r^oeders Ak 'x&r's,Abdij .siroop. WEERBERICHT HOOG WATER KERKNIEUWS. KUNST EN WETENSCHAP postzegelverzamelaars- vereemging MIDIIPIII. ONDERWIJS Verkeerswezen, Post en Telegrafie. LAATSTE BERICHTEN. SPORT Handel, Nijverheid en Visscherij Verschillende Berichten adverterBEURSN0TEERING groote- ^AMSTERDAM, 16 Juli (Slotkoers). me Het eerste cijfer geeft den slotkoers pvan gister; het tweede dien vani heden. 6 pet. Ned. '22 103ys—1033/4'. 5pel. Ned. '18 10ls/8IOI1/4. 41/2 pet. Ned. '17 99i/2—993/8. 21/2 pet. N. W. Schuld 63s/s63s/s. 3 pel. do. Oblig. 75 elf zest.—755/8. 3 pet. do. Certif. 75b/8—75 5/„. Cert. Ned. H. Mij. 1 72i/4- 173y4—17234'. A. N. I. Handelsb 162—163. A. Kol. Bank 2333/4 238y2-239i/2. Kon. Petrol. A. 387i/2-389i/2—388-389. Amslerd. Bank 1843/,—184. Cult Mij. Vorstenl. 1541/2—1553/4. Handelsv. Amsterü. 650-653—659-664. Javasche Cultuur 395-398—398-403. A. Deli Mij. 387-390—385-386. Amsterd Rubber 2C6-268— 264-265. Ned. Amerik. vaart 63—63i/4. Ned. Scheepvaarlunie 204-205- 205. Kon. HoII. Lloyd 9i/2 Kon. Ned. Stoomb. Mij. 92i/2—92. 'A. Paketvaart 227s/4\ 1 Bank Associatie 68ys— 687/8- Gouda A. 475—481 Philips A. 875-8813/4!— S66-867i/2\ Anaconda 229-230—226 vijftien zest, ex. div. Steels 2OH/4—I971/4. Erie 803/4— 82i/2. Union Pacific 257-258—264i/2-265. Common Marine 5i/8—51/4. 'lPrefered do. 46i/2—46s/4. Maxwell Gr. C. v. A. 3-yi'. Prolongatie 4i/2— 43/4. Russen: Consols 21/4—21/4. Hope 1 negen zest.1 vijftien zest. Markt sluit ongeanimeerd. Wisselkoersen Londen 12.07 dertien zest 12.07 vijf {zestiende. Berlijn 59.33—59.33i/2. Weenen 35.05—35.07i/2. Parijs 9.75-9.751/2. 'Brussel 34.61—34.61. Dollar Cable 2.49 een zest.—2.49 een zestiende. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bilt. Naar waarnemingen, verricht in den morgen van 16 Juli. Hoogste barometerstand: 768.9 te Groningen. Laagste barometerstand: 755.9 te Vardoe. Zwakke tot matige O. tot Z. wind. IJjel- der tot half bewolkt. Warm en d'roog. Later eenige kans op onweer. Thermometerstand alhier 's morgens 9 uur 68 gr., 12 uur 79 gr., 3 uur 83 gr. Woensdag 17 'Juli. Zon op 4.58; onder 9.11. Licht aansteken alle rijwielen, motor rijtuigen en andere rij- en voertuigen 9.41. Maan op 1.15 v.m.; onder 6.08 n.rn. Volle maan 21 Juli. onder de leden. Het spreekt van zelf, dat het Dij een zoo jonge vereeniging als een zeer gewaagde poging moet worden beschouwd, indien zij het aan durft reeds nu voor den dag te komen met de resultaten van de liefhebberij der leden, doch indien wij ons niet bedriegen, wordt haar moed beloond door de schitterende inzendingen. Wij kunnen en mogen den sluier, die over dit alles ligt, niet oplichten vóór dat de officieele opening morgen och tend 11 uur heeft plaats gehad, maar toch is het niet te gewaagd om reeds thans tevoorspellen, dat leeken en philatilisten zullen kunnen genieten van datgene wat tentoongesteld wordt. Eene bespreking daarvan hopen wij morgen te geven, thans zij het ons vergund de aandacht te vestigen op het sympa thieke streven dezer vereeniging, die te Middelburg reeds meer dan 40 leden telt en ten doel heeft op haar maan- delijksche vergaderingen den leden te doen genieten van wetenswaardigheden op postzegelgebied, door hare rondzen dingen den leden tegen billijken prijs te voorzien van hun ontbrekende zegels en door een