAKEN O d o l houdt de tundén gezond en den mond zuiver! SPORT Woensdag 14 Aug. 1929 No. 190 KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR DE ZEEUWSCHE EILANDEN. FEUILLETON (The crinkled Crown). dervvijs te Goes was ingekomen een ver zoek om een jaarlijksche subsidie van f 200. Het bureau is nog evenals verle den jaar van oordeel, dat het niet op den weg der Kamer ligt dergelijke inl- richtingen met groote bedragen 'te steu nen, doch dat alleen een "blijk van ibej- ]|angstelling moet worden gegeven. De Kamer vereenigde zich met dit denk beeld en verleende aan die Ver. voor H. O. te Middelburg een bedrag van f200. De consequentie brengt nu volgens het jbureau mede, dat ook aain de Ver. te Goes een blijk van belangstelling wordt gegeven. Waar echter die vereeniginig al leen een avondschool exploiteert, terwijl in Middelburg de avondschool slechts een onderdeel vormt van "het geheel, is het bureau van oordeel, dat het bedrag voor de Goessche vereeniging lager moet worden gesteld. Over het "te geven be drag is het Bureau echter niet eenstem mig. De meerderheid meent, dat in ver houding een bedrag van! f 50 meer dan ruim is genomen; de minderheid van het Bureau zou f 100 willen toestaan. De meerderheid der Commissie voor de Financiën vereenigt zich met het ■denkbeeld van de minderheid van' het bureau om f 100 te verleenen. De min derheid der commissie zou als blijk van belangstelling f 50 willen voteeren. Twee leden der commissie voor 't H. O. vereenigen zich met het denkbeeld] van de minderheid van „Tiet Bureau om f 100 te geven. Zij achten deze school van groot belang voor Goes en omstreken Ook de handel heeft er zeker Ixelangbij dat de jongelui zooveel dit na hun Ha;- gelijksche bezigheden mogelijk is, ken nis wordt bijgebracht. Een. hunner wijst er op dat de oud-leerlingen steeds in hei gebied der Kamer een plaats vinden. Een lid zegt, dat zijn voorspelling uit komt dat, zoo men eenmaal de eerste stap op het hellend vlak Vier subsidies heelt gezet, men niet weet hoe spoédig nieuwe aanvragen volgen. Dit lid zou liever de subsidie aan de Miiddeliburgsche school willen intrekken en hij acht dit blijk van belangstelling slechts een ver doezelende andere benaming voor sub sidie. De eenige logische oplossing is z.i. dat aan de Goessche school het per centage harer begrootintg wordt toege kend in overeenstemming met het per centage hetwelk f 100 vertegenwoordigt van de begrooting der MiddeLbungsche school. Dit lid acht aan deze voorwaarde Voldaan indien heizij f 100, hetzij f 50 percentsgewijze overeenstemmen. Het vierde lid vereenigt zich met het denk beeld van de meerderheid van het Bu reau om f 50 als blijk van belangstel-i ling te verleenen. Op het te Zwolle gehouden examen vanwege de Ned. R. K. Modevakschool- vèreeniging slaagde voor coupeuse mej. J.'J. Geluk te Tholen. Door C.'v. d. B. ,63 jaar, werkman rondzwervende, thans gedetineerd is cas satie aangeteekend tegen het vonnis der Rechtbank te Middelburg van 6 Aug. j.l. waarbij hij ter zake van landloopèrij is veroordeeld tot 3 dagen hechtenis en 3 jaar Rijkswerkinrichting. Politierechter te Middelburg. In de zitting van 13 Augustus waren de volgende personen gedagvaard1: A. R de M. ,24 jaar, arbeider, Oost burg wegens verduistering van een rij- 'wieibelastingplaatje, dat hij gevonden had, en aan een ander toebehoord^, te Groede in de maand Juni 1929. Eisch: f 10 of 10 d. h. Uitspraak f 5 of 5 d. h. W. v. A., 54jaar, landbouwer le Schoondijke, wegens mishandeling van Willem de Bue te Oostburg op> 11 Juli j-1- Eisch en uitspraak 1 week gevang. (Ingez. Med.) J. A. v. E., 41 jaar, slager, Sluiskil, wegens beleediging van Ph. A. van Acker te Westdorpe op 7 Juli j.l. Eisch en uitspraak: f 10 of 10 d. h. D. vato