Verschillende Berichten BUITENLAND BEVOLKING. BURGERLIJKE STAND. Vergaderingen, Concerten, enz. aandacht gevestigd op de vervanging van de bolton met kegel op de scheiding van Iials en Grevelingen door een licht boei, mede omdat deze haar diensten over meerdere vaarwaters kan bewijzen. Tenslotte meende men, dat het licht van Stelhoek beter aan zijn doel zou be antwoorden, wanneer de lichtsterkte werd vergroot, terwij 1 van een opwaarts schijnende roode sector, indien mogelijk aanwijzend den uitloop van de Grevelin gen, nattig effect werd verwacht. Aan den wensch lot uitbreiding van het aantal tonnen en bakens in het vaar water dat uit het Slaak naar de haven van de Steenbergsche Vliet geleidt, is, zooals ter vergadering werd opgemerkt eenigszins tegemoet gekomen door bij legging van een baken en verplaatsing van de nabijliggend© tonnen. Waar ge noemd niet ongevaarlijk en smal vaar water vooral wordt bevaren gedurende het najaar wanneer het zicht vaak be perkt is, meent het Hoofdbestuur ook voor het meer bovenwaarts liggend ge- deelt© uitbreiding en wijziging in de be- tenning ten zeerste te moeten aanbe velen. o» Verlichting Zandkreek Aan den Inspecteur-Generaal van het Loodswezen enz. werd het volgende schrijven verzonden door de Schippers Vereeniging „Schuttevaer." Uit een missive van 28 Juni j.l. ino. 270 vernamen ondergeteekenden tot hun spijt, dat geen termen konden worde|n gevonden tot het aanbrengen der lichten en lichtboei, naar het oordeel der visi- scheirs en schippers noodig en jjewensfcht voor het bevaren van den weg van Vee- re ten Noorden van Noord-Beveland naar binnen. In de betreffende missive wordt ver wezen naar den weg door de Zandkreek, welke overvloedig Verlicht is. In op dracht van de laatste Algemeene Verga dering en rekening houdend met boven staande verwijzing vestigen ondergetee kenden de aandacht op den uitgespro ken wensch om de vuren van laatstge noemd vaarwater ook des zomers te doen branden óf in ieder geval over langeren lijd dan tot nu geschiedt. Aangezien hier sprake is van den weg van Vlissingen via Middelburg naar het hart des lands, bevelen zij inwilliging van dit verlangen ten zeerste aan. Op bovenstaand schrijven is bereids 'bericht ingekomen, dat de verlichting in het vervolg op 15 Sept. zal worden ontstoken in plaats van op 1 October en gedoofd op 1 Mei fn plaats van 1 April. Indische Stoomvaartlijnen Soemba, p. 29 Perim, Batavia n. A'dam Riouw p. 29 Perim, Batavia n. A'dam. Sembilan 30 te A'dam v. Java. Chr. Huvgens -29 v. Sabang, A'dam n. Batavia. Enggano, 28 v. Belawan Del;i n. Penang Slamat 30 11 u. v. Tanger, R'dam n. Batavia. Sitoebondo 30 v. R'dam n. Batavia via Antwerpen. Marie Horn 28 te Trinidad v. A'dam. Gorontalo 29 20 v. Port Said, R'dam n. Batavia. Poelau Roebia p. 29 Perim, Batavia n. A'dam. Polydorus 29 v. Batavia n. A'dam. Prinses Juliana 30 v. A'dam n. Bata via. Singkep 27 v. Padang, Batavia n. A'dam. Saparoea 28 te Singapore v. A'dam. Tabanan 29 14 u. v. Marseille, Ba tavia n. R'dam. J. P. Coen 29 v. Sabang, Batavia n. A'dam. Koningin der Nederlanden 29 v. Port Said, Batavia n. A'dam. Stoomvaartlijnen op Noord-Amerika. Lochkatrine 27 v. Los Angeles, Paci- fiekust n. R'dam. Gaasterland 27 te Vancouver n. Ant werpen. Volendam 30 19 u. 45 m. v R'dam n. N.