leescirkel, hen, die iets meer van deze wetenschap willen trach ten machtig te worde, te helpen in hun loffelijk streven. De vereeniging heeft geen groote trom, althans zij slaat er niet op; zij beoogt geen maatschappelijke, politieke of reli- gieuse belangen te behartigen, doch zij stelt zich slechts ten doel een liefhebberij aan te kweeken, die geen 'lijdvuliling is, noch winstbejag bedoelt doch waar van wij begrijpen, dat er een aangename en nuttige poging tot algemeene ont wikkeling van uitgaat en wat heusch wel iets heel anders is dan een plaatje op plaatje plakken of zooals minder vriendelijke menschen zelfs durven te beweren, dat het een goedaardig soort krankzinnigheid is om aan die manie mee te doen. Indien men daarvan over tuigd wil worden, raden wij aan mor gen of Donderdag deze tentoonstelling op de bovenzaal van de Sociëteit de Vergenoeging eens te bezoeken. Geslaagd voor Tiet eindexamen aan de kweekschool voof onderwijzers/essen) te Zierikzee mej. A. A. Bilius, Zie rikzee en de heeren N. Bolijn en A. Heu- 'le van Ouwerkerk, C. J. C. Boot, Haam slede, C. Philipse, Krahbendijke, C. van der Zande, Tholen. Geëx. 6 candidaten. Geslaagd aan het pensionaat St. Jo seph te Etten voor het examen nuttige handwerken de daimes A. M. Batftes te Goes en Th. C. E. Spiekermann, te Zierikzee. De heer H. de Meijer Fz., van Terne uzen, is aan de Hoogere Han delsschool te Antwerpen met onder scheiding geslaagd voor het examen dei- hoogste klasse en heeft daardoor ver worven het Licentiaat in de commerci- eele, maritieme en consulaire weten schappen. Geslaagd te Vlissingen voor het examen kommies eerste klasse de heeren de Mul en Kleijn, beiden te Sas van Gent. «sTsnie *s VlissingoH. Ziomertqd. Woensdag 17 Juli IJ.24 Donderdag 18 12 16 Frjjdag 19 13 05 20 13.46 21 16 21 22 17.59 23 15.35 Zaterdag- Zondag Maandag Dinsdag (Het tijdstip van hoog water te D om- aar g valt 9 minuten 11a dat te Vlis- iSafen). arts zulks noocfig oordeelt, kan aan de leden specialistische hulp ook van niet aan hét fonds verboMen specialisten; worden verleend. Dit 'voorstel werd ingetrokken, nadat •door het bestuur was verzekerd, dat als de financiën dit toelaten dit zeker ge beuren zal in bijzondere gevallen, zooals ook voorheen wel is gebeurd. Na rondvraag werd de vergadering door den voorzitter gesloten. Voor dc leden is een "kort geschriftje samengesteld omier den titel: „Wat voor ieder lid van belang is te weten eftx 1 te ipnthouden". Hierin wordt o.a. gezegd .dat nieuwe leden iederen Donderdagavond van 8 tot 9 uur ten huize van 'den secretaris, Hee renstraat II 143 worden ingeschreven, doch dat men zich ook bij de bodes als lid kan opgeven. Verder bevat het gege vens over de contribulieregeling, namen der huisartsen, apothekers., specialisten en tandartsen aan het fonds verbonden naam en adres van de kraamvrouwver pleegster en van de leden van het be stuur en de vertegenwoordigers der le- Jlen. Het is een duidelijke leiddraad voor de leden, die goed zuilen doen dit voor Voorkomende gevallen goed te bewaren Op 1 dezer bedroeg het aantal va caturen in de Ned. Herv. kerk 337 (vorig jaar 324). Het aantal vacaturen is al door stijgende. Het getal beroeptoare can didaten bedraagt thans slechts 14. In Zeeland waren er 19 vacaturen Naar de N. R. Crt. verneemt, heeft dr. S. F. H. J. Berkelbach