Op Reis D°°-?»A c, PUROL Verschillende Berichten AFLOOP AANBESTEDINGEN AFLOOP VERKOOPINGEN INGEZONDEN STUKKEN den, "zullen deze niet vervangen tTbrdcn door Belgische. De Belgische douanen zullen zich, wat de verzegeling betreft, alleen beperken tot het vervangen van niet goed' aange brachte vreemde looden door Belgische, waarvan melding op de papieren zal worden gemaakt. De Belgische douanen zullen altijd het récht hebben om, wanneer zij dit nood zakelijk achten, de vreemde verzegeling te doen vervangen door Belgische loo den. Het bovenstaande heeft ook betrekking op het Belgische grenskantoor Selzaele. Door deze beslissing is de scheepvaart ten zeerste gebaat en zal het oponthoud op die grenskantoren lot een minimum beperkt worden. Door België is de eerste stap gezet in de richting van de Internationale verzegeling. Laten we hopen, dat de andere landen spoedig mogen volgen. Verder kan ik mededeelen dat het douanenkantoor (e Lilloo voortaan des middags niet meer gesloten zal zijn. Dit geldt ook voor Selzaete. Voorts zal het kantoor te Selzaele op Zon- en feestdagen voor binnenkomende ledige of met vrije goederen geladen schepen van 911 uur geopend zijn. Sas van Gent is voor zoover ik wleet des Zondags gesloten en zal dit wel, naar ik vermoed, moeten volgen. De chauffeur D. van de firma S. v. W. te Breda wilde juit ïfe ®abine van zijn vrachtauto stappen, toen hij door een luxe-auto gegrepen werd,,die hem een twintigtal meters meesleurde. De man werd zoo ernstig gewond,, dat vervoer niet toegestaan kon worden. De politie te Gilzen-Rijen heeft aangehouden den 29-jarigen S. uit Am sterdam, die verdacht wordt van het stichten van Dosch- en heidebrand op verschillende plaatsen in Brabant. Zaterdagmorgen brak een zware brand üit in het winkelhuis van den ra dio- en meubelhandel der firma C. W. in de Beekstraat te Weert. Alvorens ech ter water kon gegeven worden, W;,as reeds een groot gedeelte der woning verwoest. De woning der firma W. brand de echter geheel uit. Een groot aa|ntal radiotoestellen, gramofoons en bijbehoo- rende artikelen, alsook de meubelen en de inboedel der woning ging in vlammen op. Een bedrag van pl.m. f 500 aan pa pieren geld, dat op de kekier trap in een ijzeren kistje gebörgen was, ging'ook verloren. Zilvergeld, alsmede een ander kistje met geld, dat in den kelder stond, kon worden gered. Het driejarig dochtertje van den 'heer P. M. te Weert werd, naar „helt Huisgezin" meldt, zoodanig door de hitte oevangen. dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De dokter consta teerde, dat het kind een zonnesteek had opgeloopen De kleine is aan de ge volgen hiervan overleden. Vrijdagmidag passeerde aan den Reihoek te Oss de landbouwer M. van der H. met zijn ledigen wagen ;den over weg en bemerkte den aankomenden trein n iet. De k,ar werd gegrepen en totaal versplinterd. Voerman en paard bleven ongedeerd. Bij het proefdraaien van ülms ontsl,ond orand in de bioscoop „Alca zar", te Helmond,, toenehoorende aan den heer F. Tersteeg. De geheele voor raad films verorandde. Van den inboe del kon slechts een orgel en een 'vleugel- piano gered worden. De bioscoop brand de af. De schade is aanzienlijk docih wordt door de verzekering gedekt. De 1 Va-jarige H. v. d. W. te Vlaair- dingen, trok Dinsdag een pan met koken de melk van het fornuis. De kleine kreeg den inhoud over het bovenlichaam en bekwam hierdoor zeer ernstige brandwonden. Na smartelijk lijden is de kleine thans aan de verwondingen over leden. Zaterdagavond is in de Zijdewinde- straat fe Botterdam de één-jarige Wi. de J. uit de tweede verdieping gevallen op de straat. Het kind was onmiddellijk dood. Terwijl de timmerman O. H. af- kmslig uit Geeortruidenberg Vrijdag avond bezig was werkzaamheden te ver richten aan de in