-York. Kinderdijk p. 29 A zo ren, Pacifickust n. R'dam. Maandagmorgen is te Hillegom een felle brand uitgebroken in een bijna vol tooid zijnde nieuWe bloembollenschuur van de N.V, Hulsebosch aan de Leid- sche Vaart. Kort na het ontdekken van den brand stond de geheele schuur in lichte laaie. De geheele schuur; waarin zich een groote partij dure bloembollen bevond, is dan ook afgebrand. Aangezien de centrale verwarming nog niet .gereed was, werden in de schuur voor het droog houden der bol len eenige kachels gestookt. Hieraan schijnt de brand te moeten worden toe geschreven. De schade, die ongeveer f 100.000 be draagt, wordt gedeeltelijk door verze kering gedekt. Zondagmiddag is de zestienjarige O. P. uit Helmond in de Zuid WiilleYns- vaart, te waiter geraakt. Daar het wa ter ter plaa]tse tengevolge van de aan wezigheid van dë sluis sterk stroomit, is de ongelukkige verdronken. Zondag heeft een electricien een uur na aankomst van den trein die om 12.29 aan het Centraal station te Am sterdam arriveert, een man onder een wagen gevonden. Na onderzoek bleek, dat de man. een Franschman, die 'zich zelf had vastgebonden, uit Parijs af komstig was. Het was zijn bedoeling Inaar Brussel te gaan, doch hij kon zich daar niet losmaken. In de de Clerqstraat te Amsterdam is een 40-jarige fietser door een auto aangereden. Toen hij werd opgenomen 04bleek hij bewusteloos le zijn. Naar het Wilhelminagasthuis vervoerd, was hij bij aankomst reeds overleden. In een perceel in de le Atjehstraat te Amsterdam is een 50-jarige vrouw van de trap gevallen. Zij kreeg een sche delfractuur en was bijna onmiddellijk dood Naar men zich zal herinneren, slorlje eten 19en Juli het vliegtuig Soes- terberg no. 547 in het Marsdiep, w:aar< bij beide inzittenden om het leven kwa men. Van een hunner, sergt.-vlieger A. Flick, werd het lijk spoedig gevonden, dat van den bestuurder, den lui|t.-vlie genier D. Brugma, zocht men tever geefs. Zondagmorgen is het ljjk van den vlieger aan den zeedijk te Den Helder aangespoeld. Zaterdagavond is ten zuiden van Den Helder, bij het baden in zee ver dronken, een 18-jarige jongeman, woon achtig te Den Helder. Het lijk werd' korten tijd daarna gevonden. De B.russelsche correspondent der Maasb. meldt: Een grauwvuuronlploffing die zich Maandag heeft voorgedaan in de steen koolmijnen Mambourg te Dampremy, heeft hel leven gekost aan drie mijn werkers i Maandagavond vond op d,e mijn Friedeshoffnung te Nieder Hernsdorf een ernstig ongeval plaats. Door ontploffing van mijngas werden 35 mijnwerkers ge troffen. Slechts 12 hunner konden levend naar hoven worden gebracht. De overige 33 waren allen om het teven gekomen. De 12 overlevenden werden naar het la zaret vervoerd. Vijf hunner iijn licht ge wond, doch de overige zeven zijn er ernstig aan toe. De oorzaak van '"de ont ploffing is nog onbekend. DE RAMP TE VEENDAM. Te Winschoten is Maandagmorgen de 29-jarige .O. Koetje overleden. Van de vijf overige patiënten is Lemain nu het meest vooruitgaande. Kampeeven Ter verzachting en genezing van