van der Sprenkel te Rotterdam bedankt voor het beroep voor de Ned. Herv. Gem. te 's- Gravenhage in de vacature ontstaan door het overlijden van dr. F. van Gheel Gil- demeester en voortdurend door het be danken van ds. J. W. Swaan, te D o m- b u r g. Het blad voegt er iaan toe, dat voor de Haagsche Herv. Gem. dit besluit van ver der strekkende beteekenis kan zijn dan het bedanken van een der andere predi kanten in de thans vervulde vier vaca tures. Het kiescollege immers is met 1 Juli j.l. onvoltallig geworden, aangezien de in April nieuw gekozen leden met in gang van 1 Juli j.l. geen zitting hebben, kunnen nemen, wijl tegen deze verkie zing protest is aangeteekend door een stemgerechtigd lidmaat der gemeente. Dr. C. Bouma, gekomen van Zwolle is Maandag in de Oosterkerk te 's-Gra- venhage bevestigd door dr. S. O. Los, predikant aldaar, Dr. C. 'Bouma, die het beroep naar Den Haag (Oostf) in de vacature-ds. G. R. Kuijper aan heeft genomen, zal Woensdagavond in de Ger. Westerkerk aldaar zijn intrede doen. N e d. II erv. Kerk. Bedankt voor het beroep naar Wis- senkerke door ds. J. W. Roobol te Eg- mond aan Zee., Bedankt voor het beroep naar Waarde door ds. B. II. v. d. Berg te Koekange Door den Oudheidkundigen Kring te Hulst zullen de door 'de gemeente Hulst beschikbaar gestelde lokalen offi cieel worden in gebruik genomen op Za terdag 27 Jdili a.s. Te dier gelegenheid wordt om 3 uur een feestvergadering ge houden, waarbij de heer Mr. P. Dielemaii een feestrede zal houden met als onder werp „De Vier Ambachten'. Diaarna volgt een gezamenlijken maaltijd plaats. Bij het afsluiten van een eerste peri ode van 5 verecnigingsjaren heeft htet be stuur van bovengenoemde vereeniging gemeend, dit feit niet prettiger en beler te kunnen vieren, dan door, het houden van een tentoonslelling van poststukken Geslaagd voor boekhouden en han delswetenschappen, de heer D. Sanderse te Vlissingen. Donderdagavond a.s. zal in een dei- lokalen van "de O. L. school te O. en) W. Souburg het afscheid plaats heb ben van den heer A. Cornelissen. die' onafgebroken 46 jaar aan 'die school als onderwijzer is werkzaam geweest en met ingang van 1 Augs. a.s. als zoo danig eervol ontslag is verleend. Benoemd tol onderwijzer aan een Chr. school te Amsterdam, de heer G van der Louw te Arnemuiden, thans als zoodanig werkzaam te Genemuiden Benoemd tot tijdelijk onderwijzer aan een Chr. school te Genemuiden de heer P. van der Louw te 'Arno m u i d e n. Qw Kii-icLeren V-\e.bben s/oorcicit LX bek wcöfc Occf Kun dodeUjk buj Keh boe^hje (Ing. Medj Korfbal. Voor de competitie van den Zeeuw - schen Korfbalbond speelde j.l. Zaterdag te Goes D.O.S. van hier tegen V.V.C. aldaar. D.O.S. won met 31. V.I.O.S. van 't Zand speelde op haar terrein aan 't Davidswegje gelijk (22) tegen Zeelandia II uit Hansweert. Overgangsexamen R. H. B. S. te Middelburg. Bevorderd zijn van de le haay de 2e klasse: F. A. N. van Adrichem Booga,ert, 0. A. P. van Giezen, J. A. van Heel, H. Klarenbeek, S. Lievense, D. J. Naezer (m.), A. Roelse, J. J. van der Schuur, II. G. M. Tummers, (m.), L. J. Vleugel, E. P. Vos (m.), M. P. de Vos, J. Wisse, R. M. Bakker, G. J. van den Berg, 0. ,A. de Bruyn van Melis- en Marie kerke, J. Hoe- gen, A. van Iloute, A. J. Kaan (ml), I. Larnain, J. M. M. Meeuw-se (m.), A.. A. Mes, H. van