aanbouw zijnde stik- stoffaOriek te IJmuiden* had hij het ongeluk van een 29 M. hooge stelling te vallen. De man bekwam een schedel- Drenk en was op slag 'dood. Zaterdagmorgen is dr. H. J. Boll- mans Kranenburg, vermoedelijk tenge volge van een duizeling, bij de iHeerebrug te Groningen van de fiets gevallen en be wusteloos olijven liggen. Een hersen schudding werd geconstateerd. Vrijdagavond heeft men in de Maas te Berg a.d. Maas het lijk opgevis'cht van den 19-jarigen kantoorbediende J. M., afkomstig van Sittard,, welkte Don derdag bij htet zwemmen verdronk. De 59-jarige marskramer v. 0.\ die Vrijdagmorgen met een met asphalt hel aden auto mee mocht rijden is toen hij te Luiten van de nog rijdende auto wjlde stappen, onder dit voertuig ge raakt. De ongelukkige was onmiddellijk dood. 1 Op een heideveldje in de omgeving van liet station Barneveld-Voorthuizen is een hol ontdekt, ruim genoeg om eenige personen te herbergen. Hierin werden aangetroffen een stormlantaarn, teen petroleumstel, eeni'ge kopjes en een drietal schoppen. De 20-jarige R. Wi. te Scharnier is Dij hel Daden verdronken. Te Melick bij Roermond is Vrij dagavond het 21/2-jarig dochtertje van den landDouwer M. door een auto aan gereden en gedood. Den chaffeur treft geen schuld. Donderdagmiddag is de 21-jarige P., werkzaam op het belastingkantoor te Heerlen, bij het zwemmen verdronkjen. De 6-jarige A. S„ wonende Siltarder- weg te Heerlen, die van achter een ;auto den weg wilde oversteken, werd door een vrachtauto gegrepen en overreden. Het meisje overleed tijdens de over brenging naar het ziekenhuis. Te Scharnier (Gron.) is Donderdag avond de 20-jarige Roelf \V|. bij het zwemmen verdronken. Het 12-jarig zoontje van de weduwe A. de B. te Urk ,i's bij hetj zwemmen verdronken. Het lijk is even later op gehaald. Woensdag wilden ongeveer honderd A'merikaansche meisjes-studenten die een r ondreis dpor Europa maken en thans te Keulen vertoeven,, den Dpm ziem De „Domschweizer" weigerde echter den dames den toegang, daar allein in rijbroek gekleed waren. De Amerikaantjes lieten zich echter niet uit het veld slaanfluks waren |,v,at goedkoope katoenen japonnetjes igekocht, die over de onbehoorlijk geachte toi letten werden aangetrokken. En toen mochten de oezoeksters binnen. I11 de Duurt van Luzern jlis e^epi boe rin op haar boerderij door een mis dadiger overvallen en met bijlslagen ge dood. De moordenaar doorzocht daarna het huis waar hij een bedrag van 110 francs stal. Vervolgens lokte hij den 4-jarigen kleinzoon van de Doerin op het erf. 'waar hij1 hel kind eveneens met een bijl doodsloeg. Het gelukte de politie,1 den misdadjger 3 uur later te Luzern te arresteeren. Te Duisburg werd een 25-jarige man door den bliksem gedood en een klein kind gewond. Volgens een bij het radiostation te Norih-Foreland ingekomen rapport werd Zaterdag door stoomschepen op 5 mijl afstand van het East-Gopdwin vuur schip een drijvende mijn gepasseerd. Het is opmerkelijk, dat na zoovele jaren nog steeds mijnen op de Noordzee gezien worden. I11 verschillende plaatsen aan do Oostkust van Engeland hebben vloed golven ongelukken veroorzaakt. Van, Yar mouth tot Worthing deden deze ver schijnselen zich voor, en een paniek on der de duizenden vacantiegangers 'was er het gevolg van. In sommilge plaatsen kwam een „muur van water'" van 10 M. hoogte op de kust af. Te Folkestone werd een jongen, die op de rotsen zat te visschen, door de vloed golf in zee geworpen, waarbijl hij ver dronk. Te Shoreham wordt een boot met twee jongens vermist. Te Londen sloeg op twee plaatsen de bliksem in. Eén pèrsoon werd gedood. Door een wolkbreuk werden kelders on der water gezet, terwijl honderden mo torrijwielen op de overstroomde straten 1 niet verder konden. I11 Februari van dit jaar