Door Inruiling WOL. DE HOFSTEDE BOOG S. WIENER C°. Kortgene* Advertentiën. Korte verbinding langs de nieuwe tramlijn BRESKENS-KNQCKE. Zeenvsche Piano- en OrgelHe! éfeijoen fflryjen. WOLLEN MOUSSELINE. 0i4 SPORT Verschillende Berichten BUITENLAND Algemeen Overzlcfst Engeland en Egypte. Te Ltonden is de tekst gepubliceerd van de voorstellen, strekkend om een duurzame en eerviolle regeling der tus schen Engeland en Egypte hangende kwesties.te verwezenlijken. Minister Hen derson Leeft die voorstellen op 3 Aug. aan den Egyptischen eersten minister voorgelegd. Henderson zegt, in de begef- leidende ntota: „De voorstellen gaan "tot de uiterste grens die ik aan "de Engels sche regeering kion aanbevelen om een duurzame en eervolle regeling van °de hangende kwesties te verwezenlijken. Beknopte Mededeelingen CORRESPONDENTIE. MARKTBERICHTEN VANAF DES MORGENS 8 UUR AANSLUITING VAN EN OP ALLE PROVINCIALE BOOTEN TE BRESKENS, Woensdag 14 Augustus 1929, „WAAYEN3URQ", MIDDELBURG. Als Uw leverancier bs vischwater zonder vergunning van den eigenaafr van het vischrecht M. d. V., Breda f2.50 b. subs. 2 d. h. met veir- bouraverklaring der heugel; Als schipper een rijkskanaa) bevarende geen reglement aan boord hebben F. H. 9.„ R. T., Niet (R.) f2.— b. subs. 2 d. h.; Zonder noodzaak met een auto rijden ever een rijwielpad C. D. K. te Ierséke f 7.50 d. subs. 5 d. h. Alsvoren met een motorrijwiel H v. ït., Deimuiden f 7.50 b. subs. 5 d.. h. Zondag j.L hield de postduivenveree- niging „de Snelpost" al hier een pr ij ge vlucht met jonge duiven van uit Soignies (België), afstand 108 K.M. De duiven ■werden des morgens te 8 uur "50 min. jmet helder weer en "Zuiden wind in vrijheid gesteld. De eerste duif bereikte (baar hok te 9 uur 49 min. en 28 sec. en de laatste prijswinnende duif te 10 uur 1 min. 3 sec. De prijzen werden behaald als volgt: E. Polvliet 1ste en 2e prijs,'B. Dirven 2e, 3e en 16e prijs A. v. Loenhout, 5e, 6e en 14e prijs J. Minderhoud, 7e, 13e en 15e prijs C. J. Boogaerdt, Oostkapelle, 8e, 9e, 11e en 12e prijs, J. de Buck 10de prijs. Wegens het niet vereenigbaar zijn van de functie van secretaris-penning meester der beide Zeeuwsche Wieler banen en die van provinciaal consul dei Nederlandsche Wielren Unie, heeft de Keer O. van Aerde uit laatstgenoemde functie ontslag genomen. In de zesde ronde van "het wereld- sichaaktournooï te Karlsbad won dr. Euwe van Johner. De 52-jarige Engelsche matroos ïk B. B. van bet s.s. Var and is Zondag nacht uit de derde verdieping van het Zeemanshuis aan de C aland straat te Rotterdam gevallen. Met ernstige kneuzingen is hij naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij kort na aankomst is overleden. Maandagavond omstreeks 10 uur is de schipper van een in den Haringvliet te Rotterdam liggend vaartuig, bij de politie aangifte komen doen, dat hij zijn 6-jarig dochtertje A. Y. vermiste. De po litie heeft weldra het lijkje van het kind opgehaald. Maandagmiddag is het achtjarig zoontje van B. O. te Z w ij n d r e c h t door een paard en wagen onder het spoorwegviaduct overreden en gedood. Te Weert ontstond Zondag voor den zooveelsten keer dit jaar weder een boschbrand, die circa 10 H.A. bosch, struwelen en heide, benevens een groo- te partij gekapt mijnhout en een partij mutsaarden vernielde. Oorzaak onbekend, niets