Ommeren, D. S. Tuijnmain, Volkers, J. Voorhans, I. O. Vos, 1M.. 0. de Weerd, A. N. de Wolf. Afgewezen 7. Van de 2e naar de "3e klasse: M. J. van Aartsen (m.), W. H. van Doorniinck, S. van Gelderen, P. C. de Graaf, P. Ha melink, P. R. van, Hasselt, B. Koens, W. M. II. Meijer (m), H. U. Minnejbo, M. L. van der Moer, H. Wi. Naezer, P. van Rigteren (m.), P. D'. Sanderse, W. J. J. Snijders, F. G. Sprenger, J. Wl 'J. •Vermeulen (m.), J. H. Volkers, H. J. (Weijl (m.), F. H. van der Bijl, J. Deke- ling, J. A. van Dixhoorn, H. A. J. Griep (m.), P. de Kam, J. M. A. Karlsl (m.)/J. K. Kraak, A. Mantz, J. .T. Mes, A. H. Munnik, Dl A. van Nieuwenhuijzen, J. Petiet, J. van Pienbroek Tm.), J. A. Pieters, J. Ridder (m.), M. A, Romijn, J. Sturm, M. S. H. Tazelaar (m.), A. J. Verstraale, K. F. P. van Voorst .Vader. Afgewezen 4. Van de 3e naar de 4e klasse: J. Al- lew'ijn, J. H. 0. Barentsen (m.), J. A- Brandsma, W. F. Coümou, S. G. van Geuns, W. de Graaf, A. M. de Loofï (m.), M. W. Th. Meijer (m'.), J. O. G. de Nood, S. M. J. Pieters (m.), A. F. van der Pluijm, 0. Rab, G. Ruitenbeek, S. Sanders, P. A. Vervaat. G. van B.alLe- goijen, L .P. Boone, A. J. Burg (m.), H. A. Enkelaar. N. C. Fastenau (m.), W. A. P. Flipse, A. R. van Ireu, N. Kojsiielrs (m.), A. A. S. Loodewijk (ml.), A. |N, Spronk (m.), M. A. Terwoert, A. F. Vier- sluij's (m.), A. C. Visser, P. Winkster. Afgewezen 6. Van de 4e naar: de 5e klasse: H. J. [Beenhakker (111.), M. J. Kesteloo (m.), C. A. Th. Reekers (m.), E. A. Slot (m.)„ A. M. Visser, A. JWolfson (m.), R. Belderok (m.), F. J. Boelen, E. H. M. E. van Houweiingen (m.), M. W. Louwer- se, C. Mak, J. M. Mantz (m.), Dl H. Min- Iderhoud. H. P. Munters, P. J. M. Tum mers (m.), H. Vaandrager (m.), J. M. de Voogd. 4 afgewezen! O. Jeugdherbergen. In Den Haag is opgericht de Zuid-IIol- Iandsche Vereeniging voor Jeugdherber gen (Noord) met het doel, in •kol len lijd in het Noordelijk gedeelte van Zuid-Holland jeugdherbergen te stich ten. De contributie bedraagt voor personen van 12 tot en met 20 jaar 50 cents per jaar en voor personen boven 21 jaar J gulden. De overnach tings prijzen zijn voor alle jeugdherbergen: voor personen tot 12 jaar 20 ct. per persoon per nacht,, voor personen van 12 tot en met 20 jaajr 30 cent en voor personen boven 21 jaalr 40 cént per persoon per nacht. Aangesteld tot leerling-telefoniste ten post- en telegraafkantore te Zie rikzee mej. S. C. 'Bliek. Het hulpkantoor te Domburg wordt gedurende het tijdvak van 16 Juli tot en met 31 Augustus in rechtstreek- sche telegraafgemeenschap gebracht met het kantoor Rotterdam. BRIEFWISSELING. „Een Abonné". Stukken, waarvan de inzender aan de redactie onbekend is, worden niet opgenomen. VASTGERAAKT EN WEER VLOT. V.D. meldt uit Rilland: Hedennacht te ruim één uur is het Amerikaansche s.s. „Fedral" komende van Antwerpen met bestemming naar Amerika op de Ballastplaat in de Wester- Schelde vastgeraakt. Hedenmorgen te 10.20 uur is het door vier Belgische sleepbooten weer vlot. DE KABINETSCRISIS. Wij vernemen, dat eerlang tengevolge van de op 15 Juli door den Kabinetsfor mateur, den heer Jhr. Ruys de Beereu- orouck aan de anti-rev., de chr. hist'. en de R. K. Tweede Kamer fracties gedane mededeelingen, vergaderingen dier Ka merfracties worden gehouden. BEURSOVERZÏCHT. AMSTERDAM, 16 Juli. 3 