stuk- geloopen voeten, zadelpijn, zonnebrand, ontvellingen, muggebeten', schrijnen en smetten, moet men steeds voorzien zijn van eën doos of tube Doos 30, 60, PITUAf Tube 80 cfc «WH# (tagez. Med.I UIT RUSLAND, Het conflict tuischen Rusland en öhina. Voor zeer velen, zoo niet voor allen, in West-Europa waren de gebeurtenis sen in het Verre Oosten, die nu tot zulk een felle crisis hebben geleid, volko men onverwacht. In West-Europa wordt le weinig aandacht gewijd aan hetgeen in het Verre Oosten gebeurt. En toch zijn die gebeurtenissen van buitenger' Woon veel belang, zou een oorlog ia het Verre Oosten onder bepaalde' omstan digheden aanleiding kunnen geven tot een nieuwe werelld-eatastrophe. Het Verre Oosten dreigt in de toekomst, een rol' 1e spelen als vroeger de Balkan-landen. TrouwCns een eventueel© oorlog tus- schen Rusland en China, indien zulk 'n oorlbg uitbreekt, zou naar alle wiaar- schijnUjkheid niet te localiseeren zijn, zou verschillende andere landen erin betrekken en zoo een vreeselijk onheil voor de mensohheid worden. Voor alles willen wij in het kort dp aanlleiding tot dij conflict uiteenzet ten.. De geografische ligging van Wla- diwoslok en het gebied, dat als Russisch Verre Oosten bekend is, is van dien aard, dat zij zonder een geweldigen oürweg alleen via Mantsjoerije te be reiken zijn. De czaristische regeering heeft daarom besloten een spoorweg aan te leggen dwars door Mantsjoerije naar Wljadiwoslok. Zij' kreeg hiervoor een concessie, „pachtte" (op: dezelfde wijze als de overige mogendheden 'Chi- neesch grondgebied „gepacht" hebben) een uitgestrekte strook langs dezen spoorweg, en wist later, na den Ohi- neesch-Japanschen oorlog ook op Port- Arthur en het schiereiland Ljaodoeng de hand te leggen. Deze onderneming kostte den Russi- schen staat veel geld. Dat geld brlacht echter alleen China nut. Mantsjoerije, dat vroeger een woest en zeer dun be volkt land was, kreeg, dank zij den door de Russen aangelegden spoorweg' ver binding met de buitenwereld, zijn graan kon dus geëxporteerd worden; het ge volg hiervan was, dat de bevolking van [Mandsjoerije snel toe nam en dat land nam al spoedig zooveel Ohineesche im migranten op ,dat liet een zuiver Ohi- neesch land werd (hetgeen het in. de XlXe eeuw nog niet was.) De 'toenemende macht van Rusland in Mandsjoerije leidde tot den Russisch- Japanschen oorlog van 1904. Zooals de lezer zich wel herinnert, eindigde die oorlog met 'n volkomen nederlaag van Rusland. De Russische concessie in Mandsjoerije werd in twee gedeelten gesplist:: de spoorweg in Mandsjoerije benevens de gepachte gronden op het schiereiland Ljaodoeng en de stad Port- Arthur gingen tot Japan over, terwijl Rusland zijn concessie in Noord-Mand- sjoerije, en daarmede zijn verbinding met Wladiwostok heeft behouden. De strook langs den spoorweg ontwik kelde zich snel. Er verrezen steden met een Russische bevolking, er werden hoo- gescholen opgericht, beschavingscentra gesticht. Deze Russische steden in het intusschen Ohineeseh geworden Mand sjoerije hadden voor de economische en cultureele ontwikkeling van dat gewest een niet te onderschatten beteekenis. De verhouding tusschen