verzekerd, Maandagmiddag is het 5-jarig en eendg dochtertje van den heer J„ dat op den Hagelindeweg te Santpoort speel de, door een luxe-auto overreden. Het kind kwam zoo plotseling achter een schutting vandaan, dat de auto, die met matige snelheid reed, niet meer kon stoppen. Het meisje overleed na eenige oogenblikken. Iemand heeft aangifte gedaan 'in een perceel in de Kerkstraat te A m s t e r- da m te zijn beroofd van 25.600 Franr- ische francs. Zondagmorgen ging de 26-jarige stu dent der Groningsche universiteit, de heer A. N., wonende te Groningen, tijdens een zeilpartijtje met eenige vrien den op het Paterwoldsche meer zwem men. Hij bond zich met een touw om het middel aan de boot vast. Toen de boot goed onder den wind kwam, kon hij haar niet meer bijhouden en werd met een snelle vaart meegesleurd. Hij kreeg zooveel water in, dat hij in de diepte verdween. Met moeite haalden zijn vrienden hem binnen, waar bleek, dat hij was overleden. Pogingen om de le vensgeesten door kunstmatige ademha ling weer op- te wekken, bleven vruch teloos. Bij het baden in een kolk aan de overzijde van den Rijn fe Arnhem is een acht-jarig jongetje, dat daar alleen aan het baden was' en niet goed kon zwemmen, verdronken. Het ongeluk werd spoedig opgemerkt en het lijkje opge haald Dinsdagmorgen reed de 14-jarige jonge juffrouw C. J. van H. uit Hei ver wij k die met vacantie bij familie te Kaarden logeerde met de fiets op den Amsterdamschen straatweg. Toen uit te gengestelde richting een luxe auto aan kwam en zij rechts wilde houden, kwam zij met haar rijwiel tusschen de tram, waardoor zij kwam te vallen en overre den werd door den auto. Zwaar gewond (zij had o.a. een dijbeen gebroken) bleef (zij h)ggen. "Den bestuurder van den auto treft geen schuld. De toestand van het meisje is bevredigend. Zondagavond reed de heer J. H per motorfiets met mej. C. W. beiden uit Eindhoven, op de duozitting op den weg tusschen Valkenswaard en Leen de. Plotseling slingerde mej. W. van de duozitting en bleef op den weg liggen. Ook de heer H. viel daarna met zijn mo torfiets. Mej. W. was op slag dood zij had slechts een kleine wonde aan het achterhoofd. De heer H. kreeg lichte kneuzingen aan gelaat en armen. Het ongeluk is ontstaan doordat de weg ter plaatse zeer slecht is. Maandagnacht is op den Ooster- houtschenweg door een extra-tram der Zuider Stoomtramweg Mij., C. J. uit Oosterhout overreden en gedood. De man reed slingerend met zijn fiets over de rails. Het 7-jarig dochtertje van den heer H. T., te V e n 1 o, dat bij haar oom in de Havenstraat aldaar op bezoek was, is in die straat door een vrachtauto overre den en gedood. Het kind struikelde over een trottoirband. Maandagmiddag geraakte in de Ha venstraat te V e n 1 o het 6-jarig doch tertje van mevrouw T. bij het spelen onder een voorbijkomenden auto. Hel kind geraakte tusschen de wie len en werd dood onder den auto van daan gehaald. Den chauffeur, mr. G. S, uit Reuver, draagt geen schuld. Te Broek-Sittard is Zondag het 5-jarig jongetje J. L. door een hond vreeselijk aan het aangezicht verminkt. Zondagnacht schoot a bout portant in een café op den Bouwberg tusschen Hrunssum en Schinveld een metselaar P. J. D. met een jachtgeweeft- een medé- fctrooper dood. Met zijn geladen jachtgeweer 'hield hij de twee getuigen in bedwang. Het geweer op hen gericht ging hij achtep-' waarts het café uit en nam de vlucht. 