BEURSNOTEERING WEERBERICHT HOOG WATER LAATSTE BERICHTEN. AFLOOP AANBESTEDINGEN KUNST EN WETENSCHAP KERKNIEUWS AMSTERDAM, 31 Juli. (Slotkoers). Het eerste getal geeft tien slotkoers van gister, het tweede dien van heden. 6 pet. Ned. '22 103%—1033% 5 pet. Ned. '18 10ls/s101 vijf zest. 4% pet. Ned. '17 99 dertien zest.99% 2% pet. Ned. Wi. Schuld "6.^—63^. 3 pet. do. Oblig. 75%—75%.' 3 pet. do. Certif. 753/8— 75 dertien zest. Eert. N. H. Mij. 1 73%—173%.* A. N. I. Handelsb. f65— 166y2. A. Kol. Bank 2351/4—2361?. Kon. Petrol. A. 384-386—383-386%. Amsterd. Bank I851/4— 185s/8. Cült. Mij. Vorstenl. 153— 154%-155%. Handelsv. Amsterd. 652-653—652-658. Javasche Cultuur 399-402—402.406. A. Deh Maatsch. 394-396—399-401. Amsterd. Rubber 265-266%— 265-2661/2 Ned. Amerik. vaart 60Vs60%. Ned. Scheepvaartunie 205%—205%. TCon. Holl. Lloyd 10IO1/2 Kon. N. Sloomb. Mij. Dl%—91%. A. Paketvaart 223 Bank Associatie 68%—68%. Gouda A. 49H/2—470. "Philips A. 869-884—871-875. Anaconda 2391%—232i/2. Steels 205—206%. Erie 811/282i/8. XJnion Pacific 265—266. Common Marine 5%—5 zeven.zest. Prefered do. 46%—46%. Prolongatie 4s%—4%. Russen: Obl. 18810 1 vijf zest. Consols 2i/2. Hope 1%. Ui ark t sluit aan den vasten kant. Wisselkoersen Londen 12.10%—12.10%. Berlijn 59.42%— 59.42i/2. "Weenen 35.15—35.15. Parijs 9.773/4—'9.77%. /Brussel 34.68—34.68. Dollar Cable 2.49 vijf Zest.—2.493/8. Medegedeeld door het Kon. Nederlandsch Metr. Instituut te De Bilt. Naar waarnemingen, verricht in den morgen van 31 Juli. Hoogste barometerstand: 764.0 te La Corona. Laagste barometerstand: 740.8 te Malinhead. ^Verwachting: Aanvankelijk stormachtig lot krachtige later afnemende Z. tot W:. wind. Meest betrokken of zwaai' bewolkt. Waarschijn lijk regenbuien. Aanvankelijk weinig ol geen verandering in temperatuur. Later iets warmer. Thermometerstand. Hedenmorgen 9 u. 9 uur 62 gr., T2 uur 65 gr., 3 uur 63 gr wbrdt ingaande 1 Sept. 1929 wedertoim voor één jaar de gemeentewoning ijn huur afgestaan voojr 'f 156 per jaar. Vervolgens wordt gelezen het rapport der betrokken commissie inzake het on derwijs in lichamelijke oefening. De heer Bongersman te Ziierikzee wil zich belasten met het geven van een cursus voor dit vak aan ten hoogste 24 onderwijzers van openbare- en bijzonde re scholen van het eiland Schouwen- Duiveland. De onkosten van dezen cur sus ten bedrage van f 600 per jaar moe ten door de gemeenten, waaruijt deel nemers zich aanmelden, gemeenschap pelijk gedragen worden. B. en W. wor den gemachtigd met het personeel dei- openbare lagere school te confereeren over een eventueele deelname aan de zen cursus. Verder stelt de voorzitter vOor aid- haesie te betuigen aan het eenige dagen geleden door het bestuur der Vereeni- ging tot Bevordering van het Vreemde lingenverkeer in de gemeenten Haam stede en Burgh, aan het bestuur der posterijen en telegrafie gedaan verzoek om 'kosteloos telefoongesprek in locaal verkeer door aangeslotenen te Westen- Schouwen. Aldus wordt besloten. Aan de fa. v. Waveren wordt onder de bekende voorwaarden vergunning verleend tot tijdelijk gebruik der zieken barak. Ten slotte deelt de heer Fokker nog een en ander mede omtrent de in Idfe vorige vergadering behandelde woning- lcweslie, die thans in orde is. Dinsdagmiddag is te Z ij p e een ernstig ongeluk gebeurd, dat gelukkig goed is afgeloopen,, Toen de heer D. uit Botterdam van het s.s. „Minister Lely" de brug opi wil de rijden, weigerde aanvankelijk de mo tor. Hij gaf daarom meer gas, met he|t gevolg dat de auto plotseling meteen «zoodanige vaart achteruit schoot ,dat f losse stuk in de verschansing uit zijn hengsels vloog