de Russen en de Chineezen was zeer goed en China zag steeds in Rusland zijn natuurlijken be schermer en vriend. Onder normale om standigheden zou in de toekomst in het Verre Oosten een driebond ontstaan zijn, nl. Amerika, JR.usland en China, wier belangen identiek zijn. Toen kwam echter de wereldoorlog met zijn nasleep van revolutie, burger oorlog en bolsjewistische heerschappij. In China kregen in denzelfden tijd de nationalisten de overhand, die een ein de wilden maken aan het bestaan van de voorrechten der buitenlanders. Do Russische revolutie was voor de Ohi neesche nationalisten een geschifte aan leiding om de Russische concessies en voorrechten te annuleeren. De bolsjewiki hebben, na hun overwinning, verklaard, dat zij afstand deden van alle voor rechten, die de czaristische regeering verkregen had, en zij trokken de Rus sische legers, die den Oosterspoorweg (den spoorweg in Noord-Mandsoerije) be waakten terug. Spoedig begrepen zij echter, dat zij een dwaasheid hadden begaan en zij besloten met de Ohintee- sche machthebbers een overeenkomst, waardoor het bestuur van den spoorweg aan een gemengde commissie, bestaan de uil Russen ,en Chineezen, werd toe vertrouwd. De Chineezen volgden sindsdien een politiek, die er op berekend was, de bolsjewiki langzamerhand te verdringen. Met echt Oosltersch geduld wisten zij telkens weer een kleine overwinning Le behalen, den bolsjewiki weer een klei ne nederlaag te bezorgen. Ziij konden dat doen, omdat zij zich volkomen bew'ust waren van de zwakheid van de sovjet- regeering, van haar volkomen onmacht en van het feit, cfej de bolsjewiki een oorlog vreesden, omdat een oorlog tot een ineenstorting van het tegenwoordige regime zou kunnen leiden. De eene pro vocatie volgde na de andere. De Chinee zen, die vroeger een heiligen angst voor de Russische macht koesterden, begon nen de Russen als quantité négligeable te 'beschouwen; zij drongen Russische of- ficieele gebouwen binnen en hielden er huiszoeking, sloten Russische scholen, arresteerden sovjet-ambtenaren, zetten de Russische leden van de directie ,af, enz. De sovjet-regeering moest telkens deze vernederingen slikken en de Chi neezen werden met den dag driester. Ten slotte kwam het zoo ver, dat zij be sloten beslag te leggen op den met Rus sisch geld gebouwden Ooslerspoorweg en ze arresteerden alle sovjet-ambte naren. Daarbij beroepen zij zich op de propaganda, welke die ambtenaren zou den hebben gevoerd. liet is natuurlijk aan geen twijfel onderhevig, dat de sov jet-ambtenaren in Mandsjoerije, evenals overal, waar de Sovjet-Unie consulaten, gezantschappen en handelsvertegenwoor- digingen heeft (dat w'eeit overigens ie dereen, behalve de ongeneeslijke bols- jewisanten en al te naïve onnoozele gan zen) propaganda hebben gevoerd, maar die propaganda diende niettemin den Chineezen slechts als dankbare aanlei ding om zich van den spoorweg meester te maken. De Chineezen waren overtuigd, dat de 'bolsejwiki ook deze vernedering zouden slikken en dat de sovjet-regeering zich' tot papieren protesten zou beperken. Er zijn echter dingen, die zelfs de bolsje wistische regeering zich niet kan laten 'welgevallen. Toen