D., 32 jaar, zonder beroep te Goes wegens beleediging! van H. Th. van Sou te Goes op 11 Ju'li 1929. Eisch en uitspraak: f 10 of 10 d. h. G. G., 40 jaar, Koopman, Hans'weerf wegens diefstal van een kist, inhoudende 43 witte komkommers en een twinligtA lossen wortelen, toebehoorende aan H. C. Polderman te Kapelle op 8 Juli j.l. Eisch en uitspraak: Vrijspraak. C. C. D., 34 j. smid te Oostburg, we gens mishandeling van Ca. Aa. Catsman en La Ma. Catsman te Oostburg op 12) Juli j.l. Eisch: f 20 of 20 d. h. Uitspraak f 15 of 15 d. h. Ma. v. L., huisvr. H. J. C., 50 jaar, zonder beroep le Westdorpe wegens be leediging van E. M. Jaussens, huisvr. Vermeule te Westdorpe opi 10 Juli j.l. Eisch f 10 of 10 d. Uitspraak f 5 of 5 d.; J. H. II., ,20 jaar, polderwerker, We- meldinge wegens beleediging van den ge meenteveldwachter Chr. van Hoorn, toen deze dienst deed te Wemeldinge in den nacht van 13 op 14 Juli '29. Eisch en uitspraak f 15 of 15. d. M. W. K., 34 jaar straatmaker, Goes, wegens opzettelijk 'n spiegeltje bevestigt aan een der raamkozijnen der woning van M. Th. van Doom, losrukken en in het water werpen gepleegd op 11 Juli j.l. le Goes. Eisch en uitspraak f 10 of 10 d. C. V., 30 jaar, koopman, Middelburg, wegens diefstal van 13 zakken te Se- rooskerke (W.), op 12 Juli j.l. Eisch en uitspraak 3 m. gevangenis1- straf. Duivensport. Zondag j.l. hield de P. V. de Snelpost een prijsvlucht met jonge duiven van uit Ciney (België); afstand 168 K.M. D© duiven wenden 's m. te 7 uur met Zuiden, wind en donker weer in vrijheid; gesteld De djuiven kwamen erg onregelmatig aan, daar het weer erg ongunstig was op de vluchtlij'n. De eerste duif bereikte haar hok te 9 uur en 35 min. De prijzen warden behaald als volgt C. Boogaerdt (Oostka- pelle) 1ste, 3de en 5de prijs; E. Polvliet 2de prijs; R. Dirven 4de, öc^e, 7de, 8ste en 9de prijs. -o- Het40-j. jubileum van den Ned. Voetbalbond'. Omtrent de viering van het 40-jarig bestaan van den N.V.B. op 7 en 8 Dec. a.s. deelt de „Sportkroniek" het volgende mede Zaterdagsmiddags 7 Dec. zal te Am sterdam een buitengewone feestvsrgade- ring worden gehouden ,waarini 'de feest rede zal worden uitgesproken, waarna receptie van het bestuur; 's avonds feestmaaltijd. Zondag 8 Dec. Jubileum-wedstrijd Ne derland—'België. De Kon. Belgische Voet balbond heeft officieel medegedeeld, be reid te zijn ter gelegenheid van de vie ring van het 40-jarig bestaan een jubi- VAN DB VAN Vrijdagavond vergadert de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Zeeuw- sche eilanden in de raadzaal alhier. In die vergadering zal o.a. worden overgegaan tot het opmaken van eene aanbeveling voor een lid van den Spoor- wegraad. Verder zullen de volgende voorstellen behandeld wordjen. Zondagsdienst te lefoon. Over het voorstel van het bureau in zake onafgebroken openstelling op Zon dag der telefoonicantoren ,te Middelburg en te Goes, melden wij elders in dit nummer uitvoerige bijzonderheden. Handeldrijven d| o o r ambtenaren Van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaanderen te Neuzen is een afschrift ingekomen van het adres door die Kamer gezonden aan den Raad van Ministers met verzoek het daarheen le leiden, dat aan Rijks ambtenaren in de toekomst niet vergund wordt nevens hun betrekking een of ander bedrijf uit te oefenen. Het bureau herinnert er aan, dat dit onderwerp reeds in 1923 aanleiding gaf tot een voorstel, waarmede de Kamer zich vereenigde. In dat voorstel werd, op gemerkt, dat aan het handeldrijven door ambtenaren verschillende bezwaren zijn verbonden. In de eerste plaats is het ge vaar, dat de ambtenaar aan zijn handel drijven zooveel aandacht en tij;dj wijdt, dat zijn arbeidspraeslatie als ambtenaar er onder lijdt. Een tweedp gevaar is, dat