en de auto van het schip af in de diepte verdween. De matrozen J. en v. d. W. sprongen onmiddellijk te water en het mocht aan v. d. V. geluk ken de achterruit in te slaan, waardoor de heer D. zich kon bevrijden. Deze kwam zoodoende met den schrik vrij. De auto is daarna met een dreg van het in de tramhaven liggende klipper schip „Avontuur", schipper de Neef, bo ven water gebracht en door de kraan op den wal gezet. De ihaterieele scha de is aanzienlijk. Woensdag 31 Juli. Zon op 5.21; onder 8.52. Licht aanstekön alle rijwielen, "motor rijtuigen en andere rij- en voertuigen 9.22. "Maan op 72.37 v.m.; onder 4.44 n.m. Nieuwe maan 5 Aug. Vlissing®». Zomertijd. Donderdag 1 Aug. 10 15 Vrijdag A 2 1126 Saterdag 3 12.28 Zondag 4 13.26 Maandag 5 1416 Dinsdag 6 15,04 Woensdag 7 15 53 (Het tijdstip van hoog water ta Dom- iarg valt 9 minuten na dat te Vlis tvsg*n). Ministerie van Onderwijs, behelzende de mededeeling, dat door deze gemeente over 1928 verschuldigd is een bedrag van f 706.88 benevens een restant van f 57.76 voor bezoek Van leerlingen aan de H. B,. S. te Zierikzee. Behandeld en goedgekeurd wordt een concept voor vaststelling eener nieuwe gemeenschappelijke regeling van den vleeschkeuringsdienst in den kring Brou wershaven. De gemeenlerek. 1928 sluitend voor den gewonen dienst in ontvang en uit gaaf resp. mpt f 23305.79 en f 17008.24 wordt met alg. st. voorïoopig vast gesteld. Behandeld en goedgekeurd worden de begrootingen 1930 van het plaa.tselijb Armbestuur van Westen Schouwen en en het Burgerlijk Armbestuur. Door B. en W. wordt de gemeente-be grooting 1930 aangeboden. Daarna deelt de voorzitter de rés/ul taten mede, van he,t ter vorige vergade ring gevraagd onderzoek naai' de moge lijkheid der Vereeniging van liet Plaat selijk en Burgerlijk Armbestuur tot één instelling. Wettelijk is deze combinatie geoorloofd. Gaarne zag hij' echter, dat. alvorens een definitief besluit te nemen het advies der beide Armbesturen vraagd werd. De heeren Fokker en Kloet willen in dezen liever geen uitstel, maar een di recte beslissing. Het voorstel van den voorzitter wordt met 5 tegen 2 stemmen aangenomen (tegen de heeren Fokker en Kloet). Aan den Rijksveldwachter v. Almkerk Zeeuwseh-Vlaanderen O. D. Met de Staatscourant van 30 Juli zijn verzonden afdrukken van de statu ten betreffende de Aan- en Verkoopver- eeniging „De Tuinbouw" gevestigd te Terneuzen. Uit Zeeuwsch-Vlaanderen W. D. Maandag overleed plotseling de heer L. J. de Smet, burgemeester der -js meente St. Kruis. Des namiddags Was door hem! nog een raadsvergadering geleid, gevolgd gevolgd door het traditioneele partijtje kaarten, zonder dat er ook maar het minste spoor van eenige ongesteldheid merkbaar was. De overledene die den leeftijd van 73 jaren bereikte, was sinds September 1909 burgemeester van St. Kruis. Hij was een edel, zeer oprecht en rechtvaardig persoon, geëerd door alle partijen. In 1927 viel hem, niet tegensjtaanjde zijn hoogen leeftijd, de eer te beur(t, voor een nieuwe periode herbenoemd te worden. (Voor verder Stad en Provincie zie het Bijvoegsel.) RU FAVEUR IN - IIET SCHUTTERS HOF. Zoo is ook nu de lieer iFaveur/die reeds een reeks van jaren met steeds stijgend succes de variéte-voorstellingen in net Schuttershof verzorgt, weder in Middelburg gekomen met een laten wij dit maar direct zeggen bijzonder goed programma. .Wij zouden eigenlijk met deze mededeeling moeien kunnen volstaan want zij alleen zou wellicht reeels medehelpen om de volgende avon den steeds 't „vol" te doen klinken.Maar wij zouden ons dan wel wat al te mak kelijk van ons werk afmaken. Laten wij daarom Deginnen met