kwam het Russische ultimatum en de verbreking der diplo matieke betrekkingen. Zooals de dingen op het oogenblik er uit zien, lijkt een oorlog onvermijdelijk. Het is echter te hopen, dat Amerika bijtijds zal ingrijpen, en dat een bloed bad in het Verre Oosten zal vermeden worden. Van Russisch standpunt zou dat de beste oplossing zijn. Niet dat Rusland bang zou zijn voor China. Iloe sterk de Russische macht gedaald is, een oorlog met China is op zich zelf van weinig belang. Het roode leger is niet opgewassen tegen een mo dern leger van een der groote Wester- sclie mogendheden, maar het Ohinee sche leger kan het zonder veel moeite verslaan. Er rijzen echter groote geva ren en moeilijkheden. Ten eerste schui- van de Chineezen geen Chineesche sol daten, maar Russen naar voren. Na den burgeroorlog hebben duizen den „witte" Russen de wijk naar China genomen en zijn in Ohineescheu dienst getreden. Zij hebben deelgenomen a,an de Chineesche burgeroorlogen en veel Russisch bloed werd vergoten voor Chi neesche belangen. Deze „witte" Russi sche legers bestaan uit ultra-reaction- nairen, die niet begrijpen, dat nu de belangen van Rusland eischen, dat alle partijen de regeering, al is dat de sovjet- regeering, een misdadige en minderwaar dige regeering, die het land in het ver derf stort, moeten steunen, dat in ge val van een nederlaag niet alleen de bolsjewiki, maar geheel Rusland het Slachtoffer zou worden. Een oorlog met China zou dus tot een nieuwe uitbars ting van den burgeroorlog leiden, het geen de positie der bolsjewiki zou ver sterken. Veel erger is het gevaar van een Jas- pansche interventie. Japan speelt reeds nu een zeer dubbelzinnige rol. Het is vrijwel zeker, dat het achter de scheid- men de Chineezen ophitst. In geval vain een oorlog is het gevaar van een Ja- pansche interventie zeer groot en dat zou voor Rusland ontzettende, noodlot tige gevolgen hebben. Het roode leger is niet in staalt met Japan te veelden,; Rusland zou dus al dadelijk verpletterd worden. Daarna zou Japan een groot gedeelte van Siberië „bevrijden" en tot een Japanschen vazalstaat maken, iets, waarnaar Japan reeds lang verlangt. De nederlaag van Rusland zou voor al zijn vijanden het sein tot den aanval zijn. Polen, dat aan mania grandiosa lijdt, zou Zuid-Rusland binnenrukken en het geheele land bezetten (officieel zou dait natuurlijk heeten, da;t Polen de Oekra- jine „bevrijdt"; een Oekrajinische „re- geering'", bestaande uit mannen, die in Poolschen dienst staan, is reeds opge richt.) Rusland zou dus van de Zwarte Zee afgesneden worden en zou zijn rijk ste gebieden verliezen. Roemenië de bondgenoot van Polen, zou zich natuur lijk haasten van de gunstige gelegenheid gebruik te maken om nog meer Russisch grondgebied te bezetten. Polen voert sinds eenige maanden onderhande- delingen met de separatisten in den Kaukasus en helooft hen, in geval van oorlog, militairen steun. De Kaukasus zou dus ook van Rusland afgerukt wor den. Rusland zou dus dezelfde grenzen krijgen als ten tijde van den burgeroor log. Oentraal-Rusland is echter niet in staat zijn bevolking te voeden en bezit geen grondstoffen voor zijn industrie. De pers