's-Avonds vond de politie hem onder een bed, met het geladen geweer naast zich. Hij wefrd na een kort gevecht ge arresteerd en naar de, gevangenis over gebracht. De verdachte staat ongunstig bekend. De verslagene is een huisvader van zeven kinderen. Uit B al tr urn aan de "Noordzee wordt gemeld dat Dinsdagochtend drie badgasten .die in de Noordzee gingen ba den, door den sterken golfslag werden meegesleurd en verdronken. Het zijn prof. Baver uit Elberfeld, een bekend kunstenaar en leeraar aan de kunstnij verheidsschool daar ter stede, de een hoofdinspecteur met zijn echtgenoote uit Keulen. Zaterdagavond is te Folkestone het lijk aangespoeld van een onbekende vrouw. Dinsdagmorgen heeft mevrouw S. Misku uit Londen het herkend als "het stoffelijk overschot van mevr. A. Gerzon uit Amsterdam, die indertijd bij de ramp van het vliegtuig City of Ottawa om het leven is gekomen. Lord Loughborough, de 37-jarige zoon van den graaf van Rosslyn, is Zondagnacht uit het raam gevallen van zijn slaapkamer in een huis aan de Holland Road,Kensington,te Londen, waar hij logeerde. Hij werd bewusteloos naar het St. Mary Abbotts ziekenhuis gebracht, waar men nog getracht heeft zijn leven door een operatie te redden-, maar tevergeefs.- eenige uren later stierf hij. Hoe het geval zich heeft toegedragen is niet hekend. lord Loughborough was Zaterdagavond met een vriend naar het huis aan de Holland Road gegaan, met de bedoeling er het weekend te biijven. Het gezelschap had wat gekaart en was betrekkelijk vroeg uiteen gegaan. Lord Loughborough had zich den hielen avond al niet erg goed gevoeld. Bovendien is er sprake van een telefoongesprek, dat hij' zicü zou Hebben aangetrokken. De Herstelconferentie» In de gisteren gehouden voltallige zitting van de herstelcommissie is be sloten, dat het voorzitterschap van der gelijke zittingen zal verdeeld worden over de leiders van de delegaties "der zes uitnoodigende mogendheden. Tot secre taris-generaal is Denoema, sir ""Maurice Hankey, secretaris van het Engels'che kabinet. Er zou hedenochtend te 10 uur wei der een besloten bijeenkomst der vol tallige conferentie worden gehouden. De Britsche gedelegeerde Snowden heeft gisteren een rede gehouden, waar in hij opmerkte, dat hét Koofdbestand.- van 'h'et plan-Young de vaststelling van het totaalbedrag aan annuïteiten door Duitschland te betalen geen moeilijkheden te verwachten gaf om de algemeene overeenstemming te verkrijf- gen. De Britsche regeering, aldus Snowf- den, is van oordeel dat de vastgestelde annuiteiten de Duitsche betalingsmoge lijkheid niet te boven gaan. Maar ten aanzien van de verdeeling het standpunt van Gr. Brittannië samenvattende wees spr. er op, dat het bezwaar heeft lo. tegen de verdeeling van ide voorwaarde lijke annuiteiten; 2o. tegen de wijzigingen van de percentages van Spa; 3o.' tegen de leveringen in natura. Ten siotte zëide spr.