Harry and Flipp de Deide dansers, die door hun excentrique wijze van dansen aller aan dacht trokken. Wij hebben verbaasd ge staan over hun vlugheid ook bij het dansen, zonder muziek. Dit nummer bracht de aanwezigen gisterenavond reeds direct in een goede variété stem ming. De Karl Kremo Familie toont zich een troep accrobalen, die met hun kalm en uiterst zeker optreden toeren uitvoert waarvan wellicht meerdere bezoekers juist door de rust, waarmede zij wor den uitgevoerd de moeilijkheid niet he grijpt. -Maar zij, die even nadenken zul len met ons moeten erkennen, dat dit nummer in zijn genre ook boven aan staat. Maar een groot© afwisseling, iets ge heel nieuws op de kermisprogramïna van Faveur is het nummer Teuber Marionetten. Een poppenkast of mario netten theater moge <&ain het meesit zijn aangewezen voor kinderen, de groo len_ die hier komen en zich nietamu seeren bij dit nummer, doen beter thuis te blijven. W.at hier tot stand is gebracht een volledig theater met bezoeketns in de loges, muziek voor het toon eel en een aardig variété program'ma op het toopeel^ doet een ieder verbaasd staan over het geduld waarmede dit alles is samenge steld en over het uitstekende resultaat, alleen voor diit nummer hopen wij dat heden vele kinderen van de middagvoor stelling zullen hebben gebruik gemaakt. Terwijl dit miniatuur theater wordt -afgebroken kan het volgend - nülbber worden „afgewerkt". Dal is nu anders niet zoo één, twee, drie -gedaan, want het geldt nu het optreden van Lou Bandy die natuurlijk bij zijn komst op 't tooneel direct werd' verwelkomd met applaus, want hij heeft hier vele vrienden en vriendinnen, en Ltou is bij het vrouwe lijk deel van het publiek niet minder gezien om zijn vroolijken zang enz'ijh irake paradoxen. Ook nu weer heeft Lou zijn hoorderessen en hoorders doen genieten van aardig gekozen (liederen van rake zetten en moppen, daarbij goed zorgenae. dat zijn woorden door een ieder meenten worden gehoord. Dave- ende toejuichingen waren zijn welver diend deel. Een programma' als dit, waarop geen licht-nummer zou voorkomen, zou allicht velen met een ontevreden gevoel huis waarts doen gaan, omdat het juist zulkr een nummer is, dat voldoet aan hetgeen het oog op zulkeen avond vraagt. Nu t werk van Edith Hagedoorn onder den naam „De Licht-Godin in hare zonne tempel" kan onder de beste nummers op dit gebied worden gerekend, en vormt een goed slot van het eerste deel van het programma. Wiant er is een pauze noodig om den heer Arnold Hoffman, den alhier reeds jaren bekenden regisseur van Faveur, gelegenheid le geven het volgende num mer in gereedheid te brengen en den heer Manheim den kapelmeester, om met zijn mede spelenden, even op ver haal te komen, zij verdienen dit zeker. Maar men maakt de pauze niet te lang, Faveur weet het reeds bij ervaring de menschen komen om te hooren en te zien en willen niet al te laat naar huis om althans nog eenigen tijd over te houden voor de kermis Zelve. Spoedig gaan dan ook de gordijnen weer open en maken, 'de aanwezigen 'ken nis met Herveu. die in zijn 'komische scène „De nachtmerrie van een Boe melaar eenigen tijd van begrijpelijke groote vrooiij'kheid te weeg weet te brengen. Het is geen ruwe scène, het is meer een wonder van techniek'. Niet minder vroolij!k treedt het Wiie- singers Trio op, als straatmuzikanten doch hier overtreft de muzikale prestatie verre het komische al zo u het een zonder het andere wellicht niet zoo tot zijn recht komen. Wat vooral op het laatst dit trio ten gehoore brengt, als een nabootsing van een volledig orkest, moet ieders bewondering wekken. Het slotnummer brengt „The