pectieven zijn dus zeer treurig. Hef i.s daarom 1e hopen, dat Amerika, de eeni ge ware vriend dien Rusland nog be zit, bijtijds zal ingrijpen en het vree- selijke onheil voorkomen. Dat is trou wens ook in hel belang van de. groote republiek, omdat het bestaan van een groot en machtig Rusland voor Amerika een noodzakelijkheid is, omdat Amerika een te groote uitbreiding van de machts positie van Japan, den grooten concur rent van Amerika in het Verre Oosten, vreest. Het is ook in 't belang van de mensch- hei'd en van het blanke rais te hopen, dat een oorlog in het Verre Oosten ver meden wordt omdat zulk een oorlog tot een nieuwe ontzettende slachting vzou kunnen leiden, die misschien een einde zou maken aan de tegenwoordige beschaving. Dr. BORIS RAPTSOHINSKY. GOES Ingekomen J. Eisenschmid, orgelmaker, van Mün- chen, Voorstad 11. P. de Wee, werkman van Yerseke, Schengestraat 69. J. Th. van Houtum, koopman, van Brussel, Blanckstraat 8. M. J. de Dreu, gasfitter, van Wemeldinge, Schengestraat 65. J. Roda, van Middelburg, Turfkadje 3. R. J. Westdorp, van 'Middelburg, Turfkadè 3. M. J. A. Baijer, dienstbode van Lei den, Stationsweg 12. J. van Gelder, ma troos van den Helder, Kïieine Kade 71. C. Murre, dienstbode van Wolphaartsdijk', Nieuwstraat 3. J. de Bel, veMarbeider van Kruiningen, Blamvesteen 2. Vertrokken: C. Coomans, varensgezel naar Rotter dam, Paul Krugerstraat 138b. J. C. Lan- geveld zonder beroep naar de Bil;t, Lelie straat 9. M. C. de Jager, dienstbode naar Nisse, Langeweg '109a. P. A. de Witte, bootwerker, naar Rotterdam, Zeilmaker straat. 29b. A. B. Korstanje, dienstbode, naar Middelburg, Oude Vljjss. weg A 29. P. Krombeen, dienstbode naar Krui ningen, Nieuwstraat C 283, Hansweert. J. M. Meijervan den Nieuwenhoven,, zonder beroep, naar Eindhoven. S.tratum- eind 47. A. C. M. Segers, dienstbode naar Yerseke, Vijverdwarsstraat A 117. GEVONDEN VOORWERPEN Als zoodanig zijn aangegeven de n*> volgende voorwerpen, welk® terug te b© komen zijn: a. Op het Bureau van Politie: Damesport. m. inh., Riem, Teekening, doosje Koraaltjes, Huissleutel, Vulpot lood, N ation alite if she w ij s, Pet. b. Bij particulieren: Lederen Riem, de Lange, Penn. singel L 70; Belaslingmerk, F. Petiet, Bogard- straat D 33; Lorgnet, D. Mol, Wagen- plein Q 119; pak met Enveloppen, J. Br oer se, N. Vliiss. weg E 132; 'Postduif, W. de Rijke, Arnebrug Di 11; armband, 2 petten, jas en een hemd, zwemmees ter, Gem. zweminrichting, alhier; Post duif, M. J. Klercq, VI asm ark t L 21; sa- tanet Doekje, Tavenier ,Lambrechtstr. L 93; Regenjas, Gem. veldwachter, Bjig- gekerke; B,al, Wedts de Zwart, Bastion N 65; Snoeimes, Buis, Breeweg,t Zand, D146; Paardendeken, E. Bi. Ronca, L. Delft A 94-95; Sierspeld, doublé, mej. Moeleker, Volderijlaagte M 75; Arm bandhorloge, M. Prins, Prins Hendrik- weg, Vlissingen; Schoolétui, G. Verkleij, Seissingel R 182; 2 Handschoenen, Burgs, Eigenhaardstr. P 235; Broche, C. J. Kooman, L. Gortstr. I 326; Potlood', Vermeulen, Bellinkstr. G 135; Belasting- merk, Palenier, Dampoort F 10; Zweep, L. Marinis.se, Nadorst; 2 Potlooden, A. Tilroe, Bleek E 94a; Damesportem. m. inh. ,W. Sturm, Damp.singel T 176; Pak je