las een veertigjarige dame in een van de plaat selijke bladen, dat een heer kennisma king zocht met een dame. Zij maakte kennis en toen ze goed en wel klpnnis aan den meneer had, veredelde de „ken nis" zich tot verkeering, weltye na niet al te langen tijd tot „vaste verkeering" werd, met de daaraan gemeenlijk ver bonden huwelijksplannen. „Zeg nou zelf", dacht de juffrouw, „met een man die f7 a f 8000 per jaar verdient, dat lieeft ie toch zelf gezegd, kan een mensch toch best gaan trouwen." De here-van-de-advertentie zei name lijk, dat hij directeur was van 'n fabriek te Keulen"," maar hij zou zich uit hel drukke zakenleven terugtrekken, wan neer hij een levensgezellin gevonden zou hebben Zoodra de plannen eenige vastheid gingen krijgen, werd er gesprokjen over liquidatie van de fabriek. Daarom zoo vertelde hij aan zijn meisje moest een groot bedrag naar Keulen worden gezonden en hij zou .er zelf ook heen moeten. Het toeval wilde, dat de man nu juist slecht bij kas was, maar zijf.i toekomstige gade liefderijk beleenen- de haar fiets en haar gouden horloge schoot hem reisgeld voor. De ver loofde vertrok dankbaar. De bruid bleef achter. Zij Wachtte, wachtte weken lang, tol ze haar verloofde Woensdagav'oind op den Westzeedijk te Amsterdam zag wandelen. Dit weerzien kon haar in middels in haat veranderde liefde niet doen wederkeeren en daarom wees ze den verstoorder van haar gedroomd ge luk aan een diender aan, die het heer schap arresteerde. Op het politiebureau bleek', dat de, „industrieel" niet naar Keulen was ge reisd (Waar hij overigens niets te ma ken zou hebben gehad, omdat hij met geen van de daar aanwezige fabrieken iets uitstaande heeft;, maar dat hij in België's hoofdstad het geld van""'zijn meisje had opgemaakt. .Voorst bleek nog, dat deze „nette, degelijke heer" eenige jaren geleden ook eens een huwelijksadvertentie heeft ge plaatst en dat de „jongedochter" waar mee hij toen kennismaking heeft gezocht en gekregen, gelijke ervaringen heeft op gedaan als de jongedochter uit deze historie. Hel gepensionneerde schoolhoofd Ludwig Hummel uit Holtsletten in Ne- der-Oostenrijk was in het plaatsje Bran denberg met zijn vrouw in pension en was Vrijdag uitgegaan om een wan deling te maken. Toen zij des middags ongeveer vijf uur in een boseh wandelden, werden plotseling uit een hinderlaag drie scholen op het echtpaar gelost. Mevrouw' H. werd terstond gedood, terwijl haar man zoo waar gewond werd, dat hij neerviel. Hij was echter nog zoo bij bewustzijn, dal hij kon waarnemen, dat een jonge kerel, die een geweer in de hand had, uit het bosch op hen toetrad, en begon hen te plunderen. De heer H. was te zwak om zich le weer le stellen of om hulp te roepen en moest toezien, dat de ellendeling alle voorwerpen van waarde bij zich stak en zich daarop uit de voelen maakte. Kort daarop kwamen voorbijgangers, die het echtpaar vonden. De heer H. kon nog vertellen wat er wlas geschied, doch ook hij stierf voordat geneeskun dige hulp kon worden verleend, aan de bekomen zware verwondingen. Hoewel terstond een onderzoek werd ingesteld, is de dader nog niet gevonden. De heer H. was 71, zijn vrouw'68 jaar oud. Aan het Noordfjord bij Grodjen in Noorwegen is een auto met builenland- sche toeristen over den kop geslagen. Een d ame van Duilsche of Hongaarschc nationaliteit is gedood, drie inzittenden, onder wie prof. Janos uit Boedapest, en een Amerikaausche dame zijn zwaar, de drie andere passagiers licht gewond. a HET WEER, IN JUNI. Aan het maande]ijksch overzicht der weergesteldheid in Nederland over Juni van hel Kon. Ned. Meteorologisch Instituut onteenen we Gemiddeld over het geheele land was de overdagtemperatuur 1 gr. 3, het ge middelde maximum 1 gr. 7 en het go middelde minimum 1 gr. 2 te laag. In de 3 dekaden