Brow nings', welk echtpaar zich doet kennen als buitengewone kunstwielrijders, jam mer dat het tooneel niet iets greater is. Er is door beide ook gisteren nog veel geoefend in verband met de groote van het tooneel, en nog Deter ver trouwd daarmede geraken, zal ook de enkele foutjes gisterenavond gemaakt* maar spoedig hersteld, wel voorkomen. Zoo zijn wij aan het einde van het programma gekomen, en willen wij be sluiten na nog even gewezen te helmen op de keurige décors bij ieder nummer, met eene opwekking „Op naar het Schut tershof, op naar Faveur. Reeds gisteren was het voor een eer sten avond zéér goed bezet. DE SPREKENDE FILM. Binnenkort zal in ons land een opna me worden gedaan van «de, klank-fil'rri. Deze opname geschiedt volgens het Mooviton-systeem en heit toestel, waar mede deze nieuwste vinding op' bios oopisch gebied wordt verricht kost niet minder dan 150.000 dollars. Het toesltel is het eigendom van het Foxsprekend film Journaal. De eerst© opname in ons land z,al plaats hebben in Zeeland, waar het nieu we spreek filmapparaat ongeveer 14 da gen verschillende opnamen zal doen Waarbij de nationale kleederdrachten natuurlijk ©en groote atlractie zullen uit maken. 1 Het moet ook in de bedoeling liggen een uitvoering van het ZeeuWs'ch" a ca- pella-koor uitKloetinge, onder leiding van den heer G. Houtekamer, op te ne men. Deze klank-film', Waarbij èn van het Zfeemv'sch costuuin èn van den Zeeuwschen zang zal gtenoten kunnen worden, zal zeker niet alleen in ons land, maar vooral in het buitenland veel opgang maken. De klank-film geeft het gesproken woord, dus ook den zang, na ituur ge trouw weer. Door velen wordt de klank-film nog sceptisch beoordeeld. Zeer zéker is de sprekende film nog maar in zjjn kinds heid en er zal nog veel aan verbeterd moeten worden eer het toppunt van vol maaktheid is bereikt. He,t m'oet nog uit gemaakt worden of de klank-film' eco nomisch bereikbaar is en in qualiteit kan wedijveren met de stomme film. Wij zullen binnenkort, nu ook de Zeeuw'sch sprekende films zijn opgeno men, wel kunnen nagaan of deze klank film beantwoordt aan de verwachting die men er van koestert. DE TWEEDE KAMERVERKIEZING. Thans is bij het Centraal Stembureau voor leden va'n de Tweede Kamer van alle gekozen Kamerleden bericht van aannemen ontvangen, met uitzondering van den heer Colijn, BEURSO VERZICHT. AMSTERDAM, 31 Juli. 3 uur. Handel kleine afmetingen. Alleen Mar garine Unies en Oalvé Delft een bui tengewone bedrijvigheid en koersen we derom op hooger niveau. Begin beurs! een kleine reactie in Margarine Ujnies1. Vrij veel vraag voor van Berkels en onder levendige omzetten bereikte het fonds de 300 pet. Acoustiek gn Ultraphonewaarden mid- denprijzen van gisteren. Tabaksafd. een opgewekte stemming. Alle Sumatrasoorten hooger koerspeil. Oliemarkt: Koninklijke aanvankelijl ge drukt, tegen slot een herstel. Alg. Exploratie vast. "O NIEUWE ARKESTATIES. PARIJS, 31 Juli V.D. Gister heeft bij de Humanité een huiszoeking plaats gehad. Het lid van het dagelijksch be stuur Forestier werd gearresteerd. Ver der werd nog een secretaris der commu nistische partij wegens opruiing gevan gen genomen. HENDERSON NAAR DEN HAAG. LONDEN, 31 Juli. V. D. De Brit- sche minister van buitenl. zaken Hen derson zal op het einde dezer week als eider der politieke afdeeling der Brit- sche delegatie ter Haagsche conferentie uit Londen naar den Haag vertrekken. Waarschijnlijk zal hij van den Haag recht streeks naar Genève doorreizen, om deel te nemen aan de herfstzitting van den Volkenbond. DE INTERNATIONALE CONFERENTIE (BjERLIJN, 31 Juli. V.D. Hoewel nog geen officieele