met inh., J. v. d. Bierge, L. Giststr. F 179; Baalzak met 2 zakken en paar klompen Wachtpost, Markt alhier; Rij wiel Minderhout, Segeerstr. H 31; Port. met inh., W. Kraak, Jacob Catsjtr. S .127; Port met inh., Moes, Schutterhofstr. K 119; Schippersduwboom, Klaasen, Vlis. Wagenplein Q 114. Inlichtingen aan het bureau van po litie alleen des Zaterdags tusschen 78 uur. Goes. 1 Ondertrouwd: J. J. Verdonk, jm. 45 j. en J. J. Gasisman, jd. 46 j.; R. A. G. Hoenderkamp, jm. 28 j. en J. C. M, van Leer, jd. 28 j. Getrouwd: J. E. Oosterbaan, jm. 25 j. eri M. P. de Jonge, jd. 22 j. (Bevallen: P. W. de Puit, geb. Schrij;- ver, d.; II. Dekker, geb. Gerretsen, z., C. Verheem, geb. Kramer, z.; O. G. Steutel, geb. Schouwenburg, z„ (tweel.) Tot en met 12 Augs. Tent. van Aquarellen van mej. M. A. v. d. Harst. „Mijn Thuis" Villa park, Domburg. Eiken dag 11 1 uur. Dinsdag 29 JuliZ aterdag3 Augs. Variété Faveur. Schut tershof. Woensdag 31 Juli. Merijntje G ij- ze n s Jeugd. (Het Verraad). Nieuwe Schouwburg Loge, Dam. 8.15 uur. Woensaag 31 Juil. Ver. Schouwspe lers: „Patsy is een Malle". Schouwburg 8.15 uur. Donderdag 1, V r ij d a g 2 en Z ar terdag 3 Aug. Demonstratie kantklossen, het huis In de Steen rots©, Dwarskaai. 10—L17 uur. Donderdag 1, V r ij d a g 2 en Z a- terdag 3 Augs. Zeemansvrou wen, Ensemble H. Bioulber. Nieuwe Schouwburgloge, Dam 8 uur. Donderdag, 1 Aug. Ver. Schouwspe lers. Mevrouw de Advocate» Schouwburg 8.15 uur. V r ij d ag 2 Aug. Ver. Schouwspelers. Patsy is een Malle. Schouwburg. 8.15 uur. Vrij dag 2 Augs. Tuin concert, Mond- harmonicavereen. „Crescendo". Buitentuin, Tramsingel 8.30 uur. Zaterdag 3 Aug. Ver. Schouwspelers: „Mevrouw de Advocate" Schouwburg. Dinsdag 13 Augs. Ledenverg. Alg. WoningbouwvereenVolksgeib. '8 uur. Woensdag 14 Augs. Carillonbespeling Abdijtoren. Woensdag 21 Augs. Carillonbespeling Abdij toren. Woensdag '28 Augustus. Abonnementsconcert Midd. Mu- ziekk. "Schuttershof 81/4 uur.. Zaterdag 24 Aug. 10 j. best. M. T. V. Wilhelmina onderafd. der C. J. M. V. athleliekvedstyijden Gem. "Sportterrein. Donderdag 29 Augs. Ringrijderij te paard, uitg. Vereen, bevordering Vreemdelingenverkeer, Abdij, Woensdag 4 en Donderdag 5 Sep tember Jaarverg. Alg. Ned. Po litiebond. M a a n'd a g 14 Oct. Bijeenkomst Na tuurkundig Gezelschap. Spr. Prof. dr. Th. J. Stomps, Ajnsterdam. Maandag 4 Nov. Bijeenkomst Na tuurkundig Gezelschap. Spr. Prof. dr. H. Aldershoff, Utrecht. Maandag 25 Nov. Bijeenkomst Na tuurkundig Gezelschap. Spr. dr. P. J. Lotzy, Velp. Dinsdag 26 en W 0 ensdag 27 Nov. Generale repetitie en uitvoering van „der Messias" door de Gem. Zangvereen. Hosanna". Zaterdag 30 Nov. en Zondag, LDec. Alg. verg. Vrijz. Dem. Bond. Woensdag 18 Dec. BijeenkomstNa- tuurk. Gezelschap. Spr. J. C. Mol, Haarlem. 1930. Maandag 20 Jan. '30 Bijeenk. Na tuurkundig Gezelschap. Spr. Prof. dr. H. J. M. Weve, Utrecht. M a a n d a g 24 Febr. Bijeenkomst Na tuurkundig Gezelschap. Spr. Prof. dr. H. J. Jordan, Utrecht. Maandag 24 Maart. Bijeenkomst Na tuurkundig Gezelschap» Spr- dr- W. G. N. v. d. Sleen, Haarlem. Meetr. Brukkerij CL W- DEN BÖBR, Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1929 | | pagina 6