waren de afwijkingen respectievelijk —2 gr. 0, —2 gr. 9, 1 gr. 4, 1 gr. 7, 1 'gr. A.f 0 fjr. 4; —3 gr. 6,-3 gr. 5,, —2 gr. 5. De dagelijksche temperatuurschommeling was 'in de eer ste en aerde dekade Deneden, in de tweede Doven normaal. De hoogste tem peratuur, 31 gr. 6,; werd waargenomen te Maastricht op den 12, de laagste 1 gr. t, te Wijster op den 5. De hoeveelheid neerslag, gemiddeld over het geheele land, bedroeg 48 mm tegen 57 normaal. In Overijsel en in den Achterhoek was de neerslag 0 tot 10 pet. Doven normaal, in het overige deel van het land beneden normaal,! in LItrecht, de Betuwe, West-Brabant en op de Veluwe ongeveer 5 tot 10 |»ct.,| in Zeeland en op de Wadden-eilanden ongeveer 15 pet., in Zuid-Limburg on geveer 45 pet. en in Groningen, Fries land, Noord- en Zuid-Holland, Oost-, Brabant en Noord-Limburg 20 tol 30 pet. beneden normaal. De hoeveelheid neerslag was over het algemeen in de eerste dekade boven, in de tweede en derde dekade beneden het gemid delde. Onweer kwam vooral voor op den 8, 12 en 14, verspreide berichten op den 4, 10, 13, 21, 22 en 2 4. (Het aantal uren met zonneschijn, gemid deld over de vijf hoofdstations, oedroeg 189 tegen 192 normaal; de drie dekaden telden respectievelijk 53, 85 en 51 uren. Door Bi. en W. van B. it them werd Vrijdag aanbesteed het bouwe|n van een slachthuis met winkel en woon huis. Hiervoor hadden ingeschreven M. Va der, Vlissitiigten voor f 9880; O. Geldof, Domburg, voor f 9790; W. J. Krij'geiri en Zoon, Middelburg voor f 9340; A. Geense, Middelburg voor f 9154; 0. Vaes- O. en W. Souburg voor f 8890; I. Daini- ëlse, Middelburg voor f 8730; A. van Maldegem, O. en W. Souburg voor f8691;' A. Poelman en Co., Bitthem voor f 8692; P. J. de Buck, Middelburg voor f 8680. De gunning is aangehouden. Vrijdag j.l. werd le Wissenker- k e door het bestuur van de waterkiee- ring der calamiteuze polders Onrust, Ja- coba en Anna Friso aanbesteed: de uit voering van werken tot uitbreiding van strand- en oeververdediging aan de cal. Onrust- en Jacobapolders. Ingeschreven werd als volgt: A. de Bruijn, Terneuzen, f 36.155; J. de Vries, Heemstede, f 34.880; J. de Bree, Terneu zen, f 34.470; J. Roskam, Sliedrechl, f33.728 en KL Volker, te Sliedrecht, f32.540. Ten overstaan van den cand. Not. mr. P. Loeff waarnemiend notaris te Koudekerke, werd Vrijdag' ten verzoeke van de fam. J. Gabriëlse te West k'|a- p e 11 e publiek geveild 1. Een huis, schuur, wagenhuis en tuin aan de Noordstraat, wijk B no. 42, groot 3 A. 80c.A. 2. Een huis, schuur, open grond e)n tuin, achter het huis van perc. 1, Bi no. 41, groot 5 A. en 38 c.A. Hoogste inschrijver en kooper van perc. 1, Ks. Boelse Wz. aldaar ,voor f 2659. Hoogste inschrijver en kooper van perc. 2, Ks. Boelse Wz., voornoemd, voor f 1399. Onkosten 81/2 pet. Perc. 3. Huis en erf, wijk D 57, groot 2 A., 92 c.A. Hoogste inschrijver P. Gabriëlse voor f 465. Dit perc. werd evenwel ingehou den. Ter verzachting en genezing van stuk- geloopen voeten, zadelpijn, schrijnen en smetten der huid, muggebeten en zonne brand, moet men op reis voorzien zijn van (Ingez. Med.) AUTO A OP D|E BEGRAAFPLAATS, M. de R. Verzoeke het volgende een '•plaatsje in uw veelgelezen blad. i Toen ik met nog andere 1.1. Zondag morgen, bezoeker was van de begraaf plaats alhier werden wij tot onze ver wondering opgeschrikt door de signalen van een auto, die heel de begraafplaats 'rondreed. Het verwonderde mij, daar er bij een begrafenis niet meer op de begraafplaats wordt .gereden. Ik acht de begraafplaats ni£t de plaats! voor auto's, te meer daar, waar de we gen nu netjes in orde zijn en zij zicH bovendien niet leenen voor autoverkeer, daar erop een begraafplaats een eerbie dige stilte moet heerschen. Nu is mijn vraag aan de bevoegde autoriteiten