door handel le drijven de ambte naar niet vrij staat tegenover het pu bliek. Als een derde bezwaar werd, genoemd, dat sommige ambtenaren, die handeldrij ven, in hun dienst gelegenheid vinden adressen te weten te komen van leveran ciers en klanten van hun concurrenten. Het behoeft geen betoog, dat het bureau zich met de strekking van het Neuzen- sche adres zeer wel kan vereenigen daar het geen resultaat gezien heeft van het destijds aan d,en Raad van Ministers terzake gericht schrijven. Het bureau stelt voor aan het schrijven van de Neu- zensche Kamer steun te verleenen, door een nader schrijven te richten tot den Raad van Ministers waarin wordt verwe zen naar de reeds in 1923 verzond,en opmerkingen. De commissie voor de Handelsbelan gen vereenigt zich met het voorstel. Innen van kleine vor deringen Reeds sedert geruimen tijd; is de Ka mer te Arnhem en omstreken doende, «Je regeering er van Le overtuigen, dat hét gewenscht is maatregelen te treffen om het voor belanghebbenden mogelijk te maken op eenvoudiger wijze dan tot he den kleinere vorderingen te innen. Ge noemde kamer heeft de terzake inge diende requesten en rapporten in eene brochure verzameld. Thans is ter dezer zake ook door de Kamer voor Gooiland, te Hilversum een adres bij den Minister van Justitie ingezonden. Ook het bureau is van oordeel, dat het zeer wensche- lijk is wettelijke maatregelen te treffen in den geest als door d(e Kamer te Arnhem bedoeld, d,och gevoelt evenals fleautoriseei.de vertaling uit het Engelsch ran William Le Queux, door Mej. E. H„ 35) 7 i En in dit bijzonder geval, al deed hij nu ook kwaad, dan was het met de bedoeling, dat er goed uit voortkwam. Hij was heilig overtuigd, dat uit het aanhouden van de betrekking tusschein Pauline en Easterbee, niets dan ellende zou voortkomen voor haar. Er was geen vooruitzicht op toekomstig geluk voor haar, als zij niet besloot van hem ,af te zien. Hij achtte zich dus volkomen gerechtvaardigd, om ieder middel te ge bruiken ter bereiking van het verlangde resultaat. I' I i i( Tegen den tijd, dat hij in zijn woning was aangekomen, stond het dus bij hem vast, dat hij den brief zou weghouden. Hij beiiep daarmee ook haast geen risico. Hij zou binnen een paar dagen aan Pauline schrijven. Haar vertellen dat hij bij Mrs. Baale was aangegaan en dat er niets voor haar gekomen was. Zy zou zijn woorden niet in twijfel trek- die voor Gooiland, dat het doel niet zal worden bereikt, indien niet ook het tarief voorde griffiekosten aanmerkelijk worde verlaagd. De tegenwoordige hooge kos- len verbonden aan het incasseeren van 'vorderingen tot f 200 zijn zoo opge voerd, dat dit voor velen een groot beletsel vormt, in deze recht te zoeken. Het bureau meent, dat de door de zusterinstellingen te Arnhem en Hilver sum naar voren gebrachte gedachten ze ker in het algemeen alleszins steun ver dienen en het wil het bureau voorkomen, dat het momenteel niet noodig is in fi nesses na te gaan of de Kamer met ieder onderdeel van de, zaak instemt. Hierover zal nog gelegenheid bestaan, wanneer een concreet wetsontwerp: is in gediend. Het bureau stelt voor den Mi nister van Justitie te verzoeken ten spoe digste wetsontwerpen tot regeling van deze aangelegenheid voor té bereiden en bij de Staten-Generaai aanhangig te maken. De commissie voor de wettelijke bepa lingen kan zich mei de conclusie van hqt bureau vereenigen, doch zou hieraan nog het volgende willen toevoegen. Het wil de commissie voorkomen, dat de Arnliemsche gedachte geene Devradi- ging zal geven. Verzet bij den Kanton rechter zal toch h. i. regel w'orden, want hetgeen in Duitschland bevrediging geeft,' behoeft dit, gezien het verschillende ka rakter van de bevolking beider landen, in Nederland nog niet Le je ven. "Wil