r^^oeders I A Abdij .siroop. BUITENLAND NIEUWS UIT BELGIE. KOUDEKERKE BEKENDMAKINGEN acr^l-e Koedhjc Zondagmiddag is te Rumpt (Geld.) de 25-jarige C. van dpr H. bij het hooi- laden van e.en wagen gevallen, waarbij hij een scheuring in de hersens bekwam. Hij is enkele uren daarna aan de be komen verwonding overleden. Maandagochtend zag op den onhe- •waakten overweg te Herftee, op de spoorlijn Zwolle—Meppel, de vrachtrij der H. K. uit Zwolle, uit de richting Zwolle een losse locomotief naderen. Hij slaagde er in zün wagen terug te trek ken tot builen de rails, maar het paapi werd gegrepen en op slag gedood. Den voerman werd door de teugels een vin ger afgerukt. Zondagavond heeft tijdens een vechtpartij te Grevenbricht, "de 2-jarige W. D. een levensgevaarlijke messteek aan den hals bekomen. In zorgwekken- dèn toestand is hij opgenomen. De ver moedelijke daders zijn gearresteerd. Nabij de tramhalte Ellecom kwam de 7'0-jarige heer J. L., blijkbaar in ge dachten verdiept, een boschlaan uit. Hij bemerkte de naderende tram niet en liep er tegenop. Door den schok werd hij ach terover geworpen. Met een schedelbreuk en andere verwondingen werd hij naar het Velpsche ziekenhuis vervoerd. Zondag is op den Zutfenschen weg te Deventer het 5-jarig knaapje W. S. door een autobus overreden en gedood. Gedurende een dichten mist is de Nederlandsche treiler „Gerard" uit IJ- muiden Zondagmorgen bij de Bishop Rock gezonken. De bemanning, die uit tien leden bestond, is, na vier uur in een reddingboot geroeid te hebben, opgepikt door het te Glasgow thuis behoorend stoomschip „Findhorn". Uit Honduras wordt gemeld, dat bij een excursie met een motorboot elf kin deren om het leven zijn gekomen ten gevolge van een ontploffing terwijl '22 'kinderen werden gewond. Te Bere'nyd aan het Plattenmeer is ee'n overhangend oevergedeelte over een lengte van 50 M. ingestort; 3 padvin ders werde'n gedood. De in 1385 gebouwde burcht van graaf Heinrich des Eisernen von Wal deck te Meringhausen nabij Arol,en,die tot 1693 ,ajs landskanselarij van het graaf schap Waldeck heeft gediend,doch sinds een eeuw als hoteil en restaurant ge bruikt werd, is aan een brand ten offer gevallen. Men vermoedt, dat er brandstichting in hel spel is. Zaterdagnacht ontstond op de bo venverdieping van een huis aan den Kas- tanienweg te Langfuhr, een voorstadje van Dantzig, brand. De rook drong langs het trappenhuis naar beneden en in de woning van de familie L., die op de bo venste verdieping woont. Door de ge weldige rookmassa kon de brandweer onmogelijk in de woning binnendringen, en toen dit eindelijk gelukte, konden de tien leden der familie L. nog slechts be wusteloos naar buiten worden gedragen. De 36-jarige mevrouw L., drie van haar dochters in dein leeftijd van 17, 9 en 5 jaar en een 7-jarig vriendinnetje van een der meisjes, dat bij de familie logeerde, bleken reeds te zijn overleden. De ove rige slachtoffers werden naar het zieken huis vervoerd, waar men er in slaagde de levensgeesten weer op te wekken. Rij de aankomst vna het stoom'- scliip „Laurentic" van de White Star Line, Zaterdag te Liverpool, bleek, dal een deel van de luchtpost, die van Mon treal per vliegtuig op zee aan boord van het mailschip was gebracht, geroofd is. Ongeveer 80 aangeleekende paketten wa ren verdwenen, hoewel de