uur. Onbelangwekkend verloop. Enkele fond sen so or ten vrij druk ver handeld. Algtemteene koerslijn ontbrak geheel. Boetons !zetten heneden vorig slot in en vielen in snel tempo terug. Alg. Exploraties vast, doch zij- konden zich niet op hoogste prij'zen handhaven Grootste affaire "in acoustiek, die na prijshoudende opening enkele punten avanceerden. Yankeeafd. Millwauckee waarden een groot avance. Prolongatie 43/4 pet. DE ASSISTENTENMOORDEN OP SUMATRA. In den Volksraad is bij de behande ling der begrooting' 1930 het verzoek schrift behandeld aan H. M. de Koningin na den moord op mevr. Landzaat. Alle leden spraken hun deelneming jbver den moord uit, maar wezen er op dat 't niet juist was, dat in het ver zoekschrift de verantwoordelijkheid voor het gebeurde aan de regeering geweten wordt. De regeeringsgemachtigde sloot zich namens de regeering bij het gespro kene aan en sprak woorden van dank voor de wijze waarop de beschuldiging aan het adres der regeering door den Volksraad is afgewezen. De athletiekwedstrijd Nederland— West-Duitschland voor heeren te Am sterdam werd door de Duitscliers met 71—41 punten gewonnen; de. dames wedstrijd te Gouda bracht een Neder- lanasche zege met 45y2— 10i/2. Verschil lende records werden verbeterd. Duitschland sloeg Engeland in den Lawntennis-eindwedstrijd voor de Euro peesche zone van den Davis Cup met 3-2. en is naar de kade van de werf van Blohm en Voss gesleept. Het schip is weer zoover hersteld, dat het thans in den zelfden westand verkeert, éls toen het van stapel liep. -H- 0 té DE ZIEKTE VAN DEN KONING VAN ENGELAND. LONDEN, 16 Juli V.D. Volgens het hedenmiddag officieel gepubliceerde bul letin heeft de Koning een goeden nacht gehad. Zoowel de plaatselijke, als zijn algemeenen toestand is bevredigend.. OVERSTROOMINGEN IN TURKIJE KONSTANTINOPEL, 16 Juli V.D. Het aantal personen, dat bij de over stroomingen in de omgeving van Trebi- zonde om het leven is gekomen be draagt thans reeds 425. Omtrent het lot van eenige dorpen staat nog niets vaslt. JAPANSOHE TROEPEN NAAR MOEKDEN. TOKIO, 16 Juli. V.D. Hel Japansche ministerie van oorlog heeft bevolen, dat een Japansch regiment direct van Dai- ren naar Moelcden moet vertrekken ter bescherming van het Japansche spoor wegnet, in het N, gedeelte van Manitsjoe- rije. In opdracht van het Japansche mi nisterie van oorlog heeft generaal Taka- nagi zich naar Charbin begeven om de politieke verhoudingen in N. Mantsjoe- rije te bestudeeren. Inmiddels 'Is de toestand 'le Charbin volkomen rustig. Werkloosheid. Bij de Arbeidsbeurs stonden Zaterdag als werkloos ingeschreven; 1 grondwer ker, 5 opperlieden, 1 timmerman, 1 meu belstoffeerder, 1 smid, 2 bakkers, 1 rei ziger, 1 winkelbediende, 1 loopknecht, 7 kantoorbedienden, 7 van andere groe pen, 10 met vakkennis zonder bepaald beroep en 29 zonder vakkennis (onge schoolden). Verder 8 vrouwen w.o.: 2 verstelnaai- sters, 2 kantoorbedienden, 2 stenotypis ten, 1 werkvrouw en 1 waschvrouw voor wasch aan huis. Totaal vorige week 157, bijgekomen 28, afgegaan 110, over 75. -*?