men de chicaneuze betalingsweigering den kop indrukken, dan zou hiervoor we! een middel te vinden zijn. Aan den rech ter wordt de macht gegeven, om een of beide partijen den eisch te stellen tot deponeering van een bedrag gie.lijk aan de vermoedelijke totale kosten of althans zekerheid Le slellen tot dit be drag. Zonder eene dergelijke toevoeging aan het Arnhemsche voorstel, zal men zich naai- de meening der commissie blij maken met een doode inusch. Steun aan vree mde - lingenverkeer. Van de besturen der Vereenigingen voor Vreemdelingenverkeer le Middel burg, Vlissingen, Domburg, Zoutelaude, Goes, Zierikzee, Renesse en Haamstede en Burgh is een verzoek ingekomen om haar op de een of andere wijze financi eel te steunen. Het wil het bureau voor komen, dat er alleszins termen zijn voor de Kamer 'bedoelde vereenigingen le steunen, waar toch zeker ieder ervan overtuigd zal zijn, dat een druk vreem- delingenbezoek aan den handel in het •algemeen en speciaal aan: den klein handel en -industrie tem goede komt. Wordt derhalve in principe aangeno men aan de adresseerende vereenigingen voor bet loopende jaar financieelen steim te verleenen ,dan moet in de eerste plaats de ook door hen gestelde vraag beantwoord worden ril. of dezerzijds een bedrag aan de vereenigingen gezamelijk zal worden toegekend of aan elk der ver eenigingen een afzonderlijk bedrag. Wordt een algemeene reclame ge maakt, dan zal allicht de eene vereeni ging meenen „dat zij ten achtergesteld wordt 'bij een .andere. Om nu aan dit Be zwaar tegenoet te komen, meent het bureau dat het meest aanbeveling* ver dient voor het beoogde doel, het bevor deren van het vreemdelingenverkeer, een bedrag uit de kas der Kamer toe te staan, doch zelve de verdeeling tussehen de verschillende vereenigingen vast te stellen. Wanneer in dezen geest wordt besloten, moet nog worden bepaald op welke wijze de verdeeling der gelden zal plaats hébben. Hierbij kan men ze ker verschillende wegen inslaan. Het wil het bureau echter het meest billijk voor komen ,dat de bijdraige wordt toegekend ongeveer in verhouding tot het bedrag dat de betrokken vereeniging aan con tributie ontvangt. Blijkens verstrekte in lichtingen zijn de vereenigingen in ver band met het bedrag dier contributie in vier groepen le verdeeLen. Tot de eerste groep kan gerekend worden de vereeni ging te Middelburg met ruim f 1000 con tributie, tot de tweede groep de vereeni gingen te Goes met ruim f 500, Vlissingfen en Domburg eik met ongeveer f 400; tol 'ken. Zij zou ook niet onmiddellijk met de hospita in briefwisseling treden, om dat zij haar aangenomen naam niet wil de opgeven, uit vrees voor de Broeder schap. Maar bij nader overleg vond hij er toch nog een gewaagd iets bij: Ver onderstel, dat zij en Easterbee elkaar later ontmoetten, dan zou hel zeker uit komen-, dat hij naai* haar woning in Soho had geschreven en dan zou zijn gehuichel aan den dag 'komen. Eer hij beslist overging tot dit onder nemen, zou hij den brief opendoen, om bekend te raken met den inhoud. Zulk een da,ad leek niets verraderlijk' voor iemand, die een goed lid van de Broedter- schap was; die jaren lang was 'opgevoed In hun leerstukken en hun aïgeheele 'verachting voor gewone opvattingen van geoorloofde handelingen. Lenoir schonk wat warm water ineen kom en weekte zorgvuldig den brief in den damp daarvan open, voor het geval dat hij het soms raadzamer mocht ach ten, den brief weer te sluiten en naar 1 zijn oorsprottKclijke bestemming te stu ren. Het was1 een zeer kort epistel; vriendelijk, maar niet geschreven op den toon van een man, oie lief bad. Hoofd inhoud er van was, dat de schrijver wel zeer in beslag genomen werd door zijn zending; dat hij er moeilijk' den tijd van de derde groep de