postzakken ongeschonden waren en de zegels geen spoor van beschadiging vertoonden. Dit jaar hebben reeds vijf dergelijke dief stallen plaats gehad, doch thans voor het eerst was de luchtpost daarbij be trokken. Rij een vliegfeest te Querqueville is de valschermspringer Osman, die zijn lOOsten sprong deed, in zee terecht ge komen en verdronken. Na den sprong uit het vliegtuig werd hij door den wind in de richti.ng van de zee gedreven. Hij heeft nog 4 minu ten lang gezwommen, doch is toen in de golven ten onder gegaan. Zijn lijk is geborgen. (Van onzen bijzonderen correspondent). De oplossing van het Vlaainsche vraag stuk. Welke eischen worden gesteld. Waar alle wegen heen leiden. EL Brussel, Juli 1929. De oplossing! Men mocht in de afge- loopen maand de overweging maken, dat wel veel werd gesproken over een de finitieve likwidatie ,.van de zoogenaamde taalkwestie, die zeker tot stand zou moe ten komen tegen 1930, het jaar van het Belgische eeuwfeest, dat, als een toover- jaar, plots de vollecflige gelijkheid de jure en de facto tusschen Vlamingen en Walen zou moeten en kunnen brengen,' maar waarin de oplossing, waarover mlen zich zoo druk maakt, eigenlijk zou be staan, daaromtrent kon men minder ver nemen. En, ddt is nochtans dè grootlel kwestie, die, afgezien wan alle goede voornemens of gevoelens, voor de Vla mingen van het voornaamste belang is. Het orgaan van mr. F. van Cauwe- laert, leider van De Katholieke Vlaam- sche Kamergroep, met name „De Stand aard", heeft het eerst van alle Belgische' bladen die verantwoordelijkheid opne men voor wat in hun kolommen ver schijnt, met een eisch uitgepakt, waar van de verwezenlijking, volgens het blad, als het begin van een oplossing van het Vlaamsche vraagfstuk in België zou kunnen gelden. Het blad bedoelde de volledige vernederlandsching van de Gentsche universiteit, die, zooals men weet, thans verdubbeld is, met twee derden Fransch en een derde Neder landsch. Daarna zou men dan verdler zien. Daar de parlementaire groep, waar van „De Standaard" de spreekbuis is, in het parlement een van de voornaam ste is, en zeker, wat de Vlaamsche aan gelegenheden betreft, heel wat gewicht in de schaal leggen kan, is deze eisbh van beteekenis en niet te beschouwen als een strijdleuze voor verkiezingen. Hoe er dan verder de oplossing zou uit zien heeft men nog niet kunnen lezen in het orgaan, maar dezer dagen is in het parlement de groep onder voorzit terschap van mr. Fr. van Gauwelajert bijeengekomen en daar is, in breede lijnen, maar principiejel, de basis be sproken, waarop de oplossing zou mote ten steunen, die door de groep, als uit eindelijke overeenkomst zou kunnen worden aanvaard. Deze oplos nng komt, wanneer men haar in haar geheel be schouwt, neer op een administratief ide alisme, of, misschien beter, op een be stuurlijke aanpassing van het Staatska der aan de twee volken die het land vormen. Als dadelijk te bevredigen ei schen worden immers gesteld de on middellijke vernederlandsching van de Gentsche Universiteit de toepassing van de bestuurlijke taalwet, sedert enkele jaren Wel van kracht, maar eiken dag in alle diensten nog gesaboteerd. De or-1» ganisatie van Vlaamsche regimenten, met het Nederlandsch als commandotaal en de organisatie van een Vlaamsche krijgs school. Zooals men weet voorziet de jongste