mededeeling ontrent den 'aanvangsdatum der internationale con ferentie in den Haag is gedaan,valt er niet meer aan te twijfelen dat de con ferentie op 6 Aug. zal beginnen, zo-o-' da.t een officieele mededeeling omtrent den aanvangsdatum nog slechts formeele beteekenis heeft. Het uitstel dezer offi cieele mededeeling staat in verband met de nieuwe Fransche regeerïng die eerst door de Kamer goedgekeurd moet wor den, doch aangezien dit waarseh'ijnlijK reeds vanmiddag zal giebeuren, zal ide Fransche regeering morgen of uiterlijk Vrijdag zich officieel accoord verkla ren mét den 6den Augustus als aan vangsdatum. DE MIJNRAMP. BERLIJN, 31 Juli. V. D. De „Lok Anzeiger" weet te melden, dat de auto riteiten hebben vastgesteld, dat de oor zaak van de mijnramp te Niederherms- dorf nabij Waldenburg, is te wijten aan het gloeiend worden van een veiligheids lamp zonder dat dit bemerkt is. Daar door heeft een gasontploffing plaats ge had. Als een ongunstige omstandigheic wordt aangemerkt, dat door de daling van de temperatuur van de laatste dagen de luchttoevoer van de mijn was be moeilijkt. EEN ONGEVAL VAN LINDBERGH. COLUMBUS, (Ohio) 31 Juli V. D. Kolonel Lindbergh en zijn echtgenoote zijn ternauwernood aan een ernstig on geval ontkomen. Bij de landing van het vliegtuig, waarmee kolonel Lindbergh arriveerde, sprong een band. Kolone Lindbergh wist het toestel evenwel var den grond te houden en veilig op een vleugel te landen. een hittegolf. Te Baltimore en -Oklaho ma was de maximumtemperatuur 40 gr, Celsius in de schaduw. DE ONTWAPENING TER ZEE. NEW-YORK, 31 Juli. V, D. Presi dent Hoover heeft aan de commandeurs van 't Amerikaansche legioen 'n schrij ven gericht, dat volgens de opvatting der marine-autoriteiten pariteit tusschen de Engelsche en Amerikaansche vloten ruimschoots voldoende is. 't Is beter te trachten door een overeenkomst zulk een gelijkheid tusschen de vloten van beide mogendheden te bereiken, dan door een wedstrijd in bewapening te trachten de juiste verhoudingen tusschen de Engel sche en A.merikaansehe vloot te vinder,, t Hoeft niet verborgen te worden, dat sedert het einde van Jen wereldoorlog zulk een wedstrijd heeft beslaan Te Ierseke is aanbesjteed de bouw van een schoolljokaal der Ned. Herv. sclioolvereeniging. Inschrijvers waren Van Sabben, Goes voor f 9999; Goeman, voor f 9090; Zuijd- weg en "Vercouleren voor I 8948, Firma Marteijn f 8892; H. Bruijnzeel f 8780. Laatstgenoemden allen te Ierseke. Gunning aangehouden. De Rozenkrans Schouwburg. Over Bisson's bewerking van Florence Barclay's overbekend werk De Rozen krans (The Rosery) hebben we reeds eenige malen geschreven, ewenzoo over het spel van De Vereenigde Schouw spelers.- het echtpaar Mols—de Leeuwe, die de beide hoofdfiguren: Jane Cham pion en Gerald Dalman zoo uitstekend weten uit te beelden. Zoo ook weer gis teravond, voor een dankbaar gestemd vrij talrijk publiek! Het is steeds ook weer het laatste bedrijf: de lange dialoog aan het slot, die steeds opnieuw weer indruk maakt. Pierre Mols vooral heeft in die Laatste acte voortreffelijke momen ten! Een goede tweede plan-creatie Is John Timrott als Dr. Rob Mackenzie, en Ger Robbers in liet kleine rolletje in het eerste bedrijf van den hertog van Maldrum, en de hertogin van Maldrum', van mevrouw Minuy van Ollefeu. Er waren bloemen voor Enny Moïs- de Leeuwe en Mevr. van Ollefe'n, en er was veel applaus. Vanavond: Betsy is 'n Malle ,een aar dig Engelsch blijspelletje, waarvan we zeer goede recensies lazen, derhalve zeer aanbevelen. HEVIGE ONWED'ERS IN CANADA. Het centraal gebied van 'Canada werd Dinsdag door hevige onweders gepaarc