Vereeniging te Zierik zee met ongeveer f 200 contributie, en tot de vierde groep 'de vereenigingen te Zoutelaude, Renesse en Haamstede Burgh elk met minder dan f 100 contri butie. Tot zoover is het bureau eenstem mig in zijn oordeel. Omtrent het bedrag in totaal door de Kamer beschikbaar te stellen is de meening van het bureau echter verdeeld. De meerderheid meent een bedrag van ongeveer f 500 voor hei beoogde doel ie mogen bestemmen, de minderheid zou niet verder willen gaan dan ongeveer f 300. Voor de verschillende vereenigingen zou dit resp. worden. Mid delburg f 170 of f 100; Goes, Vlissingen en Domburg f85 of f 50; Zierikzee f 42.50 of f 25; Zouteiande, Renesse en HaamstedeBurgh f 17.50 of f 10, totaal f520 of f 305. De commissie voor de financiën ver eenigt zich in haar geheel met het voor stel om aan de ver. voor V. V. een bij drage toe te kennen ,©n de meerderheid vereenigt zich ook met de wijze van de verdeeling en met het hoogste bedrag. De minderheid meent, d,at men niet alleen afgaan moet opi het bedrag der contributiedoch ook rekening mMt hou den met plaatselijke omstandigheden. Dit lid zou de subsidie districtsgewijze willen verdeeien nml. f 300 aan Walcheren, f 125 aan Zuid Bevéland en f 125 aan Schouwen en Duiveland, en de verdere verdeeling aan de vereenigingen willen overlaten komen die niet tot overeen stemming, dan zou het Bureau der Ka mer als arniter moeien optreden en zijn uitspraak zou bindend moeten zijn. Verkeer op ?le wegen. De Bond van Bedrijfsautohauders in Nederland (B. B. N.) verzoekt steun te verleenen aan een adres aan de com missie inzake herziening van de wette lijke bepalingen betreffende het motor en rij wiel ver keer, waarin gevraagd wordt een algemeene regeling voor het gansehe verkeer op de openbare wegen te ont werpen. Waar ook hel bureau er ten volle van overtuigd is, dat het tot stand, komen van een uniforme verkeersregeling al leszins gewenscht is, stelt het voor een daartoe strekkend schrijven le richten tol de commissie inzake herziening van do wettelijke bepalingen betreffende het mo tor- en rij wiel verkeer. De Commissie voor het verkeerswezen vereenigt zich met het voorstel. Tarief voor postpak ketten naar Indië. Het bureau ontving de klacht, dat het tarief voor postpakketten naar Neder!. Oost Indië tot 1 K.G is f 1.371/2, tot 5 K.G. f I.871/2 en bij hooger gewicht f 3. Het wil het bureau voorkomen, dat deze sprong wel wat groot is en eene betere verhouding zoude worden verkre gen, indien het tarief ware bepaald op f 2.50. Het bureau stelt voor de aandacht van den Directeur-Generaal der P. T. T. te vestigen op een en ander, met verzoek te willen bevorderen, dat eene wijziging in het bedoelde larief tot stand komt. De commissie voor het Verkeers wezen kan zich niet met het voorstel vcreeinigen, al zoude een der leden geen bepaald bezwaar hel)ben tegen het schrij ven. Een ander lid kan niet inzien. d,at bij vergelijking van het postpakketten- tarief naar Indië en naar het Buitenland de verhouding van paketten tot 5 K.G. en boven 5 tot 10 K.G. verschillend is. Hij vermoedt, dat dezelfde gedacb- lengang en statistische gegeveusi daaraan ten grondslag liggen. Naar de meening van dit lid zal de Kamer in het guni'-i stigsle geval van het hoofdbestuur der P.T.T een negatief antwoord krijgen met verwijzing naar bedoelde statistische ge gevens. Dit lid meent, dat het voor bet prestige der Kamer beter is in een der gelijk geval geen verzoek in te dienen. Een derde lid kan het voorstel! to.iet beoordeelen. Hij weet niet tot welk max. gewicht het tarief van f 3 geldt. Is dit tot 10 K.G. dan vindt hij dit tarief niet öjilogisch, gezien het feit, dat men tot een gewicht van 5 K.G. gemiddeld f O.371/2 per K.G. vraagt. Steun Handelsonder- w