legerwet, die in 1931 in toe passing treedt, wel de vorming van taal eenheden, d.i. Vlaamsche compagnies, en zou er misschien ook wel worden ge streefd naar de vorming van Vlaamsche regimenten, maar de commandotaal van deze taal"-eenheden blijft, volgens de wet, het Fransch, even ds de opleiding van de "officieren uitsluitend in het Fransch zou blijven gebeuren. Afgezien van deze eischen, - die worden voorge steld als het middel, voor de regeering, om aan te toonen, dat zij hel ernstig meent met haar wil om tot een bevredi gende regeling te komen, worden nog door deze groep beginselen geformu leerd, die, vorgens haar, ten grondslag moeten liggen in de toekomst, van de Vlaamsche politiek der regeering, be ginselen, welke in den geest zijn van een gedelail'.eerde verklaring, van den Katholieken Vlaamschen Landsbond, welke nauw met de parlementaire groep van mr. van Cauwelaert is verwant, en hierop neerkomen, dat Vlaanderen als ééntalig moet worden beschouwd, dus een ééntalig Nederlandsch regiem heb ben moet, zonder rekening te houden, bijgevolg, met de z.g. Franschspreken- de taalminderheden, die immers steeds het voorwendsel zijn geweest tot ver- fransching van het openbare leven in Vlaanderen. Een wetenschappelijke re geling van de taalgrens moet worden ge vonden, dit in verband met het feit dat' Vlaamsche gemeenten nu nog deel uit maken van overwegend Waalsche pro vinciën, met dus een Franschtalig be- sluur dat als een verfranschings-machi- ne voor deze gemeenten werkt, tot de onvermijdelijke benadeeling van hun Vlaamsche bevolking. Het tegenoverge stelde is overigens ook het geval. Verder zou geheel het onderwijs in het Vlaam sche land uitsluitend het Nederlandsch als voertaal moeten krijgen, met afschaf fing van de Fransche afdeel'.ngen en her- halingslessen en zou een eentalig Ne derlandsch bestuur, d.i. in de Neder landsche taal voor de Vlaamsche ge westen moeten worden ingericht, dus zonder dat daarbij vertalingen te pas komen, met in eenzelfden geest eén nieuwe rechterlijke organisatie voor 't Vlaamsche land. Kortom, een regeling die zou neerkomen op de integrale uit voering van het z.g. Vlaamsche mini mum-programma dat, onder de Leuze, „In Vlaanderen Vlaamsch" steeds de verwezenlijking van de vier punten: Vlaamsch in het onderwijs, gerecht, le ger en bestuur, heeft nagestreefd. De groep heeft drie leden, de heern Van Cauwelaert, Van de Vijvere en van Iso- cker afgevaardigd om den heer Jaspar van dit programma kennis te geven. Men verkeert dus slechts in een stadium van onderhandelingen, wat beteek'ent dat er nog plaats is voor veel toegevingen, al bevat de hooger genoemde verklaring van den Katholieken Vlaamschen Lands bond ook de verwachting, dat de Kath. Vlaamsche parlementaire groepen elk compromis op de essentieele punten van dit aldus bondig gestelde programma zullen weigeren. Als men nu den indruk nagaat door deze houding van de groep van burge meester Van Cauwelaert verwekt in het andere kamp, dat ook regeeringsmeer- derheid vormt, dan stelt men al dade lijk vast dat hun de schrik om de „na tionale eenheid" in het hart is geslagen. Het cement van de Belgische nationale eenheid is, volgens hen, de primeerendé positie van het Fransch in 's lands be stuur. Dit is, voor hen, inwoners ook veel gemakkelijker. Als men van hen