¥*■" Handelsregister. Aan de in Handelsberichten opgeno men wekelijksche openbaarmakingen in zake het Handelsregister, ontteenen wij betreffende Zeeland de volgende opga ven: "Wijzigingen Zeeuwsche Eilanden (Middelburg.) N.V. Bank voor Zeeland, Goes, Groote Markt 21. Proc. verleend aan: A. J. Kop- pe, Yerseke (B. P.) N.V. Expeditieonderneming Van Gend en Loos (F.), Zierikzee. Verrenieuwstraat B 196—7. J. J. van 'de Ven, beh. van 'het filiaal Zierikzee is als zoodanig van zijn functie ontheven. Nieuwe Beh.: H. J. C, van Wanrooij, Zierikzee. C. V. firma Antoine Mes, Gortstraat I 324. De zaak is omgezet in een Naaml. Venn. Handelsnaam gewijzigd in: N.V. Pianofabriek v.h. Antoine Mes. Dir.F. M. en G. Mes. Maatschappelijk kapitaal f 100.000, waarvan geplaatst en gestort f 29.000. Bijvoegsel tot de Nederl. Stcrt. van Donderdag 6 Juni 1929, 'volgno. 1920. 0 De ammoniakfabriek Sluiskil. De bedrijvigheid op de terreinen van de in aanbouw zijnde ammonlakfabrié- ken te Sluiskil (gem. Terne uzen) is in vollen gang. Reeds ruim 500 per sonen zijn aangenomen, doch men kan er nog zeker circa 150 man personeel bij gebruiken. Alleen reeds ongeveer 175 timmerlieden bevinden zich onder het personeel. Ook met den bouw van woningen voor het personeel der fabrie ken wordt binnen afzienbaren tijd aan gevangen. Ook over stichting1 eener spiritus fabriek le dezer plaatse gaan geruchten. ff Internationale Hyp. Battk. Naar de „Provinciale Gron. Courant" verneemt, heeft mr. H. Wj. M. J. Rade- maker, advocaat en procureur te Gro ningen, op verzoek van de .obligatie- houders der Int. Hypotheekbank, welke bank in nauwe relatie staat met de Ned. Amerik. Hypotheekbank, het faillisse- ment aangevraagd Van de Int. Hypotheek bank. Bij de rechtbank w'as na de indiening van vorengenoemd faillissement-request een verzoek ingekomen tot surseance van betaling. Het was ingediend Idoor de directie der Int. Hypotheekbank. Volgens de totepalingen van de 'wet moet deze surseance van betaling wor den, behandeld voor de faillissements aanvrage. De rechtbank zal voorloopig bewindvoerders benoemen. ..Duitsche invoerrechten. De Nederlandsche Kamer van Koop handel voor Duitschland, te Frankfort a.d. M. deelt mede: In het „Deutsch-Estnische Handels verdrag", dat gister in Duitschland wet is geworden, is invoerrecht in Duitsch land voor sprot en haring (lengte der levendei visch niet over 16 cM.), met zout, laurier, suiker en specerijen toe bereid in luchtdicht gesloten verpakking, vastgelegd op> R- M. 45 per 100 K.G., hetgeen voor Nederland met zijn meest- begunstiging niet zonder belang is. Door de Nederlandsclie Koloniale Petroleum Maatschappij te 's-Gravenliage werd aan de N.V. C. van der Giessen en Zonen's Scheepswerven "te Krimpen a. d. IJsse.l, de levering opgedragen van een tankstoomschip met .een draag vermogen van 6500 ton, lang 385 voet, bi-eed, 56 voet en hol 27 voet. Het s. Europa" van den Nord Deutscher Lloyd, dat op de werf van Blohm en Voss wordt gebouwd en 26 Maart door een brand werd' geteisterd, zoodat het in April naar liet dok werd giesleept, heeft het dok weer verlaten Toen Zaterdagmiddag d>e hofauto: van H. M. de Koningin en de Prinses naar het station reed om de Koningin en de Prinses af te halen, kwam een motorrij der van den Soerenschen weg met de hofauto in botsing. Een klein malheur ontstond, doch het motorrijwiel beliep de meeste schade. Te Capelle had een 5-jarig kind van van Z. een ruit stuk gegooid. Als straif zond de moeder het kind naar bed. Toen dé vader thuiskwam, begaf hij zich naar

Middelburgsche Courant | 1929 | | pagina 2