gaande met regenval geteisterd. In het gebied van Ontario zijn verscheidene per sonen omgekomen. HET VLIEG-DUURRECORD. NEW-YORK, 31 Juli. V. D. Het nieuwe duurrecord van de vliegers Jack son en O'Breen overtreft het vorige, dat eerst eenige weken geleden te Los An gelos werd gevestigd, met 7 dagen, uur en 36 minuten. Op 't vliegveld hac zich een reusachtige menigte verzameld De vliegers bevonden zich in een uit stekende stemming en werden onmiddel lijk naar de vliegtuigenhal geleid, waar zij door geneesheeren werden onderzocht die constateerden, dat hun gezondheids 'toestand uitstekend was. Jackson en O'Breen verklaarden, dat zij de vlucht nog gaarne hadden willen voortzetten, doch dat de motor niet goec meer werkte, vooral de benzine- en olie toevoer liet te wenschen over. De eige naresse van het toesltel de Mij., die dje motoren ervan heeft gebouwd, heeft den vliegers voor hun prestatie een honora rium van 25.000 dollar toegekend. UITSTEL FRANSCHE BETALING AAN AMERIKA. NEW-YORK, 31 Juli. V. D. De se cretaris van de schatkist Mellon heeft den Franschen ambassadeur een nota overhandigd, waarin het uitstel van den vervaldatum van de Fransche betaling van 400 millioen dollar wordt bevestigt SLACHTOFFERS VAN DE HITTEGOLF. NEW-YORK, 31 Juli. V. D. Te N York zijn Dinsdag weer 5 personen door zonnesteek om het leven gekomen. Langs de geheele kust heerscht weer Schouwburgtent, Merijntje Gïjzen's' Jeugd, de Jong's tooneeïbewerking van zijn eigen boek! had ook gister véél belangstelling, en veel succes. Men genoot van Ciska Kremer'si fijn spel. Nap de Ia Mar's eminente cre atie van den Kruik. Donderdag, Vrijdag en Zaterdagavond gaat „Zeemansvrouwen". We lazen er zeer goede recensies van. We, nemen over uit de Tel (Joh. Luger). „Van dit leven aan den zelfkant der groote stad, da|t ons in 't algemeen wat vreemd voorkomt, en onbekend, ziet Bou ber en ziet zijn Ensemole den innigen sentimenteelen kant. Ik geloof dat yele menschen, die be roepshalve en op een afstand met dit millieu in aanraking komen rechters en lieden die socialen arbeid verrichten ambtshalve deze stukken van Bouber zouden moetn gaan zien. Welke bijzon dere redenen rechtvaardigen een opstop per in dit milieu; welke innerlijke drijf- veeren oezielen zoodra men er in be paalde omstandigheden mee in aanraking komt; boe filosofisch en rechtvaardig is de Manke Mie van Mevr. Bouber hoe grootsch staat zoon verhaaide juffrouw met haar manke been geteekend in haar omgeving van kleine ruzieënde tnen- schjes en hoe stil en aandoenlijk is de lijdende liefde van deze Rooie Leen* die maar naai- Coty hoeft te ruiken en haar haren behoeft te laten bobben om in een arama van een salon-auteur de belangrijkste juffrouw van allen te zijn. Men zou er verder nog veel van 'kunnen zeggen va,n dit dappere troepje. Maar men doet er verstandig aan, dit stuk te gaan zien zooals liet is en zooajls! 't ge speeld wordt.' Bij welke laatste zin wij ons a'ansluiten. Wegens zijn vertrek naar Den Haag, waar hij de Vereeniging van Vrijz. Her vormden als voorganger gaat dienen heeft ds. W. G. Reddingius Zondag af scheidgenomen van de Ned. Herv. ge meente van Dokk'u'm. sprekende over Marcus 4:1—9, de gelijkenis van den zaaier. De scheidende predikant wei'd; toege sproken door doctoranda F. Rappolt, na mens de Rem. gemeente te Dokkum; ds. C. de Jongli van Morra, ds. J. Visser van Aalsum als consulent,, en ds. J- v. Rossum van Metslawier. De gemeente zong hem staande toe Gez. 224:1. In het Bergmaan Ooilege te Nij megen is overleden de bekende Jezuïten Pater A. B. H. Gielen; moderator van

Middelburgsche Courant | 1929 | | pagina 2