een oplossing moet verwachten dan zou het Belgische taalwettenarsenaal slechts met nog een stelletje worden verrijkt en verder zou alles blijven bij het oude. Maar deze verwachting, dat het bij1 het oude blijven zal, heeft niemand, en de atmosfeer is nu zoo dat, ook in de minst radicale kringen onder de Vlamingen, het besef heerscht dat slechts door ei gen kracht en invloed een oplossing zal kunnen wordein afgedwongen, naar ei gen inzicht, en dat de Vlamingen nu ook reeds zoo ver zijn opgeschoten dat de parlementaire mogelijkheden daartoe veel grooter zijn dan ooit tevoren, ter wijl de moreele beteekenis van hu|n eischen zich veel breeder heeft uitge zet. In het minimum-programma van de Kath. Vlaamsche Kamergroep is er nooit sprake geweest van federalisme en nu evenmin komt deze uitdrukking voor in wat als zij in hun verwezienlijikingis- programma opnemen. Maar de stemmien ontbreken niet om er op te wijzen, dajt, wat zij vragen, in den grond op fede ralisme neerkomt, al geeft men hel ding een anderen naam, als b.v. bestuurlijke aanpassing met cultureele autonomie, zoo niet regelrecht naar federalisme,, leidt. Federalisme is nochtans een thema geweest dat met voorliefde in verschei dene leidende organen is behandeld ge worden, ook vóór de verkiezingen reeds, en dit feit alleen bewijst hoe er slechjts enkele jaren moeten over heengaan om een begrip, dat als door den duivel zelf, in casu de Duitschers, uitgevonden heet te te, zijn en uiterst verderfelijk en ver werpelijk moest schijnen voor wie zich aan het bestaan van het land gelegen liet, aannemelijk te maken. Duidelijk maakt het ook hoe een begrip als be-' stuurlijke „scheiding", dat harder klinkt maar in den grond niet zooveel anders beteekent dan federalisme, onder een ander etiket de geesten kan toelachen en aantrekkelijk schijnen. Hiermee bedoelen wte nog niet dat de oplossing die aan het Vlaamsche vraagstuk zal worden gegeven, een fe deralistische reorganisatie wezen zal van den Belgischen Staat, n.l. dat uit de om standigheden zou kunnen worden afge leid dat de verantwoordelijke regeerings- personen het over dezen boeg zullen gooien. In het huidige stadium zou noch het een, noch het ander kunnen wor den gezegd, maar o.i. zijn er voldoende factoren aanwezig om de meening te kunnen verdedigen dat alles wat zal wor den gedaan om een „definitieve" rege ling te vinden van het probleem in zijn gevolgen naar deze richting leiden zal, vroeg of laat De groep van elf Vlaamsche nationa listen, acht, op dit stuk, geen compro mis mogelijk. Deze groep eischt princi pieel, de grootst mogelijke zelfstandig heid op voor het Vlaamsche volk en naar hun uitingen te oordeelen is federalisme de minste vorm die, om dit te bereiken en te waarborgen, voor hen aannemelijk is Fed.eralisme in welken vorm? Dit is voor hen zelf blijkbaar nog niet duidelijk afgebakend. Maar een voorstel in fede- ralislischen geest hebben zij op zak en zullen zij ongetwijfeld, wanneer de kwes tie aan de orde komt, in de Kamer in dienen. Zooals men weet is hun groep sa mengesteld uit min of meer verscheiden elementen, gekozen weliswaar in de eer ste plaats op een Vlaamsch-nalionalis1- tisch programma, maar toch min of meer zonder sterk partijverband. Op de eerste eerste vergaderingen die de groep heeft gehouden is een programma