„Gij zult mij ver geven indien ik mij met zoo groote be slistheid uitlaat over 'de vérdeéling der annuiteiten. He( Lagerhuis zal nooit wil len toestemmen in eenig verder offer van Britsche belangen te tlezen aanzien. De conferentie heeft in haar zitting van gisteren besloten een telegram van dank en hulde te zenden aan H. M. de Koningin. Het telegram werd onderteekend door Jaspar, den Belgi schen eersten minister die het voorzit terschap in deze zitting waarnam. Deze voorstellen omvatten: een bond genootschap; afschaffing der bezetting, opheffing der capitulaties. Dei verdedi ging van het Suezkanaal en de kwestie van rscedan woraen er ook in geregeld. De ramp voor Oostende. Het wrak van het bij Oostende ge zonken visschersvaartuig is bij vloed ge licht. Aan boord bevonden zich geen lijken meer, zoo méldt het „Hbl."' Men vreest, dat nog meer lijken zijn weg gedreven. Van vier personen weet men, dat zij worden vermist. De „iZee-commissie" begon haar on derzoek naar de verantwoordelijkheid met het verhoor van de twee betrokken kapiteins, waarbij bleek, dat de kalpitein van het aangevaren schip, alhoewel een man van ervaring, geen diploma bezit. De beide getuigenissen zijn volkomen mei elkaar in strijd. Uit het onderzoek is genieken dat de Joseph 2 over laden was en 62 passagiers aan boord had, terwijl ze slechts plaats had voor 50. Algemeen gelooft men. dat beidie partijen schuld hebben. Uit Engeland. Reuter verneemt dat koning Foead tengevolge van de totstandkoming van het Engelsche Egyptische verdrag, zijn verblijf in Engeland zal bekorten en reeds vandaag naar Parijs zal vertrekken, van waar hij, na een verblijf van ten holste een week mét zijn eersten minister naar Egypte zal terugkeeren. Door de verwerping van het voor stel om voort te gaan met de onderhan delingen met de werkgevers door dig organisaties van textielarbeiders in Lan cashire is de toestand in het gebied van de uitsluiting aanzienlijk verscherpt. Men hoopt thans, dat Lord Derby, die in dpze streek grooten invloed heeft, dezen in vloed zal gebruiken voor het aanbieden van bemiddeling tusschen beide partijen. De staking in de katoenindustrie is stationnair. De invloed van clen stilstand in de katoenindustrie doét zich' reeds merKbaar voelen op de beurs te Man chester, waar de stoffen- en garenhandel practisch geheel stop staat. Uit 7, u id-S 1 a v i Gisternacht ontplofte bij de gen darmeriekazerne te Agram een bom. Alle ruiten werden vernield en de voorgevel van het gebouw zwaar beschadigd. De schildwacht voor den hoofdingang werd zwaar gewond. Het is een communistischen aanslag. Ettelijke arrestaties werden verricht. Ver. Staten. Dr. Eckener heeft te Lakehurst aan een verslaggever verklaard, dat hij voor nemens is volgend jaar een nieuw lucht schip te bouwen, dat een grootere mid dellijn heeft en korter, maar snéller zal ziin dan de Graf Zenpelin. Inplaats van 5 motoren zal het nieuwe luchtschip er 8 hebben; de tocht over den Oceaan zal dan 12 uur korter duren. In het nieuwe luchtschip zal veel meer plaats voor goéderen en post zijn, terwijl 24 passagiers vervoerd zullen kunnen wor den. Eckener zei tenslotte, dat het nog wel verscheiden iaren zal duren voordat het transport-verkeer 'door de lucht naar Amerika rendabel gemaakt zal Zijn. Uit New York komt een bericht, dat de gasvulling van de „Graf Zeplpte- lin" hedenmiddag gereed zou zijn. Als de weersomstandigheden het toe laten, zou het luchtschip vannacht om 12 uur weer vertrekken. Uit China. Het ministerie van buitenlahdsdhe zaken oevestigt, dat de Russisch-Chi- neesche conferentie te Mantsjoeli op het doode punt is gekomen. China weigert het Russische verzoek om de Rus sische ambtenaren van den Chinee- schen Oosterspoorweg voor de opening der formeele conferentie in hun ambt te herstellen, te aanvaarden. X. Ingezonden stukken, die bus ano-- nym geworden, gaan In de papiermand. 