om, als er geen rijverbod is, dit dan in het leven te roepen, om- degenen, die ernstig de graven hunner overleden familieleden bezoeken niet door aulogeraas te hinderen. Dankend voor de verleende plaats ruimte Een bezoeker. to DE VLAGGEN UIT. Mijnheer de Redacteur Met zeer veel genoegen, heb (jlk en vele lezers van Uw geëerd blad gelezen het ingezonden stuk, onder motto „DJXJ" en is het te hopen, da't bet plan spoe dig verwezenlijkt zal worden. Nu heb ik nog een punt onder"Uwja aandacht te brengen en wilt U mis.schien door middel van Uw veel gelezen blad ook wel een aansporing daartoe geven. De maanden Juli en Augustus wordt onze stad en voornamelijk Donderdags bezocht door een zeer, groot aantal vreemdelingen en brengt dal ongjetwijfeild voor de neringdoenden,, café's en res taurants een duitje in de lade. Nu kunnen de neringdoenden enz. ook iets doen om de istad (hoofdstraten, Korte en Langedelft Burgt en Markt) een eenigszins feestelijk aanzien te geven en wel Donderdag's door het uitsteken van onze Nationale driekleur. U bij voorbaat dankzeggend voor de plaatsing verblijf ik met de meeste hoog achting. UEd. Dw. dienaar., A. C. DE V. Middelburg 20 Juli 1929. 0 NAAR D|E, LANDBOUWSCHOLEN! AXEL-GOES-SCHOONDiUKE. Eenige weken geleden heeft de Bijks- landbouw'winterschool te Goes de eind- lessen van den tweejarigen wintercur- sus gehouden en dezer dagen beëin digden ook de beide lagere landbouw (dag) scholen in onze provincie, die te Axel en Schoondijke, hare lessen. Er zal dus wederom gelegenheid zijn voor een aantal boerenzoons om de vrij gekomen plaatsen in te nemen. Verwacht mocht worden, dal liet storm zou loopen, doch men wijst ons er op, dat dit ten eenenmale, niet het geval is. Hoe is het toch mogelijk, vra gen wij ons af, want moest in de'ze tij den niet iedere landbouwer, die een zoon heeft, die van plan is het land bouwbedrijf te gaan beoefenen, de voor waarden stellen „Eerst het landbouwonderwijs vol gen, eerst naar de lagere landbouw school of nog beter eerst naar Goes! Dat is mijn plicht en jou belang". Is hel immers uit een algemeen maat schappelijk oogpunt gewenscht, dat een jonge landbouwer zich zooveel moge lijk ontwikkelt, de steeds voortschrijden de hoogere technische eischen, die de uitoefening van het moderne landbouw1- bedrijf stelt, en bij uitbreiding van den tuinbouw in deze streken in hooge ma te zal stellen, maken het noodzakelijk', dat de landbouwer van het heden en van de toekomst naast degelijke prac- tische ervaring beschikt over een flin ke dosis theoretische vakkennis! Er is vrijwel geen enkel beroep, waar in men het ver zal brengen zonder een theorelischen grondslag en zou het be roep van den landbouwer dan een uit- 'zondering zijn? Het is nog wel niet zoo ver, dat hij, die de gewtenschte diploma's bezit, het allereerst in aanmerking, komt voor een vrijkomend bedrijf, doch de wlaardeerinig van het diploma B..L.W.S. is in de laatste 20 jaar wiel zoo geisjte- gen, dat men er als landbouwer trotsch op mag zijn. Bij zeer vele oud-leerlingen kan men in de bedrijfsuitoefening de resultaten (bespeuren van de toepassing van verkre gen kennis in de practijk. Het landbouwonderwijs heeft vooral hierom beteekenis, omdat het leert „h|et hoe en het waarom" ten een inzicht geeft in verschillende vraagstukken, die bij' de cultuur van gewassen en het houden van vee zich voordoen, welke vraagstuk ken men later kan toetsen aan de er varing, waardoor men aan de oplossing van nog onopgeloste problemen zal kun nen .medewerken. Breedere kennis geeft liefde voor het werk en dat is een factor, die in Het practische leven zoo vlaak wordt ver waarloost. Toch is deze liefde voor het beroep vaak de stuwkracht, die groote dingen tot stand brengt. Nu zijn er wel is Waar ook in den landbouw