onderzocht, waarop in het parlement al haar leden zich zouden kunnen vereenigen en waar in gebleken is federalisme de kern van dit gemeenschappelijk actie-programma, waarbij ook de „wilde" Victor Delille, die tot dusver alle vergaderingen van de Vlaamsch-nationalistische Kamergroep heeft bijgewoond, zich heeft aangesloten. Afgezien dan nog v.an de christelijke democraten, die ook afgevaardigden naar minister Jaspar hebben gestuurd, om hun meening uiteen te zetten, welke meening veel punten van gelijkenis vertoont met deze van de Katholieke Vlaamsche Ka- Imergroep, valt het op hoe men, in Vlaamsche kringen, wel degelijk, naar een opbouwende, blijvende, solide Vlaamsche politiek gaat streven, waarbij niet alleen de leuze '„In Vlaanderen' Vlaamsch", maar ook en veel meer het begrip „Vlaanderen aan de Vlamingen" als vertrekpunt geldt. En objectief be schouwd krijgt men den indruk; dat ook bij de Vlaamsche nationalisten, d >or d n groei van de Vlaamsche macht .in Bel gië, hun politiek niet is gericht tegefi België, in zijn bestaan, om er de eenvou dige vernietiging van te bereiken, maar wel tegen zijn huidigen inwendige,n vorm, tegen degenen in Be'gië die het bestaan van den Staat zouden willen gegrondvest zien op de blijvende minder waardige positie van hel Vlaamsche volk. En dit kan men aannemen ondanks al de heftige taal die Vlaamsche nationa listen scfms gebruiken. Met België ver- eenigt zich o.i. de overgroote meerder heid, ook van de radicale Vlaamschge- zinden, op voorwaarde echter dat zij niets behoeven prijs te ge/en van hun eigen wezen en dit ook volledig k juinen ontwikkelen, uitleven en opnatuurlijke wijze bestendigen. Zij spannen zich in oin dit te verwezenlijken, en al z,al er wellicht nog meer dan een geslacht over heen gaan, wanneer het eenmaal zoo ver zou kunnen komen ,een dergelijke nor- Uw ktocLcreo Voor dot LX kek dodelijk bLj Kei (Adv. In Blokschrift) male toestand dan ook nog gevoegd bij de economische belangen van Vlaanderen die principieel door het besta,a,n van Bel gië uitstekend zijn gediend, dan is het overigens niet duidelijk waarom de Vla mingen geen waren, gezonden, echt Bel gischen geest zouden verwerven, die hun eigen wa,arde dekken zou, nét als een Zwitsersche geest niet in strijd is met de drie culturen waaruit zij wordt gevormd. De Vlaamsche nationalisten hebben een verzoek tot vervroegde bijeenroeping van het parlement ingediend, om het Vlaamsche probleem onmiddellijk aan de orde te brengen. Men heeft den indruk dat (Laar niet op zal worden ingegaan, tenzij nog meer punten aan de orde wor den gebracht, 'als b.v. een debat over het Young-plan, waarbij ook Belgische belan gen zijn betrokken. Maar'dat er onweers wolken aan den Belgischen politieken hemel hangen mag men als vaststaande aanzien. BEVOLKING. Gedurende de eerste helft van de maand Juli zijn in de gemeente Ingekomen Mej. P. Polderman, wijk E no. 62 uit O. en W. Souburg. M. Janse geb. Pieterse, wijk B no. 22 uit St. Laurens. Mej. S. Iloelse, wijk A no. 37 uil Middelburg. W. Bommeljé wijk A no. 197 uit Vlis1- singen. C. M. van der Kuijl met gezin, wijk E no. 40 uit Vlissingen. Vertrokken: A. P. Marijs van wijk A no. 195 naar Rotterdam. Mej. J. Gillisse v,an wijk; D no. 72 naar St. Laurens. Mej. J. M. den Engelsman, van wijk E no. 180 paar Eindhoven. C. Clement met gezin, van wijk D no. 177 naar Vlissingen. Mej. P. Harpe van wijk B no. 166 naar Zou- lelande. D, Coppoolsè met gezin van wijk E no. 203 naar Paramaribo, Suriname. Van 5—12 Juli zijn de volgende per sonen in de gemeente GOES Ingekomen J. van den Ouden, ambt. waters!., van V"erneuzen, Zusterstraat 9; A. Kriek- aard, geb. Labeur, zonder beroep, Kat-' lendijke, De Witt Hamerstr. 