451ste STAATSLOTERIJ. 2de klasse. 2de lijst. Trekkking van Dinsdag 6 Augustus. Prijzen van: f 1000: 11231 f 400: 9273 f 200: 6551 8880 f 100: 2124 2497 5935 18365 20505 PRIIJZEN VAN f 30. 8627 9608 13657 13836 13851 8671 13618 13668 13845 13881 Oostburg, 7 Aug. Tarwe f 12.00 12.50, Chevalier f 10.50, Hav«r f 10.75. I I i I 1 1 Oostburg, 7 Augs. Veilingsvereerii- ging „Avicultura". Aanvoer 309 K.G. bo ter; prijs f 1.51—2.09. Abonnementen en Advertentiën vooi dit blad worden aangenomen door den Agent K. DE VOS Getrouwd: E. MEERTENS en N. BLAAS, die, mede namens fam., hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling ondervonden. Ylissingen, 6 Atig. 1929. Hiermede betuigen wij onzen dank voor de betoonde deelne ming, bij het overig den van PIETER LABRUYÈRE, in 't bijzonder onze waardeering voor de goede verzorging door Dr. SIMONS. Wed. P. LABRUYÈRE—Poffe Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen, 't Zand bij Middelburg, 7 Aug. '29. Voor de vele blij keu van be langstelling, ontvangen bij onze 40-jarige Echtvereeniging, be tuigen ondergeteekenden hun op rechten dank. J. MINDERHOUD en Echtgenoote. Westkapelle. HET HEMD IS NADER DAN DE ROK. Uw belang is het een BIG BEN pijp te eischen, ook wanneer een winkelier het in zijn belang acht U een andere pijp t« verkoopen. Grootste keuze Bessem Hoogenkamp, Middelburg. mooie DUITSCHE PIANO, prachtige volle toon, prima merk, voor zeer lagen prijs. Betaling desgewenscht met f 10.per maand. Levering franco. Korte Burg, Middelburg. A.s. Donderdag OPENING van de Rund-, Kalfs- en Varkensslagerij. Komt zien en overtuigt U van de prima kwal. en zeer lage prijzen. Aanbev., J. LEIJNSE, Gravenstr. I 270 (v/. Fa. Verburg Zu.) De Notaris W. HIOOLEN te Midde burg, is voornemens in het openbaar te verkoopen op des middags 2 b uur (Zomertijd), in het Veilingsgebouw »Mercu- aan de Koepoortstraat, te rius MIDDELBURG, bestaande uit ruim Woonhuis, groote SCHUUR, WAGENHUIS, BAKKEET, steenen VARKENS HOK, KIPPENHOK en verderen timmer op en met 14.36 64 Hec taren of 36 gemeten 182 roeden (Blooische maat) ERF, BOOM GAARD, BOUW- en WEILAND, aan den weg van Middelburg naar Kleverskerke bij het dorp Klevers- kerke, zulks in 23 perceelen en verschillende samenvoegingen, als omschreven in de gedrukte notities dezer verkooping, welke tijdig ver krijgbaar zullen zijn ten kantore van den Notaris. Aanvaarding najaar 1929. Bezichtiging van de gronden iederen werkdagvan de gebou wen 6, 7, 12 en 13 Augustus 1929, van 9 tot 12 en van 1 tot 4 uur. (Oude tijd), -r-r» A/4'SSS, Boog-Azijn kent en prijs stelt op Uwe begunstiging zal hij U Boog-azijn aan bevelen, omdat Boog-azijn beter is dan gewone azijn. Boog-azijn is zacht zuur van smaak en kristal helder. Boog-azijn is verduurzaamd, Azijnaaltjes en andere levende vieze onreinheden, welke men in gewonen azijn veelvuldig aantreft, komen er niet in voor. Boog-azijn kost per groote flesch van bijna een Liter inhoud slechts 25 cent. Alle gesorteerde kruidenierswin kels verkoopen Boog-azijn. AXI-JN - V flV HAA5-AZ 1J H FASRI EK LM - HAARLEM L v, i

Middelburgsche Courant | 1929 | | pagina 3