ij s te Go e s. Van de Vereeniging voor Handëlson- BB—BBMBWBK—MH—MM— kon afnemen voor particuliere corres pondentie. Hij zou langer moeten wegblij ven, dan hij gerekend had; wel een lieele maand, en zij moest maar liever geen schrijven meer van hem verwach ten, tot hij terug was in Engeland. Wat Lenoir Le lezen kreeg deed Tem onmiddellijk vaststaan in izijn besluit. Hij twijfelde er niet aan, of hij overzag den toestand volkomen. Easterbee voelde zich eenigszins tot Pauline aangetrokkén, maar hij was niet zeker van zijn zaak. Hij wist niet bepaald, of hij haar tot zijn vrouw verlangde. En anderzijds wil de hij haar toch ook niet laten gaan. Hij zou een maand wegblijven en ge durende dien tijd 'zou er geen boodschap van hem komen. Als Lenoir dezen brief nu doorzond dan zou er weer hoop herleven in het hart van Paulineze zou wachten tot haar geliefde als hij dit tenminste was terug kwam* Wanneer hij dit schrijven achterhield, dan zou zij zeker zijn, dat Easterbee gebruik had willen maken van deze gelegenheid, om openlijk de betrekking te negeeren en haar trots zou haar dan te hulp komen. Lang eer dat die jongfe man terug was, zou zij al den raad van haar ouden vriend gevolgd hebben en zou zij buitenslands zijn gegaan. Als Easterbee dan later 'bij hem zou komen, zou hij heel goed weten, hoe hij die zaak behandelen moest. Het moet tot zijn eer gezegd worden, dat hij, ondanks de goede beweegrede nen, die hem dreven, toch wel wat wroeging gevoelde over de onwaardige rol, die hij speelde. Hij' vernietigde den brief en schreef eenige dagen later aan Pauline, aat er niets voor haar gekomen was. Hij was een te oude rat, om niet te welen, dat,, hoe zorgvuldig men de dingen ook verbergt, er altijd nog wel een Kans tot ontdekking was, die zich soms van de meest-onverwachte zijde opaoet; maar die risico zou hij dan maar aanvaarden. Als zijn huichelarij: hem ooit verweten werd, dan zou hij dien aanval afwenden, door vol te hou den, dat hij in het belang van het jonge meisje had gehandeld; dat hij haar had behoed tegen het ongeluk. Pauline bleef over de veertien dagen in I iverpool. En toen die tijd om wais(, moest zij wel tot de slotsom komen, dat haar Korte romance geëindigd was; dat haar aantrekkelijkheid voor den En gel sciim an maar een gril zijnerzijds was geweest. Zij schreide bitter over dat moeten opgeven van haar dnoomenmaar zij was er niet het persoontje naar, om tot een wanhopende levensbeschouwing over te gaan, nu zij een teleurstelling had gehad. Zij riep al haar trots te hulp en prentte zich in, dat het laf en verach telijk was, om haar toekomst te beder ven, ter wille van een man, die nooit echt om haar gegeven had Er waren nu geen banden meer, die haar in Engeland hielden. Hoe gauwer zij den raad van Lenoir volgde en bui- ten'slaaids ging, des te beter. 'Verande ring van omgevig zou uitstekend voor haar zijn en voorkomen, dat zij' te zieke lijk' over het verleden zou blijven tototoen. Zij ging naar Londen, nadat zij dein Eranschman had getelegrafeerd, dat hij met haar zou dineeren in feen vrij afge legen straat in de wijk Kensington. De buurt om Soho heen moest vermeden worden daar die druk .bezocht werd door leden van de Broederschap. Het was een zeer eenvoudige gelegen heid, ofschoon de gerechten en de toedie ning er boven het middelmatige waren. Er zaten maar een zestal gasten «n ze konaen er spreken, zonder gevaar Van beluisterd te worden. Ze vertelde hem', dat ze 'besloten had om' te doen, wat hij haar geraden had en ze dacht, dat ze nu miaar het liefst)» zich eenigien tijd in Parijs zou vestigen. Zij had daar, nog als kind, een week doorgebracht en had er zeer aangename herinneringen aan. fWovdt iwrvolgd}

Middelburgsche Courant | 1929 | | pagina 5