2; J. A. Koo- man, dienstbode, Kattenldijke, Kreukel- markt 7; P. C. Quant, ambt. waiter's! i Zierikzee, Wilhelminastraat 40; M. J. Beg thel, slagersknecht, Wissenkerke, v. d. Spiegelstraat 7; P. O. Israël-, ingenieur walerst.. Terneuzen, Óostsingel 92; J. S. Kaijser, dienstbode, Terneuzen,, Oostsin- gcl 92; J. C. Iluissoon, bakkersikn., Kloe- liuge, Lange Vorststraat 81; J. van 't Westende, dienstbode, 's-Heerenhoek. Groole Kade 2; A. F. Bakker, schoen maker, Vlissingen, Lange Vorststraat 14; J. Ilendrikse, en gezin, timmerman, Ber gen op Zoom, Scheldestraat 64; F. Beuns tuinder, Pijnacker, Couwervestraat 2; J. A. Huijben, religieuse, Etten en Leur, ■Slalslraat 3; D. H. van de Kreeke, dienstbode, Kloetinge, M. Sm. buurt 55; G. Bruel, los werkman, Amsterdam, Bek hof 9; M. P. Kouman, dienstbode, Ril land Bath, Oostsingel 70; P. Rijk, chauf feur, Ovezande, Lange Vorstraat 33; W. P. Versluis, dienstbode, Wissenkerke, ÏUoetingsche weg 40. Vertrokken P. L. Schipper, chauffeur naar Ber gen op Zoom, Duhbelstraat 57; M. J. (Moerland, slagersknecht, Stavenisise, A 150; P. J. Harinck en gezin, ,kelliner, Brouwershaven, Markt 7; S. Kamp, kin- derjuffr., Zijpe, Schagerburg; J. van de Velde en gezin, arbeider, Wemeldinge, A 112; N. van Metencn en gezin, beambte N. S„ Hoorn, Keern 39b; (C. Zweeimer en gezin, rijksambt., Terneuzen, Lange Kerkstr. 41; J. V. M. David, dienstbod^, Wesldorpe; T. de la Court en gezin, zon- clcr beroep Den Haag, Wingerdstraat 17; A. M. Visser, geb. Vies en gezin, zon der beroep, Hilversum, 'Diependaalsche' laan 177; A. P. Rintel, diestbode, Hilver sum, Diependaalsclie laan 177; H. J. van Riet en echlgenoote, onderwijizer, Welte vreden; P. Wesselink eii gezin, beambte N.S., Delfzijl, Landslraat 355; M. Smalle- gange, dienstbode, Driewegen, Dorpstr. 13; wed. "J. A. Bal, geb. Brus, zonder be roep, R'dam, Pütschlaan 13b; C. Mol, sloker, Den Helder; T. Vermaak geb. van de Kreeke, zonder beroep, Vianen; L. F. de Ilaas en echtgenoo'.e, koopman, Kloe tinge A 222; J. Rijn en echtgenoote, schilder. Middelburg B 89; G. Frankema, off. L. <1. H„ Groningen, Mannixstr. 4a. Burgemeester en Wethouders van Mid delburg maken bekend, dat: le de gewone weekmarkt op Donder dag, 1 Augustus a.s. zal worden ge- weel: Ge^F Kutr» (Ing. Med.) houden op de Balans, de Groenmarkt en de Abdij. 2e dat op dien dag de Kapoenstraat en de Groenmarkt voor alle rijverkeer lullen zijn afgesloten. Middelburg, den 15 Juli 1929. Burgemeester en Wethouders voorn., P. DUMON TAK, voorzitter. M. VAN DER VEUR, secretaris. DIENSTPLICHT. Overgang naar de aanvullimgsreserve. D© burgemeester der gemeente Mid delburg .brengt ter kennis van belang hebbenden Behoudens onvoorziene omstandighe den, zullen op 1 October 1929 naar de aanvullingsreserve overgaan: a. de gewone dienstplichtigen van de landmacht behoorende tot de lichting 1914, met uitzondering van hen, die de ieersle oefening met een