personen, die boer zijn geworden, omdat het nu eenmaal niet anders kon, er voor hen geen anderen weg openstond of de am bitie voor een ander werk ontbrak. Zij zien hun bedrijf enkel als een noodza kelijkheid om aan den kost te komen, voelen hun beroep niet als hoogstaiand en volwaardig en zullen niet trachten dit op te voeren of om uit hun bedrijf te halen wat er in zit. Van hen, die de ware liefde voor het boerenvak missen, kan niet verw'acht worden, dat zij hun kinderen datgene mede zullen geven w'at in hun later boerenleven van zoo onschatbare waar de is, n.l. goed onderlegde vakkennis. Maar £r zijn gelukkig zoovele anderen. En nu dient er voor gezorgd, dat de geest van onverschilligheid, van slap heid en gemis van energie zich niet in ons landbouwleven voltrekt. Immers de toestand is verre van gunstig en aan de toekomstige bedrijfsleiders zullen hooge eischen worden gesteld pm het hoofd boven water te kunnen houden. In de komende jaren zal krachtsontwikkeling worden gevraagd, er zal gezocht moeten worden naar nieuwere werkmethoden in schier elk onderdeel van het land bouwbedrijf. Daar wiaar onze landbouw een voorsprong heeft boven die in an dere "landen, zullen wij deze moeten trachten te behouden, is er echter ach terstand da'n zal die binnen den kortst mogelijken lijd' nioeten w'orden inge haald. De wedstrijd tusschen de vol keren is wederom in vollen gang. Hij, die zijn bedrijf het vlugst aan ge wijzigde omstandigheden weet aan te passen, zal de grootste voordeelen ge nieten. Men kan niet afwachten tot an deren een voorbeeld geven, w'ant volgt men slechts na, dan is men reeds, ach terop. De landbouwwetenschap gaat met ras se schreden vooruit en de practijk zal moeten volgen. Hoe breeder de schare is, die in staat is om dien vooruitgang op den voet te volgen, des te alge;mee- ner zullen de resultaten zijn voor onzen geheelen landbouw'. Het landbouwonderwijs is het middel om de wetenschap en practijk dichter bij elkander te brengen, het vormt de scha kel tusschen theorie en practijk. Immers daardoor wordt de grondslag gelegdi, waarop ieder toekomstig landbouwer naar eigen kennen en kunnen, am bitie en arilieid si us t verder kaa voor t bouwen en zijn practische ervaring grondvesten! De ouders van dezen tijd zijn verant woordelijk voor het toekomstig' land- Snouwersgeslacht, op hen rust de plicht de kinderen den weg te wijzen, die voert naar hoogere ontwikkeling, meerdere vakkennis en groote re arbeidsvreugde. Iloevelen onder de oudere, landbou wers hebben het in hun later leven be treurd, dat hun ouders destijds niet in staat waren of uit onkunde er niet toe konden besluiten om hun het toenmaals 'eenvoudige .landbouwonderwijs te laten volgen. Er zijn er onder geweest, die in latere jaren door zelfontwikkeling hebben trachten te achterhalen', wat zoozeer als een gemis werdgevoeld Hoe velen zijin er in onze dagen, die. met erkentelijkheid terugdenken aan'den vooruitziende blik hunner ouders, die hen dwongen de landbouwlesser^ te vol gen, omdat zij nu ondervinden, "dat de meerdere ontwikkeling hen overal en onder alle omstandigheden van pas komt en meermalen een voorsprong geeft boven beroepsgenooten. Moge deze enkele gedachten -er toe bijdragen dal velen, die thans nog twij felen, besluiten om hun jongen te laten profiteeren van het landbouwonderwijs, waarop onze landbouwende bevolking trotsch mag zijn, doch haar ook de plicht oplegt om de mteoie inrichtingen in stand te houden en het werk van directeur en leeraren te steunen. Laten de landbouwers zich de woor den eigen maken van den Voorzitter vain de Jongerenbeweging in Friesland „de tijd gaat -vooruit, wij moeten mee." SIEBENGA. Etectr. Drukkerij CL Vfl. DEN BOBR, Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1929 | | pagina 6