andere lich ting hebben beëindigd; b. de gewone dienstplichtigen van (de landmacht, behoorende tot de lichtingen .1912 en 1913, die met de lichting 1914 de eersle oefening hebben beëindigd. De tot de aanvullingsreserve behoo rende dienstplichtigen zijn bestemd om in geval van 'mobilisatie eerst na de al- gemeene oproeping in werkelijken dienst to worden geroepen en om dan op tel komen bij' de depots. De rijksgoederen, verstrekt aan de dienstplichtigen, die op genoemden da tum naar bedoelde reserve overgaan, zullen— met uitzondering van het Zakboekje in October 1929 moeten worden ingeleverd. Blijkt bij de inleve ring, dat er goederen ontbreken of dat deze niet in den vereischten staat ver-f keenen, dan stelt dé dienstplfch|tigte, wien het aangaat, zich o.a. aani bestraf fing bloot. l Nader zal aan belanghebbenden wor den bekend gemaakt, wanneer ein waar de inlevering moet plaats hebben. Middelburg, den 13 Juli 1929. De Burgemeester voornoemd: P. DUMON TAK. GEVONDEN VOORWERPEN Als zoodanig zijn aangegeven de na volgende voorwerpen, welk» terug te be komen zijn: a. Op het Bureau van Politie: Cash ouder, Pakje met inh., Psalm- boekje, Port. met inh., Belastingmerk, Eenige brieven, paar Dameshandschoe- ne.n, Studieboek, Damesjapon, R.-K. kerk boekje, Vulpotlood. b. Bij particulieren: Horlogearmband, K. Pluijmers, Ach ter Houttuinen Q 126; Tasch inh. negotie M. de Munck, Spanjaardstr. F58; Mond harmonica en Duimstok, J. Verbeek, [Noordweg B 72; zilv. Broche, K. Witte kens, Jacob Cat&str. S 92; Kindermantel- tje, F. Caljouw, KI. Vlaanderen 'M 48; Belastingmerk, J. J. Giflqaisre, Tulana- straat W 10; Belastingmerk, v. IJlceren, Jodengang R 226; Gouden Armbandje en Vulpenhouder, Postkantoor, "Noordstr. Linnen Beurs, Donlinicuis, Oude VI. weg E 195; Sporthemd en 2 Broeken, De 'Voogd, Veersche weg T 239; Hand schoen, J. Hengstmanger, L. Giststr. F 178; Grijze Pet, A. Adriaanse, café Een dracht K 3; paar glacé Handschoenen, Poortvliet, Seüsweg R 146; Postduif, A. Joosse, L. Geere, K 248; Rijwielpop (voetpomp) M. de Ruijter, K. Geere, K 263; Dameszakdoek, Dl Bimmel, L. Gist- straat F 183; Rozenkrans' en Geldstuk, ■Hulstaart, Noordweg R 143; Belasting merk, R. Steutel, St. Janstraat I 70; Port. met inh., Meertens, Noordsjingel S 156; 3 Aardbeienmandjes, A. Simons, Noordweg R 23; Belastingmerk, F. Jacobse, Span jaardstr. F 60; rolletje centen, S. de Reij, Volderijlaagte M 76; Paardendeken, A. Verkleij, Seissingel; zakje met inh., v,an Iren. Spanjaardstr. F 61; Regenjas Kuijs, Langeviele K 230; Kindermuts, Cornelisse, K. Delft; zilv. 'Oorringetje, Cijkstraat, Hendrikstr. W 63; drie Geld stukjes, J. Heijt, 'Rouaansche kade G 124; gummi Mantelband, Leijnse, Noord singel S194; Handdoek met Zwempak, (Smit, K. Noordstr. L 72; Paardenieid- sel, F. de Visser, Veersche weg "B 250; (gouden Zegelringetje, Jacobse, Damp. singel T 208; Zakdoek, Port. m. inh. en Sleutels, Leijnse, Gortstr. K 33; Port. m. inh., B. Walraven, Segeersingel V 60; Vul pen, Tilroe, Koudekerksche weg D. 44; 2 badhanddoeken, M. Jacobse, Ganzen- gang O 19; zakje mei in*h., C. H. Kool wijk, Eigenhaardstr. P 270. Inlichtingen aan het bureau van po litie alleen des Zaterdags tusschen 7—8 uur. Electr Drukkerij G. W. DEN BOEK. Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1929 | | pagina 6